Bouw sporthal/zwembadcombinatie te Zierikzee komt in zicht j. H. Bakker te Zierikzee „zit" 35 jaar tussen de konijnen STREEKNIEUWS Minister Udink met neus op problemen van Bruinisse Sterke uitbreiding „Smits Oosterland N.V." te Nieuwerkerk ZIERHvZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 8 april 1971 Nr. 20856 Succes „Onderdak" "af doorsla»; Jubileum fokker van naam Mogelijke start: 1 juli a.s. ZIERIKZEE, 7-4. Te lang reeds heeft de regio moeten wachten op nadere informatie over de vorderin gen rond het projekt zwembad- sporthalcombinatie. Zoals uit pers- publikaties is gebleken werd inmid dels een bouw- en exploitatie-stich ting in het leven geroepen onder de naam: Stichting Sportcentrum Schouwen-Duiveland. Inmiddels werd het dagelijks be stuur geformeerd en is samengesteld als volgt: de heer C. Linders, wet houder van sportzaken der gemeente Zierikzee, voorzitter; de heer L. Be- cu, vice-voorzit ter; de heer A. P. den Reijer, secretaris; de heer G. J. Dijk stra, penningmeester, allen te Zie rikzee. In de eerste vergadering van het algemeen bestuur werden door de de voorzitter nadere mededelin gen gedaan over de huidige stand van zaken. Talrijke moeilijkheden moesten overwonnen worden, moei lijkheden die lagen op het technisch vlak alswel op het financiële vlak. Nog moeten er enige plooien worden gladgestreken, doch er zijn goede gronden om aan te nemen dat met de bouw van de sportacommodatie rond 1 juli a.s. gestart kan worden. Uit de besprekingen die zijn ge voerd op diverse niveau's is steeds weer gebleken dat het slcces van de aktie „Onderdak" van beslissende betekenis is geweest bij diverse be sluitvormingen. Giften Ook het feit dat inmiddels reeds een bedrag ad. f 210.000,aan gif ten en als voorschot,op de burger zinlening werd gestort heeft bijzon dere indruk gemaakt. Aan de in schrijvers op de burgerzinlening kan Jongste grootvader HAMBURG, 7-4. De 29-jarige Horst Schenkuit Hamburg wordt momenteel als de jong ste grootvader in west-Duits- land beschouwd. Zijn vijfiten- jarige dochter bracht deze week een kind ter xoereld. Schenk heeft, sinds hij op 14- jarige leeftijd vader werd, een gezin gevormd dat thans achte kinderen telt. middels dit bericht nu al wel met ze kerheid worden medegedeeld dat van hen verwacht wordt dat de inge schreven bedragen vóór l juli a.s. gestort worden. Van verdere ontwikkelingen tot de voltooiing van het gehele projekt zal het publiek via persmededelingen op de hoogte worden gehouden. Binnen kort zal ook de officiële tekening van het projekt in verkleinde vorm kunnen worden gepubliceerd. Resumerend kan gesteld worden dat het er nu toch echt op gaat lij ken dat de bij de inwoners van de regio Schouwen-Duiveland gewekte verwachtingen op korte termijn kunnen worden ingelost. Ouderavond kleuterschool te Noordgouwe NOORDGOUWE, 8-4. Woensdag vond te Noordgouwe de jaarlijkse ouderavond plaats van de kleuter school. Nadat bezichtiging van de werkstukjes van de kinderen had plaatsgevonden, wat zeer de moeite waard was, opende de voorzitter van de oudercommissie de heer Hoog moed, de avond met een welkom tot de ouders, het hoofd van de basis school de heer Gerritsen en de on derwijzeres mej. N. Schrier. De leidster, mej. Provoost, kon in het jaarverslag terugzien op een goed schooljaar. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van mevr. v. d. Tuin, die niet herkiesbaar was, ge kozen mevr. Smits-Janse. In de pau ze werd koffie aangeboden en vond een verloting plaats ter bestrijding van de onkosten. Na de trekking van de prijzen dankte de voorzitter allen die hieraan hadden meegewerkt. De opbrengst van de 'verloting bedroeg f 53,50, een welkome aanvulling voor de kas. Na de pauze gaf mej. Pro voost een uiteenzetting ovér het werk van de kinderen. De ouders kregen hierna de opdracht om zelf aan de slag te gaan. De opdracht voor de ouders was om met houten lepel en kwast een poppenkast te maken en verder werd zwart papier uitgereikt om te plakken, te tekenen, te verven en knip- en vormwerk uit te voeren. Onder leiding van de leid ster werd ijverig gewerkt. De resul taten waren verrassend en het ge heel vormde een geslaagd onderdeel van deze ouderavond, welke werd af gesloten met de rondvraag, waarin nog enkele schoolzaken ter sprake kwamen. De voorzitter sloot deze ge slaagde ouderavond met een dank woord tot» alle aanwezigen. ZIERIKZEE Verkiezingsbijeenkomst P.v.d.A., D'66 en P.P.R. Op dinsdag 13 april a.s. zal voor de inwoners van Schouwen-Duive land een grote verkiezingsbijeen komst worden gehouden met spre kers van de P.v.d.A., D '66 en P.P.R, in het Huis van Nassau te Zierikzee. Voor de Partij van de Arbeid spre ken mr. Vrolijk en de heer Roels, na mens D '66 de heer Kapinga en na mens de P.P.R. de heer Van Water schoot. Lentenummer „Het Hoge Molentje" Boordevol leuke stukjes, raadsels, tekeningen, verhaaltjes, versjes, een en ander nog aangevuld met mede delingen de school betreffende, ver scheen dezer dagen in lentesfeer het schoolblad „Het Hoge Molentje" van de r.k.-basisschool. Een groot aantal leerlingen was actief bezig om kopie Het Zeepe gesloten voor donateurs Zeeuws Landschap BTJRGH, 7-4. De direktie van de N.V. Landgoed Slot Haamstede heeft een dezer dagen besloten dat het duingebied Het Zeepe tussen Haam stede en Burgh niet langer toegan kelijk zal worden gesteld voor de donateurs van de Stichting „Het Zeeuwse Landschap". Tot dusver bestond er voor dit partikuliere eigendom een beperkte toegangsregeling, waarbij aan de do nateurs van het Zeeuwse Landschap werd toegestaan in het bijna 300 ha grote duingebied te wandelen. Door de beslissing van de direktie is het gebied nu echter geheel voor het publiek gesloten. Een ieder die het terrein toch nog betreedt riskeert een procesverbaal. Uiteraard tracht het bestuur van de Stichting Het Zeeuwse Land- schip opnieuw met de eigenaren tot overeenstemming te geraken, doch voorlopig is nog niet te zeggen of dit tot enig resultaat zal leiden. De reservaten van de Stichting zelf blijven, voorzover ze zijn open gesteld, toegankelijk voor het pu bliek. Dit zijn het Zwin bij Cadzand, de Verdronken Zwarte Polder bij Nieuwvliet en het Landgoed „Land- lust" te Heinkenszand. voor dit nummer te leveren. Geza menlijk zijn jeugd en onderwijzers er dan ook weer in geslaagd een leuk geheel bij elkaar te krijgen. Gewonden bij autobotsing Woensdagavond omstreeks half acht, deed zich een botsing voor tus sen twee auto's op de kruising Rijks weg 18-Provincialeweg 7, onder Zie rikzee. Een Volvo, bestuurd door Van H. te Den Haag (werkzaam te Haamstede) verleende vanaf de pro vinciale weg geen voorrang aan een bestelauto, bestuurd door P. v. G. te Middelharnis. In de bestelauto zat ook mejuffrouw M. G. K. te Zierik zee. Alle drie bij het ongeluk betrokke nen werden gewond en naar het Ro de Kruis ziekenhuis vervoerd. Me juffrouw K. en Van G. werden na hulp ontslagen. De Volvo-bestuurder Van H. werd ernstiger gewond en werd opgenomen. KERKWERVE De collecte ten bate van Sonne- f vanck en Zonnegloren heeft té Ke'rfc- werve opgebracht f 115,80. Zangdienst in de Chr. Ger. kerk Maandag tweede Paasdag a.s. zal in de Christelijk Gereformeerde Kerk te Kerkwerve een zangdienst worden gehouden onder leiding van ds. J. Westerink, Christelijk Gereformeerd predikant te Kerkwerve. Aan deze zangdienst zal medewerking worden verleend door de koren „Zingt met Aandacht" uit Bruinisse en het Christelijk Gereformeerd Koor uit Zierikzee, beiden onder leiding van de heer C. J. Groenleer te Scharen- dijké. Aanvang van dé dienst om half elf. ZIERIKZEE, 7-4. Voor de heer J. H. Bakker te Zierikzee is 