Voorjaarsvergadering afd. Schouwen Ned. Plattelandsvrouwen Voor 40 jaar.... DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG 'Nieuwe voorjoars- en zomermode kapsels ONZE PUZZELRUBRIEK f Verslag over honds reis naar Frankrijk ZIERIKZEE. 25-3. In de foyer van Mondragon te Zierikzee hielden de leden van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling. Schou wen donderdagmiddag hun voor jaarsvergadering. Nadat de presidente mevrouw D. Gast-van Dijk de aanwezige leden welkom had geheten bracht zij een woord van dank aan de dames die bereid waren geweest de convokaties rond te brengen, zodat op deze wijze veel geld bespaard werd. Deze da mes kregen een plantje aangeboden. In het jaarverslag kon worden vermeld dat er zich 15 nieuwe leden hadden opgegeven, terwijl 7 dames hun lidmaatschap opzegden. Het to taal aantal leden bedraagt momen teel 180. In het afgelopen jaar werd er veel georganiseerd en o.a. de prui ken- en haarstukjesshow had een groot succes. Ook het bezoek aan de Jamin-fabrieken bleek in de smaak gevallen te zijn, evenals de diverse gehouden causerieën, die veelal ge paard gingen met dia's. De penningmeesteresse las het fi nancieel verslag over 1970; er bleek een batig saldo te zijn van f 688,59. De begroting 1971 toonde een na delig saldo, doch de penningsmeeste- resse had goede hoop dat dit in een batig saldo zou veranderen aange zien het vorig ja r de begroting eveneens met een nadelig saldo be gon doch positief eindigde. ZIERIKZEE. In de bovenzaal van de sociëteit Ons Genoegen" verga derde de Vereniging van Burge meesters, Secretarissen en Ontvan gers op Schouwen-Duiveland. ZIERIKZEE (Adv.). Corned Beef 10 ct. per ons: preskop 11 ct. per ons zultworst 12 ct. per ons: jamtvoee pondspotjes voor zes dubbeltjes. DREISCHOR. De laatste twee per celen in de gemeente, die voor aan sluiting aan de waterleiding in aan merking komen, zijn thans aange sloten. ZIERIKZEE. In het wijkgebouw aan de Oude Haven werd een koop tentoonstelling gehouden van hand werken, de opbrengst waarvan be stemd is voor de behoeftige jeugd. NOORDWELLE. De Onderlinge Autoverzekering Eendrachthield de jaarlijkse algemene vergadering in café De Jonge. OOSTERLAND. In café Broodman waren vijftig personen bijeen, om te komen tot oprichting van een Volks kiesvereniging voor Ooster- en Sir- Jansland. DREISCHOR. Als werkverschaf fing is hier door het gemeentebestuur aangevat het uitdiepen van de spui- kom. ZIERIKZEE. In het gymnastieklo kaal vond het officiële afscheid plaats van het hoofd der u.l.o.-school de heer H. Begeman. ELKERZEE. Tijdens het Strafeest voerden 14 ruiters hun rossen naar het strand. HAAMSTEDE. Van 4 tot en met 6 mei houdt de K.L.M. rondvluchten over Schouwen-Duiveland, ter gele genheid van de opening van het vliegveld „West-Schouwen". De verslagen werden door de kas- commissie goodbevonden. Als lid van de kascommissie voor één jaar werd benoemd mevrouw L. Verkerk-Rijsdijk en als lid voor drie jaar van de kascommissie mevrouw A. Assendorp-van der Linde. Als afgevaardigde van de afdeling Schouwen voor de voorjaarsvergade- ring in Goes te houden stelde me vrouw Assendorp zich beschikbaar. Verder kon worden meegedeeld dat dat op 27 april in de foyer van Mondragon een optreden van het koortje zal