beschermt tegen tandbederf MIJN VROUW, MIJN SUPERIEUR BLIK DOOR HET WERELD VENSTER PAKISTAN DEFINITIEF IN TWEE-EN Landelijke controle op auto's en papieren Poliogeval in Waspik Boekemveefc „Flitsen" uit het buitenland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 1 april 1971 Nr. 20852 FEUILLETON door LENA SCHAGEN Hij knikte en kuste haar. „Altijd Dotje. Alleen maar elkaar liefheb ben: vier en twintig uren in een et maal. „O, Erik, wat houdt ik vreselijk veel van je. Weet je, dat we al ruim een dag getrouwd zijn?" „Jawel, mevrouw. Nog geen spijt?" „Ik ben enkel gelukkig. Zo geluk kig, dat ik het niet in woorden kan uitrukken". „Weet je ook geen andere manier?" „Tientallen". Ze trok heftig zijn hoofd naar zich toe en kuste hem hartstochtelijk. Zo stonden ze enige tijd in de keuken, tot het opeens donker werd. Met zijn vrije hand had hij het lichtknopje omhoog ge wipt en Ria voelde zich opgetild. Te vreden lag ze in zijn stevige armen, toen hij met voorzichtige passen door het donkere huisje liep. Ik houd van hem, dacht ze en een hevig verlan- •zen brandde in haar. Ik kan m'n ge luk niet op. Ik heb de liefste man van dc hele wereld. Tien dagen duurde het intieme gc- i"k van Ria en Erik. in welke tijd zc soms langs de waterkant renden, uit gelaten als twee kinderen. Soms do ken ze het water in en stoeiden, lach ten en zwommen achtear elkaar aan. Om daarna vlug weer op de wal te kruijien en naar het huisje te rennen om geen kou te vatten, waarna ze el kaar lachend afdroogden en kusten en opnieuw gelukkig waren. En in de vallende avond zaten ze voor het raam en keken naar dc zeilscheep jes op het meer. die terugvoerennaar het haventje of de aanlegplaats voor de nacht. Verkeer kwam e?- zelden langs: oen enkele verdwaalde auto. die al spoedig terugkeerde, omdat enkele tientallen meters voorbij hun huisje de weg eindigde. Of een vis ser, die een rustig plaatsje aan het water zocht. Of een paar late toeris ten, die wat wandelden, doorgaans paartjes, de armen stijf om elkaar gestrengeld. Voor het overige was hier enkel rust. De laatste dag van hun verblijf aan het Randmeer sloeg het weer om. Reeds in de avond van de vorige dag begon de lucht te betrekken. Des nachts regende het een paar maal. doch de volgende morgen scheen nog even de zon, om tegen tienen weer tea verdwijnen. Erik was naar Nun- speet gereden met een grote bestel ling, want ze wilden de voorraad in de provisie kast weer precies aanvul len. terwijl Ria hun kleren en verde re bezittingen bijeenzocht. Want in de avond zouden ze wegrijden, naar hun flatje in de stad. De huwelijks reis was ten einde; het leven van alledag zou beginnen. Voor Erik als voorheen, met dit verschil, dat hij niet meer zijn huis zou hebben in Smalbcrgen bij zijn ouders, doch in het flatje in dc stad. Maar voor Ria was het leven radicaal veranderd: niet, meer werken bij baas Kool en niet meer thuis zijn bij vader en moeder en de jongens. Maar in het flatje, om voor zichzelf en voor Erik te zorgen. Als Erik een paar dagen wegblijft, kan ik altijd een paar uurtjes naar huis gaan. besloot ze in gedachten. En eens een keer naar m'n schoon ouders. Een heerlijke tijd heb ik in 't verschiet. Als Erik maar niet te vaak nachten wegblijft.daar zal ik aan moeten wennen. Hij weet nog niet eens. waar hij morgen heen moet. Als het maar niet tc ver is. Toen zc al een koffer had gepakt, hoorde zc dc auto aankomen. Auto matisch kwam ze overeind en liep naar het raam. Erik opende het por tier en ze keek naar binnen. Met grote ogen van verwondering liep ze naar buiten en kwam bij hem staan, nog altijd in dc auto kijkend. „Alle mensen. Erik. wat heb je nu allemaal meegenomen? Dat is genoeg voor een maand!" Hij schudde zijn hoofd. „Ik heb precies boek gehouden van wat we gebruikt hebben". Hij haalde een briefje uit zijn zak en overhandigde het haar. „Kijk zelf maar". Ze keek er enige tijd op. „Hebben we dat allemaal opgegeten in deze dagen?" „Ja. Bovendien heb ik ook wat ge kocht voor onszelf. Of ben je verge ten. dat we pas tegen negen uur thuis zijn?" „Dat is waar ook. Vandaar die flessen melk. Erik. jij denkt overal aan, hè?" Zc keek hem