1971 een merkwaardig jubileumjaar. Het tijd stip is al even voorbij» maar het is thans 35 jaar geleden dat hij begon als konijnenfokker, een niet zo veel be-oefende, maar zeer veel eisende en moeilijke sport. De heer Bakker begon in 1936 „in z'n eentje" en weet zich nog te herinneren dat zijn eerste konijn een drachtige Black and Tan voedster was, gekocht van de heer N. de Vin, toenmaals terreinknecht bij het Huis van Nassau. Op zijn beurt (het is de geschiede nis van een heel oud konijn) had de heer De Vin het dier gekocht van de heer Verton, toenmaals broodbakker te Zierikzee. De heer Bakker fokte van dit blijkbaar uitstekend konijn, diverse prima dieren en in hetzelfde jaar nog werd hij lid van de Schouwen- Duivelandse konijnenfokkersvereni ging Op de najaarstentoonstelling van die vereniging werd0 hij met die „eerstelingen" bekroond; het werd dé mooiste voedster van die exposi tie. De prijs was een wisselbeker, die driemaal achtereen door hetzelfde ras werd gewonnen in de periode 1936/1938. De heer Bakker heeft deze beker nog steeds in zijn bezit. Lid speciale clubs Ook fokte hij een Vlaamse Reus (konijngrijs), waarmee hij in het jaar 1938 kampioen werd van de tentoon stelling te Zierikzee. Na die tijd is Bakker lid geworden van speciale clubs, die op grote tentoonstellingen in Nederland uitkomen. Hij viel daarbij frekwent in de prijzen en be haalde talrijke malen het kampioen schap, hetgeen het vakmanschap van deze succesvolle fokker bewees. Een bijzonderheid was wel dat hij zijn dierenbestand in Wereldoorlog II in stand heeft kunnen houden. Nog in 1943 behaalde hij het diploma Theoretisch Geschoold Konijnenfok ker N.K.B. en kreeg in hetzelfde jaar een oproep keurmeester te worden. Zijn doel was echter in de fokprak- tijk nog meer kennis op te doen. Heel moeilijk werd het in het in het rampjaar 1953, toen hij een grote stal konijnen had, de volwas- De heer Bakker bij één van zijn rijk voorziene prijzenkasten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). sen dieren waarvan hij op het nip pertje van verdrinking kon redden. Enige tijd moesten de konijnen op de vliering van zijn woning vertoeven. Het was een hele tegenslag, maar de heer Bakker hield voi, zodat hij later weer een goede stam kreeg. Tot heden heeft Bakker vele rassen - groot en klein - gefokt, w.o. diverse Vlaamse Reuzen, in verschillende kleuren, Black en Tan's, Groot- en klein zilver, Weners, blauwe en wit te konijngrijs en nog vele andere. Zowel in het najaar van 1970 als in het bégiri vaii 1971 wón deze succes volle fokker weer velé prijzen, zo dat twee grote sportkasten nodig zijn om alle tropheeën te bergen: bekers, standaarden, zuilen, lauwer kransen, takken, legpenningen en medailles. Levenswerk Ziende op deze „buit" staat men bij het levenswerk van een man, die zijn hobby tot grote hoogte wist op te voeren. Ook andere prijzen sieren de woning van de heer Bakkér, met als uitschieter een fraaie ets van de Bossche etser en schilder Hendrik de Raat; een voorstelling van de St. Jans-baseliek in de Brabantse hoofd stad. BRUINISSE, 7-4. Omzwermd door een aantal journalisten plus televi sieploeg startte woensdagmorgen een verkiezingskaravaan van de CHU voor een toernee door Zeeland. Lijstaanvoerder B. J. Udink, minis ter van ontwikkelingshulp in het ka binet De Jong en kandidaat voor een andere ministerpost, als de grote drie, een kabinet 1971-1975 zullen vormen, onderhield zich allereerst met burgemeester G. Hokken, die hem de problemen van Bruinisse voorlegde. HAAMSTEDE Op straat overleden In de Noordstraat te Haamstede werd woensdagmorgen de heer C. v., Bijbouw van garage annex werkplaats NIEUWERKERK, 7-4. In verband met de toenemende werkzaamheden in het uicn-sorteerbedryf en de ster ke groei van de afdeling „gewassen aardappelen", is Smits-Oosterland