Het drama van de op avontuur uitzwermende dollars SUCCESJES BLIK DOOR HET WERELD Collecte 24 mei-5 juni Helpt het Rode Kruis helpen Presidenten van nationale banken - Zijlstra onlangs nog in het jaarver slag van de Nederlandsche Bank - wijzen resoluut naar de Ver. Staten als de schuldige aan de narigheid die Europa met zijn geld doormaakt. Niet ten onrechte, zoals aanstonds zal blijken. Maar het is ook niet meer dan billijk er op te wijzen dat de mogelijkheid van dit soort crises is geschapen door het geldsysteem dat niet de V.S., maar zo ongeveer alle landen ter wereld samen hebben op gezet. Daarin heeft de dollar de funktie gekregen van het vaste punt waarom heen alles keurig in gere gelde banen kan draaien. Zolang de dollar zo goed als goud ivas -.of lie ver: zolang iedereen maar geloofde dat dit zo was - had men hiermee niet zoveel problemen, ook al was het een kunstmatig systeem. Geld heeft, net als elk ander ding, gewoon zijn prijs. En vast te stellen dat een dollar altijd precies drie gulden zo- veelenzestig waard zal zijn is eigen lijk net zo dwaas als voor te schrij ven dat een bos peen het hele jaar door en jaar in, jaar uit precies twee keer zoveel zal kosten als een ei. Toch deed men dit absurde voor beeld met de munt wel, voorname lijk om handel zo makkelijk moge lijk te maken. En er waren vrij wat middelen om deze illusie heel veel op werkelijkheid te laten lijken. Ook toen voor iedereen duidelijk werd dat de dollar niet echt zo goed als goud was: nationale banken namen de verplichting op zich om door aan kopen te zorgen dat de officiële, kunstmatige koers i>an de dollar ge garandeerd werd. De Duitse Bundes bank kocht de laatste dagen voor enorme bedragen - soms meer dan een miljard dollar per dag. (Ingezonden) Van 24 mei tot en met 5 juni gaat het Nederlandsche Roode Kruis de straat op om geld in te zamelen om al zijn aktiviteiten ten behoeve van medemensen in moeilijke omstandig heden te kunnen blijven bekostigen. Ook aan u wordt dan weer gevraagd een offer tebrengen voor het vele Rode Kruiswerk, dat jaar in jaar uit in nog steeds toenemende mate wordt verricht. Iedere Nederlander kent een aan tal facetten van dat werk: de bloed transfusiedienst, vakantieprojecten met hospitaalschip Henry Dunant, hulpverlening langs de wegen, de lectuurvoorziening voor verpleegden in inrichtingen en thuisliggende zie ken. En zeer goed is bekend dat het Rode Kruis na rampen in het bui tenland altijd zo snel mogelijk die hulpgoederen zendt die het eerste nodig zijn. Er is echter meer, veel meer werk, dat niet altijd zo op de voorgrond komt. Zoals dat van de Radio Medi sche. Dienst, die per jaar honderden adviezen geeft voor schepelingen die ziek zijn of een ongeluk hebben ge kregen. Zoals de hulp van de Trom- bosedienst en de Moedermelkcentra- le en de duizend-en-één goede dien sten van het Jeugd Rode Kruis en de Jongeren Hulpdiensten. Zoals het stimulerende en aktiverende werk van de talloze bezigheidstherapeu ten voor patiënten in ziekenhuizen. En zoals de ontspanningsavonden die door het Prinses Irene Fonds van het Rode Kruis in bejaardente huizen en inrichtingen worden ver zorgd. Dat zijn een aantal nationale ta ken van het Nederlandsche Roode Kruis. Maar daarnaast wordt in de meer dan 450 plaatselijke afdelingen van het Rode Kruis nog veel meer verricht: niet overal hetzelfde, maar juist dat waaraan in de eigen plaats of streek de meeste behoefte bestaat. Mogelijk hebt u wel gehoord van auto- en bustochten voor bejaarden, kerstpaketten en Sinterklaasatten ties voor langdurig