Geslaagden Lagere Agrarische School ontvingen einddiploma D.F.S. te Burgh-Haamstede gaat nu ook volleybal beoefenen STREEKNIELWS Wat biedt de BEELDBUIS? Aannemingsbedrijf koopt gebouwen van Groenvoederdrogerij ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 26 april 1971 Nr. 20865 Twee leerkrachten verlieten de school ZIERIKZEE, 23-4. Vrijdagmiddag was er een prettige diploma-nitrei- kingsbjjeenkomst voor elf leerlingen van de Lagere Agrarische School, samen met hun ouders. De voorzit ter van de Commissie van Toezicht, de heer A. J. G. Doeleman, heette welkom naast het personeel van de school en de leden van de commissie burgemeester De Meester van Zie- rikzee en wethouder Linders, ook de oud-voorzitter van de Commissie van Toezicht, de heer Van Nieuwen- hu(js, was aanwezig. In zijn openingstoespraak wilde de heer Doeleman geen beschouwing houden over de situatie van het land- en tuinbouwonderwijs omdat er allerlei besprekingen gaande, en veranderingen op til zijn die nogal wat konsekwenties met zich mee brengen. De direkteur van de school, de heer J. Kooiman, deelde a,an de ge slaagden hun diploma uit, met voor elk een persoonlijk woord. De twee beste leerlingen kregen vervolgens een boekenbon; één van de kring van de Z.L.M. en een van de P.J.Z. Deze laatste uit handen van de voorzitter van de P.J.Z.K. v. d. Velde. De heer Markusse, direkteur van de R.M.L.T.S. te Goes wees vervol gens de jongelui op het belang van verdere studie in welke vorm dan ook. Weemoedige ondertoon Burgemeester De Meester zei in zijn toespraak veel overeenkomsten te zien met de gang van zaken op de school in Markeloo, waarvan hij voorzitter was geweest. Helaas had hij obk in Zierikzee de weemoedig makende ondertoon kunnen beluiste ren van de moeilijke situatie waarin het agrarisch onderwijs zich bevindt. Dat dit onderwijs zich in moeilijk heden bevindt, kwam vooral deze middag tot uiting doordat de heer Kooiman afscheidt nam van twee praktijk leerkrachten. Omdat er geen leerlingen meer zyn voor deze onderwijsrichting zal er met ingang van de nieuwe cursus geen groente- en fruitteelt meer worden gedoceerd. Zo waren de heren Koppenhol en Van de Vrie voor het laatst naai school gekomen en kregen naast waarderende woorden voor hun werk een ehveloppe met inhoud. De geslaagden zijn: Landbouw: akker- en weidebouw, veeteelt: Leo van Gassil, Schudde- beurs, dipi. A; Wim Roskam, Kerk- werve, dipl. B; Krijn Jan van de Velde, Dreischor, dipl. A; Sam de Vlieger, Ouwerkerk, dipl. B; André Wijnen Ouwerkerk, dipl. B. Tuinbouw: groente- en fruitteelt: Bram Bierings, Oosterland, dipl. B; Jaap v. Klinken, Ouwerkerk, dipl. B. Tuinbouw: groente- en bloemen teelt: Hans Baris, Dreischor, dipl. A. Land- en Tuinbouw: Akker- en weidebouw, veeteelt, groente- en fruitteelt: Hans de Vlieger, Nieu- werkerk, dipl, A; Reinier van Klin ken, Nieuwerkerk, dipl. A; Henk Landegent, Haamstede, dipl. B. Ledental bleef (toch) op peil Jaarvergadering Groene Kruis afdeling Bruinisse BRUINISSE, 23-4. Vrijdagavond hield de Groene Kruis afdeling Brui nisse de jaarvergadering onder lei ding van de heer W. van Gilst, die in zijn openingswoord, de juist deze week overleden bode van het Groene Kruis, de heer A. van den Berge herdacht, niet alleen een trouw be zoeker van de vergaderingen, maar ook een enthousiast propagandist, en ledenwerver. Door het ingebruiknemen van „In 't Opper" i-aakte men een aantal le den kwijt, maar Van den Berge zorg de weer voor de aanvulling. Het be stuurslid dokter Van Leeuwen, kon in het afgelopen jaar slechts één be stuursvergadering meemaken. Door ziekte werd hij