rrico Visie op liet tekort aan priesters DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Het is volbracht! STREEKNIEUWS De eerste april te Scharendijke Veel belangstelling voor ogentest en meting reaktiesnelheid Afsluiting catechisatieseizoen Duiveland over kaas gelezen nietvergeten*.trkoeUu ONZE PUZZELRUBRIEK ARAM EN DE GULDEN STEEN KERKNIEUWS UTRECHT, 1-4. Zal het tekort aan priesters en de vergrijzing van het personeelsbestand een ernstige handicap gaan vormen voor het werk van de Katholieke Kerk in Nederland? Het Centraal Adviesbu reau voor priesters en religieuzen in Utrecht (dat hulp biedt aan priesters en religieuzen die rondlopen met plannen tot uittreding of reeds uit getreden zjjn) meent van wel. Het schrijft hierover in het jaar verslag 1970: „een ernstige ontwik keling blijft zich doorzetten in de Nederlandse kerkprovincie. Door veroudering van en een tekort aan priesters zal de ambtsuitoefening hoe langer hoe meer gaan bestaan uit de liturgische service van de kerk aan een kleiner wordend aan tal nu nog kerkelijk gebonden men sen (i.e. dopen, preken, eucharistie vieren en andere sakramentele be dieningen). Daarmee wordt de ambtsbediening - zoals in zovele an dere landen - naar de sakristie ver- werzen c.q. „uitgehold". Reeds langere tijd dreigt het gevaar dat kontaktopname van ambtsdra gers met rand- of buitenkerkelijken, die vaak zeer geïnteresseerd zijn in de levensvx-agen van het Evangelie en het Christendom, niet meer mo gelijk is omdat een tekort aan kx'achten en de vergi'ijzing van het personeelsbestand zich ex-nstig gaan wreken. Laat staan dat de kei-kelijk gebonden gelovige (op korte ter mijn) nog een priester zal vinden bij wie hij wezenlijke vragen aan de or de kan stellen. De kerk in Nederland kan zich de luxe der onnodige uit- tx-edingen van bekwame, theologisch geschoolde kx-achten absoluut niet permitteren", aldus het jaarverslag. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kexk: 9.30 uur ds. v. d. Schee, (openb. bel.); Gasthuis- kerk: 10 uur ds. Assendorp, (bev. nieuwe lidmaten), 7 uur ds. v. d. Schee. Kerkvverve: 11 uur da. Van Leeuwen, 9.30 uur zondagsschool. Serooskerke: 10 uur ds. Jansen Schoonhoven, (openb. bel.); 11.30 uur zondagsschool. Burgh: 9.30 uur da. Van Leeuwen. Haamstede: 10 uur, (jeugddienst) en 7 uur ds. Huizing. Renesse: 9.30 uur ds. De Wit. Noord- welle: 11.00 uur ds. De Wit. Scha rendijke: 10 uur ds. Van den Berg. Brouwershaven: 10 uur ds. Feune- kes (bev. lidmaten, zang dameskoox*). Zcnnemaire: 10 uur ds. Westerhof; 11.30 uur zondagsschool. Noordgou- we: 9.30 uur ds. Schoneveld, Neede. Dreischcr: 11 uur ds. Schoneveld. Ouwerkerk: 11 uur, (bed. H.D.), ds. Fabex\ Nieuwerkerk: 10 uur ds. v. d. Heuvel, (openb. bel.). Oosterland: 10 uur de heer M. Alewijn, Middelbux-g, 6 uur ds. Feunekes. Sirjansland: 9.30 uur ds. Faber, 2.30 uur ds. Gooyex-, OVERDENKING (Joh. 19 36). Het volk van God is onderweg. Het is over 't algemeen een tocht door de nacht. Maar er is een doel; een eind punt. Van het volk van God, dat door de woestijn tx-ok, was dat het beloofde land. Voor het volk van het Nieuwe Verbond is het het Eeuwige Rijk. En Jezus bereikt aan hét eind van zijn weg door zijn lijdensnacht de ingang van het opstandingsleven, dat eeuwig en heerlijk is. En die weg door de lijdensnacht gaat Hij plaats vervangend en voorbeeldig voor ons. Plaatsvei'vangend: wij hoeven de last niet meer zo te dx-agen als Jezus het gedaan heeft; dat heeft Hij al ge daan. En tegelijk voorbeeldig: wij hebben toch telkens wel stukken le vensweg af te