Eén-derde van uw leven AGENDA „De Meubeishowroom van Zierikzee" Heeft u Vormkeur op de TV gezien? FIETS (EN) De herdenking der gevallenen „Jonge" jeugd en ouderen vermaakten zich met pittige spelen brengt U op Uw bed door I Complete woninginrichting FA. JOH. DEN BOER St. Domusstraat 25-58-76 Zierikzee Dan bent u zéker benieuwd naar deze grandioze koliektie! komt u maar eens kijken bij Sinds de fiets meer in de val is ge komen, is liet bijna ongeloofwaardig hoe op alle mogelijke manieren nog weer extra de aandacht wordt ge vestigd op de vreugden en mogelijk heden van de „velocipede", een woord stammend uit de tijd, dat er nog fietsscholen waren. Daar steekt natuurlijk wel wal commercie achter, want de fielsfa- brikanten denken ook aan hel onder ste regeltje en zijn dan eerst al of niet oprecht bezorgd oner onze ge zondheid en de ontwikkeling van on ze kuitspieren. Maar goed, de fiets is „in". De burgemeester van Hilva- rrnbeek roept het luide uit: „Er moet veel meer voor de fietsers worden gedaan". Een man van 100 te Enk- huizen stapt nog dagelijks op de fiets om boodschappen te doen. Een mo debewust -f iet sent housiasleling heeft ontdekt dat hot pants niet de sto rende - en soms gevaarlijke - wap perende toestanden langs de benen geven. Vandaar zijn belangstelling voor het hol-fiestpak. Een Utrechts raadslid wil fietsen toestaan in stra ten met éénrichtingsverkeer. De Spoorwegen organiseren trein- fietstochten en „overal" worden fiets -avondvierdaagsen gehouden. Het aantal vouwfietsen neemt toe en wie komt daar propagandistisch opdra ven? Juist, het Haagse kabouter ge meenteraadslid Casper Schuckink Kool, die de residentiële bestuurders heeft toegevoegd „dat de auto de bin n en stad verm nordt Rusland stajit ook op de fiets: zwa re. lichte, stads- en plaat elands fiet sen volgens de berichten. En wat is het laatst? nieuwtje: een fiets, met een telescoópachtig inschuifbaar fra me en breed stuur. De Amsterdamse politiemannen stappen ook weer op de fiets, evenals de hoboïsten van het Nederlands Kamerorkest (om adem op te doen). Nederland heeft de meeste fietspaden van de wereld en een Berlijnse zenuwdokter geneest ren handvol kwalen door zijn pa tiënten de fiets voor ie schrijven De Engelse staatsman Gladstone was al tuchtig, toen hij op de fiets stapte, maar toen vonden ze dat niet hele maal goed. Een Nederlands meisje hiel)> vorig jaar ren groepje fietsen de jonge Amearikanen. Het meisje fCobg) wist van wanten en stak de handen uit de mouuwn. Inmiddels is er wat ijjd verstreken, maar ze heeft - op uitnodiging - al ren vliegticket Amerika v.v. op zak. Fielse7i maar! SCHIER EILANDMAN. Receptie tc Sirjansland Hartelijk afscheid vail P.T.T.-kantoorhoudster SIRJANSLAND, 2-5. Zaterdagmid dag had te Sirjansland in het vereni gingsgebouw de afscheidsreceptie plaats van mevrouw M. Klink-Bre- kelmans als kanloorhoudster der P.T.T. Velen waren deze middag aanwezig, onder andere burgemees ter De Kam en echtgenote, dc heer Van der Post, directeur der P.T.T. te Zierikzee, veel collega's en dorpsge noten. Dc zoon van mevrouw Klink ver welkomde allen en vertolkte de ge voelens van de familie, die blij was dat zovelen present waren bij dit af scheid. De heer v. d. Post dankte mevrouw Klink voor het vele, dat zij in de af gelopen jaren te Sirjansland voor de P.T.T. heeft gedaan. Het speet hem, dat met het vertrek van mevrouw Klink de posterijen het kantoor moe ten opheffen, omdat het niet langer economisch verantwoord is het te handhaven. Als pleister op de wonde kondigde hij aan, dat via de bestel lers toch de P.T.T.