NS Minitrips in eigen land VERWORVENHEID AGENDA NieuWeVtndinh! Tinoccfïïo gezönïe, zorgenvrije JEUGDSCHOENEN voorde hééééle zomer! Jacht op Oostersehelde lek gevaren De olie- onderhandelingen Volledig verzorgde voordelig uit met NS Toeristen naar China De totstandkoming van een ge bouw van de Stichting Dagverblü- ven, waarover wij deze week be richtten, betekent een belangrijke sociale verworvenheid, die extra aandacht verdient. In het patroon van sociale voorzieningen, springen bepaalde - met name financiële - zaken meestal het duidelijkst in het oog. Zy spreken wellicht meer tot de verbeelding van het publiek. Een in richting als de onderhavige evenwel is minstens zo belangrijk, omdat het straks ter beschikking staat van de groep, die fysiek en geestelijk het minst met goederen is bedeeld. De beschaving van een volk wordt juist in de zorg voor hen afgemeten en men zou kunnen zeggen, dat in deze vorm van zorg. het ene land zich nu juist, sociaal gezien, onder scheidt van het andere. De opmer king is niet bedoeld een hoge borst op te zetten, maar het is toch wel juist hier een ogenblik bü stil te staan. In arme(re) landen is het heel vaak nog lang niet altijd alleen maar het geldgebrek; er is vaak geen ech te belangstelling voor de gehandi capte. Hij vormt sluitpost van elke begroting. Er kan veel kritiek zijn op de maatschappij van tegenwoor dig, maar het is een uitnodiging waard dergelijke voorzieningen eens te plaatsen tegenover het lot dat ge handicapten vroeger moesten onder gaan. Alleen een onwelwillende zal dan kunnen staande houden, dat de wereld „alleen maar achteruit gant". Het preciserend in de regio, is het nieuwe dagverblijf te Zierikzee een belangrijke aanwinst. Trouwens Scheuwen-Duiveland is er vrij voor lijk mee. Als derde in Zeeland bezit het straks zo'n verblijf. De mensen die zich hiervoor hebben gespannen, kernen een woord van warme hulde toe. Moeilijke C.A.O.-onderhandelingen Bouw bonden: ,Het wordt nu buigen of barsten' Deltawerken: „Modern wereldwonder" HAMBURG, 14-4. De Neder landse Deltawerken zijn als enige bouwwerk opgenomen in de rij van moderne wereld wonderen, aangewezen door Westduitse journalisten in een wedstrijd die was uitgeschre ven door een sigarettenfirma. De jury stelde woensdag in Hamburg verder slechts ont dekkingen en uitvindingen van de laatste tijd naast de wereld wonderen van de oudheid. Een verslag over de Deltawerken door Martin Bernstof werd met 10.000 mark bekroond. Dezelf de som werd verleend voor re portages over elektronisch rc- kentuig, kernfusie, kunstmati ge genen, orgaantransplanta- 'ies, „de pil" en de ruimtevaart. SANDALEN Verton's Schoenen Havenplein 13 Zierikzee, iel. 2488 UTRECHT, 15-4. Werkgevers en werknemers in de bouwnijverheid gaan op woensdag 21 april opnieuw praten over de nieuwe cao voor de bouwnijverheid. Het wordt de acht ste onderhandelingsvergadering. Het gesprek liep al een paar maai vast, omdat de werkgevers niet wensten in te gaan op de eisen van de bouw bonden. „Het wordt nu buigen of barsten verklaarde een woordvoerder van de Centrale Commissie Bouwnijverheid, waarin de drie bouwvak bonden sa menwerken, „We beschouwen deze vergadering als de laatste mogelijk heid om tot resultaat te komen", al dus verduidelijkte de woordvoerder De nieuwe cao voor de bouwnij verheid (ruim 250.000 werknemers) had op 1 januari j.l. moeten ingaan. De bouwbonden