hallo, de postgiro MIJN VROUW, MIJN SUPERIEUR Geslaagde uitvoeringen zeventigjarige harmonie „Crescendo" de postgiro heeft al meer dan 2 miljoen rekeninghouders dols makketijk! Coöp. landbouwvereniging „Aller Belang" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 1« maart 1971 Nr. 2084?. Muziek, toneel en dans DRE1SCHOR. In hotel-restaurant „De Drie Schorren" te Dreischor gat' de büna 70-jaar oude harmonie „Crescendo" haar jaarlijkse uitvoe ringen, die grote belangstelling trok ken. De uitvoeringen werden zowel op donderdag als zaterdag geopend door de voorzitter de heer A. J. de Bil. HU verwelkomde in het bijzon der loco-burgemeester L. M. Moer- Advertent ie. mond van Brouwershaven en het ere-lid S. Wagemaker, verder verte genwoordigers van zusterverenigin gen. De voorzitter memoreerde in hel kort het wel en wee van de muziek vereniging en kwam tot de conclusie, dat het met „Crescendo" eigenlijk wel uitstekend gaat. Het aantal'wer kende leden bleek opgelopen te zijn tot 29, waaronder zeer veel jeugdige leden, leerlingen van de directeur, de heer J. van der Weijde. Verder zijn er nog drie jeugdige tamboers in opleiding bij de heer Witte. De muzikanten gaan de goede richting uit naar een volledige drumband, welke de voorzitter graag in de toe komst gerealiseerd wil zien. Dank zij diverse aktiviteiten- staat Drei- schor.'s Harmonie er financieel aar dig voor. Een muziekkorps heeft echter tegenwoordig veel financiële armslag nodig, vooral de aanschaf van een nieuwe grote trom met bek kens en wat kleinere attributen zal weer veel geld kosten. Ook een nieuw vaandel loopt er nogal in. Men schat, dat deze zaken, een uit gave zullen vergen van ca. f 1.850,-. Voorzitter De gil kon echter met enige trots mededelen, dat men deze uitgaven uit eigen middelen kan fi nancieren. 70 jaar De voorzitter stond nog enige tijd stil bij hel 70-jarig bestaan op 1 april aanstaande. Wat de viering be treft, zal dit een interne gelegenheid worden, daar een grool opgezette herdenking teveel zal kosten. De heer De Bil stond stil bij het ont vallen lid en mede-oprichter de heer J. J. Verjaal, die jarenlang voor het wel en wee van „Crescendo" op de Vereniging achter fusievoorstel C.A.V. Zierikzee OUWERKERK, 12-3. De jaarver vereniging „Aller Belang" te Ou- gadering van de Coöp. Landbouw- werkerk in café Vijverberg werd ge opend door de voorzitter, de heer J. v. d. Stolpe, die in het bijzonder verwelkomde de heren R. Hoiting, medewerker Z.L.M., R, de Groot, di recteur C.A.V. te Zierikzee en Zwart van de voorlichtingsdienst. De algemene situatie in de land bouw is er zeker niet beter op ge worden en niet alleen in de land bouw. Het is een duistere zaak en de stemming is begrijpelijkerwijs som ber. In Nederland komen, steeds minder boeren en de demonstratieve vergadering te Arnhem van -de land bouworganisaties onderstreepte sombere situatie. In de aan de rege ring aangeboden resoluties wordt de hoop uitgesproken, dat allerwege be grip zal worden getoond, dat de toe stand aan de slechte kant is. De tekening van de penningmees ter vermeldt aan inkomsten f 252.573,70 en aan uitgaven f 249.348,89. alzo een saldo van f 3.224,81. Het batig saldo over het afgelopen boekjaar is f 228,83. Het jaarverslag Het jaarverslag zegt, dat het le dental thans 48 bedraagt. Hiervan vinden 33 hun hoofdberoep in de landbouw en deze vertegenwoordi- gen slechts 24 bedrijven. De omzet in het afgelopen jaar van afgenomen produkten bedroeg f 243.781,37, d.i. f 21.772,45 meer dan in 1969 of 9,8 De afgelopen zomer is een bezoek gebracht aan het proefbedrijf „De Rusthoeve" met 18 personen Voorts is er een bustocht gemaakt naar Arnhem en omgeving. Er kan ge sproken worden van een goed ver enigingsjaar. De bestuursleden, de heren M. K. Romeyn en W. A. Kuyper worden vervolgens beiden