VERDER GAAN MET VERNIEUWING SUCCESJES VAN HET VADERLANDSE ERF De zin en betekenis van de kerkdienst Minister Lardinois •Grote varkens- en pluimveebedrijven veterinair begeleiden'" Agrarisch Nederland weer op de Internationale Jaarbeurs te Tunis I Buitenlandse bladen lezen over Nederlandse verkiezingen is door gaans een weinig tijdrovend karwei - ze besteden er amper aandacht aan. De laatste keer was het echter dui delijk dat er in Nederland iets op merkelijks was gebeurd en menige krant heeft zijn lezers erover voor willen lichten. De Nederlander die deze berichten leest en zich ook nog kan voorstellen hoe die teksten over komen bij Britten, Belgen, Fransen en Duitsers bijvoorbeeld, heeft er amusante lektuur aan. Waarbij het amusante is dat ze er elders niet veel van kunnen snappen. De Brit die leest over de anti-re volutionaire partij bijvoorbeeld kan geen idee hebben wat voor groepe ring dit is. Hij zal zelfs geen benul hebben tegen welke revolutie de par tij wel gekant is. Bovendien is voor de buitenstaander weinig inzicht te verwerven doordat de ene partij er twee zetels bij heeft en een ander er twee verliest - hij weet nooit wat bij KERKNIEUWS Oud-Gereformeerde Kerk BRUINISSE - Donderdag 20 mei (Hemelvaartsdag), 's avonds 7 uur, de heer Van der Meer, Oosterland. Ned. Herv. Kerk Beroepen door de Gen. Synode tot predikant buitengewone werkzaam heden (geestelijke verzorging Krijgs macht) A. S. Klusener te Mijnshee- renland. Aangenomen naar Oosterhout: T. J. Drent, Ouwsterhaule. Bedankt voor Blaauwkapel-Groe- nekan: G. Veldjesgraaf, Wouters- woude; voor Huizen G. Wursten, Sprang-Capelle. Geref. Kerken Benoemd tot bijstand in het pasto raat te Maasland G. Brouwer, Vlaar- dingen. Bapt. Gem. Beroepen te Hengelo: G. van 't Wout, IJmuiden. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Klazienaveen; P. Peen- dra, Durgerdam; te Randwijk: G. Veldjesgraaf, Wouterswoude. Aangenomen het beroep van de Gen. Synode tot predikant voor bui tengewone werkzaamheden (prot. geest. verz. bij de inrichting van Jus titie te Vecnhuizen): A. H. Knottne- rus, Breda. Ger. Kerk Beroepen te Arnhem als evange lisatie predikant: A. T. Besselaar, Eindhoven. Ger. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Ermelo: S. S. Cnosscn, Alkmaar. Bedankt voor Haren: H. J. Nijen- huis, Groningen-Oost. Ger. Kerken Vrijgemaakt (buiten verband) Bedankt voor Kampen: Z. G. Ocne, Zwolle. Oud.-Ger. Gem. in Nederland Beroepen te Utrecht: L. Gebraad, St. Philipsland. wat geleld moet worden. Juist een dergelijke blik door vreemde ogen maakt duidelijk hoe ingewikkeld Nederlandse politieke verhoudingen zijn geworden. Met de logische konsekwentie dat de heren politici voorlopig hun handen meer dan vol hebben hoe ze onder de nieuwe verhoudingen een regering in elkaar kunnen timmeren die redelij ke kans heeft het een tijdje uit te houden. Polarisatie D O-voorman Van Micrlo heeft daarnaast echter nog het voorstel de wereld ingestuurd om een instituut op te richten dat zich belast met het voorbereiden van een grote volks partij, die als het ware geboren moet wórden uit het stembusakkoord dat dit keer voor de twee voornaamste partners verre van ongunstig blijkt te hebben gewerkt. Zo'n partij zou - door de „polarisatie" die ze