zieken, fruitak- ties voor behoeftigen, zwemochten- den voor gehandicapten, koopavon den voor mensen die zelf niet ge woon kunnen winkelen. En als de Henry Dunant 's avonds ergens af meert is er telkens weer een andere Rode Kruis-afdeling die de recrea tie aan boord verzorgt. Sommige afdelingen hebben zeer bijzondere aktiviteiten ontwikkeld. Zo werden in verschillende plaatsen ten behoeve van de plasma-avonden bloedsehudmachines ontworpen en vervaardigd. Elders wordt jaarlijks een pony-safari voor gehandicapte kinderen gehouden. En in weer een andere plaats werd bemiddeld bij de opsporing van vermiste familieleden in Indonesië en bij de terugzending van de ring van een in de oorlog overledene. Veel van dat werk is in gebed in de plaatselijke aktiviteiten van Rode Kruis-colonnes, de vrijwil lige welfare en het Jeugd Rode Kruis, dat bijvoorbeeld ook ehbo-oplcidin- gen voor vcrkcersbrigadicrtjcs ver zorgt. En een groot aantal afdelingen is in geschakeld bij do verspreiding van het tijdschrift Beter met Max voor patiënten in ziekenhuizen en inrichtingen. AI dat werk is Rode Kruiswerk en met het meeste van dat werk is geld gemoeid. Veel geld. Vandaar deze oproep om de jaarlijkse Inzamelings campagne van het Nederlandsche Roode Kruis van 24 mei tot en mei 5 Juni met een zo groot mogelijke bijdrage te steunen. 3 miljard per jaar Dat zijn enorme bedragen. Waar kwamen al die dollars dan vandaan? Nietuit het feit dat de V.S. meer aan het buitenland verkochten dan het buitenland by hen kocht - dat is veel zo, maar dat is een kwestie van slechts 633 miljoen dollar afgelopen jaar. Zoveel geld verdienden de V.S. dus eigenlijk om in het buitenland te besteden. Maar ze besteedden daar aanzienlijk veel meer geld. Dat wa ren de kosten min troepen in vreem de landen - Vietnam vooral, maar ook bijvoorbeeld Duitsland. Dat was ontwikkelingshulp. Dat was ook de aankoop van Europese industrieën door Amerikaanse bedrijven. Nu al enige tijcl is het zo dat op die manier een drie duizend miljoen dollar per jaar uit de V.S. vloeien, tekort op de betalingsbalans heet dit officieel. Voornamelijk in de richting van Europa. Lange tijd had men hier niet zo veel last van, maar juist de laatste tijd ging de stroom onrustbarende vormen aannemen: op dit moment zijn er naar schatting zo'n vijftig mil jard Eurodollars', zoals die op avon tuur de oceaan overgestoken dollars heten: In zekere zin was hun aanwe zigheid zelfs wel makkelijk: toen het pond sterling ivat ging sukkelen, was de Eurodollar een mooie valuta om mee te handelen zonder al te grote risico's. Toen president Nixon de in flatie ging bestrijden o.a. door geld duurder en schaarser te maken, put ten Amerikaanse banken ook met graagte uit de ovei-zeese dollarvoor- raad die op die manier - altwas hel dan niet de gebruikelijke - e'en tame lijk normale kringloop maakte. Markenleningen Akelig werd het toen president Nixon plotseling weer Keynes ging aanhangen, economisch van geloof veranderde. Hij ging nu niet zozeer de inflatie meer telijf maar ging werken voor expansie van de econo mie, werkgelegenheid scheppen dus - werklozen zijn voor hem geen stem men bij de presidentsverkiezing. De geijkte techniek hiervoor is geld ge makkelijk bereikbaar te maken door lage rente. De banken reageerden prompt door Eurodollars die ze met hoge rente geleend hadden af te sto ten - een twaalf miljard Eurodollars keerden zo vorig jaar weer terug. De Duitsers met name die van in flatie last hadden, volgdencle weg nog steeds die Nixon had verlaten: hoge rente om de geldomloop te be