-zaken afgehan deld kunnen worden. Voor degenen, die niet naar een ander dorp willen of kunnen. Binnenkort kunnen de Sirjanslanders een soort bestelkaart verwachten, die hierop betrekking heeft. Stom van dc burgerij Mevrouw S. op 'l Ilof-de Rijke sprak namens dc burgerij. Ze me moreerde, dat gedurende 41 jaar de post en de familie Klink voor Sir jansland één begrip waren. Daar me vrouw Klink eerst als stationhoud ster en haar man als besteller en na diens overlijden als kantoorhoudster velen van dienst is geweest, was het plan gerijpt bij dit afscheid met een algemeen geschenk van alle gezin nen te komen. Voor haar nieuwe wo ning in Zierikzee ontving mevrouw Klink een prachtige Zaansc klok met dc wens er aan verbonden, dal zc deze nog lang in gezondheid mag go- bruiken en zien als een blijvende herinnering aan Sirjansland. Dc heer Den Dekker dankte me vrouw Klink en bood namens dc col lega's een elektrische snelkoker aan. Dc zoon betrok in zijn dankwoord speciaal dc heer v. d. Post, die in Ami-lcrilaiiise sliiilculcii l)czelU'ii instituut AMSTERDAM. 4-5. Studenten aan de economische faculteit van dc uni versiteit van Amsterdam hebben maandagavond het instituut voor be drijfseconomie en accountancy aan de Herengracht in de hoofdstad bezet. De actie waaraan 4o lot 50 man zou den deelnemen, is ondernomen uit protest tegen de invoering van de ideeën van Postumus (regeringscom missaris voor liet onderwijs) cn heeft voorts ten doel op langere termijn dc oppositie binnen de faculteit te or- moeilijke tijden, vooral zijn moeder tot grote steun geweest is. Tevens dankte hij namens zijn moeder en de familie de aanwezigen voor de blij ken van genegenheid en de fraaie geschenken, waarna allen op harte lijke wijze afscheid namen van me vrouw Klink, haar het allerbeste toe wensend in haar nieuwe woonplaats. Turken dwingen Lraaks toestel tol landen ANKARA, 3-5. Een twccmotorigc bommenwerper van dc Iraaksc luchtmacht, een Tocpolcv TU-16. is maandag boven de Zwarte Zee door Turkse militaire vliegtuigen gedwon gen te landen op het vliegveld van Ankara. Zo hebben functionarissen van het vliegveld meegedeeld. Het vliegtuig was in dc omgeving van de haven Sinop' het Turkse luchtruim binnengedrongen. Volgens het semi-officiële persbureau Anato- lie waren de zes bemanningsleden in burgerkleding. Eerst dacht men dal een Sowjet- russisch vliegtuig te doen te hebben, maar later bleek uit de tekens op dc romp dat hel lraaks was. De Iraaksc ambassadeur, Noeri Jamid, zei dat het blijkbaar door slecht weet zon der opzet hot Turkse luchtruim was binnengevlogen. Verwacht wordt dat het vliegtuig spoedig zal worden vrijgegeven. I?EN HAAG, 4-5. Vandaag, dins dag 4 mei, vindt in Nederland de hei denking plaats van de in de oor logsjaren gevallenen. De rijksoverheid zal, conform de richtlijnen van hel comité nationale herdenking gevallenen, evenals an dere jaren het geval was, om zes uur namiddag van de rijksgebouwen de vlag halfstok doen uithangen. Om 8 uur namiddag worden twee minuten stilte in acht genomen, waarna de vlaggen gehesen worden cn lot zons ondergang voluit blijven wapperen. Aan dc provinciale cn gemeentelij ke overheden is verzocht do richtlij nen van het comité nationale her denking gevallenen tc volgen. Het comité op haar beurt verwacht, dal de bevolking dc vlaggen halfstok hangt cn om acht uur de twee mi nuten stilte in acht neemt. 13AARN. Een verkeersongeval op de Torenlaan in'Baarn hoeft in dc nacht van zondag op maandag het leven gekost aan de 25-jarige C Ch. M. Schrijvers uit See.