DE ZIERIKZEESCHE COURANT „Lichte ongerustheid" over verhouding Rusland-Bondsrepubliek Doodstraf voor Manson c.s. Baggerwerkgevers akkoord met bonden Weer een moord in Amsterdam ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 20 april 1971 127stc jaargang Nr. 20802 WAARIN OPGENOMEN REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Janrtewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 10,25; per maand 3,45; per jaar 41,Losse nummers 25 cent - Verschijnt maandag dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 20 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) 2,25. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusiel 4 B.T.W, In dit nummer: Cpminandowisseling bij water sportvereniging Restauranthouder doodgeschoten AMSTERDAM, 19-4. De 38-jarige Italiaanse restauranthouder Romano Mazzilli die maandagochtend in zyn woning in de Geulstraat in Amster dam door zijn hoofd werd geschoten, is 's middags in het Wilhelmina Gast huis overleden. Om half vijf werd de eigenaar van het Ristorante Pizzeria Capannina in de Korte Leidsedwarsstraat in zijn bed getroffen door een kogel die hem boven de neus raakte en er aan het achterhoofd weer uitkwam. Het slachtoffer werd badend in zijn bloed aangetroffen door zijnvrouw, die wakker was geworden van de knal. De vrouw heeft niemand gezien. De recherche kon pas zeven uur na de Italiaan neergeschoten AMSTERDAM, 19-4. Omstreeks half zes maandagochtend is een in de Geulstraat in Amsterdam-zuid wonende Italiaan levensgevaarlijk gewond in een ziekenhuis opgeno men. Hij is vermoedelijk neergescho ten. In de woning werd een patroon huls gevonden. Rechercheurs van de groep Ernstige Delicten zijn een on derzoek begonnen. Verdere gegevens ontbreken nog. Het slachtoffer is de 38-jarige res tauranthouder Romano Mazzilli. De man blijkt terwijl hij in bed lag door het hoofd te zijn geschoten. De ko gel bleek boven de neusjiet voor hoofd te zijn binnengedrongen en was via het achterhoofd naar buiten gekomen. Mevr. Mazzilli werd orrf- streeks half vijf wakker van een harde knal. Woning vernield door ontploffing NOORDWOLDE. 19-4. Maandag- avond is een woning aan de Ooster- streek te Noordwolde vFr.) ten ge volge van een gasontploffing geheel vernield. De bewoonster van het huis, de bejaarde mevrouw Van der Heide, bevond zich op hel moment van de ontploffing achterin de wo ning. Zij kwam er wonderwel goed af. Omtrent de oorzaak van de ont ploffing bestaat nog geen zekerheid. Wel staat vast dat het gasbedrijf 's middags bij dc woning aan de gas leidingen heeft gewerkt. Autodief gepakt na achtervolging HOOFDDORP, 19-4. Dc gemeente- politic van Haailemmermcer heeft in clc nacht van zondag op maandag de achtervolging ingezet, nadat een automobilist geen gehoor had gege ven aan een .stopteken voor een rou tinecontrole op Rijksweg 44. Mot hoge snelheid ging hel rich ting Don Haag. In Voorburg rood do man een park in. waar de auto in oen sloot terechtkwam. De bestuurder wist te ontvluchten, maar gaf zich na ehkele waarschu wingsschoten over. Het bleek de 23- jarige in Amsterdam wonende en als keukenhulp in een hotel werkende Duitser H. F. T. te zijn. die de auto ir de hoofdstad had eestolen. Hij was al meer mei de politie in aanra king geweest. schietpartij en ongeveer zes uur na dat het slachtoffer in het ziekenhuis was opgenomen in actie gekomen, omdat zij niet eerder was gewaar schuwd. Dit gebeurde omstreeks half twaalf door de schoonmoeder van het slachtoffer. De moord op de Italiaan is de der de binnen vijf dagen in Amsterdam. Het is de zevende sinds 1 januari van dit jaar. Brokken olie aangespoeld op strand 's-Gravenzaiide 's-GRAVENZANDE. 