leggen die op één of andex-e manier aan de lijdensweg van Jezus herinneren. Voorbeeldig ook in die zin dat er na een donkere weg een nieuw begin mag komen. Het nieuwe begin voor Jezus is dat op standingsleven. Zo helemaal nieuw kan het voor ons nog niet zijn. Maar het volk van God onderweg is een pelgrimsstoet, die door een nacht van smart en zorgen voortschrijdt (Gez. 116 Hei-v. bundel). Maar volgens dit zelfde gezang wenken ons glanzen van 't beloofde land. Zo'n glans is de mogelijkheid om een nieuw begin te maken. Dat krijgt een mens, ook een mensengemeenschap, soms (niet dik wijls), als er afgex-ekend kan worden met het oude en met moed gestapt kan worden in iets nieuws. Soms ligt er zo'n glans over een nieuwe func tie, een nieuwe woonplaats, een emi gratie. Sommigen zien het in het ge meenschapsleven in revolutie of be vrijding, in het bevindelijke leven is het de bekering. Steeds moet er een losmaking van het oude zijn; een be vrijding van schuld; een grijpen van de nieuwe kansen, door God gegeven. Steeds moet ook beseft worden dat al deze dingen slechst kleine en bi'oze tekenen zijn van de eeuwige dingen waai-om het gaat. Belangrijk is wel dat er beseft wordt dat de afdoening van het oude er kan zijn omdat Christus de donkere weg volbracht heeft en dat het nieuwe ingegaan kan worden onder het licht van Christus' opstanding. Haamstede. G. E. HUIZING. Delft. Brxxinisse: 10 uur (bev, lidma ten), en 5 uur ds. Post. Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds. S. v. d. Meulen, Rotterdam. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 uur ds. Faviex\ 18.30 uur ds. Put. Haamstede: 10 uur ds. Van der Kooij, 5 uur ds. Put. Scha rendijke: 9.30 uur ds. Put, 2.30 uur ds. v. d. Kooij. Brouwershaven: 10.30 en 3 uur ds. P. A. de Bres (openb. belijdenis). Zonncmaire: 10 en 2.30 uur de heer Lodder, Rotterdam. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur ds. Voll- muilex-, 's-Gravenmoer. Oosterland: gezamenlijke dienst met Nieuwer- kek. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Rien- stx-a. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 9 en 7 uur lees- dienst. Chr. Geref Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. Westerink. Haamstede: 10 uur lees- dienst, 3 uur ds. Westcrink. Nieu werkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur lees dienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst Nieuwerkerk: 9.45 en 3 u. leesdienst. Bx*uinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur de heer A. van dei- Meer. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.30 uur dr. J. van Goudoever1, Hilversum. Leger des Hcils Zierikzee; Poststi'aat 37 - 10 uur heiligingsdienst; 12 uur jeugdsamen- komst; 19.00 uur vei'lossingssamen- komst; Booms-Katholieke Kerk Zierikzee: zaterdag 19 uur; zondag 10 uur. Haamstede: Strandkerk zon dag 10 uut. Pinkstergemeente Zierikzee: (Meelrtraat) 10 uur dienst. KERKNIEUWS Ned. Hex-v. Kerk Beroepen: te Appelscha (toez.) J. de Geer, kandidaat (voox-ganger Herv. Evang. „Kei'kopbouw") te Nij- kerkei'veen. Aangenomen: naar Arkel J. Wols winkel, kandidaat te Woudenberg. Geref. Kerken Beroepen: te Haai"lem-Z. (voor Schalkwijk) A. Heuzeveldt te Goes; te Barneveld J. B. Kuhlemeier, voorheen predikant van de Chr. Ge ref. Kerk te Aaltcn. Aangenomen: naar Kampen J. Baaijens te Bxunssum; naar Diemer- Bijlmei', Watergx-aafsmeer: P. S. Beldhuizen te Dedemsvaart, die be dankte voor Barendrecht. Kandidaat Th. M. Middelkoop, Uilenstede 186, kamer 1303 te Am stelveen is nog niet bex-oepbaar, maar kan wel 's-zondags