rrico de kaaskampioen All-Ready boekte geen winst bij Togo ONZE PUZZELRUBRIEK Schouiven-Duivelandse Sportspiegel MEVO sluit competitie af met thuiswedstrijd tegen VVemeldinge WIK kan kampioenstitel behalen als Borssele wordt verslagen Bruse Bcys maakt goede kans bij Kruiningen Zierikzee A I nog lang niet zeker van winst op Vogelwaarde A 1 ZATERDAGCOMPETITIE. In cle le klas gaat MEVO morgenmiddag de competitie afsluiten met de thuis wedstrijd tegen Wemeldinge. Gezien het spel van jl. zaterdag geven ivij de oranjehemden niet veel kans om tot ivinst te komen. Wolfaartsdijk kan zaterdag beslag op de kampi oenstitel leggen door thuis te winnen van Waarde. Middelburg V kan zich geheel i>eilig stellen als het in eigen omgeving tegen Heinkenszand min stens op een puntje beslag weet te leggen. De mogelijkheid dat de groen-witten hierin slagen is zeker aanwezig. Zaamslag is thuis zeker goed voor de winst in het treffen met de reserves van Arnemuiden, terwijl 's Heer Arendskerke zeker niet ge heel kansloos is tegen het bezoeken de Veere. In de 2e klas A kan mor gen ook de beslissing vallen. Te Kerkwerve kan WIK beslag op de kampioenstitel leggen als het Borsse- le van het lijf weet te houden. Nor maal gesproken moeten de groen- witten hierin kunnen slagen maar de zenuwen zouden hen misschien nog wel eens ernstig parten kunnen spe len. Bruse Boys gaat de competitie afsluiten met de thuiswedstrijd te gen Kruiningen, waarbij wij het op winst voor de thuisclub houden. Dui velend maakte nog een goede kans om op de eervolle derde plaats te eindigen, maar dan zal ie Nieuwer- kerk van SKNWK gewonnen moeten worden. De kans dut de geel-zwar- ten hierin slagen achten ivij zeker aanioezig. Brouwershaven is zeker niet geheel kansloos bij het bezoek aan de reserves van Wemeldinge, terwijl ZSC het bij Yerseke II niet gemakkelijk gaat krijgen. Colijns- plaatse Boys kan wellicht een puntje overhouden uit de thuiswedstrijd te gen Rillandia II. In de 3e klas A gaan de reserves van WIK op bezoek bij Wissenkerke II, waarbij het terrein voordeel xvel eens de doorslag zou kunnen geven. In de 4e klas A kun nen de reserves van MEVO beslag op de kampioenstitel leggen als. zij in de Westhoek de ontmoeting tegen DFS IV tot een goed einde weten te brengen. Brouwershaven II heeft de beste papieren in handen tegen SK NWK II, terwijl Brouwershaven III en WIK III elkaar op het terrein van eerstgenoemde niet veel zullen ont lopen. Serooskerke II zal het niet veel moeite kosten om Bevelanders II met lege handen naar huis te stu ren. JUNIOREN. In groep A I speelt Zierikzee A I morgenmiddag thuis tegen Vogelwaarde A I. Gezien het feit dat Vogelwaarde A I nog niet ge heel veilig staat en de laatste weken aardige resultaten heeft weten te boeken is Zierikzee A I nog lang niet zeker van de inzet. Terneuzen A I moet thuis van Steen A I kun nen winnen. IIVV '24 A I gaat het te VOETBAL K.N.V.E. Hulst tegen Vlissingen A I niet ge makkelijk krijgen. Axel A I maakt wel een kansje om Goes A I de punt jes afhandig te maken. Middelbtirg A I, dat de puntjes nog broodnodig kan gebruiken, is thuis tegen Ter- neuzense Boys niet geheel kansloos. Arnemuiden A I heeft thuis de beste troeven in handen tegen Wissenker ke A I, terwijl het onberekenbare Oostburg A I tegen Zeeland Sport A I ivel weer eens iwor een verrassing zou kunnen zorgen. In groep B X staat maar een wedstrijd op het pro gramma: WIK B I-Bruse Boys B I. De thuisclub zal in dit treffen wel niet veel moeite hebben om de punt jes thuis te houden. niet vergeten... Frico eten Zierikzee I—Steen I Algemeen wordt verwacht dat Zierikzee I a.s, zondag tegen het laag geplaatste