19-4. Op het strand bij 's-Gravenzande zijn over een afstand van enkele honderden meters keivormige brokken olie aangespoeld. Volgens de politie van 's-Gravenzande is de olie kennelijk met een bepaald chemisch middel behandeld, waardoor de ronde brok- achtige vorm is ontstaan. Het ge meentebestuur is van de strandver- ontreiniging op de hoogte gesteld. Volgens de politie is de olie in deze vorm tamelijk eenvoudig te verwij deren. Milieuweek voor scholieren BORGER, 29-4. De commissaris van de koningin in Drenthe, mr. K. II. Gaarlandt, heeft maandagavond in Drouwenerzand (gemeente Bor ger) een milicuwerkweck geopend. 125 leerlingen van de christelijke scholengemeenschap uit Stadskanaal nemen er aan deel. De heer P. J. Steltman, algemeen secretaris van het instituut voor na- tuurbeschermingseducatic. die deze week organiseert, stelde, dat verant woordelijkheidsgevoel voor een goed leefmilieu alleen worden bereikt door een volledige integratie van dit onderwerp in het gehele leerplan. Doel van deze milieuwerkweek is de jeugd enig inzicht te geven in de realiteit tussen de componenten van het milieu door actieve confrontatie. Crisis hij het Internatio nale Rode Kruis GENEVE. 19-4. Het recente aftre den van prof. Jacques Frevmond als vice-voorzitter van het Internationa le Comité van het Rode Kruis heeft tijd wisten: het Rode Kruis bevindt zichtbaar gemaakt wat velen al lange zich in een crisis, zowel op het per soonlijke als op het zakelijke vlak. Deze crisis betreft in eerste aanleg het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRK) en maar nauwe lijks dc ..Liga van Rode Kruis-ver enigingen", de overkoepelende orga nisatie van de nationale instellingen. Advertentie' Foam de Luxe gezond, verkwikkend slapen Vergadering West-Europese Unie DEN HAAG, 19-4. De ministers en staatssecretarissen van buitenlandse zaken der zeven landen van de West- eut opese Unie zyn niet uitgesproken optimistisch over de toestand in het Midden-Oosten en de vooruitzichten op een conferentie over dc Europese veiligheid. Minister Luns, die in Den Haag de bijeenkomst van het ministerscomité van de W.E.U. presideerde, verklaar de na afloop dat „lichte ongerust heid" bestond over het lange uitblij ven van overeenstemming tussen dc grote vier over een herbevestiging van de techten van de Bondsrepu bliek in Berlijn, West-Duitsland meent dat de Sowjet-Unie, de Vere nigde Staten, Engeland en Frankrijk op een goede dag wel overeenstem ming ever de kwestie Berlijn zullen bereiken, maar Engeland stelt zich voorzichtiger op. LOS ANGELES, 19-4. Rechter Charles Older heeft maandag hippie- leider Charles Manson en zijn drie vrouwelijke volgelingen, Patricia Krenwinkel, Susan Atkins en Leslie van Houten ter dood veroordeeld. Hij volgde hiermee de conclusie van de jury. die op 30 maart deze straf aanbeval. Het viertal is schul dig bevonden aan de moorden op de actrice Sharon Tate en vier van haar vrienden in augustus 1969 en de kort daarna gepleegde moorden, op het echtpaar La Bianca. Toen Manson het vonnis vernam reageerde hij met: „Ik aanvaard deze rechtbank als mijn vader en ik aan vaard het vonnis". Korenmolen verbrand UDENHOUT, 19-4. Een oude ko renmolen en een opslagplaats met zes ton graan te Udenhout zijn maandagavond door brand vernield. De schade loopt in de tonnen. De vrijwillige brandweer kon voorkomen dat de brand oversloeg naar een loods waar 400 tot 500 var kens waren ondergebracht. De molen en de opslagplaats wa len verzekerd tegen brandschade. De oorzaak van de brand is nog niet be kend. Boerderij te Dirkshorn afgebrand DIRKSHORN. 