8-Daagse vakanties in eigen land AGENDA Vakbonden willen intrekking Honderd en dertien huisjes komen op een terrein te Ellemeet van loonmaatregel De kabinetsformatie Vulkaanstromen bedreigen Siciliaanse dorpen Frans-Brits overleg beëindigd Waterschappen willen geld voor schoon water Gemeenteraad Middenscholtwen SCHARENDIJKE, 22-5. De raad van Middenschou.wen kwam vrijdagmid dag in openbare vergadering b\jeen onder voorzitterschap van burge meester S. Francke. Op voorstel van b. en w. besloot de raad een toegezonden motie van de raad der gemeente Ooststellingwerf met betrekking tot organisatie en- doel van de B.B. voor kennisgeving aan te nemen, daar een wijziging hiervan door de overheid reeds in studie genomen is. .De raad besloot adhesie te betui gen aan een motie van de raad der gemeente Rauwerderhem betreffen de verkleining van de verschillen in de uitkeringen uit het gemeentefonds voor grotere en kleinere gemeenten. De raad besloot een krediet van f 8800 incl. B.T.W. beschikbaar te stellen voor het leggen van tegelpa- den bij de nieuwe woningen aan de Verseputseweg tc Kerkwerve. Op voorstel van b. en w. besloot de raad verder tot vaststelling van een nieuwe gemeenschappelijke regeling tot stichting en exploitatie van een regionaal woonwagencentrum voor Midden- en Noord-Zeeland. Als ver tegenwoordiger werd aangewezen burgemeester S. Francke en als plv. vertegenwoordiger weth. J. Boot. Besloten werd tot het vaststellen van een verordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom der grond belasting en wel van 60 opcenten voor de gebouwde en 30 opcenten voor de ongebouwde eigendommen. Een verordening tot heffing van 200 opcenten op de hoofdsom der perso nele belasting werd reeds eerder vastgesteld. In behandeling kwam de vast stelling van' het bestemmingsplan „Zomerhuizenterrein Ellemeet", zo- ais dit ter visie heelt gelegen. Dit bestemmingsplan voorziet in de bouw van 113 zomerhuisjes op een terrein op de hoek van de Kuijer- damseweg-Nieuweweg te Ellemeet. De heer I. C. Padmos vroeg inlich tingen over de riolering van het zo merhuizenterrein, o.m. of deze ook zal worden aangesloten op het toe komstig rioolleidingstelsel van de ge meente Westerschouwen. De voorzitter antwoordde, dat aan gesloten wordt op de riolering van de gemeente in de Kuijerdamseweg. In de toekomst zal de riolering aan sluiten op het rioolstelsel in de ge meente Westerschouwen. De heer M. Boot stelde de vraag of het plan tot het bouwen van de zo merhuisjes binnen een bepaalde ter mijn moet zijn gerealiseerd. De voor zitter deelde mede, dat geen term-ja is bepaald. Wel is bepaald, dat de grond over ongeveer 3 jaar onder de Bouwexploitatieverordening kan val len. wanneer het bouwplan niet is gerealiseerd. De raad besloot hierna tot vast stelling van het bestemmingsplan. Een door de heer C. Veerhoek ie Delft ingediend bezwaarschrift tegen het ontwerp-bestemmingsplan, in houdende een viertal bezwaren van formele aard, niet rakende het we zen van het plan, werd ongegrond verklaard. Door gedeputeerde staten werd eerder goedkeuring onthouden aan enkele artikelen van de voorschriften bij het bestemmingsplan ..Kerkwer- ve-West". De raad besloot deze voorschriften gewijzigd vast te stellen. Eveneens kwam in behandeling de vaststelling van het bestemmings plan „Scharenijdijke 1970". Situering gemeentewerkplaats B. en w. stelden voor het plan ge wijzigd vast te stellen wat de situ ering van de gemeentewerkplaats aan de Dijkstraat betreft. In verband met het niet doorgaan van grond- transacties met de aangrenzende eigenaar is het volgens b. en w. beter de toegang tot het terrein aan do zuidzijde te situeren en de werkplaats in het verlengde van de Ger. Kerk. De heer I. G. Padmos vroeg zich af of situering langs de achtergrens van het perceel niet beter is dan ach