willen zekerheid hebben over hetgeen er na 1 juli pre cies met de lonen gaat gebeuren. Over de periode 1 januari-1 juli be stond geen versehi van mening, om dat in die tijd de loonmaatregel van de regering van kracht is. De werk nemersbonden willen een reële inko mensverbetering van 2,75 procent. Bij een te verwachten prijsstijging van zes a zeven procent komt dal neer op een loonsverhoging van glo baal tien procent. De bouwbonden ?ijn er steeds van uitgegaan, dat de loonmaatregel van de regering nog in 1971 moet worden goedgemaakt. In december liepen de onderhan delingen voor het eerst vast, nadat de werknemers èen bod van de werkgevers van 4,5 procent van de hand hadden gewezen. De ondei'han- delingen geraakten opnieuw in een impasse nadat medio maart een door de werkgevers aangeboden loonsver hoging van zes procent als ontoerei kend was afgewezen. Aclil opvarenden in dichle mist gered De weg over nfsluitdam Haringvliet DEN HAAG, 15-4. De weg over de afsluitdam in het Haringvliet zal dit najaar worden opengesteld. Het is de bedoeling rijksweg 57 op de Haring- vlietdam aan de noordzijde in eerste instantie door te trekken tot de aan sluiting op een nieuwe secundaire weg 31. Zolang het eerste gedeelte van deze weg (Hellevoetsluis-rijks- weg 57) nog niet gereed is. zal deze weg over de dam provisorsich wor den aangesloten op de bestaande se cundaire weg 31 .aldus het ministe rie van verkeer en waterstaat. ,,FHtseiv" uit het buitenland Snel recht voor bierblikgooier BEN BOSCH. 15-4. De 37-jarige Keopman J. S. uit Eindhoven, die woensdagavond tijdens de wedstrijd PSV-Real Madrid de Ierse grens rechter David Barrett met een half vel bierblikje velde, wordt vrijdag middag voorgeleid voor de officier van justitie, mr. J. Peijnenburg, in Den Bosch. Mr. Peijnenburg is, naar hij don derdagavond meedeeld, van plan bij de voorgeleiding de politierechter te vragen onmiddellijk tot berechting van de blikwerper over te gaan en af te zien van de termijnen die hier voor staan. De Eindhovenaar wordt poging tot zware mishandeling sub sidiair mishandeling ten-' laste ge legd. De Ierse grensrechter zal voorlo pig nog anderhalf tot twee weken in het Diakonessenhuis in Eindhoven moeten blijven. BRUSSEL. Be economische be drijvigheid binnen de Europese Eco nomische Gemeenschap schijnt weer toe te nemen na de vertraging die in de tweede helft van 1970 werd gere gistreerd. Dit schrijft de Europese Comissie in de jongste uitgave van het economisch maandbulletin van de EEG. OSLO. Het Amoco-Noco-Consor- tium heeft in zijn Tor-concessie in de Noordzee op een afstand van onge veer driehonderd kilometer ten zuid westen van Stavanger een put 'ge boord dié bij proefproduktie van een diepte van drieduizend meter 3950 barrel (bijna 630.000 liter) ruwe olie per dag leverde. COLOMBO. De Noordkoreaanse ambasasde in Colombo heeft het ver zoek ontvangen, te sluiten, na bewe ringen dat Noord-Korea betrokken is bij een „terroristisch komplot" ter gewelddadige omverwerping van de Ceylonese regering, aldus is van welingelichte zijde vernomen. SEOEL. Zuid-Korea wijst met klem rechtstreeks gesprek van de hand, zo het Noordkoreaanse aanbod voor een heeft de Zuidkoreaanse minister van buitenlandse zaken, Sjoi Kyoehah, woensdag verklaard. BELGRADO. Voor het eerst zal een Zuidslavische radio- en televisie ploeg de volksrepubliek China be zoeken, zo meldde het Zuidslavische