19-4. Doordat buur- kinderen een vuurtje stookten, is maandagmdidag de boerderij van de familie Doekes te Dirkshorn (bij Schagen) door brand verloren gegaan De vlammen sloegen over naar de boerderij van D. Kleijer, die voor verwoesting kon worden behoed, maar wel veel waterschade opliep. Ook een derde boerderij dreigde te gaan branden, maar dit kon worden voorkomen. ZAANDAM. Manno Bakker uit Wie- ringerwerf heeft de wielerronde van Noord-Holland voor amateurs ge wonnen. Hier een overzicht van de start op het 177 km. lange parkoers. Frankrijk, Engeland, West-Duits land, Italië en de drie Beneluxlanden waren het er over eens dat, zoals de NAVO-raad in december in Brussel heeft besloten, eerst over conferen ties over de Europese veiligheid kan worden gesproken wanneer de kwes- tie-Berlijn is opgelost, aldus minis ter Luns. Ook over de noodzaak van een evenwichtige en gelijktijdige te rugtrekking van strijdkrachten „ter weerszijde van het vroegere ijzeren gordijn" bestond een grote mate van overeenstemming. Uit contacten die diverse W.E.U.- landen met Oosteuropese staten heb ben blijkt dat deze staten zeer veel .prjjs stellen op het bereiken van een zekeie ontspanning, en hun beleid, voor zover mogelijk, hierop richten. Ondanks de gematigde toon dei- redevoeringen op het congres van de communistische partij van de Sow jet-Unie, heeft dit congres geen aan wijzingen opgeleverd voor de bereid heid van de Sowj et-regering in de kwestie Berlijn voortgang mogelijk te maken, aldus minister Luns. Het Midden-Oosten Ten aanzien van de toestand in het Midden-Oosten overheerste een zeker pessimisme, zo verklaarde mi nister Luns. Men betreurde algemeen dat de kansen op vrede die enkele weken geleden aanwezig leken, thans schijnen te zijn verdwenen. Voorts bestond duidelijke teleurstelling dat de mogelijkheden die de missie-Jar- DEN HAAG. 19-4. De werkgevers in het baggerbedrijf hebben maandag in een telegram aan de vakbonden gezegd bereid te zijn hun eis" van 3 procent reële inkomensverbetering per contractjaar te aanvaarden, om daarmee de staking in het baggerbe drijf te beëindigen. Lijk in kelder gevonden SCHIEDAM, 20-4. In een twee me ter diep gat van de kelder van het gemeenteziekenhuis in Schiedam is maandagmiddag het lijk gevonden van een bejaarde vrouw die ruim vier maanden geleden spoorloos ver dween. Op 7 december van vorig jaar was de 85-jarige vrouw na een bezoek van controle aan het ziekenhuis niet meer komen opdagen bij de wach tende taxichauffeur, die haar weer naar haar bejaardenflat zou terugrij den. Alle nasporingen door de politie bleven vruchteloos. Maandagmiddag moest een lood gieter onder het ziekenhuisgebouw een onderzoek instellen in verband met een lekkage. Daartoe kroop hij langs een smal donker gangetje in de kelder, waar hij weer via een lad der in een twee meter diep gat moest afdalen. Tot zijn onsteltenis trof hij daar een lijk aan. dat later als dat van de vermiste vrouw werd geïden tificeerd. ring biedt, niet zijn gerealiseerd. Men hoopt evenwel dat Egypte zijn huidige beleid, geen acties te onder nemen, zou handhaven. Hot W.E.U.-ministerscomité heeft voorts gesproken over de bescher ming van diplomaten, en met name over een Italiaanse suggestie een nieuwe conventie op te stellen, ter aanvulling van de huidige conven tie van Wenen die de status van di plomaten regelt. Het Italiaanse voorstel werd over het algemeen positief ontvangen. Wel werd er op gewezen dat een nieuwe conventie slechts nuttig kan zijn indien zij ook wordt getekend door landen waar regelmatig ontvoe ringen en aanslagen plaats hebben. De gedachtenwisseling over geza menlijke maatregelen in „gevaarlij ke" hoofdsteden zal worden voort gezet. Itirlo-Cliiiia Met name Frankrijk heeft de na druk gelegd op de noodzaak van een politieke oplossing van de oorlog in Indo-China. Algemeen bestond waardering voor het beleid van pre sident Nixon van verdere troepente rugtrekking. Enkele deelnemers aan de confe rentie waarschuwden tegen het koes teren van te hoge verwachtingen