Ook voor fijnproevers is er nu cofteïnevrije koffie. \knDouwe erts. 2.95 Problemen voor Vereniging tot Bevordering Geref. onderwijs Chianti-fles le duur De A.N.W.B.-wandelingen in de Westhoek ~~>DOUWE Jf EGBERTS X KOFFIE Vergadering te Kruiiiisse Flitsen uit het buitenland MOSKOU. „Voor do eerste maal ter wereld is in de Sowjet-Unie met behulp van een speciale installatie kernenergie rechtstreeks omgezet in elektrische stroom, zonder dat daar een motor aan te pas kwam". Dit heeft Radio-Moskou donderdag be kendgemaakt. Het station deelde niet mee, wanneer en waar het ex periment is uitgevoerd. MILAAN. Na afloop van de wed strijd voor de hoogste divisie van de Italiaanse competitie tussen AC Mi lan en Varese zijn er in het San Siro- stadion te Milaan relletjes ontstaan, waarbij de politie gebruik moest ma ken van een traangasgranaat om de uit ongeveer duizend boze supporters bestaande menigte te verspreiden. MELBOURNE. In de Australische staat Victoria zijn meer dan hon derdduizend arbeiders naar huis ge stuurd wegens een staking van ma chinisten van de graafmachines, die in de open mijnen steenkool winnen. MOSKOU. Meer dan 500 Russische joden zijn tot dusver deze maand naar Israël geëmigreerd - ongeveer de helft van het totaal voor 1970 - zo is vrijdag van diplomatieke zijde in Moskou meegedeeld. NEW YORK. Geleerden van het Amerikaanse bureau voor ruimte vaart zeggen een manier te hebben gevonden om olievlekken in zee op te sporen en te meten vanuit vlieg tuigen en kunstmanen. Het gebeurt door middel van teruggekaatste bij na ultra-violette stralen. TRIPOLI. Het staashoofd van Li bië,' kolonel Kadhafi, heeft zondag in een radiotoespraak verklaard, dat „de Libische revolutie zal triomfe ren in de slag om de olie". Wij zullen niet zwichten voor de oliemaat schappijen en „geen duizendste deel van onze rechten afstaan". LA PAZ. In de omgeving van de Boliviaanse stad Cochabamba zijn 27 mensen om het leven gekomen, doordat een vrachtauto met landar beiders op een bergweg omsloeg. Slechts drie inzittenden .onder wie de bestuurder, overleefden het onge luk. SAN CLEMENTE. President Nixon heeft een decreet ondertekend waar mee een systeem van loon- en prijs- beheersing in de Amerikaanse bouw bedrijven wordt ingevoerd. BARINAS (Venezuela). Miljonair- •veeboer Rafael Perez, die twee da gen geleden door vijf bewapende mannen in Venezuela ontvoerd werd is door militairen met helikopters be vrijd. FLORENCE, 20-3. De dikbui kige fles mei rieten omhulsel waarin de Italiaanse Chiunti- wijn wordt gebotteld, gaat wel licht binnenkort voorgoed ver» dwijnenDe wijnboeren van Toscane, waar meer dan de helft van de Chianti-produktie vandaan komt, zijn tot de con clusie gekomen, dat de fles te duur is. Zij willen nu overgaan op een lage cilyndrische fles. NEW YORK. India heeft maandag een secretaris-generaal Oe Thant verzocht zijn goede diensten aan te wenden „om de massamoord op on gewapende ménsen" in Oost-Pakis- tan te doen beëindigen. DJAKARTA. Adam Malik, de In donesische minister van buitenlandse zaken, heeft de hoop uitgesproken dat de buitenwereld niet zal ingrij pen in de huidige crisis in Pakistan. Interventie zou de situatie slechts verergeren. BRUSSEL. Rond vijftigduizend leerkrachten van het middel baai- onderwijs in België staakten maan dag weer een dag. Ze vertegenwoor digen ongeveer tweederde van hel Belgische lerarenkorps en door hun staking krijgen ongeveer een half miljoen kinderen maandag geen on derwijs. DAMASCUS. Twintig personen zijn om het leven gekomen toen bij Teil Kalach, nabij de Syrisch-Liba- nese grens, een trein op een overweg op een autobus reed. De trein, die op weg was van Istanbul in Turkije naar Tripoli in Libanon, liep uit de rails. KARATSJL In Lyallpoer, ten wes ten van Lahore in West-Pakstan zijn vijftig" mensen gearesrteerd wegens brandstichting, deelneming aan on geregeldheden en weigering zich aan de bevelen van de ordetroepen te onderwerpen, zo heet het in een of ficieel communiqué van de Pakis taanse regering. BONN. Het