MIJN VROUW, MIJN SUPERIEUR Opnieuw aantal vrijgegeven mosselpercelen bekendgemaakt De Kempen zucht onder terreur van woonwagenbewoners Meer informatie op school nodig over ontwikkelingssamenwerking ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 16 april 1971 Nr. 20860 „Algemeen Vissersbelang" - Bruinisse B11U1NISSË, 15-4. Deze week weiden in het recrcatiekamp Stoof- poldcr te Bruinisse op een vergade ring van de Vissersvereniging Alge meen Vissersbelang opnieuw een aantal vrijgegeven percelen be kendgemaakt, waarna 10 belang hebbenden werden voorgelezen die achtereenvolgens een keus zullen mogen doen. De vergadering stond onder lei ding van de heer L. de Waal, (de voorzitter burgemeester Hokken was verhinderd). De bekendmaking ge beurde door de heer H. Schot, se cretaris van de vereniging en lid van de commissie die de percelen heeft verdeeld, een commissie onder voor zitterschap van de heer ir. H. A. M. van Erp, inspecteur der visserijen. Het bleek dat het niet alleen ging om de z.g. nieuwe grond in het Vol kerak, maar ook om bestaande per celen, die door vorige gebruikers zijn ingegeven, wegens bedrijfsbe ëindiging of ook wel omdat de kwa liteit van de grond naar de mening van de gebruikers te wensen over liet. Het ging deze avond om de z.g. tweede toewijzing en evenals in de eerste toewijzing waren ook nu per celen beschikbaar in De Hammen, de Pijpen, de Oosterschelde weste lijk deel, Dorsman, aan Gorishoek, het Geultje bij Yerseke, Kattendijke, enz. Flitsen uit het buitenland CALCUTTA. Het Indiase persbu reau P.T.I. meldt dat premier Tad- joeddin Achmed van de voorlopige regering van „Bangla Desj" - de Bengaalse Natie - via de radio di plomaten, politieke waarnemers en vertegenwoordigers van de wereld pers heeft uitgenodigd de „bevrijde gebieden" in Oost-Pakistan te bezoe ken. BÜ de op de bekendmaking vol gende bespreking bleek dat de mees te kwekers kennelijk van een ander standpunt uitgaan dan de Verde lingscommissie als maatstaf heeft aangenomen. De Verdelings ommissie heeft als een van de normen, waarnaar de gronden worden verdeeld, aangeno men het produktieverlies, blijkend uit de cijfers bekend bij het Mossel kantoor waarbij het gemiddelde is genomen van vijf jaren (produktie- cijfers 1963-1968). Eerder produktieverlies Naast percelen in de Grevelingen, die straks allemaal verloren gaan, was er voorheen al produktieverlies, door het verloren gaan van perce len in de Zandkreek, (Deltawerken) Eendracht vSehelde-Rijn verbinding) enz. En daarom waren onder de 40 door de commissie in de 2e verde ling 14 gegadigden uit Yerseke, 5 uit Zierikzee, 2 uit Tholen, 1 uit Harlin- gen, 1 uit Hontenisse en 1 uit Har- lingen. Dit nu is voor de kwekers van Bruinisse moeilijk te begrijpen, kwe kers uit Zierikzee, Tholen en Yer seke, hebben nog andere grond en van goede kwaliteit. Waarom wordt dan niet alles aan de slachtoffers van de Grevelingen gegeven, die wel alles kwijt zijn? Zo redeneren de getroffenen, maar de heer Schot wees er ten overvloede nogmaals op, dat alles eerlijk was gegaan, met volledige overeenstemming' in de boezem van de commissie. Geruchten als zou er over de verdeling in de commissie onenigheid zijn of zijn geweest, wees hij als „kaaipraatjes" van de hand. Het niet beschikbaar zijn van alle benodigde gegevens was oorzaak dat langer moest worden gewacht om met de verdeling te beginnen, dan aanvankelijk in de bedoeling lag Enige ontspanning in de toch wel gespannen sfeer ter vergadering bracht wel de mededeling van de heer Schot, dat deze toewijzing van gronden in Zeeland, voor de getrof fenen in de Grevelingen niets te ma ken heeft met de verdeling die straks zal worden toegepast op de Waddenzee. Om vervangende grond De toewijzing van gronden in Zee- land heeft niets te maken met de z.g. compensatie wegens produktiever lies, maar is in de eerste plaats be doeld om vervangende grond te geven