verhinderd zijn taak als arts en lid van het bestuur te vervullen, hij wenste hen spoedig herstel toe. Zuster Risseeuw trad in het hu welijk en ettelijke pogingen om de vakature vervuld te krijgen bleven zonder resultaat. Gelukkig kón zus ter mevrouw Van den Berg-Oranje inspringen. Momenteel werkt zuster Anker hier als invalster. De aftredenede bestuursleden me vrouw Van den Berge-Oranje en de heren S. A. Jumelet en S: de Koning werden bij akklamatie herkozen. De penningmeester, de heer S. de Koning kon zijn rekening afsluiten met een batig saldo van ruim f 1400,- In zijn jaaroverzicht vermeldde hij de eerder door de voorzitter geme moreerde feiten, terwijl de fusie wel in Schouwen, maar nog niet op Dui- veland tot stand kwam. Uitvoerig werd ingegaan, ook latei- bij de rondvraag, over mogelijkheden en moeilijkheden ron dde vakature van de wijkverpleegster. Nadat reeds in het begin de heer J. P. C. Calff een causerie had ge houden over de Nierstichting en het nutige werk voor nierpatiënten daar en elders verricht, sloot de oud-voor zitter, de heer J. D. de Korte de ma tig bezochte vergadering. voor de arbeidsmarkt Regionale raden DEN HAAG, 34-4. De Sociaal-Eco- nomische Raad heeft vrijdagochtend de eerste regionale raden voor de arbeidsmarkt ingesteld. Dit zijn de raden voor Zeeland en voor Zuid- Holland. Ze bestaan elk uit achttien leden die voor vier jaar zijn be noemd. De voorzitter van de Raad ^voor de Arbeidsmarkt, drs. J. W. de Pous, voorzitter van de S.E.R. waar van die raad voor de arbeidsmarkt e encommissie is, zal deze installe ren. BREDA-. De 52-jarige O. L. van Ierlant uit Tilburg is zaterdagmor gen in Breda om het leven gekomen. Hij verleende bij een afrit in de weg Breda-Moerdijk geen voorrang aan een vrachtwagen uit de richting Et- ten. Dit najaar deelname in competitieverband BUKGH-HAAMSTEDE, 24-4. DFS gaat een vcor deze vereniging nieu we sport beoefenen. Indien de voor bereidingen goed verlopen dan zal mogelijk dit najaar in competitie verband volleybal gespeeld kunnen worden. In de competitie spelen ver der ploegen van Schouwen-Duive- land en enkele uit Flakkee. De op te richten volleybal-afdeling gaat spe len onder de naam DFS. Er bestaat in Haamstede en Burgh al enige tijd een groep jongelui die zich met volleybal bezig houdt, doch deze spelers zagen zich liever opge nomen in groter verband en stelden zich in verbinding met het bestuur van DFS. De afdeling zal ingeschre ven worden bij de Nevobo, de Ne derlandse Volleybalbond. De gym nastiekzaal te Haamstede voldoet aan de eisen om er wedstrijden te kunnen spelen, zodat geen thuiswed strijden elders gespeeld moeten wor den. Voor wedstrijden in de open lucht zal de vereniging materiaal aan moeten schaffen. Twintig leden erbü Op de vrijdagavond in hotel Bak ker le Burgh gehouden voorjaars vergadering gingen de leden accoord met het bestuursvoorstel om deze sport mede te gaan beoefenen. De voorzitter, de heer D. E. Mooij, gaf Een fraaie foto uit 1906 van het voor malige stoomgemaal te Stevensluis. Na de stormramp van 1953 en slui ting van hel Dijkwaier werd het ge maal overbodig. een uitvoerige uiteenzetting over de toedracht om tot deze sport te ko men en behandelde tevens de opzet ervan. De trainer van DFS, de heer M. I. Bakker, meende dat jongelui die zondags moeten voetballen, be slist op zaterdag niet moeten gaan volleyen. Voorlopig zijn er nog geen voetballers die zich aan de nieuwe sport zullen gaan wagen. De reiskos ten voor de uitwedstrijden lopen ze ker niet uit de hand. Van de 20 jon gelui die de volleybal sport nu al een jaar beoefenen was een deputatie aanwezig