Steen het kampioen schap zal behalen. De rood-zwarten spelen in de opstelling J. Hogerheide d., C. Struyk, J. Klink, Th. v. Aken, A. Kamp a., J. C. Willemse aanv. W. v. d. Hoek m., C. Lodewijk, H. Ver meide, A. v. Tiggelhoven, C. Stout- jesdijk v. Wisselspelers: H. Berre- voets en R. Pieters. Scheidsrechter is de heer J. Fincke uit Roosendaal, die dan zijn 25-jarig jubileum als scheidsrechter viert. Wedstrijden ter gelegenheid gouden jubileum KNVB ZIERIKZEE, 15-4. Een groot aan tal vertegenwoordigende Zeeuwse voetbalelftallen zullen dit jaar in het strijdperk komen ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de afde ling Zeeland van de KNVB. De jubileumcommissie van de af deling heeft een uitvoerig program ma rond dit halve eeuwfeest opge bouwd. Op 15 mei zullen de voorron den worden gehouden voor het ju bileum B-junioren toernooi: in Burgh-Haamstede voor Schouwen- Duiveland, in Wolfaartsdijk voor Noord- en West Zuid-Beveland, in Rilland-Bath voor Oost-Zuid-Beve land, in Vlissingèn voor Walcheren, In de duinen bij Renesse stond eer tijds deze vuurtoren welke later ver dwenen is. In 1904 ivas deze toren nog volop in gebruik en deed toen dienst als baken voor de scheepvaart, vaart. in IJzendijke voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen en in Hulst voor Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Op 22 mei staan de voorronden voor het A-ju- niorentoernooi op het programma: in Zierikzee voor Schouwen-Duiveland, in Heinkenszand voor Noord- en West Zuid-Beveland, in Rilland- Bath voor Oost-Zuid-Beveland, in Vlissingen voor Walcheren, in IJzen dijke voor West-Zeeuwsch-Vlaande- ren en in Hulst voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. ,De finales van deze toernooien wor den gehouden op 5 juni te Goes.. Zeeuwse afdelingselftallen komen op 12 juni in actie. De spelers van de afdeling treden aan in Bruinisse: een combinatie van Schouwen-Dui veland en Noord- en Zuid-Beveland speelt daar tegen Walcheren. Even eens op dezelfde dag spelen daar twee KNVB-teams: ook een combi natie van Schouwen-Duiveland en Noord- en Zuid-Beveland tegen Walcheren. HANDBAL Kampioensfeest handbalvereniging Delta-Sport Op vrijdag 16 april a.s. organiseert de Zierikzeese handbalvereniging Delta-Sport een kampioensfeest in het Duyvelants Koffyhuys te Zierik zee. Het afgelopen zaalhandbalsei zoen is voor de Zierikzeese vereni ging bijzonder succesvol geweest. Zo wel het eerste dames- als eerste he renteam wisten het kampioenschap te behalen. Voor het eerste dames team betekende dit, dat zij in twee seizoenen zijn opgeklommen naar de hoogste klasse van de afdeling Zee land van het Nederlandse Handbal- Verbond. Reden te meer om feest te vieren. Door de feestcommissie bestaande uit de dames C. v. Dalen, D. Bouma, J. de Jonge en de heren Th. de Looze en D. van der Wekken is opnieuw evenals het voorgaande jaar weer een aantrekkelijk pro gramma opgesteld. Naast het rad van avontuur waarvoor fraaie prij zen beschikbaar zijn gesteld zorgen de Medley's voor de muziek. KORFBAL NOAD I—Olympia II 3—0 NO AD heeft in de thuiswedstrijd tegen Olympia II uit Wilhelmina- dorp kans gezien om de Bevelanders met een kleine nederlaag naar huis terug te sturen, doch eenvoudig bleek dit uiteindelijk niet te zijn. Na 25 minuten spelen gaf Toon Schou- wenaar de blauw-witten een 1-0 voorsprong en vooral door de harde wind bleven doelpunten in de eerste helft verder uit. In de tweede helft was er ruim 20 minuten gespeeld toen Wijna van Nieuwenhuijzen er in slaagde om de voorsprong tot 2-0 te verhogen. Toen Kees Kommer er na een half uur 3-0 van maakte was het pleit in het voordeel van NOAD