f44.- 8Dagen kris-Hrasdoor Nederland 47 sandalen gezond enijzersterk Jeugdwerk Brouwershaven wordt krachtig van de grond getild STREEK NIEUWS voordelig uit met NS Patiënten kregen een zeer gevarieerd programma aangeboden Tinoccffio ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 21 mei 1971 Nr. 20879 Stimulerende vergadering BROUWERSHAVEN, 18-5. In dc oude openbare school te Brouwers haven werd een vergadering gehou den welke ten doet had een pro gramma te bespreken inzake het jeugdwerk voor het komend seizoen in september. Het jeugdwerk, dat sedert enige maanden draait onder supervisie van „De Lichtboei" te Zierikzee o.l.v. diverse vrijwilligers- sters uit de gemeente mag zich in een goede belangstelling verheugen. De voorzitter van het jeugdwerk, de heer H. v. d. Sloot gaf een uiteen zetting over de plannen, die op sta pel staan. Men houdt zich reeds eni ge tijd bezig met knutsel- en klei- werk, filmprogramma's enz. Ge tracht zal worden om ook voor de oudere jeugd iets te doen, zoals het „sooswerk". De heer Schouwenaar, die als opvolger van de heer Knot deze vergadering bijwoonde zal het jeugdwerk verder introduceren en begeleiden. Twee lokalen Van de gemeente is toestemming gekregen er een tweede lokaal bij te krijgen en wellicht komt er nog een lokaal bij. „Het ligt in de bedoeling om uit een aantal vrijwilligers een jeugdstaf op te bouwen. In beginsel zal deze staf geassisteerd worden vanuit „De Lichtboei", waarna we later op eigen benen kunnen staan", aldus de heer v. d. Sloot. ,De heer Schouwenaar merkte op, dat het in derdaad de bedoeling is dat Brou wershaven zelf zal kunnen draaien. Het ligt in het voornemen, om voor de jeugd tot 12 jaar in club verband werkzaam te doen zijn en voor de oudere jeugd een „soos" op te richten. Een eerste vereiste is een kader te vormen. De heer Schouwenaar wil vanaf half september drie maanden lang één avond per week een kadercur sus geven in coördinatie met „De Lichtboei". Diverse aanwezigen gaven zich hiervoor op als deelneemster. De cursus zal o.a. behandelen: knutse len, verven, kleiwerk, emailleren enz. De „soos" voor de oudere jeugd zal misschien ook bezocht kunnen worden door jeugd uit de omliggen de kernen. Voor de jeugd tot 12 jaar kan men het best de hele woensdag middag benutten b.v. van 24 han denarbeid en van 46 film. Jeugdraad Voor wat de kadercursus betreft noemde de heer Schouwenaar een maximum van 18 personen voldoen de. Indien mogelijk zal getracht worden om nog dit jaar voor de ge hele gemeente Brouwershaven een jeugdraad te vormen. Door het be stuur zullen al deze plannen nader worden uitgewerkt opdat in septem ber bij de aanvang van het nieuwe seizoen het jeugdwerk vlot van start zal kunnen gaan. Hopenlijk zullen de initiatiefnemers van dit zeer nut tige jeugdwerk slagen en de volle medewerking krijgen, zowel van de gemeentelijke overheid als van de inwoners zelf. Vanzelfsprekend is dat de jeugd in de eerste plaats hieraan hard meewerkt. Nieuwe dienstregeling R.T.M. Deze week verscheen de nieuwe dienstregeling van de RTM. Deze re geling gaat in op 23 mei 1971. De vertrek en aankomsttijden van de bussen zijn overzichtelijk weergege ven terwijl het boekje een aantrek kelijk uiterlijk heeft. Advertentie Wie 8 dagen lang veel in ons land wil reizen, is het voordeligst uit met een 8-daags kris-kras abonnement. N S-Iden titeitsbe wij s of pasfoto meebrengen. Wandkleden, tassen en poppen in „De Vlinder" De eerste expositie in het nieuwe café „De Vlinder" kan een succes ge noemd worden. Zoals bekend werd bij de opening van de zaak enige we ken geleden gestart met een tentoon stelling van wandkelden en applica- tiewerk van de kunstenares Annelies Hageman uit Velzen. Een succes, om dat enkele