perken, geld wat schaarser maken. Wat ivas dus aantrekkelijker voor de Duitse industrie - en hetzelfde geldt in iets mindere mate ook voor ande re landen - om goedkopere Eurodol lars te lenen en die keurig in te wis selen voor marken? De hoge rente van markenleningen trokken als een magneet nog meer in te wisselen dollars aan en de Bun desbank maar marken uitbetalen - juist een doorkruising van de pogin gen om de mark schaars te maken. In Frankrijk en nog niet zo lang ook in Evneland -mogen bedrijven deze goocheltoer niet meer uithalen, maar de Duitsers hebben iets tegen dit soort verboden. Tot hel deze week te gortig werd en ze ophielden de af gesproken prijs te betalen voor dol lars. Men kan ze wel inwisselen voor marken, maar krijgt er dan evenre dig minder zodat de aantrekkelijke kantjes eraf zijn. Monetair systeem Een eenvoudige manier om dit soort crisissen te voorkomen zou na- tuurlijk zijn als Washington en Bonn hun politiek van rente - die voor een groot deel door regeringen beïnvloed kunnen worden - op elkaar hadden afgestemd. Maar dal zou ook inhou den dat hun hele economische poli tiek en filosofie op elkaar afgestemd moet zijn. En dan niet alleen van deze twee landen, maar van alle gro te financieel krachtige staten. Zoveel internationale samenwerking echter is voorshands alleen maar te dromen Een andere zaak is o/ het langza merhand geen tijd wordt om te zien vaar een internationaal monetair systeem dat minder onderhevig is aan dergelijke crisissen die eigenlijk niet opgelost worden, alleen maar ver schoven. Het wordt inder daad al se dert jaren betoogd, maar er is nim mer iets van gekomen. Er is daar over wel een overvloed van ideeën maar geen daarvan is voor ieder aantrekkelijk. Dus blijft het voorlo pig zo - tenzij natuurlijk een volgen de crisis zo ernstig wordt dat het hele systeem eraan bezwijkt. Maar dat is een nachtmerrie waaraan nie mand tuil denken. Flitsen uit hot buitenland LONDEN. Bij de gemeenteraads verkiezingen in Engeland en Wales heeft de Britse Labourpartij. na het mooie resultaat vorige week in Schot land. opnieuw een eclatante over winning geboekt. ATHENE. Bij het standbeeld van de vroegere Amerikaanse president Harry Truman in het centrum van Athene is donderdagavond een bom ontploft waardoor een politie-agenl om het leven kwam. GENEVE. Met pleidooien van de Amerikaan Lonard en de Rus Rosjt- sjin is donderdag de voorjaarszilling van de Geneefso ontwapeningscon ferentie geëindigd. MEXICO. In Mexico zal van 18 tot 22 mei een gemeenschappelijke con ferentie van Noord- en Zuid-Ameri kaanse bisschoppen worden gehou- BONN, Tsjecho-Slowakye en West-Duitsland zyn donderdag in Bonn de tweede ronde begonnen van hun gesprek op regeringsniveau over een niet-aanvals- en nornialisatie- verdrag. De eerste gespreksronde is in maart te Praag gehouden. PARIJS. De derde verjaardag van het vredesoverleg in Parys, dat don derdag samenviel met de ÏI3e ver gadering der vier partyen, heeft het conflict in Vietnam geen stap dichter by een oplossing gebracht. WASHINGTON. Met grote nadruk heeft de Amerikaanse regering zich tegen een wetsontwerp van de De mocratische senator Mansfield ge keerd om het aantal Amerikaanse soldaten in Europa te verminderen van 300.000 tot 150.000. MOSKOU. Een van de voornaam ste beklaagden in het proces tegen negen Joden in Leningrad heeft voor de rechtbank verklaard dat acht van hen voorkennis hadden van het plan een Russisch vliegtuig te ontvoeren, zo meldt Tass. DÜSSELDORF. In Qèr-Erken- schwick in de Westduitse deelstaat Noordrijn -Westfalen