AGENDA Watersportvereniging Zierikzee hield de voor jaarsvergadering STIJLKLOKKEN Krank „op ze'/i Siciliaans STREEKNIEUWS STEMMEN De hoer Molenaar volgde de heer T. 15. van der Straaien op als voorzitter ZIERIKZEE, 19-4. De Watersport vereniging Zieiikzee hield vrijdag j.l. de voorjaarsvergadering in het Huis van Nassau. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de hoer T. B. v. d. Straaten, de verschillende instructie-avonden, die deze winter werden gehouden en goed waren be zocht. De heer Quurtel bracht verslag uit van de algemene vergadering van het Verbond, gehouden te Amster dam. De penningmeester, de heer Bin constateerde in zijn verslag dat 1970 financieel een moeilijk jaar voor de vereniging is geweest. Een van de oorzaken hiervan was de verminder de opbrengst van liggelden wegens het laat gereedkomen van de nieuwe boxen. Verder: extra kosten voor deze boxen en aanschaffing van de lesboot Centauer. De situatie voor dit jaar ziet er echter belangrijk hoopvoller uit. Met algemene stem men hechtte de vergadering goed keuring aan de financiële regeling, welke na vele onderhandelingen tot stand kwam tussen het bestuur en het gemeentebestuur. Uitloting vond plaats van renteloze voorschol ten. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezing waren aftredend de heren Nelissen vher- kiesbaar) en v. d. Straaten, voorzit ter. De heer v. d. Straaten stelde zich niet meer herkiesbaar. De heer Nelissen werd herbenoemd en als nieuwe voorzitter werd bereid ge vonden de heer Molenaar te Schud- debeurs. De scheidende voorzitter prees de vereniging gelukkig met de benoeming van de heer Molenaar, die grote ervaring heeft opgedaan In de watersportwereld in bestuurs functies te Hellevoetsluis en Middel- harnis. De voorjaarstocht zal worden georganiseerd door een tourcommis sie bestaande uit de heren De Vos en Loubert. De Watersportver. Zierik zee zal verder betrokken zijn bij de organisatie van het grootste zeil- evehement ooit in Zeeland gehou den: de Delta week. Burgemeester De Meester heeft voor dit doel zijn schip als start' en finish-vaartuig beschik baar gesteld. De Oosterschelde Standpunt van de vereniging in de Ocsterscheldeproblematiek: vijf en twintig leden zijn voor een nieuw onderzoek, één is tegen. Bij de rond vraag roegen de heren V, d. Weghc en Loubert naar de mogelijkheid het parkeren op de Nieuwe Haven te be perken en de automobilisten te ver wijzen naar voor dit doel geschikt (c maken gronden in de van de ha ven aflopende straten. De heer Quar- tel wees nog eens op de snelheidsbe perking voor in- en uitvarende sche pen. (Enkele malen moest schade worden geconstateerd aan gemeerd liggende jachten). Tot slot namen allen staande met een ovatie afscheid van de heer V. d. Sti aaien, welke door de secretaris de heer J. den Boer, werd omschre ven als „de architect" van de goede betrekkingen, vooial njet het ge meentebestuur van Zierikzee. ,.U bent voor ons in moeilijke jaren een vooi beeld geweest van rust en even wichtigheid", aldus de heer Den Beer. De heer V. d. Straaten dankte voor de gcede wensen en hoopte nog lang het wel en wee van de vereni ging te kunnen meemaken. Betaalde vakantie voor boeren OSLO, 1S-4. Noorwegen wordt liet eerste land ter wereld waar de boeren een betaalde vakan tie krijgen. Maandag is in Oslo bekend gemaakt dat hei par lement voorstellen worden ge daan voor een vakantie van vier weken per jaar voor boe ren en hun vrouwen en een vakantiegeld van ongeveer tweeduizend kronen. Dat geldt dan voor iedereen die ten min ste een hectare land bewerkt. De maatregel zal als het par lement ermee akkoord gaat op 1 niei in werking treden voor een proefperiode van vier jaar. De regering wil