Geopend PASEN Algemene Bank Nederland Opening bar „La Bouchée" te Zierikzee Om waterdichte „Inkomensverhouding niet rechtvaardig" kentekenregeling Verkeer slokt 80 van politiepersoneel op tegen kleuterleidster Touringcarbedrijf C. H. van Oeveren kreeg twee nieuwe bussen Natriumverlichting rijksweg - Oosterland N.O.S. verwonderd over protest van V.V.D. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrürtag 9 april 1971 Nr. 20857 Er is bijna niets moeilijker dan enkele kanttekeningen te maken bij het Paasfeest in een hoek „die door iedereen gelezen wordt", al thans dat hoopt men dan. Met Kerstmis ligt het toch wel eenvoudiger en acceptabeler voor ieder mens. Het kerstkind laat zich gemakkelijk dompelen in het sfeertje van romantiek en men „hoeft" alles niet zo keihard rond dit kind te geloven. Met Pasen ligt het anders. De kerk belijdt dat Christus uit de doden is opgestaan en dat wordt met Pasen gevierd. In de Russische kerk is dat ook de groet op paasmorgen tussen de mensen onderling: „de Heer is op gestaan". De kerk staat daarmee - zeg maar - ge-isoleerd, want er zijn ontzettend veel mensen, die dit eenvoudigweg niet geloven. De be wering dat alle mensen één zijn loopt op dit punt uit de hand. De een gelooft het; heeft er „deel aan" zo dat wel wordt genoemd. De an der zegt: het bestaat niet; een er varing die b.v. ook Paiilus opdeed, toen hij predikte op de Acropolis: „toen hij hen sprak over de op standing der doden, wilden zij van hem niet horen". Deze Paasgebeurtenis plaatst de mens vöor een wonder, maar met wonderen is het inderdaad won derlijk gesteld. Deze week bracht de t.v. een Ikor-uitzending, waarin het wonder - het mirakel - als cen traal thema werd behandeld. In het kader van spitse dialogen werd het wonder (de wonderen die Christus heeft gedaan) op de snij tafel gelegd. Men wist er bijzonder zinnige en spitse dingen over te zeggen, maar in feite kwam het toch neer op beeldspraak, op de betekenis van de „dingen achter de dingen"; Jezus zou het hebben kunnen doen, maar Hij heeft het niet gedaan enz.. De „moeilijk heid" spitste zich vooral toe t.a.v. de overdracht, op kinderen van de wonderverhalen in de bijbel. Zegt dominee: „mijn Jaco denkt toch wel dat Jezus op het zand in het (zeer ondiepe) water heeft gelo pen, toen hij over het water Hep". Het is hier niet de plaats voor dogmatische en theologische ver handelingen. Natuurlijk wordt er in deze tijd duidelijk gesleuteld, om de „driehoek van de gods dienst" wat zuiverder rechthoekig te krijgen. Al te lang was alleen het individuele zieleheil belang rijk en begreep de kerk niet dat de naaste, inzonderheid de dienst aan de naaste, aan de massa, aan het volk, aan de wereld minstens zo belangrijk was. Men beleed het wel met de mond, maar in de praktijk kwam het er beslist niet helemaal uit. De grote sociale be wogenheid, de wil door maat schappelijke struktuurhervormin- gen te komen tot een rechtvaardi ger wereld, is dan ook beslist niet van de kerk uit gegaan, maar van politieke, sociaal bewogen, stoot troepen. Maar het bovenstaande is neven- opmerking, al geldt het een be langrijke zaak; het mysterie van het wonder blijft. We geloven dat het mysterie, het wonder, het „mi rakel" essentieel is voor godsdienst in het algemeen. Als het allemaal rationeel verklaard kan worden, wordt het hart uit het godsdienstig belijden gesneden. Met Pasen spitst zich dat toe. Er zijn wel zo veel taboes (ditmaal godsdienstige en geen politieke of sexuele) op geruimd, dat men het geredelijk kan neerschrijven. I-Iet horizonta lisme is een verworvenheid; het is een herontdekken van de mens naast ons, maar om de driehoek compleet te maken is ook de ver- tikale lijn nodig en dan plaatst Pasen ons voor een mysterie. Ieder mens moet daar zelf mee klaar ko men, want met het „nieuwe licht", de „ontluikende natuur" komt men er niet helemaal tilt. Dat licht wordt gedoofd en bloemen verwel ken; liet gaat om een nieuwe, transcedente werkelijkheid, „be yond the borderers" (over do gren zen heen) cn bij die