Eén-derde van uw leven „De Meubelshowroom van Zierikzee" AGENDA Brase vissers in Echo-radioprogramma Bondsrepubliek Besj] welvingen minister Rogers te Cairo brengt U op Uw bed door Kwartje „belasting" op pak koffie en Engeland Doden bij mijnongelukken De kabinetsformatie en het onderwijs Bos- en heidebrnad in grensgebied Monetaire beslissing in Bondsrepubliek op komst Strawinsky liet milj oen dollar na Gaat bouw in Nederland half jaar,, Middel erger dan de kwaal... Nieuw soort runderziekte PAKISTAANSE VLUCHTELINGEN in Heeft u Vormkeur op de TV gezien? Grondverschuiving Qucbee BltUINlSSE, 4-5. De heer Frans Stultjens, bekend medewerker aan het radioprogramma Echo van de K.K.O., was dinsdag even te Brui- nisse om de reaktie van de mossel- kwekeis te vernemen over de afslui ting van het Brouvvershavense Gat. Twee zaken verontrustten natuur lijk de mosselkwekers te Bruinisse en wel de koude sanering, die de overheid schijnt te willen toepassen omdat door het wegvallen van Zee land als mossel producerend gebied do helft van alle bedrijven zal moe ten verdwijnen Zullen de Bruinis- ser kwekers, die hun percelen op de Greyélingen hadden en nu in hel na deel gekomen zijn van hun collega's die nog een aantal jaren hun per celen kunnen exploiteren, do onge lijke strijd vol kunnen houden, wan neer de overheid hun geen vervan gende percelen verpacht? En, waarom wordt geen uitkoop regeling gemaakt, gecreëeerd voor' oudere mosselkwekers, die er wel mee willen ophouden. Zal de' scha devergoeding straks werkelijk aan de verwachtingen beantwoorden? In de Echo-uitzending van dins dag 4 mei, waren naast de heer A. L. S. Lockefeer, voorzitter van Zevibel, de Eruenaars te horen. CAIRO, 5-5. De Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken, Wil liam Rogers, heeft woensdag in Cai ro gedurende meer dan zes uur be sprekingen geveord met zyn Egyp tische ambtgenoot Mahinoud Riad en premier Mahmoud Fawzy. Het ge sprek had ten doel de impasse te doorbreken in het overleg over een vredesregeling in het Midden-Oosten en te komen tot een wederopenstel- lin^ van het Suezkanaal. Na afloop van de besprekingen werd van Egyptische zijde verklaard, dat het feit dat' het gesprek heeft plaatsgevonden op zichzelf al een bijdrage vormde op weg' naar een re geling van het geschil, al was deze weg nog lang. Beide partijen hadden zo gedetailleerd mogelijk hun ziens wijzen uiteengezet en duidelijk ge steld wat zij bedoelden. De directeur van het kabinet van de Egyptische minister van buiten landse zaken, Mohamed Riad, zei op een persconferentie dat Egypte niet van plan was nieuwe concessies te doen. De Verenigde Staten hadden hierom trouwens ook niet gevraagd aldus Riad. De woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken, Robert McCloskey, zei over het onderhoud: „Ik aarzel het woord vooruitgang te noemen. Wel heb ik het gevoel dat veel zaken duidelijkei zijn geworden, in het bijzonder aan Egyptische zijde over de kwestie van algehele overeenkomst en van een tijdelijke regeling voor de opening van het Suezkanaal, Enorme marihuanavondst WASHINGTON, 5-5. De Calil'or- nische douane heeft vijl' ton mari huana, de grootste hoeveelheid ooit ontdekt, in beslag genomen. De partij bevond zich aan boord van twee jachten, die sinds hun vertrek uit de Mexicaanse territoriale wate ren door vliegtuigen in het oog wa ren gehouden. Er