MIJN VROUW, MIJN SUPERIEUR Bruinisse schakelt over van mosselfeest op „Grevelingendagen" r D« op Wat bieclt de BEELDBUIS? Vergadering van V.V.V. Burgh-Haamstede In komende zomer BRUINISSE, 22-3. De secretaris van de Stichting Festiviteiten Brui nisse verzond een nadere precisering van de feestelijkheden, medio juli, die .het traditionele mosselfeest zul len moeten vervangen. Meisje reed "door rood stoplicht BREDA, 22-5. Bij een ongeluk op cle noordelijke rondweg' in Breda is de elfjarige Anke Spaan uit Breda om het leven gekomen. Het meisje fietste daar met haar ouders over de kruising met de Oos- terhoutseweg door het rode verkeers licht. Een eerste van links komende auto kon haar nog ontwijken, een tweede niet meer. Het kind overleed ter plaatse. Militair omgekomen TWELLO, 22-5. De 19-jarige dienst plichtig militair G. Branderhorst uit zijn woonplaats om het leven geko- Twello is bij een verkeersongeval in men. Op de rijksstraatweg werd de personenauto, die hij bestuurde, be dolven onder containers met kant- en-klaai--kozijnen, die van een tege moetkomende trekker met oplegger vielen. Zeekotter SCH 261 wordt als BRU 61 te Bruinisse gedomicilieerd i 7?' Dinsdag 25 mei, 21.10 uurJoe Frazier and his Knock Outs. Joe Frazier tijdens een opname' in de platenstudio. BRUINISSE, 22-5. Bruinisse krijgt na de mcsselschepen en de binnen vaartuigen die men al heeft ook een zeekotter gedomicilieerd. Door de firma P. Maaskant werd van de heer B. Vroolijk uit ÏJmuiden gekocht, de Scli. 26i en deze kwam vorige week in de haven aan; Het is een groot schip, afmetingen 40 x 7^ x 4,25 m uitgerust met een 750 pk industrie dieselmotor en twee MWM hulpmoloren van resp. 225 en 60 pk. Dit schip dat vroeger deel uit maakte van de vloot van de reederij Vrolijk, gaat nadat het te Bruinisse verschillende opknapbeurten heeft ondergaan, straks varen onder het nummer Bru 61. Het is niet de bedoeling dat de fir ma P. Maaskant en Zonen uit Brui nisse of de Maaskant N.V. te Stellen- HAAMSTEDE, 19-5. Op de vorige week gehouden vergadering van VVV Burgh/Haamstede, onder voor zitterschap van dr. II. J. van Zuy- len - wij berichtten reeds uitvoerig over deze geslaagde vergadering - zijn nog verschillende belangrijke punten aan de orde gekomen. Op een vraag van de heer M. Soe- ters om in verband met de tekorten een jaar te bedanken voor de Pro vinciale- en de Streek V.V.V. zei de voorzitter dat het sociaal onaan vaardbaar is om zonder deze niet - leden te werken. Bovendien hebben we juridisch niet het recht om de namen der niet-leden te publiceren. Aan wan-betalers zijn scherpe brie ven geschreven, doch deze namen kunnen wel openbaar gemaakt wor den. Opzeggen Prov- en Streek-VVV is onmogelijk omdat dan de gemeen telijke subsidie vervalt. Een algemene „folder" voor geheel Schouwen-Duiveland is in gedachten bij de Streek V.V.V. aanwezig. Be treffende advertentie-praktijken voor buitenlandse reisgidsen waar- LONDEN. Twee koninginnen van het witte doek, gekleed voor koninginne rollen in cle Shepperton-studio's, waar opnamen worden gemaakt voor de film „Mary, koningin der Schot ten". De titelrol wordt vertolkt door Vanesa Redgrave (l.), terwijl Holly wood Oscar-winnares Glenda Jack son (r.), de rol van koningin Eliza beth I speelt. i Na ruggespraak met het bestuur van de visserijvereniging de midden- slandsvercniging, V.V.V. en de bur gemeester heeft de stichting besloten tot het verzorgen van