Gebouw Raiffeisenbank „Oosterland" is toe aan uitbreiding STREEKNIEUWS 602de Staatsloterij A.N.W.B.-wandelingen in de Westhoek ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 25 maart 1971 a Nr. 211849 Openbare basisschool nam afscheid van onderwijzeres Gunstig boekjaar 1970 OOSTERLAND, 23-3. De Coöp. Raiffeisenbauk „Oosterand" hield in het café-restaurant „De Pleister plaats" de jaarlijkse ledenvergade ring waarbij 52 leden aanwezig wa ren. De voorzitter, de heer H. J. van de Zande sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen, inzonderheid tot bestuur en directeur. Vervolgens weiden enige momenten stilte be tracht ter herdenking van de 6 leden van de vereniging die in 1970 over leden zijn. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de moeilijkheden vorig jaar in verband met personeelste kort op de bank. Veel overwerk was hte gevolg en gelukkig heeft men thans een nieuwe vijfde kracht er bij. gekregen in de persoon van de heer Sinke, die in augustus .a.s. erbij hoopt te komen. Een andere moei lijkheid was het ruimtegebrek en dit is opgelost kunnen worden door de verhuizing van de lam. Poelman. Deze woonruimte kan nu bij de bank getrokken worden. De verbouwing zal binnenkort plaats vinden o.a. in het maken van een grotere wacht ruimte. De financiële resultaten 1970 waicn gunstig en lieten over de hele linie een mooie stijging, qua omzet en aantal verwerkte posten, zien. Het dienstenpakket breidt nog steeds uit De debetrentes zijn nog steeds aan c-e hoge kart en de verwachte rente daling is uitgebleven. Verder wees de voorzitter op de betekenis van de Centrale Raiffeisenbank in Utrecht, voor alle banken van enorme bete kenis. De voorzitter wees op het feit dat de Raiffeisen-organisatie bij an dere banken in rangorde op de derde plaats komt te staan in Nederland. Het is dan ook met dankbaarheid dat de voorzitter kon vaststellen dat bij alle grote veranderingen dë op gezette vorm van samenwerking nog steeds het bindend element vormt. „Kunnen we onze kleine bank nog handhaven?", zo vroeg de voorzitter zich vei der af. Tot op heden nog wel ofschoon welüicht in de toekomst een fusie noodzakelijk zal worden, hoewel één en ander zal afhangen van de ontwikkeling. Verder richtte de voorzitter een dankwoord tot de directeur en het overige personeel en bracht dank aan medebestuursleden en leden van de Raad van Toezicht. En niet min der aan de leden voor hun vertrou wen weer geschonken in het afgelo pen jaar. Hiermede verklaarde de voorzitter de vergadering voor ge opend. De heer A. Bal werd benoemd als secretaris voor deze vergade ring en de heren J. Boogert en Jac. van der Maas als stemopnemers. Uit het verslag van de directeur, bleek dat de rekening en balans over het 56ste boekjaar de volgende cijfers liet zien: totaal omzet f 39.624.412,33, Balanstotaal f 7.303.426, 30, Winst saldo f 28.555,87. De voorzitter gaf na de behandeling door de directeur nog enige nadere toelichting op en kele posten in de jaarstukken ver meld. Gevraagd werd door een dei- leden naar de mogelijkheid de ge- WESTERSCHOUWEN, 24-3. Zoals bekend, organiseert de A.N.W.B. op zaterdag 27- en zondag 28 maart duin- en strandwandelingen in het duingebied van Schouwen. Daartoe wordt een mobiel A.N.W.B.