zijn acht arresta ties verricht. De douane heeft be halve de jachten en de marihuana nog een mini-bus in beslag geno men. Vele verstandige mensen liggen gelukkig op een anti-hernia spiraal van Deurloo. Zakt nooit door Piept en kraakt niet O Uw bed verstikt er niet op Voorkomt en verhelpt rugklachten U rust beter uit 0 Levenslang garantie Vraag het uw vrienden en kennissen Aanbevolen door H.H. dokforen Alléénverkoop bij: Deurloo - Meelstraat 31 Om Juan Valdez DEN IIAAG, 5-5. Over het hele land zijn woensdag aktiegroepen en Derde-Wereldwinkels begonnen met de „Nationale Koffie-aktie", om de aandacht te vestigen op „de onrecht vaardige wereldhandelsstructuur en de vrijheidsbewegingen in de koffie landen: Angola, Brazilië en Colum bia". De Nederlandse gebruikers van koffie worden opgeroepen om bij de aankoop van elk pak koffie vrijwil lig een kwartje „belasting" te beta len ten bate van de bevrijdingsbe wegingen in de kofficproducerende landen. Als symbool van de aktie hebben de initiatiefnemers, de werkgroep „Denken en Doen" de uit reclamefilms bekende koffieplanter Juan Valdez genomen. „De werkelijke Juan Valdez is een uitgemergelde man, die werkt in de brandende zon, terwijl achter de kofl'iestruiken een zweep ligt, ge reed om toe te slaan", aldus de ak- tievoerders in een open brief aan minister Udink (ontwikkelingssa menwerking). „Hij is niet veel meer dan een lijfeigene met een inkomen van 300 dollar per jaar." ANNA PAWLONA. Anna Pawlona en omgeving normen een lust voor het oog door de vele bloemmozaicken, die daar door nijvere en kunstzinnige handen zijn uitgelegd. Fraai gekleurde en heerlijk geurende taferelen in twee en drie dimensies zijn garant voor een welbestede middag. LONDEN, 5-5. Bondskanselier Wil ly Brandt van West-Duitsland heeft woensdag plechtig beloofd, dat zijn regering - in nauwe samenwerking met Frankrijk en de andere leden van de E.E.G. - alles zal doen wal in haar vermogen ligt, Engeland in de E.E.G. te krijgen. Brandt zei dit in een toespraak tot de Brits-Duitse parlementaire groep in het Britse Lagerhuis kort na aan komst in Londen, waar hij woens dagavond aanzat aan een diner ter viering van het 150-jarig bestaan van het Britse blad „The Guardian". GRENOBLE, 5-5. Mijnongeluk ken in Frankryk en West-Duitsland hebben vermoedelijk veertien mijn werkers het teven gekost. In een mijn in. de Franse plaats La mure, bij Grenoble, deed zich een gasexplosie voor. Daar zijn vier lij ken geborgen: Vier personen worden vermist. In een mijn te Bochum in Noordrijn-Westfalen werden zes mijnwerkers bedolven onder ge steente doordat een gang boven hen over een lengte van 35 meter in stortte. De lijken van een Turk en een Marokkaan zijn naar- boven ge bracht. Men heeft weinig hoop dat de andere vier nog gered kunnen worden. DEN HAAG, 5-5. Het bestuur yan de Algemene Nederlandse Onderwij zers Federatie (ANOF) heeft de leden van de nieuw gekozen Tweede Ka mer en de eventuele kabinetsforma teur een verklaring gestuurd. De ANOF oordeelt, dat in de komende kabinetsperiode het onderwijs veel aandacht behoort te hebben. In het verleden zijn, aldus de ANOF, bij ka binetsformaties in onvoldoende mate bindende 'afspraken gemaakt voor verbetering van het primaire en se cundaire onderwijs. De aandacht, die in de verkiezings strijd en in de- verkiezingsprogram ma's aan het onderwijs is besteed, wordt