voor verloren gegane percelen, zo dat men ook in Zeeland nog kan blijven meedraaien. In de Waddenzee zal men wel moeten beslissen „schadevergoeding in geld, of vervangende percelen, om het bedrijf voort te zetten". De heer Schot moest als praktijk man, wel toestemmen, met de veron derstelling, dat veel percelen, niet geschikt zouden zijn voor mosselcul tuur, maar het bijvoorbaat weigeren van een perceel moest hij beslist afraden. Trouwens er is geen sprake van toewijzen van percelen. Iedere kweker mag kiezen er is alleen een rangorde in de volgorde van kiezen. Wie, omdat er niet anders meer was, een perceel heeft gekozen, dat niet aan de verwachtigen voor mossel cultuur blijkt te voldoen, kan altijd later reclameren, beter, dan dat hij bij voorbaat al te kennen geeft niet te willen experimenteren. De vergadering werd ook bijge woond door de heer Ph. Steketee, opziener der visserijen, die desge vraagd, de nodige toewijzing gaf, over bevindingen van de visserijin spectie, wat betreft, de kwaliteit en de geografische ligging van de per celen, c.q. wie de vorige pachter was geweest en de redenen waarom de percelen waren vrij gekomen. De heer Schot kon niet ingaan, op vra gen, betreffende de nadere precisië- ring van produktiecijfers, of produk tieverlies. Inlichtingen, kan men krijgen, in dien men zich benadeeld acht, of veronderstelt, dat door de commissie een fout is gemaakt, bij de voorzit ter van de commissie de heer Van Erp, aldus het commentaar van de her Schot. door LENA SCHAGEN „Wat moet Felie een ellendige tijd doorgemaakt hebben." „Ze was dikwijls bewonderens waardig. Ik heb altijd hoog tegen haar opgezien. Maar ze was veel te goed. Dat was haar fout. Toen ze de eerste keer wat bemerkte, had ze hem meteen krachtig aan moeten pakken. Desnoods een portie klap pen. Dat is helemaal niet erg. Mis schien had ze hem een beetje beter in toom kunnen houden. Maar ze was altijd al goedgelovig. Bas kon haar van alles wijsmaken: Felie, ik moet morgen naar een bespreking in Rotterdam. Het kan laat worden, dus ik blijf waarschijnlijk in een hotel. Goed. ik zal je pvama en tandenbor stel en scheerapparaat inpakken. Doe voorzichtig en maak het niet te lat. Denk om je gezondheid. Zc was altijd bezorgd voor hem. Dan ging meneer het dorp uit. pikte er gens onderweg een grietje op en daarmee kroop hij dan in oen hotel. Om dc volgende dag de dame thuis tc brengen en zelf terug te rijden naar Felie. Je ziet er moe uit: duur de het lang. die bespreking gister avond? O ja, kind. tot na midder nacht. Ik heb dus niet veel geslapen. Dat was dan misschien de enige waarheid in zijn verhaaltje. Zo on geveer ging dat. En Felie alles maar voor zoete koek slikken!" ..A ba. Erik. wat minderwaardig allemaal. Waarom trouwt zo n man. als hij niet buiten andere vrouwen kan „Lieverd, daar weet ik ook geen antwoord op. Hun eerste huwelijks jaren waren wel goed. 't Beroerde is: zc hebben geen kinderen. Ze hebben zich na een jaar laten onderzoeken; 't ligt aan hem. Felie is zo gezond, als het maar zijn kan. Als er een paar kinderen waren geweest, zou hel misschien heel anders gelopen zijn". „Waarom hebben ze er dan geen geadopteerd? Dat kan tegenwoordig toch?" „Tja, dat hebben wij ook als eens voorgesteld, maar dat wilde Felie niet. Als het niet van mezelf is, zei ze. wil ik er geen. Tja, dat is natuur lijk ook een standpunt". „Weten je zussen het ai?" „Ze zullen het gauw genoeg te we ten komen". „Wisten ze in het dorp van Bas' escapades af?" „Ik neem aan van wel. Zoiets kan op dc duur niet verborgen blijven. Maar het merendeel van de mensen in de omgeving van Felie en Bas wa ren prettige lui. Ik heb zc wel eens ontmoet, op verjaardagen, bijvoor beeld. Ze zullen er het hunne van gedacht hebben, maar verder gezwe gen hebben. Tenslotte heeft cider mens een periode in zijn leven, waarover hij zich naderhand schaam en waarover hij het liefste nooit meer