bewerkt, het nieuwe politieke modewoord - ook welhaast de christelijke partijen dwingen meer ernst te maken met hun bundeling waarover ze tot dus ver wel veel gesproken hebben maar waaraan weinig is gedaan. Een ontwikkeling in die zin zou de Nederlnadse politieke verhoudingen op slag ook veel overzichtelijker ma ken - ook voor buitenlanders, al is dit niet de reden om er zoveel haast mee te maken. De verhoudingen zou den ook duidelijker worden voor de Nederlanders zelf, speciaal in deze periode na de verkiezingen, nu over een kabinet moet worden gedacht. Tenslotte is een lange periode van passen en meten, met intussen het oude kabinet als zaakwaarnemer zon der veel initiatief, niet in het belang van het land, zeker niet op een tijd stip dat economische moeilijkheden sterk regeren vereisen. Britten bij voorbeeld hebben dergelijke proble men niet - en eigenlijk hoeven zoij ze evenmin te hebben. SPORTTOTO DEN HAAG, 16-5. Dc cijfers van sporttoto 44 zijn: Aantal deelnemers: 613.447; inleg: f 1.312.829,—. Prijzen - bedrag: f 590.774.eerste en derde prijs: f 206.770,—; tweede prijs: f 147.694,extra prijs: f 29.539, HoII. Sport-Utrecht X NAC-Fcijcnoord X Twcute-NEC X Excclsior-ADO X Telstar-DWS X Volcndam-AZ '67 X Drentc-VVV X Roda JC-Fortyna X NOAD-IIermes DVS X PEC-RBC X Gooiland-Baronie X ZFC-Limburgia X RCïI-Volewijckers X KAMPEN, 15-5. Er is tegenwoor dig sprake van een overaccentuering van de leer en een verschraling van andere elementen uit de eerste christelijke bijeenkomsten, zo vindt prof dr. W. d. Jonker. Hy deed deze uitspraak tydens de Theologische Hogcschooldag in Kampen, by dc discussie van de vraag waarom er eigenlijk een kerkdienst is en wat dc bedoeling daarvan is. De .christelijke gemeente, zo stelde prof. Jonker, is niet denkbaar zonder deze bijzondere samenkomsten. In de christelijke bijeenkomsten zal er altijd een veelheid van vormen en aktiviteitcn nodig zijn. zoals het zin gen, het vieren, het bidden en het volharden in de leer. Deze elemen ten zullen in verschillende tijden verschillende vormen aannemen, ze zijn echter niet uit een gezond ge meentelijk leven weg te denken. Dalend kerkbezoek De tweede spreker op de I-Ioge- schooldag, ds. C. M. Boerma uit Hui zen, sneed in zijn referaat onder meer het dalend kerkbezoek aan. Hij vertelde dat bij een onderzoek naar het kerkbezoek van Roomskatholie- ken in Het Gooi onlangs is komen vast te staan dat er een teruggang is van 10 procent per jaar en dat be tekent, zo voegde hij er aan toe, dat als het tempo gelijk blijft over 10 jaar geen enkele Roomskatholiek naar de kerk gaat in Het Gooi. Gok onder Gereformeerden is de laatste tien jaar een sterke terug gang in het kerkbezoek geconsta teerd. Hoe groter en hoe stedelijker de omgeving, hoe minder het kerk- de kerk en hoe „ongereformeerder" bezoek. In de morgendienst is er de laatste tien jaar een daling van 13 procent, bij de middagdienst zelfs van 31 procent. Dit proces is zich naar het oordeel van de Huizer pre dikant op dit moment nog aan het versnellen. De jongeren beginnen verstek te laten gaan. financiën en economie Dc Bondsspaarbanken in april AMSTERDAM, 15-5. In april is bij de bondsspaarbanken f 719 min. in gelegd en i' 688 min. terugbetaald, zodat het spaaroverschot 1' 