pas geloofwaardig als bij de kabinetsformatie duidelijke afspra ken worden gemaakt, die tot uit drukking komen in het regerings programma. ROERMOND, 5-5. Precies op de grens van Nederland en Duitsland, op Duits gebied vlak bij Roermond staat momenteel naar schatting van deskundigen honderd hectare bos en heide van het Elmptewald in brand, Brandweerkorpsen uit Elmpt, uit Roermond en van de vliegbasis van de Royal Airforce te Elmpt zijn met honderd vrijwilligers bezig met het blussingswerk. Later arriveerde de eerste groep van 50 Nederlandse mi litairen uit de Roermondse kazerne om eveneens hulp te bieden. Het vuur is hier en daar tot op enkele meters de Nederlandse grens gena derd. De brand, die woensdagavond om half zes. begon, neemt nog steeds in hevigheid toe. BONN, 5-5. Het Westduitse kabi net zal vrydag beslissen over een programma van maatregelen tegen de inflatie en tegen de stroom dol lars die naar de Bondsrepubliek toe komt, zo heeft regeringswoordvoer der Conrad Ahtcrs woensdag meege deeld. Bondskanselier Willy Brandt, mi nister van Economische Zaken Karl Schiller en minister van Financiën Alex Moeller alsmede de meerder heid van het kabinet zijn voorstan ders van een programma dat Schil ler zal voorstellen, zo deelde hij mee. Het kabinet is bereid de moei lijkheden Je aanvaarden die een mo gelijke wijziging van de wisselkoers in de andere landen van de Europe se Economische Gemeenschap zal veroorzaken, zo zei Ahlcrs. NEW YORK, 5-5. De beroemde componist van Russische afkomst Igor Strawinsky, die vorige maand op 88-jarige leeftijd in New York is overleden, heeft een vermogen van naar schatting één miljoen dollar (3,6 miljoen gulden) nagelaten. Dit is woensdag in New York bekend ge maakt. Mevrouw Strawinsky heeft hol vruchtgebruik van het kapitaal ge kregen. Na haar dood zal het vermo gen worden verdeeld tussen de twee dochters en de zoon van de compo nist. BERLIJN. Op de voorzitter van het Kroatische Nationale Comité in - West-Berlijn. dr. Branco Jelic, is woensdag een bomaanslag gepleegd. De in ballingschap levende Kroaat en zijn vrouw zijn daarbij gewond. SCHIPHOL. Het Franse zangeresje Severine, onlangs winnares van hel Eurovisie Songfestival te Dublinwaar zij Monaco vertegenwoordigde, arri veerde op Schiphol voor opnamen in de Gérard. Cox-show. Dreiging bouwvakbonden "9 TILBURG, 5-5. De bouwstaking in ons land zal maandag aanzienlijk wórden uitgebreid.'Als het - onver hoopt - jicdig zou zijn, gaat 'de he-, Ie bouw in Nederland, een half jaar plat; Dit vertelde hoofdbestuurder H. Schellekens van de Katholieke Bond van de werknemers in het bouwbe drijf woensdag' aan een vergadering van stakers in Tilburg. „Wij voeren een oorlog op sociaal terrein, een strijd die niet is. gericht tegen enkele aannemers, maar tegen de grootka- pitaalbezitterS, die miljoenen werk nemers een rechtvaardige wel vaartsstijging willen onthouden. „Welnu, wij zijn bereid tot een hard gevecht met meneer Bakeknist en zijn club". Tien mei wordt er on derhandeld Óver een nieuwe CAO voor de grindbaggeraars. „Als aan onze eisen niet wordt voldaan, komt de grindwinning Stop te liggen, dan kan er geen beton meer worden ge maakt", zei de heer Schellekens. Duur beeldje NEW YORK, 6-5. Een veiling van impressionistische kunst uit de col lectie van de Califorpische indu strieel' Norton Simon heeft woens dagavond bij Parke-Bener in New York bijna 24 miljoen gulden opge bracht, een wereldrecord. Nog een record werd gebroken door de prijs die voor het beeld „La petite dan seuse de qautörze ans" van de Fransman Edgar Degas werd be taald i bijna 1,4 miljoen gulden. Nog nimmer was op een veiling zoveel voor een beeldhouwwerk neergeteld. Het vorige record stond op naam van Henry Moore's „Reclining Figu re", dat in april 1968, eveneens bij Parkebernet. 