Sigarenmagazijn en souvenirzaak D. C. Viergever in het nieuw Zilveren Rode KruiVman A. Stoutjesdijk gehuldigd Eerste paal de grond in voor het nieuwe Dorpshuis te Bruinisse STREEKNIEUWS ZÏERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 2 april 1971 Nr. 20852 Mevrouw Viergever: afdeling bijouterieën en souvenirs. De heer Viergever: afdeling rookartikelen. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbdoe). Rijkssubsidie - na eerste toezegging - nog verhoogd NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinshank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank VERHUUR KLUISLOKETTEN DREISCHOR: Ring, donderdags van 11.00- 12.00 uur. ZIER1KZEE, 2-4. Morgenochtend, zaterdag 3 april, zal de geheel nieuw ingerichte en na een verbouwing be langrijk uitgebreide zaak in rookar tikelen. waarin is opgenomen een grote collectie souvenirs, byouterieën en geschenkartikelen, van de heer D. C. Viergever aan het Havenpark 42. weer „officieel" voor het publiek ge opend zijn. Het is dit jaar al weer vyf-en-twintig jaar geleden dat de familie Viergever in het genoemde pand, op de bekende hoek van het Kraanplein van start ging met een sigarenmagazijn, in de zaak waarin tot dat tijdstip gevestigd was de kruidenierszaak van W. Kooman. Vijf-en-twintig jaar geleden moest de toenmalige winkel kleiner worden gemaakt om te kunnen beschikken over een behoorlijke woongelegen heid. Nu is het omgekeerde het ge val: de woonkamer en keuken zijn geheel weggebroken, om plaats te maken voor een belangrijk vergrote winkelruimte. Het woongedeelte kon op de verdieping van het pand wor den gerealiseerd. De nuttige verkoopruimte werd op deze wijze uitgebreid tot 60 m- en deze uitbreiding is vooral benut voor de van de afdeling rookartikelen ge scheiden collecties souvenirs en by outerieën. Na de start van de heer Viergever in het pand Havenpark 42 kon een tweede zaak worden geopend, in 1962 te Haamstede. Een zaak in tabaks artikelen, maar toch voornamelijk in souvenirs. Toen bleek dat dit laatste BRUINISSE, 2-4. Donderdagmor gen ging de eerste paal de grond in, voor het dorpshuis, dat Bruinisse over een jaar kant en klaar hoopt te bezitten. Deze officiële „mijlpaal" werd geslagen door de heer P. Kruit hof van liet departement van C.R.M. uit Den Haag, afdeling centrale ac- comodatie. Want in het verschaffen van het bouwkapitaal, is natuurlijk ook het Ministerie van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk een zeer grote partner. Eén der gewaar deerde attenties die de heer Kruit hof uit Den Haag meebracht was de toezegging, dat het subsidie ten op zichte van de eerste toezegging nog wat was verhoogd. Toen het gezelschap was terugge keerd in het gemeentehuis memo reerde burgemeester G. Hokken hoe hij - thans veertien maanden bur gemeester van Bruinisse - zeven maanden geleden werd gewezen op de noodzakelijkheid van een dorps huis. voor het presenteren van di verse aktiviteiten. Het plan bestond al, maar het was door burgemeester Van de Lin'de in de ijskast gezet, omdat men toch niet over de finan ciële middelen beschikte om het plan te verwezenlijken. Men begon, met een bezoek te brengen aan diverse plaatsen (opge geven door C.R.M.) waar een dorps huis was gebouwd, om zich te kun nen oriënteren, wat ook te Bruinisse zou passen. De keuze viel op Asperen. De moeilijkheid was toen alleen nog maar de financiering. Een kolfje naar de hand van burgemeester Hokken om de zaak op te lossen. Hij wist in enkele maanden tijds een bedrag van f 115.000,aan giften bijeen te brengen, een eensgezinde gemeenteraad stemde voor het ver lenen van een krediet fonds perdu dat voor 80 procent weer kon wor den gcclaimed, bij weer een ander Ministerie in Den Haag. De reste rende 20 procent uitgesmeerd over 40 jaar, vormde toen echt niet meer een onoverkomcnlijke last voor de gemeente. llij was dankbaar dal nu de