U loopt af en toe bij ons binnen. Maar weet u wat u nog mist? STREEKNIEUWS Raiffeisenbank fZi Boerenleenbank Vier-en-twintig teams namen deel aan schoolkorfbaltoernooi Mensen die op Iran gemak zijn gesteldhebben een Privérekening bij ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 17 mei 1971 Nr. 20877 Een geslaagde en sportieve dag op „Bannink" ZIERIKZEE, 15-5. Na een onder breking- van enige jaren vond jl. za terdag, onder bijzonder gunstige weersomstandigheden, op het sport park Bannink te Zierikzee weer het schoolkorfbaltoernooi plaats. De Zie- rikzeese kolfbalvereniging All Rea dy, die, onder auspiciën van de afde ling Zuid-West het toernooi had ge organiseerd, heeft hier zeer zeker eer mee ingelegd. Ondanks de concur rentie van het voetbaltoernooi voor B-junioren waren er niet minder dan 24 deelnemende teams wat be slist als een succes kan worden ge zien. Zeer terecht merkte de wethouder van sportzaken van de gemeente Zierikzee, de heer C. Linders, in zijn openingswoord dan ook op dat dit toernooi weer een jaarlijks terugke rende traditie mag worden. Spox*tief bezien mag dit schoolkorfbaltoernooi beslist geslaagd worden genoemd. De jeugd heeft zich naar hartelust kun nen uitleven op de sportieve manier zoals het behoort, waarbij geen en kele wanklank werd vernomen. Bij de basis scholen kwamen de Prinses Beatrixschool, Theo Thijssen school (beide Zierikzee) O.B.S.-Drei- schor en de comb. Scharendij ke/El- lemeet als poule winnaars naar vo ren en plaatsten zich voor de halve finale. Hierin kwamen de Beatrix school en de O.B.S. Dreischor als winnaar naar voren waarna de Beatrixschool in de finale zich met 4-1 de meerdere toonde over de O.B.S. Dreischor. In de poule E, waarin de lagere teams speelden, kwam het reserve team van de O. B. S. Zierikzee, na een bijzonder span nende strijd, als nummer één te voorschijn. Spannend was ook het verloop in de poule F voor middel bare scholen. Uiteindelijk moest, om dat de teams van HAVO-Atheneum en Opb. MAVO met een gelijk aan tal punt wraen engeëindigd, 't doel saldo de doorslag geven. Veel proble men leverde dit niet op daar de 8-0 van HAVO-Atheneum aanzienlijk beter was dan de 4-2 van de Openb. MAVO. Herinneringspryzen Aan het slot van deze geslaagde korfbaldag mocht ieder team uit handen van wethouder C. Linders een herinneringsprijs in ontvangst nemen, terwijl de winnaars een wis selbeker kregen aangeboden. De ere prijs, voor het beste geklede en spor tiefste team, viel ten deel aan de Jan Louis de Jongeschool III. Voor hij tot de prijsuitreiking overging had wethouder Linders de organiserende vereniging All Ready een pluim ge geven voor de bijzonder voortreffe lijke wijze waarop zij het toernooi, dat stipt volgens het schema werd afgewerkt, hadden georganiseerd. All Ready kreeg verder nog loon naar werken, gedurende een aantal weken werd op de zaterdagvoormid dag aan 60 tot 80 scholieren de eer ste beginselen van de korfbalsport bijgebracht, waarna voorlopig al 16 nieuwe leden konden worden inge schreven. De resultaten: Poule A Pr. Beatrixschool-C.B.S. Haamste de 2-0; O.B.S. Brouwershaven-J. L. de Jongeschool 0-0; Pr. Beatrix- school-O.B.S. Brouwershaven 1-0; C.B.S. Haamstede-J. L. de Jonge school 1-0; J. L. de Jongeschool- Pr. Beatrixschool 0-7; O.B.S. Brou- wershaven-C.B.S. Haamstede 0-1. Beatrixschool 3 3 0 0 10-0 6 C.B.S. Haamstede 3 2 0 1 2-2 4 O.B.S. Br.'haven 3 0 1 2 0-2 1 J. L. de Jongesch. 