DE ZIERIKZEESCHE COURANT Weekend- aanbieding van uw SRV melkman laak ^29 colaj.. SRV In zee baden betekent dubbel gevaar voor het ziek-worden TUINMAN vaar u ook uoont Nooit vredesleger in Midden-Oosten? Wapens gevonden in Drunen en Epe (N.B.) Swarttouw dicht Brand te Rotterdam eist 3 mensenlevens Pakistaanse strijdkrachten beginnen offensief in de steden ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 2 april 1971 127ste jaargang Nr. 20853 WAARIN OPGENOMEN 1797 - 1889 REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: lel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaale, tel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 10,25; per maand 3,45; per jaar 41,Losse nummers 25 cent - Verschijnt maandag .dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 20 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) 2,25. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. In dit nummer: ZOV-„stunt" op Koninginnedag 2 hele literflessen van 1.40 voor Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Wie veel zegt heeft veel te verantwoorden. De SRV melkman, ook i dranken- specialist."" WONINGINRICHTING MOL 17 - 19 ZIERIKZEE TELEFOON (01110) 2887 Slag voor Belgische kustplaatsen DEN HAAG. Na de opening van Ma- durodam door de heer F. O. Kielman, vice-president en „general manager" van de K.L.M. voor Noord-Amerika bood deze prinses Beatrix twee paar den aan. De hoge bezoekster schonk de paarden op haar beurt aan de Stichting paardrijden voor gehandi capten. WASHINGTON. De Amerikaanse marine heeft haar eerste met ballis tische Poseidon-raketten uitgeruste duikboot in gebruik gesteld. Een tweede volgt deze zomer. Verwachting tot zaterdagavond: ZONNIG Perioden met zon en droog weer, maar in de nacht en ochtend hier en daar mist; in het algemeen weinig wind; minimumtemperaturen dicht bij het vriespunt, maxima omstreeks 14 graden, maar in het Waddenge bied ongeveer 8 graden. Voor zondag: Aantal ui-en zon: 1 tot 7. Min.-temperaturen: omstreeks nor maal. Max.-temperaturen: omstreeks nor maal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 3 april. Zon op 6.12, onder 19.16. Maan op 11.13, onder 3.44. 4 april. Zon op 6.10, onder 19.18. Maan op 12.28, onder 4.09. 5 april. Zon op 6.08. onder 19.19. Maan op 13.42. onder 4.27. Eerste kwartier: 2 april (16.46). HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 3 april 8.55 v.m. 21.25 n.m. 4 april 10.14 v.m. 22.53 n.m. 5 april 11.45 v.m. n.m. Springtij: 4 april. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 2-4. Het K.N.M.I. deelt mede: De komende nacht zal tijdens opklaringen de temperatuur hier en daar weer tot even onder het vries punt dalen. Morgen worden flinke zonnige perioden verwacht. Een de pressie boven de Golf van Biskaje trekt het komende etmaal in zuid oostelijke richting verder, terwijl een hogedrukgebied boven Groen land zich via Schol land en de Noord zee naar onze omgeving uitbreidt. De wind blijft hierdoor in de noordoost hoek. maar zal in hel algemeen zwak zijn. Een frontale storing die vrij- regen veroorzaakte, trekt langzaam dagochtend in zuidoost-Europa wat noordwaarts, maar zal voor het weer bij ons geen bedreiging vormen. elke woning kunnen wij eowfontafael inniohten BRUSSEL, 1-4. Dc Belgische Ver- bruikersunie, een zusterorganisatie van de Nederlandse Consumenten bond, is er van overtuigd dat baders die in zee gaan voor de Belgische kust tweemaal zoveel gevaar lopen bepaalde ziektes te krijgen dan niet- baders. In de meest bezochte bad plaatsen, Knokke, Den Haan, Oos tende, Mariakerke, Westende, Kok- sijde en De Pannen is dat gevaar zelfs driemaal zo groot. De unie is tot die overtuiging ge komen op grond van een enquete die ze gehouden heeft onder bijna 9000 van haar leden, die aan zee zijn ge weest. DEN HAAG, 1-4. De Indiase gene raal Indar Jit Rikhye, tot voor kort militair adviseur van de secretaris generaal van de Verenigde Naties, is van oordeel, dat het voor de volke renorganisatie een onmogelijke op gave is een vredesmacht in het Mid den-Oosten te legeren, als een zoda nige operatie niet wordt gesteund door de Ver. Staten, de Sowjet-Unie en de andere permanente leden van de Veiligheidsraad. De generaal spreekt deze mening uit in het laat ste nummer van „Blauwhelmen voor de