Doe es zaterdagavond een'4-kazen-schaa!' AGENDA Te Brouwershaven begint het jeugdwerk van de grond te komen Nieuwe landbouwvoorstellen Tien jaar contactclub kleuterleidsters op Schouwen-Duiveland Druk bezochte bijeenkomst in oude openbare school VOI1 de ClWOpese Commissie BROUWERSHAVEN, 23-3. Te Brouwershaven is de eerste stap ge zet om het jeugdwerk van de grond te krijgen, tijdens een bijeenkomst, waarvoor een zeer goede belangstel ling bestond, zowel van de zijde der jeugd als van de volwassenen. Het gezelschap, dat in de oude openbare lagere school bijeen was gekomen werd verwelkomd door mevrouw Boersma-Hofman, één der initiatief neemsters. „In het verleden, aldus mevrouw Boersma in haar toelichting, werd er weinig aan het jeugdwerk gedaan en ook vooral op provinciaal gebied was het moeilijk, om voor de jeugd van 6 tot 16 jaar dit werk van de grond te krijgen. Het is de bedoeling, dat de jeugd een plaats heeft waar ze zelf kan bezig zijn en zichzelf ont dekken. Te Zierikzee loopt het jeugdwerk momenteel voortreffelijk in „De Lichtboei" van het Leger des Heils. Nu we te Brouwex*shaven sedert eni ge weken mede dank zij de hulp van het Leger des Heils langzaam begin nen met filmprogramma's en wellicht per 2 april een knutselclub, waar voor speciaal een kracht van het Le ger naar Brouwershaven komt voor de lagere schooljeugd, mogen we dit zien als een injectie, om ook hier van start te gaan". Voor de eerste filmmiddag bestond een enorme belangstelling, daar er toen 92 kinderen aanwezig waren. Op de vrijdagavond gehouden film avond voor groteren was de belang stelling bijna 30 personen. Knutselbjjeenkomst De. eerste knutselbüeenkomst, on der deskundige leiding, zal' Ivellicht plaats hebben op vrijdagmiddag 2 april van 4.15-5.30 uur. De eerste middag zal er worden gewerkt met kleï. A.s. vrijdagavond 26 maart draait voor de groteren de lachfilm „De di plomaat". Teneinde de nodige stappen te kunnen ondernemen voor wat be treft samenwerking en contact o.a. met het gemeentebestuur werd er een werkgroep bestuur gekozen, waarnaast diverse vrijwilligers, die bereid bleken de verschillende ak- tiviteiten te begeleiden. Het bestuur ziet er als volgt uit: de heer H. v. d. Sloot, mevrouw v. d. Sloot, de heer A. P. Drijgers, mevrouw T. van Snippenburg-Bakker en mevrouw D. van Ast-v. d. Scheldeen van de jeugd Rieneke en Lian v. d. Wielen, Jaap Verbeke, Hans Kik en Han.^ van Dijke. Mevrouw Boersma zei vernomen te hebben, dat de groteren liever een eigen soos hebben, zoals er dergelij ke zijn op Schouwen-Duiveland. Het is echter beter hiermede te wachten tot er een jeugdleider voor de regio is aangesteld, waaronder het plaat selijke jeugdwerk straks zal ressor teren. Men toonde zich dankbaar je gens de gemeente, dat het schoolge bouw gratis gebruikt mag worden. Een eerste vereiste is dan ook, dat het netjes onderhouden wordt. Unaniem was men van mening, dut dat het geheel degelijk moet worden opgezet opdat niet iets begonnen wordt dat kan mislukken. Mevrouw Boersma sprak, na de rondvraag, nog een dankwoord voor de toegezegde medewerking, en hoopte dal het jeugdwerk hier ter plaatse zal mogen bloeien, opdat de jeugd zich creatief kan bezighouden. Het milieubeheer UTRECI-IT, 24-3. „Er is drin gend behoefte aan één centraal overheidsorgaan waar de vraagstukken van milieube heer worden bestudeerd, waar de 2iitvoering van de te nemen maatregelen wordt gecoördi neerd en waar het contact met het bedrijfsleven wordt onder houden". Dit zei woensdag middag de heer A. Keiler, voorzitter van de contactgroep van werkgevers in de metaal industrie op de landelijke le denvergadering in Utrecht. De heer Keiler doelde op het grote aantal overheids- en semi- overheidsinstanties dat zich bezig