heeft een 27- jarige man zijn 20-jarige ex-vrouw en haar vader op straat doodgescho ten, nadat enige uren daarvoor zijn huwelijk ontbonden was. De man is voortvluchtig. NEW YORK. Een meesterwerk van de 17de eeuwse Spaanse schil der Velazquez, dat vorig jaar op een veiling in Londen voor de record- prijs van 5.544.000 dollar (bijna 20 miljoen gulden) in andere handen is overgegaan, is eigendom geworden van het stedelijk museum van New York. HANOI. Een woordvoerder van het Noordvietnamese ministerie van buitenlandse zaken heeft meege deeld, dat de Amerikaanse lucht macht op 7, 8, 9 en 10 mei het zuide lijke deel van Noord-Viétnam heeft aangevallen. Deze aanvallen veroor zaakten verlies aan mensenlevens en eigendommen. NEW DELHI. India en Pakistan hebben een aanbod van Zwitser land aanvaard om te bemiddelen in hun conflict over de repatriëring van hun diplomatieke personeel in resp. Dacca en Calcutta. Dit is van de zijde van het ministerie van bui tenlandse zaken in New Delhi ver nomen. NEWARK (NEW JERSEY). Een 48-jarige Parijzenaar is in staat van beschuldiging gestéld wegens het smokkelen van 43,5 kilo zuivere he roïne in de V.S. Deze partij heeft, op zwarte markt een waarde van onge veer 44 miljoen gulden. STOCKHOLM. Een 2.000 inwo ners van Stockholm hebben met de politie verbitterd gevochten'om het vellen van een groep Iepen te ver hinderen. De bomen moeten naar de mening van de overheid opgeruimd worden om plaats tc maken voor een gebouw. SANTIAGO DE CHILI. Een toe schouwer werd gedood en enkelen ernstig gewond bij een voetbalwed strijd die plaats vond tussen l'Union Espagnola du Chili en Estudiantes de La Plata. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De in Nederland werkzame levensverzekeringsmaat schappijen hebben, volgens bereke ningen van het Centraal Bureau voor de Statistiek, in 1970 gezamenlijk voor een totaal bedrag van f 1.9,7 miljard aan nieuwe verzekeringen gesloten. Dit (voorlopige) cijfer be tekent een stijging van ruim 13 pet. ten opzichte van 1969 (f17,3 miljard). RIJSBERGEN.' De 61-jarige mevr. A. Pemen-Balemans uit Zundert, is toen zij in Rijsbergen plotseling de rijksweg overstak, aangereden door een auto. Zij werd zo zwaar gewond dat zij ter plaatse overleed. SCHIPHOL. Een Nederlandse eco nomische delegatie is donderdagmid dag van Schiphol naar Joegoslavië vertrokken voor overleg in het ka der van het bestaande economische samenwerkings-akkoord tussen Ne derland en Joegoslavië. ROTTERDAM. In de Rivièrahal in Rotterdam hebben donderdagavond, kunstenaars een avond verzorgd ten bate van het medisch comité Neder- land-Vietnam. De voorstelling werd bijgewoond door ca. 600 bezoekers. De presentatie van het programma Was in handen van de actrice Hetty Blok. Diversen Rijdt u ook mee Gezellig- heidsrit M.A.C. „Sparta", op 20 mei a.s., inschrijving van af 13.30 uur in „Ons Dorps huis" te Nieuwerkerk. Prij zen beschikbaar gesteld door Garage Glerum uit Zierikzee. Sch.D.'s Gazon-Service. Laat uw gazon machinaal onder houden Ook in uw vakan tie Vraag vrijblijvend prijs opgaaf. Abonn. voordeliger. Tel. 01110-2080. Gedipl. pedicure mevr. Van Opijnen, Mulockstraat 78, Zierikzee, tel. (Oil 10) 2220. Behandeling op afspraak, desgewenst aan huis. Voor alle verzekeringen en hypotheken uw adres: Mevr. Tuitman-v. d. Maas, Zierik zee, Kaersemakerstraat 7, te- lef. 3769. Bromfietsplaatjes en reisverzekeringen, klaar terwijl u wacht. Kunstgebittenreparatiesl Gouden tanden. Zitdag: don derdags van 9.00-14.00 uur, Korte St. Janstraat 2, Zierik zee. Telef. (01110) 3573. En