STRI'l kMI I WV z.v.u. Gouden en zilveren insignes voor groot aantal trouwe leden Burgemeester komt in woning Noordhavenpoorteomplex Zestig meisjes voltooiden eerste deel van de INAS-opleiding ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 1 april 1971 Nr. 20852 allen, die bijdroegen tot de goedkeu ring van dit plan". De voorzitter ge doofde dal in de zomervakantie het werk wel zover klaar xs, dut de nieuwe woning kan worden betrok ken. „ik hoop hier lang te inogen wonen", aldus de voorzitter. Nieuw raadslid Op verzoek van de heer Van Kes- scl werd in de raad nog behandeld het onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuwe raadslid de heer J. Groen, die de vakature mr. K. A. Keuning opvult. Een commissie be staande uit mevr. Beije en de he ren Leydekker en Becu onderzochten de brieven en adviseerden tot toe- laling van de heer Groen. In de vol gende vérgaderingvindt diens in stallatie plaats. Bij de (korte) rondvraag sprak de heer Doeleman zijn erkentelijkheid uit over het feit dat eindelijk de verlichting op het kruispunt Laan van St. Hilaire is aangebracht. NUTSSPAARBANK Uw ideale gezinsbank U bent welkom by uw Nutsspaarbank Aan- en verkoop en bewaarneming effecten BROUWERSHAVEN: Markt, donderdags van 9.00- 10.30 uur. Geslaagden Chr. kleuteronderwijs Aan de opleidingsschool voor het christelijk kleuteronderwijs te Mid delburg slaagden voor het diploma christelijk kleuteronderwijs de da mes H. N. Rotte en N. A. M. Stout- jesdijk te Zierikzee, J. A. Stouten te Oosterland en M. E. J. Verpoorten te Brouwershaven. ZIERIKZEE Lezing Hupert Lampo Op vrijdag 16 maart houdt de Eelgische schrijver Hubert Lampo een causerie over het onderwerp: „Wat is magisch realisme?". De causerie is opgenomen in het april- Z.V.U.-programma. Aanhoudingen Na maandenlang speuren en sur veilleren is de politie van Zierikzee erin geslaagd een drietal jongelui aan te houden, die ervan worden ver dacht diverse inbraken te hebben ge pleegd o.a. de inbraak bij de fa. Koevoets te Zierikzee. Een van de verdachten is aan de officier van jus titie te Middelburg voorgeleid. Veel van de gestolen goederen konden worden achterhaald. De politie heeft niet de initialen van betrokkenen verstrekt. Eindexamens 1971 Gecommiteerden HBS A en B en Gymnasium Voor de mondelinge eindexamens aan de Rijksscholengemeenschap „Professor Zeeman" te Zierikzee zijn als gecommitteerden aangewezen: Afdeling H.B.S. A op 17, 18 en 19 mei: mej. drs. K. G. van Overveldt, 's Gravenhage; mevr. J. Booger- man-Gravelotte, 's Gravenhage en mr. W. Spronk, Gorinchem. Afdeling H.B.S. B op 24, 25 en 26 mei: G. Burger, Vlaardingen; u\ J. Dekker, Zwijndreeht en ds. J. Ho- vius, Dordrecht. Afdeling Gymnasium op 'M en 25 mei: dr. P. J. T. Endenburg, Schie dam en di*. J. J. Broeder, Utrecht. Vrouwenkontakt P.v.d.A. Op maandag 5 april houdt de af deling Zierikzee van het Vrouwen kontakt van de P.v.d.A. de maande lijkse bijeenkomst in het Huis van Nassau. Na afwikkeling van de huis houdelijke agenda, houdt mevr. Vleugels Schutter-Spit - arts - een causerie met dia's over het onder werp: „Angst voor drugs". Ook niel- leden zijn welkom op deze bijeen komst welkom. Examens Zweedse Rode Kruisziekenhuis Voor het op 30 mei gehouden exa men ter verkrijging van het diploma Ziekenverpleging A, slaagden