Nieuw verschijnsel: Slechte groei mosselen STREEKNIEUWS 1 <y-w' h nu. Duinbrand je bij het vuurtoren-ruiterpad Volop zaad in Waddenzee ZIERIKZEE/BRUINISSE, 5-5. De mosselkwekers die volgende week weer ter mosselvangst gaan zullen geen gebrek hebben aan vindplaat sen, want die zyn er in de Wadden zee thans volop. De zaadval was in 1970 zo over vloedig, dat het zaad van dat vorige jaar, thans is gegroeid, de banken die vorig jaar rijkelijk van zaad voorzien waren zijn dat nu nog, als er tenminste nog van banken kan worden gesproken. Maar er is een ander probleem nl. van de groei. Naar bepaalde maat staven gerekend, zou het van vorig jaar achtei'gebleven zaad, eigenlijk veel groter moeten zijn. Zoals het in de vrije natuur is, zo is het ook op de in cultuur gebrachte percelen; de groei bleef achter vergeleken bij vo rige jaren. Is hierop het bekende spreek woord van de varkens en de spoeling van toepassing, of zijn er andere oorzaken? Milieu vervuiling, waar door het plankton wordt aangetast en vernietigd, hoort men wel eens beweren. Beklimming maanbergen KAAP KENEDY (Flodrida), 5-5. Bemanningsleden van de Apollo 15 hopen, ook een beet je aan alpinisme op de maan te kunnen doen tijdens hun maanreis in juli, aldus heeft de Amerikaanse astronaut James Irwin dinsdag ver klaard. Op een persconferentie te Kaap Kennedy zei kolonel Ir ioin, dat het naar zijn mening zeer interressant zou zijn zo hoog mogelijk te klimmen en het landschap te overzien. De voorgenomen datum voor de lancering van de Apollo-15 is 26 juli. De maansloep met kolonel Irwin en kolonel Da vid Scott zou in een bergachtig gebied moeten landen. Majoor Alfred Worden zal tijdens de maanexpeditie van Irwin en Scott de Apollo besturen. De maanbergen ter plaatse zijn 3600 a 4500 meter hoog. Hoe het zij, het feit, dat de mosse len slecht gegroeid zijn en dat men noodzakelijk nieuwe percelen zou moeten uitgeven, van de in de Wad denzee nog braak liggende gronden, die nu door de inkrimping van de garnalenvissersvloot, voor de garna- lenvissers niet meer gereservereerd behoeven te blijven is een weinig te genspraak duldende waarheid. ZIERIKZEE Ontspanningsavond bejaarden De U.V.V. organiseert maandag 10 mei een ontspanningsavond voor bejaarden.^De- koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" en de „Boerenkapel" verlenen hun medewerking terwijl mevrouw Wandel voor Zeeuwse schetsjes zal zorgen. Dit alles gaat zich afspelen in het Hervormd ver enigingsgebouw. Afd. Schouwen-Duiveland C.P.B. Op dinsdag 11 mei vergadert in het hervormd verenigingsgebouw de afd. Schouwen-Duiveland van de C. P.B. Als spx-eekster treedt op zustei; M. P. -C. Haayer te Rotterdam met als onderwei-p: „Reddingswerk in donker Rotterdam'. Vrouwengroep „Wees een zegen" De Hervormde Vrouwengroep „Wees een Zegen" komt in vergade ring bijeen op donderdag 13 mei. Als spreker hoopt op te tx-eden ds. J. v. d. Berg te Scharendijke. Filmavond „Ziejook" Vrijdagavond 7 mei a.s. organi seert de filmkring „Ziejook" de laat ste voorstelling van dit seizoen, als gewoonlijk in de zaal van het Herv, Verenigingsgebouw. f>eze avond worden twee hoofdfilms gedraaid, zonder voorprogramma in verband met de tijd. Op het programma staat de Nedex-landse film „Paranoia" van Van Ditvoox-st, naar een boek van W. F. Hermans. De tweede hoofd film is „Walkover" van de Pool Sko- limowsky. Hoofdpersoon in deze film: een mislukte student die zon der belangstelling voor maatschappij en carrière weigert zich aan te pas sen aan de moderne maatschappij en die ook geen zin heeft ertegen te pro- testex-en. Geen gemakkelijke „sym bolische" film, maar zeker de moeite waard. Ouderavond Chr. Nat. School Eén dezer dagen werd de ouder avond 1971 van de Chr. Nat. School