houdt met de conse quenties van de milieuveront reiniging, een onderwerp waar over hij ook zei: Wil deze ef fectief worden bestreden dan moeten we niet met beschul digende vingers gaan wijzen, maar gewoon er iels aan doen Flitsen uit het buitenland NEW YORK. Secretaris-generaal Oe Thant van de V.N. heeft een be roep gedaan op Engeland, zijn be sluit .te herroepen, hefschroefvlieg- tuigen en onderdelen van militaire uitrusting aan Zuid-Afrika te leve ren. VATICAANSTAD. Uit hqf. radio gebouw van het Vaticaan is een kleine brandkast gestolen, zo heeft de politie bekendgemaakt. De brand kast bevatte administratiebescheiden en niet verhandelbare cheques. NEW YORK. De vier Noorse lan den Denemarken, Finland, Noorwe gen en Zweden hebben samen een half miljoen dollar betaald of toege zegd aan het speciaal door de Ver enigde Naties gestichte fonds voor steun aan de slachtoffers van de apartheid en het racisme in zuidelijk Afrika. BELFAST. De rechtervleugel in Noordierse unionistische regerings partij is al enige uren na de benoe ming van Brian Faulkner tot eerste- minister tot de aanval overgegaan. MOSKOU. Griekenland heeft een verzoek afgewezen van het Sowjet- Rode Kruis, tot het verlenen van uit reisvisa voor de Sowjet-Unie aan 25 Grieken en voormalige politieke ge vangenen, die medische behandeling behoeven. Advertentie Mensen over de vloer? Voor glaasje, praatje, kaartje? Maak es een grote schaal met vier soorten kaasblokjes: stokoud, jong belegen, roomkaas en Leidse. Mosterd erbij, moet je es kijken. Komen ze vuistjes te kort! WASHINGTON. Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft zich met 400 tegen 19 stemmen uitgespro ken voor een amendement op de grondwet, waarbij de kiesgerechtig de leeftijd wordt verlaagd van 21 tot 18 jaar. WASHINGTON. Met 51 tegen 46 stemmen heeft de senaat van de Ver enigde Staten donderdag tegen de verstrekking van meer overheidsgel den voor dè ontwikkeling van het supersonische passagiersvliegtuig van Boeing gestemd. PARIJS. De militaire regering van Nigeria eist een aandeel in de Franse oliebelangen in haar land in ruil voor de hervatting van de olieproduktie in Nigeria door Franse ondernemin gen. VIENTIANE. Laotiaarlse regerings troepen en eenheden van de Pathet Lao. gesteund door Noordvietnamese militairen zijn op korte afstand van de koninklijke residentie Loeang Prabang in hevige strijd gewikkeld,. GUATEMALA-STAD. De regering van Guatemala heeft de ontdekking bekend gemaakt van een samenzwe ring die ten doel had haar ten val te brengen en een communistisch be wind te vestigen. MOSKOU. Premier Tsjou En Lai van China heeft in Peking een ge sprek gehad met de Russische am bassadeur Wasili Tolstikov en de Russische onderminister van buiten landse zaken Leonid Iljitsjov, zo meldt het Russische persbureau Tass. MONTEVIDEO. Guerillastrijders van de Uruguayaanse Tupamaro-be- weging hebben procureur-generaal weken nadat ze hem ontvoerden voor Guido Berro Oribe vrijgelaten, twee „een kort babbeltje". WASHINGTON. De Amerikaanse minister van justitie, Mitchell, heeft een beroep gedaan op allen die de laatste tijd afschriften van FBI-do- cumenten toegezonden hebben ge kregen, de inhoud daarvan niet open baar te maken. DJAKARTA. Indonesië zal zijn oorlogsschepen en vliegtuigen van Russische makelij niet verkopen nu de Sowjet-Unie besloten heeft reser ve-onderdelen op gunstige betalings voorwaarden te leveren. Dit is in welingelichte militaire kringen ver nomen. WASHINGTON. - Een 24-jarige Joodse emigrant uit de Sowjet-Unie, Josef Schneider, is in Washington gearresteerd toen hij zichzelf in een houten kooi voor het Witte Huis handboeien aanlegde om de aandacht te vestigen op de behandeling van de Joden in de Sowjet-Unie. Westduitse luchtmacht verloor 2 Starfighters BONN, 24-3. De Westduitse lucht macht heeft twee straaljagers van het type Starfighter verloren. 