575.000 gulden op bracht. Het bewuste beeld van Debas. 95 centimeter hoog, is aangekocht dooi de Wildenstein-Galleries. Zelfverbranding in Bursa (Turkije) ISTANBUL. 5-5. Een 25-jarige on- derwijzer heeft zich in de Turkse stad Bursa voor het monument van Kemal Ataturk - de grondlegger van hel moderne Turkije - verbrand. Hij liet een boodschap achter, waarin hij zei. dat zijn daad bedoeld was als „protest tegen druk op de hervor mers en uit protest tegen fascisme, kapitalisme en imperialisme". De omstanders slaagden er niet in de vlammen bijtijds te doven om do man in leven te houden. MANAGUA (Nicaragua), 5-5. Weg werkers in de Nicaraguaanse stad Maliguas meenden een uitstekend middel gevonden te hebben om zich de muskieten van het lijf te houden. Zij besproeiden het kamp waar zij na de arbeid verbleven rijkelijk met benzine. Inderdaad bleven de mus kieten weg, maar die hadden de ramp vermoedelijk al zien aankomen, want iemand vergat dat de grond met ben zine doordrenkt was. Hij stak een si garet aan en wierp de brandende lu cifer achteloos weg: Hel gevolg was dat hel kamp binnen enkele ogen blikken in lichtelaaie stond en ver scheidene arbeiders door het vuur werden ingesloten. Toen het vuur in hel volledig ver woeste kamp was gedoofd bleken er zeven doden te zijn. Als de akties worden uitgebreid, zal ook de woningbouw-niet buiten' schot kunnen blijven. „En het is'alle maal geklets, dat dan -de woning nood groter wordt. Die. is, van 1945 af al groot, meer dan een kwarteeuw Men moet de schuld daarvan niet-bij de bouwvakkers zoeken, maar bij de regering en bij de-grote kapitaalver strekkers", voegde de heer Schelle kens er aan toe. DEN HAAG, 5-5. Het bestuur van het Landbouwschap heeft woensdag een overnameregeling uitgevaardigd voor met enzootische runderleukose besmette of daarvan verdachte run deren. De ziekte, die in het bijzonder in Duitsland voorkomt, is met geïm porteerde yersey-runderen ons land binnengekomen. Als hoogstwaar schijnlijk besmet staan nu 21 runde ren genoteerd, als „verdacht" 31. Het zijn bijna allen yersey's. De ziekte wordt vooral via de nakomeling schap overgebracht. Parachutist bleef in draden hangen UTRECHT, 5-5. Het treinverkeer op de lijn Breda-Roosendaal was van ongeveer kwart voor acht af gestremd, doordat bij parachute springwedstrijden ter gelegenheid van het bevrijdingsfeest een para chutist in de bovenleiding was te- terecht gekomen. De man is op ei gen kracht uit de bovenleiding op de begane grond terecht gekomen, maar zijn parachute zat in de draden .ver ward. Een trein in de richting Roosen daal staat in Ellen-Leur te wachten. Om kwart voor negen waren beide sporen tussen Breda en Roosendaal weer berijdbaar. Twee treinen, één in elke richting, waren opgeheven. NIEUW DELHI. 