31 min. bedroeg tegen 1' 12 min. in dezelfde maand van 1970. De betere spaarcijfers in april be tekenen een voortzetting van de ont wikkeling in het eerste kwartaal toen ook betere spaarresultaten wer den bereikt dan in dezelfde periode vorig jaar. Het totale spaartegoed bij de bondsspaarbanken per ultimo •april liet zich volgens dc Nederland se Spaarbankbond becijferen op bij na f 8,5 miljard. DODELIJKE ONGELUKKEN ALPHEN AAN DEN RIJN. De 70- jarige mevrouw J. I-I. Zuidervaart uit Alphen aan de Rijn is overleden kort na te zijn aangereden door een auto. Het ongeluk gebeurde te Al phen aan den Rijn. Mevrouw Zui dervaart wilde per fiets de weg oversteken en kwam in bptsing met de auto. NIEUWKU1JK. Dc 18-jarige brom fietser Nicoletle Borsboom uit Dru- nen werd in Nieuwkuijk (gemeente Vlijmen) op slag gedood toen zij door een achteropkomende personenauto, die te ver naar haar kant was uitge weken, werd aangereden en in de berm van de weg werd gesmakt. Het meisje overleed ter plaatse. Een jon geman die op een bromfiets achter haar deed, werd licht gewond. VLAGTWEDDE. De 27-jarige heer F. Potse uit Jipsingbourtange (ge meente Vlagtwedde) is in zijn woon plaats bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Toen hij per fiets reed werd hij van achteren aan gereden door een personenauto. De heer Potse werd over het dak van de auto geslingerd en kwam in een sloot terecht. Hij was op slag dood. SPORT Voetbal K.N.V.B. Zomeravondcompetit ie Rayon Zierikzee V.A.B.-P.Z.E.M. 2-2; Die Gouwe- Stella Boys 1-2. Heden (maandag)avond wordt ge speeld: Smit Bolnes-Toren Boys (te Zierikzee); Die Gouwe-Hartogs P.V. te (Noordgouwe); Velocitas-Rijkswa- terstaat (te Serooskerke). Alle wedstrijden beginnen om 19.00 uur. Zierikzee I-W.I.K. I Zierikzee I-Achlerbroek I Dinsdagavond 18 mei a.s. 's avonds 7 uur speelt Zierikzee I een oefen wedstrijd thuis tegen WIK I uil Kerkwerve. WIK I is de kampioen van de 2e klasse zaterdagafdeling K.N.V.B. afdeling Zeeland en zal het a.s. seizoen in dezelfde afdeling uit komen als het Zierikzeese MEVO I. Met grote belangstelling zullen wij WIK I a.s. dinsdag tegen Zierikzee' I aan het werk zien. Donderdag a.s. - hemelvaartsdag - des avonds om 7 uur speelt Zierikzee I een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Belgische club Achterbroek I (gemeente Kalmlhout) op het sport park. Afgelopen winter werd te Kalmthout een lichtwedstrijd ge speeld en nu volgt het tegenbezoek aan Zierikzee. Te koop Sprekende papegaai met kooi. Adres: St. Anthunies- dam 2, Zierikzee. Te koop gevraagd 50 cent per kilo betalen wij voor uw oude 78 toeren grammofoonpl. Br. aan post bus 9710, Den Haag. Personeel gevraagd Voor onze afdeling Centrale Verwarming te Goes, vragen wij op korte termijn: le mon teurs - monteurs - 2c mon teurs en leerlingmonteurs. Tevens voor de afd. Prefab.: Machinebankwerkers. Tele fonische of schriftelijke sol licitaties te richten aan Stig- ter Messemaeckers Rotter dam N.V., Magdalenaslraat 11 Goes. Tel. (01100) 8923. Werkster voor 2 morgens in de vveelc van 8-12 uur. Mevr. Ochtman, Lange Nobelstr 14, Zierikzee. Diversen Rijdt, u ook mee Gezellig- heidsril M.A.C. „Sparta", op 20 mei a.s., inschrijving van af 13.30 uur in „Ons Dorps huis" te Nieuwerkerk. Prij zen beschikbaar gesteld door Garage Glerum uit Zierikzee. Uw speciaalzaak voor op- bouw-drinkserviezen, glas- en kristal: Leerdam K.U.