een zomers re- creatiefeest. Hoogtepunten uit dit programma zijn Woensdag 14 juli: optreden „Nu met Hope" en volks dansgroep: donderdag 15 juli.' jeugd feestdag strandspelen, talentten- jacht, 16 juli mini-voetbalwedstrij den tussen camping „De kotter", camping „Bru", camping „Brunova" watersportvereniging „Bru", team weekend woningen aansluitend Bru- se feestavond. Zaterdag 17 juli feest rondom de Grevelingenmeermin, een (verwach te) vlootschouw, aansluitend een nog geheim hoogtepunt met daaraan volgend mosseleneten op het haven plateau. 's Avonds voetbalwedstrijd Sparta-Rotterdam-Zeeuws elftal. Slot: Vreugdevuur op de Grevelin- gen. De Stichting Festiviteiten heeft zich ter dege gerealiseerd, dat er nu overgestapt dient te worden van een specifiek mosselfeest waar een alge meen feest, dat ten goede zal moeten komen aan de hele gemeenschap van Bruinisse. De naam van de feestda gen: De Grevelingen. UTRECHT. De Nederlandse vrijge- zellenbond heeft een aantal eisen en wensen geformuleerd, die al schrifte lijk zijn kenbaar gemaakt aan de nog niet bekende kabinetsformateur. dam ook nog het redersbedrijf gaan uitoefenen; de aankoop heeft echter wel een commerciële kant. Dikwijls komt het voor, dat men een contract afsluit met een reder, voor de levéring van een nieuwe kot ter, met aankoop van de oude. Men kan de oude kotter dan dikwijls door verkopen, maar leveringen van een nieuwe kotter vergt altijd enkele maanden. Omdat de firma Maaskant nu over een eigen kotter beschikt heeft zij de handén vrij. Men kan het oude schip verkopen en behoeft niet te wachten tot het nieuwe schip in de vaart is. Men kan de koper van een nieuw schip in de Bru 61 altijd een plaats vervangend schip tijdelijk aanbieden in bruikleen. De aankoop van de Sch. 261 is' ei genlijk niets anders dan continuering van een reeds betaande toestand. voor momenteel gecolporteerd wordt met gebruik making van de naam V.V.V.-Zeelana, zei de heer De Regt dat de naam V.V.V.-Zeeland ten onrechte wordt gebruikt en hij adviseerde dan ook zeer kritisch te zijn. De vergadering ging akkoord met de benoeming van de heer J. Ver ton H. P. zn. tot bestuurslid. Het kantoor blijft staan. Dit werd de heer Lysen geantwoord. Kamerconcerten Mogelijk dat deze zomer weer ka merconcerten worden gegeven op het slot Haemstede en tevens een diaserie door de heer J. v. d. Berge over het slot in de ridderzaal. De gemeente zal gevraagd worden om, gezien de vervuiling van strand duin en weg maatregelen te nemen en tevens proberen om op maandag de vuilnis op te halen, gezien de neergelegde zakken langs de wegen op zondagavond. Ook de strand- vuilnisbakken moeten 's avonds ge leegd worden omdat ze 's nachts door baldadigheid, reeds geledigd worden op het strand. Wethouder Hoogerhuis wenste de V.V.V. geluk met de vlotte afwerking der vergadering. Ook hij betreurde het dat veel recreatie-mensen geen lid van V.V.V. zijn. Tot slot deelde de heer H. P. Verton nog mede dat enkele concerten door de Kon. Harm. „Witte van Haemstede" op de maan dagavonden zullen worden gehouden. Gedacht wordt aan Westenschouwen en de Pr. Beatrixweide. Er is ook nog een tuinwedstrijd en een fotowedstrijd in hel vat, voor bewoners en recreanten. Russisch-Amerikaans kreeftconflict WASHINGTON, 22-5, De Ameri- k.vanse senator Edward Kennedy heeft Russische vissers er van be ticht dat zü met opzet de nelten heb ben beschadigd van Amerikaanse kieeftvissers voor de Amerikaanse oostkust. Naar aanleiding van eerdere moei lijkheden hadden Amerikaanse func tionarissen juist een dag tevoren ge sproken met de commandant van de 129 schepen tellende Russische vis sersvloot die in het betrokken gebied opereert. Bij die gelegenheid had de Rus zijn spijt betuigd over het ge beurde. Volgens senator Kennedy is het nu tijd, dat Amerika zich wendt tot ie mand die meer gezag heeft dat de commandant van de Russische vis sersvloot. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Vijftig Nederlandse- hoofden van lagere scholen zijn van 24 tot en met 28 mei op studiebezoek in België. HUMMELO EN KEPPEL. De 18- jarige B. T. van Hagen uit Drempl is met zijn bromfiets tegen een licht mast langs de Zomerweg in Hum- melo en Keppel gereden. Hij liep een schedelbasisfractuur op en overleed ter plaatse. AMSTERDAM. Amsterdam zal op 28 mei een voorziening rijker worden waarover de gemeenteraad 43, jaar geleden een besluit nam. Hel is hét crematorium op de nieuwe algemene begraafplaats „Westgaarde" die op die da tuin officieel in gebruik zal "worden genomen. DEN HAAG. Een internationaal congres voor evangelische kerkmu ziek wordt van 1 tot en met 7 juni in Den Haag gehouden, georgani seerd door en ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Neder landse Lutherse werkgroep voor kerkmuziek. ROTTERDAM. De stakings- en prikakties in cle bouw zullen vol gende week opnieuw worden ver scherpt, als de vakbonden voor die tijd met de werkgevers geen over eenstemming hebben bereikt over de nieuwe C.A.Ö. WEESP. In Weesp is een drieklas sige kleuterschool afgebrand. Het was een uit drie delen bestaande zg. rijdende kleuterschool, welke vier jaar geleden van een bouwonderne ming werd gehuurd, met recht van koop. ROTTERDAM. Burgemeester en wethouders van Rotterdam stellen de gemeenteraad voor een bedrag van 280.000 gulden beschikbaar le stllen voor de aankoop van een pla nologisch rekenmodel voor het op lossen van stedebouwkundige vraag stukken. ROZENBURG. Op de Gulf-raffi- naderij te Rozenburg heeft een korte hevige brand gewoed, waarbij twee employees zwaar, en één licht wer den gewond. De twee zwaargewon den zijn opgenomen in een zieken huis te Rotterdam. UTRECHT. Bij het parapsycholo gisch instituut van de rijksuniversi teit in Utrecht blijven brieven bin nenkomen van vele universiteiten in de hele wereld, waarin wordt gesteld dat dit instituut behouden moet blij ven. DEN HAAG. H.M. de Koningin heeft het voornemen tegenwoordig te zijn bij de officiële ingebruikstelling van de Rozenburgse sluis en de nieu we havenmond van Hoek van Hol land op vrijdag 11 juni. SCHIPHOL. Onder leiding van burgemeester W. Thomassen is een kleine delegatie van het Rotterdam se gemeentebestuur van Schiphol naar Leningrad vertrokken. De reis werd op uitnodiging van het ge meentebestuur van die stad gemaakt met een lijntoestel van Aeroflot. Twintig mille voor ontslagen chirurg UTRECHT, 22-5. Het ambtenaren- gerecht in Utrecht heeft vrijdagoch tend het per 1 januari jl. door de cu ratoren van de rijksuniversiteit in Utrecht aan de Voorburgse chirurg J. Zaaijer verleende ontslag nietig verklaard. Om redenen van alg meen belang werd de nietigheid voor gedekt verklaard, maar curatoren zullen dr. Zaaijer een schadevergoe ding van f 20.000 moeten betalen we gens ondervonden leed. De chirurg had een bedrag van ruim f 131.500 gevraagd. Het gegeven ontslag werd strijdig