plaatsvinden, met mede werking van mevrouw M. Ochtman- Moeilijker, piano. Suggesties Tijdens de rondvraag kwamen en kele suggesties uit de zaal naar vo ren i v.m. aktiviteiten van de vere niging dit jaar. Er werd o.a. een voorstel gedaan de Keukenhof eens te bezoeken en lezingen over dia manten en over de adoptie van kin deren te organiseren. Na de pauze konden de leden zich opgeven voor diverse cursussen o.a. een boekenkring, discussieren, belas tingkennis, monumenten, creativiteit kinderverzorging en opvoeding en een schoonheidsdag. Tot besluit van deze middag lie ten de dames L. Keuning-Istha en J. C. van der Waarden iets zien door middel van een film en dia's over de bondsreis die zij in het najaar maakten naar Méridon in Frankrijk. Allereerst hield mevrouw Keiining een algemeen praatje wat daar zoal te doen was geweest. Het bleek al snel een bijzonder aantrekkelijke cursus geweest te zijn. Deze cursus die de naam droeg „Ontmoetingen in een veranderd Frankrijk", die een Week duurde be stond voornamelijk uit voorlichting over Frankrijk en bezichtiging van tal van monumenten en beziens waardigheden. Parijs werd diverse malen bezocht, discussieavonden werden gehouden, lezingen georgani seerd enz. Wel moest gezegd worden indien dames zich opgaven voor zo'n volgende cursus, zij er niet op hoeven te rekenen op vakantie te gaan, want alle tijd wordt door de cursus in beslag genomen. Prach tige kleurenopnamen van het kasteel waarin zich dit alles plaatsvond en de bezochte bezienswaardigheden besloten deze voorjaarsvergadering. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 en 7 uur ds. Van der Schee, 11 uur ds. Assendorp. Herv. verenigingsge bouw: 19 uur ds. Assendorp. Kerk- werve: 11 u. d£ Jansen Schoonhoven 9.30 uur zondagsschool. Serooskerke: 9.30 uur ds. Jansen Schoonhoven; 11 uur zondagsschool. Burgh: 10 uur da. Van Leeuwen. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Huizing. Renesse: 11 uur ds. M. v. d. Bosch, Goes. Noordwelle: 9.30 uur ds. M. v. d. Bosch. Scharen- dijke: 10 uur ds. v. d. Berg. Brou wershaven: II uur ds. Feunekes, (Bed. H. Doop); 12.15 uur zondags school. Zonnemaire: 9.30 uur ds. Feunekes, (Bed. H. Doop); 11 uur zondagsschool Noordgouwe: 11 uur ds. De Wit, (Bed. H. Avondmaal). Dreischor: 9.30 uur ds. De Wit, (Bed. Heilig Avondmaal. Ouwerkerk: 10 uur ds. Faber. Nieu- werkerk: 10 uur ds. v. d, Heuvel. Oosterland: 10 uur ds. J. Kwast, Vlissingen, 6 uur ds.' J. C. Kool schijn, Zevenbergen. Sirjansland: 10 en 6.30 uur ds. Cijsouw, Mélissant. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Post. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 uur ds. Fa vier, 6.30 uur ds. v. d. Kooij. Haamstede: 10 uur ds. v. d. Kooij, 5 uur ds. Favier. Scha- rendijke: 9.30 uur ds. Put, 2.30 uur ds. Favier. Brouwershaven: 10.30 en 3 uur de heer M. A. Lodder, Rotter dam. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. De Bres. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Rienstra, 5 uur ds. De Bruine, Goes. Oosterland: diensten gezamenlijk met Nieuwerkerk. Bruinisse: 11 uur ds. Put, Scharendijke, 5 uur ds. Rienstra, (Voorber. H.A.). Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 8.30 en 7 uur ds. Van Dijk (H.A.). Chr. Geref Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. Op den Velde. Kcrkwerve: 10 uur dienst des Woords, 6 uur ds. Westerink. Haam stede: 10 en 3 uur ds. Westerink. Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Op den Velde. MAASTRICHT. De staatssecretaris van sociole zaken en volksgezondheid, dr. R. J. H. Kruisinga, heeft op het vliegveld Beek op en de Maasboulevard te Maastricht, de eerste meetstations van het automatisch meetnet voor lucht verontreiniging in Zuid-Lipiburg. als onderdeel van het nationale meetnet, in gebruik gesteld. Op de foto de staatssecrearis (l.) b{j de onthulling van één van de „snuffelpalen". Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 e*n 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. J. Ka rens, Opheusden. Oosterland: 10 en 2.30 uur leesdienst, 6.30 uur ds.- J. Karens. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10' en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst Nieuwerkerk: 9.45 en 3 u. leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.30 uur ds. G. J. Bieringa, Haarlem. Leger des Heils Zierikzee: Poststraat 37 10 uur heiligingsdienst; 12 uur jeugdsamen- komst; 19.00 uur verlossingssam.en- komst. Röoms-Katholieke Kerk Zierikzee: zaterdag 19 uur; zondag 10 uur. Haamstede: Strandkerk zon dag 10 uur. Pinkstergemeente Zierikzee: 10 uur dienst. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te HillegersbergH. A. van Slooten, Nijkerk; te Haarlem: W. Dorresteijn, Maarssen; te IJssel- muiden: J. H. Vlijm, Krimpen aan de IJssel (buitengewone wijkgemeente); te Oosterend-Oude Schild: kand. J. de Gier, Nijkerk; te Rouveén: J. Koele, Nijkerk; te Utrecht: A. van Brummelen, Hierden; te Putten: P. J. Bos, Ameide Aangenomen naar Weert (toez.): kand. drs. J. R. F. Heine, Utrecht; naar Vlaardingen: J. J. van Thiel, Hengelo (Gld.); naar Den Burg- Texel: kand. M. Mulder, Leermens; naar Nieuw-Beijerland: kand. F. v. d. Sluis, Utrecht, die bedankte voor Meeuwen; naar Huissen-Angeren: E. P. van Beek, kad. te Apeldoorn, die bedankte voor Ugchelen en Warns (toez.); naar Drachten voor buitengewone werkzaamheden (als ziekenhuis pastor in het Prot. Zie kenhuis): A. Vroegop, Grootegast- Doezum. Bedankt voor Rouveen: A. van Brummelen. Hierden. Kand. J. R. F. Heine, Utrecht is niet beroepen te Weert en heeft dus ook dit beroep niet aangenomen (verb, bericht). Ger. Kerken Benoemd tot legerpredikant lang- verband: H. H. Wind, Nederhorst den Berg, die deze benoeming heeft aan genomen. Beroepen te Rotterdam-Feijenoord (als schipperspredikant): G. Burger, Tienhoven; te Franeker: J. B. Kuh- lemeier, voorheen predikant van de Chr. Geref. Kerk van Aalten, die be dankte voor Delfzijl. Aangenomen naar Nieuwendijk (N. B.): J. v. d. Hagen, Heerjansdam; naar Uithoorn: Iz. Meijer, Winscho ten. die bedankte voor Maassluis en T.Tmuidcn: naar Boerakker: W. Praamsma. Stratford (Ont. Can.). Examens: Aan de V.U. is voor het kandidaatsexamen theologie ge slaagd: H. Eendebak. Alkmaar; voor het doctoraal examen theologie: J. L. Drogendijk. Wormer en A. V. de Nooij, Haarlem. Ger. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Uithuizen: R. Kooi- stra. Driebergen: te Vlaardingen: A. C'-eelhoed. Hasselt: te Blija en Hol- werd' E. J. Oosterhuis, Lemcle- Lemelerveld. Bedankt voor Vclp: P. Deddens, Rozenburg: voor Burlington-W. (Ont. ran.)