namelijk we ten of de boeren ook van hun vakantierechten gebruik ma ken. Iemand die vakantiegeld krijgt moet bewijzen dat hij of zij werkelijk vier weken vrij heeft genomen en opgeven welke regeling voor. vervang ing is getroffen. De regering overweegt ook een verplichte vakantie voor inssers. Mist 't OravoncldM Havenpfeln 1 ZIertkze* Tel (01110) 2443 Kritiek op regering van Znid-Vetnam SAIGON, 19-4. In een toespraak in de school voor maatschappelijk werk in Saigon en nadien in een gesprek met journalisten heeft de vice-pre sident van Zuid-Vietnam, Ngoeyen Cao Ky, scherpe kritiek op de Zuid- vietnamese regering geoefend. Hij spotte met de officiële bewe ring over een overwinning in Laos, sprak van een nieuwe klasse oorogs- profiteurs en zei dat het volk alle vertrouwen in de regering verloren heeft. Ky vergeleek Zuid-Vietnam met een zinkend schip en zei dat het te laat is om over een militaire oplos sing van het conflict te praten. Er moeten wegen worden gevonden om het vechten te stakeri cn tot een po litieke oplossing te komen. Mail in biiik geschoten ARNHEM, 20-4. De 26-jarige R. p. is maandagavond in zijn woning in de Rietgrachtstraat te Arnhem dooi de 36-jarige Arnhemse karateleraar G. K. M. in de buik geschoten. Bij zijn aanhouding door de politie bleek M. twee pistolen in bezit te hebben. M. is ingesloten op verdenking van poging tot doodslag. P. is naar het gemeenteziekenhuis vervoerd. Nade re bijzonderheden ontbreken nog. NIEUW DELHI. Het Indische persbureau P.T.I. heeft maandag avond gemeld, dat het Oostbengalese „bevrijdingsleger" het strategiseh belangrijke vliegveld Sjaloetikor. in de buurt van de stad Sylhct (in de noordoostelijke hoek van Oost-Pa- klstan) heeft veroverd. CATANIA. 20-4. Een Siciliaanse inbrekersbende heeft een „verloren weekeinde" achter de rug. Zesender tig uur onafgebroken arbeid bleef onbeloond. De inbrekers forceerden volgens de politie zaterdagavond de deur van een kapsalon, boorden zich een weg door de muren van twee aangren zende winkels en kwamen zo terecht in een .juwelierszaak, waar zij circa twintig uur met snijbranders in de weer zijn geweest om twee brand kasten op te krijgen. Toen ze maan dagochtend d vroeg beseften dat het weekeinde er op zat, staakten zij hun vruchteloos zwoegen en gingen er van door. De zak die zij hadden ge vuld met horolges uit de uitstalkas ten. vergaten zij. Tilburg wil faculteit der letteren TILBURG, 19-4. Vestiging van een faculteit der letteren te Tilburg is van grote betekenis voor de verdere ontplooing van de experimentele le rarenopleiding, alsmede voor een na dere concretisering van het beleid ten aanzien van het tertiair onder wijs. Aldus curatoren van de katholieke leergangen te Tilburg in een brief aan minister dr. G. H. Veringa van onderwijs. Zij onderschrijven de aan beveling van een gezamenlijke com missie van katholieke hogeschool en katholieke leergangen om te komen tot een letterenfaculteit aan de Ka tholieke Hogeschool te Tilburg. Zo als bekend, heeft de Katholieke Ho geschool onlangs aan minister Verin- ga verzocht, met ingang van septem ber 1973 een faculteit der letteren aan de Tilburgse Hogeschool te ver binden. AMSTERDAM. In de film Wat zien ik", die 21 oktober in première zal gaan, komt een trouwerij voor. Brui degom Bernard Droog, de hoofdrol speelster Ronny Bierman en de uit de trouwauto stappende bruid Sylvia de Leur, op de binnenplaats van het stadhuis. ZIÉRIKZEE H. Koekoek voor Boerenpartij Op woensdag 21 april wordt in het Huis van Nassau een veigadering gehouden van de Boerenpartij. Als spreker treedt cp lijstaanvoerder H. Koekoek en dus niet - zoals eerder werd medegedeeld - de heer Bos boom te Den Haag. LAND- EN TUINBOUW