daar kunt u op wachten! Volop Stick-aanstekers f 2,95 en na-vulbare aanste kers vanaf f 5,50, met spuit bus te vullen. Sigaren- en Souvenfrsmagazfjn D. C. Viergever, Havenpark 42, Zierikzee. Autorijschool A. J. Kort, er kend en gedipl. FNOP en VAMOR. Opleiding ook voor vrachtauto. Iedere week ver- keersles. - Tevens autover huur. Zeeasterslraat 8, Nieu werkerk. Telef. (01114) 1478. „Royal Albert" kop en scho tels, gebak- en cakestellen, enz. Alleen verkoop: R. den Boer, Dam 11, Zierikzee. Krantenreclame is niet te vervangen! Uw speciaalzaak voor klas sieke en moderne opbouw- tafelserviezen: J. F. v. d. Ven Schuithaven 6, Zierikzee. Tel. 3407. M.A.C. Sparta houdt op He melvaartsdag haar tweede zgn. gezelligheidsrit van dit seizoen. Inschrijving om 13.30 uur en starten om 14.00 bij „Ons Dorpshuis" te Nieuwer kerk. Prachtige prijzen be schikbaar. Alleen een Vamor-rijschool biedt U een opleiding tot een veilige en goede weggebrui ker. Maandag 8.00 uur theo rie. U wordt gehaald en ge bracht. VAMOR gediplom. - Ford 12 M- en DAF-rijschooI Keijzer, Hogezoom 144, Re- nesse, telef. (01116) 692. HELLENDOORN. Sedert donder dagmorgen half acht telt de gemeen te Hellendoorn dertigduizend inwo ners. De dertigduizendste is de doch ter Petronella Alexandra van de ver tegenwoordiger W. A. Kolman en mevrouw P. P. M. Kolman-van den Broek. AMSTERDAM. Een revaluatie van de gulden met 7 pet. (zoals de Zwit serse franc) zou voor Philips cata strofaal zijn. De export-marges zijn niet van dien aard dat revaluatie er nog bij kan. UTRECHT. Sportcorifeeën als Jan Jansen, Wim van Hanegem, Fanny Blankers-Koen, Anton Geesink en Peter' Post hebben in de tot trim baan horschapen Margriethal van de Jaarbeurs in Utrecht de manifestatie „Leven en Welzijn" officieel „inge- trimd". SINT PANCRAS. In Sint Pancras (N.H.) is de 67-jarige weduwe J. Meijen-Hovius uit die plaats om het leven gekomen toen zij op haar fiets geen voorrang verleen de aan een personenauto. Zij werd geschept en overleed ter plaatse. WILDERVANK. In Wildervank heeft een felle brand een boerderij van het loonbedrijf Gebroeders Ste vens aan de Postkade volkomen ver woest. De schade bedraagt zeker en kele tonnen. Alle landbouwmachines en landbouwwerktuigen gingen ver loven. DEN HAAG. De Nederlandse fa brieken van houten meubelen heb ben in 1970 een omzetstijging van 14 pet. bereikt, zo blijkt uit de algeme ne industriestatistiek van het C.B.S. HOOFDDORP. De gemeente Haar lemmermeer heeft van het rijk het fort in Hoofddorp te koop aangebo den gekregen. Het complex omvat anderhalve hectare en heeft beton nen muren van een meter dik. Over de prijs is nog niets bekend. De ge meente is in principe bereid de Hoofddorps? vesting te kopen, maar heeft er nog geen bestemming voor. DEN HAAG. Voor 13.500 gulden (winkelwaarde) aan sexbladen en soortgelijke artikelen is verdwenen uit een sex-winkel in de Haagse He renstraat. SPORT VOETBAL A.s. zaterdag 15 mei 1.971, wordt onder auspiciën van de K.N.V.B. afd. Zeeland, op de velden van de sport vereniging D.F.S. te Burgh-Haamste- de aan de Leliëndaleweg de voorron de jubileum-jeugd-tournooi van B- junioren gehouden. De winnaar van deze voorronde vertegenwoordigt dan Schouwen- Duiveland op de finaledag te Goes op 5 juni a.s., waar dan tegen de win naars van de andere districten in Zeeland gespeeld wordt om het jubi leumkampioenschap B-junioren Zee land. Alle verenigingen nemen deel; organiserende vereniging is D.F.S. Poule-indeling en wedstrijdpro gramma volgen hieronder. Poule I: Bruse Boys, Brouwersha ven, DFS. Poule