ter de Ger. kerk in verband met eventuele uitbreiding van de berg en werkplaats in de toekomst. De voorzitter zei, dat situering achter de kerk gunstiger is voor het inrijden van de bergplaats en voor de beste benutting van het terrein. De heer M. Boot was van mening, dat de werkplaats beter uitkomt langs de achtegrens, terwijl bij situ ering achter de kerk mogelijk geen gelegenheid tot uitbreiding meer üanwezig zal zijn. De voorzitter er kende, dat de mogelijkheden tot uit breiding bij plaatsing langs de ach tergrens groter zijn. Wethouder Hoogenboom wees er op, dat situering achter het kerkge bouw hem de beste oplossing leek. Wethouder Boot was van mening, dat bij plaatsing van de berg- en werkplaats langs de achtergrens van het perceel versnippering van het terrein zal ontstaan. Na enig beraad trekken b. en \v. hun voorstel tot situering van de werkplaats achter de Ger. kerk in. Met algemene stemmen werd het voorstel van de heer I. C. Padmos aangenomen tot situering van de werkplaats langs de achtergrens van het perceel. De toegang tot het ter rein komt aan de zuidzijde van het terrein. Het bestemmingsplan „Scharen- dijke 1970" wordt met inachtneming van deze wijziging vastgesteld. In verband met het bouwen van een woning door de heer Z. M. Ver- hage bij zijn molenaarsbedrijf besloot de raad te verklaren, dat een be stemmingsplan wordt voorbereid voor het gebied langs de Oude Hoofd weg te Moriaanshoofd. Aan de heer S. C. Coomans te Scharendijke zal een perceel gemeen tegrond, belast met erfpachtsrecht, worden verkocht tegen een prijs van f 4 per m-. Besloten werd tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Delta straat te Scharendijke. groot 325 m'-'. legen een prijs van f 20 per m'-\, aan de heer A. C. Verjaal te 's-Graven- hage. Op voorstel van b. en w. besloot de raad tot vaststelling van de ge meenschappelijke regeling Centrum voor Automatisering Zuid-West Ne derland". Tot lid van het algemeen bestuur van het automatiseringscen trum wees de raad aan de gemeente secretaris L. F, van Wijck. Als plv. lid zal fungeren burgemeester S. Francke. Stichting Dagverblijven B. en w. stelden voor de gevraagde financiële medewerking te verlenen ten aanzien van de exploitatie van de Stichting Dagverblijven Schouwen- Duiveland. De voorzitter deelde mede dat het dagverblijf voor gehandicap- <- ten inmiddels te Zierikzee is ge opend. De heer I. C. Padmos vroeg welk bedrag ten laste van de gemeente zal blijven. De voorzitter antwoordde, dat het stichtingsbestuur van mening is, dat praktisch alle uitgaven in de dagprijs zullen worden verdiscon teerd. van de kosten komt 10 pet. ten laste van de gemeente, die deze uitgaven weer voor 80 pet. als kosten van sociale zorg onder de werking van het gemeentefonds kan brengen. De raad gaat akkoord met het ver lenen van financiële medewerking aan de Stichting Dagverblijven Schouwen-Duiveland. De x-aad besloot in principe de ge vraagde medewerking te verlenen met betrekking tot een aanvraag van het bestuur van de chr. nat. school te Scharendijke om gelden beschik baar te stellen voor het bouwen van een handenarbeidlokaal. Dit geschiedt eveneens met betrekking tot een aanvraag van het schoolbestuur voor het aanbrengen van een spoelbak in ieder van de drie leslokalen. Aan het bestuur van de chr. nat. school te Kerkwerve werd in px-in- cipe medewei-king toegezegd voor het aanschaffen van twee nieuwe box'd- stellingen. De vergoeding, bedoeld in artikel 101 der Lager-ondei'wijswet 1920 wordt over 1970 vastgesteld als volgt: voor de chr. nat. school te Scharen dijke op 82 1/3 f 124,65 f 10.262,85 voor de chr. nat. school te Kerkwer ve op 80 f 124,65 f 9.972. De vex-goeding voor vakonderwijs over 1970 werd voor beide scholen vastgesteld op resp. f 1.514,03 en f 2.275,23. Vastgesteld werd vervolgens de Ge