Voordelig uit gedurende de feestdagen in april Weekendretour Avondretour 2-Pluskaart Toewijzing percelen als gevolg verdwijning gronden in Zeeland voordelig uit met NS STREEKNIEUWS Ouderavond en ledenvergadering Clir. Nat. school te Haamstede Visserijvereiiiging „Algemeen Vissersbelung" BRUINISSE. Te Bruinisse verga derde vrijdagavond de Visserijver- eniging „Algemeen Vissersbelang" in het herv. verenigingsgebouw. De aanleiding van deze vergade ring was het bekend worden van de resultaten van de door de betreffen de commissie ontworpen regeling, tot toewijzing van beschikbare per celen voor de mosselcultuur, in verband met het verloren gaan van mosselpercelen elders in Zeeland. De meeste percelen gaan uiteraard ver loren op de Grevelingen, maar in de regeling bleek ook het verlies van percelen vroeger en elders in Zee land mee te tellen, (Zandkreek, Een dracht). Op het Volkerak zijn 115 percelen gedacht, ook elders in Zee land lagen enkele percelen, die in de verdeling meetelden. De verdeling geschiedde bij afroep, d.w.z. er was een zekere rangorde in de toewij zing, die was ontleend aan de mos- selproduktie van de betrokken kwe ker van 1963 af, (Leveringen uit Zee land). Niet alle aanwezigen bleken ge lukkig met de gevolgde methode. De Grevelingen Algemeen was men wel van oor deel, dat niet genoeg de nadruk was gelegd op de Grevelingen, de voor mosselcultuur zo geschikte zeearm, door de afsluiting waarvan men (Advertentie) (prijs dagretour f 1.-) zaterdag 10 april keen, zondag of maandag terug; zondag 11 april heen, maandag terug. (prijs van een enkele reis één kwartje) ook geldig op zondag 11 april en vrijdag 30 april vanaf 18.00 uur. onbeperkt geldig op maandag 12 april en vrijdag 30 april. LAND- EN TUINBOUW Directeur landbouw Egalisatiefonds DEN HAAG, 3-4. Binnenkort is bij het departement van landbouw en visserij de benoeming per 1 mei te verwachten tot directeur van het Landbouw Egalisatie Fonds (L.E.F.), tevens directeur van financiële en materiële zaken, van de heer J. Bu- ningh (49). Met deze benoeming zal worden voorzien in de vacature, die door het overlijden van de heer J. Melse is ontstaan. De heer Buningh is thans adjunct directeur van de Plantenziektenkun- dige Dienst te Wageningen. Een zeer oude kaart uit Bruinisse, welke moet dateren rond de eeuw wisseling. Alleen de ouderen zullen zich deze situatie ter -plaatse nog herinneren, doch groot zal deze groep niet meer zijn. meer getroffen is, naarmate men minder of geen grond meer in Zee land heeft. Er is zeker haast bij de zaak, want wil men nog gebruik kunnen maken van de percelen in het Volkerak (een experiment waarvan het slagen nog geenszins vast staat) dan zal men de op de Grevelingen nog aan wezige mosselen, moeten kunnen wegvissen eer men daar begint met verlaging' van het waterpeil. Maandag 5 april zal de eerste groep, (onder leiding van de ambte naren van de Visserij inspectie) mo gen kiezen; dinsdag een tweede groep, woensdag een derde enz. Onenigheid in de commissie over te volgen methode van toewijzing was oorzaak, dat de uiteindelijke beslissing later kwam, dan aanvan kelijk de bedoeling was. Gedeelte Kreek van Ouwerkerk gesloten voor vissers Het bestuur van de H.S.V. „Oos- terschelde" heeft het gedeelte van de Kreek van Ouwerkerk, gelegen tus sen Stelweg en Groeneweg, tijdelijk gesloten voor de sportvissers. In dit gedeelte zwemmen nog veel onder maatse forellen rond, waarop tot 29 mei niet gevist mag