's Middags stortte de 134ste West- Duitse Starfighter bij Sardinië in zee en enige uren later verongelukte een tweede Starfighter bij het landen op het vliegveld Je ver. Afvloeiingsregeling voor 100 keramiek werkers ROERMOND, 24-3. De N.V. Dc Valk Dakpannen- en Kleiwarcnin- dustrie v/h J. Meuwissen te Echt heeft besloten de dakpannenfabri- kage voor onbepaalde tyd stil te leg gen. Als gevolg hiervan zullen onge veer honderd personeelsleden moe ten afvloeien. Woensdagmiddag werd van de zij de van de N.V., een van de grootste op het gebied van de grofkeramiek in Limburg, meegedeeld dat ingrij pende reorganisatie en investeringen noodzakelijk zijn om een voortzet ting van de activiteiten van de fa briek te waarborgen. De ontslagen die hiervan hel ge volg zijn treffen in hoofdzaak jon gere werknemers. Bij de hergroepe ring van de beschikbare arbeids krachten is op de eerste plaats aan dacht besteed aan de positie van dc oudere werknemers. Met de vakor ganisaties is overeenstemming be reikt over een afvloeiingsregeling. Een feestelijke avond in „De Vier Bannen' ZIERIKZEE, 24-3. Dc Contactclub Kleuterleidsters op Schouwcn-Dui- vcland bestond deze weck tien jaar. In deze club zjjn de leidsters van alle richtingen van het kleuteronderwijs vertegenwoordigd Chr. kleuteron derwijs, R.K. kleuteronderwijs, neu traal-bijzonder kleuteronderwijs en openbaar keutcronderwijs. Een der gelijke vereniging Is wellicht uniek voor Nederland, in elk geval wel voor Zeeland. De Contactclub Kleuterleidsters komt elk jaar een drietal keren bij een in verschillende kleuterscholen. In deze bijeenkomsten vinden be sprekingen plaats over nieuwe mate rialen, er komt een spreker of een vertegenwoordiger van een firma in kleutermaterialen. Deze bijeenkom sten worden door dë inspectie bij zonder toegejuicht, vooral ook om dat dan alle „zuilen" geheel Wegval len. Feestelijke avond De Contactclub vierde het tienja rig bestaan deze week met een ge zellige avond in het paviljoen „De Vier Bannen" van de familie Bolijn te Ouwerkerk. De plaats van samen komst was niet toevallig gekozen, want mevrouw Bolijn is ex-klcutcr- leidster. Dc dames werden welkom geheten door de voorzitster mcj. E. L. Quant, in het bijzonder het ere lid mej. E. M. Slager uit Ouwerkerk, die sedert vier jaar met pensioen is cn draagster van een echt „lintje" voor 30 jaar trouwe dienst, opge speld in november 1966. Na een ape ritief schaarde het gezelschap zich rond een feestelijk gedekte tafel voor een gezamenlijk diner. Dc om slagen van de fraaie menu's lieten zien dat hot hier een bijzondere bij eenkomst van kleuterleidsters betrof De technieken, verven, doedelen, stempelen cn kurken waren Immers door kleuters hierop verwerkt. De maaltijd werd onderbroken door spelletjes, waaraan alle leid sters met plezier meededen. Trou wens, voor kleuterleidsters is het niet moeilijk iets „speels" te beden ken. Het hoogtepunt van dc avond was de bijdrage van mcj. E. M. Sla ger, die de 29 vergaderingen, in de afgelopen tien jaar gehouden, met data en behandelde onderwerpen, in dichtvorm weergaf. Onder applaus werd haar een bloemstukjc aange boden. Aan het slot van de avond dankte één der aanwezige leidsters het bestuur voor het organiseren van dit feestelijke gebeuren. Mej. Quant besloot hierna met een wel-thuis de bijzondere bijeenkomst. BRUSSEL, 24-3. „Dc Europese Commissie heeft wel degclük reke ning gehouden met de discussie in de ministerraad. Wel komt het me voor, daj ze wat meer aangestuurd heeft op een compromis in haar voorstel len voor de prijzen dan in die voor de structuur. Maar toch tenderen de nieuwe