Natrhunnietiws voor graslandbeniestiiig Zelden is er iets nieuws le melden voor de bemesting van het grasland. Nu is dat dan toch zo. En wel voor die bedrijven, waar de organische bemesting (stalmest, gier of drijf- mest) een sterk overwegende rol speelt. Stikstof blijft in dat geval voor een hoge grasproduktie onverminderd nódig. Een zékere aanvulling met fosfaat en kali insgelijks. Van kalium denkt men vaak met de organische produkten voldoende aan te voeren. Meestal onjuist, zie het grondonder zoek. Tekorten aan magnesium wor den doorgaans gedekt uit kieseriet, of door de kalkamon eens af te wis selen met de magnesamon. En na trium voor ons melkvee, hoe is het daarmee gesteld? Natrium wordt met de organische bemesting onvoldoende aangevoerd. En daar gaat het nu om. Er is een nieuwe meststof op de markt, in somige streken al beperkt afgeleverd, die daarin kan voorzien. Er zit een bescheiden aandeel kalium in, bo vendien 5 procent magnesia. Doch wat belangrijk is, 20 procent natron. En 40 tot 80 kg natron per hectare is nodig ter compensering van een on voldoende aanvoer van natrium voor het vee. Bedoeld is de nieuwe natriumka- liummagnesium-meststóf „nakamag" die, zoals de aanbevling luidt, direct in aanmerking komt als aanvulling op een ruime bemesting met organi sche produkten. Een aanbeveling die, voor het komende seizoen, zeker overweging verdient. Appels en peren in Europa DEN HAAG. 19-4. Het Tweede Kamerlid ir. H. Vredeling (f\v.d.A.) heeft, als lid van het Europese Par lement, de Europese Commissie ge vraagd of de 300 miljoen gulden, die de interventieregeling voor appels en peren sinds 1968/69 heeft gekost, niet beter aan rooipremies met plantver- bod had kunnen worden besteed. De huidige regering bergt, aldus ir. Vredeling, wellicht het gevaar in zich dat een bepaalde produktie in stand wordt gehouden omdat een teeltwijze denkbaar is, waarbij met een mini mum aan kosten de kwaliteitsgrena wordt bereikt, zodat het produkt te gen de interventieprijs kan worden afgezet, waardoor kosten en arbeid worden vergoed. 'indien tot I februari slechts voor 50.000 ha appels-, peren- en perzik bomen een rooipremie is aange-, vraagd, zou dit een weinig hoopge vende ontwikkeling zijn omdat deze hectares niet metterdaad zullen wor den gerooid en zelfs indien dit het geval zou zijn zou de overproduktie niet ongedaan worden gemaakt. Wel licht zou de sluitingsdatum voor het aanvragen van rooipremies kunnen worden verschoven. Van donderdag 29 april tot en met 9 mei worden in het nieuwe sportpaleis „Ahoy" te Rotterdam 14 voorstellingen'gegeven van de nieuwe ijsshow Holi day on Ice, met als top-soliste Sjoukje Dijkstra. Naast Sjoukje schitteren nog vele sterren. Het optreden van de solisten wordt verder, omlijst door een showballet van 36 danseressen en dansers. De ongetwijfeld fascinerende nieuwe show wordt gebracht onder de naam „Showboat". De revue bestaat uit zes grote scènes, die worden afgewisseld door het optreden van solisten en door komische en acrobatische nummers. SPORT Oriënteringsrit 'M.A.C. „St. Philipslan<l" Op vrijdag 30 april a.s. organiseert de M.A.C. „Sint Philipsland" de eer ste oriënteringsrit in het nieuwe sei zoen. Gestart wordt vanaf hotel „De Druiventros". MICROKORFBAL Winstpuntje voor Brouwershaven in de le klas van de microkorfbal- competitie van de afdeling Zuid- West is Brouwershaven er in de sporthal te Oude Tonge op de val reep nog in geslaagd haar tweede winstpuntje te boeken. De ontmoeting tegen Z.S.C. eindig de in een 1-1 gelijkspel wat voor de club uit Scharendijke net voldoende was Om. boven Noad op de ranglijst te eindigen. Als er geen wijzigingen meer. in het opgestelde plan zullen worden aangebracht