worden. De ver wachting van het bestuur is dat ze na deze datum de vereiste lengte van "25 cm. hebben bereikt? Ontslag burgemeesters Bij Koninklijk Besluit van 25 fe bruari 1971, no. 15, is met ingang van 1 juli 1971 wegens opheffing van hun betrekking eervol ontslag verleend aan de heren J. E. van Boeijen als burgemeester der gemeente Tholen, W. J. van Doorn als burgemeester van Poortvliet en D. C. Bouwense als burgemeester van de gemeente Scherpenisse en Sint-Maartensdijk. ZIERIKZEE Ger. Vrouwenvereniging De Gereformeerde vrouwenver eniging „De Lampen Brandende" houdt haar vergadering a.s. woens dag 7 april, in het Ger. verenigings gebouw, St. Domusstraat. Het onder werp van deze avond is: „Timothëus, leven voor de evangelisatie", uit de pocket „Present" en zal behandeld worden door mevr. D. Bom-de Bil. Allen zijn hartelijk welkom. HAAMSTEDE Donateursavond „Big S" „Big S" gaf vrijdag in het soosge- bouw een speciale avond voor haar donateurs. Zij werden welkom gehe ten door de voorzitter, Piet Jan Lan- degent. Het programma werd in snel tempo afgewerkt en de prachtige film over de Antillen werd met aan dacht bekeken. Het vaste muzikale team van dé soos, was ook nu van de partij en vele oude bekende knusse meezingertjes werden uit volle borst ten gehore gebracht. Het team be stond uit Hans Goedbloed, Renesse, gitaar; Ari v. d. Pol, Haamstede en Jaap Catshoek, Zierikzee, beiden gi taar en op deze avond bespeelde de donateur de heer B. J. Kloosterman de drums. Aan de piano Joop Kort uit Schuddebeurs, die zelfs nog even af gelost werd door de mede aanwezige burgemeester Everwijn, nog steeds even muzikaal als vroeger. Dit op treden van het muzikale team werd zeer gewaardeerd en er werd bij een oude krakende rock and roll een gansje gewaagd. Na een sluitings- en dankwoord door de voorzitter bleven de vaste soosleden nog in een rustig onderonsje bijeen. BURGH Jaarvergadering Vogelwacht De aandacht wortd gevestigd op de jaarvergadering der „Vogelwacht" Schouwen-Duiveland, die morgen dinsdagavond te 19.45 uur in hotel Bakker te Brugh wordt gehouden. RENESSE Collectes In de maand maart werd in de Hervormde Kerk van Renesse als- volgt gecollecteerd: biddagcollecte f 750,17; kerkvoogdij f 495; diaconie f 180 en voor de zending f 235,66. Voor het te 's Gravenhage ge houden examen ter verkrijging van het 2e gedeelte (B) diploma Schoon heidsverzorging, slaagde met lof me vrouw M. Breekweg-Heskes alhier. Advertentie NUTSSPAARBANK.. Uw ideale gezinsbank U bent welkom bü uw Nutsspaarbank SPAARBUSJES in bruikleen ZIERIKZEE: Havenpark 16, dagelijks van 9.00-16.00 uur; Malta: De Cranestraat, woens dag 15.30-16.30 uur; West: Zijpéstraat, dinsdag 9.00- 10.30 uur. Combi-avond Ned. Ver. van Huisvrouwen- Plattelandsvrouwen Woensdag 7 april start in „De Ark" te Renesse de kursus „Up to date", waarop 71 meisjes, ook van buiten Schouwen-Duiveland, worden ver wacht. De kursus behandelt o.a. kle ding, make-up, tafelmanieren en an dere onderwerpen die nu eenmaal bij het moderne leven behoren. ZONNEMAIRE Collectes Gedurende de maand maart werd in de Ned. Herv. Kerk te Zonnemaire als volgt gecollecteerdvoor de kerk voogdij f 127,79; voor de diakonie f 40 en voor de derde collecte f 133,72. Voor het verjaardagsfonds kwam ge durende het le kwartaal f 66,28 bin nen. DREISCHOR Hervormde pastorie staat weer leeg De hervormde pastorie aan de Ring in Dreischor staat weer eens leeg want de bewoners, de familie P. J. van