beslecht en waren weer twee punten aan het totaal toegevoegd. De gasten hadden zeker wel een tegenpunt ver diend, doch het beslissende schot ontbrak steeds. Beide teams misten in de eerste helft elk een strafschop. KORFBAL KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND VEERE. Hot carillon van do stad- huistoren lo Veore vorkoert in een slechte toestand. Het kan niet meer worden bespeeld. Er zijn plannen tot restauratie. De kosten hiervan bedragen plm. 120.000 gulden. UTRECHT. Onder erevoorzitter schap van Toon Hermans is een par- tikulier initiatief ontwikkeld ter ak- tiveiing van parlementaire inspan ning op het vlak van het milieube heer. Een actiecomité, waarin o.a. ook zitting hebben Godfried Bomans Bert Garthof, Dick Hillenius, pater K. Douven sj. en beeldhouwer Toon Hendrickx, heeft alle kandidaat kamerleden verzocht schriftelijk toe te zeggen tegen de milieuverontrei niging te zullen optreden. MAASTRICHT. De agressieve cri minaliteit in Limburg is bijna twee keer zo hoog als gemiddeld in Ne derland. In Limburg steekt Venlo uit boven andere plaatsen, gevolgd door Vaals, Maastricht, Sittard en Tege- len. ROTTERDAM. Een 45-jarige boekhouder uit Rotterdam heeft bij de Maasstedelijke recherche bekent zijn werkgever, een in Rotterdam gevestigde kolenmaatschappij, voor f 90.000 te hebben benadeeld. AMSTERDAM. De 33-jarige chauffeur G. D. R. uit Amsterdam heeft een poging gedaan het post kantoor aan de Wijttenbachstraat in Amsterdam-Oost te beroven. Zijn opzet mislukte. De man, die gewa pend was met een ongeladen revol ver, werd door het publiek en enige personeelsleden gegrepen en overge dragen aan de politie. ROTTERDAM. Op de Noordzee bij het vuurschip Westhinder is de Zweedse coaster „Polar Viking" bij een aanvaring zwaar beschadigd. In dichte mist botste de coaster tegen het 6.000 tons Argentijnse vracht schip „Marbrava". De Zweedse coas ter kreeg zware averij aan de voor plecht. In de le klas van de veldkorfbal- competitic van de afdeling Zuid- West, rayon Zeeland, is All-Réady ër niét in geslaagd bij Togo winst te boeken. Met 3-2 trok All-Réady aan het kortste eind waarmee, met nog drie te spelen wedstrijden, haar positie nog steeds niet geheel veilig is. Ge lukkig voor de rood-zwarten wist hekkesluiter Swift II het bij Ani mo II ook niet tot winst te brengen (6-2). Gndo deed wat van haar ver wacht mocht worden door Luctor met lege handen naar huis terug te sturen (5-3). Zuidwesters 13 11 2 0 88-40 24 Ondo 14 10 2 2 81-64 22 Blauw Wit 12 5 5 2 49-49 15 Tjoba 12 6 0 6 63-55 12 ZAALHANDBAL Togo Animo II Luctor All Ready Swift II Tjoba III NOAD TOP Volharding Zaamslag Olympia II 10 8 2 0 55-20 18 11 73 1 45-24 17 10 4 4 2 39-24 12 12 3 3 6 41-33 9 9 117 22-47 3 10 1 1 8 20-74 3 Dames I Delta-Sport kunnen kampioen worden Alle teams van de Zierikzeese handbalvereniging Delta-Sport ko men a.s. zondag 18 april in het veld. Voor het eerste damesteam staat het kampioenschap van de tweede klasse B op het spel. Zij moeten aan treden tegen het Vlissingse Zeeland- Sport. Tot nu toe hebben de Zierik zeese dams zich veruit de sterkste getoond. Ook nu is winst mogelijk, zodat de kampioensvlag daarna ge hesen kan worden. De wedstrijd, op het sportpark Bannink begint om 14 uur. Het tweede damesteam gaat op be zoek bij Olympus III uit Vlissingen. Zij zullen het daar bijzonder moei- VOETBAL K.N.V.B. Zeist: 8 en 22 mei lijk krijgen. De Vlissingers behoren tot de sterksten in de klasse. Ook het eerste herenteam staat voor een moeilijke wedstrijd. In Goes komen zij uit tegen GSC III. De thuiswedstrijd werd krap met 15- 13 door Delta-Sport gewonnen. De Goesenaren zullen ongetwijfeld op revanche belust zijn. Plet tweede herenteam speelt om 15 uur thuis tegen het Goese Vol harding. Beide ploegen zijn ongeveer gelijkwaardig.' Indien Delta-Sport kans ziet de wedstrijd in winst om te zetten, zal dit een flinke positie verbetering op de ranglijst beteke nen. Wedstrijden ter afsluiting van Jeugdplan Nederland Als afsluiting van het Jeugdplan Nederland seizoen 1970/1971 worden op 8 een 22 mei a.s. in het K.N.V.B.