erkenning krijgt het allemaal een dimensie meer, grondslag voor een vreugde, die in deze bizarre tijd wel driftig wordt aangevreten, maar toch niet helemaal verdwijnen kanl Alleen op verkiezingsdag VELDHOVEN, 8-4. Bij een enquête onder inwoners van de gemeente Veldhoven (N.Br.) is gebleken dat een op cle drie ondervraagden het eens is met de uitspraak: „Democra tie is er in Veldhoven alleen op de dag vari de verkiezingen en verder niet". Dit blijkt uit het op 7 april ver schenen rapport „Burgers kijken naar hun gemeente", uitgebracht door een team van politicloogen van de Nijmeegse unirer.iitéU onder lei ding van prof. dr. A. Hoogerweff en drs. T. Noldus. maandag 5 april 1971 Nieuwe vestiging van de Algemene Bank Nederland in Haamstede, Noordstraat 47, telefoon (01115)1403. Openingstijden: van maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. U bent welkom bij de Haamstede, Noordstraat 47, telefoon (01115) 1403. C.N.V. UTRECHT, 8-4. De bestaande in komensverhoudingen voldoen niet aan de eisen van rechtvaardigheid, die het evangelie stelt. In vele ge vallen is het inkomen, met name voer de laagst betaalden, bij lange na niet voldoende om deze groepen voldoende ontplooiingsmogelijkhe den te bieden. Dit is geconcludeerd na een twee daagse studieconferentie van het Christelijk Nationaal Vakverbond over het inkomensbeleid. In de be staan de economische orde, wordt, volgens de deelnemers aan de in Putten gehouden studieconferentie, de inkomensverdeling vooral be- H?.ald door de wreking van de eco nomische wet van vraag en aanbod. Het CNV is van oordeel, dat deze verdeling grondig dient te worden gewijzigd, in die zin, dat niet de be langen van de markt, maar de be langen van de mens daarbij centraal moeten staan. Daartoe is het nodig, te komen tot een zodanige verdeling van het totale nationale inkomen, dat een grotere gelijkheid in de per sonele inkomensverdeling tot stand komt. Tevens moet een groter deel van het nationaal inkomen worden besteed aan voor allen bestemde voorzieningen, waaraan ieder koste loos of tegen een zeer jjèringe ver goeding 'gebruik kan maken. Hier door kan één van de motieven voor de bestaande verschilen in inkomens worden weggenomen. UTRECHT, 8-4. Een waterdichte kentekenregeling zonder „zwart-rij- ders" kan de Nederlandse politie niet alleen miljoenen guldens aan sala rissen en aan elders onmisbare man kracht besparen, dóch kan bok de gewenste slagvaardigheid van het optreden tegen overtreders vergroten en kan Ook bij de misdaadbestrijding alleen maar voordelen afwerpen. Deze mening verkondigt mr. Th. L. van der Veen, advocaat uit Delft, in het „Algemeen Politieblad". De huidige regeling verlamt naar zijn oordeel het politieapparaat, want er zijn gevallen bekend dat een motor rijtuig binnen korte tijd 10 maai of meer van eigenaar wisselde zonder dat ook maar één van déze tussen- eigenaars het kentekenbewijs op eigen naam had doen stellen. Aanklacht ïmia a ctdtoith n a ..r, HILVERSUM, 8-4. Overdag slokt het verkeer bjj de gemeentelijke po litiekorpsen gemiddeld tachtig pro cent van het personeel op. Commissaris C. W. Keuken, direk- teur van de kaderschool voor de Ge meentepolitie in Hilversum, ver wacht dat de politie in de toekomst niet meer bij het verkeer zal worden ingeschakeld en dat er in elke pro vincie een aparte dienst zal komen waarin alle aktiviteiten op het ge bied van het verkeer zullen worden gebundeld. De heer Keuken zei donderdag op een bijeenkomst met de pers, dat er nu op verkeersgebied een vrij chao tische toestand heerst. De automobi list krijgt met tal van instanties te maken: particulieren (rijschoolhou- dei'S, verzekeraars), de provinciale oveheid (kentekenbewijs), de rijks-' belastingen (motorrijtuigen belas ting), het C.B.R., de rijksinspectie, de arbeidsinspectie (rijtuigen in het vrachtverkeer) enzovoorts, terwijl bovendien bebakening en wegsigna- Iering per gemeente en provincie kunnen verschillen. MAASTRICHT, 9-4. De vader van de vijfjarige Belinda Scharis te Maastricht heeft donderdag bij