Mooie woorden, maar komen de daden ook VAN HET VADERLANDSE ERF Prines Armgard begraven Heden (maandag) gaat zomeravondvoetbalcompetitie van start Bruse lieren voor Zierikzeesche schepen Kinderspelen op Koninginnedag te Ouwerkerk Het uitgelekte ontwerp-rapport van de S.E.R. - dat deze zelf kenne lijk tot na de verkieznigen had 'Wil len bewaren - heeft als hoofdthema dat land nog burger gebaat zijn met een door üvfiatie geknakte economie. De sociaal-economische raad, die de voornaamste adviseur van de re gering is, blijkt daarover opvallend eensgezind en de twee grote groepe- ingen erinn overtreffen elkaar haast in redelijkheid van wat naar hun mening nodig is om de jaren 1972 tot 1975 zo welvarend mogelijk door te komen. De vakcentrales stellen vast dat in dit verband een rem op de loon stijgingen onontkoombaar is, de werkgevers lijken bekeerd van hun tot dusver gereserveerde houding je gens allerlei vormen van loon die niet direkt in de konsumptie terecht komt en: vermogensaanwasdeling bijvoorbeeld en pensioensvoorzie- njngen. Gevaarlijk achten beiden het als steeds grotere geldmassa's in de beurs van winkelende mannen en vrouwen terechtkomen en de vraag naar artijcelen dus laten toenemen zonder dat een evenredige produk- tieverhoging ertegenover staat. Nu is dit uiteraard niet de enige manier waarop de inflatie in de hand ge werkt wordt al is het doorberekenen van loonsverhogingen in de prijzen natuurlijk wel een belangrijke. En ook een die zichzelf steeds m,eer pro beert te overtreffen. Immers als dingen duurder worden komen ei sen tot loonsverhoging en die maken dingen weer duurder enzovoort. Werknemers zeggenschap Maar een belangrijk element in deze cirkelgang is dat een groei in konsumptieve bestedingen door gaans gepaard wil gaan met een te ruggang in investeringen en die zijn hard nodig om de bedrijven in staat te stellen tot vernieuwingen, tot uit breidingen, to moderniseringen om in de konkurrentiestrijd op de been te blijven. Een mooi bij-effekt van rijkere pensioenfondsen is bijvoor beeld dat daarin kapitalen worden verzameld die ook weer belegd moet ivorden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Hijkersmilde (toez.): M. J. Kalvenhaar. Geref. Kerken Bedankt voor Oldekerk (Gr.): G. D. Hanemaayer. Bergum. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Lutten-Gramsbergen: B. van Riet, Bolnes-Slikkerveer. Bedankt voor Velp: K. Drost, Hil- lègersberg-Straatweg, Bergschen- hoek. Kandidaat J. IJkel te Leiden is niet beroepbaar en kan ook 's zon dags de kerken niet dienen. Geref. Gemeenten Beroepen te Oud-Beijerland: C. de Ridder, Nunspeet. Bedankt voor Poortvliet: M. G. Mouw, Oudemirdum; voor Rilland- Bath: L. Huisman, Vlaardingen. Tweetal te Hoogvliet: E. Venema, Zwijndrecht en J. van Ravenswaay, Arnhem. Wandelende eland STOCKHOLM, 2-5. Het metrover- keer van een buitenwijk van Stock holm is zondag vier uur lang ge stremd geweest doordat een eland de rails als wandelpad had gekozen. Het dier moet op de rails zijn gekomen op een plaats waar de lijn boven gronds komt. De reizigers werden met autobussen vervoerd. Alle pogingen om het dier te van gen faalden, totdal een verdovend pijltje het in slaap bracht. Het dier is daarna naar de Skansen-dieren tuin cfvergebracht en over enige zal het weer in vrijheid worden gesteld, zeer ver van de metro. DEN