genoemd met een algemeen rechtsbeginsel. Moorden in (ialifornisehe gevangenis SOLEDAD, 22-5. De beheerder van een gevangenis in Soledad is in zijn kantoor met een mes doodgestoken, terwijl een fedrale commissie een on derzoek in stelde naar de geweld pleging in de gevangenis. De onlus ten begonnen in januari 1970 toen een blanke bewaker zijn geweer af schoot op een menigte opstandige gevangenen. Drie negers werden ge dood. Drie dagen later werd een blanke bewaker doodgeslagen. Drie negergevangenen, die bekend werden als de „Soledad-broers" werden »n staat van beschuldiging gesteld en wachten nu op hun proces. Sinds dien zijn nog zes gevangenen en vier bewakers vermoord. Nog worden kinderen cellulair opgesloten DEN HAAG, 22-5. „Het komt anno 1971 nog voor dat minderjarige kin deren in kindertehuizen bij wijze van straf in een kleine ruimte - zelfs zonder raam - eenzaam worden op gesloten gedurende een periode va riërend van enkele dagen tot enkele weken". De PSP-fractie in de Twee de Kamer concludeert dit uit een onderzoekje onder kinderen die dit hadden doorgemaakt. Het onderzoek, verricht in samenwerking met de on langs opgerichte „Belangenvereni ging Minderjarigen", leverde 18 bruikbare meldingen op. DINSDAG 25 MEI. NED. I. Na het journaal de de fa bel de laatste aflevering uit de serie „Het geheim van het kasteel zonder naam". De politie zorgt voor de op ruiming onder de boeven en alles loopt goed af. Tot het journaal en weeroverzicht van acht uur Toppop. Na het journaal Peyton Place. Het mysterieuze meisje in het ziekenhuis laat helemaal niets los. Rodney heeft ook belangstelling voor haar gekre gen. Het proces tegen Lee Webber gaat inmiddels voort en I-Iannah moet als getuige optreden. Ze probeert een verhaaltje te verzinnen en gaat hier over met Rodney en Betty praten. En dan krijgt de oude Martin Pey ton ook een dagvaarding waarmee het proces pas goed op gang schijnt te komen. Hierna beelden van het concert dat Joe Frazier met zijn Knock outs in Tilburg gaf. Televizier Magazine en het laatste journaal sluiten de avond af. NED. II. Na de fabel en het jour naal in het kort komt de parlemen taire rubriek Den Haag vandaag" en Kunstsignalering. Het journaal van acht uur wordt vooraf gegaan door een avontuurtje van Felix de kat en het tweede deel uit de serie „Het wilde westenDitmaal zien we I FEUILLETON Erik 'was sinds de direkteursconfe- rentie één of tweemaal per week in Amsterdam en keek met een grim mig gezicht toe bij het laden van de balen of rollen stoffen, soms in krat ten, soms enkel in gonje verpakt. Zodra er een trailer uit Enschede arriveerde, telde hij de lading, no teerde de nummers der colli's en vergeleek die met de ladingspapie ren. die hij van het kantoor had ge kregen. In casu van Ria, zijn vrouw. Die eerste maandagmorgen had hij er een mop van gemaakt. Ria's se- kretaresse, die uiteraard nog niet zo lang als zodanig in dienst was, kende Erik niet, Daaiom had hij moeite, zich in te houden, toGn hij vroeg: „Wilt u me misschien bij de direk- trice aandienen? ik moest mc om negen uur melden." „Zeker meneer. Hoe is uw naam en uw funktie?' „Zegt u maar: de inspecteur van de buitendienst, Erik." „Meneer Eiik van de buiten dienst," herhaalde het meisje en ging hot privékantoor binnen. Hij wachtte en stelde zich in gedachten voor, hoe Ria het zou opnemen. Maar iang hoefde hij niet te peinzen, want het meisje kwam alweer en zei:' „U kunt