3 0 1 2 0-8 1 Poule B Theo Thijssenschool-J. L. de Jon- gsechool II 2-0; J. W. v. d. Doel- school-comb. Scharendij ke/Ellemeet 1-2; Theo Thijssenschool-J. W. v. d. Doelschool 5-0; J. L. de Jongeschool II comb. Scharendij ke/Ellemeet 0-5; comb. Scharendijke/Ellemeet-Theo Thijssenschool 0-2; J. W. v. d. Doel- school-J. L. de Jongeschool II 0-0. Theo Thijssenschool 3 3 0 0 9-0 6 comb. Schar./Ellem. 3 2 0 1 7-3 4 J. W. v. d. Doelschool 3 0 12 1-7 1 J. L. de Jongesch. II 3 0 1 2 0-7 1 Poule C O.B.S. Zierikzee-O.B.S. Noordwelle 2-0; O.B.S. Dreischor-C.B.S. Zonne- maire 1-0; O.B.S. Zierikzee-O.B.S. Dreischor 0-2; O.B.S. Noordwelle- C.B.S. Zonnemarie 1-2; C.B.S. Zon- nemarie-O.B.S. Zierikzee 0-0; O.B. S. Dreischor-O.B.S. Noordwelle 5-1. O.B.S. Dreischor 3 3 0 0 8-1 6 O.B.S. Zierikzee 3 111 2-2 3 C.B.S. Zonnemarie 3 1 0 2 2-2 2 O.B.S. Noordwelle 3 0 0 3 2-9 0 Poule D J. L. de Jongeschool IV-J. W. v. d. Doelschool II 0-0; comb. Scharendij- ke/Ellemeet II-Theo Thijssenschool II 0-0; J. L. de Jongeschool IV- comb. Scharendij ke/Ellemeet II 1-4; J. W. v. d. Doelschool II-Theo Thijs senschool II 0-2; comb. Scharendij- ke/Ellemeet II-J. W. v. d. Doelsch. II 4-0. Comb. Schar./El. II 3 2 1 0 8-1 5 Theo Th. sch. II 3 1112-23 J. L. de Jongesch. IV 3 1 1 1 3-4 3 J. W. v. d. Doelsch. II 3 0 1 2 0-6 1 Halve finale; Pr. Beatrixschool-comb. Scharendij- ke/Ellemeet II 2-0; Theo Thijssen- school-O.B.S. Dreischor 0-2. Finale: Pr. Beatrixsch.-O.B.S. Dreischor 4-1. Poule E J. L. de Jongeschool III-Theo Thijssenschool II 1-2; O.B.S. Zierik zee II-Q.B.S. Brouwershaven II 1-0; ■J. L. de Jongeschool III-O.B.S. Zie rikzee II 1-0; Theo Thijssenschool III-O.B.S. Brouwershaven II 1-1 O. B S. Brouwershaven II-J.L. de Jon geschool III 0-0; O.B.S. Zierik/ee- Theo Thijssenschool III 1-0. O.B.S. Zierikzee II 3 2 0 1 2-1 4 Theo Thijs. sch. III 3 1 1 1 3-3 3 J. L. de Jongesch. III 3 1 1 1 2-2 3 O.B.S. Br.'haven II 3 0 2 1 1-2 2 Poule F (Middelbare scholen) Chr. MAVO-Opb. MAVO 1-1; Huish.-technischeschool-Chr. MAVO 0-0; Opb. MAVO-HAVO-Atheneum 0-0; HAVO-Atheneum-Chr. MAVO 5-0; Huish./Technischseh.-Opb. MA VO 1-3; HAVO/Atheneum-Huish./ Technischsch. 3-0. HAVO/Atheneum 3 2 1 0 8-0 5 Opb.-MAVO 3 2 1 0 4-2 5 Chr. MAVo 3 0 12 1-5 1 Huish./Teehn. sch. 3 0 12 1-6 1 aan de Christelijke Pedagogische Academie te Middelburg voor de ak te onderwijzeres. Mej. van der Maas is inmiddels benoemd per 1 juni aan de Christelijke Nationale Rehoboth School voor basisonderwijs te Nu- mansdorp. BRUINISSE De te Bruinisse gehouden col lecte voor de reumabestrijding bracht i' 471,64 op. Het verjaardagsfonds van de hervormde kerk te Bruinisse bracht op over de maand maart f 203,85, over de maand april f 150,25. serij op halfwas mosselen op de Waddenzee voorspoedig zou verlopen. Men hoeft niet te zoeken zoals vroe ger wel het geval was om halfwas mosselen te vinden. Iets anders is het echter met jong, klein en fijn mosselzaad, mosselzaad dat najaar 1970 is gevallen. Er zijn geen vind plaatsen van dit soort zaad bekend, zodat voor volgende jaren het er niet zo best uit ziet, maar voorlopig kan men wel vooruit. SPORT VOETBAL Vergadering van de N.C.V.B. te Bruinisse Brandpreventie bejaardentehuis Toernooi Bruse Boys BRUINISSE, 15-5. Vorige week vergaderde de afd. Bruinisse van de Ned. Chr. vrouwen Bond, onder lei ding van mevr. M. van der Spek-de Waal, die nadat gezongen was Psalm 81 12, een schriftlezing hield over Hand. 1 1-11, handelend over de hemelvaart. Spreeksters