zullen Brou wershaven en Noad hun geluk in het vólgend seizoen in de 2e klas moeten beproeven. De eindstand in de le klas ziet er als volgt uit: Ventura Sport 12 11 1 0 95-33 23 W.I.K. 12 8 0 4 60-42 16 Good Luck 12 7 1 4 61-32 15 Delta 12 5 3 4 49-48 13 Z.S.C. 12 3 2 7 30-46 8 Noad 12 2 3 7 48-70 7 Brouwershaven 12 0 2 10 19-91 2 ATLETIEK Geen gescheiden kampen meer voor dames en heren HELSINKI, 19-4. Bij de Europese atletiekkampioenschappen welke van 10 let en met 15 augustus in Helsinki worden gehouden zullen de atletes en atleten worden ondergebracht in Otaniemi. Voor het eerst in de ge schiedenis van de Europese kam pioenschappen zal er geen apart dorp voor de dames en heren zijn. Er zijn bij de organisatoren in de Finse hoofdstad al 1457 voorlopige inschrijvingen van deelnemers en officials binnengekomen. De verde ling bij de sportlieden is: 352 dames en 735 heren.- financien en economie Om nieuwe Philips-c.a.o. DEN HAAG, 20-4. Naar aanleiding van het feit dat vrijdag j.l. de onder handelingen tussen Philips en de werknemersorganisaties over een nieuwe driejarige C.A.O. (per 1 april j.l.) zijn vastgelopen, heeft de heer A. Groenevelt, waarnemend voor zitter van de Metaalbedrijfsbond Advertentie. versterk zijn stem! VN N.V.V., opgemerkt dat in het beraad tussen de bonden en de leden de vraag aan de orde komt, of het af sluiten van een C.A.O. met Philips de moeite waard is. Hij zei dat in zijn openingstoespraak op het twee daagse congres van de bond in het Kurhaus in Scheveningen. Voorts zullen de werknemersorga nisaties met de leden bespreken of het zin heeft aan de komende kern en ondernemingsraadverkiezingen deel te nemen als Philips de bonden niet verder tegemoet komt. „Wat doen wij in die organen als de Phi- lips-leiding er blijk van geeft de bon den niet of nagenoeg niet te erken nen?" Sliulenl bedreigde echtgenote GRONINGEN, 20-4. De Groninger politie heeft de 24-jarige student M. H. van C. uit Groningen ingesloten wegens „enig misdrijf tegen het le ven gericht". De echtgenote van de student deed aangifte van het feit, dat haar man diverse keren met een vuurwapen had bedreigd en enige keren langs haar heen had geschoten. De woning van het echtpaar ver toonde diverse kogelgaten. Van C. had drie vurbuksen, twee pistolen en een revolver opgeslagen bij een vriend van hem, de 24-jarige H. V.. tegen wie proces-verbaal is opge maakt wegens overtreding van de vuurwapen wet. Hotelbrand in Bangkok BANGKOK. 20-4. Een brand in een hotel in Bangkok heeft aan min stens twintig gasten het leven ge kost. Volgens de politie zijn de slachtoffers Japanse, Canadese en toeristen. De meesten kwamen om doordat zij hun kamers in hel vier verdiepingen hoge hotel Imperial, gelegen in de buurt van de Britse en de Amerikaanse ambassade, niet rrecr konden verlaten. Twee mensen overleden nadat zij uit de derde ver dieping waren gesprongen. De brand is 's ochtends vroeg ont slaan in de keuken van een koffie huis op de Parterre. Een 30Tjarige Thailandsc bediende is aangehouden. „Flitsen" uit het buitenland LA PAZ. Albcrlo Larrea Humcros, die in do icRcring-Barricntos minis ter vart economische zaken was. is m?.andag in zijn huis in La Paz door een onbekende doodgeschoten. De dader is ontkomen. PHNOM PENH. De premier van Cambodja, generaal Lon Nol is om gezondheidsredenen afgetreden. Vol gens gezaghebbende kringen hebben de leden van het 18 ministers tellen de kabinet daarop eveneens hun portefeuilles tor beschikking gesteld. Dinsdag 20 april Zierikzee Ger. Kerk, 8 uur, een avond over het kerklied, m.m.v. de heer Fr. Mehr- tens. Haamstede Ger. kerk. 7.45 uur, N.C.V.B. (Ned. Bijbelgenootschapsavond). Nieinverkerk Zaal „Rchoboth". 