de politie in zijn woonplaats een aan klacht ingediend tegen een kleuter leidster wegens mishandeling van zijn dochter. De leidster, een religi euze, zou het meisje in woede,, omdat het niet snel genoeg slofjes aantrok, zo hard aan de haren hebben getrok ken, dat een hele pluk werd uitge rukt. De kleuterleidster heeft het gebeu ren toegegeven en zei overspannen te zijn, aldus mededelingen van de politie. ZIERIKZEE, 7-4. Het wagenpark van het Touringcarbedryf C. H. van Oeveren heeft een belangrijke uit breiding ondergaan met twee uiterst moderne autobussen: een aan 46 per sonen zitplaats biedende grote Mer- cedes-touringcar, de 0302, het nieuw ste mederne „vlaggesohip" van de thans uit veertien autobussen be staande toer wagen vloot, en een klei nere reiswagen, voor 22 personen, eveneens Mercedes. Twee nieuwe Mercedes-reiswagens, gereed voor de start in het nieuwe reisseizoen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). De twee bijzonder fraai ingerichte nieuwe toerwagens van de firma Van Oeveren zijn elk uitgerust met verstelbare stoelen en air-conditio ning. Het moderne systeem van luchtvering-constructie waarborgt een uiterst soepele en vaste weglig- ging. De bussen zijn uitgevoerd in de bekende vaste kleuren van het be drijf: crème en licht- en donker blauw. De Mercedes 0302 toerwagen is voorzien van een zeer sterke 190 pk-motor. De wagens hebben een originele Duitse carosserie en wer den geleverd door de Mercedes-dea ler A.G.A.M. Dankzij de nieuwe waardevolle aanwinsten is het Touringcarbedrijf Van Oeveren thans nog beter in staat om het nieuwe reisseizoen, dat immers weer voor de deur staat, met vertrouwen en „reisvaardig" tege moet te zien. Het modernste materi aal op het gebied van groepsreizen, voor dag- en meerdaagse reizen in binnen- en buitenland, staat voor de op toer gaande reizigers gereed. Bovendien werd in het zomerpro- gramma yan het bedrijf een aantal nieuwe ritten opgekomen. Het aan tal tochten kon mede worden uit gebreid door de snellere verbinding met overig Nederland en de grens posten. ZIERIKZEE, 8 april. Twee bekende Zierikzeeënaars, de heren A. W. Ligten- dag van het Huis van Nassau en P. C. Bóogerxl van „De Zoom", hebben het initiatief genomen tot de inrichting van een nieuwe bar, „La Bouchée" ge naamd, in het pand Lange Nobelstraat 3, waarin tot ongeveer een half jaar geleden gevestigd was het voormalige Gildehuys restaurant Auberge. Na de opheffing van het Gildehuys bleek het vrijgekomen als restaurant inge richte, achter een fraai historisch geveltje gelegen, pand uitstekend geschikt voov de inrichting van een bar. Deze sfeervolle bar, hoefijzervormig en op originele wijze bekleed met een in warme tinten uitgevoerd tapijt, vindt men in het achterste gedeelte van „La Bouchée". De naam van de nieuwe gele genheid is niet toevallig gekozen. „La Bouchée" wil zoveel zeggen als „het hapje" en dit (hartige) warme of naar keuze koude hapje is een belangrijk motief geweest bij de inrichting van de zaak, waar het publiek elke avond tot in de late uurtjes zal kunnen kiezen uit een groot aantal gevarieerde „snacks". - Bar „La Bouchée" werd ingericht naar ontwerp van binnenhuis architect- Plaizier uit Schiedam. De nieuwe zaak werd donderdagmiddag met een drukbezochte receptie tegen een achtergrond van vele bloemstukken voor de eerste'maal opengesteld. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). OOSTERLAND, 8-4. Gevolg .werd thans gegeven aan het vorig jaar ge nomen raadsbesluit van de gemeen te Duiveland om het weggedeelte rijksweg 18, vanaf de afrit van de dijk tussen Nieuwerkerk en Ooster land tot een eindje voorbij het café restaurant „De Blauwe Keet" van verlichting te voorzien, gelet op het feit dat dit bochtige weggedeelte oor zaak was van veel verkeersongeval len. Door de rijkswaterstaat werd een 72-tal lichtmasten geplaatst van on geveer 10 meter hoogte, zodat bij avond en nacht natriumverlichting hier voor een helder verlichte weg zorgt. Deze verlichting gaat automa tisch aan als de duisternis een