praat". „Jij ook. Erik? Heb jij ook zo n pe riode in je leven?" Ze keek hem on deugend lachend aan. maar in het donker kon hij het niet zien. Hij knikte een keer en antwoord de: „Ja", „Hè?" „Ja. Het is al jaren geleden. Nie mand is volmaakt. Dotje, ik even min. Misschien vertej ik het je wel eens een keer in een heel vertrou welijke bui. Maar voorlopig niet. Ik schaam me er nog over". Ze legde haar hand op zijn arm. „Je hoeft liet mé niet te vertellen, Erik. nooit. Ik geloof niet. dat jij in staat zou zijn, iets minderwaardigs tc doen. In bepaalde opzichten lijken jij cn Felie op elkaar". „Als je .er maar aan denkt, date ik nooit zon' doetje zal zijn als zij!" Zc lachte. „Stil maar .echtgenoot. Daar zal nooit een reden voor zijn. Wij houden van elkaar en zullen el kaar nooit verdriet doen. hè?" „Ik ben vaak ook nachten weg. an ders. Dotje. Zoals afgelopen nacht". „O. Erik. met zulke dingen kun jc niet de draak steken!" „Je hebt gelijk, Ria. dat was on- taktisch. Enfin, geen haar op m'n hoofd, die ooit aan iets dergelijks zou denken". Ze vleide zich tegen zijn arm. „Dat weet ik schattebout. Wc hebben elkaar; verder hebben wc niets no dig. Maar ik vind het ellendig, als anderen verdriet hebben terwijl wc zelf zo gelukkig zijn. En als je er dan machteloos tegenover staat. Waarom doen do mensen elkaar zoveel leed aan. Erik? Felie is toch een schat en Bas vond ik altijd een aardige vent. Die twee zouden net zo gelukkig kunnen zijn als wij". „Ik begrijp jc. Ria. Daarom ben ik zo dankbaar, dat ik jou heb. Je bezit een groot hart en als het in je ver mogen lag. zou je alles geven om die twee weer bij elkaar te brengen, is het niet?" „Ik heb er al over zitten piekeren, maar het helpt niet; ik weet niets. Overigens .als jou pogingen op niets zijn uitgelopen, wat kan ik dan nog doen?" „Nou. vrouwen komen soms oj> heel andere gedachten. Ga volgende week nog maar eens naar huis. het ligt Felie allemaal nog te vers in het geheugen. Misschien heeft ze over een paar dagen andere gedachten' „Goed. Erik. dat zal ik doen". «Wordt vervolgd! RIJSWIJK. 15-4. De Kempen zucht onder de erreur van etterlijke tientallen woonwagens cn hun be- Zes jaar niet tangetje in buik REN NES, 14-4. Een vrouw in Ren- nes, west-Ffankrijk, heeft ruim zes jaar rongelopen met een chirurgisch tangetje van twee decimeter lengte in de buik. Het instrument was bij een chirurgische ingreep bij vergis- sing. blijven zitten. Een röntgenfoto bracht aan het licht, dat de maagpijn ivaarover de vrouw klaagde, werd veroorzaakt door dit achtergebleven instrument. De vrouwdie de justitie in de arm heeft genomen, is nu van de tang verlost. Bij deze operatie waren vijf deskundigen aanwezig. Het instru ment is in beslag genomen om voor de justitie te dienen als bewijsmate riaal. volking. Het dagelijks bestuur van de Streekraad Kempenland, waarin negen gemeenten samenwerken, heeft dit meegedeeld na zijn nood te hebben geklaagd bij minister Klom- pé en staatssecretaris Van de Poel van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk. „We worden overstroomd door woonwagens met alle vervelende gevolgen van dien; het plaatselijk leven wordt verlamd, er zijn span ningen, die reeds tot handgemeen leidden, er worden vernielingen aan gericht en sportwedstrijden zijn af gelast", aldus de streekraad, die dit als terreur ervaart. Van de bewindslieden Vernam de delegatie burgemeesters uit Kem penland, dat wellicht het verlenen van bijstand spoedig centraal kan gebeuren, los van de gemeenschap pelijke regeling voor het regionale woonwagenkamp, dat in Valkens» waard moet worden aangelegd. Wel bevolen de bewindslieden de eerste burgers aan stringent de regelen voor toekenning van bijstand toe te passen. DEN HAAG, 15-4. De Nationale Commissie Ontwikkelingsstrategie 1970/1980 heeft tijdens haar derde veigadering bij dc staf van de Na tionale Commissie in het Transito rium in Den Haag