HAAG. Zaterdagavond om streeks elf uur is de 35-jarige Turk C. R. voor zijn pension aan de Hoef- kade in Den Haag door een landge noot gestoken. De man werd met zeer ernstige verwoningen in de buik en aan de schouder opgenomen in het ziekenhuis Zuidv/al. In het ontwerp-rapport wordt ook weer eensgezind vastgesteld dat bij het beheer van die enorme kapita len de vakbeweging als vertegen woordiger van de premie-stortende werknemers zeggenschap moeten ten krijgen. Een heel mooi rapport dus. We zouden echter ook de hoop moeten kunnen koesteren dat er iets van terecht komt - wat by S.E.R.- adviezen lang geen regel is gebleken En voorshands duidt weinig daarop. Tegenover de eensgezindheid in de S.E.R. zien we bijvoorbeeld nu al een verharding van de houding van werkgevers en vakbonden tegenover elkaar aan het loonfront, met de dreiging van stakingen van grote omvang in het verschiet: een beetje Engels perspectief. Waarbij we niet moeten vergeten dat de vakcentra les wel in de S.E.R. redelijke argu menten 7iaar believen kunnen uit spreken en ondersteunen, maar dat het daarmee nog niet is gezegd dat ze de by hen aangesloten bonden daarvoor ook tot de konsekwenties kunnen overreden - van dwingen is helemaal geen sprake. Het emotio nele klimaat dat in de laatste jaren hier is gegroeid geeft weinig hoop dat uit de mooie S.E.R.-woorden ook mooie daden zullen voortkomen. Kerken pleiten voor vredesconferentie NYBORG, 2-5. De zesde Europese kerkenconferentie, een organisatie die ruim honderd kerken uit Oost en West-Europa omvat, heeft op de laatste dag van haar zitting in de Deense badplaats Nyborg verklaard dat een Europese vredesconferentie dringend nodig is. Op weg naar plaats van noodlanding DEN HAAG, 31-5. Als alles is ge- gaan, zoals ze zich dat hadden voor gesteld, dan zijn nu drie Nieuw- Zeelanders onderweg van hun land naar ons land o.mom op 4 mei als ere-gasten aanwezig te zijn in Wir- dum (Fr.) bij de nationale herden king van de gevallenen. Die her denking zal op de avond van die vierde mei daar zijn geconcentreerd rond het graf van William Robert Fisher, vlieger van de R.A.F., die op 21 januari 1943 als commandant van een „Wellington"-bommenwerper bij een noodlanding bij. Wirdum als enige van de zes bemanningsleden het leven verloor. Fisher, afkomstig uit Enfield in Engeland, was 26 jaar - en voor die tijd al een veteraan - De overige vijf bemanningsleden raakten, meer of minder ernstig ge wond, in Duitse krijgsgevangen schap. Twee ervan, D. Watts de ra diotelegrafist en R. Prior, bommen- richter en boeg-luchtschuttèr waren Engelsen en in dienst van de R.A.F. Drie hadden Nieuw-Zeelandse natio naliteit. Die drie, de toen tweede vliegér George Emerson, de staart- schutter Harold Hughes en de navi gator Gordon Whitla, zijn nu naar ons land onderweg. AMSTERDAM. De Amsterdamse politie heeft zondagmiddag .een in brekersbende van zeven man (leef tijden van. 16 tot 18 jaar) aangehou den, die ervan wordt verdacht in de afgelopen veertien dagen in Amster dam-Noord onder meer in scholen, kantoren en winkels meer dan een dozijn inbraken te hebben gepleegd. Accent op sportief spel ZIERIKZEE, 3-5. Heden (maandag) gaat de zomeravondvoetbalcompeti tie 1971 van start in het rayon Zie- rikzee. Het is het begin van het vijf tiende seizoen. De aftrap zal op het sportpark „Bannink" worden ver richt door