zeke re graad heeft bereikt. En ook des morgens gaat het licht weer uit als het daglicht tot een zekere sterkte de duisternis heeft verjaagd. Wan neer er bv. een zware onweersbui of iets dergelijks door zwarte luchten vergezeld, donkerheid veroorzaakt midden op de dag, zoals dit wel eens voorkomt, bestaat de mogelijkheid dat dan ook de lampen beginnen te branden tot het weer opklaart. Al met al een goede verbetering op dit druk bereden weggedeelte met zijn vele bochten. AMMAN. President Assad van Syrië heeft in een boodschap aan koning Hoessein van Jordanië sa menwerking tussen de Syrische en Jordaanse legers bepleit, en tevens gewezen op de noodzaak van steun aan de Palestijnse verzetsbeweging. Samenvatting Verkiezingstoespraak mr. J. N. Scholte „Nederland en Oranje" vergaderde te A. J. Polder ANNA JACOBAPOLDER, 8-4. On der leiding van de heer G, J. de Ja ger kwam de afdeling Anna Jaco- bapolder van de A-R- Kiesvereniging in vergadering bijeen in „Ons Dorps huis". In een verkiezingstoespraak stelde de heer mr. J. N. Scholte, lid van de Tweede Kamer voor de A.R.P. dat op 28 april a.s. 28 partijen aan de verkiezing zullen deelnemen. D.S.'70 is aldus spreker een grotere bedreiging voor de V.V.D. dan de P.v.d.A. Bij de Statenverkiezingen is gebleken dat er nogal thuisblijvers zijn. De A.R. is de oudste politieke partij. Zé is de vorige eeuw uit het niets geboren en heeft in haar vaan del staan: „Voor Godsdienst en Vrij heid". Vaak wordt de A.R. verweten dat ze de oude niet meer is. De par tij - heeft nog steeds de bijbel als grondslag. Nodig is een ge-intrigeerd en ge coördineerd beleid. Er moet voorrang verleend worden aan de achtergeble ven gebieden in onze samenleving. Deze groepen moeten bijgetrokken worden. We moeten zijn: „een schild der zwakken", aldus mr. Scholte. D'66 en DS'70 willen de confessio nelen kapot maken. Beter samenwerking Spreker vond samenwerking be ter dan de conflictsituatie zoals die zich op het ogenblik voordoet. Ver splintering schaadt het beleid. Ons arbeidsveld is de wereld. De A.R.- politiek is een stuk geloofsbeleving. Voor de opbouw van de Nederlandse samenleveing achtte spreker het van belang dat de A.R.-partij versterkt uit de strijd tevoorschijn komt. De A.R. vraagt offerbereidheid. Priori teit verlenen aan de achtergebleven gebieden in de wereld. Tijdens de discussie werden vra gen gesteld over de Oosterschelde, de luchthaven bij Steenbergen, wat er is terecht gekomen van de priori- teits-verlening jn de landbouw in de laatste jaren, en de ontwikkelings hulp. HILVERSUM, 8-4. Het protest, dat dc VVD by de NOS heeft inge diend naar aanleiding van ccn uit zending van televisieprogramma „Ter Visie" en eeh nog uit te zenden, maar inmiddels wet opgenomen af levering van het programma ,»wet- stryd" is door het bestuur van dc NOS met verwondering ontvangen. In een naar aanleiding van dit protest uitgegeven communique zégt de NOS, dat zij inzake politieke uit zendingen steeds de grootst mogelij ke objectiviteit nastreeft en dc over tuiging heeft, dat de VVD bij al de ze uitzendingen op alleszins redelij ke wijze is betrokken. Met betrekking tot het gewraakte „Video"-programma van vijf weken geleden zegt de NOS, daarover nooit een klacht te hebben ontvangen. De inmiddels wel ontvangen reaktie van de heer De Koster op zijn optreden in „Ter Visie" van 2 april jl. is vol gens de NOS niet in overeenstem ming met de rapportering over deze kwestie door dc betrokken NOS-me- dewerkers. Dit is de heer De Koster inmiddels medegedeeld. SCHIPHOL. Een 9-tal Nederlandse reisagenten heeft tijdens een twee- weekse orinëtaticreis door Suriname en dc Antillen het plan ontwikkeld het toerisme vanuit Nederland naar deze gebieden krachtig te gaan sti muleren. HEESCH. Een woonhuis annex boerderij in Hecsch is donderdag middag vermoedelijk door kortslui ting door brand verwoest. De brand is op de bovenverdieping van de wo ning ontstaan. De schade wordt ge schat op ongeveer 125.000 gulden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3