verheerlijkt aan. „Ik probeer het. Hoe krijgen we alles binnen? Is er niet ergens een tas?" „Ik heb een mand gezien. Wacht maar". Om vijf uur zaten ze aan hun laat ste maaltijd in het zomerhuisje. Een eevocl van weemoed beving Ria, Het was zo prettig, elke dag opnieuw een dag vol geluk. Waarom kon Erik maar tien dagen krijgen? Morgen moest hij alweer aan het werk. Was deze heerlijke episode voorbij. Ze zuchtte. Hij begreep haar en pakte haar hand. „Niet zo somber. Dotje; we houden enkele fijne herinneringen over aan onze eerste huwelijksda gen. Nergens anders hadden we zc rustiger en intiemer kunnen bele ven." 7.c ging tegen hem aanliggen. „Erik. als je thuis kun komen, waar je ook bent. doe je het dan?" (Wordt vervolgd) ROME. In de nacht is een mon tagehal van de oudste Italiaanse fietsenfabriek in Padua door brand volkomen verwoest. Circa 42.000 fietsen, montage-installaties en on derdelen zijn verloren gegaan. De schade wordt geraamd op een mil jard lire (zes miljoen gulden). MONTEVIDEO. In Uruguay heb ben guerillastrijders van de Tupa- maros-beweging dinsdag de directeur van het staatselektriciteits- en tele foonbedrijf, Ulises Pereira Reverbel, voor de tweede maal ontvoerd. Vol gens de politie is hij daarbij neer geschoten en gewond geraakt. SAIGON. Volgens een Zuidvietna- mese militaire woordvoerder zijn bij een Vietcong-aanval op het dorp Can Long in de provincie Vinh Binh» 100 km ten zuid-westen van Saigon, dertig mensen omgekomen en 22 ge wond. NEW YORK. Ongeveer 180 leden van een reisgezelschap uit Europa, meest Westduitsers, enige Nederlan ders en een paar Oostenrijkers zijn in New York gestrand en hebben de nacht onvrijwillig doorgebracht in een hotel op Times Square. HONGKONG. Het vliegtuig van „Phlippines Airlines" dat een ge dwongen vlucht naar China maakte blijkt door vijf „langharige radicale Maoïstische" jongelui overmeesterd te zijn. WASHINGTON. Het Amerikaan- sees ministerie van vervoer zal het congres om een extra toewijzing van 97.500.000 dollar (352.950.000 gulden) vragen om de contracten af te kopen met de fabrieken die het Supersone transportvliegtuig SST zouden bou wen. BELFAST. De politie heeft in Belfast negen jongelui gearresteerd die lid zouden zijn van een interna tionale anarchistische groep en die zouden hebben deelgenomen aan re cente onlusten in deze stad. Onder de jongelui zijn een Amerikaan, een Australiër, een Duitser en een Zwit ser. KAAPSTAD. Premier John Vor stel* van Zuid-Afrika heeft dinsdag bekendgemaakt dat- zijn regering uitnodigingen zal versturen aan leiders van zekere Afrikaanse lan den tot een bezoek aan Zuid-Afrika. CAIRO. Het dagblad „Al Ahram" heeft gemeld dat de overeenkomst voor de bouw van een 330 kilometer lange pijpleiding tussen SUEZ en Alexandrië omstreeks 1 juni zal worden ondertekend. LONDEN. De Britse regering heeft een radicale wijziging van het belastingstelsel in Engeland aange kondigd waarmee nog dit jaar zal worden begonnen. BANGKOK. Bij een gevecht in het noorden van Thailand bij de grens met Laos zijn volgens welingelichte kringen in Bangkok 40 door de com munisten opgeleide leden van de Meo-stam gesneuveld. SANDIEGO. De voorzitter van- de Amerikaanse Tonijn vissers ver eniging heeft meegedeeld, dat Ecau- dor sinds 11 januari voor de 26ste keer een Amerikaanse vissersboot heeft opgebracht. BEIROET. Egypte heeft Jorda nië veroordeeld wegens „maaierege len tegen Palestijnen in Jordanië, die op hun uitroeiing zijn gericht". Kloostermuur ontdekt uit twaalfde eeuw UTRECHT, 29-3. In een bouwput bij het Vredenburg zijn vorige week zaterdagavond bij toeval door een paar studenten resten gevonden van een twaalfde eeuws gewelf, vermoe delijk èen kloostermuur. Ook werd de bodem van een waterput uit die periode aangetroffen. De studenten, leden van een werkgroep die als doel heeft het herstel van de leefbaarheid van de oude stadswijken, alarmeerde openbare werken van Utrecht, de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bo demonderzoek en het kunsthistori sche instituut van de rijksuniversi teit. Behalve het gewelf, gemaakt van een in Utrecht niet eerder aan getroffen formaat baksteen, zijn pot