MIJN VROUW, MIJN SUPERIEUR altijd zin in TWIN Fde merk.'t is sterk, allemaal hetzelfde merk. 't is sterk, allemaal hetzelfde merk. Automobilist ernstig gewond bij ongeluk STREEKNIEUWS STREEKNIEUWS ARAM EN DE GELDEN STEEN Geslaagd wandelfestijn van de jubilerende S.V. „Veloeitas" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 10 mei 1971 Nr. 20873 prettig rollen, Jekker roken Advertentie van de Macht van het Kleine te Nieuwerkerk, mevr. E. v. d. Vaate- den Bleijker, heeft dit alles onder dank opgezonden. Setiewedstrijden op Hemelvaartsdag Op hemelvaartsdag 20 mei, zal er in Nieuwerkerk voor de voetballief hebbers voldoende gelegenheid zijn om van de voetbal te genieten. Er zullen dan op het voetbalveld alhier een aantal seriewedstrijden worden gehouden, terwijl men in 2 poules speelt. Aanvang: 9.15 uur. Deelne mers: Nieuwerkerk I en II; MEVO I en II; Volharding (Ovezande) I en I; Dreischor II; Zierikzee II; Den Bommel en Kloetinge. Zevende S.K.N.W.K.-tocht Nu het zomerseizoen bijna is aan gebroken, komen ook de traditionele wandeltochten weer op gang. 5 juni a.s. zal er te Nieuwerkerk de zevende SKNWK-wandeltocht worden gehou den. Deze tocht zal worden gehouden 's middags vanaf het het sportveld. Na slip in sloot Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank ALLE VERZEKERINGEN ZIERIKZEE: Havenpark 16, dagelijks van 9.00-16.00 uur; Malta: De Cranestraat, woens dag 15.30-16.30 uur; West: Zijpestraat, dinsdag 9.00- 10.30 uur. Regionale Raad voor de Arbeidsmarkt De voorzitter van de Sociaal-Eco nomische Raad, drs. J. W. de Pous, zal de Regionale Raad voor de Ar beidsmarkt voor de provincie Zee land op woensdag 12 mei a.s. te Vlis- singen installeren. HAAMSTEDE, 9-5. Doordat zijn personenauto, zondagavond om streeks half zeven in de langs de Brabersweg gelegen sloot terecht, kwam, werd de 23-jarige bestuurder A. van O. uit Schiedam vrij ernstig gewond per ambulance naar het zie kenhuis in Zierikzee gebracht. Over de oorzaak tast de Rijkspolitie nog in het duister. Van O. kwam met grote snelheid de Brabersweg opgereden, richting Steursweg, toen, gezien het spoor dei- banden, de Renault is gaan slippen en in de sloot terecht gekomen, waarna de auto nog zeker 20 meter door ploegde. Inmiddels was de be stuurder uit de wagen geslingerd en in het water terecht gekomen. Men sen die in caravans bij het ongeluk vertoefden waren ogenblikkelijk ter (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). plaatse en konden de bestuurder van de verdrinkingsdood redden. Diverse onderdelen van de auto, zoals motor kap, accu, uitlaat vlogen bij de om wonenden in de tuin. Het wrak werd door een kraanwagen van de heer De Jonge uit Zierikzee weggesleept. Enige tijd heerste grote onrust om dat de bestuurder vertelde dat ook zijn meisje in de auto zat. De sloot werd afgezocht en de omliggende tarwe doch er werd niets gevonden. Een G.S.A.