N.V. toe aan een flinke uitbreiding van haar vestiging in Nieuwerkerk aan de Dcltastraat. Eén der bestaande loodsen wordt vergroot met 1480 vierkante meter. Deze toename zal niet alleen de ver werking van het produkt bevorderen doch betekent tevens een verbete ring van de laad- en losmogelijkhe- den, waarbij mens en lading een be tere bescherming zullen genieten te gen de weersomstandigheden. Op de weide aan de Deltastraat, tegenover do huidige gebouwen, zal men een garage, annex werkplaats bouwen. Dit complex krijgt een op pervlakte van 320 vierkante meter en biedt gelegenheid tot het gelijktij dig werken aan twee vrachtwagen combinaties. Wie over „Smits" leest, denkt met een aan uien en gewassen aardappe len. Smits-Oosterland N.V. denkt echter aan meer. Zo is er naast de wasruimte een royale doucheruimte geprojekteerd. Tevens wordt deze weldoordachte werkruimte van een aangepaste verwarmingsinstallatie Uitbreiding afdelingen Door de realisatie van het nieuwe garagecomplex komt er onder en naast de bestaande kantoorlokalen een gunstige gelegenheid vrij om te gemoet te komen aan de expansie van diverse afdelingen. De entree vah het kantoor zal wor den aangepast en een en ander be looft een fraai geheel te worden. De aanstaande bouwaktiviteiten zijn dezer dagen onderhands aanbe steed aan het bouwbedrijf Boogert te Oosterland. Naast diverse bouw plannen worden ook nog andere voornemens verwezenlijkt. Het wa genpark zal met een fiks aantal nieuwe vrachtwagencombinaties worden uitgebreid. De eerste drie trucks met volgwagens zullen bin nenkort, door bekwame handen be stuurd, hun lading door geheel Eu ropa bezorgen. De administratie gaat ook een nieuwe koers varen. Vóór het nieuwe seizoen aanvangt wordt de elektri sche apparatuur geïnstalleerd en zal de computer ook bij „Smits-Ooster land N.V." de eisen van deze tijd beantwoorden. d. Maas, van beroep timmerman, plotseling onwel en overleed ter plaatse. Ingeroepen geneeskundige hulp mocht niet meer baten. De heer V. d. Maas was al geruime tijd ziek. De overledene was geruime tijd com mandant van de vrijwillige brand weer te Haamstede en bestuurslid van de voormalige vereniging Het Groene Kruis afd. Haamstede-Burgh. Hij werd 59 jaar oud. Eerste kievietseieren Woensdagmiddag vond de heer J. F. J. v. d. Berge op het vliegveld Haamslede een kievietsnest met 4 ei- Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank Bruinisse, getroffen door de Delta werken als visserij gemeente met zijn mosselpercelen, op de Gtevelingen, die men bezig is af te dammen, zoekt uitweg voor zijn visserij elders.4n Zeeland, waar nog braak liggende grond is. De Volkerakpercelen bieden slechts een experimentele oplossing. Verder heeft Bruinisse als compen satie voor het verliezen van die mos selcultuur, wel behoefte aan nieuwe industrie en aanpassing van de ge vestigde industrieën aan de verlaag de waterstand, terwijl de urgentie voor het maken van een jachthaven westelijk van de werkhaven bekend De Oosterschelde Nadat de problemen waren door gesproken, aangevuld Üoor leden van de visserijvereniging, pleitte de heer Loubert, chirurg aan het Zweedse Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee en lid van de Werkgroep Oosterschelde, voor het open houden van deze zee arm, er de minister op wijzend, wel ke enorme belangen op het spel staan, terwijl tóch een alternatieve oplossing verhoging van de zeedijken het gevaar van het herhalen van een ramp uitsluit, zonder al deze be langen te schaden. Het openhouden van de zeearmen, met name ook de Grevelingen die volgende maand dicht gaat, was ook het onderwerp van gesprek, dat dr. Udink hield, met enkele „mannen van de kaai", vervuld als men mo menteel is, van deze materie en de daarmee gepaard gaande toewijzing van percelen in het Volkerak. Nu die toewijzing