vrede", een publikatie van het Nederlands Instituut voor Vredes vraagstukken. L1SSE. Donderdagmorgen is onder de naam„Lente in de Bol" in de Keukenhof te Lisse het bloembollen seizoen 1971 officieel geopend. Haar lemse bloemenmeisjes presenteerden De unie heeft bij de enuête de on dervraagden verdeeld in twee groe- gaan. De niet-baders en zij die niet in zee gaan. De niet-baders maakten ongeveer één derde van het totaal uit. In beide groepen heeft een aan tal personen tijdens hun verblijf aan zee een ziekte opgedaan. De unie heeft het onderzoek toegespitst op negen ziekten, zoals Dermatosen, Enteritis, Sinuslitis, besmettelijke Hepatitis enz. De unie stelde donderdag op een persconferentie dat er maar één conclusie mogelijk is: het baden in vervuild water moet verboden wor den. De gevonden gegevens worden ge publiceerd in het april-nummer van „test-aankoop", het blad van de Verbruikersunie. Naar verbod Twee jonge BeIg™ Gebleken is dat 5,4 procent van de niet-baders een van deze ziektes kreeg terwijl bij de baders het per centage op 12,3 lag. Bovendien bracht het onderzoek nog een be paald verband tussen het krijgen van een ziekte en het baden in zee aan het licht. Besmettelijke Hepa titis bijvooi'beeld kwam alleen maar voor bij de groep van baders. aangehouden in Moskou BRUSSEL, 1-4. In Brussel is don derdag op een persconferentie mee gedeeld dat onlangs twee jonge Bel gen in de Sowjet-Unie zijn aange houden. Het z(jn de 24-jarige Hugo Sebrechts uit Sint Antonius Biecht en de eveneens 24-jarige Josi Hem- schoote uit Sint Kruisbrugge. DRUNEN, 1-4. Tijdens een drie uur durende huiszoekingsactie die de Rijkspolitie donderdagmorgen in Drunen en Epe (N.B.) heeft gehou den, namen de 90 deelnemende poli tiemannen in totaal dertien wapens in beslag. Woningen uitgebrand ROTTERDAM, 1-4. Donderdag middag is brand uitgebroken in een woning aan de Lavendelstraat in Rotterdam-Zuid. De eerste en twee de etage brandden daarbij geheel uit. Op de tweede verdieping woonde een Turks gezin. De man is uit het raam naar beneden gesprongen. De vrouw en drie kinderen, die verschijnselen van rook verstikking vertoonden, zijn naar het ziekenhuis overgebracht. Prins Claus opent computercentrum ARNHEM, 1-4. Met het indrukken van een toets op een zogenaamd beeldstation, dat via een telefoon lijn was verbonden met de computer van het computercentrum, heeft prins Claus donderdag tegen het middaguur te Arnhem het Centrum voor Automatisering Arnhem-Nij- megen (C.A.N.) officieel in gebruik gesteld. Het waren twee jachtgeweren, zes buksen, een karabijn, een revolver, een pistool, een namaak-pistool, een alarmpistool en ruim 1000 patronen. Bovendien ontdekte de politie een grote hoeveelheid gestolen levens middelen ter waarde van enkele dui zenden guldens. De Rijkspolitie heeft de 25-jarige J. V. en de even oude K., beiden uit Heusden, aangehouden. K. voorna melijk omdat hij in het bezit was van vier vuurwapens en V. omdat hij de gestolen levensmiddelen had. De actie, in samenwerking met de Rijkspolitie van het district 's Her togenbosch, werd uitgevoerd, omdat eind vorig jaar schoten in de omge ving waren gelost. ROTTERDAM, 1-4. De ongeveer 400 personeelsleden van de Schie- damse constructie- en machinefa briek Swarttouw zijn met onmiddel lijke ingang ontslagen. De bewindvoerder mr. R. D. W. Frima deelde de werknemers donder dag mee dat de onderhandelingen met een groot Brits bedrijf over een eventuele overname van het Schie- damse bedrijf zijn mislukt. Van een afvloeiingsregeling voor het perso neel, kan gezien de enorme schulden last die het bedrijf reeds bezit, nau welijks sprake zijn. In de loop van de volgende week krijgt het perso neel nog een weekloon uitgekeerd en uitbetaling van twee maal zes pro cent van het inkomen. De bewindvoerder deed de voor het personeel noodlottige medede ling, nadat hij donderdagmiddag en kele uren met vakbondsvertegen woordigers en de ondernemingsraad over het mislukken van de onder handelingen met het Britse bedrijf had gesproken. De werknemers van Swarttouw hadden zich rond vier uur in de kantine van het bedrijf verza meld om de afloop van wat wel „het Swarttouw avontuur" is genoemd te vernemen. Nadat een zichtbaar ge ëmotioneerde mr. Frima de sluiting van het bedrijf bekend had