-kantoor op het parkeerterrein naast restau rant Zeelust op gesteld, dat tevens als startplaats dient. Gegadigden kunnen hier reeds vanaf 9.00 uur te recht om hun wandeling te beginnen doch na 14.30 uur is starten niet meer mogelijk. De A.N.W.B. heeft 3 routes uitge stippeld, n.l. een korte route van 6,5 km waarbij ook wandelwagentjes mee gereden kunnen worden (de groene route), een middellange rou- Behalve een oase van landelijke rust zien we hier in het ver-vooroorlogse Ellerneet ook nog een hondekar, waarvan cle hond er even is bij gaan uitblazen. De muziektent ontbreekt niet en ook de travalje deed het goed in deze stemmige omgeving. maakte winst gedeelte te bestemmen voor verlaging van de hypotheekren te. De voorzitter antwoordde dat dit niet mogelijk is in verband met de liquiditeit en de eisen die gesteld wor den door de Nederlandse Bunk. Do vergadering keurde de rekening goed. De gemaakte winst werd aan de reserve toegevoegd. De directeur werd décharge verleend. Bij de be stuursverkiezingen werd de heer A. Bal als bestuurslid herkozen, en in de Raad van Toezicht werd de heer A. F. Schoof herkozen, terwijl in plaats van de heer J. A. Beije (niet ZIERIKZEE Afd. Algemene Bond van Ambtenaren Op woensdag 31 maart wordt in het Huis van Nassau de jaarverga dering gehouden van de afdeling Zierikzee van de Algemene Bond van Ambtenaren. Het woord zal worden gevoerd door de districtsbestuurder de heer A. van Aalst over het onder werp: „De komende herziening van het rijksbezoldigingsbesluit". Jaarvergadering Zierikzeese Oratorium Vereniging In het overblijflokaal van de R.S. G. „Prof. Zeeman" werd de jaarver gadering gehouden van de Zierik zeese Oratoriumvereniging. De voor zitter, de heer M. J. Bij de Vaate, maakte gewag van het ongeluk dat de dirigent, de heer Jac. M. Luyke- naar is overkomen, waardoor althans enkele weken zijn leiding op de re petities zal worden gemist. Hij wenste hem goede beterschap. Wat het optreden in verschillende tehui zen en het ziekenhuis betreft, is het koor opgenomen in een regionale or ganisatie, die de data van optreden regelt. Advertentie NUTSSPAAKBANK Uw ifleale gezinsbank U bent welkom bij uw Nutsspaarbank voor ALLE VERZEKERINGEN RENESSE: bij bar „De Luifel", woensdags van 9.00-10.30 uur. te van ca 14 km (rose route) en een lange route van ca. 17 km (blauwe rout). Voor de lange route is een rustgelegenheid mogelijk in het bondshotel „De Torenhoeve" bij de vuurtoren. Honden mogen, mitsaan de lijn, meewandelen. De beide lan gere routes maken gebruik van het verbindingspad vuurtoren-Pompsta tion „De Blinkert", dat alleen in het zomerseizoen voor de toeristen dooi de Domeinen wordt opengesteld. Elke deelnemer (ster) krijgt een overduidelijke routebeschrijving mee en daaruit blijkt dat de kortere rou te gebruik n^aakt van het tegelpad en Adr. v. d. Weideweg, de middel lange route loopt over het strand (vanaf de Punt tot aan vuurtoren) en de lange route daar nog het duin pad vuurt oren-Verklikkerpad en de terugweg via de Torenweg aan toe voegt. In verband met brandgevaar is hier roken verboden. Drie prach tige wandelingen die met wat gun stig weer tot een groot succes kun nen leiden. herkiesbaar) gekozen werd als plaatsvervangend lid van do Comm. van Toezicht, de heer C. van dei- Maas Wz. Allen namen hun benoe ming aan. Gesproken werd over do bcweillging van de bank in het ka der van de aanstaande verbouwing. Er is nog geen besluit genomen om kogelvrij glas te doen aanbrengen. Ook was er nog enige discussie be treffende de