Maldegem is naar Zierikzee ver trokken. Men wil nu zo spoedig mo gelijk met de verbouwing beginnen, zodat de nieuwe predikant voor Dreischor-Noordgouwe, ds. Van dei- Veer, hier binnen afzienbare tijd zijn intrede kan nemen. Paas-os bekroond Een os met 4 brede tanden, gemest door de heer C. J. M. Klompe te Dreischor, behaalde op de paasvee- tentoonstelling te Etten-Leur een eerste prijs en te 's-Hertogenbosch een ere-prijs. NIEUWERKERK Plaatsing nieuwe straatverlichting Vorige week werden, door werk lieden van de P.Z.E.M. nieuwe licht masten geplaatst in de Burgemees ter Van Veenstraat te Nieuwerkerk. Ongetwijfeld zal deze uitbreiding van de elektrische verlichting daar een groot gemak betekenen. Nu sedert enkele maanden de bestaande bus halten aan de „Wereld" en aan de Stationsstraat vervallen zijn, en een halte werd geplaatst bezijden de ge noemde Burgem. v. Veenstraat, moes ten alle buspassagiers deze zo „don kere" weg passeren bij avond. Nu is dit euvel opgelost en in die hoek van Nieuwerkerk is het nu prachtig ver licht. Een groot probleem is hier mede voor velen de wereld uit. Deze hoek van de gemeente krijgt ook in ander opzicht weer meer perspectief. Nu men bezig is buizen te bouwen (de nieuwe straatnamen daarvan ko men nog), zal ook dit deel der ge meente, wat ouderen onder ons „Rol- klootsendijk" noemden, weer een heel ander en vrolijk aanzien krijgen. OUWERKERK Ned. Herv. Gem. De collecten in de maand maart bedroegen: voor de diaconie f 43,80, voor de kerkvoogdij f 65,70 en in de busjes f 21,12 en 2 giften, groot f 5 voor de kerk. BRUINISSE „Cascade" vertrokken De „Cascade", het grote sportvis sersschip, (kustvaarder) van de heer P. van der Vlies is uit de Rijkswerk haven vertrokken. Het schip gaat naar de westelijke havens van Schouwen-Duiveland Scharendijke- Burghsluis, om straks met sportvis sers de Noordzee op te gaan, voor kabeljauw, haai of andere Noordzee vis. Kollekte „Het Hoogeland" In de week van 5 april tot 11 april a.s. wordt te Bruinisse door de be kende stichting „Het Hoogeland" een kollekte gehouden voor de arbeid, die nu reeds meer dan 75 jaar wordt verricht in het belang van die mede mensen die, om welke reden ook, hun plaats in de samenleving niet konden vinden. Casco gearriveerd In de werkhaven te Bruinisse ar riveerde het casco van G.O. 22, de grootste viskotter tot dusver hier binnengevaren. In dit schip, eigen dom van de firma Gebrs. Lokker te Goedereede, zal door de firma P. Maaskant en Zonen te Bi-uinisse een 900 p.k. Deutz Diesel motor worden gebouwd. Het casco werd gebouwd bij de scheepswerf Boele te Bolnes. De afmetingen zijn 39 x 7V2 x 4.07 hol. Een Hodi straalbuis met een schroef van 2Vz m. diameter zullen straks voor de voortstuwing zorgen. Jeugdige lente-optocht Een kleurige en fleurige groep kinderen trok vrijdag door de stra ten van Bruinisse, de kabouters van de padvinderij te Bru, samen met de jeugdgroep Constantijn, van de Ge- ref. Kerk, bracht als paas- en lentegroet een aantal zelfgemaakte bloemstukjes rond bij oudere fami lieleden. Ook „In 't Opper" werd de fleurige lentegroet gebracht. Legaat voor Ned. Herv. Kerk De heer Simon Kerpel, vorig jaar op 83-jarige leeftijd te Terneuzen overleden, legateerde aan de Ned. Herv. Kerk te Bruinisse een bedrag van f 250,-. De heer Kerpel werd ge boren te Bruinisse, maar vertrok meer dan 50 jaar geleden uit de ge meente om elders werk en brood te vinden. „Kwiek"-volleybal-afdeling Het altijd kwieke