de kerken dienen. Geref. Kerk Vrijgemaakt Beroepen: te Zevenbex-gen (in comb, met Bex'gen op Zoom) R. Koolstra te Gx-iebergen. Geref. Kerken Vrijgemaakt Buiten Verband Beroepen: te Marknesse N.O.P. H. Smit te Den Helder; te.Dronten F. van Deux-sen te Haarlem. Aangenomen: naar Zeist (voor buitengewone dienst als Iegerpredi- kant) M. van Veelen, legerpi'edikant te Steenwij k. Chr. Geref. Kerken Aangenomen: naar Schiedam W. van Sorge te Bennekom. Zilveren jubileum mr. H. F. M. v. d. Heijden Op het Provinciehuis te Middel- bui'g is het 25-jax-ig ambtsjubileum geviexd van de heer mr. H. F. M. van der Heijden, chef van de dei-de afdeling van de Px-ovinciale Griffie en chef van het Kabinet van de Com missaris der Koningin in Zeeland. Deltavaartochten R.T.M. Vanaf 1 apx-il jl. organiseert de R. T.M. met het toeristenschip „Stad Zierikzee" x-egelmatig vaarten langs en naar de afsluitingswex-ken van de Gi-evelingen (het Bx-ouwershavense Gat). Deze vaax-tochten duren x-uim 2 uur. De tochten woi'den gemaakt op dinsdagen, woensdagen en don derdagen, zowel vanaf Ouddox-p als van Scharendijke. SCIIARENDIJKE Collecte De collecte gehouden ten bate van „Sonnevanck" en „Zonnegloren" heeft alhier de mooie som opge bracht van f 235,65. SCHARENDIJKE, 2-4. Donderdag 1 apx-il, tussen vier en vijf uur. Scha rendijke het middelpunt van belang stellenden die wel eens wilden zien hoe het allemaal zou gaan met de fietsstunt op de kabelbaan, door de inmiddels op Schouwen-Duiveland beroemd geworden Zwitserse circus- artist, de heer „Böhmerig". Er waren inderdaad vrij veel belangstellenden, maar gezien de plaats waar zij zich min of meer verdekt hadden opge steld - langs de zeedijk - waren het vooral mensen die nieuwsgierig wa ren 'naar wie er nu „echt" ingelopen Veilig Verkeer Zierikzee ZIERIKZEE, 1-4, Van de vorige week door het Informatie Centrum van Veilig Verkeer Nederland, gebo den gelegenheid tot het afnemen van een ogentest en het meten van de reactiesnelheid, is door het betrok ken publiek een zeer druk gebrxxik gemaakt; zodanig zelfs dat - in ver waren. Dus drukte aan de zeedijken, maar veel minder druk op het spe ciaal voor deze 1 april-aangelegen- heid afgezette terrein. Wat men te zien kreeg: een (onbemande) fiets hoog op de vaste-railconstructie, daar waar de overgang begint naar de losse kabel. En om kwart-over- vier: een „varende gondel die een aantal betonblokken in zee stortte met daarop in grote letters geschil derd: 1 april. Het had allemaal nog leuker kunnen z\jn, wanneer het door personeel van een der aanne mers tussen de betonnen blokken verstopte houten blok inderdaad - zoals de bedoeling was - was gaan drijven, maar helaas: het houten gevaarte viel uit elkaar tussen de betonnen collega's en zonk dus toch. De mensen die met de camera schietklaar gereed stonden misten de grote kans van deze geslaagde eerste april te Scharendijke BROUWERSHAVEN Vergadring gemeenteraad De x-aad der gemeente Bi-ouwel-s- haven vex-gadei't op maandag 5 april des avonds 8 uur in het Plaatsenhuis te Dreischor. De agenda vermeldt: Beëdiging x-aadslid F. J. Dooge; be noeming lid i'ecreatiecommissie; vaststelling voox-bei'eidingsbesluit Noordgouwe „Kloosterweg"; ver koop woningen Pieterhofje 2 en 4 te Zonnemaix-e; aankoop grond te Brou- wei'shaven; vei-huur gx-ond te Zonne- maire; aanwijzing welstandscom missie Instituut Stad en Landschap; vaststelling exploitatievei-oi-dening 1971; ruiling van per-celen grond aan de haven te Brouwei'shaven; vast stelling veroi'dening Opcenten Per sonele Belasting; idem- Opcenten