gehouden, die goed was bezocht. Het programma werd verzox-gd door de leex-lingen van de vijfde klassen. Ge bruik werd gemaakt van een poppe- kast, die uitstekend in de smaak viel. De leex'lingen lieten de poppen een zelf bedacht aktueel verhaal spelen en dat kwam er goed „uit". Via de „notenbalk" werden de aanwezigen ingelicht over elke leerkracht. In teressant was het nummer „de klas", waarin men de leerlingen aan het wex-k zag met rekenen en aardrijks kunde. Het „zingend spelen" bleek een aax*dig nummer. „De wanhopige koning" was het „grote stuk" na Üe pauze. Het stuk werd keurig gespeeld ondanks het noodzakelijk invallen van enkele invallers. De bejaarden zagen woensdag jl. eveneerxs „De wanhopige koning", hetgeen een lijn tje betekende van de jeugd naar de ouden van dagen. BURGS Vergadering Coöp. Kolenvereniging „E.M.M." Vrijdag 7 mei houdt de Coöp. Ko- lenvex-eniging „E.M.M." de algemene ledenvergadex-ing 1971 in hotel Bom te Haamstede. Naast de vaste pun ten is de bestuursvex*kiezing wel zeer Overland-zweefvliegers op vliegveld Haamstede HAAMSTEDE, 2-5. Het vliegveld Haamstede stond afgelopen weekend wel in het teken van „overlandjes'' want niet minder dan 2 toestellen kozen en bereikten de Haamsteedse vliegweide, terwtfl een ander toestel tussen Serooskerke en Morfaans- hoofd neerstreek in een weiland. Op Koninginnedag daalde een Ka 8 die afkomstig was van het vlieg veld Valkenburg bij Leiden. Door de vrij snelle aftocht is de naam van de vlieger niet bekend gemaakt. In to taal werden 70 km afgelegd. Zondag, na de middag, verschenen twee toestellen boven Schouwen- Duiveland. Ze waren afkomstig uit Venlo en werden bestuurd door de heren Peeters en Kursjens, beiden lid van de Verxlo'se Zweef vliegclub. Beide toestellen waren het type Ka 6. De heer Peeters was meerdere ma len gast van de Zweefvliegclub Haamstede en fungeerde vaak als instructeur. Bij de start in Venlo hadden ze Haamstede als doel opge geven. Beide toestellen hadden ra diocontact met twee volgauto's die de ophaalwagens achter zich mee trokken. Het gehele traject hebben beide bestuurders moeten „steken" omdat de vrij sterke wind dwars op de toestellen lag. De 200 kilometer werden dan ook afgelegd in slechts 5 uren. Over Noord-Brabant werd naar Zuid-Beveland gevlogen waar na op gx-ote hoogte de Zeelandbrug- richting werd gevolgd. Boven Zxe- rikzee verdween de thermiek echter en beide toestellen begonnen hoogte te verliezen. Het door Kursjens be stuurde toestel kon net voorbij Mo- riaanshoofd komen en landde voor- treffelijk in een weiland, terwijl Peeters net genoeg ruimte had om het vliegveld Haamstede te berei ken. De volgwagens waren praktisch gelijk hier, zodat direct met het de monteren en opladen kon worden begonnen. liet .-weeftocstcllontransport onder weg belangrijk, want drie steunpilaren die de vei-eniging al jaren geleden hebben helpen opbouwen tot het hui dig peil, zijn niet meer hei-kiesbaar. Het zijn de voorzitter de heer H. J. A. Blom, die 32 jaar voorzitter is ge weest; de heex' L. v. d. Klooster1, die een groot deel van zijn leven als administrateur aan de vereniging gaf en de heer D. Dijkgraaf, die 31 jaar in de commissie van toezicht zat. BURGHHAAMSTEDE Geen plastic in oud papier Van de zijde van de Kon. Harmo nie „Witte van Haemstede" verzoekt men ons de burgers die regelmatig oud papier voor de muziek bewaren, tic tussen zit. De laatste maal dat dit er goed op te letten dat er geen plas- papier-overschot wei'd opgehaald, bleek dit in grote mate het geval te zijn. De koper moet het papier dan laten sox-teren hetgeen op kosten van de harmonie komt. Vox-ige week wex-d 9000 kg. opgehaald, doch doox-dat het gesorteex-d moest wox-den en de hui dige papiex-prijs vrij laag is, bleef