in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis alle vier geëxamineerde kandidaten, t.w. de dames: A. van den Brenk, C. A. v. d. Bijl, L. Krijgsman en H. B. Lanning. BURGH De motorwedstrijden Zaterdag komt de vuurproef voor de Motorsportvereniging „De Koppe ling", want voor de eerste maal in het kortstondig bestaan is er dan een „echte" wedstrijd. De inschrijvingen lopen nog gestadig binnen en in to taal zijn er nu 35, waarbij o.a. uit ge heel Schouwen-Duiveland, uit Zuid- Beveland, uit Walcheren en zelfs uit Leidsendam. Hoofdmoot gaat de jeugd onder de 16 jaar vormen, want die zorgden voor een groot wedstrijdveld. Het publiek wordt wel verzocht zich aan de richtingsborden te houden en au to's te parkeren op de door „Koppe- ling"-medewerkers (kenbaar aan de witte armbanden) aan te geven plaatsen. Het gehele circuit is in de loop van vorige zaterdag een stuk ver breed, en voor de veiligheid is het totale terrein afgerasterd met oranje touw. Als iedereen daar achter blijft kan er niks gebeuren en wordt een goed zicht op de wedstrijd gegaran deerde Ter opvrolijking van het ter rein met vlaggen enz. is de mede werking verkregen van de B.P. Met goed weer mag „De Koppeling" op goede wedstrijden en veel publiek rekenen. BRÏIfNfSSfr De deurcollecte voor het orgel fonds (orgelrestauratie zondag 21 maart) in de Ned. Herv. Kerk gehou den, bracht f 1554,05 op. Hierbij was één gift van f 500. De Rheuma-collecte De reuma-collecte heeft te Brui- nisse opgebracht f 709,44. Zij die dit mooie bedrag als collectanten bijeen wisten te brengen, (diverse vrouwen verenigingen) past zeker een woord van dank. Emmabloem-collecte Alhier wordt de Emmabloem-col lecte ten bate van de t.b.c.-bestrij- ding gehouden. Nu deze ziekte vrij wel bedwongen is, komt de opbrengst ten goede aan het Groene Kruis werk. SEROOSKERKE Teraarde-bestelling J. van Antwerpen Woensdagmiddag vond onder zeer grote belangstelling de teraardebe stelling van de heer J. van Antwer pen plaats, op de algemene begraaf plaats te Serooskerke. Voor de be grafenis vond een ï'ouwdienst plaats in het Dorpshuis, onder leiding van de plaatselijke predikant ds. L. Jans sen Schoonhoven. Op de weg van het Dorpshuis naar de begraafplaats werd even stilgehouden bij de basis school, waarvan de héér Van Ant werpen hoofd is geweest. Een aantal leerlingen liep mee achter de baar. Op het kerkhof spraken namens de gemeente Westerschouwen burge- meester 11 P. Everwijn en een vriend van de overledene. Een familielid /egde de aanwezigen namens de fa milie Van Antwerpen dank Voor het ondervonden medeleven. BROUWERSHAVEN: Start kleutercursus Maandag, 5 april (8 uur) start hel Groene Kruis met een kleutercursus van 4 lessen. Drie lessen worden verzorgd door zr. De Vries, terwijl er een les door een kleuterleidster gegeven wordt. Ieder, die hier in teresse voor heeft is van harte wel kom en kan zich opgeven bij de wijkverpleegster zr. Kunst-Visser tel. no. 01117-280. OOSTERLAND Tweede wachtmeester Met ingang van 1 april a.s. zal hier ter plaatse een tweede wachtmees ter van de rijkspolitie worden ge stationeerd. Het is de uit Heinkens- zand overgeplaatste wachtmeester M. S. van der Stijl. In memoriam C. Kesteloo In de leeftijd van 82 jaar overleed in het rusthuis „Duinoord" te Haam stede de heer Cornelius