rrico MIJN VROUW, MIJN SUPERIEUR prettige kaasdagen Krediet Ver. Ned. Genieenten voor „doorlichting" van secretarie Bijdrageregeling sportvisserij voor 1971 Bruinisse wordt echt geen bejaardenoord ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 9 april 1971 Nr. 20957 niet vergeten.,, Frico eten FEUILLETON 26 Thuis, in haar flatje, maakte ze een paar sneden brood voor zich klaar, waarna ze zich gemakkelijk in de kamer installeerde met een paar tijdschriften. Het was half tien, toen de telefoon ging. Ze liep naar de gang en meldde zich. Het was Bas. Met een schok kwam ze tot zichzelf. ,.Ben jij het, Ria?" „Ja, je spreekt met Ria". „Neem me niet kwalijk, dat ik bel, maar is Felie soms bij jou?" „Nee, dat is ze niet. Waarom zou ze bij mij zijn?" Ik houd me op de vlakte, dacht ze. „Wewe hebben ruzie gehad, hooglopende ruzie. Ze is gisteren weg gegaan. Ik dacht: ze zal meteen paar uurtjes wel terugkomen, maar ze is er nog niet. Ik maak me een beetje ongerust over haar". „Heb je al naar huis gebeld?" „Smalbergen? Ze hebben geen te lefoon. Ik voel me doodongelukkig". „Werkelijk?" „Wat ben je koel? Is Erik er niet?" „Nee. Die is nog aan het werk. Ben je werkelijk ongerust?" „AllichtZeg. weet jij soms. waar ze is? Is ze thuis?" Ik kon hem niet voorliegen, dacht ze. al is hij nog zo'n schooier. Eigen lijk verdient hij, dat ik de hoorn op het tosetel smijt. Want waarom belt hij me op? Wat heb ik er mee te maken? „Hallo? Ben je er nog, Ria?" „Jawel. Luister eens. zwager, ze is natuurlijk thuis. En daar zal ze waarschijnlijk wel blijven". „Waarom?" „Vraag alsjeblieft niet naar de be kende weg. Bas". Het was even stil „O juistje weet het dus. Mijn vrouw hangt de vulie was buiten de deur". „Ik kan de telefoon op de. haak leggen, zwager, uitgaande van de ge dachte, dat ik niet met jullie interne moeilijkheden te maken heb. Maar ik mag Felie en ik mocht jou ook. Mij dunkt, dat zul je wel gemerkt heb ben die keren, dat Erik en ik bij jul lie waren. Het feit, dat jullie je zo merhuisje dadelijk voor ons beschik baar stelden na ons huwelijk vond ik indertijd een mooi gebaar. Zulke dingen stel ik erg op prijs. Ik be schouwde je altijd als een behoor lijke vent. een heer. Jammer, dat ik me zo in je vergist heb, Bas. En als je het hebt over vuile was, vraag ik me af, wie er het eerst mee is begon nen die buiten te hangen, jij of Felie" „Felie zal wel weer schromelijk overdreven hebben, zoals gewoon lijk. Haar fantasie kent geen gren zen. Maar ik ben nu gerustgesteld door de wetenschap, dat ze thuis is. Ik zal haar maar een paar dagen daar laten, zodat ze weer tot zichzelf kan komen. Misschien haal ik haar in het weekend wel op". „Ik zou het je niet adviseren, zwa ger. Mijn schoonvader is niet bepaald in een vriendelijke stemming. En dan druk ik mc nog zacht uit". „Heeft Felie zich beklaagd? Is ze bij je geweest?" „Nee. Ik was vanmorgen in Smal bergen. Felie heeft mc het een en ander verteld". „Juist, ja. ja. En nu ben ik in de ogen van schoonzus Ria van m'n voetstuk getuimeld, nietwaar? Me neer Bas is nu bandiet Bas. die.... ach, wat geeft het allemaal. Mij zul je toch niet geloven". „Beste jongen, ik ben er enkel ver drietig om. Zelf ben ik ontzettend gelukkig met Erik en ik gun ieder een ditzelfde geluk. Ook jullie". door LENA SCHAGEN „Dank je Ria, dat doet me ten minste goed. Eigenlijk heb ik neiging om in m'n wagen te springen en naar je toe te rijden, om mijn lezing te laten horen. Maar ik denk aan je reputatie, die smetteloos is, en de mijne, waaraan het een en ander mankeert, dat geef ik toe. Zolang