AGENDA BEJAARDENTEHUIS „IN T OPPER" OFFICIEEL OPEN Prinses Armgard ernstig ziek Tweede Kamerlid mej, J. v. Leeuwen belichtte aktuele politiek I Nu traag begin, 1111 wachtlijst (Van onze redakleur) BRUINISSE, 23 april. Zo'n mooi, modern, glanzend nieuw bejaardentehuis „inpraten'' gaat feitelijk niet, maar men heeft hel vrijdagmiddag te Bruinisse toch dapper geprobeerd. Voorop burgemeester G. Hokken, die het Bruse bejaardenpaleis „In 't Opper" officieel opende in aanwezigheid van de „creme de la ereme", dwz. bestuurders, allen die bij de bouw en exploitatie betrokken waren en zijn, vertegenwoordigers van or ganisaties en natuurlijk de nieuwe bewoners van dit de omgeving dominerende gebouw. „Wanneer een gebouw nagenoeg gereed is en men aan opname gaat denken, moeten vele bejaarden worden bezocht om hen te overreden, maar zjjn ze eenmaal opgenomen, dan denkt men eenvoudig niet meer aan de oude woning terug", een stelling van Bru's eerste magistraat die hjj met feiten kon staven, want de tevredenheid van de bewoners straalt naar 'buiten uit. Er is dan ock al een wachtlijst van plm. 35 personen. Het initiatief ging destijds (1964) uit van de kerkeraad der hervormde ge meente Oosterland. Anderhalf jaar na een eerste gesprek passeeerde de stichtingsakte. In juli 1969 werd de eerste paal geslagen en weer anderhalf jaar later werd* het gebouw opgeleverd. Vlot bij elkaar, als men ziet wat er thans staat. Participanten in het projekt waren - behalve de gemeenten Bruinisse en Duiveland - de hervormde kerken van Duiveland en een drietal Bruse kerken van andere signatuur, die el kaar vonden in een stichting. De aanlooptijd werd benut met het be zichtigen van allerlei tehuizen elders en opdracht voor de bouw kreeg de Baarnse architect J. A. Wentink, die een massaal gebouw neerzette, waar thans drie en tachtig mensen in wo nen. Motivatie voor de bouw was het groot aantal bejaarden; het landelijk percentage bedraagt 10, in de regio 16 pet., „maar het is uitgesloten dat de bouw van bejaardentehuizen ge lijke tred Houdt met de vraag", aldus de heer Hokken, die de bouw van bejaardenwoningen als belangrijke tussenschakel noemde. Aangesteld tot directrice werd mej. De Gier, over wier aanstelling duide lijk geen spijt bestaat. De buigemccster deed een beroep cp de bewoners elkaar behulpzaam te zijn en degenen bjj te staan, die in een isolement dreigen te geraken. Een verzoek aan de stichting was de figuur van een tafeltje-dek-je- systeem nader onder ogen te zien, want ter plaatse zijn ook nog wel be jaarden. die van een dagelijkse war me maaltijd verstoken zijn. Geschenk De burgemeester onderstreepte zijn woorden met de toezegging voor een geschenk, in de vorm van een wind wijzer, die zal komen te hangen in het centrale punt van het gebouw, de hal, zodat men binnenshuis de windrichting kan aflezen. „Ik hoop dat alle bewoners van ..In 't Opper' nog vele jaren in goede gezondheid mogen genieten van een goede wind. die deze wijzer zal aanwijzen". De „regisseur" van de openings plechtigheid was de heer J. H. Stout- jesdijk, die de volijverige secretaris van de stichting, de heer Van den Berg verving, die niet aanwezig kon zijn. hetgeen wer iedereen speet. De heer Stoutjèsdijk leidde met verve de ceremonie in de „tot de nok" gevulde recreatiezaal, sprak talrijke welkomstwoorden, o.m.» tot de bouwfirma Gebrs. Geleynse, de onderaannemers en onder de invité's oud-burgemeester en rnevr-C. H. v. d. Linde. Dankbaarheidsgeschenk voor de opening was een boekwerk, bestemd voor de burgemeester. De kosten De heer Stoutjèsdijk gaf hierna nog wat gevarieerde dokumentatie door; in totaal zijn er 92 kamers (met 102 bedden) buiten de dienst- en recrea tieve vertrekken. De investering be droeg f 3.674.124; de exploitatiereke ning een bedrag van f 715.530. Fi nancieel klein begonnen draait hel dus thans al rond een bedrag van 34 miljoen. De kerk maakt haar taak waar in de deelneming aan het pro- De lieer J. H. Stoutjsilijk overhan digde burgemeester G. Hokken een boekwerk. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). jekt. Behalve te Bruinisse doen de niet-hervormde kerken op de andere Duiveiandse dorpen niet mee. Voor dat het 11 januari '71 (de eerste be woners kwamen toen binnen) werd, was een lange en vaak moeilijke aan loopperiode achter de rug. „Men hcort wel dat"-een verzor gingstehuis naar dit principe alweer vèroudeid is, maar ik kan u reden maar eens te pi aten met de huidige bewoners. Men zal dan wel tot an dere gedachten komen, al wil ik ze ker het z.g. open. bejaardemverk niet veroordelen". De heer Stoutjèsdijk wimpelde de wel geopperde financiële bezwaren: „dat doet maar" weg. „Het kostte al lemaal inderdaad een paar cent meer, maar daarmee wordt voorkomen dat Bruinisse over een paar jaar met een verouderd tehuis zit, speciaal wat de aankleding en inrichting betreft". De bewoners van nu „verdienen het allemaal gewoon", omdat zij in hun leven de grondslag hebben ge legd voor de economische welvaart van nu. Daarom-zijn we dankbaar en blij. dat de vage plannen van toen, thans tot werkelijkheid zijn ge maakt", zo besloot het kennelijk met het huis geëngageerde bestuurslid. Zonnewijzer De direktrice, mej." De Gier, dank te voor het in haar gestelde vertrou wen en wees er op dat in de eerste tijd van de bewoners veel aanpas singsvermogen werd geëist. Zij vroeg aandacht voor de medemens en ver wees in dit verband naar Ps. 71:9. Een dankwoord sprak zij voor de on dervonden medewerking, inzonder heid ook van het personeel. Zij hoop te dat in de ontstane goede sfeer zal mogen worden doorgegaan. De direc trice bood voor de tuin een zonne wijzer aan, namens het personeel en hoopte „dat nog veel heldere uren in dankbaarheid zullen mogen wor den geteld". Felicitaties prov. bestuur Gedeputeerde J. v. d. Bos voelde zich te Bruinisse als een vis in het water, want dit lid van G.S. stamt - gelijk bekend - uit de Oostduive- landse vissersplaats. Hij bracht de gelukwensen over van het provinci aal bestuur en sprak van een „prach tige voorziening". Bij de „planning" voor dit tehuis op deze plaats waren er nog wel moeilijkheden, maar van bestuurlij ke zijde vielen de bezwaren weg, doordat het tehuis een streekfunktie kreeg. Met „Duinoord" te, Haamstede en het in aanbouw zijnde tehuis te Zie- rikzee, meent het provinciaal bestuur dat de voorzieningen in deze vorm althans toereikend zijn. Ook gedeputeerde ,v. d. Bos ver wees naar het open 'bejaardenwerk en naar de noodzaak zolang mogelijk zelfstandig in eigen woning te blij ven. Veel «inmiddels is ten goede ver anderd. ook te Bruinisse. dat een maal de huisjes kende van de Stich ting Ba}. \yat een verschil^tussen toen en nu. De heer v. d. Bos hoopte dat „het bejaardentehuis" een door gang zal mogen blijken te zijn voor de bewoners „naar het huis met de vele woningen". Gastronomie Om sprekers en hoorders „op adem" te laten komen was een pauze in gelast, die geheel in het teken stond van de gastronomie. De koks bleken hun culinaire hartstochten op fraaie schotels te hebben botgevierd, zodat de benedenhal een soort „di ning room" van het m.s. „Rotterdam" leek. De „vaste waar" werd wegge spoeld met gevarieerde drankjes, die ons de overtuiging gaven dat het geod leven is in een bejaardentehuis. Vlag en wimpel In de rij van sprekers paste ook de heer Dorst, woordvoerder van de Be wonerscommissie, die. met een bele tend vingertje de woorden van de burgemeester onderstreepte, dat de inwoners van het huis een taak is