MIJN VROUW, MIJN SUPERIEUR Ir. F. J. Philips ongerust over inflatie Jaarvergadering N.V.V. Bestuurdersbond Sch.-D. ZIERIKZEE, 1-5. De N.V.V. be stuurdersbond Schouwen-Duiveland hield donderdag jl. in het „Huis van Nassau te Zierikzee de jaarverga dering. Bij afwezigheid van de voor zitter opende de heer P. v. d. Ende als tweede voorzitter deze jaarver gadering. A ri de orde werd gesteld het toegezonden jaarverslag van de secretaris dat werd vastgesteld. Het financiële verslag, waarover nog enige vragen werden gesteld, mocht na toelichting van de penningmees ter, mede de goedkeuring van de vergadering oogsten. Bij de bestuursverkiezing, die o.a. moest vccizien in de funktié van voorzitter, daar de heer Verheijen zich niet meer herkiesbaar stelde, werd met algemene stemmen geko zen de hp ér A.' de Graaf te Zierik zee, die zich deze keu2e liet welge vallen. Herkozen wérden de heren J. W. Manni (A.B.V.A.), H. Does (A.N.M. B.) en A.' Voshol (A.V.B.) ..allen te Zierikzee. Als vertegenwoordiging van hun. afdeling werden aan het béstuur toegevoegd de heren B. v. d. Lelie (A.B.O.P.) en L. de Jonge (A.N.B.) Nieüwerkerk; De controle van het financieel versiag werd zodanig ge wijzigd dat elk jaar een der aange- sloten afdelingen daarvoor zal wor den aangewezen; voor dit jaar de afdeling Bruinisse. MOSKCli. De Sowjet-Unie heeft besloten de bouw van een fabriek voor vrachtwagen aan de rivier de Kama ten. oosten van Moskou ter hande te nemen zonder buitenlandse deelneming. Wél bestaat er een mo gelijkheid voor samenwerking; bij andere projekteii. Na afhandeling van de huishoude lijke zaken, beantwoordden de aan wezige disti iets-bestuurders de uit de vergadering gestelde vragen. In verband n et de sociaal-economische ontwikkeling in het Delta-gebied is een nieuw N.V.V. district gevoi-md voor Zuid-West Nederland, waaron der ook de Bestuurdersbond Schou wen-Duiveland ressorteert. Frontale botsing: vier zwaar gewonden GUYK, 2-5. Bij een frontale auto-r botsing tussen Cuyk en Haps zijn zondagmiddag drie Joegoslavische arbeiders uit Cuyk en een inwoner uit Vianen zeer zwaar gewond ge raakt. Alle gewonden werden over gebracht naar het St. Qanisiuszie- kenhuis in Nijmegen. De gewonden zijn de. Joegoslaven 'D. P. (23), S. J. (23) en D. J. (29), die allen bij de con- servenfabriek Homburg in Cuyk wérken. De inwoner uit Vianen, die naast zijn schoonzoon in de auto zat, is de 65-jarige L. van de W. Twee kinderen in zandafgraving gestikt WEERT, 2-5. Twee kinderen uit het gezin Beeren uit Weert zijn zon dagmiddag tijdens het spelen in een zandafgraving in Haelen onder neer stortend z.:nd beloven en door ver stikking cm het leven gekomen. De ijlings geroepen hulp mocht niet meer baten. De zandafgraving was niet afgerasterd. Ru'.in 1000 jaar oud moet deze vcelurmige linde zijn, die staat in Broeken 'eld (Roergebied). De boom is ziek en er werd een boomchirurg bijgehaald, die met drie helpers de livcle opereerde. De boom blijft wel tot de chronische patiënten van de hemedokter, maar komt de ergste kwalen wel te boven. Onderzoek naar dood ziekenhuispatiënte DEN HELDER, 2-5. Op verzoek van t e directie van het gemeente ziekenhuis Parkzicht in Den Helder eer. justitioneel onderzoek in- - ..r dood van een patiën te van het ziekenhuis, de 60-jarige mevr. M. Lafleur-Stok uit Den Hel der. Zij is op 1 mei 's nachts om vijf uur uit bed gevallen en heeft toen zeer ernstig letsel aan de nekwervel opgelopen. Ten gevolge hiervan is zij zondag overleden. „Mariners" naar planeet Mars WASHINGTON, 30-4. In mei begint de NASA, het Ameri kaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart, met een experi ment dat voor het onderzoek vain de planeet Mars van groot,belang belooft te worden Er worden dan namelijk twee „Mariner"-ruimtesondes naar de planeet gestuurd, die daar in november van dit jaar als kunstmanen om Mars