structuurvcorstellen naar iets wat voor diverse leden van de raad acceptabel kan zijn. Het geheel van structuur- en prijsvoorstellen voor de lanbouw zoals het er nu ligt, is echter nog steeds geen pakket dat je kunt accepteren of laten liggen." Letterkundige Simon Vestdijk overleden DEN HAAG, 23-3. Dinsdagmorgen vioeg is in het Stads- en Academisch ziekenhuis in Utrecht Simon Vestdijk overleden. Zijn stoffelijk overschot zal wor den opgebaard in het mortuarium van de algemene begraafplaats te Doorn. De begrafenis zal geschieden in Den Haag op vrijdag 26 maart om kwart over drie op de begraafplaats „Nieuw Eijck en Duynnen". De prijs der Nederlandse letteren zal - voorzover aan het ministerie van C.R.M. bekend - op de dag die hiervoor .al was bepaald, 13 mei, in Brussel posthuum worden uitgereikt De weduwe van de schrijver Simon Vestdijk zal de prijs namens haai man in ontvangst komen nemen. Man doodt bij vergissing vriend met buks SPAKENBURG, 24-3. De 21-jarige fabrieksarbeider Willem Koelewyn uit Spakenburg is tijdens een spelle tje met een jachtbuks om het leven gekomen. Hij werd getroffen door een schot uit de buks, van zyn 22- jarige vriend en plaatsgenoot Van D. o Het tragische ongeluk gebeurde omstreeks half zes (17.30 uur) in de woning van Van D. in Spakenburg. De jongelieden waren op jachtpad geweest in de Flevopolders en waren daarbij zel^fs wegens vermoedelijke stroperij betrapt door een jachtop ziener. Thuis speelden zij wat na met de buksen, waarbij zij de lopen op elkaar richtten. Van D. besefte niet dat zijn buks geladen was en trof zijn vriend in het hoofd, toen hij de trekker overhaalde. Willem Koele- wijn was op slag dood. Arbeiders gewond door ontploffing AMSTERDAM, 24-3. Op het ter- rein van een karbietfabriek in Am sterdam-Noord hebben woensdag middag drie arbeiders ernstige brand wonden opgelopen toen een karbiet- oven, die zij wilden openen, ontplof te. Zij zijn in een ziekenhuis opge nomen. De ontploffing is te wijten aan het afspringen van een water koelingslang op de eerste etage van de oven. Ten tijde van de. explosiea stonden de slachtoffers voor de oven. De vakcentrales en de politieke programma's UTRECHT, 24-3. Het overlegor- gaan van de drie vakcentrales (N.V.V., N.K.V. en C.N.V.) heeft woensdag de partijprogramma's van de verschillende politieke partijen vergeleken met het actieprogramma van de drie vakcentrales. Er werd overeenstemming bereikt over deze toetsing. Het resultaat moet evenwel nog worden besproken in de bestu ren van de drie vakcentrales, die maandag bijeenkomen. Een woord voerder van het overlegorgaan deel de desgevraagd mede, dat de open baarmaking dinsdag a.s. zal plaats vinden. Pi-inses Margriet vloog met gehandicapten SCHIPHOL, 24-3. Een koninklijke verzorging is 36 chronische zieken cn ernstig gehandicapten te beurt gevallen op een dagvlucht van Schiphol naar Bournemouth aan dc Engelse zuidkust cn terug. Aan boord van de F 28 „Fellow ship" van Martinair Holland werden zc geholpen door prinses Margriet, die dc riemen voor hen vastgordde, de jasen ophing cn voor zover dc ernstigste patiënten dit- zelf niet konden hen bij het eten voerde. Dc vlucht is een uitvloeisel van dc geldinzamelingsaktie „Schip Ahoy" voor een nieuw hospitaalschip van het Rode Kruis; Bij die aktic, die ruim 7 miljoen gulden opbracht, deed Martinair de toezeggin. dat ie der jaar voor chronische zieken cn gehandicapten dc „Fellowship" ais een soort „vliegende Henri Dunant" een dagvlucht zou gaan maken. Engeland en tie E.E.G. DE NHAAG. 