-wagen heeft enige tijd gezocht naar de ouders van het meisje om te vragen of zij inderdaad in de verongelukte auto zat. De va der kon later opheldering geven en deelde mede dat zijn dochter thuis bij de caravan zat en niet in dg auto. Kennelijk had de bestuurder een hersenschudding, gezien de onjuist heid die hij over het meisje vertelde. Schuurtje te Haamstede door brand verwoest HAAMSTEDE, 7-5. Op het erf van de heer N. A. Dambruin, fruitteler te Haamstede aan de Vertonsweg, brandde vrijdagmiddag, omstreeks half één een oud hok, tegenwoordig gebruikt als. opslagplaats, tot de grond toe af. De brandweer was zeer snel ter plaatse en dat was maar goed ook, want tegen de schuur lag een pas met gasolie gevulde zware tank. De wind was gelukkig van de andere gebouwen afgekeerd. De brandweer zorgde er naast het blussingswerk voor, dat de andere gebouwen geen gevaar liepen. In de schuur gingen een groot aantal gereedschappen, zo als een motorzaag, een frees, verlo ren, evenals een vat smeerolie en wat lege gasflessen. De oorzaak moet gezocht worden in een soldeerbout die in brandbaar materiaal is terecht gekomen. De heer Dambruin was n.l. aan het sol deren doch vergat toen hij ging eten om het apparaat af te zetten. Door de buren werd hij gewaarschuwd dat zijn schuur in brand stond. Het bouwsel was verzekerd. Maar thuis zei ze niets en Erik, die het ontzettend druk had en soms maar één keer in de week buiten de weekeinden 's avonds thuiskwam, vroeg er ook niet naar. Een week later kwam Bep even aanwippen. De vrouwen groetten el kaar hartelijk, want Ria had het meisje indertijd ingewerkt, kort voor haar huwelijk. Bij het afscheid zei Bep: „Volgende week ga ik weer fijn beginnen, Ria. Maar enkel 's mor gens. Jij blijft dan toch 's middags nog, hè?" Veertien dagen later bemerkte Erik, dat er veranderingen waren. Hij was diep in de nacht thuisgeko men uit Hamburg en hoewel hij des middags weer in Rotterdam moest zijn, bleef hij uitslapen. Des te gro- ZIERIKZEE In memoriam P. Duson In de leeftijd van 76 jaar overleed in het Zweedse Rode kruis zieken huis de heer P. Duson, in leven rus tend bakker. De heer Duson dreef vele jaren zijn bakkerij op de hoek Hoofdpoort- straat-Breestraat, een historisch pand dat tot de duidelijkst beschermde van Zierikzee behoort. Tot aan zijn pensionering stookte de heer Duson in zijn bakkerij - hij was op dit punt de laatste op Schou- wen-Duiveland - zijn oven met hout. De heer Duson kreeg bij het publiek grote bekendheid door de verschil lende bodediensten voor instellingen en verenigingen. Zo was hij jaren lang bode van de Zierikzeese Ora torium Vereniging, welke vereniging hij ook vele tientallen jaren vokaal steunde. Ook was hij alctief voor de buurtvereniging „De Hoofdpoort". De heer Duson zullen tallozen zich voor al herinneren om zijn zeldzaam vriendelijke en gave persoonlijkheid. Hij was een vroom en zachtmoedig mens, die louter vrienden heeft ge had. Voor wie hem gekend hebben, betekent zijn heengaan een groot verlies. De teraardebestelling vindt woensdag a.s. plaats, vanaf het her vormd verenigingsgebouw. Rode Kruis-onderscheiding Zoals gemeld in het vrijdagnum mer werd de Medaille van Verdien ste van het Rode Kruis uitgereikt aan mevrouw L. van der Sluis-Bij de Vaate. Hier de herhaling van het bericht in verband met een in de naam van betrokkene ingeslopen spijtige fout. Bejaardenmiddag N.C.V.B. op 26 mei In tegenstelling tot een vorige aan kondiging in de agenda wordt de eerstvolgende (tevens laatste in dit seizoen) bejaardenmiddag van de N. C.V.B. gehouden op woensdag 26 mei aanstaande (dus niet op 12 mei). KERKWERVE Kleuter- en zuigelingenbureau De openingsuren van het kleuter en zuigelingenbureau voor dinsdag 11 mei a.s. zijn gewijzigd van 1-3, in plaats van 2-4. NIEUWERKERK Vrouwenvoetbal SKNWK De Nieuwerkerkse Sport Kombina- tie „Nieuwerkerk" (SKNWK) onder gaat de laatste tijd een aanzienlijke ledenuitbreiding, benevens een unie ke afdelingsuitbreiding. Het betreft ditmaal de stichting van een afde ling „Damesvoetbal". Ongeveer twee weken geleden is deze afdeling op gericht, en bestaat nu al uit zestien dames. Donderdagavond a.s. hoopt deze nieuwe afdeling van SKNWK uit te komen tegen E.Z.D.V.V. (Eerste Zeeuwse Dames Voetbal Vereniging) uit Kapelle, op het Nieuwerkerkse voetbalterrein om 7.15 uur. Vermel denswaard is het dat onder de da mesclub uit Kapelle vijf dames zijn, die deelnemen in het Nederlands elf tal, en waarover het weekblad Pa norama in haar jongste nummer van 1-7 mei no. 19) een uitgebreid artikel heeft gepubliceerd. Hopenlijk zal het a.s. donderdagavnod mooi weer zijn om beide damesploegen tegen elkaar te zien uitkomen. Ongetwijfeld zal het op het voetbalveld druk zijn. SEROOSKERKE Halve eeuw lid van het NVV Tijdens de een dezer dagen gehou den vergadering van de plaatselijke afdeling van de Agararische Voe- dings- en Bedrijfsbond van het N.V.V. werden de heren M. Geluk en J. Kloet gehuldigd i.v.m. het 50-jarig lidmaatschap. Beide heren kregen De Macht van het Kleine T.b.v. de landelijke organisatie tot steun aan het werk van de Christe lijke Vereniging voor de Verpleging van Lijders aan Epilepsie, „De Macht van het Kleine", werd in Nieuwer kerk ontvangen f 318, verzameld door mej. C. Mol en mej. J. Folmer. Beide dames brachten ook nog f 126,50 aan kerstgaven bijeen. De leidster 65. Met een snelle beweging had hij zijn zwaard getrokken en stormde op de ander af. Met een ruwe verwensing liet Satarin het meisje los en maakte zich gereed zich te verdedigen. Hij was een bekwaam zwaardvechter en behendig wist hij de eerste slagen van Aram op zijn eigen zwaard op te vangen. Doch oen wilde woede had zich van de jonge krijger mees ter gemaakt en onversaagd stormde hij op zijn tegenstander af. Zó hevig was zijn aanval, dat Satarin achteruit week. De reptielvogel was bij het wapengekletter opgevlogen. In wijde kringen cirkelde het monster om de vechtenden heen, waarbij het rauwe kreten liet horen, die Tamahia en de Handelaar het bloed in de aderen deed stollen. Gespannen volgden zij het gevecht. „Help hem toch", smeekte het meisje, „Satarin zal hem vermoorden!" Maar de Handelaar stelde haar gerust. Met een somber gezicht staarde hij naar de strijdenden, gereed om in te springen wanneer dit nodig mocht blijken. „Maak u niet bezorgd", sprak hij tot het meisje. „Aram heeft het voordcel van zijn jeugd cn het besof van de goede zaak waarvoor hij strijdt. Hij zal die duivel zeker verslaan!" Inmiddels waren de vreemde krijgers rond de tempel langzamerhand in volle dige opstand geraakt. Plotseling schreeuw de een der aanvoerders boven het rumoer uit: „Op! Naar de tempel! Weg met alle vreemde indringers!" FEUILLETON door LENA SCHAGEN ter was zijn verbazing, toen hij de stofzuiger hoorde. Hij keek op het wekkerklokje en constateerde, dat het half elf was. In een wip was hij uit bed en liep naar de kamer, waar hij in de deuropening bleef staan. „Hoe komt het, dat je thuis bent? Ben je soms niet lekker?" „Waarom zou ik me niet lekker voelen? Dan bleef ik wel in bed". „Moet je niet werken?" „Bep is weer beter en werkt sinds vorige week halve dagen: 's mor gens. Ik werk van half twee tot half zes. Over veertien dagen is het voor mij