Westduitse ministerie van buitenlandse zaken heeft be kendgemaakt, dat de vier Duitsers, die in Columbia vermist waren, te recht zijn. Zij maken het goed. De Duitsers zijn teruggevonden door een eenheid van het Columbiaanse leger. ROME. De Italiaanse regering heeft de Egyptische minister van buitenlandse zaken Machmoed Riad, laten weten, dat zij bereid is 25 mil joen dollar (ongeveer 87,5 miljoen gulden) bij te dragen voor de aanleg van een olieleiding van Suez naar Alexandrië. LONDEN. Het Britse c.onscrvatie- vc parlementslid sir Gerald Nabarro wil een verbod van een boek voor de schooljeugd, waarin kinderen wordt verteld hoe zij moeten vrijen, abor tus plegen, voorbehoedsmiddelen en drugs gebruiken en de sohooltucht tarten. TEL AVIV. Over het Suezkanaal heen zijn een Israëlische sergeant en een Egyptische luitenant, die in krijgsgevangenschap hebben gezeten tegen elkaar uitgewisseld. BRUSSEL. In het Belgische plaatsje Mesnil St. Blaise is het stof felijk overschot van de 38jarige land bouwer Adelin Porignaux, die in Brussel bij de boerendemonstratie cm het leven kwam, bij gezel in de familiegrafkelder. Verdovende middelen ALMELO, 29-3. In een Almelose flat heeft de politie bij een inval ver dovende middelen met een totale waarde van ca. f 2.000 aangetroffen. Negen jongens en meisjes hadden in de flat een feest. De Almelose eige naar van de drugs is ingesloten, even als dx-ie Haagse krakers, die in Al melo vertoefden om hier huis aan huis machinaal vervaardigd kera miek te verkopen. De anderen, onder wie twee meisjes van 16 jaar, zijn na verhoor heengezonden. Fysiotherapeuten verhogen tarieven DEN HAAG, 29-3. De minister van economische zaken en de staatssecre taris van sociale zaken en volksge zondheid zijn akkoord gegaan met een verhoging van de door fysiothe rapeuten aan particuliere cliënten in rekening te brengen tarieven met ten hoogste 8 procent. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 29-3. Op le paarden markt in Utrecht werden maandag 554 dieren aangevoerd. De prijzen waren voor: luxe paar den f 1400-1950; werkpaarden f 1375- 1725; oude paarden f 1000-1400; 3- jarige paarden f 1200-1500; 2-jarige paarden f 850-1050; veulens f 650- 850; hitten f 875-1075. Slachtpaarden per kg. geslacht ge wicht f 3,50-4,00; jonge slachtpaar den per kg. geslacht gewicht f 4,00- 4,75. De handel was rustig. Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 29-3. Klei-aardap- pelen voor het binnenland: Bintje 35 mm opwaarts in twee maten f 9,25 -10.50; Bintje 35-55 mm f 9,00-10,50; Bintje 40 mm opwaarts f 9,50-10,50; Bintje 50 mm opwaarts f 10,00-10,50; Bintje 55 mm opwaarts f 10,00-10.50; Eigenheimers 35 mm opwaarts f 15,00 -17,00; Eigenheimers 40 mm op waarts f 17,00-18,00; Furore 40 mm opwaarts f 13,00-14,00. Klei-aardappelen voor de export: Bintje 35-50 mm f 8,50-9,50; Bintje 45 mm opw. bestemd voor Italië f 10,50; Bintje 50 mm opwaarts f 10,00 -10,50; Bintje 55 mm opwaarts f 10,00 -10,50. Voeraardappelen f 2,50-5,25. Stemming: binnenland rustig, ex port flauw. Prijzen (cxcl. o.b.) vastgesteld per 100 kg. af bedrijf op auto volgens kwaliteitseisen binnenland c.q. ex port. Donderdag 1 april, 21.40 uur: Alice en Ellen. Danser en choreo graaf Lester Wilson is een van de gasten in deze show van de Kessl er-tweeling. Wat biedt de BEELDBUIS? DONDERDAG 1 APRIL. NED. 1. Na de verkiezingstips de fabel, het journaal en Wat een fami lie. Een hele konsternatie want de hond van de 'familie is nergens te vinden. Zou het arme dier een onge-. luk gehad hebben of weggelokt zijn? Niemand is hét meat de rest van de familie eens en het dier blijkt toch op het allerlaatste moment weer te recht te komen. Tot het journaal de laatste aflevering van Jam door Robbie Dale gepresenteerd. Robbie trok ervoor naar de RAI en die en tourage past Jam best. Lex de Rooi stelde een superpopgroep samen met leden van de Golden Earring, Tee Set, Earth en Fire en leden van de group van Hans Vermeulen. Het is een komplete Big Band die een fors stuk