toekomstige loketten. De heer W. de Vrieze te Haamste de vertoonde hierna zijn diaserie van Zweden, waarvoor hij de dank van de voorzitter ontving. De voorzitter kon een gunstig ge luid laten horen over het koor, dat - na de diep insnijdende gebeurtenis sen in het verslagjaar - thans vrij wel weer op de oude sterkte is, door toevloeiing van nieuwe loden, o.w, verschillende goede vokale krachten, In overleg met de dirigent werd medio november genoemd als streef datum voor een uitvoering. De nog altijd betreurde en ook onnodig ge achte afsplitsing in het koor, heeft geen grote invloed gehad op het contribuantenbestand, dat rond de 150 draait. Tot slot sprak de voor zitter een dankwoord aan de leden voor hun ijver en inzonderheid de nieuwe leden voor hun enthousiasme. De secretaris de heer H. de Vos, las het uitvoerig jaarverslag, waarin een objectief overzicht werd gege ven van de gebeurtenissen in de zo mer van 1970; uittreding van onge veer de helft van het koor met de toenmalige dirigent de heer E. Nie- land. De vergadering keurde het jaarverslag goed. De penningmeesteresse mevr. E. Koper-Rodoe bracht het financieel verslag uit. Het boekjaar kon wor den afgesloten met een batig saldo van f 18. Eén kascommissie be staande uit mevr. Mom en de heer Quist zullen de boeken van de pen ningmeesteresse controleren. De af tredende bestuursleden mevr. E. Hagesteijn-den Haan en de heer K. de Oude werden met meerderheid van stemmen herkozen. Tot slot werd uitvoerig gediskus- sieerd over de toekomst van het koor, die er thans weei- rooskleurig uit ziet. Alleen de tenoren kunnen nog enige versterking gebruiken. Hier aan echter zal opnieuw worden ge werkt, hoewel - dat is wel duidelijk te Zierikzee - een zingende- man zijn gewicht in goud waard is. Avondcriterium voor amateurs Het Zierikzeese Wielercomité or ganiseert op vrijdag 11 juni een avondcriterium van amateur-wiel renners. Het parcours loopt over 90 km en gedacht is aan het Zelke-cir- cuit. Het criterium wordt verreden, behoudens goedkeuring van de ge meentelijke autoriteiten. Afdeling Ver. „Philateliea" Cp 29 maart a.s, wordt in „Mon- dragon" de jaarvergadering gehou den van de afdeling Schouwen-Dui- veland van „Philateliea". Verkiezingsbijeenkomst D.S/70 Op 6 april wordt te Zierikzee een verkiezingsbijeenkomst gehouden van D.S. '70. Het woord zal worden gevoerd door lijsttrekker dr. Drees jr. BURGH Bijeenkomst afd. Westeischiouwen Ned. Ver. van Huisvrouwen De afdeling Westerschouwen van de Ned. Ver. van Huisvrouwen hield dinsdagmiddag in de Koebel te Burgh een bijeenkomst waarop de heer J. Vos van Rath en Doodeheef- ver N.V. het onderwerp: „Behang" behandelde. Aan de hand van een aantal dia's liet de heer Vos zien hoe men het best behang kan kiezen, rekening houdende met de hoogte der ka- mer(s), de lichtval en het meubilair. Na de pauze bestond gelegenheid de door de heer Vos en zijn vrouw meegebrachte collectie stalen be hang, waaronder de allernieuwste, te bezichtigen. Ook een aantal vragen werden door de spreker beantwoord. Aan het einde van de bijeenkomst bedankte de presidente, mevrouw G. Behrend-Sevenhuijsen de heer Vos voor zijn betoog en overhandigde hem, mede voor zijn echtgenote eon doosje met een Zeeuwse „lekkernij" voor de terugweg. HAAMSTEDE De VéGé-reis 1971 De VéGé-winkeliers vergaderden' om de reis voor 1971 voor te bereiden. Mede aanwezig was de heer