- J. Brandes. Hengelo; voor Lincoln (Ont. Can.): D. Deddens, I .eeuwarden: voor Gorinchem: B. van Zuylekom, Groningen-Z.; voor New-Westminster: drs. A. N. Hen driks, Delft. Ger. Kerken Vrijgemaakt (buiten verband) Beroepen te Amsterdam-Z.: G. Mul, Deventer. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Boskoop: Joh. Kruis, Zwaagwesteinde: te Papendrecht: A. J. Otter. Dokkum. Ger. Gemeenten Beroepen te Bodegraven: Chr. v. d. Poel, Yersekc; te Wolfaartsdijk: KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het Nederlands Klas siek Verbond heeft in een brief aan de vaste commissie voor onderwijs van de Tweede Kamer gepleit voor betere mogelijkhden voor het onder wijs in Grieks en Latijn bij 't voort gezet onderwijs. SPAKENBURG. Bij een bliksem actie woensdagmorgen vroeg in Bun schoten en Spakenburg hebben vijf tig rijkspolitiemannen onder aan voering van de districtscommandant kolonel jhr. De Beaufort, zeven vuur wapens en duizend patronen in be slag genomen. HILVERSUM. Een 26-tal grote Ne derlandse hotels met een gezamen lijke capaciteit van 4000 bedden, on derzoekt de mogelijkheden om tot een zeer intensieve samenwerking te komen. De hotel-directies willen een antwoord geven op de grote Ameri kaanse hotel-combinaties, die zich in de loop der jaren in Europa hebben gevestigd. DEN HAAG. Het Tweede Kamer lid ir. H. Vredeling (P.v.d.A.) heeft de Europese Commissie gevraagd het initiatief -te nemen voor een con ferentie van geïndustrialiseerde en ontwikkelingslanden als zij de tijd daarvoor geschikt acht. DEN HAAG. De minister van bui tenlandse zaken van Saoedi-Arabië, Omar Sakkaf, zal op uitnodiging van zijn Nederlandse ambtgenoot, minis ter Luns, van 5 tot 8 april een offi cieel bezoek aan Nederland brengen. SCHIPHOL. Donderdagochtend is de tweede Boeing 747B Jumbo, die de K.L.M. bij de Boeing fabrieken in Seattle heeft besteld, op Schiphol aangekomen. De eerste, die op 31 ja nuari werd ontvangen, doet al sinds 15 februari dienst op de geregelde luchtlijn naar New York. DEN HAAG. Koningin Juliana heeft, naar het A.N.P. verneemt, een telegram met rouwbeklag gezonden aan mevrouw A. C. Vestdijk-van dei- Hoeven, de weduwe van de dinsdag jl. overleden schrijver Simon Vest dijk. HAARLE^I. In het afgelopen na jaar zijn in de Zaanstreek en omge ving vele inbraken en diefstallen ge pleegd. Na een onderzoek van de po litie in Wormerveer werdén twintig jongemannen aangehouden, waarvan de meesten ih een ambonezenwijk in Wormerveer woonden. VOOR DE VROUW DODELIJKE ONGELUKKEN EINDHOVEN. Door een ongeval in Eindhoven is de 42-jarige betonwer ker-steigerbouwer L. Jacobs om het leven gekomen. Tijdens werkzaam heden aan het bouwrekencentrum Philips, dat door de Hollandse beton groep wordt gebouwd, heeft de be tonwerker een val gemaakt, tenge volge waarvan hij enkele uren later in hét ziekenhuis is overleden. ROTTERDAM. De 70-jarige heer J. Bok uit Rotterdam is bij een ver keersongeval in zijn woonplaats zo ernstig gewond geraakt, dat hij latei- in een ziekenhuis is overleden. HOOGEVEEN. Op een kruising in de autoweg Hoogeveen-Emmen in Hollandscheveld is bij een verkeers ongeval de 56-jarige mevrouw A. Tangenberg-Booij uit Elim óm het leven gekomen. GELEEN. Op het