Gx-ond belasting gebouwd en onge bouwd; subsidie culturele evenemen ten in eilandelijk verband; bezwaar schriften Woonforensenbelasting 1969 en 1970; vei-lenen medewerking art. 72 van de Lagëx'-Onderwijswet 1920' Chi\ Nationale school té Zonnemaire; vaststelling 3e, 4c en 5e wijziging der gemeentebegroting 1971. AMSTERDAM. Onder auspiciën van de faculteit der economische we tenschappen gaan twee hooglerar-en, vijf wetenschappelijk medewérkèx*s en 28 studenten van de' univei-siteit van Amstex'darti van 2 tot 22 aprli voor een studiëi-efs naar Japan. Causerie over Ned. Bijbelgenootschap NIEUWERKERK, 31-3. Onder grote belangstelling werd door de Buivelandse jeugd het catechesatie- seizccn afgesloten. Een speciale avond was hiervoor georganiseerd door de afdeling „Duiveland" van het Nederlands Bijbelgenootschap. In „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk vond deze bijeenkomst plaats. Ds. I. Fabex-, Ned. Hex-v. predikant te Ouwerkerk, sprak een hartelijk welkomstwoord uit en noemde de kex-n van de bijbel Jezus Christus, naar welk thema hij een korte me ditatie verbond. De heer Schalk uit Den Bosch, verbonden aan het Ne- dexlands Bijbel Genootschap, ver telde boeiend over het grote werk dat het Nederlands Bijbel Genoot schap alleen en ook in samenwer king met andere bijbelgenootschap pen in de wex-eld verricht. „Het bij belgenootschap heeft niet alleen de taak bij beis te distribueren", aldus de spreker, „maar ook het vex-talen van de bijbel". Hij vertelde over de moeilijkheden bij het vertalen en over de bijbelschaarste die nog ovex-- al te vinden is in Afrika. Ook het aantal verschillende dia- lekten en talen zetten de medewer- kex-s van de bijbelgenootschappen sóms voor moeilijke taken, omdat omdat men niet alles in één keer kan aanpakken. Inmiddels zijn er enkele tientallen bijbe'lhuizen gesticht, van waaruit men de bijbel de wereld in stuurt. Inmiddels zijn er al zo'n 1335 talen waarin de bijbel is vex-taald. Over de bijbelverspreiding achter het „ijzeren gordijn" was de spx-eker optimistisch. In vele landen aldaar wox-den legaal bijbels gedrukt. In China echter niet, daar behoort het rode boekje van Mao als bijbel van het volk te fungex-en. Hierop echter is een goede oplossing gevonden. Ra- diozendex-s met een grote uitzend- wijdte zenden op dikteersnelheid bij belboeken uit, die de kleine Chinese huisgemeenten, die daar in grote aantallen bestaan, sinds het sluiten van alle kei-ken, van dienst zijn. Na zijn boeiende causerie werd een tweetal diastrips getoond over het leven van de Afrikaner van nu en de bijbelverspx-eiding aldaar. In de pau ze was er voorts nog gelegenheid ge bruik te maken van de gi-ote Iek- tuurtafel die in de zaal stond opge steld. Tot slot van deze leerzame avond eindigde ds. A. S. Rienstra, gex-eformeex-d pi-edikant te Nieuwer kerk met een kort slotwooird en maet dankgebed. band met het gevorderde uur - ver schillende personen ongetest naar huis moesten worden gezonden. In te-taal konden op één dag zes en zes tig personen worden „afgewerkt". Ook van de mogelijke test op de uitlaatgassen, waarvoor de heer Le- gemate in zijn garage een terzake deskundige met het benodigde test- appai-aat ter beschikking had gesteld wérd zéér veel gebruik gemóakt. Op de testdag werden 67 motox-voertui- gen onderzocht, waarvan 49 ter plaatse konden worden gecoiTigeerd, tei'wijl 12 motorvoertuigen aan een nader ondex-zoek moesten worden onderworpen. Drie motorvoertuigen overschreden de toelaatbare grens met inwerking gestelde motoi-, zo danig, dat zij