opgelegd. Hij dankte direktie, bestuur en personeel (inzonderheid de koks, ja, ja) en de leveranciers van bloe men, die voor een ruiker in elke ka mer hadden gezorgd. De heer Dorst bood een vlag aan, die buiten al hoog aan de mast wapperde en overhan digde een oranje wimpel, nuttig symbool leek ons in het aan het vor stenhuis gebonden Duiveiandse. Fraai geschenk Bij ontstentenis van zijn vader, sprak de heer Wentink jr. te Baarn. die herinnerde aan de vele moeilijk heden, die moesten worden overwon nen sinds een eerste bespreking op 29 december '65. Hij dankte voor de plezierige contacten en prees het werk van de secretaris de heer Van den Berge „die wel 200 pet. voor deze zaak opbracht". Hij'dankte de Gebrs. Geleijnse en het gehele bouwteam en bood een dia-projektor. een projek- tietafel en een platenspeler aan. De pastor loci van de hervormde gemeente, ds. P. Post, wenste de be woners namens de kerkeraad veel zegen toe. In zijn „veel sterkte en zegen van omhoog" betrok hij ook de directrice en het verzorgend perso neel. Fraaie schilderijen Man van verrassingen bleek de heer Kik, die een prettige taak ver- vulde namens een kerkelijke com missie, nl. het aanbieden van ge schenken, bestaande uit een di'ietal schilderijen van de Middelbui-gse kunstschilder Piet Bulthuis, Bulthuis werkte vroeger - gelijk bekend - te Zierikzee en uit die pei-iode stamt een drietal doeken: Haventje te Viane, Gezicht op Zijpe en. Mastgat en Gezicht op Zierikzee (vanaf Le- verdijk). De heer Kik had er weinig moeite mee met"; deze kunstwerken de handen van het publiek op e}- kcjar te krijgen, want velen zullen op de doeken de plekjes herinneren, waar zij in de loop der jaren kwa men of het zicht op hadden. Het knappe wei-k van Bulthuis zal hen daar altijd aan herinneren. Rocken Een niet minder groot geschenk werd aangeboden door de heer C. W. J. Wolffensperger, die - namens de kerkeraad van de Ger. Gemeente - mededeelde, dat het destijds geschon ken legaat Van der Panne is bestemd voor de aanzet van een bibliotheek van christelijke boeken. Pronkstuk in deze rij is een echte Keur-Staten- bijbel. Verder zijn aanwezig boeken van „ouwe schrievers" (Smytegeld) en werkjes van en over predikanten, die te Bruinisse en omgeving van vroeger bekend zijn; in tQtaal tot een aantal van drie en veertig. De heer Wolffensperger bepaalde zijn gehoor verder bij het Schriftwoord: „Een mens zal bij brood alleen niet leven". Een tweetal plantenbakken ten slotte wei*d aangebodèn door mevr. De Koning-Jumelet namens de her- voi-mde vrouwenverenigingen van Bruinisse, Oosterland, Ouwei-kerk. Nieuwerkerk en Sii'jansland.- Dankwoorden De voorzitter had tot slot heel wat bedankjes uit te spreken. Hij had de oud-marineman de heer L. van der Weele (één der bewoners van het huis) bewonderd bij het vlaghijsen. Hij roemde degoede verstandhou ding tussen bestuur met het archi tectenbureau en 't aannemersbedrijf en dankte inzonderheid de heer Ekel van het bureau. In zijn dankwoorden betrok hij verder de heer Verspoor (Volkshuisvesting), de arts de heer Speelman (Oosterland), 't gemeente bestuur van Bruinisse, de Rail'fei- senbank (geschenk een diascherm), de financiers Staal Co en het schoonmaakbedrijf Rosalia (zacht prijsje voor het werk), de heer E. IJzelenbex-g (geschenk: aquarium) en mej. A. Stouten (geschenk: oude kast- klok) en de firma Van den Bos (bloe men op de kamers), de firma Braber te Renesse (geschenk: plantenbak). Bruinisse nam met veel praatstof zijn fraaie rusthuis in gebruik. Er zal - zo menen wij - nog over wor den nagepraat; binnen en buiten het tehuis. Bejaardenhuis „In 't Opper Er is een mooi bejaardenhuis In Bru tot stand gekomen, En vele mensen hebben er Gebruik reeds van genomen. Ze kregen elk een kamer