burgemeester Th. H. de Meester. Te Serooskerke en Noordgouwe waar vandaag (maandag) ook wed strijden voor de zomeravondcompe- ODWERKERK, 1-5. Koninginne dag is te Ouwerkerk op bescheiden wijze gevierd, 's Morgens verzamel den zich bij het Dorpshuis het Oranjecomité, het hoofd en perso neel, van belde scholen met de school jeugd en de muziekvereniging. Met de verdere belangstellenden vertrok de optocht naar het sport terrein, waar kinderspelen werden georganiseerd. Allereerst waren de kleuters onder leiding van de hoofd leidster, mevr. De Later-van de Ton- nekreek, aan bod met een kringspel met blokken (blokjesrapen). Van de ruim 30 kleuters bleef als winnaar over Piet Flikweert, die het op het laatste moment nog net winnen kon van zijn tweelingbroertje. Daarna was er een spel met negen hoepels, drie aan drie, waardoor zij moesten kruipen, telkens een zakje meene- nemen, in de speelgoedvrachtwagen deponeren en weer terug. Hierbij waren de twee eerste prijzen voor de gelukkigen Bram Nico Scheele en Wim Hage. Tot slot was er een wed strijd: over een balk-in-de-lengte lo pen, een stellage met sporten be klimmen, van een plank afglijden, een balletje oprapen, dit terugwer pen en aan het einde van de race weer oprapen. Er waren vier kansen, waarvoor zich plaatsten: Thijs Flik weert, Caty Remeeus, Irma Bolijn en Janette van der Linde. De andere leerlingen Kinderen van de openbare school hadden een spel met ballengooien in een kubus. De beste waren: Piet Kuyper, André Hage, Ad. Remeeus, Kees den Boer, Hans Hillebrand, Peter Stoutjesdijk en Johnny de Jonge. Met muziek-assistentie had daarna de zakkendans plaats, waar bij overbleef René Brokke. Bij het zakkenlopen was de eerste keer Kees den Boer de snelste en de tweede keer Carla Vijverberg. Als laatste onderdeel werd het ringrijden per fiets gewonnen door Elly van der Marei, die het presteerde de meeste ringen te steken. U rinoir in reclamezuil AMSTERDAM, 30-4. In het Amsterdamse straatbeeld zal binnen enkele maanden een nieuw type urinoir verschijnen waarbij rekening is gehouden met de bezwaren die het pu bliek heeft tegen de duidelijke opvalleride uitvoering van het ogenblik. Het ivordt een recla mezuil met „piasaccommoda tie", waarvan de tuinstad Os dorp de primeur krijgt. De combinaties van urinoir en re clamezuil zullen worden ge plaatst in de buitenwijken van de oudere stad en in de nieu we stadswijken. Een en ander geschiedt ïn het kader van het saneringsplan voor de hoofd stedelijke urinoirs, waarmee vorig jaar een begin is ge maakt. De ondergrondse en halfondergrondse waterplaat sen zijn inmiddels gesloten. Een aantal bovengrondse zal de komende jaren worden ver wijderd. Van de ca 175 urinoirs zullen er dan no.g ca 125 over zijn. Hieronder bevinden zich de befaamde enkele en dub bele „krullen", waarvan de oudere typen - de eerste date rend uit 1880 - bouwkundig tot de historische monumenten behoren. PARIJS. In de nacht van vrijdag op zaterdag is een bom ontploft op de binnenplaats van de Amerikaanse ambasade in Parijs. titie worden gespeeld worden tradi tiegetrouw ook de ballen weer aan het rollen gebracht door burgemees ter Everwijn (mogelijk plaatsvervan ger wegens ziekte) en door loco-bur gemeester Moermond van Brouwers haven. Wedstrijden worden gespeeld in de periode 3 mei tot en met 8 juli en de voorkeur aan een halve