J. Wil- lemse van Van Oeveren's Touring- carbedrijf te Zierikzee. Na enige toe lichting werd besloten om dit jaar Marken en Volendam te bezoeken. De terugrit zal via de Noordzeekust gaan met eerst een bezoek aan de be zienswaardigheden van Zaandam. In Rijswijk zal gewinkeld worden in „De Boomgaard" en gedineerd in Rotterdam. Uit de vergadering bleek dat de belangstelling voor deze rei zen zeer groot is en daarom werden twee reisdatums aangewezen, nl. 25 of 26 mei. Twee volle VéGé-boekjes zijn voldoende om de reis mee te kunnen maken. Opgave bij de Végé- winkelier en voor eventuele nadere inlichtingen kan men terecht bij de reisleider, de heer A. de Bruine te Haamstede. 'AONNEMAIRI' Afd. Noordgouwe e.o. Plattelandsvrouwenbond Dinsdagavond j.l. werd in het café van de heer Van Almkerk een gezel lige vergadering gehouden van de Plattelandsvrouwen afd. Noordgou we e.o, In haar openingswoord heet te mevrouw Van der Waarden-Froon alle aanwezigen, waaronder weer een aantal nieuwe leden, van harte wel kom. Onze afdeling groeit goed, getuige het ledenaantal dat op het ogenblik 76 bedraagt, aldus spreekster. Hierna weiden nog enkele cadeautjes in ontvangst genomen voor het „win keltje" in Goes n.a.v. het 40-jarig bestaan van de Plattelandsvrouwen in Zeeland. Nadat dit gedeelte van de avond werd afgesloten, kreeg de spr. van deze avond de hr. Bergsma, dierenarts te Zierikzee het woord. In een boeiende causerie over „Kleine huisdieren en hun verzorging" ver telde spreker over de verschillende facetten, die een rol spelen bij het aanschaffen en/of verzorgen van huisdieren. Het bleek, dat de ver schafte informatie bij de verschillen de dames vragen opwierp, van welke gelegenheid na de pauze veelvuldig gebruik werd gemaakt. Het was mevrouw Van der Waar den-Froon die op het eind van de avond dhr. Bergsma hartelijk dankte voor zijn leerzame lezing en het uit voerig beantwoorden van de vragen, waarna zij de spreker namens alle aanwezige dames als herinnering aan deze avond een boekenbon aanbood. DREISCHOR De rheuma-colleete De rheuma-collecte heeft alhier opgebracht f 132,65. Een dankwoord aan de collcctrices en het publiek is op zijn plaats. NIEUWERKERK Gevonden voorwerpen Bij de postcommandant der rijks politie te Nieuwerkerk zijn inlichtin gen te verkrijgen over de navolgende gevonden voorwerpen: rood-blauwe dameshandschoen; muntbiljet; pad vindersmuts; paar schaatsen; blauw witte sjaal; bruine damesportemon nee met inhoud; kinderportemonnee; gebreide blauwe das; bruine kinder portemonnee; zwarte damesfiets; aktetas met broodtrommel. Kapperszaak wordt verplaatst De vanouds bekende kapperszaak aan de Kerkring, hoek Hoge Kerk straat, wordt zeer binnenkort over gebracht naar een pand in de Post- straat. Allereerst zij vermeld dat het pand wat straks wordt verlaten tien tallen jaren als kapsalon dienst deed. Om terug te zien, reeds in de derti ger jaren werd het als „scheer-win- kel" in gebruik genomen. Om wat meer ruimte te hebben en te bieden gaat de tegenwoordige kapper de heer D. Hendriks het pand in de Poststraat betrekken. Dit ook zo zeer bekende pand was destijds in ge bruik bij de firma R. Bolijn, heren kleding en laatstelijk in gebruik bij de firma A. S. Flikweert. DUIVELAND Werkgroep jeugdsociëteit In „Ons Dorpshuis" te Nieuwer kerk vond dezer dagen een vergade ring plaats onder leiding van wet houder S. Overbeeke ter bespreking van