er niets van over. Dus alie moeite was voor niets. Het papier mag wel in plastic-zakken verpakt worden en aan de weg gezet worden op die da gen dat men weer komt ophalen. Mo gelijk dat deze oplettendheid er wel even af kan, want stelt men zich voor dat al dit oud pairier mee moest met de gi'of vuil-ophaaldienst, dan was de gemeente1 nog niet jarig. Deze waarschuwing of meer een verzoek, geldt ook voor andex-e plaat sen waar oud papier opgehaald wox-dt, want- daar is het ook reeds vooi-gekomen. WESTERSCHOUWEN College wil „Kraaijensteinseweg" Op de raadsvergadex-ing van a.s. maandag 10 mei komt een voorstel in behandeling om de z.g. Zuidweg, pas geopend voor het verkeer, een andere naam te geven. In het hui dige tracé van de weg zijn opgeno men de Moerweg, de Kx-aaijenstein- seweg en de Dingenus, terwijl de Hogeweg door deze Zuidweg uit twee gedeelten bestaat. Het college acht het gewenst' om deze nieuwe ontsluitingsweg met daarbij het laat ste stuk Hogeweg vóór de trap bij Westenschouwen één naam te geven. Met aansluiting aan het gebied van het voormalige slot Kraaijenstein waardoor deze weg loopt stelt het college voor, om de gehele weg. van af de Serooskerkseweg tot aan de trap te Westenschouwen de naam te geven van Kraaijensteinseweg. RENESSE Big S gaat nog even door De jeugdsoos Big S. gaat nog een paar weekjes door. Zaterdag een Co medy Capers-filmavond. De bazar is goed verlopen en de kas is flink ver stevigd. Big S. wacht zaterdag in de tuinbouwschool weer een flink aan tal belangstellenden. SCHARENDIJKE Uitslagen 30-april-evenementen Het feestprogramma kon vanwege het stralende weer volledig worden afgewex-kt.. Optocht. Kleuters (meisjes): le pr. Corine Boot; 2e pr. Heieen v. Kuyk; 3e pr. Wilma Boot; (jongens): le pr. Fi-ank v.Oeveren; 2e pr. Johan Ever- aers; 3e pr. Leo Bevelander. Klas 1 en 2 (meisjes): le pr. Mar jan en Pieternel v. d. Linde; 2e px\ Jacqueline Pleune; 3e pi\ Mieke de Vrieze; (jongens): le pr. Peter v. d. Berge; 2e pr. Peter Heerenthals; 3e pr. Leo Hanse. Klas 3 en 4 (meisjes): le pi\ Addy Minnik; 2e pr. Berty Kramer; 3e pr. Laura van Dongen; (jongens): le pr. Henk v. d. Linde; 2e pr. Adx-i Hille- brand; 3e pr. Arie v. d. Linde. De Koets. Klas 5 en 6: le pr. Jannie Schuls, Jacqueline de Graaf, Nelleke Geluk, Henk Jonker; 2e pr. Emmy de Jonge, Marijke Coomans. Swiebertje: 3e pr.: Leo Hanse, Ria Hanse, Jacqueline v. Leenen. Spelen. Klas 1 en 2: le pr. Cor Hanse; 2e pr. Dries Verboom. Klas 3 en 4: le pr. Lia Heijboer; 2e pr. Co Lauwerse; 3e pr. Elly Oosse. Klas 5 en 6: le pi\ Annet Verwest; Jacqueline v. d. Linde; 2e pr. Paul de Graaf, Henk Jonkei-, Jan Linders. Oriënteringsrit voor auto's. le pr. hei-en Heijboer en Van Oeve- ren; 2e pr. mevx*. en de heer De Voogd; 3e pr. heren Horst en Spren- gelmeijer. Kleutex-s. Klas 1 (meisjes): le pi\ Franka van Houte; 2e pr. Wilma Boot; (jongens): le pi-. Max-co Pad mos; 2e pr. Age David de Vries. Klas 2 (meisjes): le pr. Gerda Ver boom; 2e pr. Marjan de Bakker; (jongens): le pr. René de Jonge; 2e pr. Jan Willem van de Velde. „Soos"-bijeenkomst Zaterdag jl. was het weer „soos". De avond begon wat rustig, maal later kwam de stemming er toch wel in. Er wei-den plm. 85 bezoekers in geschreven die op de muziek van een bandje en wat plaatjes een gezellige avond hadden. NOORDGOUWE Afd. Plattelandsvrouwenbond Op maandag 10 mei houdt de af deling Noordgouwe e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen een vergadering in het „Mi*, de Roos huis" te Noordgouwe. De avond wordt vex-zorgd door de Conimex- fabriek. KERKWERVE De Sakor-collecte De Sakorcollecte heeft te Kerk- werve f 117,34 opgebracht, t.w. mw. Stcenpoorte f 23.80 en de heer Stccn- poorte f 93,54. Dc stichting Sakor dankt allen voor hun bijdragen. Moeilijke puzzeliit voor auto's en brommers Voor de viering van Koninginne- dag was door de plaatseiyke Oran jevereniging te Kerkwerve weer het een en ander georganiseerd. Zo was er 's morgens voor de schoolkinde ren een filmvertoning in het ge meentelijk verenigingsgebouw. Ook aan de gebruikelijke traktatie ont brak het de kinderen deze dag niet. 