op deze vergadering waar bij de heer Goedbloed opheldering van zaken gaf. Door dit besluit krijgt DFS er een 20-tal leden bij. Voor het a.s. seizoen zullen camping-contacten gezocht worden voor het spelen van wat wedstrijden, terwijl verder een ieder die iets voor de volleybalsport voelt van harte welkom is. Micro-korfbal Het speet de voorzitter in zijn ope ningswoord dat van de 250 leden er slechts een 25-tal naar de vergade ring waren gekomen. In een kort overzicht memoreerde hij dat DFS in het micro-korfbal slecht uit de bus kwam. DFS heeft echter wel veel geleerd en kennis gemaakt met maximum-velden en met sportlie den die dit spel geheel beheersen. Spreker hoopte dat-in de nabije toe komst de resultaten beter zouden worden doch er moet niet alleen in een busje gestapt worden om wed strijden te spelen. Vooral trainen is zeer belangrijk. De groteren moeten niet vergeten dat ze een voorbeeld voor de jongeren zijn. Mocht het niet veranderen dan zullen de resultaten in de a.s. veldcompetitie niet best worden. In verband hiermede (en waarbij ook de recreatie een rol speelt) besloot DFS om maar met één senioren-twaalftal in te schrij- Georganiseerde sport wil een eigen bewindsman DEN HAAG, 24-4. De georgani seerde sport heeft vrijdag namens de vier overkoepelende sportorgani saties in Nederland een open brief gezonden aan de komende kabinets formateurs, waarin al zijn wensen voor de volgende kabinetsperiode (opnieuw) worden kenbaar gemaakt. Met name gaat het de georgani seerde sport om realisering van een bewindsman voor de sport, lichame-1 lijke opvoeding en recreatie, in ver band met de komende Tweede Ka merverkiezing is men van oordeel, dat juist in de komende weken voor de volledige ontplooiing van de sport beoefening in Nederland van beslis sende betekenis kan zijn. Men kan zich beklagen over artsen UTRECHT, 23-4. Door onbekend heid met het vinden van de juiste weg zijn heel wat misverstanden en vooroordelen ontstaan over het me disch tuchtrecht voor artsen, zo bleek vrijdag tijdens een in Utrecht gehou den persconferentie van de Konin klijke Maatschappij tot Bevordering van de Geneeskunst. Er zijn verschillende mogelijkhe den om zich te beklagen over nare ervaringen met artsen: men kan te recht bij één van de vijf medische tuchtcolleges in ons land (Groningen, Zwolle. Amsterdam, Den Haag en Eindhoven), men kan zich ook be klagen bij het Staatstoezicht op de Volksgezondheid, men kan zich rechtstreeks wenden tot de Maat schappij voor de Geneeskunst en men kan naar"de officier van justitie gaan. Advertentie Excursie naar Djjkwater Jeugdvogelwachtleden zagen eerste jonge kieviten De voorzitter behandelde hierna weer een nieuwe sport, n.l. het da mes-voetbal. Nu er georganiseerd damesvoetbal wordt ingevoerd zal ook in Burgh en Haamstede gekeken worden naar eventuele, mogelijkhe den. Naast het genoemde senioren- twaalftal zal ook nog een adspiran- ten-twaalftal ingeschreven worden voor de a.s. competitie. Alle korfbal thuiswedstrijden zullen in de J. J. Boeijesweg gespeeld worden. In de twaalftalcommissie werden benoemd de heren J. Dalebout en N. Tuinman, vergelijking met voorgaande jaren Het totobedrag loop tot nu toe in iets terug en het zal zeker een f 400 gaan schelen, deelde de voorzitter mee. Camping-voetbaltournooi Het camping - voetbaltournooi, klapstuk van voorgaande jaren,zal ook dit jaar weer georganiseerd wor den en weer in de bouwvakvakantie De benodigde steun werd reeds toe gezegd door de heren C. en J. Rijn berg en T. Schoonaard. Het ligt in de bedoeling om dit jaar een puur campingtournooi op te houden zon der een