onder voorzitter schap van prins Claus besloten, bij voorrang tc onderzoeken of, en zo ja hoe, in de verschillende sectoren van het onderwijs in Nederland meer informatie kan worden verstrekt over de ontwikkelingssamenwerking in het kader van dc door de V.N. aanvaardde doelstellingen voor het z.g. tweede ontwikkelingsdecennium. In afwachting van de algemene gedragslijn is besloten, aan de werk groep onderwijs uit de commissie, de vraag voor te leggen, of mede werking zal worden verleend aan een project voor onderwijstelevisie, dat mede gefinancierd kan worden uit de middelen van de nationale commissie. De eommisie besloot verder op korte termijn het voorgenomen opi nieonderzoek over de kennis van en de houding tegenover ontwikkelings samenwerking onder de Nederlandse bevolking uit te voeren. Wat biedt de BEELDBUIS ZONDAG IS APRIL. Het NOS programma vermeldt achtereenvolgens: journaal, week- journaal, verkeersinformatie, een filmpje van Walt Disney en het pro gramma Wetstrijd, waarin deze maal leerlingen van de Haagse sociale akademie tegen collega's uit Amster dam uitkomen. Als Jacob de Uil zijn krantje heeft dichtgeslagen is het woord aan Nelly Freida met Woord voor woord. Hierna weer avonturen van een jong domineesgezin. Dan de film „De fatale vergissing". In 'deze film leren we de familie Hammond kennen, een huis-tuin-en-keuken fa milie. Maar pa houdt er een rare hobby op na, nl. het fokken van rep tielen in zijn achtertuin. Na het jour naal de Tuin der lasten, een pro gramma waar zo'n 260 Nederlanders aan meededen. In 1975 zal de gemdi- delde Nederlander 30 gulden minder belasting betalen dan momenteel. Wat h\j er dan mee gaat doen wordt uitvoerig besproken. Tot slot van de avond de Bond zonder Naam en hel laatste journaal. NED. 11. Na de fabel nieuwe aiwn- turen met de Vrijbuiters. Majoor Grahan dost mee aan een race met zijn door atoomkracht aangevoerde racewagen. Een ongeluk gebeurt en hij wordt uit de wagen geslingerd. Het gekste is dat als hij bijkomt de wagen verdwenen is. Na Stu.dio Sport en Panoramiek een nieuwe afleve ring van Dubbeldekkers. Tante Maud komt in gezelschap van een enorme hond bij Stan logeren. Deze doet dan ook alles om tantelief weer zo. snel mogelijk weg te krijgen. Als de taxi chauffeur die haar zou komen opha len het laat afweten, weet Stan niet hoe snel hij om de bus moet om tan te weg te brengen. Na het tweede deel van Studio Sport en Video, hel veertiendaags programma met ach tergrondinformatie over televisie- PARAMARIBO. De suikerrietaan- plant van de Surinaamse suikeron derneming „Mariënburg", heeft op het ogenblik te kampen met een schuimcicade plaag. De scbuimcicade - ook wel froghopper genaamd - tast de jonge aanplant aan, waardoor het riet niet goed groeit. programma's, rest ons alleen nog het laatste journaal. ZONDAG 18 APRIL. NED. I: 15.00 Journaal; 15.02 Week- journaal; 15.22 Verkeersinformatie; 15.25 Will Disney's wonderlijke we reld; 16.15 Wetstrijd; 18.55 Fabeltjes krant; 19.00 Woord voor woord; 19.05 Werken op zondag; 19.3 De fatale vergissing; 20.20 Journaal; 20.25 Tuin der lasten; 22.40 Bond zonder naam; 22.45 Journaal. NED. II: 18.55 Fabeltjeskrant; 19.00 Journala; 19.05 Vrijbuiters; 19.30 Stu dio Sport; 20.20 Panoramiek; 20.45 Dubbeldekkers21.10 Studio Sport; 21.35 Video; 22.15 De grote slagen die het vaderland won; 22.50 Journaal. MAANDAG 19 APRIL. NED. I. Na de Fabeltjeskrant een nieuw avontuur van Pipo op Bizarra. Aan boord van het schip dat hen naar Bizarra moet brengen vindt Pi- po de pet van Snuf. De clown komt daardoor aan de weet dat de twee schurken vol listige plannen zitten. En als die boze bootsman er niet was geweest haddèn cle dieven hel ei nog te pakken gekregen ook. Tot het journaal van acht uur Coronatiozi- street. Alan laat het afweten om de oudejaarsavond bij Elsie door te brengen en komt later met een ex cuus aanzetten. Maar Elsie neemt het