Pssst.DoeK.lM voor Moederdag MIJN VROUW, MIJN SUPERIEUR WIK te Kerkwerve hield feestavond bij gelegenheid van promotie Nederlander schiet twee Belgische politiemannen dood ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 4 mei 1971 Nr. 20Ï70 Blijdschap om kampioenschap ZIERIKZEE, 29-4. Ter gelegenheid van het behalen van het kampioen schap van de 2e klas en de daarmee gepaard gaande promotie naar de le klas hield de sportvereniging WIK te Kerkwerve in de afgelopen week in het verenigingsgebouw een feest avond. In z\jn openingswoord richtte de voorzitter de heer A. L. v. d. Wekken zich met een speciaal woord van welkom tot de burgemeester van Midden-Schouwen de heer S. Fran- eke en wethouder M. L. Hoogcnboom. de oud voorzitter de heer W. B. v. Leeuwen, de afgevaardigden van Brusc Boys, de afgevaardigden van de commissie zomeravondvoetbal rayon Zierikzee en het lid van de T. C. van de afdeling Zeeland der KN VB de heer J. de Wit. Deze feestavond, aldus de voor zitter, mopt niet alleen worden ge zien voor de prestaties van het le elftal maar van de gehele vereni ging. Het 2e elftal heeft zich in de 3e klas uitstekend geweer, terwijl het 3e elftal er nog net op de valreep in 1 is geslaagd de rode lantaarn aan een ander over te doen. Bij de junio ren draaiden de A tjes behoorlijk mee, terwijl WIK B I net als hun grote broeders op de kampioenstitel beslag hebben weten te leggen. Ook de korfballers (sters) kwam in de sporthal te Oude Tonge bij .de micro- eompetitie van de afdeling Zuid- West uitstekend voor de dag. Het le achttal eindigde op de eervolle 2e plaats, terwijl het 2e achttal het zelfs tot een beslissingswedstrijd wist te brengen. Te Haamstede wisten de adspiranten, met ruime voorsprong op hun laatste1 belagers, als kam pioen tc eindigen. Al deze geleverde prestaties geven ruimschoots gele genheid om volop tevreden te zijn. Andere aktivitciten Nog maar nauwelijks is de voet balcompetitie beëindigd of de aan dacht wordt alweer op andere akti- viteiten gericht. Zo zal er deze week een aanvang worden gemaakt met de korfbalcompetitie en het zomer avondvoetbal. Spéciaal feliciteerde hij de spelers van het le elftal en de trainer de heer M. Berrevoets met het behaalde succes. Volgend sei zoen zal getracht moeten worden in de le klas een eervolle plaats te be reiken, een opgaaf welke zeer zeker Mag moeder 't alsjeblieft een beetje makkelijk hebben op Moederdag? Gebruik dus extra de verrukkelijke voordelen van kaas uit het vuistje. Trek? Hup naar de keuken, hup het mes, hup een ferm brok. Pappelepap, dat smaakt. Moeder ook een reepje? Drama bij Knokke BRUSSEL, 3-5. Een deserteur uit het Nederlandse leger, de 22-ja- rige uit Curacao afkomstige N. van S., heeft in de nacht van zondag op maandag twee Belgische politieman nen doodgeschoten. Hij is daarna ge vlucht in het natuurgebied Het Zwin, waar een speurtocht naar de maan aan de gang is. Op Belgisch grondgebied zowel als op Nederlands grondgebied zoekt de Rijkspolitie naai hem. Van Belgische kant is zelfs een helikopter van de Marine bij het opsporingswerk ingeschakeld. De schietpartij heeft zich afge speeld vannacht omstreeks één uur. Twee Belgische politieagenten con troleerden de auto's op een van de De Kerkstraat, de hoogst gelegen straat te Nieuwerkerk; een plaatje uit de twintiger jaren. Het was een- uitgave van de heer J. Lemsom te Nieuwerkerk. Stilletjes was het toen wel in de Kerkstraat. parkeertterreinen van het natuur reservaat nabij Het Zwin op het grondgebied van de gmeente Knok ke. Ze ontdekten een gestolen Ne derlandse wagen op het parkeer terrein waarin een man zat die ze vroegen zijn identiteitspapieren te tenen. Toen de man dat weigerde vroegen de agenten om versterking. Toen enige ogenblikken later twee andere agenten ter plaatse kwamen vuurde de