DFS-ploeg, zonder Big S en zonder andere spelers uit de West hoek. De eerste contacten met de campings zijn al gelegd. De bekende wandeltochten zullen, in samenwerking met de V.V.V. „Burgh-Haamstede" gehouden wor den op de avonden van 13 en 20 juli. De middagtochten, zullen, in ver band met de geringe belangstelling komen te vervallen. Met de organisatie van een en an der belasttezich de heer Joh. v. d. Bos. Bij de rondvraag werden nog' di verse punt enaangesneden, waarna de voorzitter de vergadering sloot. NUTSSPAARBANK.. Uw ideale geziusbauk U bent welkom bjj uw Nutsspaarbank PERSOONLIJKE LENINGEN ZIERIKZEE: Havenpark 16, dagelijks van 9.00-16.00 uur; Malta: De Cranestraat, woens dag 15.30-16.30 uur; West: Zijpestraat, dinsdag 9.00- 10.30 uur. DREISCHOR, 24-4. Op een zater dagmiddag j.l. gemaakte excursie van de Jeugdvogelwacht in het na tuurreservaat Dakwater zyn drie jonge kieviten van enkele dagen oud waargenomen. Een twintigtal voornamelijk Dui- velandse jongelui had het kille weer getrotseerd en maakte met de ken ners van dit gebied, dhr. Van Dongen uit Dreischor en Jan Meerman uit Oosterland een wandeling op het vroegere scheidingsgebied van Drei schor en Duiveland. Zeer fraai werd (vanuit de verte!) waargenomen hoe de bergeenden* verschillende konij nenholen als broedplaats in beslag hadden genomen. Deze holen bevin den zich in een steile afslagoever. reformeerde Gemeenten te Nieuwer kerk, heeft opgebracht f 1404. Dit bedrag komt ten bate van de zen ding. De verkoop werd gehouden in Rehobotfr. He-ma-va collecte Dezer dagen werd ten bate van de HeMaVa in Nieuwerkerk f 56,61 op gehaald. Kollektanten waren: Kitty Dalebout en Johnny ter Riet. DUIVELAND Vergadering gemeenteraad Heden - maandag - avond 26 april, komt de gemeenteraad van Duive land in openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis te Nieuwerkerk, onder voorzitterschap van burge meester De Kam. Op de agenda staan 16 punten, waarvan de belangrijkste zijn: heffing opcenten grond- en personele belasting, aangaan over eenkomst met „Zeelandhuis" N.V. ingevolge exploitatie-verordening, verhuur woningen, instelling par keerverboden te Ouwerkerk, verle ning crediet aanleg riolering Lage- weg Sir Jansland, subsidieverlening postduivenhoudersver, Duiveland en verhoging subsidie bibliotheken. Scheepvaartberichten Abida, 26-4 te Curasao verwacht. Acmaea, 23-4 van Gothenburg naar Sundsvall. Dilorpa, 22-4 165 m. w. Luderitsbaai. Calamares, 22-4 van Jacksonville naar Almirante. Ganymedes, 23-4 van Antwerpen naar Rotterdam. Zafra, 26-4 te Sydney verwacht. Verder werden nesten waargenomen van de houtduif, enkele wilde een den en van een kieviet. De scholek sters, kluten en tureluurs lieten zich duidelijk horen en zien. Bos bjj Gadra 's Morgens had een vijtiental kin deren in de Westhoek een (soms natte) tocht gemaakt door het bos in aanleg van Staatsbosbeheer bij Ga- dra. Het jonge hout gaf hier al een behoorlijke beschutting en de geu rende fris uitlopende berken gaven menigeen een aangename lente-er varing. De heer Zorge gaf een deskundige toelichting over de geschiedenis van dit stuk bos in een oude duinpolder. Van een jonge eik werd de „penwor- tel" getoond. Ook bloeiende veldbres en kruipwilg, sterremos en beher- mos werden bekeken. Lijster en merel Interessant was ook het verschil van de lijster en de merel; de eer ste bekleedt z'n nest met een gladde aardlaag. Ook het slot van de wan deling was voor iedereen leuk. Men bekeek de jonge veulens van de Shetlandse pony's en de Fjorden- paarden, de nesten van boeren- en huiszwaluwen in een schuur en de eieren van