in Dit prachtig mooie huis, En met hun eigen meubels Voelen zij zich nu al thuis. Ze leven er nu met elkaar, Familie, buren, vrinden, En in de conversatiezaal, Zijn ze ook vaak te vinden. Ze zijn nu niet zo eenzaam meer, Ze horen er nog bij. Ze worden allen best verzorgd Dat stemt hen dankbaar, blij. Ook voor Juin kinderen is het fijn En goed, te mogen weten, Onze ouders maken het daar best Ze worden niet vergeten. We wensen alle mensen hier Uit iedere rang of stand, Een plaats ééns in het Opper toe De trots van Duiveland. A. Wiebrens-Beekman Bruinisse. DIEPENHEIM, 25-4. De moeder van prins Bernhard, prinses Arm gard is ernstig ziek. In verband daarmede is prins Bernhard uit Amerika - waar hij de Bilderberg- conferentie voorzat - terug komen vliegen naar Nederland. Samen met de koningin vlcog hij per helicopter naar Diepenheim. In het Overijsselse Diepenheim was het al geruime tijd bekend dat de 87-jarige moeder van prins Bern hard ziek was. De bezoeken die de pi*ins, meestal per helicopter, aan kasteel Warmelo bracht, bleven voor de bewoners van dit dorpje niet on opgemerkt. Zo wist men dat pi'inses Armgard, die kort na haar vestiging in Nederland in 1951 tot het katho lieke geloof was overgegaan, de zon dag voor Pasen de sacramenten der zieken had ontvangen. Chinese onderzeeboten in Middellandse zee? LONDEN, 25-4. China zal binnen kort in de Middellandse Zee over vieronderzeeboten van Russische makelij beschikken. Dit berichtte zondag het Britse blad „Sunday Te legraph". De vier schepen zijn indertijd dóór de Russen in Albanië achtei'gelaten. Ze waren echter ontdaan van de ge hele inventai'is, instrumenten en be wapening. In de afgelopen acht jaar hebben Chinese technici op de basis op het eiland Saseno gewerkt aan het opnieuw uitiuxsten van deze een heden van de „W"-klasse. De sche pen zouden onder Albanese vlag gaan varen. De bemanning zou ech ter overwegend uit Chinezen bestaan aldus het Londënse blad. Beren in dierentuin verscheurden kind KHEYDT, 24-4. In de dierentuin van Rheydt in de Wcstduitse deel staat Noordryn-Westfalen is een vierjarig kind voor de ogen van zijn moeder door drie beren verscheurd. Het kind was al dood toen de bewa kers Ingrepen. Volgens een ooggetuige was de moeder met haar kind op de arm naar de tralies gegaan van de ruim te waar de beren opgesloten zitten. Een van hen had het kleintje onver wachts uit de handen van de moe de- gerukt. Twee andere beren wier pen zich toen op het kind. Speler overleden tijdens voetbalwedstrijd DEN HAAG, 25-4. Tijdens de voetbalwedstrijd ADO-V-ODB II is zondag de ADO-speler Ad Elslander (26 jaar) overleden. Gp een gegeven ogenblik gaf hij een teken dat hij vervangen wenste te worden. Bij de zijlijn gekomen zakte hij plotseling ineen. Een ijlings gei-oepen arts van de GGD kon slechts de dood consta teren. In verband met deze tragische ge beurtenis wei'den terstond alle wed strijden van de ADO-amateurs ge staakt en alle verder voox- zondag ge plande wedstrijden afgelast. De vlaggen in het Zuiderpark gingen halfstok en .bij $iet ti-el'fen tussen ADO en DWS voor de eredivisie wei-d een minuut stilte in acht geno men. Besmettelijke ziekten onder Pakistaanse vluchtelingen CALCUTTA, 24-4. Er zijn geval len van pokken en dysenterie gecon- stateei*d onder meer dan 200.000 vluchtelingen die sinds 25 maart van uit Oost-Pakistan in India zijn aan gekomen. Volgens welingelichte krin gen in Calcutta zou de situatie met name in het kamp bij Bongaon kri tiek zijn. Dp Pakistaanse regering heeft in- middels officieel bekend gemaakt dat aan de vluchtelingen meer dan 2000 ziekenhuisbedden ter beschik king zijn gesteld. Tevens zijn 23 me- dische teams naar alle vluchtelin genkampen gestuurd om het uitbre ken van epidemieën