- dealer J. F. v. d. Ven, Schuit haven 6, Zierikzee. Tel. 3407. Nieuw van Andrelon. Hair- spray van buitengewone kwaliteit voor normaal, vet en droog haar. Zeer grote bus voor f 5,95. Evenals alle andere Andrelon-produkten, verkrijgbaar bij: Drogisterij „De Honingkorf", Poststraal (t.o. postkantoor), Zierikzee. Prima kwaliteit hygiënische gummiwaren. Prijscourant en gratis proefmonsters worden op aanvraag franko toege zonden! „Fata", Postbus 93, Middelburg. Verzilverde schjalen, thee glazen en kandelaars. Ge schenkenhuis R. den Boer, Dam 11, Zierikzee. M.A.C. Sparta houdt op He melvaartsdag haar tweede zgn. gezelligheidsril van dit seizoen. Inschrijving om 13.30 uur en starten om 14.00 bij „Ons Dorpshuis" te Nieuwer kerk. Prachtige prijzen be schikbaar. Draagtassen van papier en plastic, voor elke branche. Weststrate Zonen, Middel burg. Tel. (01180) 2453, b.g.g. 7724. Onze bestelauto komt elke donderdag in uw woon plaats. Bestellingen tot 3 uur woensdag.donderdags in huis! Drogisterij en parfumerie fa. S. A. van Gastel Zn., Ha venpark 32, Zierikzee. Telef. 2316. Wegens vakantie ge sloten. Kunstmest, potgrond, ge droogde koemest, krielkor- rels, voor uw gazon kunst mest met onkruidverdelger, vele soorten bestrijdingsmid delen, koolteer, Bicarboline- um, glanskleur carbolineum. Uw adres is Joh den Boer, Renesse, Tuinbouwhuis Sluys en Zn., Haamslede. Leest het streekblad de „Zierikzeesche Nieuwsbode"! WEESP. De 17-jal'ige C. H. T. van Sonsbeen uit Utrecht is in een zie kenhuis overleden, nadat hij ernstig werd gewond bij een autobotsing. Hij zat in de auto bij zijn vader (49), die op de provinciale weg bij Weesp in botsing kwam met een tegemoetko mende auto. De vader werd ernstig gewond. SURHUIZUM. De 29-jarige Fokkc Schievink uit Surhuizum in Koot- stertille is onder een vallende be tonplaat geraakt. Hij is kort daarna overleden. De heer Schievink was werkzaam bij een betonelementen- fabriek in Kootstcrtille. Ermelo. De 55-jarige W. Kroos uit Elspect'kwam bij Staverden om het leven, toen hij met zijn bromfiets te ver uitweek, een paaltje raakte en tenslotte tegen een boom reed. De politie neemt aan dat de man is ge schrokken van een tegemoetkomen de auto. AMSTERDAM. Een frontale bot sing op dc Zuiderzeeweg in Amster dam heeft het leven gekost aan de 31-jarige H. Muijen. De auto van het slachtoffer kwam frontaal in botsing met een tegenligger, die naar de an dere weghelft uitweek. De heer Muijen afkomstig uil Amsterdam overleed in een ziekenhuis. ZEIST. In Bosch en Duin (gemeen te Zeist) is de 48-jarige bordenwas ser M. H. Elsendoorn uit Zeist na zijn werk op nog onverklaarbare wij ze met zij n,bromf iets tegen een baom gereden. De man liep zodanige ver wondingen op dat hij kort na het on geluk is overleden. HILVARENBEEK. Op het terrein van het recreatieoord Dc Beekse Bergen in Hilvarenbeek is dc 26-ja- rige restaurateur Rudolf de Jong uit Tilburg om het leven gekomen. Hij reed met zijn auto legen een vracht- Wagen die net de toegangspoort was binnengereden. Vijftienjarige fietser overreden ELST, 16-5. De 15-jarige H. J. Post uil Olst is zondagmiddag om vier