persbureau Tanjug donderdag. De ploeg is donderdag uit Belgrado ver trokken voor een verblijf van zes weken in China, waar verscheidene steden en communes bezocht zullen worden. RIO DE JANEIRO. Edson Arantes do Nascimiento, beter bekend als de Braziliaanse stervoetballer Pele, heeft woensdag de auteursrechten op zijn boek „Yo, Tricampeon" (Ik, de drie voudige kampioen) aan de Italiaanse uitgever Mondadori verkocht voor een bedrag van 120.000 dollar (onge veer 450.000 gulden). MOSKOU. De Sowjet-Russische regering heeft krachtig geprotesteerd tegen de vorige nacht gepleegde bom aanslag op het gebouw van de Rus sische handelsdelegatie in Amster dam. SAO PAULO. In Sao Paulo heb ben stedelijke guerrilla's donderdag een vooraanstaand industrieel, Hen- ning Boilesen, op straat doodgescho ten. Boilesen, die van Deense af komst is, werd gevolgd door een auto toen hij naar zijn werk reed. WASHINGTON. De Sowjet-Unie heeft donderdag in een aan de Ame rikaanse regering gerichte nota of ficieel geprotesteerd tegen het los laten van een vijftigtal kikkers in het kantoor van de Russische lucht vaartmaatschappij Aeroflot in New York. PARIJS. De zevende Franse kunst maan, de donderdag gelanceerde „D- 2-A blijkt goed Ic werken, zo heeft het Franse nationale ruimtevaart centrum in Parijs donderdagavond meegedeeld. De kunstmaan moet tij dens een zes maanden durend pro gramma vijf experimenten uitvoeren ter bestudering van de waterstof in het zonnestelsel. TOKIO. De Japanse regering heeft donderdag bekend gemaakt, dat een hoge functionaris van de regerende liberaal-democratische partij dit jaar een bezoek zal brengen aan China voor besprekingen over normalise ring van de betrekkingen tussen bei de landen. ROME. De vorige week in New York overleden Russische componist Igor Strawinski is donderdag in Ve netië begraven. De uitvaartdienst vond volgens Grieks-orthodoxe ritus plaats. MILAAN. De 800 gevangenen van de „San Vittore"-gcvangenis in Mi laan zijn donderdag in hongersta king gegaan ten teken van solidari teit met hun collega's van Turijn die aan het begin van deze week in op- stapd kwamen en naar andere plaat sen werden overgebracht. PARIJS-ALGIERS. Frankrijk heeft de olie-onderhandelingen met Algerije op regeringsniveu afgebro ken in verband met de houding di<? de Algerijnen hebben aangenomen, zo heeft het Franse ministerie van buitenlandse zaken donderdag be kend gemaakt. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND WILDERVANK. Een brand heeft een schuur van landbouwer P. de Boer in de as gelegd. In de schuur lag 50 ton pootaardappelen, voor een oppervlakte van 23 hectare, opge slagen. De schade bedraagt plm. 45.000 gulden. Het pand is verzekerd. UBACH OVER WORMS. Minister Schut (volkshuisvesting en ruimte lijke ordening) heeft donderdag in Ubach over Worms bij de opening van de derde Durox-bouwmaieria- lenfabriek verklaard dat hij het bij zonder moeilijk heeft gehad bij de beslissing over deze vestiging, om dat deze een aantasting van het na tuurlijke milieu met zich bracht. GRONINGEN. De tienjarige Johan Vogd is donderdagmorgen in zijn woonplaats Groningen door nog on bekende oorzaak door een mortelwa gen overreden. De jongen was op slag dood. Het ongeluk gebeurde toen hij op zijn fiets naast de wagen reed. Hij kwam vermoedelijk onder het achterwiel van de mortelwagen terecht. VLAGTWEDDE. In Weite (ge meente Vlagtwedde) is