scherven gevonden en een paar be nen schaatsen en botjes van huisvee. De resten van het gewelf worden zo snel mogelijk in kaart gebracht en de stenen worden opgeslagen. Vergadering Chr. Schoolvereniging te Oosterland OOSTERLAND, 30-3. Op dinsdag avond vergaderden de leden van de Chr. Schoolvereniging alhier in de consistorie van de Ger. Gemeente- kerk, onder voorzitterschap van de heer J. A. van der Weele. Nadat ge zongen was Ps. 139 14 ging de voor zitter voor in gebed en heette ver volgens de leden, die niet in grote getale opgekomen waren, welkom. Wegens ziekte kon het schoolhoofd, de heer D. J. Barth niet aanwezig zün, aldus de voorzitter die verder de verheugende mededeling kon doen dat hü één dezer dagen uit het ziekenhuis zal mogen terugkeren en spoedig z(jn werk zal kunnen her vatten. Spreker memoreerde verder dat de vereniging dit jaar een lid door de dood heeft moeten missen. Overi gens heeft men in het afgelopen jaar nogal met moeilijkheden te kampen gehad betreffende de personeels voorziening van de school. Gelukkig heeft mevr. Baas de vacature, ont staan door het vertrek van de heer Dingemanse, wegens dienstplicht, willen komen vervullen. Met ingang van 1 augustus a.s. komt er weer een onderwijzeres, n.l. mej. Peursum naar hier, zodat dan mevr. Baas weer zal kunnen worden vervangen. Overigens gaat het op de school uit stekend. Een oude plaat van het Breedveld met muziektent te Zonnemaxre in de dertiger jaren. Rechts is nog juist een deel van een boerenwagen zicht baar ,die daar juist voor reparatie bij de smid op het Breedveld was gebracht. Bij de bestuursverkiezingen waren aftredend de heren A. de Bruine Ja- cob.z. en J.van de Zande. Na gehou den stemming werden beide aftre- dendën met grote meerderheid her kozen en zij namen beide hun benoe ming aan. Uit het verslag van de penningmeester, de heer J. van der Werf Lz. bleek dat de ontvangsten voor 1970 waren; f 2.738,60, de uit gaven f 1091,39 zodat er nog een voordelig saldo in kas bleef van f 1647,20. Ook in het verslag van de administrateur der school de heer J. Stuij bleek dat er een voordelig sal do was. De kascommissie, de heren W. P. Bij de Vaate, J. van Haaften en Fr. Kik deelden bij monde van laatstgenoemde mee de bescheiden van beide heren te hebben gecontro leerd en in goede orde te hebben be vonden. De voorzitter dankte de penningmeesters en de heren van de kaséommissie. Van deze commisie was de heer Kik aftredend. In zijn plaats werd benoemd de heer L. Vis ser. Helaas kon het jaaroverzicht door het schoolhoofd geen doorgang vinden en moest de vergadering vol staan met enige korte mededelingen betreffende het leven op de school. Bij de rondvraag werd geïnformeerd naar de vorderingen met betrekking tot de nieuwe school, waarvan de voorzitter nog geen optimistisch ge luid kon laten horen. Betreurd werd verder dat de nieuwbenoemde on derwijzeres, die met ingang van 1 augustus naar hier wil komen en gaarne een eigen huis zou willen be trekken, hiervoor nog niet aan bod kan komen. Nadat nog enige andere onderwerpen waren besproken ein digde de heer J. van der Zande deze vergadering met het doen zingen van Ps. 25 3 en dankgebed. DEN HAAG, 31-3. Mannen van de rijks- en gemeentepolitie hebben in DEN HAAG. De regering zal zo mogelijk vóór 9 april doch uiterlijk 13 april aan de kamer meedelen wat zij denkt te doen ter afdekking van de verliezen in de streekvervoerbe- drijven. Mijnslachtoffers in Polen geborgen WARSCHAU, 31-3. Alle slachtof fers van het mijnongeluk van vorige week dinsdag in Opper-Silezië zijn thans geborgen. Bij de instorting werden elf mijnwerkers van de bui tenwereld afgesloten. Bergingsploe- gen hadden al acht lijken naar boven gebracht toen men dinsdag een mijn werker vond die nog in leven was. De 37-jarige man had zich een week lang in leven weten te houden door op de steel van een houweel te kna gen en zijn eigen urine te drinken. Later zijn de lijken geborgen van de laatste twee vermisten. samenwerking met Veilig Verkeer een kernthema-actie gehouden. Hier bij waren over het gehele land 1071 controleposten ingericht waarbij 3094 man waren ingeschakeld. Er werden 81.668 