Erik niet thuis is, zal ik dus weg blijven. Wanneer is hij er?" „Ik hoop morgenavond". „Laat-ie mc even bellen, wil je 't hem vrifgen?" „Allicht. Ik wilde wel, dat ik jullie kon helpen. Ik heb zo met Felie te doen". „O. en niet met mij? Dank je wel". „Is het dan niet waar, wat Felie verteld heeft?" „Ik weet niet, welk verhaaltje ze heeft opgehangen, Ria, maarnou ja.dat leent izch niet om door de telefoon tc zeggen. Als het nodig blijkt, hoor je te zijner tijd ook mijn lezing. En dan moet je zelf maar oordelen. Het beste. En denk alsje blieft niet al te lelijk over me". „Tot ziens. Bas. Ik hoop echt. dat het weer goed komt tussen jullie". „Dank je, Ria". In gedachten verzonken liep ze te rug naar de kamer. Een sigaret op stekend, begon er twijfel in haar op te komen. Heeft Felie wel de waar heid verteld? Of heeft ze overdre ven? Maar waarom maakt ze Bas dan zo zwart? Ze heeft het er toch over. dat ze wil scheiden? Dat ze er ein delijk genoeg van heeft? Wie moet ik nu geloven? Ze piekerde er enige tijd over. doch zette het tenslotte van zich af. Ik zal maar bijtijds naar bed gaan. Ellendig, dat Erik er nu niet is, an ders konden we het samen bepraten. (Wordt vervolgd! Gemeenteraad Bruinisse In 1918 maakte fotograaf R. W. J. Ochtman uit Zierikzee dit plaatje van het landelijke en intieme dorp Kerkwerve en wie zou het in deze vórm nog niet graag eens een keertje loillen zien. Rechts het dorpscafé, dat tegenwoordig nog als zodanig in ge bruik is. De hervormde kerk (links) is geheel verscholen achter het ge boomte. BREDA. In het Ignatiusziekenhuis in Breda is de 66-jarige heer A. van Aart uit die plaats overleden. De man werd op 31 maart jongstleden ernstig gewond bij een verkeersongeluk op de kruising Weerrijssingel-Dr.Struy- ckenstraat in Breda. HARDERWIJK. Op de Hoofdweg in Hai'derwijk kwam bij een aanrij ding de 24-jarige F. E. P. Gerrits uit Harderwijk om het leven. Drie pex-- geval gebeurde, toen G. met zijn auto sonenwerden ernstig gewond. Het'on- een bocht naar rechts nam en daar bij een vluchtheuvel niet links, maar rechts passeerde. De twee van Oudewater OUDEWATER, 8-4. De twee ooievaars, die ieder jaar in f. april in Oudewqter terugkeren zijn er dit jaar weer vroeg bij. Woensdagnacht of donderdag- I morgen zijn zij in hun „zomer- huisje" teruggekeerd. Het ge beurt zelden, dat ooievaars ge lijktijdig arriveren. Er is een verschil van meestal vijf, soms wel van veertien dagen. Vorig jaar kwam de eerste aan op 10, de tweede pas op 19 april. Bei- I den zijn al druk bezig met de „grote schoonmaak" van het nest. Alle overbodige materi- aal, zoals mos en takken, dat er deze winter in terecht'is ge komen, wordt er met veel elan uitgehaald. Wellicht zullen zij, J evenals vorig jaar, op het nest y van het Thaliatheater een gan- tgl jongen ter wereld brengen. (i In 1970 hebben zij drie „kin- II deren" gekregen. de begrafenis ondernemer worden geregeld. b. De omranding van de ijsbaan wordt ter beschikking gesteld van de heer Joh. Hoogerwerf. c. Een perceel bouwgrond voor het bouwen \>ati 23 woningen in Plan West III. wordt verkocht aan de bouwvereniging „Beter Wonen" te Zierik2ee, met als onvermijdelijk gevolg daarvan het verder bouwrijp maken van de grond in West III. De PZEM gaat Mosselstraat en Oester- straat verlichten en wat daarbij hoort en dat zal f 20.936,kosten, (het krediet werd verleend) en het verder bestraten van een gedeelte van de dr. De Kockstraat. Tenslotte werd nog een krediet verleend van f 4000,waarvoor door de Ver. van Nederlandse Gemeenten een onderzoek zal worden ingesteld of