voor deze avond waren mej. zuster De Gier, directrice van het bejaardenhuis te Bruinisse en haar zuster, die beiden een reis naar Israël hadden gemaakt en die daar van prachtige dia's hadden meege bracht. Israël is het land van de bijbel, waarvan men leest in het Oude Tes tament en in het Nieuwe Testament, maar het is ook het land waarover we degelijks in de krant lezen. De vijanden van Israël willen land en volk vernietigen, vroeger zag men dat als een straf op de verwerping van de Messias, maar wanneer men de bijbel goed kent, weet men ook dat Israël nog moet worden toege bracht tot Christus (Rom. 11) en zo zal Israël behouden worden. Een serie prachtige dia's, een goed te volgen bespreking daarbij maak ten een goede avond, die met het zingen van Gez. 180 1 werd gesloten. Streekmiddag Geref. Gemeente De gereformeerde bijbel-stichting tot handhaving van de statenverta ling houdt op 22 mei in het kerkge bouw van de Ger. Gem. te Middel burg een streekmiddag om meer be kendheid aan het werk van de stich ting te geven. Als sprekers zullen deze middag optreden de predikan ten J. P. Verkade, C. Hegeman, J. Catsburg en L. Gebraad. ZIERIKZEE Per 16 juni a.s. is de wachtmeester le klas der Rijkspolitie te Zierikzee, de heer J. L. Smalheer naar de groep Middelharnis overgeplaatst. Ingaande dezelfde datum is de heer Smalheer bevorderd tot opperwacht meester te Middelharnis. HAAMSTEDE Vergadering N.C.V.B. De N.C.V.B. afdeling Haamstede komt bijeen op dinsdagavond 18 mei a.s. In deze bijeenkomst zullen dia's worden vertoond over de huwelijken van de prinsessen. Verder staat op het programma: verkoop van levens middelen voor de Suriname-zending. DREISCHOR NOORDGOUWE Intrede ds. Geers Op zondag 13 juni a.s. hoopt de nieuwe benoemde Hervormde predi kant voor Dreischor en Noordgouwe ds. Geers, na 's morgens bevestigd te zijn in Noordgouwe, 's middags in trede te doen te Dreischor. BROUWERSHAVEN De bejaarden gaan op reis De bejaardensociëteit van Brou wershaven gaat er deze week weer gezamenlijk op uit. En wel op NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nulsspaarbank Aan- en verkoop en bewaarneming effecten SCHARENDIJKE: tegenover Geref. kerk, woens dags van 12.30-13.30 uur. woensdag 19 mei a.s.: dan vindt het jaarlijkse reisje plaats, dat ditmaal gaat naar Zeeuws-Vlaanderen. De maaltijd zal worden gebruikt, te Sluis. Opgaven voor dit uitstapje zijn nog mogelijk bij mevrouw C. Jonker-de Moor, Nieuwstad. Het vertrek vindt plaats vanaf de Markt, om kwart voor één 's middags. NIEUWERKERK Bijeenkomst Plattelandsvrouwen De afdeling Duiveland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen orga niseert op heden (maandag)middag een pruikenshow in „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk, in samenwerking met kapsalon Pandora te Zierikzee. OOSTERLAND Geslaagd Onze dorpsgenote mej. Marja van der Maas Jac.d. slaagde dezer dagen Tussen de gemeenten Bruinisse en Duiveland is een overeenkomst ge sloten, om bij eventuele onverhoopte brand in het bejaardentehuis te Brui nige of in de buurt daarvan direct te kunnen beschikken over de assis tentie van de Oosterlandse brand weer. Tractor contra muur Een tractorcombinatie met aan hangwagens van de firma M. A. Mol en Zonen te Bruinisse kwam vrij dagmiddag bij het afrijden van de weegbrug in botsing met de naast gelegen schuur (wagenhuis) van de landbouwer W. H. Okkerse Een stuk werd uit de muur gereden. Competitiewedstrijd