MIJN VROUW, MIJN SUPERIEUR OOK VOOR EEN PERSOONLIJKE LENING contributiebedrag Vereniging krijgt 15 subsidie van het Tien geboden Ned. Consumentenbond ga meluw lijd mee-ga naardenmb! Het verkeer produceert jaarlijks 1,4 miljoen ton koolmonoxyde ofwel de verrassende Mercedes ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 2 april 1971 Nr. 20853 Evenementen programma De heer N. Broekhoven gaf hier na een overzicht van het nog voor lopige evenmenten programma voor de komende zomer waarin talrijke aktiviteiten werden vermeld. De voorzitter van de plaatselijke mid denstandvereniging de heer M. Krijnse Lokker deelde mee dat voor deze aktiviteiten door de vereniging nog f 1000,- beschikbaar zal worden gesteld. Bij de rondvraag informeer de de heer H. de Vos naar de moge lijkheid de wedstrijd voor strandmo- zaïeken ook op andere plaatsen dan gebruikelijk te laten plaatsvinden. De heer Broekhoven zegde toe een en ander met de betrokkenen nog rader te bespreken. De heer M. Krijnse Lokker informeerde naar de intensiviteit van de bezetting der caravans. Bij benadering is dit aldus de voorzitter 60 a 70 pet. De burge meester deeld de vergadering mee dat het landelijk gemiddelde op 40 pet ligt. Op de kleine campings is dit meer op de grotere minder. De bur gemeester brak hierna nog een lans voor de reddingsbrigade die de steun van iedere betrokkene nodig heeft daar dit een zaak is welke bij de re creatie behoort. De heren W. Krij ger en H. de Vos wezen op de slech te staat waarin enkele strandtrap- pen zich momenteel bevinden. Ver der werd nog de aandacht gevestigd op de geheel vernieuwde Rampweg, waardoor daar nu veel sneller kan worden gereden en de intensiviteit, waarmee deze weg moet worden overstoken door de gasten van de campings in de onmiddellijke nabij heid wat een groot gevaar met zich mee brengt. Felicitaties Burgemeester H. P. Ever wijn feli citeerde namens het gemeentebe stuur de vereniging met haar a.s. 60-jarig jubileum. Het is, aldus de burgemeester, in 1911 een goede ge dachte geweest tot oprichting van de VVV „Renesse Vooruit" over te gaan. Dit gaf blijk van voortvarend heid. Dank bracht hij aan de bestu ren die in de loop der jaren hun krachten hieraan hebben willen ge ven. Het huidige bestuur wenste hij toe dat het hem gegeven zal mogen zijn de vereniging nog verder tot groei en bloei te brengen. Ten aan zien van de bestemming van de Rampweg zei de burgemeester dat het Rijk en de Provincie het zelf nog niet goed weten wat ook heel verve lend is voor het gemeentebestuur, daar nu nog geen voorzieningen kunnen worden getroffen. Wel bekent is, is dat de buitenzij de van de recreatïeweg geen verbin ding met de Rampweg zal krijgen. Deze recreatieweg zal men bij de Kuierdamseweg kunnen verlaten. Oyer eventuele andere verbindin gen tast men tot op heden nog in het duister. Verder vestigde de burge meester de aandacht erop dat er een nauw contact bestaat tussen de Red dingsbrigade, de Oudward Bound School en de heer J. Gloude, zodat van enige rivaliteit geen sprake zal zijn. Toeristenbelasting Het college van b. en w. zullen voorstellen de toeristenbelasting in 1972 te laten ingaan. Met de contact- 1 avond is het college bijzonder blij geweest en is zeker voor herhaling vatbaar. De burgemeester besloot met allen in het komende seizoen veel succes toe te wensen. De voor zitter sprak hierna een woord van dank, voor de aangename bespre kingen waarna hij de vergadering afsloot na eerst nog allen een voor treffelijk seizoen te hebben toege wenst. V.V.V. „Renesse Voomit" RENESSE, 30-3. Op de jongste vcigadeihig van de (60-jarige) V.V. V. „Renesse Vooruit" sprak de voor zitter de her A. C. van der Vet, zijn grote vreugde uit over het feit, dat men gekomen is tot oprichting van een reddingsbrigade. In zijn openingswoord sprak hij tevoren welkomstwoord tot de bur gemeester van Westerschouwen de heer H. P. Everwijn, de directeur van de Prov. Zeeuwse V.V.V. de