van de Chinese „ping-pong" diplomatie. Wel was men algemeen van mening dat het Chinese streven naar ont spanning meer betrekking heeft op de relaties met. de V.S. dan op de toestand in Vietnam. Met de formulering van „3 procent reële inkomensverbetering per con tractjaar" wordt letterlijk aan de eis van de vakbonden, zoals deze woensdag 14 april in het openbaar is uitgesproken, overgenomen, zo heb ben de werkgevers gesteld. Wanneer over de uitwerking van deze formulering geen overeenstem ming bereikbaar zou zijn, zijn de werkgevers bereid een en ander aan een neutrale deskundige voor te leg gen, aldus het telegram. Politie verraste tweetal inbrekers SOEST, 19-4. Twee inwoners van Soest werden in de nacht van zondag op maandag volkomen verrast toen zij - bezig met het forceren van de kluis van dc Soester gemeente-ont vanger - plotseling een aantal poli tiemannen het vertrek zagen binnen stormen. Ondanks alle voorzorgsmaatrege len, die de 24-jarige W. van B. en de 20-jarige W. A. M. K. hadden geno men, bleken zij het stil alarm op het vijftig meter verder gelegen politie bureau in werking gesteld te hebben. Nog geen minuut later was het kan toor van de gemeenteontvanger dan ook omsingeld en ging alle hoop van het duo op een vette buit in rook op. Toen de politie het kantoor binnen kwam, hadden de inbrekers overi gens al een van de twee kluisdeuren opengekregen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's BERLIJN. „In heliwater vindt U ge nezing". Met deze slogan maakt de Kneipp-kuurplaats Bad Wörishofen reclame en liet als symbool van deze leuze een wand van duizend dikke waterstralen aan de ingang van het nieuwe zwembad installeren. Iets voor Zierikzee straks, als er nog geld over is? WAT uqt pe 61LT Verwachting tot woensdagavond: Vrij zonnig Droog en vrij zonnig, maar in, hei noorden aanvankelijk nog wolken velden; eerst weinig wind, latei- zwakke tot matige wind tussen zuid en oost; minimum-temperaturen om streeks 6, maxima van 13 graden in het noordwesten tot 20 graden in het zuidoosten van het land. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 6. Min.-temperaturen: 0 tot 5 graden boven normaal. Max.-temperaturen: 0 lot 5 graden boven normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 21 april. Zon op 5.32, onder 19.47. Maan op 3.40, onder 13.N32. 21 april. Zon op 5.32, onder 19.47. Maan op 4.10. onder 16.29. Nieuwe maan: 25 april te 5.02. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 21 april 12.02 n.m. n.m. 22 april 0.31 v.m. 13.10 n.m. BROUWERSHAVEN 21 april 11.46 v.m. n.m. 22 april 0.27 v.m. 12.50 n.m. Doodtij: 20 april. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 20-4. Het K.N.M.I. deelt mede: De afgelopen 24 uur is dc luchtdruk over west Europa geleide lijk gestegen. Dit was vooral boven de Britse eilanden het geval, waar zich een afzonderlijkekern van hoge luchtdruk opbouwde. Door deze ont wikkeling draaide de wind wat meer naar het noordwesten zodat wolken velden. die samenhangen met een zwak front dat zich boven de Noord zee ophoudt, zich opnieuw over ons land konden uitbreiden. Het werd daarom dinsdag wat minder zonnig dan het zich maandag liet aanzien. Doordat het centrum van het hoge- drukgebied nog wat dichter bij ons land komt. neemt de wind verder af. waarbij tevens de kans op opklarin gen toeneemt. Voor de kust van Portugal bevindt zich nu al verscheidene dagen een depressie. Deze breidt zijn invloed geleidelijk wat meer naar Frankrijk uit. Het lijkt waarschijnlijk, dat fron ten van dit lagedrukgebied het weel bij ons de komende dagen kunnen gaan beïnvloeden. Wel zal dc wind in de zuidhoek terechtkomen, zodat de temperatuur nog weer wat zal kunnen stijgen. 2

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 1