"Q. Als je maarVjortrekker neemt Voortrekker, de gemakkelijke pijptabak MIJN VROUW, MIJN SUPERIEUR Diskussie over vaststelling van een woonforensenbelasting Dat is zo'n gemakkelijke tabak. Gewoon plezierig je pijp stoppen. Trekt lekker licht. Islekker zacht. Dat weet iedere Voortrekker-roker, f 1,50 ZÏERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 26 maart 1971 Nr. 20849 Gemeen t craad Du i vel and OUIVELAND, 22-3. Op de jongste vergadering van de gemeenteraad van Duiveland, onder voorzitter schap van burgemeester De Kam. zyn nog verschillende belang-ryke onderwerpen aan de orde gekomen. De vaststelling verordening woon forensenbelasting vorderde nogal wat bespreking. De gehele proble matiek is volgens de heer Romeijn een te zware belasting en mevr. Van der Zande ging nog een stapje ver der en noemde het een a-sociale voorziening. „Zit dc gemeente nu om dit geld te springen?" zo vroeg zij, waarop de heer Stoutjesdijk repli ceerde „Je zou ook kunnen vragen kunnen de betrokkenen dit bedrag nu niet missen". De belasting be droeg .voor een woning, waarvan de vloeroppervlakte 12 Vz m- of meer bedraagt doch minder de 20 m- f 50,- per jaar. Van 20 tot 40 m- f 100,-; voor woningen van 40 tot 60 m- t' 150,- en voor een woning waarvan de vloeroppervlakte meer dan 60 m- bedraagt f 200,-. De belasting is in vorderbaar in drie termijnen. Beslo ten werd deze belasting te heffen. De vergoeding voor de leden van de vrijwillige brandweer in de gemeen te bij daadwerkelijke brandbestrij ding was tot op heden f 5,- per uur. Met ingang van 1 januari 1971 wordt dit f 7,50. Op een vraag van de heer Romeijn deelde de raadsvoorzitter mede dat deze verhoging is aange nomen na overleg met de brand weercommandant. Verder kwam ter tafel een verordening op beheer en gebruik der algemene begraafplaat sen in de gemeente. Deze was er voorheen niet. In 22 artikelen wordt beschreven alle voorkomende zaken, begrafenissen en begraafplaatsen be treffende. In dit verband werd mede gewezen op de wenselijkheid begra fenissen op zaterdag in de morgen uren te laten vallen. De heer Stou- „Flitsen" uit het buitenland ROME.De Italiaanse politie heeft in de nacht zeven waardevolle schil derijen, waaronder een Rembrandt en een Rubens, die op 2 februari uit een villa in Salo aan het Gardameer waren gestolen, achterhaald. WASHINGTON. Burgemeester Jo seph Alioto van San Francisco is in staat van beschuldiging gesteld we gens omkoping van ambtenaren van de staat Washington. BEIROET. Israël heeft elf Libane se militairen vrijgelaten, die op 2 ja nuari 1970 gevangen genomen waren tijdens een Isx-aëlische vergeldings- - actie tegen een Libanees grensdorp in het zuid-oosten van Libanon. ROME. In het onderzoek naar de samenzwei*ing tegen de staat van een uiterst rechtse groepering in Italië is dinsdag een zesde arrestatie bevel uitgevaardigd, en wel tegen de gewezen luchtmacht-kolonel Giusep pe Lo Vecchio. WARSCHAU. Door een instorting zijn in een steenkoolmijn bij het Pool se Katowice elf mijnwerkers inge sloten. De reddingspogingen hadden donderdag nog geen resultaat opge leverd. LONDEN. Een schilderij van Goya is op een kunstveiling in Londen ver kocht voor 170.000 pond sterling (1,46 miljoen gulden). Het doek beeldt Goya's leerling Asensio Julia uit. ROME. Evenals enige tijd geleden in België hebben de Italiaanse win keliers hun deuren gesloten gehou den uit protest tegen de wet op de invoering van de belasting toege voegde waarde, die momenteel in het Italiaanse parlement in behandeling is. LONDEN. De Britse cineast Basil Dearden is bij een verkeersongeluk in de omgeving van Londen om het leven gekomen. Hij was 59 jaar. Op zijn naam staan films als „The blue lamp", „Khartoum", „Sapphire" „League of gentlemen", „Vistim" en „The Caretaker". ten betreurde dit, omdat het vaak moeilijk is voor familieleden om op tijd bij de plechtigheid te kunnen zijn. De voorzitter antwoordde dat er tegenwoordig meest gebruik van de auto wordt gemaakt, zodat z.i. geen bezwaar betekent, temeer omdat in uiterste gevallen ontheffing hiervoor kan worden verleend. Mevr. Van der Zande oefent kritiek op de bezoek- uren aan een begraafplaats zoals die in de verordening zijn opgenomen. Ze vindt dat bezoek altijd moet kun nen plaats vinden. De verordening werd aangenomen. In de schoolge bouwen van de openbare basisscho len in Nieuwerkerk en Ouwerkerk, waar het hoofd niet bij de school woont, wordt voor rekening van de gemeente een telefoonaansluiting aangebracht. In Oostei'land en Sir- Jansland, waar het hoofd wel bij de school woont krijgen deze een vaste vergoeding van f 5,- per maand, voor de gesprekskosten. Zulks met een te rugwerkende kracht vanaf 1 Jan. 1970. Aan het bestuur van de bijzon dere kleuterschool te Oostex-land wordt op zijn verzoek medewerking verleend voor de aanschaffing van meubilair en ontwikkelingsmateriaal in verband met de uitbreiding van het aantal leerlingen .van die school van 68 naar 76. Besloten werd ver der aan de bode/congierge der ge meente een autotoelage te verstrek ken van f 440,- per jaar, gebaseerd op 2000 km ad f 0,22, zulks met in gang van 1 januari 1970. De kleding- toelage voor grafdelvers (f 30,- per jaar) wordt gebracht op f 45,- per persoon per jaar. Een krediet, groot f 4000,- werd vervolgens gevoteerd om de inventaris van de gymnastiek zaal in Nieuwerkerk aan te vullen. De "nieuwe materialen zijn: een evenwichtsinstallatie, een spring plank, een paard, éen mini tramp en het veranderen van de aanwezige stalen brug. Inventaris en leermiddelen Voor inventaris en leermiddelen voor het lokaal voor handenarbeid te Ouwerkerk werd een krediet van f 5.750,- beschikbaar gesteld. Enige tijd geleden werd een krediet be schikbaar gesteld voor de verbou wing van de openbare basisschool aldaar, i.e. het maken van een han- denarbeidlokaal, waaraan binnen kort zal worden begonnen, nu de be nodigde goedkeuringen zijn ontvan gen. Door de heer T. Dalebout in Nieuwerkerk is een verzoek om schadevergoeding ingediend omdat hij, tengevolge van een op zijn gi*on- den berustend bestemmingsplan zijn bedrijfsgebouwen niet kan uitbrei den. Aangezien één en ander destijds op verzoek van betrokkene is ont worpen is er geen grond aanwezig om de heer Dalebout deze schade vergoeding toe te kennen. Verder kwam-aan de orde de beschikbaar stelling van een bedrag per leerling openbaar onderwijs voor 1971 en een vaststelling van een voorschot voor de bijzondere scholen in de gemeen te. Dit bedraagt voor de school te Nieuwerkerk f 20.366,88 en voor de school te Oosterland f 12.450,52. Nieuwerkerk betaalt zelf het onder houd van het schoolgebouw en Oos terland heeft de school van de ge meente in bruikleen. Vandaar bet verschil. Door de kerkvoogdij der hervormde gemeente te Oosterland is een verzoek om toekenning van een subsidie in de kosten van de restauratie van het kergebouw te Oosterland ingediend. Het kerkge bouw komt voor op de lijst van mo numenten. Bij een subsidie-verle ning van 30 °/o wordt dit bedrag in 30 jaar uit het gemeentefonds' terug ontvangen. Op grond hiervan werd besloten een subsidie van 30 n/a in de door het rijk aanvaardde restauratie kosten ad. f 226.786,-; een bedrag van f 68.035,80 aan deze restauratie te verlenen. In de rondvraag vroeg de heer Op 't Hoff naar wateroverlast in Ooster land achter de woningen aan de oostkant, die echter volgens de heer Stoutjesdijk al opgelost is. Verder vestigde deze spreker de aandacht van het college op het uitbreidings plan Sirjansland en