heer J. P. de Regt, de secretaris van de streek VVV de heer J. Holm het ere-lid de heer J. L. Prummel en de afgevaardigden van de zusterver eniging Burgh-Haamstede. Van de gemeente Westerschouwen was be richt ingekomen met de mededeling dat er dit jaar weer 15 pet. subsidie zal worden verleend van het ingeko men contributiebedrag. Wegens drukke werkzaamheden heeft de heer L. C. Hoogerhuis zijn funktie als voorzitter van de evenementen commissie moeten neerleggen. Hier in wordt hij nu vervangen door de heer N. Broekhoven. Na mens de commissie belast met het nazien van de financiële rekening bracht de heer M. Krijnse Lokker verslag uit waarbij hij adviseerde tot goedkeu ring van de rekening over te gaan hierbij de penningmeester de heer N. Dalebout een compliment bezor gend voor zijn keurige boekhouding. Zonder op of aanmerking werd on der dankzegging tot goedkeuring van de rekening 1970 overgegaan. Inplaats van het aftredende lid van de kascommissie de heer J. H. Blom werd benoemd de heer W. Hooger huis met de heer J. de Wit als re serve. inplaats van het aftredende bestuurslid de heer N. Beije jr. werd gekozen de heer Joh. Janse. Advertentie BEN HAAG, 31-3. De Nederlandse Consumentenbond heeft z(jn wensen geformuleerd, waaraan naar zijn me ning door het nieuwe kabinet dient te voldoen. Het zjjn tien punten, die in de eerstvolgende vier jaar nodig moeten en kunnen worden aange pakt. Deze „tien geboden" zyn; 1. Wet betreffende colportage en agressieve verkoop; 2. Verbod van misleidende aan prijzing; 3. Verkoopverbod voor onveilige produkten; 4. Wet betreffende beleggings fondsen en aanvullende wetgeving ten aanzien van spaarinstellingen; 5. Verbod van verticale prijsbin ding; 6. Uitbreiding en standaardisatie van de prijsaanduidingsverplichting. 7. Verplichting en standaardisatie van de hoeveelheidsaanduiding bij vele geregeld gekochte verbruiks- goederen; 8. Verplichting tot leesbare da tumaanduiding bij vele bederfelijke artikelen; 9. Duidelijke aansprakelijkheids regeling voor geleverde goederen en dienst en een praktische procedure, om bij falen van de levenderende partij naleving of ontbinding van de overeenkomst te kunnen vorderen (en krijgen); 10. Begin van een zinvol program ma voor de scholing tot bewust con sument in het onderwijs voor alle jeugdigen. FEUILLETON leder mens staat wel eens voor onverwachte uitgaven. Oplossing? Een persoonlijke lening bij de NMB. Dat gaat zonder veel pape rassen of plichtplegingen. U leent bijvoorbeeld 3000,-. U lost af 18 x 185,94. Rente en kos ten zijn daar al bij in begrepen. Stap even naar de NMB. Binnen enkele dagen is alles voor elkaar. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! AMSTERDAM, 1-4, Koolmono xyde vormt louter kwantitatief ge sproken verre weg de belangrijkste luchtverontreinigingscomponent in stedelijke gebieden. Absurd verkeer straks j! UTRECHT, 1-4. Een absurde situatie in het recreatie- en va kantieverkeer over de weg in het voor futurologen magische jaar 2000 is onvermijdelijk. De 22 weekeinden van mei tot en met september zouden gedu- i rende alle daguren alle uit en door het gehele land naar de grenzen leidende autosneIwe- I1 gen met files volbezet zijn. i1 Snelheid van de file: 50 km: i' per uur. Deze sombere fcant- i' tekening plaatst drs. G. Hup- 1 kes van het centrum voor ver- i' voersplannen i?i Utrecht bij i' „Op weg naar 2000", een toe- i komstprojectie"een onlangs I door het ministerie van ver- 1 keer en waterstaat gepubli- ceerde studie. Het Nederlands 1 Economisch Instituut raamt i' het aantal auto's in 2000 zoals bekend op 7.5 miljoen. Het in de studie geplande wegennet is niet tegen deze massale vrije 1.tijdsmobiliteit opgewassen, uooral 7iiet, omdat drs. Hupkes i1 het verzadigingspunt in de autodichtheid nietrond de 1 eeuwwisseling verwacht, maar 1 pas daarna. „Als we allemaal een auto hebben aangeschaft, 1 hebben we gelijk het rijden 1 voor elkaar onmogelijk