Macabere verwisseling Crisis in kerk brengl grole onzekerheid Na 3—0 overwinning op DFSs KERKNIEUWS BURGH, 3-5. Domburg is voclbal- kampiocn van Ue afdeling: Zeeland der K.N.V.B. In een matig, doch enerverend duel won Domburg van D.F.S., en deze overwinning bracht hen één punt voor op Aardenburg. Na afloop stroomden honderden Domburgers het veld op om hun fa vorieten op de schouders te nemen. Talloze auto's uit Domburg en een drietal autobussen vonden zondag middag in de buurt van het sport park „Van Zuijen" een parkeerplaats. De supporters, rijkelijk voorzien van spandoeken en muzikale begeleiding, omzoomden het strijdperk in een mate die voor D.F.S. onbekend is. Na hel laatste fluitsignaal was het afdelingsvoorzitter I. W. Bakker, die na veel moeite de Domburg-ploeg op het veld kreeg om hen te huldigen. De heer Bakker noemde het een voorrecht om in zijn geboorteplaats een kampioensploeg te kunnen feli citeren. Hij bracht dank aan scheids rechter Schot die zich uitstekend van zijn taak kweet. D.F.S. beëindigde zondag de competitie tegen Domburg met een 3-0 neder laag. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). Kan Deens voorbeeld misschien ook Zeeuws vreemdelingen verkeer lot voordeel strekken? door mr. J. van Binsbcrgcn (I) Toen wij in de kostelijke nazo- merse dagen van vorig jaar septem ber nog enkele vrije dagen in de na tuur wilden doorbrengen, verloo chenden wij voor een enkele maal onze ingeboren liefde voor het kos telijke Zeeuwse land en zochten het wal verder op: Denemarken bood ons enkele dagen hartelijke gast vrijheid, waarvan we dankbaar ge noten. Geen wonder, want het water en de zuivere, pure lucht, die het toeven in de Zeeuwse contreien en met name in de Schouwsc Westhoek tot zo'n onvervreemdbaar genoegen maakt, vielen ens ook in het Deense eilandenrijk in ruime mate te beurt. Het viel ons toen reeds op, dat wij, als graag geziene toerist daar vertoe vend, middels een der vele instanties van het Deense vreemdelingenver keerswezen een enquêteformulier in de hand gedrukt kregen, dat wij - punklueel als wij nu eenmaal van kindsbeen af zijn'. - naar eer en ge weten hebben ingevuld. Wij meenden, dat daarmee de kous af zou zijn en dat. - zoals dat in ons eigen land wellicht het geval zou zijn geweest - al die enquêteformulieren wel ergens in een stoffige lade zou den worden bijgezel. Maar neen, juist dezer dagen moch ten wij tot onze verrassing een per.s- communiqué ontvangen van de vol ijverige directrice van liet Deens Verkeersbureau, meer. Linda Noor- dewier. die zetelt in luiar bureau aan de Amsterdams': Keizersgracht 518. waarin n ons deelgenoot maakte van de resultaten van de door mij geciteerde enquête. Met gepaste trots verhaalde er van, dut dit Deens Verkeersbureau, als eerste nationaal verkeersbureau, vorig jaar inspraak heeft gegeven aan duizend toeristen die vorig jaar hun vakantie in Denemarken hebben doorgebracht en waarvan, gelijk ge zegd, schrijver dezes er een mocht zijn. Uitzonder tevreden was men op het Drens Verkeersbureau met dit e.cjjer<mrnt. Het vrij uitgebreide vra genformulier tras door ruim 33-pet. van dr geënquêteerden ingevuld. De lezer sta mij toe er het een en ander over mede te delen, omdat naar het mij wil voorkomen dit Deense voorbeeld ook het Zeeuwse Vreemdelingen-verkeerswezen tot voordeel kan strekken nu wij staan aan het begin van de straks onge twijfeld ook in Zeeland te verwach ten steeds aangroeiende toeristen- stroom. De bedoeling, van hel onderzoek was na te gaan of de toeristen te vreden zijn over hun verblijf in De nemarken, een vraag, die voor zover wij welen nog nimmer of slechts spaarzamelijk ook aan de Zeeland bezoekende toeristen werd gesteld. Tevens werd hun gevraagd wat zij in Denemarken hebben gemistwel ke wensen zij hebben ten aanzien van een betere service en welke andere verlangens zij hebben. De enquête werd gehouden op grond uan de overweging, dat elk jaar wordt geprobeerd