- Sportcentrum te Zeist, de wedstrij den om het kampioenschap van Ne- deland gespeeld, waaraan de districts kampioen van de groepen A en B zullen deelnemen. Voor de vertegenwoordiging van district Zuid I zullen de elftallen van de afdelingen Noord-Brabant en Zeeland op zaterdag, 24 april a.s. op het N.S.V.-terrein te Nispen, onder elkaar moeten gaan uitmaken wie op 8 mei'(A-groep) en 22 mei (B-groep) namens district Zuid I zal aantreden. De Jeugd Technische Commissie van de K.N.V.B.-afdeling Zeeland heeft, als laatste oefening, zowel voor de Zeeuwse A als B-groep nog een wedstrijd georganiseerd. De A-groep komt maandag, 19 april a.s. des avonds om half acht op het Hoofdplaat-terrein in het veld met als tegenstander het elftal van Terneuzen A I. Woensdag 21 april speelt de B-groep, des avonds om zeven uur, op het Noormannenter- rein te Westkapelle tegen het elftal van Arnemuiden B I. De volgende spelers komen in aanmerking voor zowel de oefenwedstrijden als hot duel tegen Noord-Brabant op 24 april le Nispen. A-groep: L. van Belzen en P. de Ridder (Arnemuiden): R. Ingels en P. Bracke (Biervliet); E. Audenaard (Ria-W): P. Seen en A. de Wever (Schoondijkc); P. van Kouteren en P. v d. Hooft (Terneuzen); E. Fagg en H. Hendrikse (Vlissingen): L. van Ast en J. Minnaard (Yerseke); R. Nijssen (Zeeland Sport- en A. E. Kos ter (Zierikzee). B-groep: A. C. de Ridder (Arne muiden); J. M. van Grunsvcn (Brou wershaven); P. van Dalen en W. de Bruijne (Goes); B. Walraven on A. Luijk (Kloetinge); G. Booij (Middel burg); A. Raers (Philippine); K. Franrkc (De Meeuwen); A. Vermeu len M. van Luijk. F. van Broekho ven. P. de Witte en Th. Hokken (Walcheren) R. van Poucke (Yzen- dijke) en H. van Hoeve (Terncuzense Boys). In motel „De Ark" te Renesse traden twee prominente beatgroepen op, te weten de George Baker Selection en Sandy Coast. Organisator van dit beat- festijn was de Zierikzeese Discobar „Weltevreden" die ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan dit evenement op poten had gezet. Deze opzet bleek zeer geslaagd, want ruim 400 jongelui vulden de zaal en genoten van de muziek van beide groepen. - Foto: George Baker in aktie tijdens zijn op treden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). 4 2 6 44-49 10 4 2 7 44-55 10 4 1. 7 45-56 9 3 19 52-64 7 1 3 8 41-73 5 In de 3e klas B wist NOAD met 3-0 de baas te blijven over rode lan taarndrager Olympia II. Koploper Tjoba II had niet veel moeite, om bij Zaamslag tot winst te komen (1-5), terwijl TOP het bezoekende Volhar ding met lege handen (2-0) naar Yer seke terug stuurde. Ditmaal weer veel inzendingen op de puzzel van vorige week, die ge makkelijk het predikaat „normaal" verdient op het punt van moeilijk heid. De eerste prijs is ditmaal bestemd voor: Mevr. A. II. Hendrikse-Goemans Kraanplein 22 Zierikzee De tweede prijs gaat naar: De heer D. J. Davelaar Watermolen 13 Zierikzee De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. water; 6. Fries; 10. elektricien; 13. t.t.; 15. sir; 16. alm; 17. me; 18. erf; 20. zon; 22. koe; 23. rouw; 24. xenon; 26. karn; 27. pet; 28. les; 29. nap; 31. sik; 32. Ob; 33. tor; 34. dak; 36. L.O.; 37. lerares; 40. Hengelo; 42. olijf; 43. spoor; 45. veel; 46. Ede; 47. slee; 50. vlerk; 52. adem; 55. termiet; 57. alsmede; 59. eg; 60. sen; 61. aap; 62. Em.; 63. eik; 65. pijp 67. hak; 68. vlo; 69. Noor; 70. neger; 72. toer: 73. gek; 75. nat; 77. lei; 78. en; 79. vis; 81. zee; 83. Ra; 84. con troverse; 86. twist; 87. staal. Verticaal: 1. waterpolo; 2. te; 3. els 4. rein; 5. troon; 6. file; 7. rem; 8. in; 9. steenkool; 11. Kr; 12. ca.; 14. troe bel; 17. morille; 19. fut; 20. zes; 21. non; 22. kas; 24. xeres; 25. nader; 28. lor; 30. pan; 33. 