herkozen. De plaats van het aftredende lid van de Commissie van Toezicht de heer J. L. v. d. Hamer, die niet herkiesbaar is, zal worden ingenomen door de heer P. C. Dalebout. De vice-voorzitter, de heer W. Vij verberg feliciteerde de voorzitter met diens 25-jarig voorzitterschap en overhandigde hem een boeken bom De voorzitter sprak hierop vriendelijke dankwoorden. Hij her innerde zich afwisselende tijden van moeilijkheden en van voorspoed en vhoopt, nog enige tijd op dezelfde wij ze te kunnen voortgaan. Ter tafel kwam hierna een be stuursvoorstel voor samenwerking (fusie) van de C.A.V.-Zierikzee en de zustercoöperaties in Zuid-West-Ne derland. Toelichting De heer De Groot gaf op e.e.a. een nader toelichting. Er zijn 11 coöpe- i*aties in Zeeland, West-Brabant, Hoekse Waard, Voorne-Putten en Overflakkee, die hieraan meewer ken. In alle takken van bedrijf is thans een streven tot samenwerking te zien en spreker somde de voorde len hiervan op. Door een groter ver band ontstaat vanzelfsprekend meer invloed. Er zijn ook bezwaren: het „eigene" gaat verloren. Het idee, er verder af te staan, minder overzicht en slagvaardigheid wordt als na deel ondervonden. De aan- en ver kopen geschieden door de kombina- tie en de leden blijven lid van de coöperatie. Het bestuur wordt ge kozen door afgevaardigden van de coöperaties en de Commissie van Toezicht. Voor de directie-leden wordt een taak- en funktieverdeling vastgesteld; het overige personeel komt in dienst van de combinatie en er zullen geen ontslagen vallen. De statuten zullen op een paar punten gewijzigd worden; het stem recht van de verenigingen wordt bepaald door de omzet van de laat ste 3 boekjaren. Op 1 juli zal de combinatie van start gaan, eventueel een jaar uit stel is niet haalbaar gebleken. Na deze toelichting van directeur De Groot verklaarde de vergadering zich akkoord met het voorstel en op de vergadering van 12 maart zal dienovereenkomstig gehandeld wor den. 1 MM SURINAME DEN HAAG. De postadministratie van Suriname zal van 7 npril tot en met 31 mei de jaarlijkse Pnasweldadigheidszegels uitgeven. De ontwerper van de serie van vijj zegels, de graficus P. Wetselaar uit Dennebroek, heeft het Paas ver haal uit de bijbel op de voet gevolgd en in vijf symbolische voor stellingen weergegeven. De zegels hebben als bijzondere tekst „Paaswelda- digheid". Ze zijn voor frankering geldig tot en met 31 december 1971. De prijs per serie is in Ned. munt f 3,- fincl. b.t.w. f 3,12). bres heeft gestaan. Ook het ere-lid P. S. van Donge is kortgeleden heengegaan, ook hij was één der op richter en een verdienstelijk muzi kant. Jarenlang heelt hij een be- stuursfunktie bekleed, hij hanteerde de dirigeerstok bij afwezigheid van de directeur en heeft pas op hoge leeftijd afstand gedaan van zijn kla rinet. Men nam 1 minuut stilte in acht om deze grote mannen van Crescendo gezamenlijk te herden ken. Muzikaal gedeelte De directeur de heer J. wan der Weijde nam hierna de leiding over, die met vaart een negental muziek nummers door z'n manschappen liet vertolken. Het programma was deze keer wel bijzonder in het lichte gen re gehouden. Naast de gebruikelijke marsen, ouverture en potpourri klonken nu ok de cha-cha-cha, tan go en bolero de zaal in, wat bij het publiek goed aansloeg. „Tropenkolder" Hierna voerde de eigen toneel groep het blijspel in drie bedrijven van M. van Os-Loeften: „Tropenkol der" op. Uit de reakfSes in de zaal bleek overduidelijk, dat men ook de ze keer weer midden in de roos ge schoten had. Medewerking werd verleend door de dames: M. A. de Wit-v. d. Klooster; M. L. van der Weijde-Smits; L. C. de Jonge-Dooms en de heren A. P. Verjaal, J. de Jonge, J. M. Geelhoed en A. P. de Wit. Allen mochten uit handen van de voorzitter een attentie in ont vangst nemen, zo ook reg.