donderdag morgen de 71-jarige Hero Heeres uit die plaats verongelukt. De man wilde met zijn fiets een links gelegen inrit inslaan. Hij werd aangereden door een achterop rijdende vrachtauto en was op.slag dood. AMSTERDAM. De 17-jarige Fran se student M. P. P. T. en diens land genoot en collega, de 19-jarige A. F. A., zijn in het Centraal station in Amsterdam door de spoorwegre cherche aangehouden, toen zij een bagagekluis in het station wilden openen met een kluissleutel, die zij 's middags van een 17-jarige Britse studente op de Dam in de hoofdstad hadden gestolen. U kunt niet alles welen! VAKANTIEPLANNEN? Controleer dan of uw pas nog geldig is. Zo niet, laat deze dan zo snel mogelijk in orde brengen, dat bespaart u het lange wachten in de drukke „pas- sen-tijd". WANNEER MAN EN VROUW bei den hun werk hebben en daar in komstenbelasting van betalen, hul digt de belastingdienst de stelling dat man en vrouw één zijn. Het inkomen van man en vrouw wordt samengevoegd en van dat bedrag wordt belasting geheven! VERGEET TIJDENS UW VAKAN TIEVOETTOCHT niet, uiv voeten geregeld een voetbad te geven. Voor het vertrek 's morgens een koud voetbad, drogen, inwrijven met, eau de cologne en daarna poe deren. ALS UW ROZEN BLOEIEN, moet u telkens de' uitgebloeide bloemen verwijderen, dat geeft de plant nieuwe kracht om weer andere knoppen te vormen. Het zelfde geldt voor vele andere bloemen. MOET U JAMPOTJES VULLE, vul deze dan tol boren aan toe, sluit ze af met aluminiumfolie en keer :e dan om op een schoteltje. Laat de potjes zo afkoelen, eventuele lucht kan dan nog ontsnappen en u voorkomt schimmelen. BEELDJES VAN GIPS kunt u re pareren met celluloselijm en bij werken met gips. Na deze behan deling verven met olieverf na eerst het gips met wat lijnolie bestreken te hebben, dan houdt de verf be ter. KOPEREN MUNTEN kunt u reini gen met paraffine, zilveren met vliespapier en gouden met een krijtpapje. Kopergroen kunt u ver wijderen met ammoniak. NEW YORK. De Amerikaanse tcnnisfcderatle is van plan de beste tennisspelers en speelsters van Communistisch China uit te nodigen voor het internationale toernooi van Fores! Hills, dat van 1 tot 12 sep tember a.s. zal worden gehouden. ZIERIKZEE, 16-4. Donderdagmid dag is het motorjacht Christel uit Bergen op Zoom in dichte mist op de Oostersehelde tussey de Hompels en de Roompot lekgevaren. Het jacht was op weg naar Bergen op Zoom van Terneuzen. Ter hoogte van de Roompot, een 'kom in de Ooster sehelde waar een rode boei een des tijds gezonken caisson aangaf, is het acht meter lange scheepje tegen de caisson gevaren en lek gestoten. De opvarenden van het jacht, Het pachtprijsbeleiri DEN IIAAG, 15-4. Het Landbouw schap heeft minister Lardinois van landbouw en visserij advies uitge bracht over het pachtprijsbeleid. Het schap stemt in met de door de minister voorgestelde pachtverho- gingvoor de grond met ingang van 29 oktober. Bepleit wordt handha ving van de klasse-indeling voor de grond en de gebouwen. Het Landbouwschap vindt het ge wenst dat de pacht voor de bedrijfs gebouwen voor de akkerbouw min der sterk wordt verhoogd dan voor de veehouderij. De andere adviezen van het schap zyn: doorberekening van 50 procent van de ruilverkave- lingskosten aan de pachter, en toe stemming voor een extra pachtver- hoging bij pacht voor langere duur. Schipperskind vermist ANTWERPEN, 15-4. Donderdag namiddag is