verder op de wijze van begraven met een 8-tal dragers. Spreker wees op het feit dat dit op sommige plaatsen gebeurt met een wagentje op luchtbanden, wat echter in de ogen van de andere raadsleden geen genade kon vinden. Sommige merisen vinden hot dragen in de zijde van de berrie niet plech tig genoeg. Feitelijk dient dit tc ge schieden op de schouders der dra gers. Verder informeerdde deze af gevaardigde naar straatnamen in de nieuwbouw in Oosterland, die nog niet zijn vastgesteld. De voorzitter antwoordde dat dit spoedig' zal wor den gerealiseerd. Mevr. Van der Zande heeft zicht laten vertellen dat het honorarium van de stedebouw- kundige van de gemeente per uur wordt berekent en ze vroeg zich af of dit nu voor de gemeente wel de juiste modus is. De heer Romeijn vond dat het bestuur van „Stad en Lande" van Schouwen-Duiveland zich wat laatdunkend' uitlaat in het jaar verslag over de ontmoeting te Nieuwerkerk in de vorige zomer met het gemeentebestuur toen mende groenstrook in de Erling Steenslraat bezocht. De heer Van 't Hoff vroeg naar de oorzaak dat de dakpannen bij de fietsenstalling bij het zwem bad te Nieuwerkerk weg zijn. Hij vond het hier maar een rommelige zaak. De heer Bakker wees op de hiaten in de omheining van de ijs baan te Oosterland. Verder infor meerde hij naar de kleuterschool in Oosterland, wat betreft de plannen voor een derde klas. Dépendance kleuterschool Wethouder Overbeeke repliceerde dat er een dépendance zal worden ingericht in de kantine van de sport zaal aan de van den Abeelestraat, doch dat dit nog wel na de zomerva kantie gaat worden eer dit in ge bruik zal kunnen worden genomen. Verder wees de heer Bakker op de vieze troep die wordt geworpen in de Hofgracht, langs de Hofweg in Oosterland. „Het loopt de spuigaten uit en je schaam je voor mensen uit andere plaatsen die langs deze weg komen". Hij drong erop aan. alles in het werk te stellen dit vuilgooien te voorkomen en de politie opdracht te geven hier aan paal en pei*k te stel len. Verder is het „crossen" op het terrein in Oosterland een doorn in het oog en vooral voor oudere men sen niet meer te harden. Ook hier aan dient op korte termijn een ein de te komen, hoe dan ook, aldus de heer Bakker. „Mag nu alles maar in Oosterland", zo vroeg hij zich af. De heer Van der Werf (SGP) zou graag willen dat wagens met trekkfers die leeg zijn doch iets langer dan 10 me ter, voortaan door de Kerkstraat in Oosterland mogen rijden ondanks het verbod dat geen voertuigen lan ger dan 10 meter hier door mogen. De heer Bakker: „Ze doen het alle maal" en de hèer Stoutjesdijk merk te op dat ze Oosterland de verkeers borden wel weg kunnen doen. Ver der zag de heer Van der Werf graag wat bomen opgeruimd op de Molen weg in Oosterland, Er is destijds een schriftelijk verzoek hierover binnen gekomen doch hij heeft hiervan nim mer iets gehoord. Zou de brief soms niet aangekomen zijn, zo vroeg hij. Wethouder Kuijper zei dat de brief wel ontvangen is doch dat men er weinig voor voelt om het groen in de gemeente op te ruimen. Verdèr wees de heer Van der Werf op de woning Burgemeester van der Have- straat 8, huurster mevr. 'M. Mol-Bij- nagte, die al sinds jaren in Zierikzee vertoefd, terwijl deze woning maar steeds leeg blijft staan. Hij vond dit in een tijd van woningbehoefte on verantwoord. De heer Stouten infor meerde wanneer de rioolwaterzui veringsinstallatie in Oosterland zal worden gereviseerd waarop de voor zitter antwoordde dat dit besproken wordt met gemeentewerken en de Provi Waterstaat. De heer Van Klin ken heeft nog geen ventilator kun nen ontdekken in de raadszaal, wat hem in de vorige vergadering al is beloofd. De heer Stoutjesdijk wees tenslotte op de slechte aflevering van de pas gereed gekomen bejaarden