H.S.V. „Het Zijpe" De eerste competitiewedstrijd van het seizoen 1971 van de hengelsport- vereniging Het Zijpe wordt gehou den op zaterdag 29 mei. Er zal wor den gevist vanaf de wal en wel bij Levensstrijd te Zierikzee. Bouw bankkantoor begonnen Aan de Oudestraat te Bruinisse is een begin gemaakt (fundering gelegd) met de bouw van het bijkantoor te Bruinisse van de Algemene Bank Nederland, dat daar zal worden ge bouwd. Vissen met sleepnet op Grevelingenmeer verboden In verband met de afsluiting van het Brouwershavense Gat en de no dige bescherming van de visstand in het nu gevormde Grevelingenmeer is voor het tijdvak 10 mei 1971-31 mei 1971 door de minister van landbouw en visserij een verbod uitgevaardigd voor het vissen met kuilnet of an dere sleepnetten in de Grevelingen en het Brouwershavense Gat, ooste lijk van de Brouwersdam. Onder dit verbod valt ook het vissen met een mosselkor, omdat dit ook een soort sleepnet is. Zij die percelen hebben of hadden in de Grevelingen, kunnen echter ontheffing krijgen, mits te vo ren aangevraagd, om op hun perce len met de kor te vissen. Scholier maakte val De scholier G. Kik uit Bruinisse, in file rijdend tussen Zierikzee en Bruinisse kwam, toen een der rijders viel, in een daarop volgend kluwen van vallende fietsers, zo ongelukkig terecht, dat hij zich onder heelkun dige behandeling moest stellen voor een gekwetste of gebroken arm. VISSERIJBERICHTEN De visserij op halfwas-mosselen Zoals reeds eerder bericht, werd het vermoeden bevestigd dat de vis- Donderdag a.s. (hemelvaartsdag) organiseert de voetbalvereniging Bruse Boys een toernooi voor A-ju nioren waaraan door zes verenigin gen zal worden deelgenomen. De deelnemende verenigingen zijn: Spar ta (Rotterdam); Tholense Boys (Tho- len); s.v. N.I.V.O. (Den Haag); W.F.B. (Ouddorp); NOAD '67 (St. Philips- land) en Bruse. Boys Om 10 uur zal met het toernooi een aanvang wor den gemaakt met de ontmoeting tus sen Bruse Boys A I en NOAD '67 A I, terwijl het toernooi zal worden af gesloten te 17.00 uur met het treffen tussen Tholense Boys A I en s.v, N.I. V.O. A I. De duur van de wedstrij den is bepaald op 25 min. (2 maal 12 Vz min.). In totaal zullen er 15 wedstrijden worden gespeeld. Seniorentoernooi te Nieuwerkerk NIEUWERKERK, 17-5. Zoals reeds eerder vermeld organiseert SKNWIÏ te Nieuwerkerk a.s. donderdag (He melvaartsdag) een voetbaltoernooi voor senioren. De in totaal tien deelnemende elf tallen zijn in twee poule's ingedeeld t.w.: poule I: Den Bommel, MEVO, Volharding, Zierikzee II, SKNWK. Poule II: Dreischor II, MEVO II, Volharding II, Kloetinge II en SKNWK II. De wedstrijden, waar mee te 9.30 uur een aanvang wordt gemaakt, zullen op twee terreinen worden gespeeld. Als het wedstrijd programma precies volgens het wedstrijdschema kan worden afge werkt zal het toernooi te 16.15 uur worden afgesloten met de wedstrij den Zierikzee II-MEVO en Volhar ding II-SKNWK II. De duur van de wedstrijden is bepaald op 2 x 20 min. (zonder rust). Mochten er meerdere elftallen met een gelijk aantal pun ten eindigen dan zal er door ieder elftal vijf strafschoppen (door ver schillende spelers) worden genomen, tot de beslissing is gevallen. HENGELEN Drie (loden hij autobotsing SNEEK, 16-5. Bij een verkeerson geval op rijksweg 43 ter hoogte van IJsbrechtum bij Sneek zijn zaterdag avond omstreeks acht uur drie jon gelui uit Sneek om het leven geko men, terwijl er één zeer ernstig ge wond raakte. De