Kesteloo, vroeger te Oosterland. De heer Kes teloo was te Oosterland een bekende figuur; hij was smid en had een zeer dx-uk bezochte smederij waar het vak nog volgens de oude stempel werd uitgeoefend. De heer Kesteloo kwam voort uit een oude smedenfamilie. Hij leerde het vak bij zijn vader A. Kesteloo, terwijl ook zijn drie broers aanvankelijk het smidsvak kozen. Volgend jaar zal het precies honderd jaar geleden zijn dat de vader van de ovexdedene de smedei-ij overnam van de heer H. Verhoek. Hij was af komstig van Colijnsplaat, waar ook zijn vader een smederij dreef. Door zijn gx-ote werkkracht en het leveren van gedegen werk verwierven smid en smederij te Oosterland een goe de naam. Na vele drukke jaren van vooral boerenwex-k kwam ook voor de sme derij van Oosterland de tijd van ovei-schakeling naar ander werk, zo als aanleg van gas, watex-leiding, loodgieterswerk, aanleg van centr. verwarming enz. In de dertiger jaren deed wijlen de heer Kesteloo zijn zaak wegens gebrek aan een opvolger over aan de heer Mach. Capelle. In de oorlogsja ren wex-d de zaak aan het Groenen- daal vexwoest en verplaatst naar de Lange Achterweg. De heer Capelle deed de zaak inmiddels over aan de gebrs. Beije. die het bedrijf uitbreid den en op moderne leest schoeiden. Vergadering Groene Kruis-afdeling Op vrijdagavond 2 apxdl e.k. houdt de afdeling Ooster- en Sirjansland van het Gi'oene Ki*uis alhier een al gemene ledenvergadering in het hex-- vonnd verenigingsgebouw. De agen da bestaat uit 8 punten, waaronder rekening 1970 en de begroting 1971. Verder bestuux-svexdciezing; aftredend de heer W. Mol uit Sirjansland. Na de x*ondvraag komt een pauze, waarna mevr. dr. Wijchen een film zal vei"tonen van de Hartstichting, waarbij zij toelichting zal geven. Het bestuur hoopt op een goede op komst. Aanvang kwart voor acht. De bejaardenwoningen De pas gebouwde tien bejaarden woningen aan de Van den Abeele- straat alhier zijn nu zo goed als be woond. Tel verfx-aaiing zijn inmid dels door gemeen tewexdclied en bij deze woningen rozenstx-ukien en lijs- texbesboompjes geplant. ROME. Ruiirx 3000 vrouwen heb ben woensdag door het centrum van Rome een protestmars gehouden naar het parlementsgebouw om kracht bij te zetten aan hun eis dat de kinder tehuizen en weeshuizen vooxdaan on der de regionale regeringen zullen ressorteren. Afdeling Algemene Bond van Ambtenaren ZIERIKZEE, 31-3. Woensdagavond werd in de bovenzaal van het Huls van Nassau de jaarvergadering van de Algemene Bond van Ambtenaren afdeling Zierikzee gehouden. Tevens werd op deze vergadering een twin tigtal insignes overhandigd aan de N.V.V. leden door de distriktbe- stuurder dc heer A. van Aalst. In zijn openingswoord sprak de heer J. W. Manni een woord van wel kern tot de belangstellenden en de spreker de heer Van Aalst, met echtgenote. De economische toestand ir Nederland momenteel werd onder de loep genomen en men kan zich vc-i heugen over het werk dat de vakbond voor haar leden doet in hun belang. Na nog enkele inleiden de woorden verklaarde de heer Manni deze jaarvergadering ge opend. Meegedeeld kon worden dat het aantal leden van de afdeling Zie rikzee momenteel 244 bedraagt. Het jaarverslag van de sekretaris de heer L. van der Bijl werd goedge keurd evenals het financiëel over zicht van de penningmeester de heer