Denemarken als vakantieland'in de aandacht van de loeristen aan te bevelen (en hoe veel moeite getroost zich daarvoor ook niet de eigen Zeeuwse Provin ciale V.V.V., haar streek- en plaat selijke V.V.V.'s?), maar dat nimmer wordt gevraagd naar de ervamigen van de toeristen. Soms kunnen dat nare ervaringen zijn, waaruil lering dient te worden gelrokken. De kritiek tijdens de enquête, al dus vertelt mevrouw Noordewier, is overigens enorm meegevallen.. Toch heeft het Deens Verkeersbu reau van de schaarse kritische kant tekeningen een dankbaar gebruik gemaakt om autoriteiten, instellin gen, plaatselijke V.V.V.'s e.d. in De nemarken attent te maken o/> grie ven, verlangens en tekortkomingen. Op grond van die gunstige erva ringen met deze enquête heeft het Deens Verkeersbureau besloten dit jaar elke toerist naar Denemarken een vragenformulier mee te geven. Het. initiatief van mevrouw Noor dewier van hel Deens Verkeersbu reau. bijkantnor van de Deense Na tionale Raad voor Toerisme, kreeg in Dencnid^ken een zeer gunstig ont haal. Spreker zei verder dut D.F.S. deed wat van haar verlangd werd in deze wedstrijd. Met een hartelijke geluk wens overhandigde de afdelingsvoor zitter de beker aan aanvoerder Hou- mes. D.F.S. had na afloop gezorgd voor een passende bloemenhulde. Dc wedstrijd D.F.S. faalde over alle linies, het geen vooral de achterhoede noodlot tig werd. Reeds in de derde minuut een aarzeling in de D.F.S.-verdedi ging en Tonny van Iersel passeerde Schoonaard, 0-1. De zenuwen speel den beide ploegen danig parten. Vooral D.F.S. miste, voor de wind spelend, dc meest geheide kansen. Piet van Aarssen miste tot tweemaal toe, Joop Roos kopte over, waarna een Domburg-back bijna in eigen doel schoot. Tot voor de rust kreeg Domburg geen voet aan de grond Schoten van Theo den Engelsman en Joop Roos hadden evengoed doel punten kunnen zijn. Na de thee kreeg Toon Rijnberg een pracht, kans, doch hij schoot naast. Huibregts deed aan de andere kant hetzelfde. In de vijfde minuut een misverstand in de D.F.S.-achter- hoede. Opnieuw profiteerde Tonny van Iersel 0-2. Geen minuut latei- een fout van een der backs en nu was het W. Huibregts die scoorde, 0-3. Keeper v. d. Velde geraakte ge blesseerd en werd vervangen door Brand, terwijl Wessel werd vervan gen door Jan Lindenberg. Dc eind stand bleef 0-3. De reglementen luiden schijnbaar zo dat, indien een wedstrijd bij de rust tengevolge van slecht weer ge staakt wordt, geheel overgespeeld moet worden. Domburg speelde ni. hier al een halve wedstrijd die bij rust met een gelijke 1-1 stand door scheidsrechter v. d. Linde wegens slecht weer werd gestaakt. KOIÏTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ZAANDAM. De Russische ambas sadeur in Nederland, de heer V. La- vrov, heeft het Tsaar Peterhuisje in Zaandam heropend. Het is gesloten geweest sinds september vorig jaar, toen de concierge W. J. Schol, die 50 jaar dienst deed, naar .een bejaar denhuis ging. ROTTERDAM. De politie in Rot terdam heef tde 31-jarige meubel- spuiter W. G. J. S., zijn 30-jarige echtgenote en zijn 18-jarige zoon A. M. S., wegens winkeldiefstal aange houden. Ook de 21-jarige A. T. van M., die bij het gezin inwoonde, werd. op het hoofdbureau ingesloten. TILBURG. Op dc in Tilburg be gonnen internationale ballonrace heeft Niui Boesman de eerst prijs bij de afstandswedstrijd gewonnen. Er startten in deze wedstrijd zes bal lonnen, die alle ongeveer 100 knj. af legden en in Zeeuws-Vlaanderen te rechtkwamen. GRAVE. De commissaris -der ko ningin in Noord-Brabant dr. C. N. M. Kortmann, heeft de officiële ope ning verricht van het nieuwe stad huis van Grave en tevens het aan grenzende oude stadhuis, daterend uit 1415, heropend. HEILIGERLEE. In het Winschoter- diep bij Heiligerlee is het lijk gevon den van de 76-jarige weduwe Betske -Boonstra uit Drachten. De vrouw die huishoudster was, verliet op 5 februari jl. 