uur op zijn fiels op dc rijksweg De- venter-Zwolle onder de gemeente Olst verongelukt. De jongen werd door een achteropkomende personen auto geschept en overleed ter plaat se aan de opgelopen verwondingen. HENGELSPORT Tweede competitiewedstrijd II.S.V. „öosleischelde" ZIERIKZEE, 17-5. Dc leden van dc H.S.V. Ooslcrschcldc, zyn afgelo pen zaterdag naar het strand van Wcstcnschouwcn gegaan voor de tweede competitiewedstrijd om het clubkampioenschap. De vis liet liet deze dag afweten en de 35 deelne mers slaagcn er zelfs niet in om ge zamenlijk cén kilo vis op het droge te brengen. De uitslag van deze wedstrijd luidt als volgt: 1. G. Steehouder, 536 pnt.; 2. S. Coppoolsc, 138 p.; 6 en 7. G. 3. A. Bouman 114 p.; 4. P. v. d. Werf 106 p.; 5. A. L. Mol 105 p.; 6 en 7. G. Schippers en D. Sies, 28 p.; 8 en 9. G. Bakker en P. Coppoolse, 27 p.; De stand voor de competitie luidt nu als volgt: 1. J. Voermans, 854 p.; 2, W. Flohil, 688 p.; 3. K. Boller, 673 p.; 4. C. IT. van Schelven, 6'65 p.; 5. me vrouw Coppoolse, 653 p.; 6. S. Cop poolsc, 638 p.; 7. J. C. Bcrrevoets, (537 p.; 8. C. P. v, d. Werve, 624 p.; 9. G. Steehouder, 573 p.; 30. L. Verloo, 556 p.; 11. G. Reyniers, 483 p.; 12. F. Timmerman, 451 p.; 13. W. Tig- gelhoven, 436 p.; 14. A. P. Kort, 404 p.; en 15. A. Mol, 402 p. De volgende wedstrijd zal plaats vinden op 26 juni in het „Diepe Gat". Aanstaande zaterdag zal worden deelgenomen aan de internationale hengclwcd- strijd van de „Krabbe" te Westen- schouwen. De leden die zich van te voren hebben opgegeven, vertrekken om 11 uur 45 van het Havenplein). ARAM EN DE GELDEN STEEN 69. Nog galmde de echo van Saturin's laatste kreet door de ruimte, of dc Hande laar en Tamahia kwamen het plateau op gesneld. „Ha,! Ge hebt hem dus verslagen!" riep de Handelaar uit na ccn snelle blik in het rond. „Thans is het echter zaak ons zelf in veiligheid te brengen!" Aram knikte. „Ja. wij moeien naar be neden, en dan zo vlug mogelijk van hier zien te komen!" Doch de Handelaar rende op hem toe. „Onmogelijk" schreeuwde hij. „Die weg is afgesloten. Dc soldaten van Satarin zijn in opstand gekomen cn bestormen dc tempel. Zij kunne ieder ogenblik boven zijn!" De jonge krijger ontstelde. In handen van die horden vallen betekende oen min stens even erge dood; dan wanneer Sata rin hen in zijn macht zou hebben gekregen! Bliksemsnel werkten zijn hersens en plot seling viel zijn oog op dt reptielvogcl, die nog steeds krijsend boven het plateau cir kelde. „Dal is onze enige kans op redding!" schreeuwde hij. terwijl hij hel geheimzin nige beeldje tevoorschijn haalde en dit naar de vogel uitstrekte. Onmiddellijk scheen het dier onder dc vreemde invloed le komen. Het vloog lager en lager en daalde eindelijk op hel plateau. Aram duwde hel meisje op dc brede rug van het flier, doch op hetzelfde ogenblik klonk een woedend gehuil en Satarin's krijgers stormden met gevelde lansen hel plateau op! Landbouw en veeteelt UTRECHT, 15-5. Het beleid ten aanzien van produktie cn dierziekte- bestrijding in Nederlands byna ge- industrialiseerde agrarische vcredc- lingsbedrijvcn kan niet zo doorgaan als het nu gaat. Als deze varkens- en pluimveehouderybedryven boven een zekere omvang komen, zou de produktie hun alleen maar moeten worden toegestaan, onder