aan boord van het te Wijnegem (België) gemeerde Neder landse binnenschip „Schans IV" de verdwijning vastgesteld van de 5-ja- rige Jacobus Geuse uit Poortvliet. Vermoed wordt dat het kind bij het spelen overboord gevallen is. Dreg- gen door de Antwerpse brandweer leverde geen resultaat op. Bij het vallen van de avond werden deze werkzaamheden stopgezet. Bouwbedrijf onslaat 180 werknemers LEEUWARDEN, 16-4. Het bouw- bedrijf J. H. Dijkstra en Zn. te Kol- lum (Fr.) heeft donderdag zijn 180 werknemers op staan de voet ont slagen. Het bedrijf heeft faillisse ment aangevraagd. De lonen van de ze week zullen nog uitbetaald wor den en ook de vakantie-bonnen, maai dan is het geld op. Het bedrijf heeft op het ogenblik de bouw van 400 woningen onder handen in Kollum, Lemmer en Zwa gerveen. De vakbond werd 's mor gens ingelicht. Volgens de heer H. J. Spijker te Leeuwarden van de Alge mene Bouwbond van de N.V.V. is het bedrijf te snel gegroeid en heeft men het niet bij kunnen benen. Volgens de directeur van het be drijf, de heer Dijkstra is het veertig jaar oude bedrijf - sommige werk nemers zijn 25 jaar in dienst - al tijd gezond geweest, maar augustus vorig jaar bleken er verliezen te zijn. „Rode basis" weer open PARIJS, 15-4. De „Ecole Normale Superieure", een van de belangrijk ste Franse instellingen voor hoger onderwijs, zal op 23 april worden heropend. De minister van onderwijs Olivier Guichard, heeft hier donder dag toe besloten. Het instituut werd op 4 april ge sloten na ongeregeldheden waarvoor linkse studenten verantwoordelijk werden gesteld. De directeur, Ro bert Flaceliere, stelde na deze „on gelooflijke daden van vandalisme" zijn functie ter beschikking. Hij noemde de school een „rode basis". Turkse jongen ontvoerd ISTANBUL, 16-4. In de Turkse stad Istanbul is donderdagavond de 15-jarige Hakan Duman, zoon van een bekende neuroloog, ontvoerd. De onbekende daders eisen een losgeld van 100.000 gulden. De jongeman, een middelbare scholier, was bij zijn vader professoi Rahmi Duman, hoofd van een psy chiatrische kliniek in Istanbul, toen zes gewapende mannen hun woning binnendrongen. Na alle aanwezigen te hebben vastgebonden verdwenen zij met de 15-jarige zoon. Hoewel de politie snel kon worden gewaar schuwd omdat de oudste zoon van het gezin erin slaagde zich te bevrij den ontbreekt van de ontvoerders ieder spoot. Twee dagen geleden nog werden twee Turkse zakenmensen ontvoerd en weer vrijgelaten na be taling van zo'n 160.000 gulden los geld. Selieepvaartborielitrn Atys, 20-4 te Bukom verwacht. Abida, 17-4 te Houston verwacht. Acmeae, 16-4 te Goteborg verwacht. Ameland, 15-4 verwacht Punta Car- don. Diloma, 7-4 van Halul Isl. naar Lc Verdon. Gulf Swede. 14-4 370 m. ZW Dakar. Koratia. v 17-4 tc Ras Tanura ver wacht. Kclletia, 15-4 te Mina Al Fahal ver wacht. Mississippilloyd. 14-4 240 m. ZW So- cotra. waaronder een gezin uit Bergen op Zoom, in totaal acht personen, wer den door een bootje van de Delta werken, onder commando van schip per H. Ringelberg, in veiligheid ge bracht. Onmiddelijk na het lekslaan zond de Christel noodsignalen uit. Via radio Scheveningen werd de rijkspolitie te water in Wemeldinge op de hoogte gesteld. Deze ontke tende een grootschaapse reddings- aktie, waaraan o.a. werd deelgeno men door een Neptune en twee he likopters van de marine, die echter om twee uur het zoeken moesten staken, omdat dichte mistbanken