huizen in Oosterland. Er zijn mensen die hun vloerbedekking wilden leg gen als er maar geen pinnen uit de vloer staken. Bij sommigen vielen de bodems uit de kasten en hield men een plank boven de ramen in handen. Dit noemde spreker terecht geen oplevering van nieuwe wonin gen. Verder zag deze spreker graag op zeer korte termijn staat verlich ting aangebracht bij deze bejaarden woningen ten gerieve van de bejaar de mensen. Wut biedt de BEELDBUIS? ZONDAG 28 MAART. NED. 1. In de morgenuren de eucharistieviering uit Apeldoorn in hel Klein Seminarie. In de middag kunnen we kennismaken met het Eurovisiesongfestival. De achttien deelnemers hebben hun liedjes alle maal al een keer gezongen en dit is o pflim vastgelegd, zodat de kijkers er alvast kennis mee kunnen maken. Hierna het gewone zondagmiddag- programma, dut o.a. omvat het jour naal, weekjournaal, verkeersinfor matie en een film uit de serie Walt Disney's wonderlijke wereld. Open baar kunstbezit wordt gevolgd door het tioeede deel van het Eurovisie songfestival. In het avondprogram ma de fabel, Woord voor woord en dan de gezamenlijke kerken met Wat je zegt ben je zelf. Aart Staartjes gaat met kinderen zoeken ivat de woorden zonde en vergeving bete kenen. Tot het journaal een afleve ring van Daktari. In de Vermiste welp redt Judy een jong leeuwtje het leven bij een brand. Tegen de zin van Paula wordt het diertje la ter weer teruggebracht in de wilder nis. Zij'probeert een oogje in het zeil te houden, doch dat lukt niet al te best. Na het journaal het televisie spel „Het dossier is niet kompleet". Het is een merkwaardig verhaal over een vrouw die tot enkele jaren ge vangenisstraf is veroordeeld wegens het uitleveren van staatsgeheimen aan een buitenlands diplomaat, met ■wie zij een verhouding had. Een jour nalist ontmoet haar direkt nadat zij is vrijgelaten en probeert achter de vroegere gebeurtenissen te komen.. Hij merkt al snel dat ze niet alles vertelt en vreemd genoeg weten ver schillende mensen meer van de zaak dan de vrouw zelf. De journalist zet zijn tanden in het geheim maar en passant ivordt hij nog verliefd op de dame ook. In Gamma dat hierop volgt, wordt de wervelkolom onder de loep genomen en voordat Brand punt de avond afsluit Miniatuur met Wolf Biermann, een Oostduitse ca baretier. NED. II. Na de fabel en het jour naal de laatste aflevering van de Vrijbuiters. De ontknoping waarbij kolonel Buchan het loodje dreigt te leggen. Maar zoals het bij een ont knoping meestal gaat overwint het goede en wordt het kwade gestraft. Na Studio Sport en Panoramiek een aflevering van de Dubbeldekkers waarin Stan plotseling een bevlie ging van hulpvaardigheid schijnt te krijgen. Olive en Mum zijn ziek en aangezien een huishouden moet draaien, stelt Stan zich beschikbaar. Men kan wel raden wat er allemaal weer fout zal gaan. Na Studio Sport 2 een debat tussen twee hoogstaande landbouwdeskundigen. ZONDAG 28 MAART. NED. I: 11.00 Eucharistieviering; 14.30 Kennismaking met het Eurovi siesongfestival; 15.00 Journaal; 15.02 Weekjournaal; 15.22 Verkeersinfor matie; 15.25 Walt Disney's wonder lijke wereld16.15 Openbaar kunst bezit; 18.55 Fabeltjeskrant19.00 Woord voor t'goord; 19.05 Wat je zegt ben je zelf; 19.30 Daktari; 20.20 Journaal; 20.25 Het dossier is niet kompleet; 21.35 Gbmma; 22.15 Minia tuur van Biermann; 22.40 Brandpunt extra; 23.05 Journaal. FEUILLETON Maandag 29 maart, 19.05 uur: Pip o op Bizarra. Een scène uit dez 1 Pipo-serie met een nieuwe Pipo en een nieuwe Mammaloe. NED. II: 18.55 Fabeltjeskrant; 19.00 Journaal; 19.05 Vrijbuiters; 19.30 Studio Sport; 20.20 Panoramiek; 20.45 Dubbeldekkers; 21.10 Studio Sport; 21.35 De plaats van de landbouw in de industriële maatschappij; 22.25 IJshockey; 22.40 Journaal MAANDAG 29 