stikstofbindings- bedrijf van D.S.M. te Geleen is de heer L. Danfields uit Schinnen (30), monteur in.de onderhoudsdienst, bij werkzaamheden in de nitraatfabriek 3 in aanraking gekomen met een draaiende granuleerschroef van een mengmachine. Hij overleed ter plaatse. HAARLEM. De 84-jarige E. van Veen uit Haarlem is bij een ver keersongeval in zijn woonplaats zo ernstig gewond geraakt, dat hij in een ziekenhuis is overleden. KOUWENBERG gasverwarming Poststraat 48 tegenover het postkantoor S Zierikzee Werkplaats: Meelstraat 46. J ■■■•■•■■•■■■■■■■■■■■■■■■■■■■•■■■■■■a C. de Ridder. Nunspeet; te Zoeter- meer: H. Rijksen. Gouda. Bedankt voor Hoofddorp: A. M. den Boer. Ridderkerk: voor Veen: C. de Ridder, Nunspeet; voor IJsscl- mondc: E. Venema, Zwijndrecht; voor 's-Gravenzande cn Groningen: J. van Vliet, Aagtekerke; voor St. Annaland: Chr1.' v. d. Poel, Yerseke; voor Nieuwerkerk: P. Blok, Dirks- land. Vrije Evang. Gem. Bedankt voor Zeist: D. de Jonge, Yersekc. De foto geeft een model weer van de Duitse modelijn voor kapsels Primavera Na al het nieuws over de komende zomemode in de kleding, schoenen enz. is te Dusseldorf de nieuwe voorjaars- zomermode, wat betreft de kapsels, gelanceerd In het algemeen kan gezegd wor den dat de lange nekpartij blijft. Le Blowing, de Engelse modelijn houdt het bij een kort voorhoofd; een lan ge nekpartij en de oorpartij iets bloot. Match, de Franse modelijn, vindt de speelse lijn favoriet die met een lichte modeling basis zonder veel toupage in stand wordt gehou- dln. Primavera, de Duitse lijn, toont de vorm van de komende mode aan door lichte volle golven aan het voorhoofd en zijkanten. Midden ach ter wordt kort gehouden om het ac cent van de hekpartij meer steun te geven welke heerlijk vol, lang en vrij bot geknipt wordt. Voor de he ren is de Top-look bedacht, een haardracht die aan de lange kant blijft. De puzzel van vorige week is weer „uit" eri dat „was me er eentje". Het is goed voor de inzenders er de uit slag nog maar eens op na te kijken. Het aantal inzendingen was niet zo groot als normaal. De eerste prijs is ditmaal bestemd voor: Mevr. Van Maanen-Bakkcr Kadevveg 10 ZIERIKZEE De tweede prijs gaat naar: De heer M. J. de Ruiter Zandweg 21 KERKWERVE De oplossing van de puzzel is de volgende: Horizontaal: 1. perisóoop; 9. radar; 10. morel; 12. totem; 14. kaper; 16. Bazel; 17. bed; 19. nevel; 21. aker; 22. parel; 24. rede; 25. net; 26. hel; 27. zot; 29. nee; 30. al; 31. kangoeroe; 34. n.m.; 35. Maas; 36. koet; 38. noest; 39. bas; 41. Grave; 42. t.t.; 43. lolly; 44. B.B.; 45. Zweed; 47. dia; 48. taart 50. reep; 52. arak; 53. St.; 55. leidek ker; 58. He; 59. tel; 61. lor; 62. lek; 63. zet; 64. enig; 66. Namen; 68. bede 69. rotan; 71. suf; 72. bever; 73. regie; 75. Dalen; 76. repel; 78. noren; 79. langdurig. Verticaal: 1. pater; 2. edel; 3. ram; 4. Ir.; 5. cm; 6. ook; 7. Oran; 8. peper 9. rozet; 11. leven; 12. takel; 13. Ier; 15. reden; 16. banaan; 17. balg; 18. deze; 20. leemte; 22. péns; 23. lork; 26. haat; 28. toog; 31. kasteel; 32. opaline; 33. eerbaar; 35. meter; 37. tabak; 39. bod; 40. sla; 45. zuster; 46. deel; 48. trek; 49. toeter; 51. pion; 52. Aken; 54. tenor; 56. dras; 57. kléf; 58. heden; 60. liter; 63. zeven; 65. gagel; 67. mus;; 68. beleg; 70 .nipa; 72. Bari; 74. een; 75. dor; 77. l.g.; 78. nu. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 2. botergebak in let tervorm; 12. aax-drijkskundige aan duiding (afk.); 14. Turkse munt; 15. verbreding v.h. hoofdeind v.e. ledi kant; 16. muzieknoot; 17. insekt; 19. verouderde benaming voor christen; 21. tuinhaag; 22. wijnsoort; 24. stad in België; 25. tijdelijk, voorbijgaand gebruik; 26. duidelijk, kennelijk; 28. voorste ronding van de onderkaak bij de mens; 29. veldgewas; 30. alk achtige vogel; 32. maaltand; 33. in orde (afk.) (Amerikaans-Engels); 35. grootste eiland ter wereld; 38. dat is (afk.); 39. zinnebeeld van kracht en trots; 41. sterk prikkelende kruiderij 42. vrouwelijk rund; 43. langwerpig stuk chocolade; 45. niet parkeren (afk.); 46. hetzelfde (afk. Latijn); 47. uiting van genegenheid; 48. grote eenheid van helderheid v.e. licht bron; 49. in elkander; 50. bezigheid tot vermaak; 51. oude lengteëenheid; 53. voegwoord; 54. godin der twee dracht (Griekse mythologie); 56. staafvormig werptuig; 57. gestampte wortelstok v.e. sterbladige plant, die eertijds vooral in Zeeland verbouwd werd; 60. onderdeel v.e. tennispartij; 61. voorzetsel; 62. klipzwaluw, die de eetbare vogelnestjes levert; 64. voor zetsel; 65. voorlopige redactie van iets dat men op schrift wil stellen; 66. verachtelijk, min; 68. gesponnen draad; 70. slaapplaats voor mensen; 72. voorloper van de broek; 74. drie- tenige struisvogel in Australië; 75. grondslag v.e. wiskundige figuur; 77. plant, die eertijds gebruikt werd voor de bereiding van verfstof; 78. loterij briefje; 79. nonsens; 81. weefsel dei- spinnen: 82. bijwoord; 83. Argentijn se munt; 84. verbinding die ontstaat bij het aan elkaar naaien van twee stukken v.e. stof; 86. vorm van mij; 87. gedrongen karpersoort. Verticaal: 1. japonstof; 3. voorzet sel; 4. arm v.e. boom; 5. eer bewij zen; 6. touw of kraag waarmee het midden v.e. ra tegen een mast of steng aan wordt gehouden; 7. plaats in Noord-Brabant; 8. op die tijd; 9. gekuipt houten vat; 10. landbouw werktuig; 11. telwoord; 13. deel v.e. vuurwapen; 16. toespraak; 18. eet lust; 20. fluiteend; 21. vis; 23. etens bak voor de varkens; 25. onver schrokkenheid; 27. elk der groodhe- den waarvan de verhouding in een verhoudingsvorm is uitgedrukt; 29. mens in onvolwassen staat; 31. iemand die zo uitmunt in iets dat hij ter navolging gesteld kan worden; 32. hoge, pauselijke waardigheidsbe kleder; 34. pijnlijk ongemak; 36. boom; 37. dunbladerig gesteente; 38. leegloper, luiaard; 40. van een heng sel voorzien vat; 42. vaarroute; 44. rond balletje v.e. geneesmiddel; 47. uitgestrekte watervlakte; 50. in de pan gebakken ei waarbij de dooier heel gebleven is; 52. bijbelse per soonsnaam; 53. vreselijk; 55. vaste regel, richtsnoer; 47. bijplaneet van de aarde; 58. harde, ruwe uitwas aan een boom; 59. stevig stuk hout, be stemd om in de grond gedreven te woi-den; 62. voertuig zonder wielen; 63. niet wijd; 65. ellendige woning; 67. roofvogel; 69. god der liefde my thologie); 70. adellijk persoon; 71. Romeinse jachtgodin; 73. plaats in Noord-Holland; 75. stof die met zuur een zout vormt; 76. zijrivier van de Moezel; 79. flauwhartig; 80. bewoner v.h. hoge noorden; 83. chemisch sym bool; 85. lidwoord.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4