ge- 1 maakt", aldus drs. Hupkes. Elektronische geleiding van de auto zal daaraan weinig ver anderen. Alleen al op grond van het huidi ge aantal motorvoertuigen kan wor den berekend dat de totale uitworp ven deze verontreiniging boven Ne derland 1,3 tot 1,4 miljoen ton per jaar bedraagt. Ongeveer de helft daarvan wordt binnen de Randstad Holland verspreid. Dit staat in een rapport van de Amsterdamse GG en GD over het koolmonoxydegehalte van de buitenlucht op een aantal drukke verkeerspunten in Amster dam. Het onderzoek naar deze ver ontreiniging wordt sinds september 1969 op 34 vaste plaatsen in de stad verricht. Na een jaar meten is de geneeskundige dienst tot de conclu sie gekomen, dat de koolmonoxyde- verontreiniging in Amsterdam op drukke verkeerspunten van dezelfde orde van grotte is als in andere Eu ropese en Amerikaanse steden. In de winterperiode werden gemiddeld wat hogere co-concentraties geme ten dan in het zomerhalfjaar. In het centrum was de verontreiniging over het algemeen sterker dan in de tuin steden. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ZAANDAM. In Zaandam is de gemeentelijke reinigingsdienst in enkele wijken (2200 woningen) be gonnen met een proef om papieraf- val gescheiden te houden van het gewone huisvuil. DEN HAAG. De Tweede Kamer is akkoord gegaan met een verho ging van de daglonen voor „oud-in validen" met 7 gulden. DEN HAAG. Nederland heeft, dank zij het feit dat het achter de schermen heeft kunnen optreden, een positieve rol in het Midden Oosten kunnen spelen, aldus heeft minister Luns in de Eerste Kamer verklaard. AMSTERDAM. Circusdirecteur Toni Boltini presenteerde een tribunewa gen. De combinatie bestaat uit een trekker met oplegger, welke kan uit klappen waardoor 350 zitplaatsen te voorschijn komen. Het circus heeft voorlopig nog maar één tribunewa gen; kosten 150.000 gulden. De be doeling is, dat het circus twintig van dergelijke wagens krijgt, goed voor een totaalcapaciteit van 7000 toe schouwers. DEN HAAG. Volgens voorlopige gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek werd in de maan den januari en februari 1971 met de bouw van resp. 10.350 en 9.080 woningen begonnen tegen resp. 7.682 en 8.359 in de maanden januari en februari 1970. Advertentie KOUWENBERG voor uw gasverwarming Poststraat 48 tegenover het postkantoor Zierikzee Werkplaats: Meelstraat 46. Advertentie Dies Een verbazingwekkender auto dan een Mercedes Diese! is nauwelijks denkbaar. U verwachtte misschien een apart model, een andere Merce des. Maar niets daarvan. Hij wijkt in niets af van andere 4-cilinder Merccdessen. U rijdt in het originele Mercedes concept, ontworpen voor maximaal komfort en optimale veilig- I heid.Maar dan voor zien van'n wonderlijk soepele, actieve diesel motor,verrassend stil en goed voor 130 km/u. Verrassend, niet? Even verrassend als uw eerste tankstop: voor rond de 15 gulden gaat de 65-liter-tank vol. En u kunt weer zo'n 700 km voort. Dat is Diesel GT... van Mercedes! Mercedes-Benz Diesels omwille van comfortabele zuinigheid AUTOMOBIELBEDRIJF FA. W. GILIJAMSE, Renesse, Lange Reke 2, tel. 01116-3 70 „Als het moet, met het vliegtuig, Dotje." „Heus?" „Op m'n woord. Ja, wat dacht je? De wetenschap, zo'n schat van een vrouwtje thuis te hébben, dat op me wacht en dan niet komen als de mogelijkheid er ook maar enigszins is? Waar ziet u me voor aan, me vrouw Van Boot? Voor een mum mie?" In een opwindende impuls duwde zehem met stoel en al achterover, zodat hij op de grond viel, terwijl ze zelf mee op de grond kwam. Haar lippen wild op de zijne drukkend, fluisterde ze; „Erikgeweldige man.ik ben trots op je, op alles van je.... ik heb je lief met iedere vezel van m'n lichaam! Houd van mc, Erik, houd elk ogenblik van me, zoveel als je kunt gevenlaten we gelukkig zijn en dit laatste uur tje hier uitbuiten! Erik.... lief ste Hoofdstuk 8 Ria van Boot rekende met de taxichauffeur af, gaf een flinke fooi en knikte