te voorkomen. CALCUTT A-NIEUW DELHI, 24-4. Meer dan 300.000 Oostpakistani zijn de afgelopen veei*tien dagen naar In dia gevlucht. Iedere dag komen daar zo'n paar duizend bij. Het totale aan tal vluchtelingen uit Oost-Pakistan wordt thans op ongeveer een miljoen geschat, aldus is vrijdag van offici ële Indiase zijde meegedeeld. Vx-oitwen, kinderen eri bejaarden - hindoe's of mohammedanen - vluch ten uit vrees voor represailles van het Pakistaanse leger langs de we gen en soms per trein haar het na burige India. Uitgeput, uitgehongei-d en haveloos komen zij het land bin nen. De meesten te voet met slechts het hoogst nodige bij zich. Vakantie-uitkering bijstandsgerechtigden DEN HAAG, 24-4. Er komt op zeer korte termijn een algemene maatre gel van bestuur tot nadere x-egeling van een vakantie-uitekring aan thuis verblijvende bijstandsgerechtigden, die ï'echtstreeks bijstand, ontvangen ki-achtens de algemene bijstandswet. Dit heeft premier De Jong vrijdag meegedeeld aan het slot van de we kelijkse kabinetsbijeenkomst. Het wetsontwerp ten aanzien van de bijstand in de algemene noodza kelijke bestaanskosten is onlangs door de sta ten-generaal aanvaard. Ouderavond „School met de Bijbel" te Nieuwerkerk NIEUWERKERK, 23-4. In „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk werd de jaarlijkse ouderavond gehouden van de Christelijke Basisschool „School met de Bijbel". De avond werd ge opend met het zingen van Psalm 119, vers 3 en gebed. De voorzitter, de heer S, van Klinken, las eerst een bijbelgedeelte en verwelkomde alle aanwezigen. Door onvoorziene om standigheden waren minder ouders opgekomen dan gewoonlijk. Hierna kreeg de heer Licht endaal van het Adviesbureau voor Bei*oeps- keuze te Goes, het woord. De cause rie handelde over het „lesten" van de léerlingen. In duidelijke bewoor dingen schetste de heer Lichtendaal wat „testen" inhoudt, het doel ervan, en wat we er van mogen verwachten. Eén cn ander werd geïllustreerd met verschillende praktische voorbeelden van (historische) gevallen. Op de hierna gestelde vragen wei-d een duidelijke uiteenzetting gegeven. De heer J. van Sluis ein digde dit eerste deel van de avond met het laten zingen van Psalm 105 3 en dankgebed. De ou ders werden hierna een kop koffie aangeboden, waarna men in het schoolgebouw aan de Schoolstraat het werk van de leei'lingen kon gaan bezichtigen. Evenals andere jai-en waren er veel mooie werkstukken te zien; zowel wat het handwerken van de meisjes als de handenarbeid van de jongens betreft, terwijl overal ge maakte tekeningen ophingen. Tevens konden de ouders de diverse onder- wijzers raadplegen, waarvan druk gebi'uik werd gemaakt. Maandag 26 april Duiveland Gemeentehuis Nieuwerkerk, 7.30 uur vergadering gemeenteraad. Ocstcrland Hervormd Verenigingsgebouw, 2 uur bejaardenbijeenkomst. Dinsdag 27 april Zierikzee Stac}huis. 8 uur, vergadering ge meenteraad. Herv. Verenigingsgebouw, oudei*- avond Chr. Nat. School. Woensdag 28 april ICerkwerve Consistorie Herv. kerk, 7.45 uur, ver gadering N.C.V.B. Donderdag 29 april Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur, jaarverga dering Bestuurdersbond N.V.V. Kerkwerve Verenigingsgebouw, 8 uur, feest avond WIK. GEMEENTE ZIERIKZEE Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat vanaf heden 26 april, gedurende drie maan den op de secretarie ter inzage zijn gelegd en tegen betaling der kosten verkrijgbaar zijn gesteld de „Veror dening Stedeschoon Zierikzee", als mede de eerste wijziging van die ver- ordening. Zierikzee, 26 april 1971. Burgemeester en wethouders voornoemd, TH. H. DE MEESTER, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. Zuster Meybooni overleden DEN HAAG, 23-4. Na een kort ziekbed is in de nacht van donder dag op