's Middags was er een puzzelrit voor auto's en bromfietsen. Hieraan namen x-esp. 45 en 14 deelnemers deel. Dat de rit nu niet bepaald ge makkelijk was bleek wel uit de uit slag. Van de 45 gestarte deelnemers wisten er 36 de finish te bereiken, althans levex-den hun kaarten in. Uitslag puzzelrit auto's: 1. J. C. Bij de Vaate 12 strafpunten; 2. M. Boot C zn. 20; 3. J. Boot Pzn. 30; 4. G. Bij de Vaate 40; 5. Mej. I. v. d. Hoek 44; 6. C. Post 45; 7. J. de Vlie ger 47; 8. W. de Ruijter 56; 9. mej. W. van Gleder 63; 10. A. van Leeu wen 64. Uitslag puzzelrit bi-omfietsen: 1. K. L. Francke; 2. M. v. d. Hoek C zn. KERKWERVE Vergadering Afd. N.C.V.B. De afdeling Kex-kwerve van de N. C.V.B. vergaderde op woensdag 28 april in de consistorie van de Ned. Herv. kerk o.l.v. de presidente, mevr. C. Viergever-Legemate. Deze opende de avond met het laten zingen van Ps. 1 1, 4 en met gebed. Ze las hier na Rom. 13 1-11 en hield n.a.v. het gelezene een meditatie met als op- schi-ift: wij en de overheid. Dit sloot mooi aan bij de zojuist gehouden verkiezingen en bij het onderwerp van deze avond: „Politie en Jeugd". De hoofdgedachte was dat de over heid een instelling van God is. Hier na werd Gez. A 1, 9 gezongen en heette.de presidente alle aanwezigen hartelijk welkom. De presidente be sprak enkele huishoudelijke zaken o.a. over de te houden landdag op 14 september. In de pauze bestond ge legenheid om kaarten te bestellen voor de landdag. Twee dames gaven zich op als nieuw lid: mevr. P. Berrevoets-Rin- gelbex-g en mevr. A. Kristalijn-Ha- gesteijn. Na de pauze kreeg mej. B. M. van der Weijst uit Bergen op Zoom, het woord. Deze is werkzaam bij de kindex-politie. Op boeiende wijze vertelde zij over haar werk zaamheden, die zeer afwisselend, maar niet altijd even gemakkelijk zijn. Ze begon met een algemeen overzicht te geven van de verschil lende taken bij de politie en vertel de iets over de opleiding tot politie agent. Ze gaf aan waarom politie noodzakelijk is, wat er allemaal door de politié gedaan wordt. Hierna ver telde ze een en ander over de ont wikkeling van het kinderstrafrecht vanaf 1920. Al pratend kwamen ver schillende voorbeelden ut de prak tijk ter sprake. Het werd duidelijk wat iemand moet doen die werk zaam is bij de kinderpolitie. Dat ex- heden ten dage nog zoveel gevallen zijn van verwaarlozing en/of mis handeling van kinderen was voor de dames iets onbegrijpelijks. Er wer den nog wat vragen gseteld, waar mej. Van der Weyst graag op ant woordde. Al met al was het een leer zame avond en had de lezing van mej. Van der Weyst wel de nodige denkstof geleverd. Na het zingen van het Bondslied eindigde de presidente de avond met dankgebed. NIEUWERKERK „Kennismakingsshow" Het nieuwe automobielbedi-ijf „Nieuwerkerk" organiseert, vrijdag en zaterdag een Simca- en Chrysler- show in het bedrijfspand dat tot voor kort het eigendom was van de fa. gebr. De Braai. In verband met de vestiging van het nieuwe bedrijf woi-dt deze show als een kennisma kingsgelegenheid voor het publiek geox-ganiseerd. OOSTERLAND Valpartij in Garage Woensdagmorgen 5 mei had de hier woonachtige heer V het ongeluk uit te glijden in zijn autogarage over een olieplekje, waardoor hij ten val kwam. Doordat hij niet meer kon op staan werd vermoed dat er wat ge broken was. De geroepen geneesheer constateerde een onderbeenbreuk en achtte overbrenging naar