hem vriendelijk toe. Ter wijl ze achterom liep naar de keu ken, bekeek ze de uitgestorven na- jaarsbloemen. Nu komt de winter. Vannacht heeft het al gevroren, je kunt het aan de bloemen zien. Het groen is al zwart en dood. Nog en kele weken, dan is het jaar om In dc keuken was haar schoon moeder aan hel werk. „Hallo, mam!" Zc boog zich voorover en kuste de vrouw. „Alles goed hier?" Ze wilde door lopen naar de kamer, doch mevrouw van Boot pakte haar bij de arm. „Wacht eens eventjes." Ria draaide zich verwondei-d om. „Is er wat?" Mevrouw van Boot wenkte haar hoofd naar dc kamer. „Felie is er," zei zc zacht. „Gisteravond gekomen. Ze isze is weggelopen. Van Bas. Ze wil scheiden." Ria trok wit weg. „Nee. Waar om? Is er wat gebeurd?" „Vanzelf. Je praat zo maar niet over scheidenHoe haalt ze het in haar hoofd!" „Dat is ook wat," antwoordde Ria zacht. „Erik en ik waren er veertioc dagen geleden nog, op een zaterdag middag en avond. Ik kan me niet herinneren, dat ik iets gemerkt heb tussen die twee". „Ze heeft het zo lang mogelijk voor zich gehouden. Wat heb je er aan, als anderen ook te weten ko men, dat hun huwelijk stuk is? Want daar komt het toch op neer." „Wal verschrikkelijk, mam. Hoe moet dat nou?" „Ik weet het niet, hoor. Ze zegt. dat ze niet meer terug gaat. Wij zit ten er nu mee. We kunnen toch ook moeilijk zeggen: Vort, naar huis, naar je man, daar hoor je? Dat kan ik niet doen. En vader evenmin. Fe lie was altijd al vaders lieveling etje". „Dan kom ik wel wat ongelegen, hè?" „Waarom? Jij hoort nu ook bij ons. Denk je, dat ik jou wegstuur om Felie? Al is ze tien keer m'n dochter, jij bent nu ook een dochter van mc. Ga maar naar binnen. Als ze het nodig acht, zal ze het zelf wel vertellen." „Niks ervan. Als het doorgaat, moet Erik het ook weten en komt tenslotte iedereen in de familie er achter. Misschien is het wel goed, dat jij' cr bent. Kun je Erik van avond op de hoogte brengen." „Hij komt vannacht niet thuis. Tenminste, hij is vroeg weggereden naar Duisburg." „Nu ja. als hij dan thuiskomt. Ga maar naar binnen. Ik heb zo koffie". Een beetje aarzelend, zich met haar houding moeilijk raad wetend, be trad ze de huiskamer. Felie zat bij het raam een sigaret te roken. Even keken de vrouwen elkaar aan. ..Hal door LENA SCHAGEN lo", begroette Ria haar, „dat is ook toevallig?" Had ik dat mogen zeggen? Ria ont deed zich van haar mantel en bracht die naar de gang. God, wat ziet ze er opeens slecht uit. Wie weet, wat ze allemaal heeft meegemaakt. Maar wat weet ik eigenlijk? Ze kwam terug en liep naar Felie, boog zich over haar heen en kuste haar op de wang. „Sorry, Felie", zei ze zacht. „Ik vind het erg voor je. Moeder vertelde, waarom je thuis bent". Felie trok zenuwachtig aan haat- sigaret. „Dat is het goede woord: hier ben ik thuis. Wat mn' thuis was, is een aanfluiting geworden. Hij is al zover, dat-ie zich zelfs niet ontziet om in huis Ria zakte naast haar neer en greep haar handen. Ze vloeide over van medelijden. „Ik wilde, dat ik je kon helpen, Felie. Zou ik niet met Bas kunnen praten?" ..Kind, het heeft geen enkele zin. Hij heeft genoeg van me, dat is het. O, het is niet van vandaag of giste ren, hoor. Feitelijk al jaren. Maar altijd heb je hoop, dat hij terugkomt en er spijl van heeft. In het begin was dat zo. En dan was ik maar weer zo gek om hem in genade aan te ne men. Het ging dan weer een poosje goed, tot er een ander in zijn leven kwam. Dan begon het van voren af aan. Ik heb al het mogelijke gepro beerd, het verborgen te houden. In elk geval voor Erik en m'n zusters en voor hier. voor vader en moeder. Wat heb je er aan, als ze het gewe ten hadden? Dan zou vooral moeder zich er zorgen over maken. Nee, dit moest ik alleen dragen en proberen te redden, wat er te redden viel. Maar hij is onverbeterlijk. Ik kan hem niet meer bekorenen als we nu maar kinderen gehad hadden ze begon te huiion. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 7