competitie, totaal dus 45 wedstrijden, verdeeld in 21 wedstrijden te Zierikzee, 16 te Serooskerke en 8 wedstrijden te Noordgouwe. Onderstaande verenigingen hebben De harmonie maakte tot besluit nog een rondgang door het dorp en liet voor het Dorpshuis het volks lied horen. De heer M. K. Romeyn, voorzitter van de Oranjevereniging „Prinses Beatrix", richtte hartelijke dankwoorden aan het adres van „de muziek" en verder tot allen die aan dit feest, al was het maar beschei den, hun gewaardeerde medewer king hadden verleend. Flitsen uit het buitenland LONDEN. De Engelsen die zich zorgen maakten om hun koningin kunnen weer vrij adem halen. Ko ningin Elisabeth, die de laatste we ken aan een slepende verkoudheid en voorhoofdsholteontsteking leed is volgens een gepubliceerd bulletin weer bijna geheel hersteld. LIMA. Peru en communistisch China hebben een handelsovereen komst getekend. Naar president Juan Vel?.sco Alvarado van Peru mee deelde, wordt de aanknoping van diplomatieke betrekkingen overwo gen. MOSKOU. Rond 1.300 Joodse Rus sen hebben deze maand verlof ge kregen om naar Israël te emigreren. Zo is vrijdag in goedingelichte Mos- kouse kringen vernomen. BELGRADO. Binnenkort zal erin het Zuidslavische Brioni een plenai re zitting van de Liga communisten worden gehouden die van beslissend belang wordt geacht voor het toe komstige politieke leven van het land. DJAKARTA. Indonesië overweegt de aankoop van Franse Mirage jachtvliegtuigen en Amx tanks, al dus heeft de minister van buiten landse zaken, Adam Malik, meege deeld. Frankrijk heeft Indonesië de ze wapens aangeboden. RIO DE JANEIRO. De Brazili aanse geheime politie heeft twee Jezuieten gearresteerd omdat, zij een verboden linkse studentenorganisa tie in de school waar zij les gaven, bijeenkomsten hadden laten houden. KATMANDOE. De internationale expeditie naar Mount Everest kampt met ernstige moeilijkheden als ge volg van het voor deze tijd van het seizoen slechte weer. Daardoor be sloten vijf alpinisten terug te keren. De expeditie telt nu nog 26 leden. MOERKAPELLE. Zondagmiddag is een oppervlakte van ongeveer 100 bij 80 meter bos, waarop lage dennen en berken, in de gemeentebossen van Moergestel, door brand verwoest. LONDEN. Over vijftien jaar zal er in Engeland een rassenoorlog woe den, zo heeft de Britse conservatieve 'oud-minister Enoch Powell zondag avond in een televisiedebat voor speld. KAAP KENNEDY. De Amerikaan se luchtmacht gaat donderdag een spionagekunstmaan lanceren, die volgens gezaghebbende bron lance ringen van raketten moet gaan waarnemen. PORT-AU-PRINCE, 1-5. Jean Claude Duvalier, de 19-jarige presi dent van Haiti, heeft amnestie afge kondigd voor de duizenden landge noten die tijdens het 14-jarig bewind van zijn vader naar het buitenland zijn uitgeweken. Maar „communisti sche agenten of mensen die de vrede verstoren" ziet hij liever niet ko men. BRUSSEL. Nederlandse militairen van honderd en één-tankbataljon hebben zondag een groot aandeel ge had in het blussen van een bosbrand bij het Belgsiche legerkamp Beverlo. zich opgegeven voor de zomeravond voetbalcompetitie in het rayon Zie rikzee seizoen 1971 deel te nemen: Die Gouwe; Hartogs P.V.; Kon. Zeelandia; PZEM; Rijkswaterstaat; Smit-Bolnes; Stella Boys; Toren Boys; VAB; Velocitas. De commissie vestigt er met na druk de aandacht op, dat het bij het zomeravondvoetbal