het Zweed se Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee noodzakelijk. Brandweer oefent Met het oog op de aanstaande bx-andweer wedstrijden, die hier ter plaatse worden gehouden op zater dag 15 mei a.s. is de bx-andweer van Duiveland die hier gestationeex-d is druk aan het oefenen geslagen om op genoemde datum paraat te kun nen zijn. De wedsti'ijden hebben plaats meestal in de omgeving van de Toren, op de Hofweg etc. Begrij pelijkerwijze wil men zoveel moge lijk op 15 het beste beentje voorzet- ten en daarom wordt er onder com mando van de heer M. Dane inten sief geoefend. Advertentie NUTSSPAAIIBANK Uw ideale gezinsbauk U bent welkom by uw Nutsspaarbank TERMIJNSPAREN en DEPOSITO'S tot 7 RENTE BROUWERSHAVEN: Markt, donderdags van 9.00- 10.30 uur. .JSX - - r -J 1#'i rMiiu1 'jt - 'fj t j 4 •r'iy-'gft*-HM n! 0?b~ j 7 Mm ZIERIKZEE, 5-5. De voorzitter van de H.S.V. „Oosterschelde" had afgelopen dinsdagmiddag een zeer bijzondere vangst. Bij het vissen in het havenkanaal van Zierikzee sloeg hij een harder aan de haak van ruim vijf pond. De harder wordt slechts sporadisch aan de hengel gevangen. De vangst bete kende voor de hengelaar een paar spannende minuten voordat de vis op het droge was. HAAMSTEDE, 5-5. De brandweer- rukte woensdagmiddag omstreeks 17.00 uur uit voor het blussen van een duinbrandje aan de zeekant van de duinenrij ter hoogte van het Rui terpad tegenover de vuurtoren. Met inzet van alle krachten werd de vlammenzee, die af en toe boven de duinen uitkwam, bedwongen. De oorzaak was een vuurpijl die bij een Marine-oefening vanaf de duinen met wind inee was afgeschoten. Doch op 200 meter hoogte was de wind juist andei-som en dreef de gloeiende stukken het duin in met het bekende gevolg. Ongeveer 500 m2 werd ver koold. De brandweer en de twee ma rinemannen en het personeel van de vuurtoren deden vooi-treffelijk werk. Hulp vanaf het strand kon niet wor den geboden omdat de di-ie daar aan wezige jongelui zich met hasjies-i-o- ken bezighielden en niet de kracht bezaten om te helpen. Kan Deens voorbeeld misschien ook Zeeuws vreemdelingen verkeer tot voordeel strekken? door inr. J. van Binsbergen Ook was de waardering bij de deelnemers aan de enquête zeer groot, immers zij ontdekten daarin een persoonlijke benadering, die in onze tijd van massificatie bijzónder op/-prijs blijkt te wox-den gesteld. De- nemax-ken blijkt - net als Zeeland trouwens - een potje te kunnen bre ken bij de vakantiegangers. Ruim 95 °/o van de 130.000 Nederlandei-s, die vorig jaar hun vakantie in Dene marken hebben doorgebracht, is te vreden tot zeer tevreden terugge keerd. Ze waarderen vooral de grote gastvrijheid en behulpzaamheid, de opgerepte afwisselende natuur, de reinheid en de rust - even zovele pluspunten dus als ook het Zeeuwse land de rustbehoevendén èn de zon- zoekers weet te bieden! De Nederlandex-s die voor de eer ste maal Denemarken bezochten, warén verrast door het landschap dat, ondanks vele ovex-eenkomsten, toch nog in zoveel dingen afwijkt van dat in Nederland. Kritiek was er in feite alleen op de onbegrijpelijke Deense taal, de hoge pi-ijs van het befaamde Deense bier en het kostelijke glaasje akva- vit! De gemiddelde leeftijd yan de Nederlandse toex-isten die Denemar ken bezocht was 34 jaar. Ruim 60 pet nam de tent of caravan mee. Voor de niet-kampeei-dei's waren fa voriet de kampeerboerderijen en de genoegelijke Deense Kx-o's, goedkope eet- en slaapgelegenheden,die het meest lijken op een oude herberg. Voor de kinderen wax-en gx-ote bele venissen, aldus vex-volgt mevrouw Noordewier haar verhaal, het speel goedstadje Legoland in Billund, het pretpark Tivoli in Kopenhagen, de krijti-otsen van Mon, de veerboten en de vakanties op de boerderij, waar kinderen