bestuur van de sportvereniging „Kwiek" gaat als onderdeel van haar vereniging weer een volleybalclub in het leven roe pen. Ook een tiental jaren geleden was er zo'n club, maar dezë werd la ter bij gebrek aan voldoende leden opgeheven. Aardbeien-oogst Terwijl het anderen nog niet ge lukt is aardbeien aan de markt te brengen, gebeurt dit regelmatig SPORT VOETBAL K.N.V.B. Bruse Boys en WIK deelden de puntjes (1—1) Deze belangrijke wedstrijd in de 2e klas A is uiteindelijk, net als de eerste ontmoeting tussen deze clubs, in een punten verdeling geëindigd. Met deze uitslag waren de bezoe kers wel het meest gebaat daar zij hiermee hun punt voorsprong op de Boys hebben behouden. Met nog twee thuiswedstrijden voor de boeg, tegen Rillandia II en Borssele, hebben de groenwitten uit Kerkwerve nu een uitstekende kans op de kampioenstitel beslag te leg gen en naar de Ie klas te promove ren. Veel moeilijk werk hebben de bei de doelverdedigers Ba stiaanse en Jumelet gedurende de gehele wed strijd niet moeten opknappen. On danks het windvoordeel dat de Boys hadden bleef het tot een gevaarlijk schot van De Oude dat rakelings overging. Verder kregen zij in de le helft een doelrijpe kans toen De Oude op enkele meters vrij voor doel kwam en toen precies in de handen van Bastiaanse schoot. Ook na de thee behielden de Boys een Dreischor IZonnemaire I 13 De semi-plaatselijke derby tussen Dreischor I en Zonnemaire I is uit eindelijk gewonnen door de ploeg die er het meeste recht óp had. In de eerste helft had Dreischor vaak met pech te kampen, doch in de tweede helft waren de bezoekers duidelijk beter. Na 20 minuten spelen nam Zonnemaire door een doelpunt van Wim Hanse de leiding (0-1) en juist vóór het verstrijken van de eerste speelhelft was het weer Hanse die Zonnemaire aan een 0-2 voorsprong hielp. In de tweede helft bleken de doelpunten weer duur te zijn en pas na 20 minuten was het A. Geelhoed die de bezoekers op 0-3 bracht, door fraai in te schieten. Dreischor slaagde er via een tegenpunt van Simon de Vlieger nog wel in om de vervelende nul weg te werken, maar meer stond Zonnemaire niet toe, zodat de volle winst mee naar Zonnemaire ging. DUIVENSPORT „Gevleugelde vrienden" Het aangekondigde inkorven voor België van P.V. „Gevleugelde Vrien den" gaat niet door. Wèl inkorven op zaterdag a.s. (10-11 uur) voor Door nik. twee keer per week door de firma C. Kik en Zonen alhier. Per keer worden 500 a 600 doosjes van 2 ons, geveild. Toch is de oogst niet zo overvloedig als andere jaren. Coöp. Raiffeisenbank Mejuffrouw Ella Mol is als vierde bediende te werk gesteld op het kantoor van de Coöperatieve Raif feisenbank te Bruinisse. Met de di recteur mee, werken er nu regelma tig 5 personen. Biertapwedstrijd Een in café „Het Centrum" vrij dagavond gehouden biertapwedstrijd werd gewonnen door de heer W. de Graaf. De Lejos zorgden voor de muzikale opluistering. Brandbeveiliging De Chr. Nijverheidsschool voor meisjes te Bruinisse krijgt een be tere brandbeveiliging. In de hal komt een haspel met 30 meter slang die op de waterleiding zal worden aangesloten. In de keuken komt een poederaparaat. Gemeente-avond Herv. gemeente Bruinisse Vorige week hield de hervormde gemeente te Bruinisse de tweede ge meenteavond van dit seizoen, die door ds. P. Post werd geopend met een inleiding naar aanleiding van het gelezen schriftgedeelte Marcus 14 32-42. De hoofdschotel van de vergade ring was het beantwoorden van een aantal