niet te herstellen wa ren en bij het gebruik daai-van in belangrijke mate bijdroegen tot de luchtvervuiling. Slechts drie motox-- voertuigen konden de test doorstaan dooi-dat zij minder dan 4% kool- monoxyde-uitlaatgassen uitsraalden. Hopelijk zal bovenstaande er toe mogen leiden, dat elke houder van een motorvoertuig, zijn voertuig zo AMSTERDAM. Aan de door de Nederlandse Spoorwegen georgani seerde dagtochtjes is in 1970 door 170.000 mensen deelgenomen. Twee dagen Amsterdam is nog steeds een „bestseller" en de tripjes de afge lopen winter naar Terschelling, von den 3.000 afnemers. spoedig mogelijk aan een dergelijke test onderwerpt, zulks ter voorko ming van nog meer luchtvex-vuiling. Advertentie Onze puzzelrubriek gaat succesvol hét nog prille voorjaar door. Dat be wees ook weer het aantal inzendin gen van deze week. Jammer alleen dat nog. altijd oplossingen binnenko men zonder naam of met niet volle dige naam. Gevolg hiervan is dat we de naam van de px'ijswinnaar (of winnares) ook niet volledig op kun nen geven. De eerste prijs is bestemd voor: Mevr. Koxxwenberg Lange St. Janstraat 50 Zierikzee De tweede prijs gaat paar: Merv. M. Monteban-Huygcns Driebergenstraat 170 Dexi Haag De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 2. boterletter; 12. O.L. 14. para; 15. toog; 16. re; 17. mot; 19. kersten; 21. heg; 22. port; 24. Namen; 25. mode; 26. apert; 28. kin; 29. koren 30. koet; 32. kies; 33. O.K.; 35. Groen land; 38. d..i; 39. eik; 41. mosterd; 42. koe; 43. 2-eep; 45. N.P.; 46. id.; 47. zoen; 48. stilb; 49. ineen; 50. spel; 51. el; 53. en; 54. Ex-is; 56. pijl; 57. mee krap; 60. set; 61. in; 62. salangaan; 64. te; 65. klad; 66. laag; 68. garen; 70. béd; 72. luier; 74. emoe; 75. basis; 77. wede; 78. lot; 79. wartaal; 81. rag; 82. er; 83. peso; 84. naad; 86. me; 87. steenkarper. Verticaal: 1. pompadoer; 3. op; 4. tak; 5. eren; 6. rarak; 7. Etten; 8. toen; 9. ton; 10. eg; 11. negentien; 13. loop; 16. rede; 18. trek; 20. smient; 21. ho.rs; 23. ti'og; 25. moed; 27. tex-m; 29. kind; 31. toonbeeld; 32. kardinaal 34. kiespijn; 36. esp; 37. lei; 38. doe niet; 40. ketel; 42. koers; 44. pil; 47. zee; 50. spiegelei; 52. Lea; 53. erg; 55. stelregel; 57. maan; 58. knoest; 59. paal; 62. slee; 63. nauw; 65. krot; 67. gier; 69. Amor; 70. baron; 71. Diana; 73. Edam; 75. base; 76. Saar; 79. wee; 80. Lap; 83. Pt; 85. de. De nieuwe puzzel De nieüwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. paal of zuiltje als deel v.e. tankvex-sperring; 6. speel plaats voor kinderen; 12. voertuig zonder wielen; 13. genoeg gekookt (van spijzen); 14. behox-end tot de Kerk van Rome (afk.); 16. Hebreeuws verprodukt; 19. deel van de dag (afk.) muziekteken in de psalmen; 18. zui- velprodukt; 19. deel van de dag (afk.) 20. saai, niet opwékkend (figuürlijk); 22. Voorindisch matroos; 24. mak, gedwee; 25. rijstbrandewijn; 27. graangewas; 28. schuifbak; 29. vaar tuig; 31. insekt; 32. soort vrouwen- of kindermuts; 33. tx-apper v.e. fiets; 35. specerij; 36. oude lengteëenheid; 37. grootste eiland ter wereld; 40. kant v.h. schip dat van de wind is afgekeerd; 42. lijmachtig vocht; 43. lid v.e. wet (afk.); 45. vlakke stx-eek opzij v.h. hoofd; 46. oplosmiddel voor vetten enz.; 48. gx-ote hoeveelheid; 50. plaats waar water uit de gx*ond opkomt; 52. vóór de middag (afk. Latijn); 54. de enige kaax*t die men van een zekere kleur heeft (in het whistspel); 57. voorzetsel; 58. klein handel, winkelbedrijf; 60. beambte die de seinen bedient; 62. adellijk landhuis in Friesland; 63. stoot; 65. dorpje in Franekeradeel; 