het jeugdwerk. Het doel van de avond was om te komen tot de vor ming van een werkgroep die zich be zig zal houden met het jeugdwerk. Onder de aanwezigen bevonden zich zowel ouderen als jongeren uit Dui- veland. en de heer W. B. van Leeu wen, hoofd van de Beatrixschool te Zierikzee. De heer Van Leeuwen be lichtte deze avond het jeugdwerk op Schouwen-Duiveland en de activitei ten rondom dit jeugdwerk. Aanwezig was ook een groep jongeren uit Nieuwerkerk die zich uitspraken voor de instelling van een jeugdso ciëteit. Er kon een werkgroep wor den gevormd, samengesteld uit ver schillende kerkelijke richtingen. Hel contactadres van deze gevormde werkgroep is de heer W. Dorst Cz„ Ooststraat, Nieuwerkerk. Besloten werd de werkgroep uit te breiden met enkele jongeren van Ouwerkerk en Sirjanslnnd. OOSTERLAND Predikant hield tljdrede voor S.G.P. Er bestond vrfj goede belangstel ling voor de tUdrcde, die werd ge houden in het kerkgebouw van de Ger. Gemeente aan de Sint Joostdtfk door ds. P. Verkade, hervormd predikant te Nieuwe Tonge. Nadat gezongen was Ps. 66 2 werd gelezen Genesis 6 en ging de ZIËR1KZEE, 23-3. De openbare basisschool heeft afscheid genomen van de onderwijzeres mevr. F. E. L, Constandse-Beun. De tweede en de derde klas zorgden, o.l.v. dc onder wijzeres mej. Ba rends en de heer Brandenburg voor een feestelijk toontje aan een toch wal weemoedig gebeuren, Dc zangklassen bestaan tegen woordig niet louter uit zangeresjes en zangers in opleiding, maar de kleintjes kunnen nog veel-meer, hët- geen ze toonden met hun op ritmiek gemaakte circus. De derde klassertjes voerden hier na een zangspel op. Elfjes, kabouters haasjes in fraaie costumering, wis selden in zang en dans elkaar af. predikant voor in gebed. De tekst woorden waren Gen. 6 9b en 22. „Noach was een rechtvaardig, op recht man in zijn geslachten, Noach wandelde met God. En Noach deëd naar al wat God hem geboden had, zo deed hij." De predikant bepaalde zijn gehoor in zijn rede, die gehou den werd namens de kiesvereniging der SGP, bij een viertal punten 1. De tijd van Noach, 2. Het leven van Noach. 3. Het geloof van Noach en 4. De daden van Noach. Spreker wees eerst op Noachs tijd toen de kinderen der mensen inkwamen tot de zonen Gods, een vermenging die tegen Gods wil en wet indruiste. Ook begon men toen den Naam des Heerën" aan te roepen. Het leven van Noach was een wandelen met God. Hij leefde onberispelijk. Door het geloof heeft Noach de ark toebereid door het geloof, zoals de Hebreen- brief vermeldt. Uit de daden blijkt het geloof van Noach, hij werd een prediker der gerechtigheid. Tenslot te kwam spreker op de tijden die wij thans beleven. De tijd wordt steeds droeviger en de zonden worden steeds meer openbaar als in de da gen van Noach. Tenslotte sprekend over de kleine partij, de SGP wees spreker op het feit dat ook die groot kan zijn in Gods oog. De verkiezin gen naderen. „Laten wij allen onze plicht doen", aldus besloot spreker zijn met aandacht aangehoorde tijd- rede. BRUINISSE Schaakvereniging T.O.G. De uitslagen van de jeugd-eompe- titie van de schaakvereniging T.O.G. luiden; Iman Deurloo-Jan Houkamp 1-0; David van den Berg-Gerrit Kik 0-1; Tonnie de Ronde-Cees Klink 1-0; Johan Jumelet-Jaap v. d. Berge 1-0; Ab. Jumelet- Koos van Popering 1-0; Wim van Kooten-Rob Wijers 1-0; Henk Vane-Frans Houkamp 1-0; Gerrit Kik-Koos Bal 0-1; David van den Berge-Jan