A. Struvk. De kas sloot met een ba tig saldo. Bij de bestuursverkiezing waren aftredend en herkiesbaar de heren J. W. Manni. C. Heyboer, J. den Os. A. Timmer en J. van den Houten. Allen werden herkozen. Als nieuwe leden van de kascommissie stelden zich beschikbaar de heren Schoonen en D. Dool. Insignes De voorzitter ging hierna tot het feestelijk gedeelte van deze verga dering namelijk de uitreiking van de gouden en zilveren insignes aan de jubilerende N.V.V. leden. Aan de volgende personen werden deze on derscheidingen uitgereikt na een toespraakje van de voorzitter en de distriktbestuurder de heer Van Aalst. Drie gouden insignes werden voor een 40-jarig lidmaatschap uit gereikt aan de heren M. J. Hase en J. B. Heijboer, Zierikzee en aan A. J. Smits, Dreischoi". De zilveren in signes aan de heren W. van Dijke, J. v. d. Sande, D. Dool, L. Vijvei"bcrg, C. M. van Westenbx-ugge, R. Ornec, J. v. d. Houten, A. Sies, A- den Haan, allen uit Zierikzee. Verder aan de heren: H. v. d. Salm, Renesse, J. L. de Meulemeester, Scharendijke; A. van Doezelaar, Zonnemaire; J. Hillebrand, Cuwerkerk; W. J. Mole naar, Nieuwerkerk; J. Padmos, Nieuwerkerk; W. A. van den Bos en J. C. Knuist beiden uit Dreischor. De aanwezige echtgenotes van deze ju- bilarisen werden in de bloemetjes gezet. Rijksbczoldigingsbcsluit Na de pauze hield de heer Van Aalst een inleiding over het aktuele probleem van de komende herzie ning van het Rijksbezoldigingsbe sluit. Enkele jaren geleden is het plan al geopperd om tot een vereen voudiging van de salarisschalen te komen. Er is een verschil in de be nadering van degenen die onder toongroepen en die in salarisschalen vallen. Men zou in dit geval hel woord diskriminatie kunnen gebrui ken. Bij ovei-eenstemming tussen de Vakox-ganisaties en het Rijk zouden per 1 juli a.s. de toongroepen worden ingedeeld bij de salarisschalen, het geen voor beti'okkenen een verbete ring van inkomen gaat betekenen. Bij het eerste voorstel, ongeveer een jaar geleden, zou de overheveling van de loengroepen naar de salaris schalen voor de werknemers een achteruitgang betekend hebben en kon daarom geen doorgang vinden. Het tweede bezwaar van de vak bonden was het feit dat de kosten van deze integratie op de schoudex-s van de ambtenaren zou neerkomen. Wel moeten het gemeentepersonecl en provincial personeel op enkele verrassingen rekenen bij deze over hevelingen. Wel blijft de vraag open hoe het nu met de bijzondere vaklie den zal gaan, want deze worden in de nota van de staatssecretaris bui ten beschouwing gelaten heigeen la ter wel eens op moeilijkheden zou kunnen stuiten. Tot slot van zijn causerie hoopte dc heer Van Aalst dat de regering in deze zaak een soepele houding zal aannemen. Hier na was er gelegenheid tot het stellen van vragen waarvan goed gebruik werd gemaakt. Tot slot van deze jaarvergadering dankte dc voorzit ter de aanwezigen voor hun belang stelling en in het bijzonder de heer Van Aalst die dc moeite had geno men de vergadering toe te spreken. Gemeenteraad Zierikzee ZIERIKZEE, 30-3. De Zierikzeese gemeenteraad heeft in de jongste vergadering, onder voorzitterschap van burgemeester Th. II. de Meester, weinig moeite gehad met het enig agendapunt: huisvesting burgemees ter, zoals het college het had gefor muleerd „in de stukken", waarin ook