eerste paal was geslagen, een paal die nog door 105 andere zal worden gevolgd. Het te stichten gebouw noemde de burgemeester een formidabel ge bouw. Hij wekte de aanwezige vertegen woordigers van de firma Den Har- tog, 's Gravendeel de heren P. den Hartog en Spoel) op, mee te werken, de belofte dat het gebouw binnen het jaar klaar zou zijn, kon worden verwezenlijkt. Voortvarend De heer P. Kruithof, ambtenaar van C.R.M., dankte voor de uitnodi ging om de symbolische handeling te komen verrichten en prees de voort varendheid van het gemeentebestuur en speciaal van burgemeester Hok ken, om in zo korte tijd, de zaak van het dorpshuis van de grond te kun nen krijgen. Niet ieder gemeentebe- lovpnsvatbaar was besloot de heer Viergever, vooral na het gereedko men van de brugverbinding in 1966, naast de rookartikelen ook te Zierik- zee souvenirs, tijdschriften e.d. in de verkoop op te nemen. Uankzü de nu tot standgekomen uitbieidiug van de zaak kon de sou- venii collectie woidcn uitgebreid en bovendien een fraaie collectie byou terieën worden opgenomen. Bjj het betreden van de zaak kan men ech ter ook nu nog snel in het voorste gedeelte aan een rokertje worden geholpen, en eventueel een snoepje uit de zelfbedieningsrekken. De winkelinrichting bestaat uit een moderne, bijzonder ruimtelijk werkende opbouw-systeem-con- structie, die een „vrije doorkijk" ga randeert. De verbouwing werd on der leiding van architectenbureau Schuch en Kraamer uitgevoerd door fa. Roggeband en Zn., (timmerwerk) fa. Joh. van Tiggelhoven, (metsel werk), gebrs. Koster, (schilderwerk), De Spirt, (vloerbedekking), fa. Lie- vensc (electriciteit) en Saman-Deur- loo, (centrale-verwarming). Heden (vxijdag)middag wordt in de nieuwe zaak bij gelegenheid van de opening een receptie gehouden. BRESKENS. De bemanning van het visseisvaartuig Breskens 5 heeft ten westen van Duinkerken twee in gave staat verkerende kanonslopen uit zee opgevist. Het ene kanon weegt 600 kg en is voorzien van het jaarial 1614 en het Zeeuwse wapen. Het tweede kanon weegt ongeveer 200 kg. stuur slaagt daar in, maar Bruinisse was het gelukt en het ministerie had spontaan meegewerkt, de zaak te be spoedigen, door nog volgens de oude regeling subsidie te verlenen, waar bij een aangepaste subsidie volgens de nieuwe regeling kon worden ver strekt. Het feit, dat Zeeland weinig dorps huizen vraagt en krijgt was een van de oorzaken, voor een vlot toekennen van de gevraagde subsidie. Nadat burgemeester Hokken aan de heer Kruithof als gedachtenis en dank het boek Kenterend Getij was aangebo den, werd de bijeenkomst officieel gesloten. Van de firma De Hartogh kreeg de heer Kruithof de van hand tekeningen voorziene traditionele helm mee naar huis. ZIERIKZEE Bijzondere dienst Leger des Heils Zondagmorgen a.s. (10 uur) wordt een bijzondere Leger des Heilsdienst gehouden. In deze dienst zullen een jong meisje worden ingezegend als Heilssoldaat en twee kinderen tot jong soldaat. De inzegening betekent dat zij ljd gaan worden van het Le ger des Heils op basis van de voor de organisatie typische geloofsopdracht. Het meisjeskoor van het Leger des Heils zal in deze dienst enkele lie deren ten gehore brengen. De samen komst vindt plaats in de Leger-zaal (Poststraat). NIEUWERKERK De Neerbosch' cent Voor Neerbosch is onlangs in Nieu- werkerk opgehaald door Katie Brou wer f 43,45; door Ansje van Dijke f 18,81; door Janneke Hogerland f 23,50; door Joke Stoutjesdijk f 20,25. Totaal is dit een bedrag van f 106,01. DÜIVELAND Drukte op boerenbedrijven Het droge weer der laatste dagen, voorafgegaan door een korte periode van betrekkelijk strenge tot matige vorst is oorzaak dat de grond voor zaaien en poten nu zeer goed is ge worden en de akkerbouwwerkzaam- heden goede voortgang kunnen vin den. Nadat de grond een bemesting heeft ondergaan ziet men allerwege de zaaimachines in het. land