binnenkomen, me neer." „Dank u wel. juffrouw." Hij bleef even bij het meisje slaan, haar on derzoekend aankijkend, en zei: „Hebben ze u wel eens gezegd, dat u spiekend op Sophia Loren lijkt?" Het meisje fronste haar wenk brauwen. „Pardon?" vroeg ze, nict- begrijpend. „Laat maar, t is al weer over," lachte hij cn betrad hel kantoor van zijn viouw, de deur zorgvuldig slui tend. Maar Ria had het verstaan. Met gefronste wenkbrauwen keek ze hem aan en zei op strenge toon: beelden uit de Mojavewoestijn, een eindeloze zandvlakte met hier en daar wat rotsen. Hier hangt de sfeer van het vroegere wilde westen nog helemaal. Na het journaal en weer overzicht de vaste dinsdagavondprik, nl. de Andy Williamsshow. Mede werkenden zijn Lome Green, Ray Charles, Cass Elliot en Elton John. Na Brandpunt de dokumentaire „Ik voel me er niet meer zo thuis". Het is een programma over missionaris sen die met verlof in hun vaderland zijn. Ze zijn vaak verbaasd als ze al de ontwikkelingen en inde de ont wikkelingen in de R.K. Kerk zieji. Ze gaan dan ook graag weer terug naar hun dikwijls eenzame buiten posten. Paul Vlaanderen sluit de avond af. Samen mei Ina maakt hij een zeiltochtje. Het tweetal ziet dan een man bijna voor hun ogen ver drinken. Ze steken hem de helpende hand toe maar dan zitten ze meteen over hun oren in de moeilijkheden, want de man blijkt vreemde praktij ken te beoefenen. Tot slot van de avond leest de nieuwsman het laat ste journaal voor. DINSDAG 25 MEI. NED. I: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 De schat van het kas teel zonder naam; 19.30 Toppop; 20.00 Journaal; 20.20 Peyton Place; 21.10 Joe Frazier and his'knock outs; 21.50 Televizier Magazine; 22.40 Journaa'. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Den Haag vandaag; 19.10 Kunstsignalering; 19.30 Felix de kat; 19.38 Het verre westen; 20.00 Journaal; 20.20 Andy Williamsshow 21.10 Brandpunt; 21.20 Ik voel me er niet meer zo thuis; 21.50 Paul Vlaan deren; 22.40 Journaal. WOENSDAG 26 MEI. NED. I. In het middagprogramma een aantal tekenfilmpjes, o.a. weer een avontuur over professor Baltha- sar. In het avondprogramma aller eerst de fabel gevolgd door het jour naal in het kort en de parlementaire „Wilt u zo goed zijn om geen flir tations met mij sekretaresse te be ginnen, meneer Erik?" Hij boog. „Het spijt me, dat u het hebt verstaan, mevrouw. Ik zal voortaan zachter spreken." Ze begon langzaam te lachen. „Idioot.... jij met je meneer Erik. het drong niet eens onmid dellijk tot me door." „Torwillo van het decorum, me vrouw." Erik bleef in zijn rol. „Apropos, ik vind. dat u ven fantas tisch bloesje aan hebt. ITct accen tueert uw vormen zo bijzonder." Ria begon te kleuren. „IIou' op Erik bewaar dat maar voor van avond." Hij deed enkele stappen dichterbij. „Weet u. mevrouw de dircktrice," u ziet eruit om in te bijlen. Ik vraag mo rf, or u zo fantastisch kunt kus sen." Ilo d luiddend r ze, met haar vinger bij de bel op haar bureau: „Mcncei. ge draag u! Of moet ik om hulp bellen?" „Waaror* zou u dal doen? Ik kan het heus wel alleen af." „Erik nu even serieus. Vanavond mag je me net zo vaak kussen en vertroetelen als je zelf wilt. Maar nu zakelijk. Ik heb je papieren al klaar liggen. Tegen elven kun je de eeiste twee wagens verwachten. Al les moet echter elkaar ingeladen worden; als het later wordt, wordt de nachtploeg ingeschakeld. De „Be- verdijk" is al gedeeltelijk geladen cn veait meteen