-I. Dinsdag 4 mei Zierikzee Deurloostraat 14, 7.30 uur, bestuurs vergadering k.v. All Ready. Woensdag 5 mei Herv. Verenigingsgebouw, 2,00 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B.. Donderdag 6 mei Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 10.15 en 13.45 uur, toneelwerkgroep „Proloog" (jeugdvoorstelling voortg. onderwijs). Haamstede Recreatiezaal Ger. kerk, 19.30 uur, jaarvergadering 30-jarig Herv. Kerk koor. Vrijdag 7 mei Zierikzee Mondragon, clubavond Delta-Foto. Hervormd Verenigingsgebouw, 7,45 uur, filmavond „Ziejook". Zaterdag 8 mei Serooskerkc Dorpshuis, 2 uur, start wandeltocht s.v. „Velocilas". Maandag 10 mei Haamstede Gemeentehuis, vergadering raad Westerschouwen. Donderdag 13 mei Zierikzee Mondragon, foyer, 8 uur, vergadering Stad en Lande van Schouwen-Duive- land. Succesvol koiiingiiiiicfecsl Haamstede Bui-gli Meisje meegesleurd door aanhanger DEN HELDER, 3-5. In Den Helder is een 17-jarige inwoonster van die plaats mejuffrouw M. C. van den Berg, maandag bij een verkeersonge val om het leven gekomen. Terwijl een personenauto met aanhanger haar inhaalde raakte zij met haar bromfiets tegen een voor haar rij dende brommer. Vervolgens viel zij tegen de aanhangwagen aan, die haar enkele meters meesleurde. Bij aankomst in een ziekenhuis bleek zij aan haar verwondingen tc zijn overleden. II AM BURG. - Ook met exclusieve souvenirs kan men het vreemdelin genverkeer activeren. Een visser op het eiland Borkum meent dal althans Vakkundig prepareert hij allerlei soorten vissen tot de vraatzuchtige haaien en de zeldzame zonnevis toe en verkoopt zc als extravagante ku- merversiering. Hel prepareren van zeevissen is niet eenvoudig. Hun huid is erg teer en scheurt gemakkelijk De Borkumse visser echter verstaal zijn vak en garandeert een onbe grensde houdbaarheid van zijn zee monsters. Op de foto een kabeljauw. Advertentie AMMAN. In afwijking van het programma heeft de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Ro gers maandagochtend twee en een half uur met een helikopter boven hot Jordaandal gevlogen. De minister die een bezoek aan Jordanië brengt, had de Israëliërs van te voren van het tochtje in kennis laten stellen. Andre van Wccnon, Johnny Quaak, Annelies Bom, Ronny Jonker, Petra van Voorst, Anjo v. d. Maas, Karin v. d. Zande, Anton de Waal, Suiis van Twist, Kees v. d. Berge, Nico Krijger, Dick Hart, Wilma Jonker, Simon Hart, Rinie Malipaard, Heieen Hanse en Bart Boot. Dc eerste prijs winnaars krijgen binnenkort een ver rassing, de anderen ontvingen klei nere prijsjes. Des namiddags werd het feest voor de wat oudere jeugd voortgezet in de nieuwbouw Zuid-Westwaar nog braakliggende bouwgrond genoeg ligt om een feest op te bouwen. De heer P. F. Mes had hier een aantal attri buten opgebouwd die de zeskamp- t.v.-serie sterk benaderde. Klimrek- ken, skilopen, touwslingeren, kegelen enz. waren onderdelen die na afloop een aantal prijswinnaars te zien ga ven. Inmiddels vermaakte zich op het P.T.T.-parkeerterrein „Big S" de aanwezigen met muziek en de ver koop van wat oudere spulletjes in de zin van een „rommelmarkt". De au to-behendigheidwedstrijd vergde veel van de chauffeurs met als hoog tepunt de wip-proef. Winnaar werd M. van Dongen met 22 punten; 2. P. Tangeman, 20 p.; 3. D.' Timmers, 19 p. en 4. B. Siesse, 18 p. Ringsteken te paard Ringsteken te paard trekt altijd veel bezoek en ook hier stond het pu bliek rijen dik. De strijd werd ge wonnen door Joop Hanse die de der de maal won en daarmede de wis selbeker definitief in zijn bezit kreeg. Nummer 2 was Alf Bakker; 3. Nico Dambruin; 4. Ingrid Petersen; 5. M. Geleijnse; 6. K. Steur en 7. A. Smeets. In dezelfde omgeving daverden na de avondmaaltijd de cross-brommers van de Motorsport Vereniging „De Koppeling". De wedstrijd voor de jongste deelnemers (12-16 jaar) werd gewonnen door Otto Scholten, Re- nesse (12 jaar); 2. Marco Verton, Burgh (14 jaar) en Paul