vooral gaat om de sportiviteit. De „knikkers" tellen wel, maar zijn misschien toch niet het belangrijkste. Het gaat om een sportieve vrije tijdsbesteding en het spel DETMOLD, 1-5. Begeleid door haar beide zoons, prins Bernhard en prins Aschwin, door koningin Juliana en haar kinderen is prinses Armgard zaterdag in het Duitse plaatsje Det- mold ten grave gedragen. De teraar debestelling werd voorafgegaan door een sobere rouwplechtigheid in de kleine donkere slotkapel in de voor malige hoofdstad van het vroegere vrostendom Lipper( zie ook elders in dit nummer). Enkele honderden belangstellen den, ook uit Nederland, waren naar het familiegraf even buiten de stad gekomen, waar het stoffelijk over schot van prinsse Armgard samen met dat van haar in 1934 overleden echtgenoot in één graf werd ge plaatst. „Vlaggetjesdag" in Harderwijk HARDERWIJK, 1-5. Voor het eerst na 19 jaar is zaterdagmiddag te Har derwijk weer vlaggetjesdag gehou den. Het evenement was georgani seerd door de zeeverkennersgroep Tjerk Hiddes. In de ochtenduren werd ih de oude visafslag een tentoonstelling gehou den over de visserij in vroeger jaren. De expositie was verzorgd door be drijven en verenigingen, 's Middags tonoden kanoers, zeilers en water skiërs aan een duizendkoppige me nigte hun kunnen, terwijl de red dingbrigade een demonstratie gaf. Het grote feest werd besloten met het admiraalvaren, waaraan door meer dan vijftig grote en kleine bo ten werd deelgenomen. Woning beklad DEN HAAG. Onbekenden hebben in de nacht van zaterdag op zondag een woning op de hoek van de Van Blankenburgstraat en de Banstraat in Den Haag beklad met de leuze „Let my people go" (Laat mijn volk gaan). De woorden zijn zodanig aan gebracht dat ze goed zichtbaar zijn vanaf het gebouw van de Russische ambassade. De machinefabrieken te Bruinisse zijn de laatste weken hard bezig, dë schepen die nog niet voorzien zijn van een z.g. uitkaplier, daarvan te voorzien, maar soms gaat dat ge paard met eveneens de vernieuwing van de oude installatie, om ook de gewone korren mee op te halen. Zo leverde dé firma P. Maaskant en Zonen te Bruinisse de laatste Wut biedt de BEELDBUIS Y DINSDAG 4 MEI NED. 1: Na de Fabel en hét jour naal staan Pierre Jansen en Leen Timp enkele minuten stil bij de gra ven en herdenkingsmonumenten vati de gevallenen in de tweede wereld* oorlog. Hierop aansluitend een con cert van het Radio Philharmohisch orkest o.l.v. Charles de Wolff. Tot acht minuten over acht een repor tage van de dodenherdenking op de Waalsdorpervlakte. Na het journaal een spel getiteld Eiken en konijnen. Medespelenden zijn Henk van Ulsen, Dore Smit, Pim Dikkers, Wim Hod- des, Johan Schmits, Steye van Brandenburg, Frans Kokshoorn, Sacco van der Made, Marijke Metc- kens, Herman Frank, Fred Scholten, Frans Kokhorn en Peter Areans. Als ondertitel draagt het stuk Kroniek. Kroniek omdat het een bééld geeft van het Duitsland tussen 1950 en 1960. In alle drie delen komen de zelfde personen voor zoals de SS dokter die tijdens de oorlog proeven nam met gevangenen en na de oor log weer vrolijk een praktijk begon. Ook nu zijn er twee leraren die tij dens de oorlog van mening verschil den over diverse militaire zaken en nu samen een koortje leiden. Heel het spel laat mensen zien die er in de oorlog waren maar ook heden nog. Tot slot van het avondpro gramma. Televisier