niet langer. Na hel journaal en weer- overzicht het tweede deel van de „Tuin der lasten", een programma over 260 Nederlanders die praten over de welvaart in de toekomst. Tot slot van dit programma, dal de hele avond vult, rest ons alleen nog het laatste journaal. NED. II. Na de fabel en het jour- nadl in 't kort, „Kijken naar kinde ren", waarin ditmaal een driejarige kleuter buitenshuis gaat spelen en over de belevenissen vertelt. Om half acht Dier en vriend van Tanja Koen, in deze aflevering een schaapherder met zijn kudde. Na het journaal en weeroverzichl onder de titel „Van bloemen en bijen", een nieuwe afle vering van Please Sir. Bernard schrikt van Frankies visie op het le ven en is van plan de klas eens goed voor te lichten. Gemakkelijk gaat hem dat echter niet af. Na Hier en Nu, Memorandum van een dokter. Beide doktoren krijgen er een nieu we huisgenote bij. Het is Dor rit, een meisje dat na de dood van haar va der alleen op de wereld kwam te staan. Moeilijkheden komen als zij tijdens cle afwezigheid van de dok- DETROIT. De Amerikaanse vice- president Spiro Agnew heeft ver klaard, dat de hoge prijs van een strikt toezicht op de naleving van maatregelen tegen milieuverontrei niging niets is in vergelijking met de prijs van een ontbreken van een der- gelijk toezicht. BREMERHAVEN. De 29-jarige Duitse motorrenner Peter Wimmer is tijdens de training voor de in Bremerhaven te houden z.g. visse- rijhavenraces verongelukt. Hij raak te op een weggedeelte met zijn Ya maha in een kuil, verloor de macht over zijn machine en kwam dermate ernstig ten val, dat hij aan zijn ver wondingen overleed. WASHINGTON. De verklaring, van de Chinese premier, Tsjoe En- Lai. dat het bezoek van de Ameri kaanse tafeltennisploeg aan China een nieuwe bladzijde is in de betrek kingen tussen beide landen is in Washington zeer gunstig ontvangen. FRANKFORT. In Frankfort heeft de rechtbank het reeds zeven maan den durende proces tegen de con centratiekamparts Horst Schumann wegens de gezondheidstoestand van de verdachte opgeschort. JOHANNESBURG. De 38-jarige Duitse zendeling dz\ Markus Braun is in Johannesburg schuldig bevon den aan het onwettig onderdak ver lenen op een Lutherse zendingspost aan 13 negergeestelijken. GENEVE. Alle Amerikaanse voor raden bacteriologische aanvalswa pens zullen binnen een jaar vernie tigd zijn. Dit heeft een Amerikaanse woordvoerder bekendgemaakt naar aanleiding van het besluit om het gebouwencomplex in Pine Bluff (Ar- kansa) waar tot dusver specialisten op het gebied van bacteriologische oorlogsvoering werkten ter beschik king te stellen voor vreedzame on derzoekingen. HILVERSUM. Zaterdagavond brengt de K.R.O.-t.v. een nieuwe aflevering van Johnny en Rijk, een paar cipart, op het scherm. Als gaste tredt op de zangeres Samantha Jones, hier afge beeld terwijl ze een van haar succes stukken vol vuur brengt. toren een jongen van zijn borslklach- ten afhelpt en de jongen enige tijcl later overlijdt. Tot slot van de avond een optreden van de Edwin Haw- kinsingers, een uitzending van de nieuwe Roomse partij en het laatste journaal. MAANDAG 19 APRIL. NED. I: 18.35 Fabeltjeskrant: 18.40 Politieke partijen; 18.55 Journaal 19.05 Pipo op Bizarra; 19.30 Corona- tionstreet; 20.00 Journaal; 20.20 Tuin der lasten; 22.45 Journaal. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Kijken naar kinde ren; 19.30 Dier en vriend; 20.00 Jour naal; 20.20 Please Sir; 20.45 Hier en Nu; 21.10 Memorandum van een dok ter; 22.00 Edwin Hawkin singers; 22.30 Politieke partijen; 22.40 Jour naal. Zaterdag 17 april, Ned. 1, 20.20 uur: Johnny en Rijk-show. Rudi Falken- liage (IJ, Johnny Kraaikamp (m.) en Rijk de Gooier (r.) spelen hier een scène in de wachtkamer van een die renarts. Advertentie KOUWENBERG gasverwarming Poststraat 48 tegenover het postkantoor Zierikzee Werkplaats: Meelsfraat 46.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 7