werkstukken uit de col lectie .variërend van wandkleden tot poppen, gordels en hoeden konden worden verkocht, maar meer nog misschien omdat er een goede be langstelling was voor deze in Zierik zee in feite nog weinig bekende maar bijzonder interessante vorm van toe gepaste, zeer decoratieve vorm van kunst. Overigens, de tentonslelling is nog oniet afgelopen en blijft te zien tot 1 juni aanstaande. Vanaf dia datum zal,dan in „De Vlinder" werk te zien zijn - voornamelijk etsen aan gevuld met enige schilderijen - van Arie Wols. Annelies Hegeman toont in haar werk duidelijk voorkeur voor de „hippe" kant van de door haar gekozen richting, waarbij de tentoon gestelde enkele stuks onderkleding voor kleine kinderen, fraai bewerkte (meisjes)hoeden. gordels en niet te vergeten bijzonder leuke tassen, uit stekend passen in het beeld van de „alternatieve kledingindustrie", zo als die in de grote steden thans een eigen plaats weet te vinden. Een blij vend en wel zeer geslaagd voorbeeld in „De Vlinder" in het werk van mej. Hageman zijn de glasgordijnen, uit stekend aangepast aan zowel het in terieur als de historische „buiten kant" van het oude pand en kenne lijk met veel liefde en gevoel voor stijl voor de zaak gemaakt. Het had niet veel gescheeld of men had mej. Hageman „ter plaatse" aan het werk kunnen zien met het weef getouw, want in de nabije toekomst zal „De Vlinder" beschikken over een eigen atelier waar creatief gewerkt zal kunnen worden. Getracht wordt verder een speciaal eigentijds mu ziekprogramma samen te stellen, op vaste tijden te beluisteren. Daarmee wordt trouwens in de vorm van volksmuziek reeds een bescheiden begin gemaakt op de zondagmidda gen. Bond van Paardenfokkers op Schouwen-Duiveland De Bond van Paardenfokkers op Schouwen-Duiveland organiseert wederom een verloting waarvoor toestemming is verleend door b. en w. der gemeente Zierikzee, dd. 24 maart 1971. De trekking van deze loterij zal zo mogelijk plaatsvinden op 1 juli a.s. te houden Centrale Fokveedag alhier. Mocht de trekking op die dag niet kunnen geschieden dan zal deze voor 31 augustus d.a.v. plaatsvinden. Als prijzen worden beschikbaar gesteld: een 1-jarig Shetlander-mer rie (ingeschreven in het Stamboek) en een l-jarige New Forest-hengst. De „J. Henri Ounant" was er weer ZIERIKZEE, 18-5. Aan de Nieuwe Haven ter hoogte van de Nieuwe Boogerdstraat was het dinsdagavond een drukte van belang. Door het Ned. Rode Kruis afdeling Zierikzee werd een „Kijk en Luisterprogram ma" aangebeden aan gasten uit Gel derland die zich aan boord bevonden van het Rode Kruis hospitaalschip J. Henri Dunant, dat voor de zoveel ste keer afmeerde te Zierikzee. Het schip arriveerde omstreeks half vijf te Zierikzee. Voor het begin van het eigenlijke programma bracht het draaiorgel van de familie C. Rossen een potporie van vrolijke melodieën ten gehore. Hierna bood een zestal leerlingen van de LTS af deling brood- en banketbakken o.l.v. bakkerijleraar de heer P. G. Rotte aan alle zieken een zakje caketjes aan, hetgeen door de patiënten zeer gewaardeerd werd. De helpsters van het Rode Kruiskorps Zierikzee o.l.v. mevrouw J. v. d. Sluis-Bij de Vaate maakten een praatje met de zieken en brachten prentbriefkaarten van Zierikzee mee, vergezeld van een stadsgids over Zierikzee aangeboden door de V.V.V. Leden van de s.v. Delta-Sport af deling gymnastiek presenteerden een vrolijke show o.l.v. de heer .J. A. Kosters en mej. R. Kosters. Uitge voerd werden enkele muzikale oefe ningen spring- en lange-mat-num- mers, gedurende deze show, die een half uur in beslag nam. Aan boord van het schip bevonden zich inmid dels enkele leden van de Chr. Ger. Jeugdvereniging „Immanuel" die de patiënten een mok, opgemaakt met voorjaarsbloemen