Voorkomen is beter dan genezen Nog afstand tussen vereniging en ouders gehandicapte kind VAN HET VADERLANDSE ERF STREEKNIEUWS ofwel de hoogst verwonderlijke Mercedes Oudervereniging „Helpt Elkander' ZIERIKZEK, 22-4. Donderdag avond hield de oudervereniging „Helpt Elkander" afdeling Schou wen-Duiveland in het Huis van Nas sau de eerste algemene ledenverga dering. Aan direkte belangstellenden wa ren veertig uitnodigingen verstuurd maar slechts één lid bezocht de ver-? gadering. In zijn openingswoord sprak de voorzitter de heer P. de Graaf zijn ongenoegen hierover uit. De jonge vereniging is nog niet in staat geweest erg veel aktiviteiten te ontplooien maar als de leden niet eens een vergadering bezoeken kan het bestuur ook werkelijk niets doen Het financieel overzicht sluit met een batig saldo van f 1329,51. De nationale collecte voor de gees telijke gehandicapte bracht dit jaar ruim f 300 minder op dan het jaar tevoren. Dit jaar werd f 3056,90 op gehaald. Vijf en vijftig procent van dit bedrag gaat naar het landelijk bureau van de stichting 45 procent is voor de Federatie die het geld een zinvolle besteding geeft. Gehandi capte mensen worden in gelegenheid gesteld met vakantie te gaan en di verse aktiviteiten worden op touw gezet. In het najaar hoopt men een weekend met kinderen van de B- richting van de Beatrixschool naar „De Koebel" te gaan. Wat betreft de contributie kon gezegd worden dat men momenteel rond is met het op halen van de contributie over het jaar 1970. De leden kunnen eind van het jaar verwachten dat het contri- butiegeld over het jaar 1971/72 op gehaald wordt. Ouders en vereniging De afdeling Schouwen-Duiveland van de oudervereniging „Helpt El kander" is nog maar een jaar oud. De specifieke taken waarvoor deze vereniging zich stelt geschieden in federatie verband. De overbrugging van de afstand die er nog steeds be staat tussen de ouders van geestelijk gehandicapte kinderen en de vereni ging blijft groot en in het afgelopen jaar werd niet éénmaal de hulp van de vereniging ingeroepen. Men hoopt binnenkort tevens het bestuur, dat momenteel uit vier per sonen bestaat, uit te breiden en zo doende meer aktiviteiten op Schou wen-Duiveland te kunnen ontplooi en. Twee bestuursleden van de vere niging hebben zitting in de comissie ter realisering van het gezinsvervan- DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Foei zeggen rue in Nederland over Enoch Powell als deze Brit weer eens in een rede plannen ontvouwt om Indiërs, Pakistayien, West-Indiërs en andere gekleurde import uit het Ge menebest ijlings naar huis terug te verschepen. Rassendiscriminatie noe men we dat hier met afschuw en dat is het. Die afschuw deelt overigens de meerderheid i>an de Bitten, maar even zeker is dat ook menigeen Po wells redevoeringen vna harte toe juicht. In Nederland loopt het met de dis criminatie naar huidskleur niet zo'n vaart. Weliswaar kan menige Suri namer die hier een kamer of een baan zoekt op goede grond daar an ders over denken, maar inderdaad dat is over het algemeen individuele discriminatie die bemanteld wordt met excuses over 's mans bekwaam heid, of dat hij natuurlijk een beste man is maar niet past in de buurt. Het verschil tussen Engeland en Nederland is niet dat daar in bepaal de buurten het mishandelen van Pa- kistanen - Pakibashing heet dat - als een soort straatsport wordt bedre ven, dat daar stakingen zijn geweest over de tulband van buschauffeurs bijvoorbeeld, enzovoort en hier niet. Het verschil is voornamelijk dat daar het percentage gekleurden in som mige steden aanzienlijk groter is dan in Nederland. Huisvesting-probleem In het rapport Allochtonen in Ne derland dat aan het ministerie voor cultuur, recreatie en maatschappe lijk werk is