moeten gaan draaien en zoveel moge lijk gegevens naar de aarde moeten doorseinen. Een bekend man op Bruinisse is de heer Jan van der Have sinds 1956 voorzitter van de muziekvereniging „Nu met Hope". Eer hij de voorzit tershamer ging hanteren, was hij al vele- jaren lid, totaal nu bijna 41 jaar, waarvan 35 jaar bestuurslid. Ook in de vakbond vervult de heer Van der Have een bestuursfunktie. Indertijd was dat de ANAB, nu werkt hij in de havens van Rotter- Hulp voor Oostpakistaanse vluchtelingen UTRECHT, 29-4. De stichting „Mensen in nood" in Den Bosch en de stichting „Oecumenische Hulp" in Utrecht heben van hun internationa le organisaties verzoeken om hulp ontvangen voor de Oost-Pakistaanse vluchtelingen in India. Deze oproep is gedaan na overleg met de autori teiten in India. De stichtingen heb ben besloten, hun girorekeningen open te stellen voor giften. Inmid dels hebben zc als eerste bijdrage elk een bedrag beschikbaar gesteld van f 10.000,-. Renesse in 1908. Het is het begin van de tegenwoordige Kromme Re- ke en op de hoek rechts woont te genwoordig mevrouw K. J. de Oude- Linders, echter niet meer in hetzelf de huis, want dat heeft al lang plaats moeten maken voor een moderner huis. EINDHOVEN. 30-4. De thans af getreden voorzitter van de Raad van Bestuur van N.V. Philips gloeilam penfabrieken ir. Frits Johan Philips, heeft in zijn laatste jaarrede tijdens de algemènè aandeelhoudersverga-- dering zijn bezorgdheid uitgesproken over de sterke inflatie die thans de stabiliteit en groei van de economie van vele Europese landea dreigt.. De winstmarges krimpen .hierbij sterk in en vele bedrijven raken in ernsti ge financiële moeilijkheden: „Soms wordt een soort sanerings- en ondersteuningsproces in gang ge zet. dat leidt tot een bepaalde vorm, van nationalisatie. Zo'n ontwikke lig is fnuikend voor hte privè-initia- Bejaard echtpaar verjoeg overvaller WILDERVANK, 2-5. Het bejaar- de echtpaar Oldenborger dat in Wil- dervank het kantoor van de staats loterij beheert, heeft donderdag een overvaller op de vlucht gejaagd. Omstreeks tien uur 's avonds werd aan de deur gebeld. De 77-jarige K. Oldenborger, die open deed, zag een man met een nylonkous over zijn hoofd. De overvaller, die de heer Ol denborger zwijgend een pistool te gen de borst drukte, kreeg echter nogmaals de kous op de kop. De kantoorbeheerder alarmeerde zijn vrouw en samen wisten zij de overvaller de deur uit te werken. Hij sloeg op de vlucht, en sindsdien ont breekt van hem ieder spoor. Een signalement van de overvaller is n'iet bekend: vermoedelijk is hij 20 tot 25 jaar oud, en heeft hij donker haar. Twee kinderen en man naar ziekenhuis door hondeheten ROTTERDAM. 1-5, In de Rotter- damse wijk IJsselmonde heeft een loslopende herdershond twee kinde ren van drie en negen jaar en een man van 55 jaar zo ernstig gebeten, dat zij in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. Het negenjarig meisje werd het ernstigst gewond. De hpnd beet haar enkele malen in het achterhoofd. De politiè heeft te gen de eigenaar van de hond proces verbaal opgemaakt. tief en belemmert multi-nationale ondernemingen hun aktiviteiten we reldwijd voort te zetten ten behoeve van zeer velen", aldus ir. Philips. Twee Turken gewond bij steekpartij ROTTERDAM, 2-5. De Rotterdam- se politie heeft zaterdagavond.in een pand aan de Gerrit van de Linde straat in de Maasstad twee Turkse arbeiders in zorgwekkende toestand aangetroffen. Zij waren het slacht offer van een steekpartij. De 34-ja- rige Abdullah Tenbel had een steek wond in zijn been. Zijn broer, de 29- jarige Sevki Tenbel, had een snee in zijn buik. Ze zijn naar het Dijkzigt- ziekenhuis overgébracht. De inver- band met hun toestand konden zè tot nu toe niet woi'den. verhoord. De dader, een neef van de slachtoffèrs, de 23-jarige Ahmed Mehmed T. is voortvluchtig. Het mes waarmee ge stoken