aanboden. Majorettcn pcleton Een zeer groot succes was wel het optreden van Majorettes, o.l.v. Mie- neke Verkaart .tamboers en hoorn blazers o.l.v. Tonnie Scherpenisse van dc G.V. Rust Roest. In een vro lijke show werden diverse feestelij ke nummers geblazen en grote hila riteit verwekte het feit dat zij in ga lop afscheid van dc patiënten op dc Henry Dunant namen. Tot slot van dc avond werd de overdenking ver zorgd door ds. J. van der Schee ncd. hervormd predikant te Zierikzee. Voor deze avond, die tot stand kon komen door de medewerking van het college van burgemeester en wethouders, direkteur en personeel dienst Gemeentewerken, dc haven meester, de Rijkspolitic en dc PTT, bestond een goede publieke belang stelling. Onder de genodigden om een avond op het schip door te bren gen bevonden zich burgemeester Th. H. dc Meester on de heer en me vrouw H. Uijl uit Rhoon (oud sekre- taris penningmeester van dc Rode Kruis afdeling Zierikzee. Een lid van de Chr. Ger. Jeugdvereniging „Immanuel" zieken een bloemstukje aan namens de leden van deze biedt een vereniging. Een leerling ra uit eigen bakke ZIERIKZEE Medewerkers geiocht voor regeling van wielerronde Ons wordt verzocht langs deze weg een dringend beroep te doen op allen die interesse hebben in de wie lersport om medewerking te willen verlenen aan de praktische regeling van de Ronde van Zierikzee, te hou den op vrijdagavond 11 juni aan staande in de Zuidhoek (start 6.30 uur). Het driemanschap dat belast is met de organisatie van deze wie lerronde van betekenis zal het op de avond zelf zeker niet allemaal aan kunnen en daarom zijn medewerkers voor o.a. de programmaverkoop, het afzetten van het parcours en voor andere werkzaamheden dringend ge wenst. Men kan zich hiervoor aan melden bij de heer G. v. d. Wielen, Calandweg 37. Afd „Philatelica" Op dinsdag 25 mei a.s. wordt in „Mondragon" weer een vergadering gehouden van de afdeling Schouwen- Duiveland van „Philatelica". HAAMSTEDE Bar „De Oude Zeef" Heden (vrijdag 21 mei) opent bur gemeester H. P. Everwijn van Wes- terschouwen de te Haamstede inge richte bar „De Oude Zeef" in het pand Weststraat 8. BROUWERSHAVEN Bejaarden bezochten Zeeuws-Vlaanderen Met een touringcar van de firma Van Mourik uit Dinteloord hebben de bejaarden van Brouwershaven het jaarlijks reisje gemaakt, dat ditmaal naar Zeeuws-Vlaanderen ging. Via de Zeelandbrug ging het door het Sloegebied, waarna men Vlissingen door kruiste om via de steeds weer boeiende boulevard scheep te gaan naar Breskens. In deze plaats werd de koffie gebruikt, waarna men via Schoondijke en Oostburg naar het mooie stadje Sluis toog. Hier kregen de dames gelegenheid te winkelen, terwijl de heren zich verpoosden met het bezichtigen van de plaats. In Sluis werd een voortreffelijke warme maaltijd genuttigd, waarna de terug tocht weer via Breskens-Vlissingen werd aangevangen. Om half negen arriveerde het gezelschap weer in de Smalstad. Namens alle. aanwezigen sprak de heer W. Janse een dank woord, zowel aan het adres van het gemeentebestuur als tot de chauffeur voor de prima verlopen rit. De ontvangst afd. Plattelandsvrouwenbond In verband met de ontvangst op dinsdag 25 mei a.s. van de afdeling Sprang-Capelle, door de afd. Brou wershaven van de Plattelandsvrou wenbond, wordt aanvullend gemeld, dat hét bezoek aan motel „De Zeeuwse Stromen" niet doorgaat. NOORDGOUWE Kerkconcert Op zaterdag 22 mei geeft het Zie- rikzees Kamerkoor een avondconcert in de kerk van Noordgouwe. De toe gang tot dit concert is gratis, maar belangstellenden dienen in bezit te zijn van toegangskaarten, die ver krijgbaar zijn aan het koorsecreta riaat te Zierikzee (Nieuwe Boogerd straat 20). DUIVELAND Ingeschreven als register-ingenieur Op 17 mei jl. werd