controles verricht. In totaal werden 5055 overtredin gen geconstateerd, vooral ten aan zien van de banden (1665), de rem men (962), de uitlaat (352), de rich tingaanwijzers (235) en de stuurin richting (138). Er werden 1503 ande re gebreken gevonden. Aan 52 auto's zaten zoveel gebreken dat zij uit het verkeer werden genomen. In 223 gevallen bleek de bestuur der niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. Schoenenfabriek vraagt surseance WAALWIJK, 31-3. De schoenen- fabriek Unischoen in Waalwijk (ca. 200 werknemers) heeft i.v.m. liqui diteitsmoeilijkheden besloten sur seance van betaling aan te vragen. De directie hoopt dat een regeling met crediteuren tot stand komt, op dat de mogelijkheid ontstaat om het volledig gesaneerde bedrijf tot ont plooiing te doen komen. Advertentie Pakistan is in tweeën gebroken - dat blijft een feit ook al slagen de troepen van president Yaghya Khan er in om de geboorte van een onaf hankelijk Bangla Desh Bengalen- landte verijdelen. Maar de eenheid van een natie is zo min te handhaven als te herstel len met militair geweld, zeker niet als het zoals hier gaat om 75 miljoen Oostpakistani, die zich nagenoeg unaniem achter hun sjeik Moejiboer Rachman hebben geschaard. Dat gebeurde onlangs bij verkie zingen, waarbij Moejib trouwens zo veel stemmen vergaard heeft bij lan delijke stemming dat hem logischer wijze de post van minister-presi dent had moeten toevallen. Advertentie Zinloos geweld Moejibs eis voor meer zelfbeschik- kingin oost-Pakistan wortelt in het gevoel dat men daar heeft ouderwets koloniaal overheerst worden door west-Pakistan. Wat nu gebeurt - Westpakistaanse troepen die grof huishouden in oost- Pakistan - toont aan dat dit gevoel niet misplaatst is. Het vreemdst is nog dat Yaghya Khan die toch wel de reputatie heeft een gematigd en redelijk man te zijn, plots sjeik Moejiboer absurd voor verrader uitmaakt en met geweld be gint, dat hoe dan ook Pakistan als tweedelige eenheid verenigen moet. Want de Bengalis tot eenheid te dwingen is alleen maar slechts tijde lijk mogelijk. Want als iets het Ben gaals nationalisme meer kan aan wakkeren dan Moejibs woorden, dan zijn het wel Yaghya's kogels. CATANIA. In het Siciliaanse dorp Catania zijn twee meisjes van zes en negen jaar oud overleden nadat zij hun haar hadden gewassen met een middel om onkruid te verdelgen. Het middel zat in een shampo-fles. Drie broers van de slachtoffertjes die zich eveneens met het vergif hadden ge wassen zijn ernstig ziek. Het sluiten van verdragen tot het verbieden van ABC-wapens, het streven naar een verbod op onder grondse kernproeven, het instellen van a toom wapen vrije zones en het bijeenroepen van een ontwapenings conferentie van de vijf kernmogend- heden Rusland, Amerika, China, Frankrijk en Engeland. DÜSSELDORF. Naar de politie in Düsseldorf meedeelt, zijn in diverse Westduitse steden dinsdag vier man nen aangehouden, die deel uitmaken van een organisatie van internatio nale, wapensmokkelaars. Met behulp van de gearresteerden twee Turken, een Zuidslaviër en een Pool of sta tenloze - hoopt men de hele bende te kunnen oprollen. WASPIK, 31-3. Een 9-jarig jonge tje uit het Noordbrabantse Waspik is met verlamming in beide benen op genomen in het ziekenhuis te Til burg. De inspectie voor de volksge zondheid houdt er rekening mee dat hier sprake is van een nieuw geval van polio. Er bestaat volgens het mi nisterie van sociale zaken en volks gezondheid geen gevaar dat Waspik een tweede Staphorst zal worden. 97 procent van de bevolking in Waspik is tegen polio ingenët. Speciale maat regelen worden niet overwogen. CANBERRA. Australië wil onge veer duizend manschappen uit Zuid-Vietnam terugtrekken en wel met ingang van mei. LOS ANGELES. De jury in de Sha ron Tate moordzaak heeft besloten dat Manson en drie van zijn vrou welijke volgelingen ter dood zullen worden gebracht in de gaskamer van de gevangenis van San Quentin. Op de foto de drie vrouwen, v.l.n.r. Su san Atkins, Patricia Krenwinkel en Leslie van Houten, lachend op weg naar de rechtzaal, waar even later deze uitspraak viel. I f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 7