man vanuit de wagen, waarschijnlijk met een pistoolmi trailleur, op de agenten. Twee van hen werden onmiddellijk gedood en de twee anderen werden zwaar ge wond. De man heeft daarop de auto verlaten en is gevlucht. Van Belgi sche kant wordt door de politie, sa men met de Rijkswacht een grote klopjacht op de man uitgevoerd. Dé twee politieagenten die bij de schietpartij werden gedood zijn de 40-jarige Willy de Bree, gehuwd en vader van drie kinderen en de 24- jarige Paul de Marest. Gewond wer den de agenten André Maenhout en Rigobert de Vooght. Hun leven is niet in gevaar, maar een van hen zal zijn hand moeten missen die door de kogels als het ware is afgemaaid. niet gemakkelijk zal zijn. Evenals nu in het afgelopen seizoen het geval is geweest zal het nodig zijn dat de Irainingsavonden intensief door de spelers bezocht zullen worden om tot het gewenste resultaat te kunnen komen. Namens de vereniging over handigde de voorzitter, als blijk van waardering, aan de spelers van het le elftal en de trainer een foto van het kampioenselftal. De aanvoerder van het le elftal, de heer Noordijk, wierp nog eens een terugblik op de trainingsavond waar de spelers ter verbetering van hun conditie en de baltechniek zeker niet door de trai ner werden ontzien. Als blyk van waardering voor het geen hy voor de vereniging heeft ge daan mocht de trainer namens alle spelers van het le elftal een ge schenk in ontvangst nemen, terwijl mevr. Berrevoets bloemen werd aan geboden. Namens de Bruse Boys feliciteerde de voorzitter, de heer M. Verspoor, de vereniging WIK wgt het behaalde kampioenschap en de promotie. Graag hadden wij zelf kampioen ge worden, aldus de heer Verspoor. Het is een sportieve strijd geweest waar bij er uiteindelijk maar een als kam pioen kan eindigen. Zelf hebben wij reeds in het verleden zeven jaar deel uitgemaakt van de le klas, waar hij WIK, onder het aanbieden van een bloemstuk, veel succes toewenste. Burgemeester S. Francke bracht de felicitaties over van het gemeente bestuur. Met trots kan de Vereniging WIK op het behaalde resultaat te rug zien. De prestatie is des te op merkelijker en te loven wanneer men ziet dat Kerkwerve een toch maar betrekkelijk kleine gemeen schap vormt. Hard aanpakken Cm deze prestatie te kunnen leve ren hebben de spelers niet alleen in hun wedstrijden maar ook op de tx-ainingsavonden hai'd moeten aan pakken. Vex-heugend- is het ook dat de andei-e teams goede prestaties hebben weten te levex'en, waarbij de burgemeester vaststelde dat de vei-- eniging WIK een plaats onder de be volking heeft ingenomen. Het ge meentebestuur is blij als hmet iets voor de vereniging kan doen. Mo menteel wordt in ovei^weging geno men om op het sportterrein een vol leybal veldje aan te leggen waarbij op de steun van het gemeentebe stuur mag worden gerekend. De bui-gemeester zag het als een taak van de overheid haar bijdrage te le veren om de steeds meer toenemen de vrije tijd op verantwoorde wijze te besteden. De burgemeester sprak tenslotte de wens uit dat men met in achtneming van de sportiviteit er ook in de hoge klasse in zal slagen tot goede resultaten te komen waar bij men nimmer uit het cog zal mo gen verliezen dat de sport er is voor de mens en niet de mens voor de- sport. Namens de- eommissiezomer- avondvoetbal bood de heer A. v. d. Schelde de gelukwensen aan wat hij gepaard liet gaan met het aanbieden van een enveloppe met inhoud. De voorzitter de heer A. L. v. d. Wekken sprak woorden van dank tot allen die het woord hadden gevoerd waar na hij het woord gaf aan het gezel schap Rien de Jonge uit Goes die op gepaste wijze het feestelijke gedeel te van deze avond verzorgde. „Kraak"-seizoen van zwembaden begonnen 'T HARDE, 2-5.