II: MEVO. DFS; 15.45 uur winnaar I-winnaar II; 16.30 uur winnaar I-winnaar III; 17.15 uur winnaar Il-winnaar III. Wedstrijdprogramma veld 11: 12.00 uur WIK-Zierikzee; 12.35 uur Dreischor-Duiveland; 13.10 uur SK- NWK-Zierikzee; 13.45 uur Dreischor- MEVO; 14.20 uur SKNWK-WIK; 14.55 uur Duiveland-MEVO. VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie Rayon Zierikzee Het programma voor de volgende week luidt: Maandag 17 mei: Smit en Bolnes- Toren Boys (te Zierikzee); Die Gou we- Hartogs P.V. (te Noordgouwe); Velocitas-Rijkswaterstaat (te Ser- rooskerke). Dinsdag 18 mei: PZEM-Kon. Zee- landia (te Serooskerke). Vrijdag 21 mei: Smit en Bolnes- V.A.B. (te Zierikzee); Kon. Zeelandia -Toren Boys (te Serooskerke). Alle wedstrijden beginnen om 10 uur. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Wedvlucht vanuit St. Quentin op zondag 9 mei. Deelname 237 duiven. Ze werden gelost om 7 uur, z.o. wind, regen. Aankomst eerste duif 10.47.47, laatste duif 10.33.58. L. Heijboer 1; Feleus-Westenbrugge 2, 13, 34, 41; J. Wesdorp 3, 6, 12, 27, 36, 54; B. P. Wesdorp 4, 42; J. Krij ger 5, 32, 39, 48; L. Noordijk 7, 28, 44; Abr. Stoutjesdijk 8, 23; C. Groenleer 9, 14, 26, 50; C. Berrevoets en Zonen 10, 11, 17, 19, 24, 46, 49; L. Fonteine 15, 22; W. Blom 16, 20, 38; J. van Almenkerk 18, 21, 25, 29, 43, 45; M. Gieskes 30; M. Wesdorp 31; J. Dek ker 33. 37; M. Schieitekatte 35; W. de Boer 40; C. Verwest 47, 53; W. Pan- kow 51; Kaaijsteker 52. Schomven-Duivelandse Sportspiegel RCS II won van Breskens II met 1-0 waardoor zij kampioen werden en promoveerden naar de reservé 2e klas Duiveland II beëin digde het seizoen met een 3-1 zege op Bevelanders II. eindstand is VOETBAL K.N.V.B. In de reserve 3e klas D wonnen de reserves van RCS de belangrijke wedstrijd tegen Breskens II met 1-0, waardoor zy kampioen werden en naar de reser ve 2e klas promoveren. RCS II 18 12 4 2 40-19 28 RKVVU U 18 12 2 4 47-16 26 Breskens II 18 12 1 5 56-23 25 Vlissingen III 18 11 3 4 54-29 25 Zeelandia II 16 8 0 8 21-23 16 Zeeland Sport II 18 6 3 9 25-43 15 Goes II 18 3 6 9 21-46 12 Middelburg lil 17 3 4 10 20-39 10 HVV '24 11 17 4 2 11 15-43 10 Zierikzee II 18 2 5 11 16-42 9 AFD. ZEELAND. ZONDAGCOM PETITIE. Door de beslissingswed strijd met 2-1 van Cortgene te win nen kon Patrijzen beslag op de kam pioenstitel leggen en naar de le klas promoveren. Middelburg IV verloor in eigen huis met 1-0 van Luctor II waardoor de groen-witien, in gezel schap van Renesse II, naar de 3e klas degraderen. Patrijzen 23 19 3 1 85-11 41 Cortgene 23 18 3 2 81-21 39 Zonnemaire 22 17 1 4 69-37 35 Robur 22 15 2 5 63-34 32 Dreischor 22 12 1 9 61-38 25 Zeelandia III 22 10 3 9 43-56 23 Volharding '32 21 4 7 10 30-52 15 Kwadendamme 22 6 2 14 46-65 14 Luctor II 22 6 2 14 36-64 14 Domburg II 22 4 4 14 20-71 12 Middelburg IV 22 4 3 15 33-65 11 Renesse 11 21 1 1 19 33-86 3 ZATERDAGCOMPETITIE. In de 2e klas A sloot het Nieuwerkerkse SKNWK de competitie af met een klinkende 6-2 overwinning bij We- meldinge II. De eindstand: op Bevelanders 11. De hier: MEVO II IS 16 0 2 101- 14 32 Serooskerke II 18 13 3 2 70- 20 29 Br.haven II 18 12 3 3 56- 25 27 Duiveland II 18 10 2 6 59- 34 22 Colpl. Boys II 18 8 3 7 68- 56 19 SKNWK II 18 9 1 S 37- 45 19 Bevelanders II 18 6 1 11 47- 59 13 DFS IV 18 5 2 11 30- 69 12 WIK II 18 2 0 16 27-, 111 4 Br.haven 11 18 1 1 16 17- 79 3 JUNIOREN. In groep A 1 behield Middelburg A 1 nog de kans om de dans te ontspringen dank zij een kleine maar zeer kostbare 1-0 zege op Arnemuiden A I. Kampioen Ter- neuzen A I sloot de competitie af met