muziek weggeeft. Na het jour naal een aflevering uit de serie Mis sion Impossible. „De overlevenden" is de titel van deze aflevering. Twee van de drie geleerden-die gezamen lijk een monsterwapen kunnen ma ken zijn ontvoerd. Als de derde in de handen van de vijand valt is het met de V.S. gedaan. De M.I. moet daar om alles in het werk stellen deze man te beschermen en de anderen te bevrijden. Tot slot van de avond Fred van der Vlugt met Wereld op wielen" en vermaak met Heinz Lie- sendahl die een show rond de ver maarde Kessler tweeling brengt. NED. II. Na de fabel een hele rits vaste programma's, zoals journaal, Van gewest tot gewest en tips van het nationaal buro voor toerisme al vorens het journaal en de VPRO aan bod komen. Na tien minuten berich ten uit de samenleving de onsterfe lijke dikke en dunne die wellicht weer het een en ander fout doen. Hierna onder de titel „Dominee als kruisvaarder" een reportage van ds. Billy James Hargis, die.een verwoe de strijd voert tegen de krachten die de door God gestichte Amerikaanse maatschappij bedreigen. Het laatste onderdeel van het VPRO-program- ma is de hertogin van Malfi. De her togin is een eerlijke vróuw die recht door zeegaat en het woord liefde hoog in haar vaandel voert. Ze verschilt daarmee duidelijk van haar broers die zich cloor moord en bedrog staan de houden. Het wordt een nederlaag voor de vrouw die ten onder gaat aan haar levenshouding. Dan pas breekt de hoop baan. Hierna een pro gramma over de Joodse filosoof Ernst Bloch, waarin een portret van hem getoond wordt. De vijfentachtig jari ge staat bekend als zeer wijs en op merkzaam. Na de tien minuten voor de politieke partijen, hel laatste journaal tot slot van de avond. DONDERDAG 1 APRIL. NED. I: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Wat een familie; 19.30 Jam; 20.00 Journaal; 20.20 Mis sion impossible; 21.10 Wereld op wie len; 21.40 Ellen en Alice; 22.40 Jour naal. NED. II: IS.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Van gewest tot ge west; 19.45 Den Haag vandaag; 19.50 Tips van het nationaal buro voor toe risme; 20.00 Journaal; 20.20 Berich ten uil de samenleving; 20.30 Laurel en Hardy; 20.50 Dominee als kruis vaarder; 21.10 De hertogin van Malfi 22.20 Profiel van Ernst Bloch. WESTERSCHOUWEN, 28-3. Prac- tisch elke wandeling is afhankelijk van de natuur en weersomstandig heden. Vooral deze laatste factor speelt een enorme rol en de A.N.W.B. die zaterdag en zondag voorjaars- wandelingcn in de Westhockse dui nen organiseerde heeft ervan gepro fiteerd. Vooral zondag speelde een heerlijke lentezon met zomerse flair boven de hoofden der vele wande laars en iedereen was ten volle te vreden, ook de mensen van de A.N.W.B. Tesamen met de heer Lysen, nu A.N.W.B.-consul heeft de A.N.W.B. een prachtige wandelroute uitgezet met voor elk wat wils. Een korte, een midden-lange en een lange route maakten het voor de wandelaars heel gemakkelijk om een geschikt aantal kilometers uit te zoeken. Hoe of we deze wandelingen ook toejui chen door hun grote deelname en mocie omgevingen, toch moet hel ons van het hart dat de A.N.W.B. slechts voorbereidend werk verricht. Van enige begeleiding of controle is geen sprake en reeds een 10-tal mi nuten na de officiële sluitingstijd (14.30 uur), was het, mobiel kantoor gesloten en verdwenen. De meeste wandelaars waren toen onderweg. Gedurende zaterdag en zondag maakten ongeveer 760 wandelaars gebruik van de geboden mogelijk heid. Zondag was het in Westenschou- wen duidelijk te merkken dat er iets aan de hand was, want het parkeer- terrrèin stond bijna vol met auto's. Gp de wegen was het eveneens dui delijk merkbaar dat er behalve de prachtige zondag, nog iets anders aan de hand was. liet mobiele A.N.W.B.