voor de zaai van erwten, gerst, suikerbieten, en ook wel uien en aardappelen. Zo doende is het thans op de boerenbe drijven hard werken geblazen. OOSTERLAND Met hand in machine De heer Dav. van der Velde alhier had woensdag jl. het ongeluk met zijn linkerhand in een uiensorteer- machine te geraken waardoor hem twee toppen van zijn linkerhand af- gekneld werden. Het ongeluk had plaats op de boerderij „Watervliet" van de heer H. Stouten Johz. In het Rode Kruis ziekenhuis te Zie- rikzee, waar de heer Van der Velde heen was gebracht, werd de wonde verbonden, waarna hij huiswaarts kon keren. Geslaagd Onze dorpsgenoot de heer Jan de Bruine Abr.z., wonende in de Lage Maireweg alhier, slaagde dezer da gen te Vlissingen aan de „De Ruy- terschool" voor het diploma derde scheepswerktuigkundige grote han delsvaart. BRUINISSE Gevonden voorwerpen Op het bureau van de gi-oepscom- mandant der rijkspolitie te Bruinisse zijn nadere inlichtingen te bekomen over de volgende in de maand maart 1971 te Bi*uinisse gevonden voorwer pen: een rode want; een konijn; een bi-uin leren handschoen; een blauwe halsdoek; een groene portemonnee; een rode portemonnee; een paar handschoenen; een dames gympak. Weer Noordzeekotter De firma L. Padmos en Zoon te Bruinisse gaat regelmatig door met de aflevering van Noordzeekotters (voor de visserij). Deze week kwam Op 1 april herdacht de wacht meester le klasse Struyk van de rijkspolitie te Zierikzee het feit dat h\j op die dag 25 jaar in politie dienst werkzaam was. Tijdens het officiële gedeelte 's morgens werd de jubilaris als eerste toegespi-oken door de gemeen tesecretaris, de heer R. van Omme ren, die het gemeentepei'soneel van Zierikzee vertegenwoordigde. Hij memoreerde het feit dat ook de ju bilaris bij het gemeentepersoneei had behoord in de tijd dat Zierikzee nog gemeentepolitie kende. Jubilaris was en is gekend als een zeer so ciaal ingesteld politieman en als rasecht sportman had hij zich met veel energie gewijd aan de jeugd- voetbalsport alhier. Het prettige en iendschappelijke kontakt met ju bilaris hoopte het gemeentepersoneei nog lang te kunnen voortzetten. Namens het personeel van de rijskpolitie te Zierikzee sprak de groepscommandant, de adjudant Dc Jager, die in het kort de loopbaan ven de jubilaris schetste. Hij trad op 1 april 1946 als adspirant van ge meentepolitie te Rotterdam in dienst OOSTERLAND, 31-3. De heer A. Stoutjesdijk alhier herdacht het feit dat hü gedurende 25 jaar deel heeft uitgemaakt van het bestuur van de afdeling „Duiveland" van het Ned. Rode Kruis. In een hiertoe belegde vergadering met het bestuur van de afdeling en enige dames, heeft bur gemeester J. D. de Kam van Duive land de zilveren jubilaris op hartelij ke wijze gehuldigd met een toe spraak en hem dank gebracht voor alles wat hij gedurende deze 25 jaar voor de afdeling heeft gedaan. De burgemeester herinnerde aan de hulp die het Rode Kruis tijdens vrschillende calamiteiten, zoals oor logsgeweld en watersnood voor de bevolking ook van Sehouwen-Dui- veland heeft verricht. „Gij hebt steeds uw tijd en krachten aan dit mooie werk willen schenken en wij u zijn daar zeer dankbaar en erken telijk voor. Hierdoor hebt u een steentje mogen bijdragen aan de grootscheepse hulpverlening allei*- in de repai-atiehaven de Noordzee kotter OD 19, die voor ï-ekening van de firma Gebrs. J. en J. Reedert uit Ouddorp van een 830 p.k. Kromhout motor moet worden voorzien. Het schip, dat 26.25 x 6.60 x 3.50 m. meet is gebouwd bij de firma Velthuis, scheepswerf in Groningen. Oostelijke oprit jachthaven verdwijnt Het 2al binnenkort niet meer mo gelijk ziin, van de jachthaven af, oostelijk de havendijk van Bruinisse te bereiken. Er blijft dan aJleen nog de westelijke (officiële) toegangsweg over. Naast de loods die Rijkswaterstaat op het terrein Rijkswerkhaven bij de Grevelingensluis al heeft, komt een