6-5. India heeft een beroep op de grote landen en in ternal ionule organisaties gedaan er voor te zorgen dat de Oosl-Pakistaan- se vluchtelingen naar huis terug kun nen. India heeft de zorg voor bijna anderhalf miljoen van die vluchte lingen. een last die alleen niet te dragen is. Er komen er nog steeds bij. de laatste dagen 60.06(1 per dag. CIIICOUTIMI (QUEBEC). 5-5. De grondverschuiving die dinsdagavond het Canadese mijndorp St. Jean do Vianney trof, heeft naar tot dusver bekend is, 33 doden geëist, onder wie 25 kinderen. 65 mensen konden ge red worden. Politie, militairen en burgers wa ren woensdagochtend nog steeds koortsachtig aan het zoeken tussen de wrakstukken en resten van der tig huizen, twee auto's en een bu$. die door moddermassa's in een 22 meter diepe ravijn geveegd zijn. Naar men vermoedt is dc grond verschuiving veroorzaakt door zwa re regenval en door dooi. Donderdag 6 mei Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 10.15 en 13.45 uur, toneel werkgroep „Proloog'' (jeugdvoorstelling voortg. onderwijs). Haamstede Recreatiezaal Ger. kerk. 19.30 uur, jaarvergadering 30-jarig Herv. Kerk koor. Vrijdag 7 mei Zierikzee Mondragon, clubavond Delta-Foto. Hervormd Verenigingsgebouw, 8.00 uur, filmavond „Ziejook". P.V. Gevleugelde Vrienden, 7-8 uur, inkroven vlucht St. Etiënno. Haamstede Hotel Bom, 8 uur, Coop. Kolenvere- niging. Zaterdag 8 mei Serooskerke Dorpshuis, 2 uur, start wandeltocht s.v. „Veloeitas". Maandag 10 mei Herv. Verenigingsgebouw, 19.30 uur, ontspanningsavond voor de bejaar den, (U.V.V.). Haamstede Gemeentehuis, vergadering raad Westerschouwen. Noordgouvve Mr. Rooshuis, 7.30 uur afd. Noord- gouwe e.o. Plattelandsvrouwenbond. Dinsdag 11 mei Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 7.30 uur, vergadering Chr. Plattelandsvrouwen Bond. Woensdag 12 mei Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B. Donderdag 13 mei Zierikzee Mondragon, foyer, 8 uur, vergadering Stad en Lande van Schouvven-Duive- land. St. Domusstraat 25-58-76 Zierikzee Dan bent u zéker benieuwd naar deze grandioze kollektie! komt u maar eens kijken bij I Complete woninginrichting FA. JOH. DEN BOER Li Voor tweede maal inbraak in veiling Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM. 5-5. Voor de tweede keer binnen 4 weken is in gebroken in de kantine en de kanto ren van de rooms-katholiekc vei linggebouwen te Bergen op Zoom aan de Moerstraatsebaan. Hadden de daders de vorige keer al het rook- materiaal uit de kantine en een ra dio gestolen, en uil het kantoor vier schrijfmachines, deze keer hebben ze een elektrische rekenmachine van 3000 gulden, een elektrische typema chine van 2000 gulden, een nieuwe radio en voor 6 a 700 gulden aan rookwaren cn drank uit dc kantine gestolen. Merkwaardige ..bankoverval" DARMSTAD. 5-5. In Nic- dorhausen (Taunus) heeft zich een merkwaardige bankover val voorgedaan. Twee mannen vroegen op een bijkantoor van een spaarbank naar de direc teur en begonnen mét hem een gesprek over belcggingsmoge- lijkheden. Plotseling trok een van de mannen een pistool en zei: ..Geeft u mij a.u.b. uw portemonnaie. u zal niets ge beuren". De verblufte directeur over handigde de rovers zijn por tefeuille waarin 500 mark zat. De mannen namen afscheid en vertrokken. Kort daarop keer de ecu van hen echter terug, schudde de directeur de hand en verklaarde: ..Het was wel iswaar rijkelijk rreinip. maar desalniettemin iecr hartelijk bedankt". Daarna verdween hij per auto.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2