de voor waarde van een nadrukkelijke vete rinaire begeleiding. De demissionaire minister van landbouw en visserij, ir. P. J. Lardi nois, verkondigde deze opvatting vrijdag in Utrecht. In de komende kabinetsperiode, zo meende hij, zal behalve de vleeskeu- ringswet ook de veewet moeten wor den herzien. Want op grond van die laatste van 1920 daterende wet zou een groot veredelingsbedrijf, dat door een dierziekte getroffen wordt, bij de overheid schadeclaims kunnen indienen voor meer dan één miljoen gulden. De minister sprak op een bijeen komst ter gelegenheid van het hon derdjarig bestaan van het Veeart- senkundig Staatstoezicht, uitgeoe- oefend door de Veeartsenijkundige Dienst. Land- eu luiiiljouw DEN IIAAG, 15-5. Na een tiental jaren afwezigheid zal het ministerie van landbouw cn visserij dit jaar weer een agrarische presentatie op de „Foire de Tunis" verzorgen, die in de hoofdstad van Tunesië van 21 mei-6 juni a.s. wordt gehouden. In een apart paviljoen van 300 vierkante meter zal een beeld wor den gegeven van de wijze waarop de Nederlandse landbouw kan bijdra gen aan de ontwikkeling van Tune sië. In deze presentatie zal aandacht worden besteed aan ontginning en bevloeiing, de levering van repro- duktiemateiiaal (fokvee, eendags- kuikens. pootaardappelen, landbouw- zaden), bedrijfsmiddelen (o.a. vee voeders) en bedrijfsuitrusting, het laatste speciaal gericht op de pluim veehouderij. Tevens nemen 30 fir ma's deel met een uitstalling van voedings- en genotmiddelen. Wut biedt de BEELDBEIS DINSDAG IS MEI NED. 1. Na cle fabel en het jour naal gaan we kijken naar de „Schat va.n het kasteel zonder naam". Het Engelse meisje is verdwenen en Jean Loup en zijn vrienden zetten een speuraklie op touw. Of deze succes zal hebben is de vraag. Toppop vult de tijd lol acht uur en na hei jour naal en weeroverzicht gaan we ver der met Peyton Place. Nieuwe ver wikkelingen rond de verdwijning van Allison. Contance krijgt een merkwaardig telefoontje en Elliot denkt wal aan de weet te komen van een nieuwe patiënte in hel zieken huis. Rossi neemt 't echter voor zijn patiënte op. Chris Webber krijgt moeilijkheden in de rechtzaal waar hij aan een zwaar verhoor wordt on derworpen. Na Televizier Magazine Muziek is troef" van Pim Jacobs. Als kegelaars zien we Cees de Lan ge en Peter Schiljieroort. Tol slot tuin de avond rest ons alleen nog het laatste journaal. NED. II. Na de fabel en hel jour naal, Den Ilaag vandaag en Kunst- signalering. Na de belevenissen van Felix de kat de eerste aflevering van een nieuwe serie, die de titel heeft „Hel verre westen". De eerste afle vering Iaat zien hoe de Navaja Indi anen teven en de Monument valley. Na het journaal dc Andy Williams- showAndy ontvangt als gasten the New-Seekers, Bobby Gentry cn Tom my Roe. Hierna een dokumentairc over de Nijmeegse psychiater dr. A. Terr'üwe. Mevrouw Terruwe heeft succes gehad met bepaalde theorieën. Ze is van oordeel dat veel mensen ongelukkig zijn en daarom geestelijk gestoord omdat ze door anderen niet worden bevestigd in hun persoon lijkheid. Ze doet daarom een beroep op iedereen om mensen die het no dig hebben een schouderklopje le r/rreu. Tol -lot van de avond een vr van Pr»' Vlaanderen. Paul en Ina gaan op vakantie maar in dc