wijziging van de gemeentebegroting voor 1971, waarin x-amingen zijn op genomen voor ombouw van de opep- baie veiiichting in Kei'kwerve toi TL-vex-lichting, een nieuwe uurwerk verlichting op de toren te Kei-kwerve en het aanschaffen van een trekker met 3-delige maaicoxnbinatie voor het maaien van het sportterrein. Riolering Eveneens de 7e wijziging van de begroting met een raming voor het leggen van een riolei'ing langs de Elkerzeeseweg te Scharendijke vanaf het Baken tot de Dijkstraat en de 8e wijziging met een i'aming voor het aanbrengen van een dubbele begla zing in het gemeentehuis in verband met het tochten van de ramen. De heer M. Boot weer er op, dat de heer I. C. Padmos vorig jaar reeds had geadviseei'd tot het aanbrengen van een dubbele beglazing in plaats van het uitbi-eiden van de i-adiatoren van de c.v. De voorzitter gaf toe, dat dit inderdaad de beste oplossing lijkt. Het uitbreiden van de c.v. is achter wege gelaten. DEN HAAG, 22-5. Kabinetsinfor mateur prof. dr. P. J. A. M. Steen kamp zal dinsdagochtend zijn eerste icndetafelgesprek met de fractic- vooiiitters van K.V.P., A.R.P., C.H.U. V.V.D. en DS'70 voeren. HÜ zei zaterdagavond dat hij de „vijf", die de bereidheid hadden ge toond aan tafel te gaan zitten, enke le gedachten zal voorleggen die hij zelf kwalificeerde als een mogelijk uitgangspunt voor een gesprek. „Ik ben er echter niet uit gekomen. Ik zal vragen hoe zij er over denken. Hoe het verder zal gaan weel ik niet", Aktie tegen zelfmoord in Belgi ie DEN HAAG, 22-5. De voorzitters van N.V.V., N.K.V. en C. N.V. hebben kabinetsfoi'mateur prof. dr. P. J. A. M. Steenkamp vrijdag meegedeeld dat een nieuw kabinet, naar hun op vatting, met spoed zou moeten over wegen de bestaande loonmaatregel in te trekken. Het reële overleg zou daardoor aanzienlijk soepeler kunnen verlo pen. Zij deden dit tijdens een ontvangst bij prof. Steenkamp die 3Vfe uur in beslag nam en tijdens welke de n- foxmateur 28 punten aan de orde had gesteld. Drs. H. ter Heide (N.V.V.) en de heien J. Lanser (C.N.V.) en J. Mer- tens (N.K.V.) voerden naast de loon maatregel o.m. het regionale beleid op. Een nieuw kabinet zou naar hun mening moeten overwegen bepaalde infra-slructui-ele overheidsuitgaven te verleggen van het westen naar het noorden en naar Limburg zodra zich een conjuncturele verslapping voor doet. SANT'ALFIO, 24-5. Nieuwe stro men hete lava komen langs de hel lingen van Europa's grootste vulkaan de Etna, naar beneden en bedreigen de dorpen Fornazzo en Sant' Alfio. De vulkaan, die op 12 mei weer tot leven kwam en sinsdien over een lengte van verscheidene kilometers lava heeft uitgestoten, werd zondag avond weer actief na een dag van x*ust. De lava vordert nu met een snel heid van zeventig meter per uur en gaat rechtstreeks in de richting van Fornazzo, waar 290 mensen wonen. Vulcanologen verklaarden dat de komende 48 uur over het lot van de dorpen zullen beslissen. De bewo- nei-s van de meest bedx'eigde huizen boven Fornazzo zijn zondagavond geëvacueei'd. Sinds 15> mei zijn over een front van een kilometer breedte wijngaar den, wegen en huizen oncler de lava bedolven. Engeland komt in de E.E.G. BRUSSEL, 22-5. Sinds enkele da gen hangen er bij veel apotheken in België affiches, met een tekst die het publiek er opmex-kzaam op maakt dat er in he tland een centrum ter voorkoming van zelfmoord bestaai. De letterlijke tekst (in het Frans en het Nederlands) op deze affiche luidt als volgt: „Denkt u over zelfmoord, bel danwaarna een telefoon nummer volgt waarop het centrum ter voorkoming van zelfmoord te be- reiken is. Het ophangen van deze affiches door apothekex-s is het ge volg van een recent besluit van de Belgische federatie van apothekers om samen te wei-ken met het cen- ti-um ter vooi-koming van zelfmoord. Dochtei' voor dochter van Stalin SAN FRANCISCO. 