vrijdag in haar flat in Den Haag ovei'leden zuster Meyboom, die op 26 maart nog werd gehuldigd in verband met haar honderdste ver jaardag. Zuster Meiboom, die eveneens vei-schillende boeken op haar naam heeft staan, werd op 26 maart van dit jaar tijdens de huldiging in ver band met haar honderdste vei'jaar- dag fcevoi-derd tot officier in de 01*- de van Oi-anje-Nassau. Tot slechts enkele weken vóór haar dood heeft zuster Meyboom aktief deelgenomen aan vergaderingen van beroepsor ganisaties en blijk gegeven van haar belangstelling voor nieuwe ontwik kelingen op het gebied van de ver pleging. Jongens naar meisjesschool DEN BRIEL, 26-4. Voor het eerst in de geschiedenis van deze school zullen bij het begin van het nieuwe leerjaar in augustus enkele jongens de meisjesvakschool in Den Briel gaan bezoeken. Elke dag zullen de jongens - vijf in getal - zich een weg moeten banen tussen zo'n 390 meis jes, die aan deze school cursussen volgen als costuumnaaien, stofver- siering en kinderverzorging. Temid den van het vrouwelijk schoon gaan de jongens een kantooropleiding vol gen. Het schoolbestuur is er inmiddels al toe overgegaan de naam „Vak school voor meisjes" aan de gevel bij de hoofdingang weg te laten hakken. Een nieuwe naam is ot>erigens nog niet gevonden, hierover zal het schoolbestuur zich op 16 mei bera den. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 26-4. Aangevoerd: 1714 diei'en. t.w. 1365 runderen en 349 vpj'kens. Pi'ijzen per kilogram: slachtrunde- ren extra f 5,30-5.80, le f 4,70-5,20, 2e f 4,30-4.60. 3e f 3.95-415; slacht- varkens le f 2.15-2.20, 2e f 2,12-2.15; 3e 2.10-2.12: stieren f 4,60-5,25; worstkoeicn f 3,95-4,15; slachtzeugen f 1,75-1,85; zware varkens f 1,95-2.00; Rundei*en: aanvoer groot; handel lui, duur; prijzen staande. Varkens: aanvoer korter; handel vlot; goed prijsh., enkele prima's boven note ring. A.R.-verkiezingsbijeenkomst te Zierikzee ZIERIKZEE. 23-4. \,Vanuit het Evangelie willen denken betekent in de politiek ondermeer het aandurven om - ook moeilijke - problemen aan tc pakken vanuit de boodschap waarmee de Bijbel tot ons komt. Het houdt in oog te hebben, niet alleen voor de eigen groep maar ook voor de belangen van anderen". Rond deze kern belichtte vrijdag avond j.l. mej. J. van Leeuwen, lid van de Tweede Kamer der Statcn- Generaal op een verkiezingsbijeen komst van de A.R.P. te Zierikzee de verschillende problemen van de Ne- dcrlandse politiek. Na oen algemene beschouwing stond zij stil bij de vraagstukken van orde cn gezag. Deze zijn alleen te be zien in het licht van de vrijheid. Midden in de belangstelling sfaati de moeilijke problemen rond de zc- delijkheidswelgcving. Op dit gebied lopen de opvattingen sterk uiteen. Het standpunt ten aanzien van abor tus moet worden bepaald vanui de wetenschap dal God het leven geeft en daarom is, uit eerbied voor dit le ven, abortus slechts in noodsituatie toegestaan. In het sociaal-economische vlak is het noodzakelijk oog te hebben voor de. positie van de kleine zelfstandi gen. Ir. deze tijd van schaalvergro ting op velerlei gebied zal herzien ook in deze sector niet kunnen wor den ontkomen. Inflatiebestrijding De bestrijding van de inflatie moet een voortdurende zorg zijn. Als alge mene norm zou men moeten stellen dal loonstijgingen gepaard moeien kunnen gaan met productiviteitsstij- ging. Willen we dc inflatie in loom houden dan zullen we genoegen moeten willen nemen met een be perkte welvaartsstijging. Als bepaalde politieke groeperin gen. zoals bijvoorbeeld ook D.S. '70, dc ontwikkelingshulp willen bevrie zen. dan past dit niet in de A.R.-po litiek. „Wij zullen moeten groeien naar een andere internationale eco nomische orde".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2