verwerkt een prijsberekening, een excerpt waarvan w\j reeds in het dinsdag-nummer publiceerden. De voorzitter gaf de feitelijke behande ling in handen van wethouder B\j de Vaate. De raad besloot unaniem de nituwbouw van de Noordhavenpoort en een deel van het poortgebouw te bestemmen tot „de" burgemeesters- woning. De wethoudex" lichtte aanvullend toe dat de voor het in gereedheid brengen van de woning benodigde gelden, van de zijde van G.S. niet op bezwaren zulen stuiten. Er is hier over al een gunstig contact geweest. Ook Monumentenzorg staat zeer po sitief tegenover het plan dit complex tot ambtswoning te bestemmen. Een bedenking van die zijde zou geweest kunxien zijn, dat een restaurant-ex ploitatie - zoals in het voornemen lag - met name in de zomer het as pect niet ten goede zou zijn geko men, terwijl er in de winter een doods element was ontstaan. Fxakties vóór De heer Van Kessel waarschuwde in het algemeen tegen onoplettend heid bij de confrontatie met de kos ten ven de vorige woning, gelet op mogelijke kansen „fout te gaan". De heer Simmers zei geheel achter het voorstel te staan, maar het moet nooit to worden, dat iedere nieuwe burgemeester oen nieuwe woning krijgt. Hij vond het uiteindelijk be nodigde bedrag van f 12.000 vex'ant- woord. De heer Den Boer sprak in dezelfde geest en was duidelijk con tent over deze oplossing, ïrxede gelet op de geringe financiële konsekwen- ties voor de gemeente. De heer Doe leman wilde zijn erkentelijkheid be tuigen jegens de directie van de N.V. •Mondragon, dat zij terug treden wilde en het huurcontract annule ren. Hij was verheugd over de op lossing en merkte op: „dit. is de wo ning voor de eerste burger van Zie rikzee". Hij hoopte dat ook de ande- re poorten in de toekomst nog eens een bestemming zullen krijgen. Ook de heer De Moor uitte zich in posi tieve zin. zodat wethouder Bij de Vaate kon opmerken in het verleden met bui"gemeestei"svvoningen het wel eens moeilijker te hebben gehad. Hij was dankbaar jegens de directie van Kon. Zeelandia N.V. („Mondragon") voor het gebaar. Dankwoorden De meest enthousiaste was uiter aard de burgemeester zelf. die zijn grote erkentelijkheid jegens de raad wilde uitspreken voor de prettige wijze waarop deze affaire is behan deld. „Eerlijk gezegd" - zo bekende hij - had ik eerst wel enige angst hiervoor en dacht waar begin ik eigenlijk aan. Ik entameerde de zaak met een zekere schroom, want ik weet dat burgemeesters woningen landelijk hete hangijzers zijn". Het fijne vond de voorzitter het repre sentatief karakter van de woning, noodzakelijk om het ambt te Zierik- ze te vervullen. Ook hij uitte zijn dank jegens de N.V. Mondragon, in zonderheid de heer Arkenbout, met Wie hij over de onderwerpelijke za-ak een prettig contact heeft gehad, ook al moest de zaak voor hem wel teleurstellend zijn. Zijn dank ging ook uit naar Monumentenzorg. „Kortom mijn dank is groot jegens Huishoudschool „Prinses Juliana" ZIERIKZEE, 30-3. Op een gezelli ge bijeenkomst in een der lokalen van de Huishoudschool Prinses Ju liana werd afscheid genomen van een zestig tal meisjes die het eerste deel van de Inas opleiding hebben voltooid en vandaag (donderdag) de stage ingaan. In haar openingswoord heette de direkti-ice mej. C. N. van Liei*e de leerlingen en hun ouders een harte lijk