juist, de postgiro MIJN VROUW, MIJN SUPERIEUR BLIK DOOR HET WERELD VENSTER de postgiro is gratis en gééft 21% rente! da's makkelijk! Duizend arrestaties in Egypte? Prinses Margriet en haar man naar Iran ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 25 mei 1971 Nr. 20801 Minister Luns heeft meer dan eens door het nabije oosten gereisd om mee te helpen de Israëli's en Arabie ren tot vrede te brengen. Zijn funk- tie daarbij beschreef hij als postbo de - en dat was ook ongeveer wal een Nederlandse bewindsman in die sfeer kan doen. Den Haag is immers van oordeel dat het zich in deze kwestie niet moet mengen en zo goed mogelijk bevriend moet zien te blij ven met alle partijen. Trouwensdit is haast een voorwaarde willen we als bemiddelende „postbode" nog iets kunnen doen. Zoon stak auto van wijlen Nasser in brand NEW YORK. 23-5. Het Ameri- kaanse tijdschrift „Time" meldt, dat de zoon van wijlen president Nasser van Egypte de kogelvrije Mercedes van zyn vader liever in brand stak dan het voertuig aan de opvolger van zijn vader te geven. Volgens „Time" zou president Sa- dat vorige maand Nassers familie bezocht en gevraagd hebben of hij de beschikking zou kunnen krijgen over de kogelvrije Mercedes van de voormalige Egyptische leider, een wagen die 36.000 dollar heeft gekost. Het antwoord van Nassers familie was reen. Zij voerde aan dat de auto aan de man behoorde en niet aan diens functie verbonden was. „Midden in een verhit gesprek dat volgde, snelde Nassers impulsieve zoon, de 23-jarige Chalid, naar de garage, overgoot de Mercedes met benzine en stak de auto in brand. De wagen brandde geheel uit", aldus „Time". BELGRADO, 23-5. Binnen de Ara bische Socialistische Unie, de enige politieke partij in Egypte, zijn naar aanleiding van de ontdekking van een komplot tegen president Sadat naar schatting duizend arrestaties verricht. Dit heeft de correspondent van het Zuidslavische blad „Politi- ka" in Cairo dit weekeinde gemeld. In het hele land zijn volgens hem ruim zestig partijcomité's ontbonden. ZUNDERT. Zo erg is het al in Ne derland het openluchtzwembad in Zundert is gesloten nadat bij on derzoek van genomen monsters was gebleken dat het water vergiftigd icas. Het natuurbad betrekt zijn wa ter uit het riviertje de Aa. Vandaar dut met enige bevreem ding vernomen is dat de ministers van buitenlandse zaken van de E.E. G.-landen in Parijs op een van hun periodieke bijeenkomsten een heel ander - overigens niet gepubliceerd - stuk met instemming hadden begroet. En hierin wordt tot boosheid van Israël niet alleen vrijwel de Arabi sche interpretatie overgenomen van de befaamde Veiligheidsresolutie, maar worden zelfs nog scherpere concessies van de Israëli's bepleit. Het lijkt kortom een stuk dat de Franse minister van buitenlandse za ken had kunnen opstellen. En als van deze iets gezegd kan worden dan toch niet dat die helemaal neutraal staar.. Integendeel: opschorten van wa penleveranties aan Israël, wel wa penleveranties aan Arabische landen plus een compleet offensief van be minnelijkheid jegens de Arabische landen mogen wel uitgelegd worden als een poging van Frankrijk om met de Islamietische wereld op goede voet te geraken. Hinderlijk initiatief Het is een koers die ingezet is al door de Gaulle en zijn opvolgers heb ben die als juist erkend: immers op commercieel gebied en wat het uil- oefenen van politieke invloed betreft is er in de Arabische wereld meer te winnen dan in Israël. Een Frans stuk van deze strekking had dus goed in de Parijse kraam gepast maar het krijgt nu min of meer de E.E.G.