af, als de textiel er in zit. Nou. en voor de rest weet je zelf wel, wat je moet doen." KiJ nam de papieren cn bekeek ze. „Zeshonderd rollen, dat zijn ver scheidene wagens." Ze knikte. „Er zal wel een paar keren een vacuüm ontstaan, want cr rubriek Den Haag vandaag. Première en Kenmerk vullen de tijd tot het journaal van acht uur. Na het jour naal en weeroverzicht een uitzen ding van de politieke partijen en de Stichting Socutera. Dan de hoofd film. Het is al een oudje, dalerend van direkt na de twehde wereldoor log. Hoofdrolspeelster is Joan Craw- fort. De film is ontleend aan een van de romans van James M. Cain. Het verhaal gaat over een moedige za kenvrouw die zich van haar man laat scheiden omdat hij haar heeft bedrogen. Ze zoekt haar eigen weg maar ondervindt veel moeilijkheden met haar dochters. Een van de twee bedriegt haar door een verhouding met haar tweede echtgenoot te be ginnen. Hierna een aflevering van Studio Sport en de avond wordt be sloten met het schouwspel Fata Ba nana in de rubriek „Eigentijds". NED. II. Na de fabel en het jour naal Midweek waarin verlovings ringen, de jonge onderzoekers, films van kijkers, de groep Solution cn Met z'n allen o}> een motor naar Stockholm". Na het journaal Koos Postema op woensdag. Als gasten ontvangt hij Adèle Bloemendaal, Leen Jongewaart, Shirley en The Mprr«-men. Na het laatste journaal hetzelfde programma als op Neder land I, namelijk het schouwspel „Fa ta Banana", waarvoor Lucebert de tekst schreef. WOENSDAG 26 MEI. NFD. l: 17.00 Tekenfilmpjes; 18a5 Fabeltjeskrant: 18.55 Journaal: 19.05 Den Haag vandaag; 19.10 Première; 19.30 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.20 Politieke partijen; 20.30 Staatsloterij; 20.35 Hoofdfilm Mildred Pierce; 22.20 Stichting Socutera; 22.25 Studio Spórt; 23.00 Eigentijds; 23.30 Jour naal. 1 NED. 11: 1S.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Midweek; 20.00 Jour naal; 20.20 Koos Postema op woens dagavond; 22.20 Journaal; 23.00 Eigentijds; 23.30 Einde. 49 door LENA SCHAGEN zijn voorlopig maar zes wagens be schikbaar voor dit transport, dus eh Ditmaal keek hij grimmig. „Ze zullen van heel goede huize moeten komen, willen ze mij in de boot ne men." „Fijn, Erik. Ik reken op je." De man borg de papieren weg cn vroeg toen lachend: „Kan ik vast een voorschot krijgen; mevrouw?" Hij spitste veelbetekenend de lippen. Hoofdschuddend, maar inwendig ge.-trecld, kwam ze overeind. Even daarna lagen ze in eikaars armen. „Erik. ik houd van je...." fluister de re, toen e zijri mond op de hare voelde. „Dat is dan fijn. mevrouw," antwoordde hij op statige toon. „O.plaaggeest.Ze werkte zich los cn gaf hem een tikje op de warg. „De rest bewaren we tot van avond. meneer de inspecteur. Smeer 'm, anders ben je niet op tijd bij de boot." Hij knipoogde even. „Tot ziens, I ntie." „Adieu, meneer Erik!" Toen Erik al lang vertrokken was cn de sekretaresse een paar brieven opnam, vroeg Ria plotseling: „Hoe vord ie die meneer Erik, Hannie?" „Zeker een echte P.irt. niet me vrouw?" Hij mark te me tenminste een complimentje." „En ben jij geen complimentje waard. Hannie?" ..Hij droeg een trouwring, me vrouw. En denkt u maar niet. dat ik ir-e m'n hoofd op hol laat brengen door een getrouwde man." Ce ."rder knikte. „Heel verstandig, H; '.mie; houd bet zo plan zal de wa re Jozef te zijner tiid nog veel ple zier aan je beleven.' (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 6