gemaakt ontstond onder de personeelsleden nauwelijks beroering. De ontslagenen bij Swarttouw be treffen 260 man in vaste dienst, on geveer 90 Zuidslavische gastarbei ders en 60 man ingeleend personeel. Advertentie Calley uit gvangenis SAN CLEMENTE. President Nixon heeft donderdag gelast dat de woensdag tot levenslange dwangar beid veroordeelde luitenant Calley uit de gevangenis wordt ontslagen en dat hij hangende de behandeling van zyn zaak in beroep in de offi- ciersverblijven wordt geplaatst. Beide Belgen zijn ieder door be middeling van een verschillend reis bureau en op verschillende data naar Moskou vertrokken. Ze hebben ge-, meen, dat ze, via vrienden, voor hun vertrek contact hadden met het „Vlaams actiecomité voor Oost-Eu ropa", een organisatie waarvan ook de student Vic van Brantegem, die vorig jaar wegens een protestactie in Moskou werd ingesloten, lid is. De twee jongelui beschikten over adresen, hun door het Vlaams acti- comité verstrekt, van mensen in Moskou, waarmee ze contact konden opnemen. Moeder en twee kinderen omgekomen ROTTERDAM, 1-4. Een moeder en twee kinderen kwamen donderdag middag om het leven bij een woeste brand in de Lavendelstraat in Rot terdam-Zuid. De vader van het Turkse gezin en een baby van 18 dagen werden gered. De twee kinderen, een jongen en een meisje van drie en twee jaar, overleden pas in het ziekenhuis waarheen ze met grote vertraging waren vervoerd, omdat men minu ten lang (omstanders: tien tot twin tig minuten) op een ambulance moest wachten. Het duurde toch al drie kwartier, voordat de brandweer ontdekte dat zich al die tijd nog drie mensen op de onbereikbare tweede verdieping bevonden. De brand was om elf voor twaalf gemeld en om vijf voor half één bedwongen. Om twee over half één vond men de moeder met haar baby. De vrouw, 27 jaar, bleek al te zijn overleden, maar de baby leef de nog. Een ziekenauto werd besteld. Enkele minuten later vonden de brandweermannen de twee andere kinderen. Opnieuw werd een zieken wagen opgeroepen. Tijdens het wachten probeerden radeloze brand weermannen door zuurstof toe te dienen de kinderen in leven te hou den. De vader, 26 jaar, was kort na het uitbreken van de brand aan de ach terkant al van twee hoog naar be neden gesprongen. Hij had een ge broken pols, brandwonden en een shock en is afgevoerd met een zie kenauto. Sjeik Moedjiboer gearresteerd? NIEUW DEHLI, 1-4. Radio-India meldt dat de Pakistaanse strijd krachten ender Westpakistaans be vel donderdag in vijf Oost-Pakis- taanse steden een grootscheeps of fensief zijn begonnen tegen de aan hangers van sjeik Moedjiboer Rach- man, de leider van de Awami-Liga. Deze vijf steden zijn Dacca, de havenstad Tsjittagong, en Comilla, Rangpoer en Bogra. Het offensief zou ontketend zijn na de aankomst in Oost-Pakistan van nieuwe West- Pakistaanse eenheden. De Indiase radio maakt voorts melding van een aanval van West- Pakistaanse troepen op het gebied rond Tsjerrapoenji en vuurgevech ten tussen West-Pakistaanse solda ten en Gost-Pakistanen ten zuiden van de heuvels Tsjerrapoenja. Ver der was vernomen dat de Oost-Pa- kistaanse stad Dinajpoer bij de grens met West-Bengalen woensdag dooi de aanhangers van sjeik Moedjiboer is heroverd. Waar sjeik Moedjiboer op het ogenblik verblijft, is nog steeds niet bekend. De Londense „Daily Telegraph" berichtte dat hij gearresteerd is en naar Lahore is overgebracht. In Indonesië Het blad „Indonesia Raya" schreef dat Moedjiboer met zijn vrouw en andere leiders van de Awami-Liga in Djakarta zijn aangekomen en dat zij van plan zijn politiek asiel in Indonesië te vragen. Dit bericht is door een woordvoerder van de Pa kistaanse ambassade in Djakarta te gengesproken. Men heeft ook geen bevestiging kunnen krijgen van het bericht in de „Daily Telegraph". Radio-verij-Bengalen, een station in het gebied aan de grens tussen Gost-Pakistan en de Indiase staat Assam, meldde dat het bevrijdings leger van sjeik Moedjiboer Dacca volledig onder controle heeft en dat de troepen van de sjeik de vliegvel den van Rangpoer. Noahatta en Co ses Bazar bij Tsjittagong hebben be zet. In de havenstad Tsjittagong zou den gevechten van man tegen man leverd worden. Duizenden mensen zouden om het leven zijn gekomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 1