plaats heeft, aan de hand van in vijf achtereenvolgende basis jaren geleverde mosselen, voelen ve len ,die toch ook in de eerste plaats voor een perceel in aanmerking ko men zich achter gesteld. Men sprak dan ook de hoop uit, dat door de baggerstaking, de afsluiting zou moeten worden uitgesteld, opdat men tijd zou krijgen, de mosselen nog van de ondiepe plaatsen in de Grevelingen weg te vissen. U bent welkom btf uw Nutsspaarbank GIRO met dagafschriften en betaalcheques bij bar „De Luifel", woensdags van 9.00-10.30 uur. 156 él*en en een eindje verder een legsel met 3 eieren. De heer v. d. Berge heeft de eitjes rustig laten liggen. BURGH Vandalisme Gedurende de laatste dagen (va- kantietijd) opereerde een groepje jongens in de leeftijd van rond 12 jaar op brutale wijze in de omgeving van Burgh. Zo moest de „Trek" het padvinders-tehuis en vakantieoord het weer eens ontgelden. De jongens waren gewapend met pijl en boog en maakten eerst een strooptocht door de duinen om zich dan tot het padvinderstehuis te wenden. Daar bracht een groep meisjes hun vakan tie door. Toen afgeschoten pijlen geen resultaat opleverden, werd een dolkmes door een der ramen naar binnen gegooid, gelukkig zonder ie mand te verwonden. De leidster, mej. Beije waarschuwde de Rijkspolitie die een onderzoek instelde. Doordat al meermalen dit padvin- derstehuis werd bekogeld met aller lei voorwerpen en er dikwijls scha de werd aangericht, heeft de verze kering zich hiei\ teruggetrokken, zo dat de schade 'zelft betaald moet worden. BROUWERSHAVEN Landmijn gevonden Tijdens het ploegen van een stuk land aan de Schouwse dijk te Brou wershaven stuitte de landbouwer C. Bakker op een grote landmijn uit de tweede wereldoorlog. De rijkspolitie heeft contact opgenomen met de mijnoprulmingsdienst voor het on schadelijk maken ervan. DREISCHOR Pinksterkamp N.V.V.O. Baracuda Op 29. 30 en 31 mei a.s. wordt tc Drcischor weer het jaarlijkse Pink sterkamp gehouden van Baracuda. de Ned. Ver. voor Onderwatersport. Op het programma voor dit traditionele duikerskamp staat o.a. eon nacht- duik, barbecuen en filmvertoning. BRUINISSE Paasavond Ger. Vrouwenvereniging 1 De gereformeerde vrouwenvereni ging hield dinsdagavond 6 april haar paasavond, onder leiding van mevr. IJzelenberg-Olree. Nadat gezongen was Psalm 98 2 en 3 volgde een kor te meditatie door mevrouw IJzelen- berg: „Het is volbracht". Het grote programmapunt van de avond was het paasdeklamatorium „Donker en toch Licht", een eigen werkstuk van de presidente, waaraan door allen werd deelgenomen en dat uitstekend op deze avond paste. Na dit mooie stuk volgde nog deklamatie van ge dichten door verschillende leden en zong een koortje enkele paasliederen. Mevrouw Steketee sloot deze zeer goed geslaagde avond, waarover ieder vol lof was, met dankgebed. Ongeluk De 20-jarige Adrie Bolier, werk zaam op het aardappelsorteerbedrijf van de firma M. A. Mol en Zonen te Bruinisse, kreeg een bandenwagen met aardappelen over zijn voet. Hij moest zich in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee onder heel kundige behandeling stellen, waar men enkele gebroken tenen consta teerde. „Ark van Noach" KOPENHAGEN, 7-4. - Een twintigtal activistische jonge lui Rif Kopenhagen is aan boord van een galjoot, de „Ta ta Ori", die getransformeerd was tot Ark van Noach", in de haven van het Deense eilandje Livoe aangekomen om dit te „koloniseren". Zij had den twee koeien, een kalf, var kens, schapen, kippen, een kat en veertig ton zaaigoed bij zich. De uitvoering van het plan stuitte echter op moei lijkheden, omdat het eilandje, dat 300 ha. groot is, als ver blijfplaats van geestelijk ge handicapten dient. De paar beambten die zich er bevin den, weigeren hardnekkig zich te laten „koloniseren".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3