de speuraktie belemmerden. Het jacht ligt thans geheel onder water. De geredde schipbreukelingen werden in Wissenkerke aan land ge zet en zetten vervolgens de thuisreis per auto voort. Meisje laslig gevallen VENLO, 15-4. De recherche in Venlo heeft in de nacht van woens dag op donderdag de 28-jarige Turk se arbeider E. K. aangehouden na dat deze de 21-jarige mejuffrouw W. J„ in wiens gezelschap hij ver toefde, de handtas uit de hand had gerukt en het meisje enkele malen tegen het lichaam had geschopt. Met gekneusde ribben is het meisje naar het ziekenhuis overgebracht. De Turk, die na die mishandeling op de vlucht sloeg kon in zijn pensioen worden aangehouden. Volgens de politie in Venlo zal hij het land wor den uitgezet. DODELIJKE ONGELUKKEN UTRECHT. De 20-jarige sorteer der J. Ph. Eising uit Utrecht is na een bedrijfsongeval bij de houthan del Jongeneelen in de Domstad over leden aan de opgelopen verwondin gen. De jongeman werd getroffen door twee tassen planken met een gezamenlijk gewicht van 1200 kg. De tassen waren op een heftruck gesta peld. DOESBURG. Donderdagmiddag is een jongetje bij het oversteken van de rijksweg 3-51 in de gemeente Doesburg aangereden. Het jongetje, de vierjarige A. B. Snijders uit Does- hurg, was op slag dood. DEN HAAG. De 88-jarige A. Har- teveld is in een ziekenhuis in zijn woonplaats Den Haag overleden aan de gevolgen van een aanrijding. De man werd gewond toen hij op 9 april op de Laan van Meerdervoort in Den Haag op een zebrapad werd aangere den door een personenauto. MUIDEN. Op rijksweg 10 onder Muiden is donderdagmorgen de' 79- jarige heer O. H. Hertel uit Lochem tijdens een inhaalmanoeuvre op de linker weghelft met zijn auto in fron tale botsing gekomen met een tege moetkomende personenauto. De heer Hertel werd zo zwaar gewond, dat hij in de loop van de middag in een ziekenhuis overleed. Advertentie. 3 dagen Zuid-Limburg f 45.- 3 dagen Twente f 49.- 3 dagen Bergen N.H. f 49.- 3 dagen Montferiand f 60.- 3 dagen Friesland f 62.- 3 dagen Brabant f 64.- 5 dagen Terschelling f 75.- Prijzen van elk station in Nederland. Vertrek dagelijks. Inlichtingen in de NS-reiskrant op de stations. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zatcidag 17 cn zondag 18 april Dokter W. Bontkes, Zierikzee, tel. (01110) 2280, neemt waar voor dokter v. d. Waarden en dok ter Van Hoorn. De weekeindedienst voor Zierikzee e.o. gaat in op vrijdagmiddag om 18.00 uur en duurt tot maandagmor gen 08.00 uur. Dokter W. J. Terpstra. Brouwersha ven, tel. (01119) 280. neemt waar voor dokter Simons en dokter Stenger. De weekeindedienst Haamstede- Renessc-Brouwershaven gaat in za terdagmorgen 9.00 uur en eindigt maandagochtend 8.00 uur. Dokter II. Speelman, Oosterland, lel. (OU 14)-1280. neemt waai voor dokter Van Leeuwen. Dokter E. E. Vleugels Schutter, Zie rikzee, tel. (01110) 2780, neemt waar voor dokter v. d. Zande. DIERENARTS Dierenarts S. Rergsma, Zierikzee, tel (01110)2180 heeft dienst. Vrijdag 16 april Zierikzee Mondargon, clubavond Delta-Foto. Huis van Nassau, afd. Schouwen- Duiveland Ned. Bond van Gepensio neerden. Foyer Concertzaal, 8 uur, lezing door de Belgische schrijver Hubert Lampo (Z.V.U.) Kerkwerve Verenigingsgebouw, 8 uur, jaarver gadering Veilig Verkeer. Haamstede Recreatiezaal Ger. Kerk, 7.30 uur, jaarfeest C.J.V. Brouwershaven Rest. Jac. Cats, 8 uur, ledenvergade ring Watersportvereniging „Brou wershaven". Zaterdag 17 april Zierikzee R.K.