is nog niet gevonden. DOLFIJNENSHOW RHENEN, 1-5. Nederland is ver rijkt met een nieuw dolfinarium in de bosrijke omgeving van Rhenen opende de commissaris van de ko ningin in de provincie Utrecht, prof. mr. P. J. Verdam, in het recreatie park Ouwehand een bijna één uur durende dolfijnenshow. Behalve vele officiële autoriteiten, onder wie het bijna voltallige college van G.S. en enkele leden van de Tweede Kamer commissie voor recreatie, was de Rhenense schooljeugd bij deze eer ste show aanwezig. Vooral bij de jongeren, die ter ge legenheid van de verjaardag van de koningin gratis waren xdtgenodigd, oogstten de kunstjes die de dolfijnen bij de 28-jarige Hawaiaanse trainer Tek Yoon uitvoerden, veel succes. De reuzensprongen, /?-aaie buitelin gen en ingewikkelde kunstjes ontlok ten aan de aanwezigen kreten van bewondering en een daverend ap plaus. Tot 15 oktober zullen de dolfijnen Sonny en Sally (zeven en acht jaar hun kunstjes aan het publiek verto nen. Volgend jaar zal de shoio in waarschijnlijk nog uitgebreidere vorm weer bij Ouwehand terugko men. FEUILLETON door lena schagen financien en economie huis te maken. Voor het brede ka merraam keken Erik en Ria 't paar tje na, de armen om elkaar heen. „Ik benijd ze niet ,Ria". „Ik ook niet. Als vader maar niet te keer gaatHij is zo gauw drif tig". „Tja, liefje, wie z'n achterste ver brandt, komt op de blaren te zitten". Ze draaide zich naar hem toe, zijn armen grijpend en keek hem strak in het gezicht. „En dat zeg jij, me neer Gemaal? Als wij ook zo lang hadden moeten wachten op een huis, hoe zou het ons dan zijn vergaan? Geef daar eens een eerlijk antwoord op? En dan hoef je nog niet eens te denken aan jezelf. Per slot van re kening was ik ook niet van marmer." Hij boog zich en kuste haar innig. „Dotje, je hebt gelijk. Laten wij 'dat lieve stelletje maar niets meer ver wijlen. Als je gek op elkaar bent en je ziet geen verschiet.. Hij zuchtte. „Die ellendige woningnood ook Op dit moment ging de telefoon. Erik liep naar de hal en meldde zich. Ria begon de kopjes weg te nemen om ze naar de keuken te brengen, doch Erik riep haar: „Ria kom es gauw!" Ze rende naar de hal. ..Wat is er?" Ze keek hem verschrikt aan. maar toen ze zijn lachende gezicht zag. was ze weer gerust. Hij gaf haar de telcfi on o\c- on zei: ,,'t Ts Piet uit Gorinchem. Ilillic en hij hebben een dochter; hij is dolgelukkig. Ze nam de telefoon over: „Hallo Piet. werkelijk Gefelici teerd, zeg. Hoe is Hillie Alles goed? Hoeveel zeg je Aacht pord Toe meer.Fijn, hè, dat jullie nu eindelijk een dochter hebbenZeg, we komen morgen even, hoor. Moe laat is bezoek 2 Oké, we zijn er om twee uur. Doe Hillie de groeten, hè Dag Ria legde de telefoon op de haak, waarna ze zich omdraaide naar Erik ..Wat fijn voor ze, hè, na drie jongens eindelijk een meisje.... En Licnlie straks Plotseling betrok haar gezicht en begon ze te huilen tegen de schouders van Erik Hij keek ontzet. „Wat is er nou 0 Waarom huil je?" „Iedereen krijgt baby's.Gonnie heeft pas weer een zoon en nu Hillie een dochter en.en.Lientje over enkele maanden. En wij zijn al zo lang getrouwd en ik wil ook zo graag een baby, ErikHillie heeft er nu al vier en Fien, die maar een half jaar langer getrouwd is dan wij ook al twee.Ik wil zo verschrik kelijk graag zelf een baby Sussend wiegde hij het schokkende lichaam. „Kom, laten we naar de ka mer gaan, hè? Waar maak je je ei genlijk drk over? Dat komt best een keer met jou, misschien moeten wij wat meer geduld hebben". Ze liet zich meenemen naar de ka mer, waar ze naast hem ging zitten, de armen om zijn hals geslagen. „Erikik vraag me wel eens af. zou ik somsmisschien." Hij begreep haar onmiddellijk. „Orzin, Dotje.... haal je nu geen muizenissen in dat lieve hoofdje van je.Fn als je zekerheid wilt heb ben wa-nom go je dan niet eens naar een specialist Ga maandag eens naar dc