tri'in gebfnre vreemde dingen zodat er van vakantie weinig terecht komt. DINSDAG 18 MEI NED. I: Jti.jj Schooltelevisie: I t no Schooltelevisie: J" Fahef-s; ;.v Nieuws; 19.05 De schal yn hel kas teel zonder nauw l'i Toppop; 20.00 Journaal: 2021 Pcy'im Place; 21.10 Muziek is troef: 22.00 Arro's Televizier magazine22.50 Nieuws; 22.53 Tcleac. NED. II: 18.45 Fabeltjes; 18.55 Nieuws: lil.05 Den Haag vandaag; 10.10 Kunst signalering; 10.30 Feli.r de kat; 10.37 Hel verre westen20.01) Journaal; 20.21 Andy Williams show; °1.11 Brandpunt; 21.21 Dr. Anna Ter- ruwe; 22.00 Paul Vlaanderen: 22.50 Nieuws; 22.55 En Frangais. WOENSDAG 10 MEI. NED. 1. In bel middagprogramma voor dr kinderen Avnnluren van een viltstift cn ren aflevering van de serie De wonderen der natuur. Na (lc label cn het journaal Den Hang van daag en Vrij-uil. Hoofdschotel voor deze avond komt vanuit Athene, waar de finale 'van de Europacup II wordt gespeeld. Geen Nederlandse finalist deze maal: Real Madrid kun nen we in aktie zien tegen Chelsea. Lou van Ravens zal de wedstrijd fluiten. Hierna de uitslagen van de staatsloterij en de Stichting Socule- ra. Tenslotte een korte speelfilm uil hel rijke repertoire van Charly Chan De Chinese speurder moei een moei lijk zaakje opknappen, want onver laten zijn bezig om enkele miljoenen van een dame afhandig ie maken, die zij overhield uil een erfenis. NED. II. Na het journaal en de fa bel High Chaparral. Billy Blue vangt een mooie hengst en is daar erg blij mee. Heiaas. de zoon van het opper hoofd van de Indianen had dit ook al geprobeerd, maar hem lukte hei niet. De Idianenzoon neemt wraak en Billy krijgt het aardig moeilijk. Na hel journaal tien minuten infor matie over de Avro Rallycross en dan een film over het Stedenschoon. Over Hendrik de Keyser zal het een en ander worden verteld. Hij was de naamgever van de stichting die zich tot taak stelde het stedenschoon in Nederland zoveel mogelijk te beioa- ren. Hierna Info en HIRO en het laatste journaal sluit dc avond af. WOENSDAG 19 MEI. NED. I: 10.45 Schooltelevisie17.00 Viltstift; 17.05 Het wonder der na tuur: 18.45 Fabeltjes; 18.55 Nieuivs; 19.05 Den Haag vandaag; 19.10 Vrij- uit: 19.25 Voetbal: 21.15 Staatsloterij; 21.20 Stichting Socntera: 21.25 Het geheim van Charlie Chan; 22.40 Nieuws. NED. 11: 18.45 Fabeltjes; 18.55 Nieuws; 19.05 High Chaparral: 20.00 Journaal: 20.21 Ar.ro-Trophy; 20.30 lJendrick de Keyser21.00 Jazz-o- rama; 21.40 Info; 22.05 HIRO-maga- :iae; 22.20 Nieuws. MARKTBERICHTEN Coöp Vdtiwsc Eicrveiling BARNEVEl.D, 13-5. Aanvocv 2.222.978 stuks stemming kalm. Prijzen (in guldens per 100 .stuks). Eieren van 51-52 gram 5,95- 6.80; 56-57 gram 6.05-7.10; 61-62 gram 7,05-8.05; 66-67 gram 8.45-9.00, Ficrvciling Aanvoer 1.336.720 sluks stemming kalm. Eieren van 51-52 gram f 7,12- 7,49; van 56-57 gram f 8.05-8.26; van 61-62 gram f 8,84-9.31; van 66-67 gram f 9.61-9.85. N.B. de prijzen zijn van gesorteer de eieren. Eiermarkt Aanvoer ca 2.150.000 stuks handel zeer (raag. Eieren van 50-58 gram f 6.75-8.00. kg-prijs f 1.35-1.38; van 39-64 gram f 8,20-9,50, kg-prijs f 1.39 -1.48; van 65-69 gram f 9.70-10,5(1. kg.-prijs f 1,49-2,52 N.B. witte eieren 50 lol 100 cent per 100 stuks lager.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 5