uitgebracht lezen we echter dat de ontwikkeling in Ne derland dezelfde kant op zou kun nen gaan. De discriminatie ontstaat niet zozeer doordat een immigranten gezin - het hoeven niet eens kleur lingen te zijn want in grote trekken gaat hetzelfde op voor gastarbeiders bijvoorbeeld - temidden van een buurt neerstrijkt. Dan zullen er mis schien wel, misschien ook niet wrij vingen ontstaan maar dat hoeft in geen grotere mate te gebeuren dan wanneer welk ander gezin ook was gekomen. De misnoegens waarop in Enge land Powell kan inhaken ontstaan vooral doordat zich getto's vormen. Op het gebied van de huisvesting leidt dit ertoe dat de Nederlandse meerderheid die minderheden gaat zien als een helemaal aparte groep - de tegenstellingen die bij integratie in de samenleviyig wederzijds afslij ten worden onder die omstandighe den alleen maar scherper, doorgaans onberedeneerd maar daardoor des te moeilijker weer uit te roeien. De noodzaak van veel gastarbei ders, uit Europa zowel als uit de rijksdelen overzee, om met de min ste woongelegenheid genoegen te ne men drijft hen al te veel op een hoop. Wanneer, zeker nu de werkge legenheid de neiging heeft te krim pen voor hen in vele gevallen alleen de onaantrekkelijkste arbeid over blijft, ontstaat ook een sociale getto vorming die met die van de huisves ting samen de positie van afzonde ring, van het naast de maatschappij staan, weer aksentueert. Getto's voorkomen Een kleine ervaring hiermee heeft Nederland met de Ambonezen opge daan. Waar die - of door noodzaak gedkongen, of op eigen initiatief - tot een soort gettobestaan zijn geko men in. woonoorden of kampen, ont stonden spanningen die men niet er voer waar de minderheid als het wa re was opgegaan in de meerderheid. De waarschuwingen uit het rap port kunnen op verzet stuiten. De neiging om te zeggen dat eerst „de Nederlanders" maar gehuisvest moe ten worden, lijkt voor de hand te lig gen. Willen we echter niet de onaan gename Britse toestanden dan lijkt het een verstandig besluit ter voor koming van wat we ook gerust „mi lieubederf" mogen noemen alles te doen om dergelijke gettovorming te gen te gaan. Ook al zou daardoor eens een Surinamer of een Spanjaard komen te wonen waar ook wel an dere kandidaten graag terechtgeko men zouden zijn. Dat is in niet te lange tijd wel weer echt te breien. Een getto opruimen is tot dusver overal een haast ondoenlijke taak gebleken. Advertentie gend tehuis op Schouwen-Duiveland. Het dagverblijf is van de grond ge komen en wordt volgende maand voor de ouderen geopend terwijl de kinderen na de vakanties aan de beurt komen. Vorig jaar konden weer zes personen in de gelegenheid worden gesteld een vakantie georga niseerd door de sociaal pedagogische dienst mee te maken. De kosten wor den betaald van de opbrengst van de collectes. Excursies ieugvogelwacht Op zaterdag 24 april organiseert de Jeugdvogelwacht weer een twee tal excursies. De eerste gaat om 10 uur van start aan het begin van de Yroonweg te Haamstede naar Re- nesse (linkerzijde). Een wandeling wordt gemaakt door de vroongron- den, de oude duinen met bijzondere planten en vogels. De andere excur sie leidt naar het Dijkwater. Ver zameld wordt op het kruispunt Noorddijk-Gelageweg (2 uur) bij Nieuwerkerk. Vandaar wordt naar het Dijkwater gefietst; in het reser vaat daar zijn vele „zilte" en „zoete" planten. ZIERIKZEE 1 „De naakte en de koe" Vragen aan college van b. en w. Het lid van de P.C.-fraktie in de Zierikzeese raad de heer W. F. Sprengelmeijer, heeft zich schrifte lijk met onderstaande vragen tot het college van b. en w. gewend. 