kip, kalkoen en gans. Het ei van de kalkoen was opval lend veel kleiner dan het ei van de gans! Zo'n bezoekje aan een boerderij zou eigenlijk ieder lagere schoolkind dit voorjaar moeten maken! Vrouw schoot haar man dood na echtelijke ruzie WEERT, 25-4. De vijftigjarige textielkoopman W. S. wonende aan de Princenweg te Weert, is in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen door een echte lijke ruzie, waarbij zijn vrouw di verse schoten met een flobert-ge weer op hem loste. Volgens de verklaring van de vrouw, de 49-jarige R. S.-van der V. tegenover de gemeentepolitie te Weert aflegde, hadden de beide echt lieden elkaar eerst met verschillende voorwerpen toegetakeld tenslotte snelde de vrouw naar boven, greep daar het flobertgeweer en schoot verschillende keren op haar man, die korte tijd later overleed. De vrouw is aangehouden en zal voor de officier van justitie te Roer mond worden geleid. Maandag (van daag) zal een gerechtelijk onderzoek worden gedaan naar de doodsoor zaak. ZIERIKZEE C. J. Verheule naar Amsterdam Met ingang van 1 oktober is het hoofd van de Chr. Nat. School aan 't Vrije, de heer C. J. Verheule, be noemd tot hoofd ener school in Am sterdam-Zuid. De avondvierdaagse De Zierikzeese Avond Vierdaagse is voor dit jaar vastgesteld op IA, 15, 16 en 17 juni a.s. BURGH HAAMSTEDE Collecte De Simavi-collekte heeft in Haam stede opgebracht f 380,12 en in Burgh f 223,23. Zij die hier hun beste krachten aan gaven worden ten zeer ste bedankt. RENESSE Geslaagd Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde de heer O. W. Hoo- gerhuis te Renesse op 19 april jl. voor de akte KX en Onderwijsteer KX Q (M.O. Economie). NIEUWERKERK Sakor-collecte De dezer dagen gehouden SAKOR- kollekte te Nieuwerkerk heeft opge bracht f 85,50. Kollektanten waren: Conny Kooiman, Beppie v. d. Wielen, Els Stoutjcsdijk, Anja den Otter, Ineke Wandel, Luc-ienne Hendriks, Lyanne de Reus, Joke Stoutjesdijk, Wim v. d. Wielen, Peter van Wel en Ronny Kesteloo. Alle gevers harte lijk dank! Verkoping van goederen De in de afgelopen verkoping van zelfgemaakte goederen van de vrou wenvereniging „Debora" van de Ge- DINSDAG 27 APRIL. NED. I. Na de Fabeltjeskrant en het journaal opnieuw aandacht voor de serie Het geheim van het kasteel zonder naam. Er landt bij het kas teel een helikopter. Uit de ronkende wentelwiek stapt een jonge vrouw en een huilend kind. Er zit de vakan tiegangers iets scheef, het kind is na melijk in gevaar. Om het kind te hel pen bedenkt Patrick een list. Of die lukken zal is de vraag. Tot het jour naal Toppop, dat wordt gevolgd door een aflevering van Peyton Place. De rechtzaak tegen Lee is in volle gang. De getuigen komen stuk voor stuk opdagen gehalve Hannah die naar New York is vertrokken. Waarom komen we waarschijnlijk wel te we ten. Hierna naar Studio Bellevue waar de politieke leiders aan een ta fel zitten en aan wie Nederlanders telefonisch vragen kunnen stellen. Tot slot van de avond het laatste journaal. NED. II. Na het journaal en de fa bel Broeder Dominique in aktie of wel het leven in het klooster. De broeder wint de voetbalpoel en wil pater Anselms een mooi kado geven vanwege zijn jubileum. De paters weigeren het geld aan te nemen om dat het op een wereldse manier ver kregen is. Dan gaat Dominique zelf maar een kado kopen. Hij koopt een unieke Chinese 'vaas die later waar deloos blijkt. Tot het journaal van tcht uur Kunstsignalering en Den Haag vandaag. Na het journaal en weeroverzicht de Verkiezingen. In Brandpunt Special Gerard Cox en Jules de Korte. Paul Vlaanderen heeft deze avond ook politieke zaken aan zijn hoofd. In