de boer mogen hel pen bij het verzorgen van het klein vee. De Nederlanders die voor de eerste keer Denemarken bezochten, noteerden gebrek aan amusement als een tekortkoming, maar de toe risten die al vaker naar Denemar ken gingen beschouwen dit juist als een voordeel. Geen bordjes Als fijne herinneringen werdén o.m. genoteerd het ontbreken van bordjes „Verboden toegang", daar men over het algemeen de beruchte bepaling vervat in artikel 461 van ons eigen Nederlandse Wetboek van Strafrecht ook in eigen land maar matig weet te waarderen, het onbe dorven landschap („net als eeh grote tuin met hier en daar huisjes er in"), rust, goede wegen, helder water, goed eten, reinheid („het lijkt wel of alles met stoffer en blik is opge veegd"), mooie natuur, afwisselend landschap en de vele mogelijkheden tol een individuele vakantiebelcving. Lóf was er oók alom voor de voor lichtingsfolders van A.N.W.B. en Deens Verkeersbureau, al bleven er nog wel wensen over. Zo werd bij voorbeeld vooral in de kring van iofigeren, die in groten getale Dene- marken bezoeken, het ontbx-eken van een speciale jeugdfolder als een ge mis ervax-en. Anderen wensten meer gedetaileei-de infoi-matie per eiland (Denemarken telt niet minder dan 500 eilanden!) en per stadrf Veel toe x-isten - daar zijn het immers Nedei-- landers voox-, individualisten en vaak kuddedieren als wij zijn, de goeden niet te na gesproken! - blijken nog steeds niet te beseffen dat de alge mene infoi-matie van een verkeers- bux-eau, dat deze bovendien gratis verstrekt, slechts een eerste aanzet voor een i-eis vox-mt, aldus verheft mevrouw Nooi'dewier vermanend de vinger, een vermaning waarbij wij ons van harte gaarne aansluiten. De bewegwijzering in Denemarken kwam er niet zo goed af in het oor deel van de Denemarken-gangex-s, die hun reis naar het eilandenrijk het meest per auto maakten. Acht pi-ocent van de vakantiegangex-s ging per trein, 5 pet met de bus 3 pet. met het vliegtuig, dat ovei'igens vanwege de goedkoopte ook in het binnen lands verkeer zelf een steeds grotei-e x-ol blijkt te gaan spelen, zoals eigen ervax-ing mij leex-de. Dat Denemar ken bij de Nedei-landse toeristen een potje kan bi-eken, blijkt uit het feit dat uiteindelijk slechts 2 pet. bijzon der teleux-gesteld was, een vrijwel te vex-waax-lozen faktor dus. En bij die teleurgestelden waren er enkelen, die toch nog wel eens naar Dene marken terugdenken te gaan, omdat de teleurstelling een andere ooi-zaak had dan het land (verbroken verlo ving bijvoorbeeld of aanrijding met veel schade), maar dat kan de beste ook overal elders gebeuren, dus daarom niet getreurd. En als misschien meest treffende bijzonderheid mogen wij dit over zicht besluiten met de vermelding, dal zelfs die voetballiefhebber te- vx-eden was, die zich maar niet kon voorstellen dat hij nergens in een café de beslissende wedstrijd tussen Feyenoord en Celtic voor de Eui-opa- Cup kon zien Denemarken, inderdaad een koste lijk land, maar dat is ons eigen Zee land immers ook? Parels En daarom, heren van het Zeeuw se Vreemdelingenverkeerswezen, nogmaals tot u de vraag die ook bo ven deze pennevruchl schreef: Kan dit Deense voorbeeld misschien ook u zelf tot voordeel strekken? Zeeland, ons miniatuur eilanden en schiereilandenrijk, met uw koste lijk Zeeuws Vlaanderen, uw onvol prezen Walcheren, de beide Beve- iaiiden en niet vergeten uw én mijn heerlijk Schouwen-Duiveland, zijn stuk voor stuk parels aan de kroon van hel Koninkrijk der Nederlan den. Waag cr dus gex-ust maar eens een enquclcformuliertjc aan, want het zal ons Vi-eemdclingenverkcers- wezen èn de Zeeuwse Middenstand beslist geen windeieren leggen: Zei u cr uw schouders eens onder?

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4