afgelopen". „Vind je zeker wel leuk. hè, weer thuis te zijn?" „O ja". „Nou, erg overtuigend klinkt het niet". „Och, ik was al aardig gewend. Wil je eten?" Hij knikte. „Met een kwartiertje. Ik neem even een douche en scheer me. Om twee uur moet ik in Rotter dam zijn". „Wat is het?" „Tractoren. Tweehonderd. Rotdin gen om te laden. Zeg, zal ik je eens een mop vertellen?" Ze zette de stofzuiger af. „Van de zaak?" „Ja. Ze gaan textiel exporteren. In enkele Zuidamerikaanse landen hebben ze al vertegenwoordigers met koffers vol monsters. Van Wingerden is naar Enschedé geweest en er is een kontrakt opgesteld. Enschedé, ik denk een stuk of tien fabrieken, le vert de textiel en wij verkopen het in Zuid-Amerika. Waarschijnlijk wordt het een afzonderlijke afde ling". „Ze durven". „Gevolg van een tip van onze agent in Lima. Daar kopen ze textiel uit de Verenigde Staten tegen prijzen ongelooflijk, zo hoog. Wij kunnen best concurreren, denkt van Winger den. Ook kwalitatief. Ze verwachten elke dag de eerste bestellingen". „Kunnen ze dat allemaal af? Mij dunkt, ze zitten toch al krap in het personeel". ..Och. dat groeit geleidelijk aan uit." Het liet Ria niet los en toen ze 's middags aan het werk was, dacht ze er over na. Als Bep weer helemaal beter is, zou ik dan geen baan krij gen in die afdeling? Tenslotte ben ik een vrouw en heb derhalve verstand van textiel. Toch eens met baas Kool over praten. Op een der laatste middagen, dal ze in funktie was als zijn sekretares- se. gooide ze voorzichtig een balletje op. „Zou er op een andere afdeling geen werk voor me zijn, meneer?" „Heb je opeens de smaak weer te pakken?" vroeg hij, haar verrast aankijkend. „Weet u.zo lang we geen kin deren hebben, heb ik een zee van vrije tijd. Ik weet nu, hoe ik die op lucratieve wijze produktief kan ma ken. Ik hoorde wat van Erik over de nieuwe afdeling. Textiel, nietwaar?" Kolenbrander knikte. „Dat is een stokpaardje van mijn collega, Ria, van meneer van Wingerden. Goed. ik pols hem wel. Wilde je hele dagen werken?" Ria haalde haar schouders op. „In elk geval voorlopig nog wel. Ik vond het hier altijd prettig." „Goed, Ria. ik bespreek dit straks met hem. Je hoort er wel van." Na werktijd liepen Kolenbrander en Van Wingerden samen naar hun wagens. Kolenbrander vroeg: „Zeg, heb je al iemand om leiding te ge ven voor je afdeling textiel?" Van Wingerden bleef nadenkend staan. „Ik heb er een paar op het oog. maar toch twijfel ik. Graag zou ik daar een goede kracht neerzetten, om de leiding en de verantwoording op zich te nemen. Weet jij soms ie mand?" „Moet het beslist een man zijn?" „Zoveel geschikte vrouwen hebben wij niet. Ik zou er geen enkele we ten." „Ik heb Ria Kersberger weer een poosje gehad als noodhulp. Die met Van Boot, de inspecteur van de bui tendienst getrouwd is." „Ja, ik herinner me dat spannetje. Bedoel je haar?" Kolenbrander knikte. „Ze heeft wel wal capaciteiten. Tenslotte zul je het toch met iemand moeten pro beren. Een vrouw lijkt me voor de ze funktie de aangewezen persoon." (Wordt vervolgd! haald door de school uit Scharendij- ke, zodat deze de fraaie wisselbeker in ontvangst mocht nemen. Een eer volle vermelding kreeg een groepje kinderen uit Zierikzee, en een drietal heren uit Oostburg. Iedere deelne mer ontving een herinneringsme daille terwijl iedere groep afzonder lijk een groepsmedaille in ontvangst mocht nemen. Het