welkom toe benevens de heer L. Andex'son, die het bestuur van de ZLM vertegenwoordigde en de da mes J. A. Moermor.d-Mol en L. v. d. Hoek-v. d. Wekken, leden van de comrrisie var. bijstand. Hierna werd de meisjes een rap- poxt uitgereikt dat is samengesteld uit een drietal toetsen en meetelt voor de eindexamencijfers. Tevens ontvingen de meisjes het stageboekje exr een Inasspeldje. Deze stage be staat uit een periode van zes maan den die de meisjes in een ziekenhuis dcoibirengen, een periode van drie maanden in een inrichting of bc- jrax-denverzorgingstehuis en twee maanden in een gezin. Verschillende ziekenhuizen zijn opgenomen in het programma van deze stage zoals het kinderziekenhuis Sofia te Rotterdam het Havenziekenhuis, het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee, Bergzicht te Goes, Ter Boede en Bethesda bij Vlisingen en het diaconessenhuis te Eindhoven. Bijzondeiheden Verder vertelde mej. Van Liere nog enkele bijzonderheden over de stage zoals het feit dat deze niet als een werkperiode gezien moet wor den waarbij men verdient maar zui ver als een deel van de opleiding. De meisjes ontvangen in deze periode wel een ruim zakgeld. Aan het slot van haar toespraakje feliciteerde mej. Van Liex-e de meisjes en de ou ders met de behaalde resultaten en gaf het woord ean de heer Ander son. Ook hij feliciteerde de meisjes en de oudex*s namens het bestuur van de Kring Schouwen-Duiveland der ZLM en wees de meisjes op het feit dat de stage hard werken bete kent en een groot doorzettingsver mogen eist. Verder dankte hij mej. Van Liere voor het vele werk dat zij gedaan heeft in het belang van de meisjes en al het administratieve werk dat daar aan verbonden is. Tot slot van deze middag wenste mej. Van Liere de meisjes veel geluk en plezier in hun stagetijd, waarna kof fie met cake werd geserveerd. Dc volgende leerlingen gaan in stage van 1 april 1971 tot 1 april 1972. Liesbeth den Boer, Annet den Boer, Marijke v. d. Bx-oek, Anja Dogger, Paula van Dongen, Annie Jonker, Cora Klippel, Aleida Kramer, Ans Kristalijn, Els Quist, Tneke v. d. Kas sei, Max-ian Rotte, Jannie Schot, Elly Verkaart, Cora Viergever, allen uit Zierikzee. Bx-ouwershaven: Suzan Hanse, Cokkie Matthijsse, Corrie v. d. Schelde, Schuddebeurs: Ria de Jonge. Dreischor: Margriet Quist. Jopie Vermaas. Kerwerve: Jannie de Bil, Lenie Boot. Noordgouwe: Ineke de Blonde. Haamstede: Truus Boot. Joke Geldof, Tonny Landegent, Car- la Landman, Mini v. d. Zande. Wcs- tenschouwen: Marleen Boot. Renes se: Annelics Bouwman, Ineke de Vos. Burgh: Cora Slager. Zonnemai re: Rianne v. d. Hoek. Scharendijke: Anja de Jonge. Nieuwerkerk: Ina van Eenennaam, Miencke v. d. Male, Nel v. d. Wielen, Kia v. d. Wielen. Oosterland: Tanny Bicrings. Brui- nisse: Ria Bal, Addie Kik, Willy van Popering. Ineke Schot. Willy Ver wijs. Loopcrskapelle: Ina Bij de Vaate. Middelhnrnis: Marlies Blok, Ineke Kasteleijn. Ria Krijgsman, Jacqueline du Pree. Dirksland: Mnr- ja Hamcete. Goedcreede: Henny Temmink. Ouddorp: Ria Akershoek. Katlc v. d. Bok, Jansje v. d. Klooster Lies Mastenbroek. Clarie Rijnbrand. Oottgensplaat: Anja de Bonte, An neke van Dam. Ada Pipping, El? van Putten. Herkingen: Lia Vogelaar. De B-meisjes. De C-meisjes. De A-meisjes van de Inasopleiding.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3