- Met het mooie weer is het kraken van zwembaden weer begonnen. In 't Harde, waar verleden jaar het zwembad veertien maal met succes werd gekraakt, nam zondag een deel van de bevolking het bad weer in gebruik in weerwil van de in dit plaatsje geldende regel, dat zwemmen op zondag niet in overeen stemming is met het gebod van de zondagsheiliging. UTRECHT. Inbrekers zijn aan de Leidsekade in Utrecht het huis van de 55-jarige Th. van Doorn binnen gedrongen en hebben de man. die invalide is. neergeslagen. Herdenking Poolse gesneuvelden BREDA, 2-5. Op het Poolse ere- veld in Breda, waar meer dan 200 Poolse strijders uit de tweede we reldoorlog begraven liggen, is zon dagmiddag een dodenherdenking ge houden. De Poolse ambassadeur, de Poolse militaire attaché, de burge meester van Breda, afgevaardigden van de Oorlogsgx-avenstichting en het Nederlands Ooiiogsgravencodmité en vele in Nederland wonende Poolse opd-strijders legden er kransen en bloemstukken. „Flitsen" uit hel buitenland RIO DE JANEIRO. De Brazili aanse R.K. hiërarchie heeft ver klaard, dat twee Jezuieten-lerai-en die donderdag op beschuldiging van ondermijnende aktiviteit werden ge arresteerd, onschuldig zijn. PRAAG. De Tsjechoslowaakse partijleider Husak heeft verklaard, dat de crisis van drie jaar op poli tiek, economisch en sociaal gebied in zijn land is geëindigd. PRAAG. In Tsjechoslowakije heeft de politie in Centraal-Bohemen, waartoe Praag behoort, aan de vooi*- avond van 1 mei 522 mensen aange houden en 54 verboden vuurwapens en 12 handgranaten in beslag geno men. Dit meldt het dagblad Svo- bodne Slovo. GLARUS. De mannen van het kleine Zwitserse bei-gkanton Glarus hebben besloten de vrouwen stem recht te geven in kantonnale aange legenheden. CAIRO. Zes Afrikaanse en Ara bische landen hebben in Caii'o beslo- en een campagne tegen de deelne ming van Rhodesië aan de Olympi sche Spelen van 1972 in München. OBERHAUSEN. Op het festival van korte films in Obei'hausen heeft de jury een eervolle vermelding ge geven voor de Nederlandse film „Be vrijdingsfeest" van Hans Hylkema. PARIJS. Duizenden mensen (vol gens de organisatoren 30.000 volgens de politie 12.000) hebben in Parijs deelgenomen aan een max*s die ver scheidene linkse organisaties hadden georganiseerd t.g.v. l mei en de her denking van de Parijse commune 100 jaar geleden. PAMPLANO. De Carlistische be weging in Spanje heeft in Pamplona een oproep gedaan voor amnestie voor politieke gevangenen en erken ning van politieke groeperingen. KATMANDOE. De internationale expeditie naar de top van 's werelds hoogste bergmassief, de Mount Eve rest, heeft de beklimming van de nog niet bedwongen zuidwestelijke hel ling voortgezet na tegenslag als ge-, v<kg van zware sneeuwstormen. Za terdag werd op ruim 7.500 meter een vierde kamp ingericht. WASHINGTON. In de V. S. heeft de semi-staatsonderneming Amtrak het grootste deel van de tot nu toe door particuliere ondernemingen ge- exploiteei'd treinverbindingen over genomen. MANILLA. In Manilla hebben 3.000 arbeiders en studenten betoogd tegen de uitbuiting door „Ameri kaanse imperialisten, grootgron'dbe- zitters en andere kapitalisten". COLOMBO. Op Ceylon hebben zich op de eerste dag van een door premier mevr. Bandai'anaike gestel de periode van vier dagen - 425 op standelingen overgegeven aan de re gering. Het totale aantal dat zich tot dusver heeft overgegeven zou daar door op 725 zijn gekomen. FEUILLETON PRAAG. Ieder jaar - volgens traditie I op de Kareis-brug, waarmee de - als de lente in Praag aangekomen hoofdstad van Tsjechoslowakije een is, tonen jonge schilders hun werken vleugje Parijse sfeer gekregen heeft. Op initiatief van Lions Clubs Vijf gehandicapten van Schouwen-Duiveland naar concert in Concertgebouw te Amsterdam ZIERIKZEE, 3-5. Vijf Lions clubs in Amsterdam, Amstelveen en Landsmeer organiseren op 5 mei a.s. in het Concertgebouw in Amsterdam