het mogelijk is het werk op het gemeentesecretarie methodischer uit te voeren. Dit bedrag wordt ver strekt uit de kapitaaldienst. De rondvraag Bij de rondvraag wilde mevr. Van Leeuwen-Sieling weten, waarom het personeel van de buitendienst wel en dat van de binnendienst niet door de gemeenteraad wordt benoemd. De heer Van de Velde drong er op aan, dat ook Bruinisse een duit in het zakje zal doen, bij het streven de tol van de Zeelandbrug omlaag te krijgen, c.q. dat aan bepaalde per sonen of voor ziekenhuisbezoek in Goes reduktie zal worden gegeven. Verder informeerde de heer Van de Velde naar het antwoord van de Centrale Suiker mij., over het lossen van bieten via de haven van Brui nisse, (het loswal verlengingsplan is nog in studie).. Terwijl de heer Van de Velde eveneens nieuwsgierig was naar de bestemming van de grond aan de Lange Ring, vrijgekomen na afbraak van de woningen aan het Mosselslop. Maar ook dat kwam nog niet uit de verf. Zwanen De heer Bolier was van mening dat de zwanen in de brandput voor het huis Prinses Wilhelminalaan 5, niet de verzorging hebben die ze be hoeven. Dat ligt niet aan de verzor gers, maar aan de omstandigheden daar (te weinig groenvoer), terwijl de heer Bolier ook klaagde over vuil- stox-tplaatsen in dè brandpadèn (klandestien). Gok de afbraak van diverse vai'kenshokken, die toch ei genlijk bij de woningen behoren en gemeente eigendom zijn kon de heer Bolier niet appreciëi'en: De raad kwam noodgedwongen te rug op een vorig jaar genomen be sluit, om tuingrond tussen de be jaardenwoningen en het sportveld in de Pr. Wilhelminalaan te bestemmen als voetbalveldje voor de jeugd. De omwonenden tekenden verzet aan, ONGELUKKEN DEN HAAG, 7-4. Evenals in vorige jaren heeft minister ir. P. J. Lardi- nois van landbouw en visserij ook voor 1971 de mogelijkheid geopend een bijdrage van overheidswege ter bevordering van de sportvisserij te verkregen. Deze bijdrageregeling is van toe passing op projecten ter verbetering van het viswater en/of de visstand in dat water. Ook voor andere ver beteringen ter bevordering van de sportvisserij in algemene zin kunnen financiële tegemoetkomingen worden verstrekt. De toekenning van de bij drage is afhankelijk van de mate waarin door de uitgevoerde verbete ring de belangen voor de sportvisse rij worden gediend. De directeur-generaal voor de landinrichting en de visserijen is be voegd bij de verlening van een bij drage voorwaax'den te stellen. Be langhebbenden moeten hun aanvra ge met omschrijving van de verbe teringsprojecten, alsmede de kosten- en financieringsx'aming, uiterlijk 31 augustus aanstaande hebben inge diend bij de directeur der visserijen, Eerste van den Boschstraat 4, Den Haag. VENLO. De 60-jarige mevrouw E. Theunissen-van Doox-n uit Blerick is doordat ze op de Maaskade te Venlo geen voorx-ang vexieende, met haar auto in botsing gekomen met een ti'ekker met oplegger. De vrouw werd uit haar auto geslingerd en kwam voor de wielen van de trekker te- ï'ecbt. Zij was vrijwel op slag dood. UTRECHT. De zevenjarige Anita A. A. van der Valk uit Wijk bij Duurstede is in de Hoogstraat in haar woonplaats door een landbouwtrek ker ovex-reden. Ze was op slag dood. Het ongeluk ontstond doordat het meisje met haar fiets tegen de trot- toix-band reed en haar evenwicht ver loor. Voor 40 jaar ZIERIKZEE. In het Huis van Nas sau werd deze week een bijeenkomst gehouden over het onderwerp „De landbouwcrisis en welke gevolgen deze kan hebben voor de economie". HAAMSTEDE. Deze week werd het vliegveld officieel geopend. De commissaris der koningin in