2-5 en 6.30-8 uur, verkoping t.b.v. de zending, (Vrou wenver. „Debora"). Woensdag 21 april Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 8 uur, vergadering, N.C.V.B.-C.P.B. Herv. Verenigingsgebouw, 2.30 uur. bejaardenmiddag N.C.V.B. Huis van Nassau, 8 uur, vergadering Boerenpartij. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis, 7.30 uur, ouderavond school met de bijbel. Donderdag 22 april Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur, afdeling Schouwen-Duiveland alg. oudervere niging „Helpt Elkander". Vrijdag 23 april Zierikzee Ger. Kerk, 7.45 uur, verkiezingsver gadering A.R.P. Burgh Hotel Bakker. 7.30 uur, vergadering D.F.S. Zaterdag 24 april Hotel „De Drie Schorren", 2 uur, start wandeltochten Rode Kruis, af deling Brouwershaven. Serooskerke Het dorpshuis, 7.30 uur. uitvoering k.v. „DOSKO". Dinsdag 27 april Zierikzee Stadhuis, 8 uur, vergadering ge meenteraad. Woensdag 28 april Kerkwerve Consistorie Herv. kerk, 7.45 uur, ver gadering N.C.V.B. Donderdag 29 april Zierikzee Pluis van Nasau, 8 uur, jaarverga dering Bestuurdersbond N.V.V. AMSTERDAM. Het laat zich aan zien, dat Indonesië in de maandag begonnen tweedaagse conferentie van de intergouvernementele groep voer Indonesië (I.G.G.I.) van de tien donorlanden de hulp zal krijgen waai om dit lar.d voor het lopende begrotingsjaar (1971/72) heeft ge- viaagd, een bedrag van 640 miljoen dollar. Ja, het stemmen komt dichterbij en nn maar hopen dat in ieder geval het rode potlood driftig en massaal wordt gehanteerd, want thuisblijven is mooi dom. Dan gaat „de ander met de knikkers strijken. Het is met de partijen - heb ik ontdekt - nel als met de mensenJe -on ze moeten kunnen mixen en dan kwam er wellicht een nog veel aar- diapr proaramma uit de bus. Mischien hebt u iets aan de privé- gevoelens van een ander, maar per soonlijk ben ik voor een partij, die een algeheel kapverbod wil invoeren. Bomen, struiken, bloemen, sprieten moeten in dit verkolende en verle- lijkend land bijna heilig ivorden ver klaard. In het partijprogramma moet ook een hoffelijkheids- en vriende- liikheidsclausule zijn opgenomen. Als de H.H. politici op het scherm of in de krant verschijnen, is er maar zel den één bij, die me op de stoute ge dachte brengt er een feestje mee te willen vieren. Het maagzweren-syndroon moet uit de samenleving verdwijnen en vriendelijk groeten op alle uren van de dag dient gepropageerd. Zekere uit het verleden overgeleverde hof felijkheidsrituelen, desnoods inclusief de handkus, dienen wederom te wor den ingevoerd. Strenge straffen dienen gesteld - partijnrngrammatig verwerkt - op vooral partikuliere vervuilers: weg- werners van huisvuil, papier, puin, rottend hout. Zachte zeep voor de afwas dient verplicht te worden ge steld. Bejaarden mogen desnoods nog wel weggestopt in cleane tehuizen, maar zij dienen altijd en overal be jegend te worden met alle égards, als -iinde mensen mei alle vermogens, gevoelens, wensen, verlangens. Hei willekeurig tegen een bejaarde „opa" oj „oma" zeggen, dient gestraft. Mijn" partij is desnoods voor uit- gebleekte leefpakken en lange haar dossen, maar de draagsters en dra gers moeten regelmatig in de fobbe. want vuil mag in dit land niet meer getolereerd. Zo dienen er ook gevan genisstraffen te komen op het weg- wérpen van: chocoladewikkels, plas tic zakken, toffeepapiertjes, banane- schillen en al dat klein goed. wat soms uit autoraampjes verdwijnt. Iedereen neme zijn afval mee ■naar huis", uiteraard om het in de hxiisvuilzak te stoppen. Enfin, in verband met dit alles toch nog maar eens de partijpro gramma's bestuderen. Misschien be vordert het de duidelijkheid! SCHJERF.1LANDMAN. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2