24-3. De staatssecre taris van buitenlandse zaken, H. J. de Koster, acht het van essentiële betekenis mede in verband met de publieke belangstelling voor een de mocratisch, verenigd Europa, dat op dc volgende webk te houden minis- tersbljcenkomst van de E.E.G. een belangrijke stap vooruit wordt ge daan in de toetredingsondchandclin- gen met Engeland. Dat is de reactie van de Neder landse landbouwminister Lardinois op dc compromis-voorstellen van de Europese Commissie inzake de prij zen en de structpur in de landbouw, die ze woensdag na een nacht en een ochtend te hebben doorgewerkt, aan de raad heeft voorgelegd. Incident in Tweede Kamer DEN HAAG, 23-3. Opnieuwheeft zich in de Tweede Kamer een merk waardig incident voorgedaan. Dat gebeurde tijdens het debat over de voorzieningen voor de slacht offers van vervolgingen tijdens de wereldoorlog. Tegen negen uur, toen staatssecre taris Van de Poel (CRM) de Kamer had geantwoord, wierp de oorlogsin valide G. Grittre uit Den Haag (40) zijn kunstbeen van de publieke tri bune in de vergaderzaal met de uit roep: „Dit is mijn antwoord, mijn heer Van de Poel". Tafe-proces in eindfase LOS ANGELES, 24-3. De jury in het moordproces Sharon Tate is na bijna negen maanden vele getuigen en gekrakeel over de wet te hebben aangehoord nu eindelijk gereed om te gaan beraadslagen over een von nis voor de vier hippie-beschuldig den. Rechter Charles Older zei de juryleden aan het eind van de zitting maandag hun koffertjes mee te brengen om in volkomen afzondering te gaan beslissen of de vier hun le ven verder in de gevangenis zullen doorbrengen of in de gaskamer zul len sterven. Verdovende middelen zaak voor rechter ROTTERDAM, 24-3. De officier van justitie bij de rechtbank in Rotter dam heeft wegens bezit van verdo vende middelen een gevangenisstraf van vier maanden en een ter be- schikkingstellnig van de regering ge- eist tegen de 23-jarige los-werkman Leo de V. uit Rotterdam en de 19- jarige los-werkman Gijsbert de R. uit Utrecht. De officier van justitie zeiin zijn requisitoir dat de jongelui, die volgens hem in ernstige mate aan hard-drugs verslaafd waren, ook in de drugs hadden gehandeld. Kalverdrieling geboren HEN N AARDER ADEEL, 24-3 - Bij veehouder L. -S. van der Velde 'op de Bieren onder Waakxens (Hennaarderadeel - Fr.) verblijdde vruchtbare At- je 21 het beslag vee met een welgeschapen kalverdrieling. Er was eerder op één kalfje gerekend. Er werden er twee geboren. Tot grote verbazing van de familie Van der Velde stapte er de volgende ochtend nog een derde kalfje bij de trotse moeder rond. Daar de boerderij met ruimtegebrek te kampen heeft en de kalveren voor de fokkerij minder ge schikt zijn, zullen zij waar schijnlijk vrijdag op de markt te Leeuwarden van de hand worden gedaan. Veearts Klein- jan van Wommels die toeval lig langskwam - hij behoefde bij de bevalling niet te assis teren - zei dat het in zijn praktijk nog niet was voorge komen. Albert Heiju Miro-warenhnis in Zeeland geopend VLISSINGEN, 24-3. Hel eerste Mi- ro-zelfbedieningswarenhuis van Al- bert Heijn, is in tegenwoordigheid van burgemeester drs. D. Roemers, op het industrieterrein in Vlissingen geopend. De totale oppervlakte van het complex bedraagt 23.000 m-., waarvan 5000 rri2. verkoopruimte. Op het parkeerterrein is plaats voor 400 tot 500 auto's. Op het eigen benzine station kunnen 10 pompen, 250 auto's per uur van goedkope Miro-bcnzine voorzien. Het Mirowarenhuis voert een assortiment van 18.000 artikelen. Onduidelijke toestand in Sierra Leone FREETOWN, 24-3. De toestand in de Westafrikaanse staat Sierra Leone is volslagen onduidelijk. Nadat dc opperbevelhebber van de strijdkrachten, generaal Bangocrah, dinsdag bekend had gemaakt dat het leger „tot nader order" de macht in handen had genomen, kwam een ze kere luitenant-kolonel Sam King des avonds voor de radio verklaren dat het grootste deel van de strijdkrach ten zich van die slap distancieerde cn de regering van premier