MAART. NED. I. Na de fabel de eerste af levering van Pipo de Clowji in een nieuwe stijl. Op het eiland Ibiza ont moet Pipo een oude kapitein die een heel zeldzaam ei bezit. Zo begint het verhaal. Het tweede deel van hei voorprogramma bestaat uit een afle vering van Coronationstreet waarin gewone mensen weer heel bijzondere dingen gaan beleven. Na het jour naal het le deel van Klatergoud '69. Gilles zit op zwart zaad. Sherry draagt wel een dure bontmantel. Met de platenbussiness gaat het helemaal niet goed en er moet wat gebeuren. Een popster van allure zou bijvoor beeld wel mooi zijn en Sherry en Zwaan moeten hun best maar eens doen. Achter het nieuws wordt ge volgd door een spannend verhaal van Ironside die weer terug op het scherm is. Twijfel rond detektive Brown heet deze aflevering. Ironside krijgt opdracht een oude moordzaak opnieuw onder de aandacht te bren gen. De veroordeelde zou achteraf onschuldig blijken te zijn en de schuld van de vergissing wordt op detektive Brown gestoken. „In het oproer kraait" weer liederen. Dit maal uit het tijdperk van de oorlogs jaren. De rest van het avondpro gramma bestaat uit een filmpje van de stichting Socutera over de Stich ting Emmabloem. NED. II. Na de fabel Kijken naar kinderen, waarin ditmaal kinderen van drie en vier jaar die al in eigen groepjes spelen. Om half acht „Zo vader, zo zoon", waarin als gaste de ze avond Bojoura. Dokter Finley is present als het journaal geweest is. Finley krijgt de kans zijn kennis van de psychologie op te frissen, want hij ontmoet een oude bekende wiens huwelijk op de klippen gelopen is. Zij heeft al verschillende pogingen gedaan zichzelf van het leven te be roven en is er weer toe in staat. Ze is van haar man weggelopen om hem de kans te geven te bewijzen dat hij nog van haar houdt. Maar komt hij ook werkelijk? Een tragisch verhaal. Hierna nog veertig minuten met Corrie en de rekels, die onvoorstel baar populair zijn in Nederland en hun fans met dit optreden een groot plezier zullen doen. „Het blijft zoe ken" is de titel van een film die hier na de aandacht vraagt. Het is een aan de werkelijkheid ontleend ver haal uit de wereld van de kinderbe scherming. Tot slot van demvond de rubrieken Hier en nu en ln het voor bijgaan. MAANDAG 29 MAART. NED. 1: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Pipo op Bizarra19.30 Coronationstreet; 20.00 Journaal; 20.20 Klhtertfoud; 20.45 Achter het nieuws; 22.10 Ironside; 22.00 Het op roer kraait; 22.30 Stichting Socutera 22.45 Journaal; 22.50 IJshockey. NED. 11: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Kijken naar kinde ren; 19.30 Zo vader zo zoon; 20.00 Journaal; 20.20 Memorandum van een dokter; 21.10 Corrie en de rekels 21.50 Het blijft zoeken; 22.15 Hier en nu; 22.40 In het voorbijgaan; 22.50 Journaal. Ditishetrecept: Kaasfonduevan Nededandsekaas. Caqaelon lnwrtfren mot knoflook. Dam 4 dl halfdroge witte wijn ln do pjm verwannen tot do wijn gaat bruinen. Vervolgens 600 gr fijngesneden Jong belegen Gouds* toevoegen, goed roeren «weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zont, peper, nootmuskaat enwatkirsob. gen. Binden me Twintig minuten later reden ze de- stad uit. Het stuntje van Ria's broer slaagde volkomen. Terwijl ze de.