1. Is het u bekend, dat heden op de door de gemeente daarvoor be schikbaar gestelde aanplakborden op het Havenplein en Kraanplein, door de PSP aanplakbiljetten zijn aangebracht waarop is afgebeeld een geheel ontklede dame 2. Gezien dat op grond van onze beginsels, en dus naar onze me ning, en naar de mening van een groot deel van de inwoners van uw stad, het karakter van deze aanplakbiljetten zedekwetsend en schaamteloos is, en aldus onge hoord en ontoelaatbaar en aldus in strijd met de chr. beginselen. 3. Van mening zijnde, dat de over- het als Gods dienaresse behoort te bevorderen het welzijn van haar onderdanen naar artikel 36 der N.G.B. verzoek ik uw college dringend, indien het in uw ver mogen is om deze aanplakbiljet ten van gemeentewege te doen verwijderen. 4. Tot gevraagde maatregel ten spoedigste te doen besluiten, op dat zo min mogelijk tijd verloopt na dit tot uw college gerichte verzoek, en uitvoering van het nog te nemen besluit. Afd. „Philatelica" Op dinsdag 27 april wordt in „Mondragon" een vergadering ge houden van de afdeling Schouwen- Duiveland van „Philatelica". Tentoonstelling Leger des Hells Op maandag 3 mei wordt door bur gemeester Th. H. de Meester de jaar lijkse tentoonstelling geopend van het Leger des Heils in „De Licht boei" De tentoonstelling zal bestaan uit de clubs, die bezig zijn iets te maken. Zo kan men kijken naar: emailleren, pottenbakken, handwer ken, draadsolderen, touwknopen e.d. Geldlening gemeente De gemeente kreeg een aanbieding voor een geldlening ad f 616.000 van de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten. Op de dinsdag a.s. te hou den vergadering van de gemeente raad wordt voorgesteld het aanbod te accepteren. KERKWERVE Feestavond sportvereniging Het bestuur van de sportvereni ging WIK te Kerkwerve/Noordgou- we heeft gemeend hel behalen van het kampioenschap door het eerste voetbalelftal met de daaraan ver- bonden promotie naar de Ie klasse, niet ongemerkt voorbij te moeten la ten gaan. Voor donderdagavond, 29 april a.s. zijn alle leden, donateurs van de vereniging uitgenodigd dit kampioenschap te komen vieren in het verenigingsgebouw te Kerkwer- vc, waar het gezelschap Rien de Jonge uit Goes met dans, gezel schapsspelletjes en sketsjes de aan wezigen hoopt te vermaken. Programma Koninginnedag Door de Oranjevereniging Kerk- werve zullen ook dit jaar weer en kele festiviteiten worden georgani seerd in verband met de verjaardag van de koningin op 30 april a.s. Het volgende programma is samen gesteld: 10 uur voor alle kinderen van Kerk- werve vertoning van enkele films in het verenigingsgebouw, alsme de de gebruikelijke traktaties; 14 uur voor ingezetenen van Kerk- werve een puzzelrit voor auto's en bromfietsen. Hiervoor aan te melden en op te stellen bij het verenigingsgebouw. 20 uur uitreiking van de prijzen in het verenigingsgebouw, waarna er gelegenheid zal zijn te dansen op de muziek van Jaap en Kees uit Oosterland. BURCH 'HAAMSTEDE Jeugdsoos „Big S" sluit seizoen af De Jeugdsociëteit „Big S" gaat waarschijnlijk op 1 mei het winter seizoen afsluiten. Inmiddels is het ledental wat afgenomen en bedraagt nil nog ruim 100, doch het aantal do nateurs liep omhoog naar 175. Een bestuurslid deelde mede dat dit soosseizoen slechter was dan het vo rige, een gevolg van een overladen aktiviteiten programma, doch over hét algemeen genomen is het bestuur toch wel tevreden en volgend jaar start de soos weer met volle moed. Het vorige jaar kenmerkte zich door minder aktiviteiten, omdat de kas dat nu eenmaal niet toeliet door de hoge investeringskosten, in het a.s. seizoen zou,het voor de jeugd soos van Burgh Haamstede bijzon der jammer zijn indien niet meer over het huidige gebouw beschikt zou kunnen worden. Voor het volgend seizoen alvast op het programma een voetbalwedstrijd tegen het team van Radio Veronica. Voorts wil de Jeugdsoos ook weer inschrijven voor het