's avonds de woning. Se dertdien was zij spoorloos. De rijks politie stelt een onderzoek in. AMSTERDAM. Het voormalig ka bouter-gemeenteraadslid van Am sterdam, Conny Bos is maandag middag door de politierechter in dc hoofdstad 'bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een week voorwaardelijk met. een proeftijd van drie jaar en f 75 boete voor haar deelneming in de bezetting van het stedelijk museum in Amsterdam op 17 januari 1970. DEN HAAG. Minister inr. II. K. J. Bocmink van binnenlandse zaken is door koningin Juliana gemachtigd volgende week dinsdag 11 mei dc nieuwe zitting van dc nieuwe Sta- tcn-Gcncraal te openen. DEN BOSCH. Dc 5-jarige Ferdi nand Koorl uil 's-Hertogcnbosch is zondagavond in zijn woonplaats bij een verkeersongeluk omgekomen. Hij stak bij het spelen plotseling de weg over en werd door een auto aangereden. KOPENHAGEN, 3-5. „Dit is niet de Icisl van mijn vader", mompelde een meisje tijdens de rouwmis voor haar vader in een kerk in Bov, Jutland. De mensen naast haar brach ten haar lot zwijgen en de dienst en de begrafenis verlie pen volgens plan. Na de be grafenis herhaalde het meisje echter het protest en in de rouwkamer werd toen een kist geopend, waarin zich het lijk van een 44-jarige vrouw zóu ■moeten bevinden. In plaats daarvan zag men hel stoffe lijk overschot van de 03-jarige man die men meende zojuist te hebben begraven. De onver stoorbare geestelijke begon de tweedê rouwdienst en begrafe nisplechtigheid alsof het de overleden vrouw betrof. Hij bracht 'de familie pas na af loop op de hoogte van de ver gissing van de begrafenison dernemer, die de kisten had verwisseld. Men besloot ten slotte alleen de bloemen'en kransen van de graven te ver plaatsen. „Flitsen" uil het buitenland BRUSSEL. Rini Wagtmans is dooi de FICP beboet met 1000 Zwitserse francs en heeft een voorwaardelijke schorsing van een maand gekregen wegens net gebruik van doping. WASHINGTON. Betogers tegen de oorlog in Vietnam hebben maandag ochtend in Washington getracht het verkeer in het ochtendspitsuur in dc war te brengen. De politic trad daar tegen op met traangas. Bijna twee duizend demonstranten werden aan gehouden. PHNOM PENH. Hel. Cambod jaanse staatshoofd, Tsjeng Heng, heeft brigade-generaal in Tam, voor zitter van de Nationale vergadering, gevraagd een nieuwe regering te vormen. LONDEN. Engeland en Fraukryk zal mogelijk worden gevraagd hun zetels in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties op te geven opdat de Chinese Volksrepubliek kan wor den, toegelaten, zo meldde de Lon- densc „Times" dinsdag in een arti kel cp de- voorpagina. WASHINGTON. Rennie Davis, een van de leiders van de anti-oorlogs- groep die het verkeer in Washington in de War heeft gestuurd, is maandag door agenten van de federale recher che (FBI) gearresteerd. BEIROET. Tienduizenden Pales- tynen en Libanezen hebben maandag in Beiroet betoogd tegen het bezoek aan Libanon van de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, William Rogers. AMMAN. De Amerikaanse minis ter van buitenlandse zaken, William Rogers en koning Hoessein van Jor danië zijn het er over eens, dat het overleg tussen de twee landen zowel in Amman als in Washington inten siever moet worden. DODELIJKE ONGELUKKEN ECHTELD. Dc 10-jarige Jos H. M. Mientjes uit IJzendoorn die per fiets op weg was naar school, is maan dagmorgen te Echtèld bij Tiel door een auto aangereden. De jongen was meteen dood. Hij zou, voor een groepje jongens uitrijdend, plotseling naar links zijn gereden zodat de auto mobilist hem niet meer kon ontwij ken. RIJSWIJK (Betuwe). De 37-jarige uitvoerder in de wegenbouw Ruth Laponder is in de nacht van zondag op maandag op de afrit van de weg naar Zoelen met een Volkswagen busje uit de bocht gevlogen. Hij kwam daarbij om het leven. Dc heer Lapoder was mede-oprichter en voor zitter van de voetbalvereniging SCR. SCHIJNDEL. De 53-jarige mevr. B. van de Steen-van Tartwijk uit Schijndel is in een ziekenhuis te Boxtel overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk. De vrouw - moeder van zes kinderen - zat naast haar man in de auto toen deze met een andere personenwagen in bot sing kwam op een kruising onder Boxtel. ARAM EN DE GULDEN STEEN 62. Zodra lui verdwenen was ademde de Handelaar opgelucht. Hij had enige be nauwde ogenblikken doorgemaakt in zijn schuilhoek en hij had niet anders gedacht of hij zou door dc woedende krijgers in slokken gescheurd worden. '..Ons verblijf hier kon wel eens spoedir r ten eindt' lopen dan ik gedacht had", mompelde hij. ..Ik moet zien dat Ik dè on kosten van deze reis nog goed maak! Deze apen weten toch niet wat zij met al dat goud moeien beginnen!" En haastig begon hij een grote zak te vullen met waarde volle voorwerpen, die overal in het rond stonden. Inmiddels was Satarin de tempel inge vlucht. Hij stormde «vu lange gang door en een trap op en hield pas stil voor een zwaar gordijn, dat dc toegang tol een ver trek afsloot. Het meisje, dal daarbinnen op een divan lag uitgestrekt, sprong met ccn gesmoorde kreet achteruit, toen ze hem zag binnentreden. Ook van haar gelaat was dc vreemde wezenloze trek verdwenen, om nu plaats te maken voor een uitdrukking van de grootste afschuw. „Tamahia, mijn duifje", grijnsde Satarin spottend, terwijl hij op hel meisje loetrad. „waarom zijt ge bang voor me? Weet ge wel dat ik de enige ben die u redden kan? Mijn krijgers hebben zich tegen mij ge keerd en wanneer ge mij niet direct volgt, zal het te laat zijn!" NYBORG, 3-5. „In dc wereld en ook in dc Kerken heerst momenteel een diepgaande geestelijke krisis, die grote 'onzekerheden met zich mee brengt. Ook de huidige technologi sche ontwikkelingen stellen dc men sen voor nieuwe, ongekende proble men. De kerken zullen hun ethiek moe ten herzien. Samen met de mensen van de wetenschap zullen de mensen studies moeten maken over de pro blemen, die zich momenteel op grote schaal in dc samenleving voordoen Aldus zei 'dr. W. A. Visser 't Hooft, oud-sccrelaris-generaal, van dc We reldraad van Kerken, aan het slot van de zesde Europese kerkencon- ferentie, die van 26 april tot 2 mei in de Deense plaats Nyborg werd ge houden. Dr. Visser 't Hooft was voorzitter van deze kerkenconferen- tie van protestantse, orthodoxe, An- glikaanse en Gud-kalholieke Kei-ken in West- en Cosl-Europa. HORST. De 22-jarige boekhouder K. R. E. Martens is in zijn woon plaats Horst in de nacht van zondag op maandag met zijn fiets door een personenauto aangereden. Hij werd zo ernstig gewond dat hij maandag morgen in het St. Antoniuszieken- huis in Horst is overleden. De rijks politie stelt een onderzoek in naai de oorzaak van het ongeluk. VINKEVEEN. De 58-jarige grond handelaar C. Vóórnevè'd is maan dagmiddag in zijn woonplaats Vin- keveen tijdens het los- en aankop pelen van aanhangwagens doodge drukt. HARDENBERG. Een verkeerson geluk in Harc'enberg heeft maandag middag het leven gekost aan de 57- jarige ir. H. N. Coolman uit .Steen- wijk en de 28-jarige mevrouw H. R. Hoogland-van der Veen uit Coevor- den. LEEUWARDEN. De zeventigjarige heei- Tj. Smit uit Leeuwarden is maandagmorgen op de Groninger straatweg in zijn woonplaats veron gelukt. NIEUW-VEN NEP. De tweejarige Alfred Geerlings uit Nieuw-Vennep is maandagmiddag om ongeveer half zes in de vijver bij het politiebureau aan de E. Prévinaireweg in zijn woonplaats verdronken. In Nyborg is besloten, dut de Eu ropese kerkenconferentie contact zal zeeken mcl de Room katholieke Eu ropese bischoppenconferentie, om te proberen nauwe samenwerking tot stand te brengen. Met de Wereldraad van Kerken en zijn organen wordt reeds intensief samengewerkt. Waar mogelijk zullen deze contacten verder worden uitge breid. Voor 45 jaar. Z1ERIKZEE. Door de Algemene Politiebond werd een algemene ver onder ina gehouden in hotel Juliana alhier. Wederom werd door verschil lende leden te kennen gegeven dat de toestand wal de salarissen betreft onhoudbaar