de heer D. Geuze te Nieuwerkerk ingeschreven als register-ingenieur Bouwkunde. De heer Geuze is 43 jaar en werk zaam bij Van Wijnen N.V., te Dor drecht, afdeling hoofduitvoering. Zwervende herten De bemanning van de Grevelin- gensluis zag in de nacht een ree bokje, dat enkele dagen in het hout gewas bij de sluis gebivakkeerd schijnt te hebben. Later werd het hertje in de polder achter Zijpe ge zien. De heer J. W. Hanse te Bruinis- se, zag in de nabijheid van het sport veld, een tweetal herten uit de sloot springen en wegvluchten. Het ree bokje „van de sluis" was daar echter niet bij. Donderdagavond werd een hertje gesignaleerd in een weiland onder Ouwerkerk, dat zich ophield in het gezelschap van koeien. OOSTERLAND De woningwet bouw Dc twintig woningwetwoningen, welke hier worden gebouwd voor re kening van „Beter Wonen" te Zierik zee, aan de Suzanna Maria Loncque- staat en aan dc Van den Abeelestraat naderen hun voltooiing. Aannemers van dit contingent zijn de fa. De Hartog en Zonen te 's-Gravendeel- Zicrikzec. Benoeming Tot onderwijzeres in tijdelijke dienst aan de openbare basisschool alhier werd benoemd door het ge meentebestuur van Duivcland, mevr. Kooman te Scharendijke. Bejaardenrcis op donderdag 24 juni Dc bcjaardenreis, die jaarlijks plaats vindt onder auspiciën van dc plaatselijke Oranjevereniging, zal dit jaar worden gehouden op donderdag 24 juni e.k. Deze reis wordt gehou den onder dezelfde condities als vo rig jaar. Er zal om ongeveer 8 uur vertrokken worden. De tocht gaat eerst naar Rotterdam en dan via Gouda naar Alphen aan den Rijn voor een bezoek aan Avifauna o.m. Ver der naar Sassenheim, via Leiden, waar gedineerd zal worden. Ongc- j Veel gasten onder bezoekers (Alweer) eerste excursie naar de Zilvermeeuwen BURGH, 18-5. De eerste excursie, dinsdagavond gehouden, naar de zil vermeeuwen in de duinen van het Rijksdomein, mocht zich in een goe de belangstelling verheugen. Ongeveer 25 personen, bijna allen gasten en enkele Schouwenaars werden omstreeks 7 uur in de avond welkom geheten door de voorzitter van de organiserende vereniging de Vogelwacht Schouwen-Duiveland. De heer J. P. C. Boot verheugde zich zeer over dit meer dan verwachte bezoek en hoopte dat de aanwezigen een goéde avond zouden hebben. Spreker meende snel zijn mond te (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). moeten houden omdat het prachtige, wellluidende zang van een nachte gaal vlakbij, veel mooier was dan het mooiste geluid dat een mens kan maken. Het gezelschap werd rondgeleid door een aantal natuurgidsen die op deze eerste avond mede aanwezig waren. In het meeuwengebied het zelfde beeld van vorige jaren. Keu rige legsels, boze vogels, duikvluch ten en pfachtig natuurschoon in deze duinstreek. We wijzen er nogmaals op dat voorlopig elke dinsdag- en vrijdagavond deze excursies worden gehouden, waarvoor kaarten bij de V.V.V.'s gekocht kunnen worden. Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank SPAARBUSJES in bruikleen BROUWERSHAVEN Markt, donderdags van 9.00- 10.30 uur. veer 8 uur in de avond hoopt men weer terug te zijn. Er bestaat voor alle dorpelingen boven de 65 jaar gelegenheid zich op te geven bij één der bestuursleden van de Oranje vereniging en wel voor of op zater dag 5 juni a.s. BRUINISSE T.V.