deze aflevering raakt hij in kontakt met naar later blijkt een corrupte groep Franse boe ren. De boeren willen een in Mar seille gevangen gezette man bevrij den. Ze schakelen Paul er bij in. Maar of deze erin trapt blijft na tuurlijk een vraag. Hierna rustige muziek met het Saarlander radio or kest o.l.v. Leopold Stokowski DINSDAG 27 APRIL. NED. I: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Geheim van het kas teel zonder naam19.30 Toppop; 20.00 Journaal; 20.20 Peyton Place; 21.35 Vandaag vragen, morgen kiezen; 22.50 Journaal. NED. 11:18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Kunstsignalering; 19.30 Het leven in het klooster; 20.00 Journaal; 20.20 Brandpunt Special; 21.35 Paul Vlaanderen; 22.25 Leopold Stokowsky dirigeert; 23.10 Journaal. WOENSDAG 28 APRIL. NED. I. In het middagprogramma een tekenfilmpje over een spaarvar ken, de avonturen van professor Bal- thasar en een aflevering van de roze panter. De middag wordt besloten met een filmpje over de poedel Can dy. Na het journaal en de fabel wordt de rest van de avond in beslag ge nomen door de verkiezingen, die zo nu en dan wordt onderbroken voor een journaal. NED. ÏI. Of het voetballen wordt deze avond staat nog lang niet vast maar in ieder geval begint de avond met de fabel en het journaal in het kort. In Midweek laat Ton Lensink een aantal miniatuur stoomtreintjes zien, er wordt aandacht aan het werk van de jonge onderzoekers besteed en er is ruimte voor een optreden van de Engelse groep Quintessence. Na het journaal, als er geen voetbal te zien is, de film „Laat de engelen niet vallen". De film handelt over de maatschappij van nu, die volgens ve len ziek is en alleen maar zieke men sen voortbrengt. Een familie wordt voorgeschoteld. Barbara, Myrna, Ro bert, Diane en Michel. Ze hebben stuk voor stuk hun liefdesproblemen en nukken. Ze groeien meer en meer uit elkaar en het duurt niet lang meer of ze gaan allemaal hun eigen weg. Om tien uur begint de muzikale wereld van Ferguson, een show van de London Weekend televisie. En om kwart voor elf is het tijd voor Htro magazine en het laatste journaal. WOENSDAG 28 APRIL. NED. 1: 18.45 Fabeltjeskrant18.55 Journaal; 19.05 Kamerverkiezingen; 19.45 Journaal; 20.05 Kamerverkie zingen; 1.00 Einde. NED. II; 17.00 Tekenfilmpjes; 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Midweek20.00 Journaal; 20.05 Voet balwedstrijden Ajax-Atlantico Ma drid en PSV-Real Madrid. Nieuwe vestiging ugu Oude weg ZIERIKZEE, 26-4. Het Aanne mingsbedrijf Schouwen-Dulveland N.V. heeft de gebouwen en terreinen van de Coöp. Groenvoederdrogerij. gelegen aan de Oude^vcg te Zierik zee. bij voorlopige koopaktic overge nomen. Met deze aankoop bedoelt het Aannemingsbedrijf een over de weg goed bereikbare vestigingsplaats in de omgeving van Zierikzee te heb ben gevonden. Het ligt in de bedoe ling ter plaatse een kantoor, werk plaats en opslagterrein te vestigen. Als gevolg daarvan zullen enkele verbouwingen moeten worden uitge voerd. Teneirdc aan de plannen van het bedrijf de nodige medewerking te verlenen, stellen b. en w. aan de raad voor het desbetreffende artikel van de wet. op de Ruimtelijke Ordening van toepassing (e verklaren, waarbij een bestemmingsplan wordt voorbe reid. Voor het gebied - waarvoor een voorbcreidingsbesluit geldt - kan het college vrijstelling verlenen van voorschriften van het geldende be stemmingsplan, mits van G.S. een verklaring is ontvangen, dat zij te gen het verlenen van de vrijstelling geen bez.waar hebben. De raad wordt gevraagd om de bedoelde medewer king. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3