-kerk, 20.30 uur, concert West vlaams Jeugdorkest. 10-11 uur P.V. Gevleugelde Vrienden, inkorven Doornik. Maandag 19 april Kerkwerve Verenigingsgebouw, 7.30 uur, verga dering* S.G.P. Zonnerriaire Verenigingsgebouw, 7.30 uur, afde ling Noordgouwe e.o. Plattelands vrouwen. Dinsdag 20 april Zierikzee Ger. Kerk, 8 uur, een avond over het kerklied, m.m.v. de heer Fr. Mehr- tens. Haamstede Ger. kerk, 7.45 uur, N.C.V.B. (Ned. Bijbelgenootschapsavond). Nieuwerkerk Zaal „Rehoboth", 2-5 en 6.30-8 uur, verkoping t.b.v. de zending, (Vrou wenver. „Debora"). Woensdag 21 april Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 8 uur, vergadering, N.C.V.B.-C.P.B. Donderdag 22 april Zierikzee Huis van Nassau, 8 uur, afdeling Schouwen-Duiveland alg. oudervere niging „Helpt Elkander". Zaterdag 24 april Dreischor Hotel „De Drie Schorren", 2 uur, start wandeltochten Rode Kruis, af deling Brouwershaven. HONGKONG. In kringen van han del en toerisme in de Britse kolonie Hongkong verwacht men, dat de Chinese volksrepubliek de komende maanden buitenlanders als toeristen zal toelaten. Volgens dezelfde krin gen hebben na de Chinese uitnodi ging aan de Amerikaanse tafeltennis ploeg veel Amerikanen en andere buitenlanders visa voor China aan gevraagd. RAGEBOL Een vogel zal er debet aan zijn, al kan men moeilijk van „schuldig" spreken in dit iwrband, maar even voorbij het huis op een verhoging is een pruimepit terecht gekomen, zo als een pruimepit wel terecht komen kan. In de aarde is het allemaal aan de gang gegaanik stap nu met zeven- 7nijlslaarzen door deze opwekkende geschiedenis heen. Er kwam „iets" boven de grond, een sprietje werd een spriet, w?rd een stammetje en nu staal die pruimeboom met een ra gebol van bloesems te pronken. Kom kijken mensen; gratis entree bij dit fleurigste festijn, dat met een onno zel nootje begon. Het is net z'on wonder als Willem Bever's snelzaad van toen, waardoor het hele bos plotsklaps veranderde. Ongelofelijk wat die pruimeboom deed toen de paaszon er over heen ging. Een wilde pruim, van zo maar een noot, werd een pronkjutveel van tere bloesems en wij maar aldoor denken dat we ervoor naar de West hoek, de Betuwe of Limburg moes ten. Nu doet het verschrikkelijke feit zich voor dal men vruchtbomen niet kan houden om de bloesems en daar zitten we dus weer eens met de eco- nomie-esletica-confrontatie, oftewel de botsing tussen hetgeen centjes op brengt en wat mooi is. Als plaatsvervanger voor de (met premie) gerooide bomen, die op grond van hun likwidatie nimmer meer pruikebollen zullen dragen, dan deze boom; een brok schoonheid op stam onder de (toen) blauwe lucht, die van morgen (vreemde verlate aprilgrap) helemaal schuil ging in de mist. Want zó is dof wél. Dan weer mooi zijn onder het blauw en dan opge nomen worden in een ijskoude nevel, die uit zee is komen aanzeulen. Zo'n idealistisch boompje mankt wat mee en de mensen trouwens ook. Gingen we daar toch toevallig weer eens een keer de jas uitlaten en werd het op vrijdag de IGe april eventjes afge straft. Nee, er zitten nog geen vruch ten aan die boom. Jantje moet nog wachten voor hij de pruimen ziet hangen en trouwens 't moet eerst re genen. zeggen onze agrariërs en nu er op het land geen molenaars m^er zijn. zijn zij de enigen die het weten. SCHIER EILANDMAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2