vragen, die in een vorige bij eenkomst door de aanwezigen wa ren gesteld, waarop de kerkeraad zich had beraden en die nu door ds. Post stuk voor stuk werden beant woord. Het kerkkoor zal op „hoogtijda gen" meer dan voorheen worden in geschakeld, in de eredienst. Er is een bank vrij gemaakt, voor vreem delingen die 'zondags naar de kerk komen, terwijl de koster aktief zal zijn bij het toewijzen van niet be zette plaatsen. De president kerk voogd de heer D. van Tuyl gaf ver volgens een overzicht van ontvang sten en uitgaven in het afgelopen jaar 1970. De rekening sloot met een batig saldo in ontvangst en uitgaaf op f 52.806,25. Over het batig saldo van ruim f 1600,- was men uiteraard vol daan al werd er op gewezen, dat de kerk nog een schuld heeft van plm. f 42.000,- aan de diakonie van de ge meente Dordrecht volgens de adop tieregeling, die indertijd (na de oor log) door de medewerking van dr. Gravemeijer tot stand kwam. Uitvoerig werd gesproken over de orgelrestauratie, die een bedrag van ruim f 40.000,- gaat vergen. „Als 400 lidmaten elk f 100,- geven" aldus de heer Van Tuyl „zijn we er". Er was bezwaar tegen de inhoud van de kerkbode (voorpagina). De vergadering werd door ds. Post met dankzegging gesloten. veldoverwicht. Gedurende de eerste 10 minuten kwam de verdediging van WIK onder druk te staan. Er werd toen meer geschoten dan gedu rende de gehele le helft, maar deze schoten misten alle praktisch de goede richting. Een vrije trap van Henk Jonker wist Bastiaanse op uitstekende wijze onschadelijk te maken. In de 23e minuut hadden de Boys succes toen een door Henk Jonker op rechts genomen hoek schop door Leo Kostense onhoud baar werd ingekopt 1-0. WIK moest hierna omschakelen op de aanval en nu bleken zij ook terdege gevaarlijk te kunnen zijn. Nadat een doelpunt terecht wegens buitenspel was afge keurd slaagden zij er 12 minuten voor tijd in de stand weer in even wicht te brengen. Na een misser van v. 't Leven kreeg Daan Ooms de vrije ruimte waarvan hij dankbaar proviteerde door doelman Jumelet te passeren 1-1. In de nog resterende tijd slaagden beide defensies erin haar terrein schoon te houden waar door er in de stand geen wijziging meer kwam. KORFBAL NOAD junioren/seniorencombinatie DES I 5-1 Als nuttige oefenwedstrijd speelde NOAD met een combinatie van ju nioren en senioren een wedstrijd te gen DES I uit Sirjansland, welke ontmoeting in een royale overwin ning voor de blauw-witten eindigde. Het eerste kwartier verliep zonder doelpunten en daarna was het Lydia Braber, die NOAD de leiding gaf (1-0). 10 minuten later maakte de zelfde speelster er ook 2-0 van. Met een afstandsschot van Paul Bodbijl liep NOAD verder uit tot 3-0 en nog juist in de eerste helft maakte Anne ke van Nieuwenhuijzen er 4-0 van. In de tweede helft bracht Johan Doeleman de stand op 5-0, waarna Kees Struijk de eer nog voor DES wist te redden (5-1). KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Donderdag a.s. zullen 5000 handtekeningen aan mi- nistter Veringa (onderwijs) worden aangeboden met de eis de studeren den aan avondscholen alsnog in aan merking te laten komen voor een te gemoetkoming van rijkswege in de studiekosten. MIDDELBURG. Vorige week is de 18-jarige Abraham Verwijs uit Yer- seke op Rijksweg 58 nabij Kruinin- gen met zijn auto met grote snelheid tegen een geparkeerd staande vrachtauto gereden. De jongen, die r.og geen rijbewijs bezat, was op slag dood. Burgerlijke stand en loop der