Glerum, Burgh (13 jaar). In de categorie gewone cross- brommers ging de zege naar Jan van Klooster (Renesse); 2. Addie Bom. Burgh en 3. Jaap Verton. Burgh. De super-crossers moesten het hoofd buigen voor Jaap Verton die bijna een ronde inliep. Zijn broer Hans Verton, werd tweede en Bram Tan- gemaif uit Haamstede derde. De wed strijden hadden een goed verloop en behalve een enkele valpartij draaide de zaak uitstekend. Het publiek was, ondanks de koude in grote getale op gekomen. Daarna trok de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" vooraan de lampionoptocht naar Burgh, waar de- stoet werd ontbonden en 'o.l.v. hét Delta-trio in hotel „Het wapen van Burgh" werd nog wat nagefeest. Te groen hout deed het opgezette vreugde vuur mislukken. Advertentie Vele verstandige mensen liggen gelukkig op een anti-hernia spiraal van Deurloo. Zakt nooit door Piept en kraakt niet Uw bed verstikt er niet op Voorkomt en verhelpt rugklachten U rust beter uit 9 Levenslang garantie Vraag het uw vrienden en kennissen Aanbevolen door H.H. doktoren Alléénverkoop bij: Deurloo - Meelstraat 31 Behalve met tekenen op het Havenplein kreeg de jeugd op koninginnedag ook kansen met koekkappen. Een leutigploeg je uit de „lawaai-opiocht". (Foto's: Zicrikzeesche Nieuwsbode). HAAMSTEDE, 30-4. Een stralende dag, veel vertier, joltft en een prettig slot kenmerkten Koninginnedag 1971 in Burgh en Haamstede. Jammer dat voor enkele prominenten dit feest veranderde in een ziekbed. Burge meester Everwyn's ziekte noopte hem binnen te blijven en kon slechts van achter de ramen van zijn woon huis een attentie van de Kon. Har monie „Witte van Haemstede" in ontvangst nemen. De loco-burge meester, de heer M. J. Steur onder ging eveneens de gevolgen van een reeds bij de stemming duidelijk zichtbare verkoudheid en moest het bed houden. Daarom was het wethouder L. C. Hoogerhuis, die deze dag de hon neurs waarnam en voor het gemeen tehuis te Haamstede, waar reeds eer der de Padvindersgroep de vader landse driekleur had gehesen, de ve le aanwezigen waaronder alle leer lingen der basisscholen en van de kleuterschool toesprak en hen her innerde aan de toewijding van ons Vorstenhuis voor ons land. Met een driewerf hoera voor onze koningin besloot de wethouder zijn toespraak, waarna de Kon. Harmonie het Volks lied speelde, gevolgd door nog enkele vrolijke wijsjes. De muziek was ver sterkt met enkele leden van het Jeugdcorps. Jcugdaktics De morgen stond in het teken van dc schoolgaande jeugd en zij kreeg in groepsverband een aantal taken tc vervullen die zowel in Burgh en in Haamstede uitgevoerd moesten wor den. Hierin behaalde de volgende leerlingen derde prijzen: Mieneke Schoonaard, Hans de Hamer, Ad Janse, Ria v. d. Schelde. Connie Landman, Ben Heutink, M. Verhaart, Marcel Hanse, Bianka Hanse, Martin v. d. Have, Niek Dambruin, Diana Flohil, Frank Bouman, Ingeborg Jon ker, Anja Verhage, Ria Boot, Desiré Sorgedrager, Johan Tuinman. Jaap Welleman, Jan Kouwen, Nelleke Rouw, Kees Kooman, Leen Fondse en André Dalebout. De tweede prijzenwaren voor: Erik Glerum, Peter Fooij, Cora Ken- Iers, Fransien Boot, Picter Jonker, Jan Remmers, Gerda Braam, Riannc Stoel. Leon van Twist, Steef Duin houwer, Janneke den Boer, Madja Provoost, Jack v. d. Berge, Peter Boot, Leni van Dongen, Petra Rouw, Jenny Speelman, Lia Slager, Marijke Boot, Ko den Boer, Johan Vreden- bregl, Annemarie Thijsse, Jean Soe- ters, Jeanette de Vrieze. Eerste prijzen: Leo Bom, Jan Piet van Waveren, Wouter de Jonge, Ma rieke Coomans, Jenny van Eenigen, Jaap Kloosterman, Marianne Slager, Zeskamp-achtige toestanden. (Foto: Zierikzecsche Nieuwsbode).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2