21-5. De doch ter van de ovei-leden Sowjet-leider Jozef Stalin, de 45-jarige mevrouw Svetlana Allilujeva Petei-s, heeft vrij - dag in San Fi-ancisco het leven ge schonken aan een dochter. Het kind weegt bijna zeven pond en heet Olga Mai-gedant. Ernstige verliezen in Vietnam SAIGON, 22-5. Nooi-dvietnamese troepen hebben bij drie raket- en mortiei-bombai-dementen in het uiter ste noorden van Zuid-Vietnam der tig Amei-ikanen gedood en vijftig vei-wond. De Amei-ikaanse legerlei ding in Saigon, die dit zaterdag be kend maakte, spi-ak van de zwaarste Amei-ikaanse vei-liezen door beschie tingen in Vietnam sinds zeker ander half jaar. Newyorkse politie mannen doodgeschoten NEW YORK, 22-5. De Newyoi'kse politie is een grootscheepse speur tocht begonnen nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag twee poli tiemannen waren doodgeschoten bij de derde aanslag op de politie in drie nachten. Men zoekt naar twee negers die de politiemannen - een blanke en een neger - van achteren beschoten in een straat van de negerwijk Har lem. Twee uur voor de beschieting ont ving de New York Times een briefje dat rond een kogel was gewikkeld en waarin stond dat de aanslag het werk was van hel „verdrukte volk van dc derde wereld". PARIJS, 22-5. Premier Edward Heath van Engeland en de Franse pi-esident, Geoi-ges Pompidou, heb ben een Brits-Franse topconfei-entie van twee dagen over het onderwerp der Bx-itse toetreding tot de E.E.G. besloten. Kinderen onder zand bedolven SCHEEMDA, '22-5. In Westerlee, gemeente Scheemda, zijn vi-ijdag- middag drie kindei-en tijdens het spelen in het Bosplan Emergo onder zand bedolven en om het leven ge komen. De broers J. C. Schipper (15) en S. Schipper (11-) en hun negenja rig vx-iendje A. Vonk, allen uit Oude Pekela, hadden in de wand van een visvijver een hol gegx-aven, waarna dé wand instortte. Een vriendje waai-schuwde de politie. Kunstmati ge ademhaling mocht niet meer ba ten. Pokkenbriefje wordt t.z.t. afgeschaft SCHIPHOL, 22-5. Als de interna- tionale aanbevelingen van de We reldgezondheidsorganisatie op het gebied van de pokken-uitroeiing door de 130 aangesloten landen nauwgezet worden opgevolgd, zal over 4 jaar het spreekwoordelijke pokkenbriefje kunnen worden afge schaft. De ziekte die in het verleden de bevolking van hele steden het graf In bracht zal dan zelf vrijwel zijn uitgeroeid. Dit noemde straatssecretai'is di\ R. J. H. Ki'uisinga op Schiphol bij zijn terugkomst uit Geneve „het meest optimistische beeld" dat op een jaar- vergadex-ing van de Wex-eldgezond- heidsorganisatie die daar in de afge lopen 18 dagen is gehouden, ooit kon worden voorspeld. Als de uiti'oeiïng van de pokkenziekte in 1975 inder daad voltooid zal worden, dan zal een eerste gevolg zijn, dat ook in ons land de pokkenvaccinatie kan wor den afgeschaft en tevens de uitge breide controle op het intei'nationale reizigersverkeer. Vijf doden bij verkeersongeluk RHENEN, 22-5. Op de Nooi'd-Zuid- verbinding in Rhenen zijn vrijdag avond bij een fi'ontale botsing vijf personen om het leven gekoinen. Een pei-sonenauto met vijf inzit tenden botste frontaal op een vracht wagen. De chauffeur van de pei'so- nenauto uit Veenendaal was op slag dood, evenals dxie andei'e inzitten den. De vijfde inzittende is in le- vensgevaai'lijke toestand overge bracht naar het Julianaziekenhuis. In de loop van de avond is ook de vijfde inzittende in het ziekenhuis overleden. Het exterieur van het verzorgingsgebouw „De Kotter" te Renesse, dat vorige week in gebruik werd gesteld. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). DEN IIAAG, 22-5. Het beschikbaar stellen van extra financieringsmid delen voor een snelle verdere aan pak van de bouw van rioolzuive- ingsinstallaties van waterschappen en voor de door gemeenten uit te voeren rioleringsplannen kan de be- strijding van de watervervuiling in hoge m.".te bevorderen. Dit schrijft dc Unie van Waterschappen in een brief aan kabinetsinformateur prof. P. A. J. M. Steenkamp. Een ander probleem dat de unie onder ogen van de infonnateur brengt is de verzilting van Midden- West-Nederland. Als middel om de bedreiging van de levensvatbaar heid van dit deel van het land het hoofd te bieden noemt de unie het graven van de kanalen Maarssen- Eoc'egraven en Waddinxveen-Voor- burg. In de brief wordt verder gesteld dat dc kwaliteit van het IJsselmeer- watcr niet nadelig beïnvloed mag worden door opsporing van olie. Na der onderzoek in dit verband ver dient naar het oordeel van de water schappen het inrichten van een kecr- sluis in de Gelderse IJssel. Er wordt verder op aangedrongen dat van rijkswege een regeling wordt getxoffen voor de ovexname door waterschappen van eigendom en on derhoud van wateren en kaden, die nog in particuliere handen zijn. Niet alleen uit watei'staatkundig oogpunt maar ook in verband met de recrea tie worden deze wateren en kaden van zulk een betekenis genoemd dat overname geboden is. Het bedrog dat tot nu toe beschik baar wordt gesteld voor instandhou ding van hoofdwaterkei-ingcn en de waterhuishouding vindt de unie ronduit onvoldoende en teleurstel lend. Er wordt voor gepleit de jaar lijkse bijdrage hiervoor tc verhogen. „Geldrijk" water in Den Haag DEN HAAG, 22-5. Een langs de Haagse Erasmus lopend water iheeft niet zoals gebruikelijk vis opgeleverd, doch een kapi taal van omstreeks twintigdui zend gulden, in bankbiljetten van 10, 25, 100 en 1.000 gulden. De eerste vondst werd gedaan door een paar vissende jon gens die bankbiljetten op het water zagen drijven. Ook voor i">oorbijg(ingers bleef dit niet onopgemerkt, en al spoedig was een ware vis- en schepparlij aan de gang. De beheerder van een Spar-winkel in de nabij heid zag zijn kasgeld plotse ling vermeerderd met een natte plastic zak met geld, die hem dour een tol dusver onbekend gel/leven man werd overhan digd. Er kwam pas orde in de massale jacht, toen surveille rende politiemannen lucht van het geval kregen en het vissen in meer geordende banen leid den, Hierbij werd nog de hulp van een duiker van de Haagse brandweer ingeroepen, die nog een jute zak boven water wist te brengen. Maandag H mei Ouwcrkerk Café Pankow, 8 uur, jaarvergadering Oranjevereniging. Dinsdag 25 mei Zierikzee Stadhuis, 8 uur, vergadering ge meenteraad Zieiikzee. Mondragon, 8 uur, afdeling Philate- lica. Woensdag 26 mei Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw. 2.30 uur bejaar-denmiddag N.C.V.B. (afsluiting van het seizoen). Gasthuiskerk, 8 uux*, zangavond. Donderdag 27 mei Zierikzee Hervormd verenigingsgebouw. Vrou- wengi*oep „Wees een zegen". 8 uux*. Dreisehor Lagere school, 13.30 uur, cui'sus „Va riaties met bx-ood". Vrijdag 28 mei Zierikzee Mondragon, clubavond Delta Foto. Zaterdag 29 mei Zierikzee Levensstrijd, competitiewedstrijd, H.S.V. „Het Zijpe". Donderdag 3 juni Dreisehor Lagex-e school, 13.30 uur, cui-sus „Va riaties met bi-ood". In een gelijkluidende verklaring zeggen Pompidou en Heath, dat ve len hadden gemeend, dat Engeland slechts tot de E.E.G. wil toetreden om haar vervolgens te vernietigen. Vele anderen hadden geloofd, dat Franic- rijk thans opnieuw een veto tegen Engelands toetreding wilde uitspre ken. Maar nu kon men verklaren, dat. het tegendeel waar is. De Franse pi'esident heeft in het Elysee, ten ovei'staan van ongeveer 250 journalisten verklaard, dat het op dit uur onvei'standig zou zijn tc menen, dat men bij de ondei'hande- lingen in juni a.s. niet tot een over eenkomst tussen Engeland en de Ge meenschap zal komen. „De geest van onze gesprekken laat in elk geval de veronderstelling toe, dat deze onderhandelingen tot een goed einde moeten leiden". Geen