-zegen. Parijs kan daarmee goede sier maken, al was het maar om de Arabieren ervan te overtuigen dat hun vriend Frankrijk wel iets voor elkaar kan brengen in de gemeenschap. Maar waarom de anderen zich voor deze Franse poli tieke kar hebben laten spannen is minder logisch te verklaren. De Amerikaanse minister Rogers die het onderhandelen op gang heeft gebracht in het nabije oosten heeft met nadruk de eigenlijke bemidde ling steeds doorgestuurd naar V.N.- vertrouwen'sman Jarring. Het is al een tere zaak, vond Washington, en laten we die man dan niet in de wielen gaan rijden door naast en dwars door zijn pogingen ooJ< nog met allerlei voorstellen te komen. E i dan zou de E.E.G. plotseling even moeten vertellen hoe zij de zaken geregeld wenst te zien. Het is niet alleen een misplaatst hinderlijk initiatief, maar het is er bovendien een dat in de toekomst nuttig postbodewerk van neutralen haast onmogelijk maakt. In Tel Avïv tenminste zal men degenen die in stemden met het Parijse dokument met de grootste argwaan bezien als ze nog eens langs komen. Proces in Riga tegen Russische Joden TEL AVIV, 24-5. Volgens het Isra ëlische dagblad „Maariv" is maandag in de Russische stad Riga een proces begonnen tegen vier joden. Uit tele foongesprekken met mensen uit Riga had de krant vernomen dat het pro ces zich een twintigtal kilometers buiten de stad afspeelt en dat er de laatste dagen aanzienlijke politie- versterkingen zijn aangevoerd. Flitsen" uit het buitenland LA PAZ. De regering van Bolivia heeft besloten het Amerikaanse vre- deskorps het land uit te sturen. Het uit 1962 daterende akkoord met de Verenigde Staten over de aanwezig heid van dit vrijwilligerskorps is op gezegd. PARIJS. Commissaris Jules Belin, die in april 1919 de vrouwenmoorde naar Landru arresteerde, is op 86- jarige leeftijd overleden. Belin die van 1912 tot 1945 bij de Surête werk te, was betrokken bij alle grote cri minele zaken in Frankrijk tussen de twee wereldoorlogen. ROME. In Italië zijn de 400.000 vrachtautochauffeurs op de lange af stand voor vier dagen in staking ge gaan voor een nieuwe C.A.O. NEW YORK. Op een veiling u New York heeft een schilderij van de Italiaanse meester Piethro Longhi uit 1749 125.000 dollar (ongeveer 440.000 gulden) opgebracht. PARIJS. Voor dc kantoren van drie Britse handelsondernemingen in Parijs zijn bommen ontploft. Een vrouw werd licht gewond en er om stond enige schade. KATMANDOE. De internationale Everest-expeditie heeft haar plan opgegeven de top van deze hoogste berg ter wereld te bereiken. MOSKOU. Een Russische schrij ver en gewezen priester, Anatoli L>- vitin-Krasnov, is veroordeeld tot drie jaar werkkamp wegens het versprei den van „lasterlijke verzinsels tegen het Sowjet-stelsel". aldus is door vrienden van de schrijver meege deeld. NEW YORK. „De spanning op het eiland Cyprus is het afgelopen half jaar verscherpt door de on verzoen lijke houding, die de woordvoerders van de twee gemeenschappen, da Griekse en Turkse, in openbare ver klaringen aannemen", zo schrijft se cretaris-generaal Oe Thant van da V.N. in-een rapport. MOSKOU- Van Russische zijde in Moskou is meegedeeld dat de auteur Andrie Sinjavsky die in 1966 tot ze ven jaar dwangarbeid werd veroor deeld, wegens goed gedrag in vrij heid is gesteld. Hij heeft nog geen zes jaar vastgezeten. NEW YORK. Bij een opinie-onder zoek in de V.S. is gebleken, dat 44 procent van de Amerikanen niet te vreden is over de televisieprogram ma's. Iets meer dan vijftig procent vindt dat er te veel reclamebood schappen op de buis verschijnen. GENEVE. In Genève zijn 173 ver wanten aangekomen van Amerika nen, die bij de strijd in Indo-China krijgsgevangen zijn gemaakt of wor den vermist. Zij willen contact op nemen met diverse internationale organisaties. ROME. In Rome zijn zeven 'Itali aanse jongelui tot zware gevangenis straffen veroordeeld, omdat zij zich drie maanden geleden aan de zes tienjarige dochter van een functio naris véJn