omgekomen jongelui zijn M. Hoekstra (25), B. Smit (23) en J. Schotanus (23). De 23-jarige E. Tie- sma uit Sneek is er ernstig aan toe en opgenomen in het St. Antonius- ziekenhuis aldaar. Auto's getest oj) uitlaatgassen DEN HAAG 15-5. Ongeveer 85.000 personenauto's (circa 3 procent van ht Nederlandse wagenpark) hebben gebruik gemaakt van de Shell - die op 23 april jl. werd beëindigd - voor het gratis testen van de uitlaatgas sen. Gebleken is dat meer dan 60 procent van de voertuigen een te hoog koolmonoxyde vC.O.) percen tage in de uitlaatgassen had (gemid deld 7,1 procent CO), terwijl 40 pro cent van de geteste auto's een gun stig testrapport te zien gaf (gemid deld 2,5 procent CO), DODELIJKE ONGELUKKEN BEEK. Het zesjarig meisje Inge borg Pint werd op slag gedood toen zij lopend de Grootgenhoutseweg te Beek (L.) overstak en werd geschept door een óp die weg rijdende perso nenauto. UTRECHT. De zevenjarige Erik de Winter uit Vleuten De Meern is op de Kastellenlaan in zijn woonplaats dodelijk verongelukt. Het jongetje stak onverwacht de weg over en werd toen door twee uit tegenover gestelde richting komende auto's ge grepen. Hij was op slag dood. TILBURG. Toen de 63-jai'ige brom fietser J. de Kort uit Tilburg in zijn woonplaats vanaf de Nieuwe Goirle- seweg het kruispunt met de Ring baan-Zuid overstak, werd de man door een passerende personenauto aangereden en vele meters megee- sleurd. Het slachtoffer overleed ter plaatse. AMSTERDAM. Bij een „vriend schappelijk stoeipartijtje" achter Ed dy's eetsalon in de Molensteeg in Amsterdam heeft de eigenaar van het etablissement de 24-jarige W. E. K. de 21-jarige serveerster Hendrika Maria Verhoef die bij hem werkte, door het hoofd geschoten. Het meisje is later overleden. ,De Krabbe" organiseert groot internationaal hengelconcours WESTERSCHOUWEN, 17-5. Op zaterdag 22 mei, aanvangende 13 uur, organiseert de H.S.V. „De Krabbe" te Westenschouwen een groot inter nationaal hengelconcours in de Oos- terschelde. De wedstrijd die meetelt voor het kampioenschap van de Delta-Fede ratie zal ongetwijfeld voor een zeer groot aantal deelnemers zorgen. De organiserende vereniging beschikt over tien jaar ervaring en kan aan ruim vijfhonderd hengelaars een goe de visplaats aanbieden. Gezien de steeds groter wordende deelname aan deze wedstrijden zal wellicht voor deze wedstrijd een zeer ruime belangstelling bestaan. Een van de eerste inschrijvingen was die van de H.S.V. „Oosterschelde" met dertig hengelaars. Voor de fortuinlijke hen gelaars zijn er de volgende hoofd prijzen beschikbaar: vouwfiets, foto toestel, draagbare radio en vele aan trekkelijke prijzen. De hengelaars die tijdens de westrijd niet zo gelukkig 2ijn, kunnen nog een kans wagen bij de grote verloting. Natuurlijk kan de organiserende vereniging niet garant zijn voor een goede vangst, maar wel voor een vlotte organisatie. Advertentie Het gemak van een Privérekening. Om van allerlei zorg en ongemak af te zijn. Want u moet weten, datu déar juist minder door hoeft te lopen. Wat er betaald moet worden doen wij. Merendeels zonder dat u er 'n vinger voor hoeft te verroeren, of 'n voet voor hoeft te verzetten. Om maar één voordeel te noemen. Er zitten 'r nog wel wat meer aan vast. Moest u maar eens gauw over komen praten. Ook dat is gemakkelijk. We zitten immers overal in 't land vlak bij de hand. de bank voor iedereen 2900 vestigingen I I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3