is. Men kan „Zeeland arm noemen wal betreft de polilie- salarissen", aldus een van de leden. Z1ERIKZEE. Op initiatief van hel hoofdbestuur van de bond van Sme denpatroons in Nederland zal met ingang van deze maand een lokaal van de ambachtsschool gebruikt mo gen worden voor autogeenlassen. ZIER1KZEE. Advertentie. Een goed geschoren gezicht dwingt respekt af en helpt u in het leven vooriut te ko men. Scheert u daarom dagelijks met Valei veiligheidsscheermesjes. ZIERIKZEE. Deze week werd in de Concertzaal door de alhier be slaande vereniging ter bestrijding van de tuberculose een gratis film avond gegeven, die door zeer velen werd bezocht. BURGH. Deze week hield het on langs opgerichte departement Haam- stede-Burgh der Maatschajjpij tot Nvt van 't Algemeen belang een al gemene ledenvergadering. Door ver schillende omstandigheden waren er maar weinig belangstellenden. ZIERIKZEE. Op de deze week in hel Huis van Nassau gehouden ver gadering van de vereniging Schou- wen-Duiveland werd medegedeeld dal het bestuur van plan is grond aan tc kopen te Oostcrland. BRUINISSE. Op de gehouden ge meenteraadsvergadering te Bruinisse werd besloten het terrein rond de muziektent voorlopig met prikkel draad af te schermen. Vrijdaq 7 mei, 21.36 uur: De wrekers. John Sleed gaal op vakantie. Wat biedt de BEELDBUIS? DONDERDAG 6 MEI. NED, I. Na de avonturen in het grote dierenbos en een bulletin van de nieuwsdienst gaan ive met Belly Boop weer een avontuur beleven. Tot het journaal van acht uur een T.V.-portret van de Amerikaanse blueszanger-gitarist Sam Hopkins. Na het journaal en weerovcrzicht Berichten uil de samenleving en ccn avontuur met de Diklce en dc Dunne. Hierna dertig minuien diskussiëren over dc drie boeken die dr. Dc Jong schreef over de tweede wereldoor- lig. Dc diskussie is op televisie ge bracht onder dc titel Oorlog is ge schiedenis geworden. Hierna ccn kort spcelfihnpjc van Hans Hylkema. Titel is het Bevrijdingsfeest. Vorig jaar volgde Hylkema een groep jon gelui die op de Dam lc Amsterdam het bevrijdingsfeest meemaakte en er werden toespraken gehouden maar dc luitjes hadden cr spoedig genoeg van. Ze pingen naar zee om zich tc laten verbranden en kregen onenig heid met de eigenaar van een strand stoel en gingen met de man op de vuist. Laatste programma-onderdeel is de Legende van dc geliefde van de- machinist. Hei allerlaatste journaal sluit dit donderdagavondprogramma af. NED II Tol het journaal van arht uur een aantal kleine jtrofTramma- ondcrdclcn, zoals fabel, journaal, Den Haag vandaag, Van gewest tot ge west en tips \}nn het nationaal buro voor toerisme. Na het journaal en weerovcrzicht het tweede deel van dc Tom Jonesshow. Gasten zijn José Feliciano, Mary Hopkins en Shelley Barman. Dan de vierde aflevering van Liefde nj> zijn Amerikaans. Een verlegen scholier wordt door zijn vriendjes opgejut een afspraak met een serveerster tc maken en tot zijn grote schrik bemerkt hij dat de ser veerster maar al tc graag wil. Het tweede filmpje laat dc moeilijkheden zien die ontstaan als een direkteur thuis vertelt (lat hij een sekretaresse gekregen beeft. Tol slot van de avond Tc gast bij een gast, waarin deze maal Turken optreden bij Turken. Yasemin, de Turkse buikdanseres is o.a. te bewonderen. DONDERDAG 6 MEI. NED. 1: 13.43 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal: 19.05 Betty Boop: 19.12 Blues: 19.43 Low man spectacular 20.00 Journaal; 20.20 Berichten uit dc .samenleving: 20.30 Laurel en Hardy; 20.35 De oorlog is geschiedenis ge worden; 21.30 Het bevrijdingsfeestje; 21.30 Dc legende van dc geliefde van de machinist; 22.40 Journaal. NED. 11: 18.45 Fabeltjeskrant18.55 Journaal: 19.05 Van gewest tol ge west; 19.45 Tips van het nationaal burn voor toerisme; 20.00 Journaal; 20.20 This is Tom Jones; 21.10 lfct adelaarsjong: 21.30 Liefde op z'v Amerikaans; 22.00 Te gast bij een gast; 22.20 Journaal. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4