'taf; 35. K.G.V.; 38. rijder; 39. spelt; 40. hoera; 41. Eelde; 44. ode; 47. steengeit; 48. legioen; 49. Ems; 50. venijn; 51. klaar; 52. Amp.; 53. edeleer; 54. memoriaal; 56. iep; 58. sak; 64. kok; 66. pen: 67. het; 68. vol; 71. galop: 74. pint: 76. kers; 79. vos; 80. St.,; 81. ze; 82. Est; 84. c.i.; 85. e.a. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. sluikhandel; 5. pro- dukt om meubels, zeil enz. te boenen; 9. mannelijk dier; 10. gehoororganen; 11. vlaktemaat; 14. nutteloos, over tollig; 16. daaraanvolgend (afk.)18. schaakterm; 19. plaats op de Veluwe 20. grootvader (kindertaal); 21. regel matige wind die aanhoudend van de subtropische windstiltegordels naai de equatoriale stiltegordel waait; 25. in zee wonend wezen, half vrouw, half vis; 29. voegwoord; 30. zonder moed: 32. dunbladerig gesteente; 33. de onbekende (afk. Latijn); 34. meis jesspeelgoed; 35. uiting van genegen heid; 37. voorwerp waarmeei men snijdt; 39. niet scherp; 40. voordelig; 42. toiletbenodigdheid; 44. manne tjesbij; 45. vreemde titel; 47. bewo ner v.h. hoge noorden; 49. kunste naar; 50. dikhuidig dier; 51. bloei maand; 52. pijnlijk ongemak; 54. tocht te paard, per fiets enz.; 55. kor te tijdsduur; 57. maatschappelijke stand (gewestelijk); 58. vragend voor naamwoord; 60. kledingstuk; 62. mu zieknoot; 63. onderricht; 65. aard rijkskundige aanduiding (afk.); 67. zwarte delfstof; 69. afloop van water (vooral in Groningen en Friesland); 70. chemisch symbool; 71. kinder ziekte; 74. verbond met een kwade bedoeling; 76. afgemat; 77. lofdicht; 79. grootmoeder (kindertaal); 80. plaats in Noord-Brabant; 81. bepaald aantal; 85. redactie (afk.); 86. niet be vestigd; 87. ik (Latijn); 88. sierlijk, bevallig: 89. Voorindisch matroos. Verticaal: 1. haarwasmiddel; 2. Ned. omroepvereniging (afk.); 3. tel woord: 4. gedetacheerd vestingwerk in de vorm v.e. bastion; 5. grondvlak v.e. vat enz.; 6. wijfjesschaap; 7. vre selijk; 8. grasvlakte met verspreide boomgroepen in het noorden van Zuid-Amerika; 12. kraaiachtige vo gel; 13. wandversiering; 15. voorzet sel; 16. van weinig verstand getui gend: 17. vierhandig dier; 22. kasteel, burcht; 23. zoogdier; 24. voltooid, ge reed; 26. oude lengteëenheid; 27. ri vier in Utrecht; 28. meerlandige mestvork: 31. motorvoertuig; 34. deurwachter; 35. eertijds gebruikelijk samengesteld projectiel; 36. kwarts- soort; 38. bezoldiging, vast loon; 39. hoofddeksel; 40. terrein vanwaar de operaties tegen de vijand uitgaan; 41. geheel overeenkomend met el kaar; 43. overdreven voorliefde voor iets; 44. dubbele schijf in het dam spel; 45. snavel (van vogels); 46. me taal; 48. Ned. staatsbedrijf (afk.); 53. tempelberg te Jeruzalem: 56. rang in een bioscoop; 58. padvinder van 8-11 jaar; 59. meubelstuk; 61. waterkoud; 63. kleefstof; 64. persoon die bij stie regevechten de stier afmaakt; 66. deel van Azië: 68. voorzetsel; 69. op die wijze; 70. stad in Italië; 72. tel woord: 73. ijverig, arbeidzaam; 74. vat met hengsel; 75. oude lap; 78. ti tel (afk.): 81. dikvloeibare dessert- spijs; 82. splitsingsprodukt v.e. mole cule; 83. Turkse titel: 84. niet beves tigd. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4