ligt in de bedoe ling van de sportvereniging Veloei tas deze tocht jaarlijks te doen her halen. het gouden insigne van het N.V.V. opgespeld door de districtsbestuurder de heer F. de Roo uit Goes. BROUWERSHAVEN Op komst aardgas afgestemde show Nu de Smalstad momentee] druk wordt bewerkt door de mensen van de Gasunie om de aansluitingen van het aardgas in de straten en binnen in de huizen te realiseren opdat bij de aanvang van het stookseizoen de inwoners van het aardgas gebruik kunnen maken, hebben de firma's Saman-Deurloo te Zierikzee, fa. A. v. d. Hoek en Zn. en gebr. Constand- se te Brouwershaven een grote show gehouden van gaskachels, fornuizen geisers enz, in het Verenigingsge bouw alhier. Zowel vrijdag als za terdag was het een drukte van be lang om zowel kennis te nemen van de prijzen als wel van de capacitei ten en uitvoering. Het publiek werd deskundig door de handelaren voor gelicht en menig echtpaar kon uit deze haardenshow reeds een keuze doen. ZONNEMAIRE Muskusrat gevangen Bij landbouwwerkzaamheden aan de Stoofweg is door personeel van het bedrijf Verseput een muskusrat gevangen. Men merkte het half vol wassen dier aan de slootkant op. Bij pogingen het beest te vangen, kroop het weg in een buis onder een dam. Met stenen en rook wist men echter het gevaarlijke dier uit zijn schuil plaats te verdrijven en te doden. Van verschillende kanten is belangstel ling getoond voor de dode rat, van welke soort er op Schouwen-Dui- veland nog maar weinig gesignaleerd en gevangen zijn. Sclielphoekwaiidel tochten over 8 en 15 km SEROOSKERKE, 8-5. In verband met het dertigjarig bestaan van de sportvereniging „Veloeitas" werd za terdagmiddag een wandeltocht geor ganiseerd over 8 en 15 km. Aan deze Schelphoekvvandeltochten namen ongeveer 300 personen deel. De aanwezigen werden omstreeks twee uur door de voorzitter van de jubilerende vereniging welkom ge heten. Een bijzonder woord van wel kom werd gericht tot de muziekver eniging „Luctor et Emergo" uit Re- nesse, de dames juryleden, de heer M. Steur die het gemeentebestuur van Westerschouwen vertegenwoor digde en de dames van de E.H.B.O. Het speet de voorzitter te moeten meedelen dat de burgemeester van Westerschouwen, de heer H. P. Eterwijn, wegens ziekte niet aanwe zig kon zijn. Hij wenste namens de vereniging de burgemeester een spoedig herstel toe. Mede namens de vereniging wenste hij vervolgens alle deelnemers aan de wandeltocht een prettige middag toe. Hierna bood de heer M. Steur na mens de gemeente Westerschouwen de jubilerende vereniging zijn geluk wensen aan. Hij wenste vervolgens alle deelnemers een prettige middag toe. Muzikaal vertrek De wandelaars werden uitgeleide gedaan door de muziekvereniging „Luctor et Emergo". De tocht van 8 km ging hoofdzakelijk door het na tuurgebied Schelphoek van het Staatsbosbeheer, terwijl de 15 km tocht werd vervolgd via Plompeto- rendijk-Steursdijk-Brabersweg en weer terug via het natuurgebied Schelphoek. Alle deelnemers kregen onderweg een appel aangeboden. Voor de jury bestaande uit de da mes mevr. D. van Nieuwenhuize, mej. B. Meijer en zuster A. Werk man was het geen gemakkelijke taak om de winnende groep aan te wijzen Het hoogste aantal punten werd be- Zuster A. Werkman reikt de wisselbeker uit aan de leider van de Groep Scharendijke, de heer J. F. Minnik. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3