een concert voor gehandicapten. Uit yele plaatsen in Nederland zullen de plaatselijke Lions clubs ruim 400 ge handicapten naar Amsterdam ver voeren. Naar wij vernemen zal ook een vyftal gehandicapten van Schouwen-Duiveland een deze bij zondere gebeurtenis .deelnemen. Voor hen is de organisatie van het vervoer in handen van de Lions club Schou wen-Duiveland. HONGKONG. De Chinese minis ter van buitenlandse zaken Tsjen Yi. die- tijdens de culturele revolutie van 1967 'werd: gekritiseerd wegens „revisionistische neigingen", is zater- dagvoor het eerst,sinds 1969 in het openbaar verschenen. PARIJS. In Parijs is, in de nacht van zondag op maandag een" gi-oot deel van hét .k'antóor van de KLM aan de Avenue de l'Opera door brand "vérwoést. Voorts werden de bureaus van andëi-e in h'et pand ge vestigde maatschappijen geheel of gedeeltelijk verhield. Er zijn geen slachtoffers. HAVANNA. Premier Fidel Castro van Cuba heeft zaterdag een felle aanval gedaan op „Europese Bour- geois-intellectuelen en auteurs, die die zo prat .gaan op hun kennis over Cuba." CAIRO. Ali Sabri, vice-pi-esident van Egypte, is door president Sadal uit deze functie ontslagen. Bijzon- derheden zijn niet meegedeeld, maar het schijnt dat Sabzri lid blijft van het bestuur van de Arabische socia listische Unie. Het concert, wordt gegeven door het Metx-opoloe-orkest g.l.v. Dolf van der Linden en het Pro Musica koor o.l.v. Lex Karsemeyer met me dewerking van enkele prominente artiesten onder wie Max-co Bakker, Patx-icia Madden en Saskia Sex'ge. De ox-ganisatie en de financiering van dit omvangrijk evenement ge schiedt in nauwe samenwex-king met de NCRV, die het pi'ogramma zater dag 8 mei a.s. om 11.15 uur voor de x-adio zal uitzenden. De invaliden zullen met autobus sen, pax-ticuliex-e auto's en enkele ambulances naar het Concertgebouw wox'den gebx-acht, waar het traditio nele meubilair in de grote zaal heeft plaats gemaakt voor 200 rolstoelen en acht bedden. Ook voor de ernsti ge invaliden, die voortdurend medi sche vei'zox'ging nodig hebben, zijn voox'zieningen getroffen. In vele ge vallen gaan plaatselijke artsen mee. Rode Kruis-helpers en verpleegsters zullen'aanwezig zijn om onder lei ding van een arts tijdens de bijeen komst assistentie te verlenen. De Ne- dex-landse Lions verzorgen het tran sport naar en de organisatie in het Concex-tgeböuw, de NCRV neemt het pVögrammagedeelte voor haar reke ning. Reeds eei-der hebben de Nedex- landse Lions in Amsterdam zo'n concert voor gehandicapten georga- niseex'd. Honderd clubs Lions Internationaal heeft in Ne derland ruim honderd clubs met in het totaal meer dan 2.500 leden. De vijf clubs in en x-ondom Amsterdam, die de ox-ganisatie van dit concert op zich hebben genomen, tellen tezamen 150 leden. Een van de doelstellignen van de ox-ganisatie is de sociale ver plichting, die een ieder ten opzichte van de gemeenschap heeft, door per soonlijke inzet waar te maken. De ervaring van vox-ig jaar heeft de Lions-leden geleex'd, welk een on- vex-getelijke indi-uk zo'n evenement op aan bed gekluistex-de invaliden maakt. Hoofdstuk 14. In de familiekring was de rust weergekeerd, nadat Willem en Lien- tje getrouwd waren en hun huisje aan de Randweg hadden betrokken. Het was vader Kex-sberger niet be paald rauw op het dak gevallen, toen Willem die zaterdagmiddag vertelde dat er eindelijk een huisje was en dat hij en Lientje maar gauw wilden trouwen, omdat er een zeer gegronde noodzaak was. Zijn reaktie was vrij rustig: „Ik heb het zien aankomen met jullie. En zo heel veel kan ik jullie niet verwijten, want als er voldoende huizen beschikbaar waren zouden jullie al eerder getrouwd zijn. „Zo. dus jullie hebben een huis. En hoe kom jc daaraan?" Willem vertelde in het kort. wat F,lik had bewerkstelligd, waarop va der Kersberger