-kantoor. (Foto: Zierikzceschc Nieuwsbode). ^PE Kijf. ANNO XX BRUINISSE, 26-3. Te Bruinisse vergaderde vrijdagavond de Ver. tot Bevordering van Geref. Schoolon derwijs. onder leiding van voorzitter A. Junielet, die na op de gebruike lijke wijze te hebben geopend zijn openingswoord ontleende a^n l Co- rinthe 13, het hoofdstuk van de lief de. In het jaarverslag van de secre taris, de heer Joh. de Waal-Otte stond het 100-jarig bestaan van de school, in 1970 gevierd centraal, de heer De Waal zag echter niet alleen zonnig nieuws uit het verleden. Hij zag ook donkere wolkjes in de toe komst, wegens de minder wordende uitkeringen, die het rijk voor het onderwijs verstrekt. Ook de voorzitter deelde de zorgen van het bestuur aan de vergadering mee. Het heugelijke feit, dat mejuf frouw De Jonge in het huwelijk trad met de heer Van der Worp, wordt overschaduwd door het naderend vertrek van mevrouw Van der Worp-de Jonge uit de school en het niet gelukken om voor haar een op volgster te vinden. De bijdrage van de oud-leerlingen om ter gelegenheid van het eeuw feest de school een blijvend aanden ken aan te bieden steeg tot een be drag van f 1283,95, maar er is nog geen bestemming voor. Staalplastiek De suggestie uit de vergadering om aan de heer J. iJzelenberg op te dragen een ontwerp te maken voor een staalplastiek of iets. dergelijks werd met applaus begroet én de heer IJzelenberg, in de vergadering aanwezig verklaarde zich bereid een ontwerp te maken. In het bestuur was men het niet eens, of men de Uniecollecte nog wel zou houden, nu daarvan niets meer aan de eigen school ten goede komt, maar de vergadering liet hierover geen twijfel bestaan. Help de in nood verkerende christelijke scholen in het buitenland. Het aftredende bestuurslid de heer D. van den Berg verenigde bijna alle stemmen op zich. Het hoofd van de school, de heer H. Groeneveld, hield voor de pauze nog een korte beschouwing over het afgelopen schooljaar. Hij verwees naar de periodiek verschijnende schoolkrant voor uitgebreide bijzon derheden. Voor de zending verzamelden de leerlingen plm. f 400, voor Sonne- vanck eveneens f 400,aan kinder postzegels werd voor f 1050,ver kocht, het schoolsparen bereikte een bedrag van i' 3000. Er wprd voor f 4400 aan leermiddelen aangeschaft; er werd 1' 2100,meer ontvangen nadat aanwijsbaar was aangetoond, dat het bedrag per leerling, dat het rijk c.q. de gemeente beschikbaar stelt te weinig was voor de school. Het feest ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan noemde hij formi dabel. Hij signaleerde echter een min of meer ongeoorloofd school verzuim in 170 a 180 gevallen. Ab sentie om de m^est verschillende oorzaken. Een nieuw leslokaal (handwerklokaal is dringend nood zakelijk, maar een vergunning om dit te bouwen werd nog niet gege ven. Een zesde leerkracht zal mogen worden aangesteld als de school 166 leerlingen telt. Het aantal leerlingen bedraagt thans 159 (na de komst van burgemeester Hokken werd dit 161). In het afgelopen jaar werd her dacht dat mejuffrouw Roukema 25 jaar bij het onderwijs werkzaam was. Er kon geen verkeersexamen worden gehouden, ook het testen van de kinderen had nog niet plaats. De voorzitter vroeg tenslotte vrij willigers voor het saus- en witwerk, terwijl binnenkort een ouderavond zal worden gehouden. Herdacht werden de heren W. van den Berg Dz. en M. Krijger in hun goede jaren steunpilaren van de school, bestuursleden die vele jaren hun beste krachten gaven, om de school te maken tot wat ze nu ge worden is. De heer G. J. Wirtz was 12jaar aan cle school verbonden geweest in het afgelopen jaar. Onder appleus werd hem daarvoor een platenbon overhandigd. Bij de rondvraag werd verder in gegaan op het feit, dat dit jaar geen verkeersexamen kon worden gehou den, omdat de politie daarvoor te druk bezet was, wat algemeen werd betreurd. Een kleurenfilm en gekleurde dia's lieten in flitsen de evenementen van het eeuwfeest nog eens herleven. Nadat gezongen was Psalm 89 1, werd op de gebruikelijke wijze door dc voorzitter geëindigd. Advertentie De echte koffiekenners proeven dat: verse, geurige koffie en toch coffeïnevrij l Snelfilter-gemalen en vacuumvers verpakt. Douwe Egberts koffie, dus lekkere koffie. II 250 gram ...lekkere koffie!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4