camping-voet baltoernooi en tevens zal het bestuur alles in het werk stellen om een fan tastisch programma voor te berei den. Uitschieters in het afgelopen seizoen waren: Auto-rally, diner dansant, country-and western avond en de Strao-carnavalsavond. Verzoek Voordat Big S sluit richt ze zich nog met een laatste verzoek tot de bewoners van Burgh en Haardstede. Zou de bevolking nog iets over heb ben om een soos-bazar levensvat- heid te kunnen geven? Zo ja, dan komen de jongelui zaterdag 24 april bij elke deur aanbellen om te vra gen of u iets in natura of in geld voor de tè houden bazar over heeft. De kas heeft een versterking hard nodig. Programma Koninginnedag Het programma voor 30 april is praktisch rond en zo te zien belooft het heel wat te worden. Mogelijk dat er nog een kleine wijziging komt doch zo niet dan ziet koninginnedag 1971 er als volgt uit: 9.00 uur: aubade door de schoolkin deren voor het gemeentehuis. 9.30-12.00 uur: opdrachtenspel (idee zeskamp) voor de leerlingen der basisscholen in de twee kernen van Burgh en Haamstede. Vanaf half tien staat de inschrijving open voor het opdrachtenspel voor 12- ca. 18- jarigen en voor de hindernisbaan auto's. Opgave in de wedstrijdtent voor het postkantoor. Namiddag: 1.30-4 uur: opdrachtenspel voor 12- 18 jarigen in de Oranjebuurt (niet te mooie kleren gewenst). 4.00-5.30 uur: hindernisbaan voor auto's op de Julianastraat. ca. 4.45 uur: demonstratie paardrij den. Avondprogramma: 7.00 ca. 8.30 uur: bromcrosswedstrij- den, georganiseerd door de motor sportvereniging „De Koppeling" op terrein ten westen en zuidoosten van Margriet- en Ircnestraat in plan Zuidwest. 8.00 uur: uitreiking lampionnen aan dc wedstrijdtent. gevolgd door lampionnenoptocht. 8.30 uur: vreugdevuur op bromcross- terrcin. Na afloop gezellig samenzijn en uitreiking prijzen in hotel „Het wa pen van Burgh. 'Alle middag wedstrijden worden gehouden in de omgeving van het postkantoor tc Haamstede. dreischor Twee gewonden bij aulo-ongeluk In de nacht van woensdag op don derdag is op de Zuiddijk tc Dreischor een personenwagen uit dc bocht ge vlogen. De wagon met vier inzitten den kwam in een sloot naast de weg Ned. Ilerv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur J. v. d. Schee (I;I.D.) 7.00 uur ds. L. Jansen Schoonhoven, Serooskerke; 11 uur ds. J. B. Assendorp. Kerkwcr- ve: 9.30 uur ds. Jansen Schoonhoven, Serooskerke, 11 uur zondagsschool. Serooskerke: 11 uur ds. L. Jansen Schoonhoven, 9.30 uur zondags school. Burgh: 9.30 uur da. A. A. van Leeuwen. Haamstede: 10.00 uur ds. M. G. Westerhof em. pred. te Nieu werkerk-, 10.15 uur Jeugdkerk; 7.00 uur ds. J. v. d. Schee. Renesse: 9.30 uur ds. P. Post, Bruinisse. Noord- welle: 11.00 uur ds. P. Post. Scha- rcmlUke: 9.30 uur ds. Van den Berg. Brouwershaven: 11.00 uur ds. J. Feunekes, 11,45 uur zondagsschool. Zonnemalre: 9.30 uur ds. J. Feune kes, 11 uur zondagsschool. Noord- gouwe: 11.00 uur ds. A. A. van Leeuwen, Burgh. Dreischor: 11 uur ds. J. van den Berg, Scharendijke. Ouwprkeik: 10 uur ds. I. Faber. Nieuwerkerk: 10.00 uur ds. F. Kloos terman, Goes; 7.00 uur Oecumeni sche Jeugddienst ds. A. S. Rienstra (Geref.). Oosterland: 9.30 uur J. B. Assendorp, Zierikzee; 6 uur ds. J. D. Geurtsen, Goes. Sirjansland: 10 uur en 6.30 uur ds. H. G. Abma, Gouda. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Abelsma, Wateringen. terecht. Bij dit ongeluk werden de bestuurder, C. J. B. uit Vlaardingen gewond naar het Rode Kruis zieken huis overgebracht. Een van de mede passagiers J. B. is naar het Dijkzigt- ziekenhuis te Rotterdam met rug klachten overgebracht. De twee an dere inzittenden kwamen ongedeerd uit de totaal vernielde wagen. NOORDGOUWE Collecte Hemava In het eerste kwartaal van 1971 werd door de jongedames Jannie Flikweeft en Connie van der Wek ken ten bate van HEMAVA een be drag gecollecteerd van f 48,09. Camping „De Stern" Ook te Noordgouwe gaat men een graantje meepikken van de recrea tie. Achter het dorp, aan de Oost- weg, is een camping te vinden, waar op momenteel een zestal wagens ge-, stationeerd zijn. De nieuwe camping heet „De Stern". OUWERKERK De bejaardenwoningen Nadat de vijf bejaardenwoningen aan de Phoenixstraat zijn geréed ge komen, hebben reeds 2 families er hun intrek genomen, t.w. de familie A. de Later op no. 10 en de familie Maliepaard op no. 14. BRUINISSE Aankondigingsborden in de kerk Een echtpaar in Bruinisse heeft toegezegd, de aan te schaffen aan- kondigingsborden voor de te zingen psalmen en gezangen in de Ned. Her vormde Kerk, voor zijn rekening te nemen. Bloembollencorso te Lisse LISSE, 22-4. Zaterdag 24 april ver trekt om tien uur het jaarlijkse bloembollencorso vahde Grote Markt in Haarlem iri de richting Bennè- broek. Een stoet van 24 praalwagens en drie luxe wagens, aangevuld met acht muziekkovpsen, die elkaar zul len aflossen, zal ongeveer veertig mi nuten nodig hebben om langs te trekken. Palestijnse oorlogsslachtoffers in Nederland SCHIPHOL. 22-4. Drie Palestijnse oorlogsslachtoffers zijn donderdag middag per K.L.M. in Nederland aangekomen, waar zij onder auspi ciën van de hulpverleningsorganisa tie „Terre des Hommes" ecnverdere medische behandeling zullen krijgen. Het drietal bestaat uit een 7-jarige jongen, die aan een hartkwaal lijdt, en twee meisjes van 15 en 20, die een plastisch chirurgische behandeling zullen krijgen. Het jongetje gaat naar het academisch ziekenhuis van Lei den, de meisjes resp. naar het Rode Kruis ziekenhuis in Den Haag en het academisch zeikenhuis van Gronin gen. „Vrij bezoekuur" EINDHOVEN. 22-4. Het Bin- J nenziekenhuis, het Diacones- senhuis en het St. Joseph zie- kenhuis in Eindhoven en hel St. Annaziekenhuis in Geldrop, hebben samen een krant „Vrij Bezoekuur", uitgegeven, die in een oplage van 100.000 exem- plaren in de agglomeratie Eindhoven huis aan huis ral worden verspreid. De vier zie- J kenhuizen hebben hiermee een J voor Nederland uniek initia- J tief genomen. Voorlopig ver- J schijnt hef blad eenmaal in de J vier maanden, maar volgend 1 jaar zal de frepuentie zcaar- J schijnlijk worden opgevoerd tot eenmaal per maand. De zie- J kenhuizen, die ook al op ver- 1 schillende terreinen samen- i werken, hebben tot de uitgave van „Vrij Bezoekuur" beslo- a ten om de Eipdhovenaars meer I vertrouwd te maken met wat i er in de ziekenhuizen gebeurt *a en waarom het gebeurt. a Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds. heer H. van El ven, Wissekerke. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur en 18.30 uur ds. Favier. Haamstede: 10 en 5 uur ds. W. v. d. Kooy (H.A.). Scharendijke: 9.30 en 14.30 uur ds. Put. Brouwers haven: 10.30 en 3 uur ds. P. A. de Bres (H.A.). Nieuwerkerk/Ooster- land: 10.00 uur ds. A. S. Rienstra (H.A.) 5uur ds. A. S. Rienstra (Dank zegging H.A.). Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Krabbe, 's-Gravenhage. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 9 en 7 uur lees- dienst. Chr. Geref Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 uur leesdienst; 6 uur Godsdienstoefening. Haamste de: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Eroersma. Nieuwerkerk: 10.00 uur leesdienst; 3.00 uur ds. Op den Vel de, Zierikzee. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur de heer Van der Meer, Oosterland. Leger des Heils Zierikzee: Poststraal 37 - 10 uur heiligingsdienst; 12 uur jeugüsamen- komst; 19.00 uur verlossingssamen- komst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: zaterdag 19 uur; zondag 10 uur. Haamstede: Strandkerk zon dag 10 uur. Pinkstergemeente Zierikzee: (Meelrlraat) 10 uur dienst. KERKNIEUWS Kerken vragen te stemmen BREDA, 22-4. De werk gemeen schap van Kerken te Breda, waarin samenwerken de Rooms Katholieke Kerk, de Hervormde Gemeenten van Breda en Ginneken, de Gerefor meerde Kerk, de Evangelisch-Lu- therse Kerk. de Doopsgezinde Ge meente, het Vrijzinnig Protestants Verbond „l'Eglise Valone", het Leger des Heils en dc Pinkstergemeente, heeft een oproep doen uitgaan, waai%in alle christenen van de stad Breda met klem worden aange spoord gebruik te maken van hun democratisch recht om mee te be slissen door wie ons land de komen de regeringsperiode bestuurd zal worden. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Veen (N.Br.): A. van Brummelén. Hierden. Ger. Gemeenten Beroepeil te Uddel: A. Hoogërland, Werkendam. OVERDENKING Vrede zij ulieden (Joh. 20 19-22). Het Paasfeest is voorbij en de dood is overwonnen. De levensvorst Jezus gaat na Pasen gewoon door met zijn werk, komt bij de discipelen op be zoek en zegt: „Vrede zij ulieden". Wij zouden gewoon zeggen: goedenavond! Maar zijn vredegroet is meer dan al leen maar een groet. Zijn woord is rr\et macht geladen. Hij schenkt de vrede, waar engelen van zongen in de Kerstnacht en die Hij op Goede Vrijdag bewerkte door het bloed des kruiscs en Hij zendt na Pasen zijn discipelen als gezanten des vredes de wereld in om de boodschap des vre des aan alle mensen bekend te ma ken. En op Pinksteren geeft Hij hen zijn Geest mee, die hen bekwaamt tot hun apostolaire taak. Zo gaan wij ook in 1971 tussen Pasen en Pinksteren van feest tot feest. Gods werk gaat door. Dat is de boodschap van de christelijke feesten. Het leven is niet zinloos in onze ingewikkelde wereld. De pro blemen kunnen ons niel boven bet hoofd groeien, al mag dit soms zo liikcn. De machten zijn overwonnen. Wij zijn niet op weg naar de chaos, maar naar de tijd van Psalm 72: Aan ruist op alle bergen vrede, heil op der heuvelen top. Dat is dc inhoud van het christelijk geloof en dat is dc boodschap, die in alle christelijke kerken elke zondag wordt gebracht. Het is dan ook niet zinloos deze boodschap elke zondag te gaan be luisteren. Door deze boodschap geeft God vrede aan de individuen, die de vrede in de wereld niet meer vinden kunnen en in hun leven zijn kwijt geraakt. Zij gaan iets voor de vrede betekenen, de vrede doorgeven gan anderen. Hun woord krijgt zin en is geen loze klank meer: vrede zij u- iieden. Het is in hun leven te zien. dat zij het menen met de vrede. Zij zijn de vredestichters, die zalig zijn. omdat zij kinderen Gods genoemd worden. Die kans ligt er ook voor u, die dit leest. Dc lijst van kerkdiensten in dit blad biedt voldoende gelegenheid. Want het is Pasen geweest en het gaat Pinksteren worden. Zalig zijn zij. die het Woord van God horen en dat bewaren in hun harten. Halle luja! j. v. d. S. Dies Wie van de ene verbazing in andere wil vallen, stapt in een Merce des Diesel. Zelden zag n zo weinig (verkeerde) verwachtingen, uitkomen. De motor laat geen dieselgeluiden horen, maar een zacht gesnor. Van dieseltraagheid is geen sprake, wèl van een soepel opschakelen naar 130 km per uur. En al doet de afwijkende benaming „diesel" anders vermoeden. u rijdt in het originele Merce des concept. Tot in details gelijk aan de overeenkomstige benzine-ty pes van Mercedes. Wonderlijk, niet? Even wonderbaarlijk als uw eerste tankstop: voor rond de 15 gulden gaat de 65-liter-tank vol. En u kunt weer zo'n 700 km voort. Dat is Diesel GT... van Mercedes! Mercedes-Benz Diesels omwille van comfortabele zuinigheid AUTOMOBIFI BEDRIJF FA. W. GILIJAMSE, Renesse, Lange Reke 2, tel. 01116-370

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4