de Amerikaanse ambassa de zouden hebben vergrepen. PARIJS. De stakingen bij de Re- nault-fabrieken in Frankrijk hebben tot een produktieverlies van circa 60.000 auto's geleid. MALEGAON. Nabij de Indiase plaats Malegaon, op 250 km. ten noordwesten van Bombay, zijn 43 bruiloftsgangers om het leven geko men, doordat de vrachtauto waarin zij met 27 andere feestvierders za ten, in de rivier de Girna reed. BELFAST. In Belfast heeft een Britse militair zware verwondingen opgelopen, doordat de jeep waarin hij zat vanuit een passerende auto mét een mitrailleur werd bë'schoten. WENEN. De Roemeense commu nistische partij heeft een „tweede rangs" vertegenwoordiging gestuurd naar het 14de congres van de Tsje- choslowaakse partij, dat vandaag (dinsdag) in Praag wordt geopend. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HUIS TER HEIDE. In Huis ter Heide (Utr.) is het gereformeerd cen trum voor verpleging en reactivering „De Wijngaard" geopend. Dit ver pleegtehuis, dat 6,5 miljoen heeft ge kost, biedt voorlopig plaats aan 96 patiënten. DEN HAAG. Uit voorlopige cijfer;, welke het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft gepubliceerd, blijkt dat het totaal aantal studenen aan de Nederlandse universiteiten en ho gescholen is toegenomen van 93300 in april 1970 tot 102200 in maart 1971 (stijging 10 pet.). KATWIJK AAN ZEE. Een felle brand heeft het bedrijf van de rede rij en haringhandel N. Parlevliet Jr. N.V. in Katwijk aan Zee zo goed als geheel verwoest en een schade aan gericht, die voorlopig op tussen an derhalf en twee miljoen gulden ge raamd wordt. UTRECHT. De jaarlijkse collecte van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding heeft in •1970 3.100.000 gulden opgebracht. Dat is 450.000 gulden meer dan in 1969. Het is tevens de eerste maal dat de grens van drie miljoen gulden is overschreden. Praatje over „levenskunst" voor N.C.V.B. Zierikzee ZIERIKZEE, 24-5. Dc afdeling Zierikzee van dc N.C.V.B. hield vo rige week een vergadering in het Herv. verenigingsgebouw. De presi dente, mej. E. C. dc Ruiter, opende de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze en verwelkomde in het bijzon der mevr. Amclinck uit Rijswijk, die - na afhandeling van enige huishou delijke zaken - een praatje hield over „Levenskunst door levensstijl". Parijs heeft minder dan 2¥t milj. inwoners PARIJS, 23-5. Voor het eerst sinds het eind van de vorige eeuw is het inwonertal van Parijs tot beneden de tweeëneenhalf miljoen gedaald. Vol gens het Nationale Bureau voor de Statistiek telde de Franse hoofdstad op 1 januari jl. 2.480.600 inwoners te gen 2.568.000 twee jaar tevoren en meer dan 2.750.000 rond 1900. Daar entegen vertoont het omliggende ge bied een sterke bevolkingsgroei. Daar kwamen de afgelopen twee jaar 336.000 mensen bij. De Parijse agglomeratie - de hoofdstad met de vijf aangrenzende departementen - telde begin dit jaar 9.638.100 inwo ners. Zij begon met als voorbeeld: het kunstrijden op de schaats wat voor de toeschouwer heel simpel en moei teloos lijkt, maar in werkelijkheid een zeer zware training vergt. 'Zo kwam zij ook tot een definitie van de levenskunstenaar: „het genieten van elke dag die God ons geeft". Ie dereen heeft hiervoor weer een an dere stijl, maar allemaal moeten we tot een zelfde einddoel komen wil het goed gaan. Daarom kan men nooit oordelen over een ander, want iedereen beleeft zijn leven anders en dikwijls voor een ander onbegrijpe lijk. „Dezelfde maat" Zij nam nog als voorbeeld schoe nen van „allemaal dezelfde maat", die toch door iedereen anders ge dragen zal worden. Deze leerzame lezing werd na de pauze voortgezet met het beantwoorden van verschil lende vragen, welke meestal neer kwamen op vragep over de opvoe ding van de kinderen en onze hou ding