magazine en het journaal. jNED. II: Na de Fabel en het jour naal Kunstsignalering en tot het journaal van acht het radio Philhar- monisch orkest. Na het journaal van even over acht Brandpunt Speciaal die ingaat op de verkiezingsuitsla gen vanuit het nieuwscentrum Nieuwspoort te Den Haag. Na het journaal en deze Brandpuntafleve ring een heediepe duik in de ge schiedenis. In 1749 verging er aan de Engelse zuidkust het Nederlandse schip Amsterdam. De bemanning wist zich op het nippertje met de goud en zilverbuit te redden. Een paar jaar geleden zijn die schatten echter teruggevonden en nu is men weer naar het wrak gaan zoeken. Hierna Paul Vlaanderen met een nieuw avontuur. Hij moet weer eens een moord oplossen. Die moord is echter al vijf jaar geleden gebeurt. Maar er wordt, omdat die moord vijf jaar geleden gebeurt is, een reu- ni gehouden waar de moordenaar zich eveneens bij bevindt. Paul kan nu gaan uitzoeken wie van de aan wezigen de moord gepleegd heeft. Op deze dinsdagavond rest ons na Paul Vlaanderen alleen nog het laatste journaal. DINSDAG 4 MEI NED. I: 18.55 Fabeltjeskrant; 19.00 journaal; 19.05 Een paar minuten is het stil; 19.30 liet Radio Philharmo- nisch orkest; 19.50 Reportage doden herdenking Waalsdorpervlakte; 20.10 Rondvaartboot gezonken maar opvarenden gered TRAPANI, 1-5. Op de rivier de Mazaro te Mazaro del Vallo in zuid- west-Sieilië, is een plezierboot met ongeveer vijftig mensen aan boord door een treiler geramd en gezon ken, Nader is bericht, dal de opvaren den van het gezonken vaartuig zijn gered, zij het dat enkelen van hen zijn gewond. Jongen kreeg dodelijke klap van schommel ZUNDERT, 1-5. In de speeltuin van het sportpark „De Wildert" in Zundert kreeg vrijdagmiddag de ne genjarige Corné Aerts uit die plaats die tijdens het spelen struikelde, een klap van een schommel tegen het hoofd. De jongen werd zodanig ge wond dat hij even later in het Igna- tiusziekenhuis in Breda is overle den. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 3-5. Aangevoerd: 1263 dieren, t.w. 937 runderen en 326 varkens. Prijzen per kilogram: slachtrunde- ren extra f 5,45-5,95, le f 4,85-5,35, 2e f 4,45-4,75, 3e f 4,10-4,30; slacht- varkens 1 e f 2,17-2,22, 2e f 2,14-2,17, 3e f 2,12-2,14; stieren f 4,70-5,35; worstkoeien f 4,10-4,30; slachtzeugen f 1,75-1,85; zware varkens f 2,00-2,02. Runderen: aanvoer klein; handel vlot; prijzen hoog. Varkens: aan voer korter; handel vlot; prijzen fijne varkens iets hoger. Slachtzeu gen onveranderd, enkele prima's bo ven notering. KERKNIEUWS Gèref. Gemeenten in Nederland Zièrikzee; Donderdag 6 mei, 's avonds half acht, (7.30 uur), ds. Van Beek, Ophéusden. wéken eeii drietal nieuwe lieren af. aan mosselschepen uit Zierikzee. De moselkotter ZZ 8 van de gebrs. Jac. en W. Schot B.W.z., werd voor zien van een zestrommelige Maas kantlier, de Z.Z. 9, van de firma W. K. Schot werd uitgerust met een achttrommelige vis en uitkap lier, terwijl ook de Z.Z. 6 van de firma Gebr. Kouijzer een nieuwe zestrom melige lier werd geleverd. Journaal; 20.25 Eiken en konijnen; 22.00 Televizter Magazine; 22.50 Journaal. NED. 11: 18.55 Fabeltjeskrant; 19.00 Journaal; 19.05 Kunstsignalering 19.30-20.25 Zie Nederland I; 20.25 Brandpunt; 21.10 Het wrak van een Oost Indië vaarder; 22.00 Paul Vlaanderen; 22.50 Journaal. WOENSDAG 5 MEI NED. I: In hét middagprogram ma