antwoordde: ..Goed. Ik zal me hierover met Erik verstaan Hij is eigenlijk veel te goed voor juillie om zijn spaargeld in een huis voor jullie tc steken. En als hij te kort komt. zoi-g ik voor de rest. want ik wil niet. dat Erik zich voor mijn zoon in de schuld gaat stoken". Zodoende kochten vader Kersber ger en zijn schoonzoon samen het huis. Het huwelijk had in alle sober heid nlaats: geen bruiloft, enkel een etentje en daarna konden de jong gehuwden hun huisje betrekken. Zo besliste vader Keisberger en het jonge paar was al lang blij. dat ze er zo genadig af kwamen. Zondags reden Erik en Ria naar Gorinchem. om de jonggeborene tc bezien en de ouders nogmaals te fe liciteren. En maandags zat Ria al bij een specialist, die haar heel nauw keurig onderzocht en geen enkele af wijking kon constateren. ..Alles is bij u zoals het zijn moet. mevrouw, dus er is geen enkele reden zich zorgen te maken. Ik adviseer u: zie het nog een half jaartje aan en als u dan nog niet in verwachting bent. komt u dan eens tei-ug. Dan zal ik u laten opne men voor observatie. In elk geval kan ik u de verzekering geven, dat u precies bent als alle andere vrott- wen". Wat meer hoopvol gestemd kwam Ria thuis, 's Avonds belde Erik op vanuit Mannheim, waarheen hij die maandagmorgen vroeg heengereden Was. Ze vertelde hem precies, wat de specialist had gezegd. ..Nou. wat heb ik je altijd verteld? Het is enkel een kwestie van geduld. Dotje. Ik kan me best voorstellen .dat je er naar verlangt, doch als je eens een gedeprimeerde stemming hebt. be denk dan, wat je allemaal wél hebt: wc zijn kerngezond, dol gelukkig met elkaar, geen financiële zorgen; een mooi huisje, familie, bij wie we ten allen tijde hartelijk welkom zijn. kindlief, er zijn zoveel redenen om blij en dankbaar te zijn Er is heel veel in 's levens loop precies afgepast in vakjes en hokjes. Want in de lijd. dat Ria zich reali seerde zich te vervelen, belde direc teur Kolenbrander op. Het was op ccn dinsdagmorgen tegen koffietijd. Erik was naar Rotterdam en zou die zelfde avond weer thuiskomen, wat ze prettig vond. Ze zouden op bezoek gaan bfj Willem en Lientje aan de Randweg. Ria was net van plan melk op le zetten voor een kop koffie, toen de telefoon ging. Ze repte zich naar de hal en meldde zich: ..Met mevrouw Van Boot." ..Ben jij het. Ria Je spreekt met Kolenbrander." door LENA SCHAGEN „Meneer Kolenbrandei*. Wat leuk. dat u belt. „Nou, 't is helemaal niet leuk.... Luister eens, Ria. zou jij me niet en kele dagen kunnen helpen In jc vroegere funktie De zaak is: Bep. jouw opvolgster, heeft zaterdag een auto-ongeluk gehad. Nogal vrij ern stig. Die is de eerste weken uit de roulatie. Ik heb gisteren een ander meisje gehad, maar ik heb niets aan dat kind. Ik heb haar in arrenmoede weg moeten sturen; ze maakte me hels. ik ben nu eenmaal verwend; Bep werkte net zoals jij. ongeveer feilloos. Kun je niet een dag of wat invallen Ik zal je er goed voor be talen". Ria kon het niet dadelijk verwer ken. „Ik wil besl. meneer, daar niet van. Maar ik ben er helemaal uit. Zowat twee jaar weg ..O. jij hebt het zo weer onder de knie. Denk je. dat Erik het niet goed vindt ..O, die zal geen bezwaar hebben, dat geloof ik niet. Wanneer wilt 11 me hebben „Kind. als het kon, dadelijk. Ik zit hopeloos omhoog. Al was het voorlopig enkel maar om de telefoon aan te nemen." Ze dacht even na. „Goed. meneer. Met drie kwartier ben ik bij u". „Ria. dat is geweldig. Ik maak hel goed met je. hoor jc Als jc me de eerste dagen maar uit de brand helpt." ..Tol straks dan. meneer." Erik was al om vijf uur thuis en verwonderde zich erover, dal hij Ria niet zag. Dat kwam haast nooit voor. Ei zal toch niets thuis zijn Of bij Willem en Lientje, dacht hij onge rust. 'Wordt •oted-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 7