in deze tijd tegenover de jeugd. Spreekster zag de jeugd wel anders, maar toch beslist niet slech ter dan vroeger". Het is de grote moeilijkheid om onze levensstijl aan te passen aan het veranderde pa troon om te komen tot een nieuwe levenskunst. Daar zullen wij moeite voor moeten doen." De presidente dankte de spreekster heel hartelijk voor haar goede en leerzame lezing. Na het zingen van Gez. 49 1 en 3 sloot mevr. Amelinck deze .vergade- ring met gebed. DEN HAAG, 24-5. H.K.H. prinses Margriet en mr. Pieter van Vollen hoven zijn zondag vertrokken voor een bezoek aan Iran. Zij brengen dit bezoek op uitnodi ging van prinses Shamhs ter gele genheid van de wederopbouw van het dorp Gstadt, waarvoor destijds in Nederland een financiële actie is gehouden. Prinses Margriet had dit AMSTERDAM. Vorige week heeft Ce Amerikaanse zangeres Melanie pen soloconcert gegeven in het Amster dams Concertgebouw, voor het groot ste deel zonder gebruik te maken van de microfooninstallatie. Het pu bliek kon evenwel haar stem goed beluisteren, al moest een deel daar van rondom de gitaar speelster gaan zitten. Vuistgrote hagelstenen bij Tongeren (België) BRUSSEL, 24-5. In het plaatsje Berg.; iets ten oosten van Tongeren zijn m het afgelopen weekeinde ha gelstenen gevallen zo groot als als een kleine vuist. In korte tijd waren de straten er bedekt met een laag hagelstenen die een dikte had van 30 tot 40 cm en die hier en daar zelf tot een halve meter reikte. De hagelbui heeft geen personen gewond, maar wel is grote schade aangericht aan personenauto's, ra men en glazen daken, aan boomgaar den, graanakkers en aan sier- en moestuinen. dorp vorig jaar zullen openen, doch dit moest toen worden uitgesteld. Prinses Shamhs is ere-voorzitster va nhet Perzische Rode Kruis, (Red Sun and Lion) en heeft op verzoek van prinses Margriet voor het Ne derlandse Rode Kruis de wederop bouw van het dorp gevolgd in ver band met de gelden van de Neder landse actie. Het paar wordt begin volgende week terugverwacht. Reuzenvlieg ontdekt SAO PAULO, 23-5. Een vlieg met een lengte van zes centi meter, die beschouwd wordt als het grootste exemplaar ter wereld, is ontdekt door het Braziliaanse biologische insti tuut van het ministerie van landbouw. De vleugelreikwijd te van het beestje bedraagt vier centimeter terwijl zijn voelsprieten vijftien millime ter bedragen. De vlieg behoort tot de soort der „Mydas Héros Perty", welke slechts voor komt in Brazilië. BUENOS AIRES. Het „revolutio naire volksleger" (E.R.P.) dat heeft laten weten verantwoordelijk te zijn voor de ontvoering in Rosario van de Britse honorair consul Stanley Sylvester, is een van de belangrijke groepen stadsguerillastrijders die op het ogenblik in Argentinië opereren. FEUILLETON door LENA SCHAGEN Waarop Hannie het antwoord schuldig bleef, omdat ze niet wist of mevrouw het sarcastisch zei of het meende. Sinds Erik van Boot toezicht hield bij het laden van de Enschedése tex tiel in de Amsterdamse haven, was er niets meer te versieren, zoals een der havenarbeiders het opmerkte. ..Die vent is in staat, door je kleren heen te zien. wat je in je portemon nee hebt" merkte een der mannen op. Maar Erik hoorde dit niet en als hij het al had kunnen horen, zou het hem enkel voldoening hebben gege ven. Ik word voor mijn werk betaald en goed betaald, was zijn stelregel; daar moet ik#wat voor presteren. En daarom zal ik er zo mogelijk ook voor zorgen, dat er in mijn tegen woordigheid niets tussen de wal en het schip blijft hangen. En zeker geen textiel. Ei-ik was een maand voor zijn vrouw aan het werk. toen Ria op een morgen een telefoontje kreeg van haar broer: „Wc hebben een dochter. Ria: zeven pond en alles in beste welstand. Wc zijn beiden dolgeluk kig". „Wat heerlijk. Willem, m'n