voor de kinderen avonturen met Bruintje Beer en de rubriek Kijk Zelf maar. In kijken naar kun nen de kinderen zien hoe zweef vliegtuigen zelf worden gemaakt. In het avondprogramma na het jour naal en de Fabel, Den Haag vandaag met het Oog op België, Kenmerk en Socutera. Na het journaal en weers- ober zicht van acht uur óe uit 1962 daterende Nederlandse film De Overval. Dr. L. de Jong schreef het scenario. Een verhaal gebaseert op de in 1944 zo goed verlopen overval op het Huis van Bewaring te Leeu warden. Na deze film „Wij leven in 1971een programma van Lout Steenbergen waarin echte deelne mers van de overval op het Huis van Bewaring in Leeuwarden pra ten met jongelui of het goed is ieder jaar weer opnieuw het Nederlandse volk te moeten herinneren aan de tweede wereldoorlog. De rest van de avond is voor Studio Sport, Ziens wijze en het journaal. NED. II: Na het het journaal en de FabelMik. Na het journaal van acht uur Het geheim van de Mareno bay, een aflevering uit de serie The Outsider. Er is een. schrijver ver dwenen. De man was bezig een boek te schrijven over de Mareno bay. De bewoners waren wel bang dat de man te veel vuile was over het plaatsje buiten zou hangen. Iedereen heeft er dus belang by dat de man verdwenen is. Maar David Ross vraagt zich af of de verdwijning van de man wel werk van de bewoners is geweest en zo niet wie heeft dan de ontvoering op zijn geweten. Da vid gaat snuffelen en vindt het lijk van de man. Een nieuwe vraag rijst. Wie heeft de schrijver vermoord Hierna de rubriek voor de doe-het- zelver. Dan voor de allerlaatste keer dè rubriek Verslag op woensdag door Kees Boomkes. WOENSDAG 5 MEI NED. 1: 17.00 Bruintje Beer; 17.10 Kijk zelf maar 18.45 Fabcltjes- krant; 18.55 Journaal; 19.05 Den Haag vandaag; 19.10 Met het. oog op België; 19.30 Kenmerk; 20.00 Jour naal; 20.20 Politieke partijen; 20.30 Stichting Socutera20.35 De Over val (hoofdfilm); 22.10 Wij leven in 1971; 22.25 Studio Sport; 22.50 Zienswijze; 23.40 Journaal. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Mik: 20.00 Journaal; 20.20 The Outsider; 21.10 Zelf Doen; 21.51 Verslag op woensdog; 22.30 Journaal. ARAM EN DE GULDEN STEEN 61. Doch Satarin week geen schrede terug. Zijn ogen schenen bliksem te schieten en hij bulderde de mannen toe: „Terug, hls uw leven u lief is! De eerste die mij durft aanraken zal met mijn macht kennis ma ken! Ik zal u voor de vogels laten werpen, wanneer ge niet ogenblikkelijk uw arbeid hervat!" Aarzelend weken de krijgers terug. Hun gezichten verwrongen in duivelse woede. Een dreigend gegrom dat niet menselijks meer had, ontsnapte hun kelen en Satarin besefte dat hij hen niet lang meer in be dwang zou kunnen houden. Er moest iets verkeerd gegaan zijn. Maar wat? Waarom had hij plotseling de macht over deze we zens verloren? Daarvoor was maar één mogelijkheid en plotseling dacht hij aan zijn ontmoeting met Aram, boven in de tempel bij het draaiende brein! Ja, dat moest het zijn! Dan was de wentelende massa tot stilstand gebracht! Satarin besefte dat zijn spel uit was, doch hij was niet van plan zich zonder meer gewonnen te geven. „Eén ti-oef heb ik nog in handen", mompelde hij in zich zelf, die kunnen ze mij niet ontnemen. Hij maakte gebruik van de verwarring onder zijn krijgers en sloop haastig de tempel in.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 5