een ruime 8-2 overwinning op Wissenkerke A I dat nu wél zo goed als zeker gaat degraderen. Goes A I zag kans om Vlissingen A I met ruim verschil (5-0) te kloppen. Ter- neuzense Boys A 1 bleef met 5-3 aan de winnende hand tegen Steen A I. Terneuzen A l Zierikzee A I HVV '24 A I Goes A 1 Tern. Boys A I Vlissingen A I Axel A I Vogelwaarde A I 26 Arnemuiden A I 26 Middelburg A I 25 Zeel. Sport A 1 25 Wissenkerke A I 23 Steen A I 25 Oostburg AI 25 16 6 13 5 13 4 13 4 12 3 13 0 12 2 10 6 10 5 10 3 9 5 7 4 6 6 4 5 4 63-32 38 8 72-46 31 8 55-34 30 9 64-49 30 10 58-47 27 12 55-53 26 12 47-41 26 10 39-36 26 11 36-35 25 12 45-36 23 11 36-50 23 12 42-70 18 13 35-55 18 16 21-84 13 Dreischor. Duiveland, Poule III: Renesse, SKNWK, WIK, Zierikzee. Wedstrijdprogramma veld I: 12.00 uur Renesse-SKNWK12.35 uur Bruse Boys-Brouwershaven 13.10 uur Renesse-WIK; 13.45 uur Bruse Boys-DFS; 14.20 uur Renesse- Zierikzee; 14.55 uur Broüwershaven- WIK Bruse Boys Duiveland Rillandia II Kruiningen Borssele Colpl. Boys Yerseke II Brouwershaven SKNWK ZSC Wemeldinge II 22 17 4 22 16 5 22 13 1 22 12 3 22 11 4 22 11 3 22 8 2 1 65-25 38 1 72-24 37 8 69-59 27 7 59-44 27 7 46-30 26 S 51-48 25 12 39-49 18 11 37-51 18 12 47-55 17 13 51-58 17 16 22-61 9 18 22-76 5 In de 4e klas A beëindigde Duive land II hel seizoen met een 3-1 zege KORFBAL. In de zomercompetitie van het district Zuid-West ging ZSC in de le klas van start met een ver rassende 2-6 overwinning op DFS. Brouwershaven haalde zijn eerste twee winstpuntjes binnen in de thuiswedstrijd tegen SKNWK. In de 2e klas wist NOAD III te Dreischor met 5-2 van DES te winnen. Te Kerkwerve bleef WIK II met 2-1 aan de winnende hand in het treffen met NOAD II. Bij de adspiranten bleef DFS met 2-1 baas in eigen huis le gen NW/OW. ZSC wist met dezelfde cijfers van DOSKO te winnen, ter wijl DES het bezoekende Brouwers haven met de inzet (0-2) zag vertrek ken. NWiOW en All Ready deelden de puntjes broederlijk (2-2). ARAM EN DE GULDEN STEEN 68. Inmiddels duurde het gevecht tussen Satorin en de jonge krijger op het dek van de tempel nog steeds voort. De twee te genstanders waren nu gevaarlijk dicht bij cle rand van het plateau gekomen en bei den moesten hun uiterste krachten inspan nen om te 7.orgen, dat zij niet over de rand stapten en in de peilloz.c diepte zouden storten. Elkanders slagen afwerend, draai den /.ij om elkaar heen en trachtten een 7.0 gunstig mogelijke positie in te nemen en midden in de hitte van het gevecht gingen Aram's gedachten plotseling naar Tnma- hia. Waar zou 7.e gebleven zijn? Zou de Handelaar haar in veiligheid gébracht hebben? Hij kon niet weten aan welke nieuwe gevaren zij waren blootgesteld. De Handelaar had het meisje nog juist op het laatste ogenblik in een nis gelrokken. „Wij zullen weer terug moeten naar bo ven." fluisterde hij haar toe. „Dat is de enige uitweg, die ons is overgebleven. Maar wij zullen ons haasten, want als deze monsters Satarin niet beneden vinden, zullen zij ongetwijfeld ook naar do toren gaan. We moeten Aram waarschuwen!" De plotselinge gedachte aan het gevaar, waarin Tamahia zich nog steeds bevond, verleende Aram plotseling nieuwe kracht. Met een plotselinge uitval, waarachter hij alle kracht zette, waarover hij beschikte, stormde hij op zijn tegenstander toe. Als een bliksem suisde zijn zwaard door de lucht en trof de ander, onvoorbereid op deze onverwachte aanval. Hij stapte ach teruit. in de ruimte, verloor het evenwicht en stortte met een afschuwelijke kreet naar beneden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 5