harte lijke gelukwensen. Groet Lientjc van me.... We komen vanavond even. Is ze in de kliniek?" „Ja. Ben je niet nieuwsgierig naai de naam?" „Ik wilde er net naar vragen." „Je mag drie keer raden." „Naar moeder soms?" „Nee. En ook niet naar Lientjcs moeder," Ria dacht even na. „Ik geef het op. Willem. Zeg het maar." ..Henriëtte. We noemen haar Ria." Do vrouw zette grote ogen op. „Wat? Ria? Naar mij! Wat leuk, zeg. Waarom deden jullie dat?" „Vraag het maar aan Lientje. Dal was al lang van te voren afgespro ken: werd het een jongen, dan zou den we hem naar Erik noemen en een meisje naar jou." „Maar waarom? Ik vind het ge weldig leuk. hoor! Maar...," „Wij zijn nog niet vergeten, wat julie voor ons gedaan hebben. Lien tje en ik hopen, dat jullie in deze naamgeving een bewijs van onze dankbaarheid willen zien." „Ik ben gewoon sprakeloos, zeg. het is geweldig. en Erik zal het ook leuk vinden. Dank je welvoor de gestezeg. groet Lientje, hè? En tot vanavond." Om kwart voor zes was Ria thuis. Erik zal al bij het raam, de krant te ezen. Ze kusten elkaar, waarna Ria zei: „Willem en Lientje hebben een dochter." Hij keek verrast op. „Zo? Alles goed?" „Volgens Willem maken moeder en kind het goed. Weet je. hoe ze heet?" „Jawel, Lientje." „Lientje?" herhaalde ze. hem niet terstond begrijpend. „Gek....! Hun dochter natuurlijk." „Hoe kan ik dat weten? Ik hoor het net van je. dat ze een dochter hebben." „Ria." Ze keek hem lachend aan. „Werkelijk?" Ria knikte en vertelde, wat Wil lem door de telefoon gezegd had. ,.'t Was niet nodig geweest, maar toch is het aardig." „Inderdaad. Zeg. Ria...." „Ja?" Hij kwam overeind en liep naar haar toe. terwijl hij haar omvatte, vervolgde hij: „Het half jaar is al om, hè? Zou je niet nog eens naar die specialist gaan?" Ze haalde haar schouders op. „Zie je er het nut van in? 't Zal wel wei nig helpen, Erik. Ik raak er al een beetje mee verzoend, dat ons huwe lijk kinderloos zal blijven. Vandaar, dat het goed is. aan het werk te zijn. Dan zit ik tenminste thuis niet te piekeren. Daar heb ik nu geen tijd voor." Hij kuste haar haast eerbiedig. „Ik vind het ellendig voor je. Dotje." „En jij zelf dan? Wil jij dan niet graag een zoon of een dochter?" „Als die zich zou melden, zou hij of zij natuurlijk welkom zijn. Stel je voor. Maar als het zo blijft, schatte bout, dan berust ik er in. Tenslotte hebben we elkaar en we houden van elkaar. Dal is toch ook belangrijk?" Ria legde haar hoofd tegen zijn schouder. „Ik denk, dat dit het is, Erik.... dat onze liefde me op de been houdt, voldoende steun geeft. Soms, in m'n eentje, heb ik wel eens neiging om te gaan huilen. Als je na gaat dat Connie ook weer in ver wachting is en de eerste weken ge woon spinnijdig was.... dc een krijgt ze aan de lopende band en wil ze niet en de ander verlangt er naai en Hij wiegde haar als een kind. „Ga toch maar eens naar die specialist. Dotje; tegenwoordig kunnen ze heel wat bereiken." Onwillig maakte ze zich los. „Ik zal wel eens zien. Erik. Als ik er heen ga, dan is het met nieuwe hoop en als alles dan voor niets blijkt te zijn. is dc teleurstelling nog groter. Ik zie er tegen op." Hij knikte begrijpend. „We moeten er nog maar eens een koer rustig over praten." Toen ze in de keuken bezig was met het eten. voelde ze plotseling zijn armen om haar heen Haar hoofd omdraaiende, keek ze in het ernstige gezicht van haar man. „Dot je. ik houd oneindig veel van je en of er al dan niet een baby komt. mijn liefde voor jou zal onveranderd blijven. Als je in de put zit. denk hier dan eens aan. Je zult altijd mijn alles zijn." Ze draaide zich nu geheel naar hem toe en verborg haar hoofd tegen zijn borst Zacht begon ze te huilen. (Wordt vervolgd). I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 10