Siaka Stevens als dc enig wettige bleef er kennen. Geen aparte regeling voor Joorlse kampslachtoffcrs DEN HAAG, 24-3. Er kan geen sprake van zijn dat voor dc groep van Joodse concentratiekampslacht offers een aparte pensioenregeling in het leven wordt geroepen. Dit zei staatssecretaris Van dc Poel (CRM) dinsdagavond in zijn antwoord aan de Kamer, daarmee reagerend op de motie-Voogd (P.v.d.A.). die met steun van dc vijf fracties om zon regeling had gevraagd. Donderdag 25 maart Herv. Verenigingsgebouw, 7.30 uur, voorlichtingsavond baggerbedrijf. Dorpshuis, 7.30 uur, vergadering raad Westerschouwen. Vrijdag 26 maart Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 7.30 uur, Ver. van Rechtsz. Hervormden. Mondragon, vergadering Stad en Lande, 7.30 uur, vergadering, 8.30 uur lezing. Zaal Chr. Geref. Kerk, 8 ,uur, verga dering A.R.-Kiesvereniging. Brouwershaven Oude school Zuiddijk, 7.30 uur, film voorstelling. Burgh-Haamstcdc Hotel R.T.M.-Station, 8 uur, Oranje vereniging Burgh-Haamslede. Renesse Dorpshuis, 8 uur, opvoering musikal „Schouwse Vrouwenstreken". Zaterdag 27 maaart Zierikzee Concordia, 8 uur, feestavond Ver. voor Openb. Onderwijs. Weslcnschouvven Wandeltochten A.N.W.B. Zondag 28 maart Westenschouwen Wandeltochten A.N.W.B. Maandag 29 maart Zierikzee Huis van Nassau, koffiekamer, 8 uur, algemene ledenvergadering Zierik- zeesche Oranje Vereniging. Mondragon, 8 uur, Philatelica. Renesse Het Wapen van Renesse, openb. ver koping woonhuis. Woensdag 31 maart Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B. Huis van Nassau, 8 uur, afdeling Al gemene Bond van Ambtenaren. Vrijdag 2 april Zierikzee Mondragon, clubavond Deltafoto. Goes Pi'ins van Oranje, 20 uur, opvoering blijspel „In de holte van je arm", (voorstelling ZVU Zierikzee), ver trek Havenplein Zierikzee, 19.25 uur. Maandag 5 april Zierikzee Openb. MAVO-school, Calandweg, 7.45 uur, vergadering speeltuinver. „Malta". Dinsdag 6 april Burgh Hotel Bakker, 7.45 uur, vergadering Vogelwacht Schouwen-Duiveland. De Drie Schorren, 8 uur, alg. leden- yergadering Coöp. Raiffeisenbank „Dreischor". Scheepvaartberichten Abida, 13-3 te Rotterdam. Camitia, 22-3 te Callao verwacht. Diloma, 23-3 te Tabangao. Kenia, 21-3 te Bukom. Vlieland, 22-3 vertrek Vera Cruz naar Curagao. TWEEDE KAMER Drugs uit Rood-China? DEN HAAG, 24-3. Het Tweede Kamer-lid F. J. Goedhart (DS '70) wil dal dc regering stappen onder neemt bij de Nederlandse rederijen om te bereiken dat „de grote aantal len in rood China wonende Chinese zeelieden, die op de Nederlandse schepen werkzaam zijn. vervangen worden door andere werkkrachten, die niet onder instructie van de auto riteiten in Peking staan". De heer Goedhart meent dat dc Chinese zee lieden ingeschakeld zijn bij de Chi nese drughandel. U itschuifbure achterbumper voor auto's SCHIPHOL, 22-3. Vol belangstel- ling heeft dc leiding van het K.L.M.- autobusbedrijf een miniatuur-bus bekeken, die voorzien was van een uitschuifbare achterbumper. Dc 69- jarige Hilversumsc uitvinder K. Groenhof heeft op dit idee begin van deze maand octrooi aangevraagd. De bumper heeft lot doel hel ach teruit rijden van bussen en auto's veiliger te maken. De chauffeur dient voor hij achteruit manoeuvreert de bumper met een handel uit te schui ven. Op volle lengte (bv. 80 cm. of 1 meter) uitgeschoven, begint een bel letje te zoemen. Botst de meegeven de bumper tegen iets aan, dan stopt het zoemertje als waarschuwing voor de chauffeur, dat hij iets heeft geraakt. Doordat de bumper terug- schuift wordt het geraakte obstakel niet beschadigd. PALM SPRINGS. De zanger Frank Sinatra heeft zich op 55-jarige leef tijd teruggetrokken uit de „show business" en het openbare leven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2