nieuwe grote loods voor wegen- zoutberging', waarvoor de werkzaam heden dezer dagen beginnen. Ook het werk-opslagteri*ein wordt uitge breid, waardoor de oostelijke oprit verdwijnt. Burgemeester verhuisd Het gezin van burgemeester G. Hokken verhuist vandaag (vrijdag) 2 april van Sliedrecht naar Bruinis se. Aan een veertien maanden du rend heen en weer reizen van burge meester Hokken Sliedrecht-Bru is thans een einde gekomen. Verplaatsing zaak De heer Smit, die zich in enkele jaren ontwikkelde tot een gewaar deerd middenstander, heeft zijn vaak in goud, zilver en uurwerken, ver plaatst van de Nieuwstraat naar de Korte Ring 9, dat de laatste tijd als woonhuis in gebruik was door de heer Boom en gezin. Door de vesti ging van1 de heer Smit, wordt het pand weer wat het nu al een 70 jaar lang was, een winkel, eerst van de heer Joh. de Waal, daarna textiel zaak van de heer J. C. Verhagè, en daarna van „De Magneet" (fa. Flik- weert). Advertentie Dan bent u zéker benieuwd naar deze grandioze kollektie! komt u maar eens kijken bij meentepolitie te Zierikzee, werd hij op 1 april 1956 bevordei-d tot hoofd agent. Rangnaamswisseling tot wachtmeester le klasse vond plaats op i januari 1958 toen de gemeente politie in Zierikzee vervangen werd door rijkspolitie. Geschenk Door het jongste lid van dc groep Zierikzee, dc wachtmeester Mullox-, werd hierna een geschenk in dc \orm van een grasmaaimachine aan geboden. Laatste spreker was de stafadjudant Wisse van het district Middelburg der rijkspolitie, die de jubilaris bij de felicitatie reeds een enveloppe met inhoud had overhan digd. Deze beperkte zijn toespraak hoofdzakelijk tot de sterke sociale inslag van de jubilaris. Als men soms - zo zei deze spreker - het door jubilaris verzette werk bekeek, dan begon men te twijfelen of men met een sociaal werker of met een poli- tie-ambtenaar te doen had. Wat ech ter niet wilde zeggen dat het ove rige politiewerk niet met ev'enveel inzet werd verricht. Bij het geven van bekeuringen verloor de jubila ris echter nooit uit het oog welke gevolgen dit voor betrokkene kon hebben, zodat in al zijn werk zijn sterke sociale inslag naar voren trad. wego," aldus do burgemeester, welke de heer Stoutjesdijk uit erkentelijk heid mede namens de afdeling Dui veland het prachtige boekwerk, ge schreven door M. H. Wilderom, in. en getiteld „Tussen Afsluitdammen en Dcltadijken", deel 2, (handelend over Noord-Zeeland) aanbood. Hij uitte daarbij de wens dat de jubilaris nog menig jaar zijn beste krachten aan het Rode Kruis zou kunnen geven. De heer Stoutjesdijk sprak tenslotte aan dankwoord voor de waarderen de woorden tot hem gericht en niet minder voor het prachtige boekwerk hem aangeboden. Wut biedt de BEELDBUIS? ZONDAG 4 APRIL. NED. 1. In het zondagmiddagpro gramma het nieuws, weekjournaal, verkeersinformatie en een afleve ring uit de wonderlijke wereld van Walt Disney, na lange tijd weer eens een aflevering van die goeie oude tijd uit het City Verities Theatre in Leeds. Na de Fabeltjeskrant en het journaal Woord voor woord, dat ge volgd wordt door de Gezamenlijke Kereken met een aflevering uit de se rie Werken op zondag. Ditmaal gaat het over de vader van een dominees vrouw, die buitenkerkelijk is, gaat optreden als verteller op een zon dagsschool. Zeer verhelderend in ieder geval. Hierna een deel uit de serie over het oude Afrika. Aanslui tend aan het journaal de tiende af levering van De kleine waarheid. Ja cobus Spaargaren is overleden en we maken de begrafenis mee. Het is wel een stukje gehuichel, want pa Spaar garen was echt geen populair man. Margreet voelt er niets voor een masker op te doen en mee te huiche len. Moeder en broertje Eppo trek ken bij Marleen en Jan in en moeder kan Marleen wat helpen. Hierna Herkent u deze melodie? en tot slot van de avond dr. Okke Jager met de dagsluiting. NED. II. Na de Fabel en het eerste