bevolking BRUINISSE Geboren: 8. Willemtje, d. van Cor nells van der Spek en Arendtje C. J. Koert; 25. Leendei-t Adianus, z. van Leendert Joh. van Strien en Johan na K. C. van der Hoeven; 30. Adri- aantje, d. van Willem J. A. de Vlie ger en Maria A. de Ronde. Overleden: Jacob Wesdorp, 65 jr., echtg. van Maria B. van der Griend. Gehuwd: Johannes Abraham van den Berge, 24 jr. en Helena Hooger- heide, 19 jr. Vertrokken: Eline Banninga naar Rotterdam; Joke Kik naar Rotter dam; Maria M. Kempeneers, wed. v. d. Sluis, naar Duiveland; Kunegina Drinkwaard en kinderen naar Pijn- acker. MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM. 5-4. Aangevoerd 1548 dieren, t.w. 1223 runderen en 325 varkens. Prijzen per kg: slachtrunderen ex tra f 5,30-5,80, le f 4,70-5,20, 2e f 4.25- 4,50, 3c f 3,90-4,10; stieren f 4,60-5,30; worstkoeien f 3,90-4,10; slachtvar- kens le f 2,25-2,28, 2e f 2.20-2,25, 3e f 2,15-2,20; slachtzeugen f 1,75-1,85; zware varkens f 2,05-2,10. Runderen: aanvoer korter; handel vlot; goed prijshoudend. Varkens: aanvoer minder; handel vlot; prijzen fijne varkens iets gedrukt, slacht zeugen onveranderd, enkele prima's boven notering. HAAMSTEDE, 3-4. Vrijdagavond vond in de Chr. Nat. School te Haamstede een ouderavond, tevens ledenvergadering plaats. De ouders werden verwelkomd door de vicc- voorzitter. de heer Boot die ook de van elke klasse aanwezige groepjes leerlingen een welkom toeriep. De betreffende leerkrachten hielden een inleidend praatje over het hoe en waarom van de nieuwe vormen van het lezen, die het nieuwe cur susjaar zullen worden ingevoerd. Mede in dit vak gaat het kind werken in zijn eigen niveaugroep, waarmede tevens het klassikale les- systeem zal gaan verdwijnen. Zal in de lagere klassen het accent nog voornamelijk vallen op het vlot en foutloos lezen; in de hogere klassen zal reeds aandacht worden besteed aan die leesvormen die bij het voort gezet onderwijs nodig zijn. b.v. stu derend lezen. De aanwezige ouders waren zeer enthousiast over de ma nier waarop de kinderen onbevan gen en vrij bezig waren met dc leer stof. Geschiedenis De nieuwe thematische geschiede nismethode werd tevens onderwerp van gesprek. Dit vak is niet langer alleen een luistervak, doch de leer lingen gaan op velerlei manieren met deze leerstof aan het werk. Ze maken eigenlijk zelf een geschiede nisboek. Veel overbodige ballast Wordt in deze wijze overboord ge gooid. Met behulp van dia's, boeken uit het informatiecentrum en platen wordt het kind in de gelegenheid gesteld zich te verdiepen in zijn per soonlijke interesse. Na de koffiepauze, volgde in ccn der lokalen de ledenvergadering on der leiding van dc vicc-voorzitter, de heer C. Boot, De ouders stelden een groot aantal vragen over allerlei schoolzaken waarbij ook de op pa pier staande nieuwe school werd be sproken. Dc voorzitter hoopte dat deze school spoedig gerealiseerd zal worden cn volgens de prognose van b. cn w. zal deze school volgend jaar betrokken kunnen worden. In het huidige gebouw wordt dc toe stand nu langzamerhand volkomen onhoudbaar. Na de verslagen van secretaris cn penningmeester nodigde het hoofd der school, de hoer W. N. de Geus. de ouders uit voor meer van deze avonden. Tevens hoopte hij dat steeds meer ouders tijdens dc les uren de school eens even zullen bin nenwippen zoals nu al vaker ge beurt. Dc fijne avond werd door de lieer C. Boot besloten met donkge bed.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4