Boutd-1; Frans Hou- kamp-Rob Wijers 0-1; Tonnie de Ronde-Koos Bal 1-0. Collecten Herv. Gemeenten In de maand februari bedroeg de collecte voor de kerkvoogdij in de De ouders der leerlingen hadden de avond tevoren al van het spel ge noten, tijdens de generale repetitie. Dankwoorden Na ufloop van de voorstolling dankte hel schoolhoofd dc heer Vaarzon Morel de scheidende mevr. Constandse voor de vele diensten aan de school bewezen en voor de voortreffelijke wijze, waarop zij hon derden kinderen tijdens haar Zie rikzeese loopbaan, een stapje dichter in de richting van de volwassenheid heeft gebracht. Als tastbaar aan denken aan de schooljaren mocht zij een transistor-radiootje in ontvangst nemen. Ned. Herv. Kerk in totaal 1569,20. Voor het Werelddiakonaat werd in die maand f 1097 opgebracht (diako- nie-collecte). Schip contra sluisdeur Het Duitse motorschip Rheinstahl 42, dat leeg van Scharendijke kwam heeft (doordat de motoren weigerden achteruit te slaan), de sluisdeur in de Grevelingensluis aangevaren. In één der deuren (Krammerzijde) ont stond een gat, het mechanisme werd ontregeld. De schade wordt geschat op f 70.000. Kiesvereniging S.G.P. De vergadering van de kiesvereni ging der S.G.P. te Bruinisse was ma tig bezocht». Nadat gezongen was Ps. 25 1 en 10, las voorzitter W. van Gilst Lucas 16 1-13 en sprak naar aanleiding daarvan een openings woord. Ook wij zullen rekening moe ten afleggen van ons rentmeester schap en het zal er om gaan, of men van ons zal zeggen: „Over weinig zijt gij getrouw geweest, over veel zal ik u zetten". Uit het verslag 'van penningmees ter de heer M. Bolier bleek, dat de rekening met een flink batig saldo kon worden afgesloten. In de vakature Joh. van Oeveren, die bedankte wegens hoge leeftijd, werd gekozen tot bestuurslid de heer Jac. van Dommelen Mz. De heer Joh. van Oeveren, die 25 jaar lang een bestuursfunctie heeft vervuld en ge ruime tijd penningmeester van de kiesvereniging was, ki'eeg hiervoor een welgemeend dankwoord van de voorzitter. Bij de rondvraag werden diverse facetten van het gemeentebeleid 1970 besproken, onder andere de ver lenging van de loswal van de ge meentehaven en het natte industrie terrein de Stoof polder. De heer J. de Bruine sloot op de gebruikelijke wijze. WASHINGTON. De Amerikaanse Senaat heeft Woensdag geweigerd kredieten beschikbaar te stellen voor dq bouw van "het ►upersone ver keersvliegtuig, de S.S.T. Tweede klasse 24 maart 1971 9 13 18 464 534 129») 012 8718*) 008631 095958 043630 035216 085105 015676 007651 De extra prijs van 100.000,— is gevallen in serie H op nummer; 098019*) en de troostprijs van 2.000 op nummer 098019*) van elk van de andere series. Let wel: op eindcijfer 129 is tevens een prijs van 15.- gevallen, op eindcijfer 8718 Is tevens een prijs van f 50,— gevallen; op nr. 098019 Is tevens een prijs van 15,— gevallen. Prijzen van 15,- Prijzen van 50,- Prijzen van 50,- Prijzen van 100,- Prijzen van 100,- Prijzen van 200,- Prijzen van 400,- Prijzen van 1.000,- Een prijs van 2.000,- Een prijs van f 2.000,- Een prijs van f 2.000,- Een prijs van f 2.000,- Een prijs van f 2.000,- De prijs van f 5.000,- De prijs van f 50.000,- zijn gevallen op nummers eindigende op: zijn gevallen op nummers eindigende op: is gevallen op het nummer is gevallen op het nummer is gevallen op het nummer: De lente komt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3