dokter en laat je on^ derzoeken. Laat hij je een briefje ge ven vcor een specialist. Misschien kan dat je geruststellen. Maar ik, voor mij, geloof dat je er te zwaar aan tilt. Je hoort zo vaak van stel letjes. die al drie of vier jaar ge trouwd zijn. voor de eerste baby komt. En wij zijn nog niet eens twee jaar getrouwd Langzaam bedaarde Ria. Ze lag nog enige tijd tegen Erik aan. die haar zacht het gezicht schoonveegde en af en toe kuste. ..Over een jaar of Vijf. zes, zeg je misschien: zo is het wolletjes. Erik.... we hebben er al vier Ze begon flauwtjes te lachen. „Vier kinderen.... dat zou ik leuk vinden. niet te ver uit elkaar, dan voeden ze elkaar op. Wat heb ik nu V* „Mij", antwoordde de man rustig. „Fn geen zorgen, niet beroerd, geen schreeuwertje, dat je 's nachts uit je slaap houdtgeen twintig lui ers per dag te wassen. enzovoort" „Ik zou het er allemaal voor over hebben.... met alle liefde." ..Dat weet ik wel, Dotje, Nou, geen gepieker meer. hoor Maandag ga je '■üt de dokter en vraag je een briefje voor een vrouwenspecialist. En nu zou ik nog wel een kopje thee willen hebben. Kan dat (Wordt vervolgd) BRUINISSE, 1-5. Drie inwoners tc Bruinisse ontvingen een onderschei ding ter gelegenheid van de verjaar dag van H.M. de Koningin. Burgemeester en wethouders van Bruinisse begaven zich daarom don derdagmorgen allereerst naar de woning van de heer Jacob Wesdorp, die op 13-jarige leeftijd reeds werk zaam was oo liet landbouwbedrijf van de familie Hanse, waar toen nog de oude heer C. J. Hanse de scepter zwaaide. Hij diende vervolgens diens zoon. de heer P. H. Hanse en nu weer sinds enige jaren de heer C. J. Hanse Pz.. In totaal dezer dagen 41 jaar. Burgemeester Hokken stelde de trouw van de heer Wesdorp en diens arbeidzaamheid ten voorbeeld aan de tegenwoordige generatie en speldde hem vervolgens de medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op'do revers. dam als pendelaar. Hij kreeg in« het bijzijn van het bestuur van zijn ver eniging, de zilveren medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau opgespeld, uiteraard ook on der vermelding van zijn kwaliteiten op cultureel gebied. Mosselvisserü De heer D. de Koning Mz., die enige jaren geleden om gezondheids redenen, voor tal van bestuursfunk- ties moest bedanken, heeft zich in de jaren 1947-1969 bijzonder inge spannen voor de belangen van de Bruinisser mosselvisserij. In de ja ren na de oorlog was er heel wat op te knappen aan de gehavende vis sersvloot. In 1950 kwam toen de mosselparasiet, de cultuur in Zee land vernietigen en begon dc touw trekkerij om de mosselgrohden in de Waddenzee. Recentelijk werd en wordt deze strijd nog gevoerd om percelen te krijgen op de Yersekse Bank (Oosterschelde) om de cultuur in Zeeland nog een aantal jaren te kunnen voortzetten. Een strijd vaak met de rug tegen de muur, maar een strijd die niet werd geschuwd. Niet altijd leidden de akties tot succes, daarvoor is de mosselkwekerswereld te zeer verdeeld. De heer De Koning was 10 jaar secretaris en 12 jaar voorzitter van de vissersvereniging ten- plaatse, was van 1953 lid van de gemeenteraad voor Algemeen Be lang (VVD). De heer De Koning werd begiftigd met de gouden me daille. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). Zijn zwager greep zijn hand en drukte die. „Dank je wel, Erik, dit is geweldig! In één klap zijn alle moei lijkheden opgelost". Erik kneep één oog dicht. „Dat denk je, jongeman. Je zult nog wel wat van je vader te horen krijgen, reken maar. Hoe jullie dat bij Lien tje thuis versieren, zoek je zelf maar uit". Ook Lientje stak haar hand uit, maar ze trok ook zijn hoofd naar zich toe en kuste hem op de wang. „Dank je, Erik, voor wat je voor ons doet. Dat zullen we nooit vergeten". Ze dronken nog thee, waarna ze vertrokken om de Canossusgang naar

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 6