subsidie voor Vereniging Milieu hygiëne Zeeland MIDDELBURG, 22-5. De Vereni- ging Milieuhygiëne Zeeland (VMZ) telt thans, een jaar na de oprichting, ongeveer 1.800 leden. Ondanks dit snel gi'oeiende ledental kampt c'e vei'eniging met geldtekort. Daai'om heeft ze aan pi'ovinciale staten van Zeeland een vei'zoek gericht om sub sidie. Gedeputeerde staten voelen er echter niet voor om de vereniging financiële steun te verlenen. Het col lege meente, dat het doel dat de ver eniging nasti'eeft, namelijk het be- voi'dei'en van de milieuhygiëne en le psychohygiëne in de ruimte zin in de provincie Zeeland, niet van zodanige waai'de voor de Zeeuwse samenle ving is, dat de provincie daarvoor fi- nancieél zou moeten bijdx-agen. Opera „Aida" te Tilburg TILBURG, 22-5. In de Stadssport- hal te Tilburg is vrijdagavond voor 2.500 toeschouwei's de premièi'e ge geven van de gigantische en specta culaire opei-a „Aida" van Giuseppe Vei'di. Zondag volgde een tweede uit voering. Ruim 500 personen, meest ama teurs, werkten aan „Aida" me?. Paai'den en olifanten zorgden voor een levend decor. De hoofdiollen werden gezongen en gespeeld door Italiaanse en Zuid- Slavische ai-tiesten. De Zuidslavische sopraan Lliljana Molnar-Talajic ver vulde de rol van Aida. Advertentie Volledig verzorgd, dus inclusief hotel, maaltijden, reizen en excursies. Zuid-Limburg Twente Friesland Montferland Brabant Zeeland Drente v.a. f 183.- Y.a. f 226.- Y.a. f 255.- v.a. f 235.- v.a. f261.- Y.a. f 263.- Y.a. f262.- Prijzen vanaf elk station in Nederland. Vraag op uw station de brochure betreffende meerdaagse NS-vakantie- reizen. voordelig uit met NS SUSTEREN. In de Limburgse ge meente Susteren is een inwoner uil Echt, de 23-jarige H. E. A. Wessels, hij een verkeersongeluk om het le ven gekomen. Kwart eeuw K.L.M.-vluchten op Noord-Amerika SCHIPHOL, 22-5. Vrijdag was hst precies 25 jaar geleden dat de K.L.M. als eei-ste maatschappij van het Eui'opese vasteland een gei'egelde lijn opende op Nooi'd-Amerika. Het was op 21 mei 1946 de toen gloednieuwe Doxlglas DC-4 PH-TAR „Rotterdam", die met 36 genodigden en K.L.M.-functionarissen en met de destijds bekende Evert van Dijk aan de stuurknuppel, in 25V2 uur van Amsterdam via Prestwick in Schot land en Gander op New Foundland naar New York vloog. Deze eei'ste vlucht van een dienst die aanvanke lijk slechts tyeemaal per week werd ondei-houden was het begin van wat nu de ï'uggegraat van het K.L.M.- routenet uitmaakt. Thans vliegt ce K.L.M. Amstei'dam-New Yox-k v.v. in de zomexpiek 20 maal per week met de Boeing 747B. aangevuld met nog enkele Super DC-8 vluchten. Daai'bij komen dan nog de diensten naar Montreal, Chicago en Houston, als mede de vele vracht- en charter vluchten. Slij^in<; aantal leden A.N.W.B. DEN HAAG. 21-5. Zoals te vsr- wachten was bij de sterke groei van het gemotoriseerde verkeer heeft het ledental van de ANWB in 1970 an dermaal een flinke stijging te zien gegeven. De Bond ging het jaar in mot 1.231.452 leden en sloot het jaar af met 1.345.895 leden, een groei dus van 1 14.443 leden. Met deze uitbreiding houdt de Wegenwacht gelijke tred. Het jaar 1909 werd afgesloten met i.013.690 WW-leden, eind 1970 vermeldde de statistiek een aanlal van 1.123.416. een aanwas van 109.726 WW-loden. Onder dc noemer „vakantie in eigen land" werd in april 1970 ge start met een aantal arrangementen, die in samenwerking met de VVV's ontstonden. Dc achtergrond vormde de gedachte dal aan ANWB-leden, naast talloze vakantiemogelijkhedcn in het buitenland ook een binnen lands vakantiepakket moet wordrn geboden, zulks te meer toen xut een onderzoek bleek dat ca. 40 pet. van de ANWB-leden in eigenland de va kantie doorbracht. In het totaal werden in 1970 zo n 40-tal arrnagemcnlen onder deze ti tel gebracht. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2