journaal een nieuw verhaal van de Vrijbuiters. In het eerste deel wordt een autocoureur door een sluipschut ter doodgeschoten. Dat is een heel 'vreemde zaak. Tussen de twee afle veringen van Studio Sport zijn ook ditmaal weer Panoramiek en Dub beldekkers te vinden. Stan zal Ar thur even helpen die een motor met zijspan heeft gekocht en het apparaat niet aan de gang kan krijgen. Het wordt een stukje techniek met hin dernissen. Na de tweede aflevering van Studio Sport Video, met een te rugblik op de televizieprogramma's van de afgelopen veertien dagen. ZONDAG 4 APRIL. NED. I: 15.00 Journaal; 15.02 Week journaal; 15.22 Verkeersinformatie; 15.25 Walt Disney; 16.15 De goede oude tijd; 18.55 Fabeltjeskrant; 19.00 Woord voor woord; 19.05 Werken op zondag; 19.30 Het oude Afrika op een andere manier bekeken; 20.20 Jour naal; 20.25 De kleine waarheid; 21.25 Herkent u deze melodie?; 22.25 Dag sluiting; 22.30 Journaal. NED. II: 18.55 Fabeltjeskrant; 19.00 Vrijbuiters; 19.30 Studio Sport; 20.20 Panoramiek; 20.45 Dubbeldekkers; 21.10 Studio Sport; 21.35 Video; 22.15 Journaal. MAANDAG 5 APRIL. NED. I. Na meneer de Uil en de verkiezingscampagnes een aflevering van Pipo op Bizarra. De schavuiten Snuf en Snuitje hebben het ei van de kapitein gestolen en Pipo probeert het terug te vinden. Verder in het programma tot het journaal van acht acht uur Coronationstreet. Het jour naal wordt gevolgd door voorlopig de laatste aflevering van Klatergoud. Slager Pummel komt van een koude kermis thuis. Zijn avonturen met Sylvie legt Gilles geen windeieren en zo krijgt diens bedrijf weer een nieu we financiële injektie. Hierna een re portage van Flory Anstadt over het zwemmen in Nederland. Hierna Ironside, de detektive in de rolstoel. In Het vonniswordtn oude recht zaak gerekonstrueerd. De man die indertijd president van een recht bank was is nu hoogleraar en hij leidt een experiment. Op een zeker ogenblik wordt er een aanslag op hem gepleegd hetgeen Ironside doet vermoeden dat er mensen zijn die het verleden niet graag opgerakeld zien. Achter het nieuws sluit deze maandagavond tezamen met het laatste journaal af. NED. 11. Na de Fabeltjeskrant en het journaal Kijken naar kinderen" ivaarin ditmaal het onderwerp „Pro blemen met de kleintjes" aan de orde komt. Hierna in Dier en vriend een beeld van de kliniek voor kleine die ren in Utrecht. Na het journaal een speelfilm uit Bulgarije, ril. „De ko ning en de generaal". Het is een hu moristisch verhaal over de strijd tus sen koning Boris en generaal Zaie- mov tijdens de tweede wereldoorlog. Terwijl de koning partij voor Nazi- Duitsland wilde kiezen wilde de ge neraal het land verdedigen. De laat ste wordt dan ook ter dood veroor deeld. Het conflikt wordt vooral psychologisch bekeken en benaderd. Hierna een tweede aflevering van hel programma Tenzij er een toon der gebeurt", dat handelt over onge neeslijke zieken. Tot slot van de avond een praatje door hef Neder lands Appèl en het laatste nieuws. MAANDAG 5 APRIL. NED. II: 18.35 Fabeltjeskrant; 18.40 Democraten 2000; 19.00 Journaal; 19.05 Pipo op Bizarra; 19.30 Corona tionstreet; 20.00 Journaal; 20.20 Kla tergoud; 20.45 Zelf uw kind leren zwemmen: 21.25 Ironside; 22.15 Ach ter het nieuws; 22.40 Journaal. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant: 18.55 Journaal; 19.05 Kijken naar kinderen 19.30 Dier en vriend; 20.00 Journaal; 20.20 De koning en de generaal; 21.40 Tenzij er een wonder gebeurt; 22.50 Nederlands appèl; 23.00 Journaal. Zilveren jubileum wachtmeester le klasse J. Struyk De heer P. Kruithof, die zo juist de eerste paal voor het Dorpshuis heeft ge- slagen, feliciteert de aanwezigen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbódc). en werd 1 jaar later bevorderd tot agent. Nadat hij op 1 januari 1955 als agent werd aangesteld bij de ge-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3