66. één keer 67. nabootsing op kleine schaal; 69. bevlieging die vele mensen meesleept 70. water doorlatende; 71. van bin nen niet hol; 73. Japanse munt; 74. voox'zetsel; 75. ongegist vruchtesap; 76. straatje dat geen uitgang heeft; 78. antwooi'd betaald (afk.) (op tele- gi-ammen); 79. niet-deskundige; 80. regenboogvlies in het oog; 82. raam werk van evenwijdig lopende sta ven: 83. telWooi-d. Verticaal: 1. eetbax-e aardvx-ucht; 2. naschrfit (afk. Latijn); 3. gebogen priem; 4. tx*ommeltje aan een hengel om het snoer te viex-en of op te win den; 5. eet- en drinkpartij op ge meenschappelijke kosten; 7. zeer hard gesteente; 8. vervelend; 9. hals doek; 10. uiting van kou; 11. arme lijk, behoeftig; 15. richtmiddel op een vuurwapen; 17. levenslucht; 18. meu belstuk; 19. schade, vex-lies; 21. advi serend college; 23. munteenheid in Scandinavische landen; 24. telegra fisch koex-sbei-icht onder beurstijd; 26. vaartuig; 28. gedeelte der aarde dat boven water uitsteekt; 30. kunst boter; 32. knobbel- of wx-atmeloen; 34. acx-obatische toer waarbij het vliegtuig in hox-izontale stand een cix-kel beschrijft in een verticaal vlak 35. eertijds gebruikelijk samenge steld projectiel; 38. eminentie (afk.); 39. muzieknoot; 41. telwoox-d; 44. li chaamsdeel; 47. ambtenaar zonder diplomatieke gevoegdheden; 49. soor telijk gewicht (afk.); 50. pex-soonlijk voorna amwoord; 51. deel van de schedel; 53. direct, terstond; 54. met bonte figuren bedi-ukt katoen; 55. gids te water; 56. kliei-achtig orgaan; 57. x-ank, smal; 59. slank en fijn ge bouwd; 61. eiland voor de westkust van Sumatra; 63. afzonderlijk be drag op een rekening; 64. het gaan of trekken naar een verwijderde plaats; 67. bloeiwijze: 68. fraaie bloem; 71. overblijvend teken van vlekken of vouwen in een stof; 72. krachtig, ste vig; 75. voorwerp waarmee men snijdt; 77. zaadkorrel in een vrucht; 79. soort onderwijs (afk.); 81. mu zieknoot. •15. Naast de Handelaar stond een der krijgers op zijn speer geleund, half te sla pen. Voorzichtig trad de jonge krijger na derbij en trachtte de aandacht van zijn reisgezel te trekken. Een onbehagelijk ge voel beving hem. toen de ander hoege naamd niet op zijn wenken reageerde. Het was toch onbegrijpelijk dat de Handelaar hom nog niet gezien zou hebben. Een ogen blik stond Aram in tweestrijd. Wanneer hij nog dichterbij kwam, liep hij een grote kans dat de schildwacht iets /oti merken en dan was alles verloren. Doch de man schoon ill diepe slaap Ic zijn. want hij maakte geen enkele beweging en keek zelfs niet op. Uiterst behoedzaam sloop Aram dichter, bij. Nu stond hij zo dat hij Seewart in de ogen kon zien. doch met ccn huivering be merkte hij dat zijn reisgezel net zo'n ziel loze uitdrukking op zijn gc/.ichl had als zijn wonderlijke bewakers. Star staarden Sec war I's ogen langs Aram heen en niet dc minste beweging verried dat de Hande laar hem gezien bad. Op hetzelfde ogenblik keek zijn bewaker op en Aram kon zich nog juist terugtrek ken. De man gaf zijn gevangene ccn duw f cn samen liepen zo verder de gang af, ter wijl Aram niet beter wist tc doen dan hen op een afstand te volgen. Plotseling zag hij hoe in dc verte zich een vrouwelijke gestalte losmaakte van de troon, waarop zij was gezeten cn begeleid door ccn schare hoogwaardigheidsbekleders cn soldaten hun richting uitkwam. En plotseling, toen zij dichterbij was ge komen, was het Aram of het bloed in zijn aderen verstijfde. Daar. temidden van de aapmensen, gekleed in ccn wonderlijk ge waad. liep Tamnhia.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4