Zeeland werd met een vliegtuig vanaf Wal cheren opgehaald en verder warén er voor het publiek talrijke aantrekke lijke attrakties, zoals het opstijgen en dalen van vliegtuigen. ZIERIKZEE. Advertentie. Krach tig en onvermoeid brengt u uw dag door. Neem Sanatogen, het zenuw sterkend voedsel, 1 per buis. OOSTERLAND. Op de gehouden vergadering van het Waterschap Ooster- en Sirjansland is besloten over te gaan te verbetering en her stelling van diverse wandel- en rij- paden. ZIERIKZEE. Deze iveek vergader de de Bad- en Zwemvereniging „Hel Stelletje" alhier. Door hel bestuur werd besloten een zwemleraar aan te trekken, die les zal geven in naf- en droogzwemmen. NEDERLAND. Dc minister van binnenlandse zaken heeft bekend ge maakt dat per 1 juli a.s. alle guldens die een jaartal van voor 1920 dragen uit dc roulatie zullen worden geno men. Protest tegen legendevorming BRUINISSE, 6-4. Op de jongste veigadeiing van de gemeenteraad, onder voorzitterschap van burge meester G. Hokken, zün nog ver schillende belangrijke zaken aan de orde gekomen. Het ge-agendeerde „verder voorkomende zaken" bleek in acht punten uiteen te vallen. Deze punten waren: a. Het luiden van de klok tijdens begi*afenissen zal in het vervolg door omdat overvliegende ballen veel last zouden veroorzaken. Mevrouw Van Leeuwen, vroeg wel naar het alternatief; waai' komt ex- een andere speelgelegenheid voor de jeugd uit de oude nieuwbouw. B. en w. zoeken nog naar een oplossing. De voorzitter had een vergadering '.•an de N.V. Harihgvlietbrug bezocht waar besloten was met ingang van oktober 1971, een toltarief van een gulden in te voeren( behoudens goedkeuring door de minister). Me vrouw Van Leeuwen-Sieling" deed verslag van een vergadering van de beschutte werkplaats te Ziexikzee. Wethouder Jumelet was naar Goes geweest, voor een vergadering van het Regionaal Woonwagencentrum, dat men in Goes wil stichten. De directeur van de PZEM, ir. Bo- gerd, had burgemeester Hokken ver zekerd, dat Bruinisse in maart 1972 in zün geheel zal zyn aangesloten op het aardgas. Wethouder Van Gilst bereidt zich voor op een vergadering met de red dingsbrigade, teneinde de maatx-ege- len voor 1971 te bespreken. Hij deel de mede, dat diverse beschoeiïngs- palen voor de loswal zullen worden vernieuwd. (Advertentie) DODELIJKE GILZE RIJEN. De 27-jarige heer A. F. M. Timmermnas uit Gilze is in 1 het Laurensziekenhuis in Breda overleden aan de vex-wondingen, die hij dinsdagnacht opliep bij een auto ongeluk. In zijn personenwagen reed hij op de Langenbergseweg nabij Gilze tegen een rechts van de weg staande boom. AMSTERDAM. - Tijdens de uitreiking van de Gouden Televizierring aan Willeke Alberti, is ook de nieuwe langspeelplaat, waarop 14 liedjes uit „De Kleine Waarheid" staan, ten doop gehouden. Op de foto Willeke en regisseur Willy ran Hemert met dc nieuwe zwarte schijven. KERKWERVE. Als gevolg van een hier laatst gehouden bijeenkomst tot het oprichten van een afdeling tot steun bij ziekenhuisverpleging heb ben zich thans 140 personen defini tief opgegeven. BRUINISSE, 6-4. „De bouw van het bejaardenverzorgingstehuis te Bruinisse deed natuurlijk het aantal bejaarden in de gemeente stügen. Daarnaast werden en worden nogal wat bejaardenwoningen gebouwd. Dit doet langzamerhand de legende ontstaan, dat Bruinisse een bejaar denoord wordt. Deze legende wil ik wel in het openbaar de kop indruk ken". Aldus wethouder S. A. Jume let op dc deze week gehouden ver gadering van de gemeenteraad. Natuurlijk heeft men gelijk, als men zegt dat men in Bruinisse nog al wat bejaardenwoningen