-ach- terhoede van de rij polonaise-lopers vormden, lieten ze in de gang los en slopen ze door de achterdeur naar buiten. Op slechts enkele meters af stand stond de auto, waarin de kof fers al geladen waren. Erik startte en was binnen enkele sekonden ver dwenen. Ze keken nog één keer om naar de helverlichte zaal, waar de polonaise nog altijd aan de gang was. Een paar minuten later waren ze op Advertentie roken is eenvoudig NlJfcrt puptaöak - de grote weg. Erik trapte het pedaal dieper in. Met de handen in haar schoot keek Ria voor zich uit in de donkere nacht „Moe?" vroeg hij, haar even aankij kend. „Ik denk het. Nu we uit de drukte zijin, is het de reaktie, waarschijn lijk". „Heb je het niet koud? Ik heb de verwarming al aan „Nee hoor. Alles was fijn, vandaag hè Erik? En wat veel mensen op de receptie. Af en toe was ik echt ver baasd". „Het bewijst, dat we veel weder zijdse. vi'ienden, kennissen en pret tige collega's hebben. Een hartver warmend idee". „Hoe lang zouden ze nog doorfees ten?" Erik haalde zijn schouders op. „Geen idee, Dotje. De zaal is tot drie uur beschikbaar, dus ze kunnen nog vooruit". „Soms was het me toch wel een beetje te druk". „Je kunt er niet goed tegen, hè? Op de personeelsavond bleef je ook nooit tot het einde, wel?" „Nee. o nee. Enfin, dat weet je. Leuk eigenlijk, dat we elkaar op de feestavond hebben leren kennen". „We waren voor elkaar bestemd, vrouwtje. En nu hebben we elkaar. Voorgoed. Nog geen spijt van, me vrouw van Boot?" „Zeg eens even.... pas enkele uren getrouwd! Dat zou niet best zijn". „Nu zijn alle conventionele belem meringen weggevallen, Dotje. Je hebt toch geen vrees?". Ze ging tegen hem aan zitten en omklemde zijn arm. „Erik", ant woordde ze met zachte stem. „ik hou van je en ik verlang naar je". Hij maakte zijn arm even vrij en legde die om haar heen. „We gaan samen het hoogste geluk beleven. Wij samen. Dotje". Ria lag enige tijd tegen hem aan. „Hoe lang is het nog rijden, Erik?" „Noueen goed uurtje, 't Is in de buurt van Nunspeel. Misschien zullen we wel even moeten zoeken, want ik ben er maar één keer ge weest. overdag. Hoewelik heb zoveel mogelijk de route in m*n ge heugen geprent. De naam van het huisje is „Snuiver". „Gekke naam. Betekent die wat?" door LENA SCHAGEN „Voor zover ik heb begrepen, heeft het iets met onderwatervisserij te maken. Bas is er gek op". „Kan dat hier ook ?Ik dacht, dat je dat alleen maar in oceanen kon beoefenen". „Veel verstand van vissen heb ik niet, maar Bas is een verwoed hen gelaar. Zomers gaan Bas en Felie een maand naar Spanje en daar be oefenen ze die sport ook". „Aardig van Bas en FeHe, hè? Om dadelijk hun zomerhuisje voor ons beschikbaar te stellen". „Bas is heel geschikt, als je hem goed kent. Eigenlijk veel te goed voor Felie". „Erik?" „Ja?" „Bas is veel ouder dan je zuster, hè?" „Ruim twaalf jaar. Ik weet al, wat je bedoelt. Bas is gefortuneerd, maar ik neem aan, dat ze hem toch niet alleen om zijn geld heeft getrouwd. Ik weet ook wel dat iedereen dat zal denken: Twaalf jaar ouder en geen Adonis. Maar toen Folie met Bas trouwde, kon hij nog best met zich zelf voor de dag komen. Ik was een jongen van een jaar of achttien, toen hij bij ons overhuis kwam. Hij was opgewekt en humoristisch en dolde al gauw met Felie. Nee. hel was vast niet alleen een marriage de raison". „Waarschijnlijk heb ik Bas wel eens verkeerd beoordeeld. Ik bedoel: dat drinken van hem bijvoorbeeld". „Tja, dat zil in de familie bij hem. Hij is gewoontedrinker. Het zou niets voor mij zijn. maar voor Bas is hel net als voor ons koffie en thee. Ik weet zeker, dat hij vanavond een stuk of tien borrels op had, als het niet meer was. Maar kon je wat aan 'm mei'ken?" „Ik heb er niet zo op gelet. Maar ik wijzig m'n oordeel. Achteraf blijkt hij een aardige man te zijn, die veel over heeft voor een ander „Inderdaad. Op z'n fabriek mogen zc hem ook allemaal. Bij hem is zel den personeelsverloop. Hij heeft mensen, die al dertig jaar of nog langer daar werken. Dat was al zo. toen zijn vader er nog de leiding had. Bas heeft me dit alles eens verteld. Hij is er nogal trots op. Dat bewijst de goede verstandhouding onderling, van hoog tot laag. verzkerde hij me". (Wordt vervolgd»

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 7