-debuut Joyce en Monique Joyce en Monique de beide Bruse dames Van de Linde die als zange ressen en als bespeelsters van de gi taar al zoveel succes hadden, onder meer voor de radio en van wie twee grammofoonplaten werden geperst, zullen vrijdag 28 mei op de beeld buis komen. In het televisie programma „Een lach en een traan", gepresenteerd door Johnie Hoes, (van 7 tot 8 uur Nedreland I) zullen zij een liedje zingen (ook voorkomend op een grammofoon plaat van het duo), ge titeld. „Wacht maar tot het donker is". Velen op Schouwen-Duiveland en daarbuiten zullen waarschijnlijk 28 mei afstammen op het genoemde programma, want de zussen genieten in deze streek grote bekendheid en een niet minder grote populariteit. Advertentie stoere, sterke, stevige voor Jongens en meisjes Verton's Schoenen Havenplein 13 Zierikzee, lel. 2488 DEN HAAG. De blocmistcnorgani- satie Flcurop-Intcrflora-Nedcrland, dlc dit jaar 50 jaar bestaat, heeft be sloten de service uit te breiden met bloemen- en fruitarranagementcn. INGEZONDEN STUKKEN Stad en Lande van Schouwen-Duiveland Mijnheer de redakteur. Het is begrijpelijk, dat er alge meen voldoening bestaat over het feit, dat de vereniging Stad en Lande weer een bestuur heeft. Na de ver gadering van 26 maart jl. vreesden vele leden, dat het voortbestaan van de vereniging zelf op het spel zou kunnen staan. Dit gevaar is bezwo ren, mede door de tactvolle leiding door den waarnemend voox'zitter, den heer Braber, in de vergadering van 13 mei. Ik meen, dat enkele facetten in deze overwonnen crisis de be- stuurderen van andere verenigingen tot lering kan strekken. De moeilijkheden zijn ontstaan, a. doordat het bestuur meende zijn lot te moeten verbinden aan de al dan niet verkiezing van «en door dit be stuur gestelden candidaat, b. door de aanwezigheid van enkele lacunes in het huishoudelijk reglement, c. door een of meer procedurefouten of -foutjes van het bestuur, ad a. het bestuur is vrij zijn lot te verbinden aan wie of wat het zelf verkiest; men kan en moet dat respecteren, al zal vermoe delijk de meerderheid der le den dit niet gewenst en slechts betreurd hebben, dat het toch gebeurde; ad b. na den 26en maart is door het bestuur en in het begin van de vergadering van 13 mei is door een der leden gesteld, dat de door het bestuur voorgestelde candidaat rechtens gekozen zou moeten worden verklaard, omdat blanco stemmen volgens het huish. regl. van onwaarde zijn. Indien het bestuur aldus besloten zou hebben, zou er nauwelijks twijfel over moge lijk zijn hoe de beslissing van den rechter zou zijn, indien diens uitspraak over dc rechts geldigheid van die beslissing gevraagd was. Als een verkie zing dien naam werkelijk waard kan zijn, moeten de le den kunnen kiezen d.w.z. een keuze kunnen maken. Dit im pliceert de aanwezigheid van tenminste twee, liefst drie, vier of meer mogelijkheden. Het be stuur verweet dc „oppositie" (a propos, als er sprake was van oppositie, dan gold die al- alleen den door het bestuur gc- steldcn candidaat, doch geens zins het bestuur zelf!) dat zij geen tegencandidaten gesteld had. Dit argument heeft slechts in schijn een grond van rede lijkheid: het H.h.r. bepaalt, dat de leden bevoegd (let wel: niet verplicht!) zijn tegencandida ten te stellen. Hiermede korn ik tot ad c. het bestuur had naar mijn be scheiden mening óf aan dc ver gadering voor elke vacature een alternatief in de vorm van een tweede candidaat moeten bieden - m.a.w. voor elke va cature twee namen het had moeten accepteren, dat blanco stemmen als tegenstemmen ge waardeerd werden. De leden hadden eventueel voor elke va cature een derde candidaat kunnen - niet: moeten - stel len. Zonder aan de ledenver gadering een alternatief te bie den oefent een bestuur stem- dwang uit, brengt het de le denvergadering in een onaan vaardbare dwangpositie. Het is duidelijk, dat het huish. re glement onzer vereniging aangevuld c.q. herzien met worden, doch ik heb de stellige overtuiging, dat vele an dere verenigingen zich in een soort gelijke positie bevinden. Men dempe de put. voordat het kalf verdronken isl (Spelling: H. G. C. H. - Red.). H. G. C. HERINGA, Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3