bouwt. Maar het is een harde zaak, als men in een eilandelijke vergadering de keus krijgt, bejaax-denwoningen of geen woningen. Liever heeft iedere gemeentebestuurder jaarlijks een flinke partij woningwetwoningen, maar deze gaan meestal naar de ge- industrieerde gebieden, Terneuzen, Vlissingen, Middelbux-g of Goes. In de bejaarden woningen die men dan wel kan krijgen komen in be paalde gevallen oud-inwoners van Bruinisse terug naar hun geboorte grond. Zij worden hier graag ont vangen, maar daarnaast, maken vele plaatselijke bejaarden die een be jaardenwoning betrekken evenzoveel gewone woningen vrij. Maar Brui nisse wordt echt geen „bejaarden dorp". Jonge gezinnen De heer Jumelet toonde met voor beelden aan, hoe soepel dat allemaal loopt op Bruinisse, verschillende jonge gezinnen, met name genoemd, betrokken de ontruimde woningen. Voor de 19 onlangs betrokken be jaardenwoningen somde hij bijna evenzovele namen van jonge geves tigde gezinnen op. En daarnaast zijn er de 9 woningen in. aanbouw voor de Chr. Woningbouwvereniging Schouwen-Duiveland, de 18'met pre mie in aanbouw zijnde woningen in .Plan West II en andere die bijna voor 100 °/o door jonge gezinnen zul len worden betrokken. Tx'ouwens, de dr. De Kockstx-aat, de Prins Bex-nhax'dstx-aat, de Acacia laan, de Van Hertsbeekestraat, zijn alle bijna voor 100 °/o door jonge ge zinnen bewoond. Op geen enkele ge meente op Schouwen-Duiveland kunnen zoveel jonge 'gezinnen voor een woning terecht, als juist op Bx'uinisse, aldus de wethouder voor woningzaken, die vex-zekerde dat het gemeentebestuur steeds erop uit is, huizen te bouwen voor jonge men sen, maar dat men niet altijd de wind mee heeft. Advertentie KOUWENBER voor UW gasverwarmin Poststraat 48 tegenover het postkan Zierikzee Werkplaats: Meelstraa NIEUW DELHI/KARACHI. De V.S. hebben de regering van Pakis tan verzocht alle maatregelen te ne men, die een einde moeten maken aan de strijd in Oost-Pakistan. Veel „jong spul 5 in Artis AMSTERDAM, 7-4. Ofschoon I de lente nog nauwelijks zijn i intrede heeft gedaan, is er in Artis al heel ivat jong spul" te zien. De belangrijkste baby's zijn een dwergtiijlpaardman- netje en een ysbeerwyfje. Deze diersoorten zijn in het wild niet dik meer gezaaid. Bij de i ijsberen is het voor de eerste (i maal dat er in Artis een wijfje i het levenslicht aanschouwde. i Bij vorige gelegenheden waren i het steeds mannetjes en deze (i heeft men dan ook aan andere i dierentuinen moeten overdoen omdat vader anders allerminst met ze zou zijn ingenomen. Met een wijfje ligt dat anders: (l vandaar dat zij te zijner tijd 11 met haar vader en moeder een plaatsje zal krijgen op het nieuwe berenplateau, met de (l bouw waarvan, nu een krediet 11 daarvoor is verleend, naar alle waarschijnlijkheid aan 't eind ,i van dit jaar zal worden begon- 1i nen. Helaas zijn de zeven jonge hangbuikzwijntjes niet op de kinderboerderij te zien. Ze werden in de baby-afdeling van de giraffenstal geboren. Op en naast de kinderboerderij ivordt hard gewerkt aan vier „hooibergen", overkappingen die de basis vormen voor de mjmi-zoo of kleutertuin, de aanwinst die met geld dat door jt het comité „Artis moet blij- ven" is bijeengebracht, wordt 4 gebouwd. Van de andere jong- geborenen zijn de belangrijk- ste een dromedaris, vijf stekel- t ratten, een rolstaartbeertje, uier zwartvoetpinguins, twee Afrikaanse kerkuilen, vier Te- dalschapen, twee prairiemar motten en een nog onbekend aantal wasberen en loewaks - tot de civetkatten behorende roofdiertjes. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 9