-soufleur C. v. d. Vreugde. Bij de gesproken dankwoorden hoopte loco-burge meester L. M. Moermond van Brou wershaven op een blijvende uitvoe ring met eigen krachten in de toe komst. Voorts schetste hij de onmis baarheid van „de muziek" in de dorpsgemeenschap en zegde tevens alle gemeentelijke steun toe, voor zover dat uiteraard der zaak moge lijk is. Hef bal na verhoogde de stemming tot in de kleine uurtjes. Zaterdagavond - de tweede avond - deed men het allemaal nog eens over en ook nu: een overvolle zaal. Jeruzalem besneeuwde stad JERUZALEM, 14-3. Ongewone sneeuw- en hagelstormen heb ben Israël in de nacht van za terdag op zondag geteisterd, waardoor Jeruzalem met een laag sneeuw is bedekt en in het gehele land aanzienlijke schade is toegebracht aan fruit en gewassen. De heuvelachtige streken van Hebron en Na bloes op de door Israël bezette westelijke Jordaan-oever en de hoogten van Golan, het door Israël bezette Syrische gebied, liggen eveneens onder een sneeuwlaag. ..Flitsen" uit het buitenland TEL AVIV. De Russische minister van binnenlandse zaken, Nikolai Sjtsjelokow, heeft toegezegd, spe ciale commissies te zenden naar Rus sische steden voor een onderzoek van verzoeken van .Joden om naar Israël te emigreren, aldus heeft radio Israël gemeld. BRUSSEL. Voor de Belgische kust is een olievlek van drie bij twee mijl gesignaleerd. De olievlek werd voor het eerst opgemerkt door de beman ning van een helikopter van de basis Koksyde. WASHINGTON. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken. Wililam Rogers, heeft erkent dat er geschilpunten bestaan tussen de V.S. en Israël Hij voegde hier echter aan toe dat deze geschilpunten op een vriendschappelijke manier behan deld worden. NEW DELHI- De Congrespartij van mevr. Indira Gandhi heeft zondag de twee derden meerderheid in het Lagerhuis' bereikt die nodig is om in dit Huis constitutionele wijzigingen erdoor te krijgen. ROME. In Rome hebben naar schatting 3.000 rechlsgeoriëntcerden een betoging gehouden om hun steun te betuigen aan de strijdkrachten en de politie en om te protesteren te gen gewelddaden waaraan linkse groeperingen zich schuldig zouden maken. LONDEN. Duizenden arbeiders van dc Britse Ford-fabrieken hebben op een bijeenkomst in Londen gestemd voor voortzetting van de staking over hogere lonen die nu al bijna zeven weken duurt. Op de borden kon men lezen: „Wij zijn niet bang voor Hen ry" (Ford). ROME. De metropoliet van Lenin grad en Novgorod, mgr. Nikodim, heeft in het weekeinde een particu lier bezoek aan Rome gebracht. Hij kwam als waarnemend voorzitter van de „christelijke conferentie voor de vrede", die in Praag is gevestigd. DAMASCUS. Het nieuwe Syrische staatshoofd, generaal Hafez Assad, heeft op een buitengewone bijeen komst van de 173 leden van de volksraad de eed op de grondwet af gelegd. BONN. Bonn heeft een voorraad goud cn deviezen die groter is dan van welk nader land ook. de V.S. inbegrepen. De waarde van deze voorraad is 14,5 miljard dollar, aldus is in Bonn vernomen. PARAMARIBO. Albert Heyn is van plan supermarkten in Suriname te openen. De Surinaamse regering heeft dezer dagen een schrijven van zich bereid verklaard om in Surina- het concern ontvangen waarin het me „volkssupermarkets' op te zetten en te bevoorraden. MUNCHEN. Ongeveer 7.000 men sen hebben in de straten van Mün- chen betoogd tegen de voorgenomen aanleg van een vliegveld in de om geving van de Beierse hoofdstad. TUNIS. Een lid van een Neder landse economische delegatie naar Tunesië, mr. B. Weicglas, heeft in Tunis verklaard, dat Nederland min stens 5000 Tunesische arbeiders kan gebruiken in de komende vier jaar. SAIGON. Een Amerikaanse jacht bommenwerper heeft bij vergissing een bom gegooid op een Zuidvietna- mese stelling in Laos, waardoor tien militairen werden gedood en twaalf gewond .aldus een mededeling van het Amerikaanse opperbevel in Sai gon. VATICAANSTAD. Priesters uit de hele wereld zullen de bisschoppen synode bijwonen, die 30 september ,in Rome begint en waarvan enige agendapunten zijn het priesterlijke ambt en de rechtvaardigheid in do wereld zijn. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. Nicolaas Kroese, een schilderachtige Amsterdamse fi guur, die ook internationaal bekend werd door zijn antieke eethuisjes, is zondagmorgen op 65-jarige leeftijd onverwacht overleden in het Wilhel- mina-Gasthuis in Amsterdam, waar hij een maand geleden was opgeno men. HOEK VAN HOLLAND. De Bond van leefbaarheid in Hoek van Hol land heeft in totaal 5638 individuele handtekeningen tegen het bestem mingsplan Maasvlakte verzameld. GRONINGEN. Een brand heeft in de industriële bakkerij van de N.V. Hedo in Groningen een schade van tenminste een kwart miljoen gulden aangericht. Er vielen geen slachtof fers. DEN HAAG. Op de Nieuwe Uitleg in Den. Haag is een 35-jarige man door twee mannen geslagen en be roofd van zijn portefeuille. TILBURG. De 47-jarige Tilburgsè verkoper P. V. heeft bekend dat hij in het laatste halfjaar van 1970 heeft schuldig gemaakt aan 119 gevallen van oplichting, valsheid in geschrifte flessentrekkerij en verduistering. FINSTERWOLDE. In Finsterwolde heeft een felle uitslaande brand een grote schuur, die dienst deed als ga rage en werklaais van de exediteur J. E. Imminga, grotendeels verwoest. De schade bedraagt ruim 75.000-gul- den. DEN HAAG. In Den Haag is aan veertig meisjes, die geslaagd zijn voor de eerste zesmaandelijkse cur sus V.V.V.-informatrice, een diploma uitgereikt. DEN HAAG. De ministerraad heeft zich verenigd met een suggestie van het Nederlands comité Dag van Eu ropa om met ingang van dit jaar de Dag van Europa op 5 mei te vieren. MAASTRICHT. De brand in zijn huis aan de Annalaan in Maastricht heeft het leven gekost van de 63-ja- rige kapper F. Sondeijker. DEN HAAG. De regering heeft.de Nederlanders, die in het kader van de ontwikkelingshulp werkzaam zijn in Oost-Pakistan, opgedragen tijde lijk naar India te gaan, in verband met de situatie in Oost-Pakistan. FEUILLETON Donderdag 13 maart21.10: de Jus Brink show. Waarin we kun nen kennismaken met de Nuorse filmster Julie Ege. Wat biedt de BEELDBUIS? DONDERDAG 18 MAART. NED. I. Na meneer de Uil en het journaal een aflevering van Hoeloe- baloe. In Studio Bellevue worden deze maal kinderen ontvangen van de American International School. Het zal wel weer, net als anders, erg leuk Worden. Uit de serie „Met de camera op jacht" de dokumentaire „Witte vleugelswaarin het pro bleem besproken wordt van 't even tueel uitsterven van vogelsoorten op eilanden waar meer en meer toeris ten gaan komen. Na het journaal een aflvering van Mission Impossible. De mannen van de merkwaardige groep trekken naar cle Rivièra woor de heer en mevrouw Hagar liefda digheidsfeesten organiseren. Maar er zit iets niet helemaal goed met die liefdadigheid en.M.l. wil dat zaakje wel eens onderzoeken. Hierna luch tig vermaak in de vorm van de Jos Brink show. Jos Brink kan die vijf kwartier nooit alleen vullen en krijgt daapom assistentie van veel gasten zoals Piet Romer en Willeke van Ammelrooy en Sandra en Andres en leden van het circus Elleboog. Tot slot van de avond nog het laat ste journaal. NED. II. Na de fabel en het jour naal, Den Haag vandaag, Van ge west tot gewest en Tips van hel na tionaal buro voor toerisme. /Na hel journaal en weeroverzicht berichten uit de samenleving en opnieuw een avontuur met de beroemde Dikke en Dunne. Hierna een reportage over de Britse popgroup Thunderclap Newman. Rik van Zaal heeft de pre sentatie en hopelijk wordt de alter natieve wijze van muziekmaken ons in deze aflevering een beetje duide lijk gemaakt. Hierna heeft Joop van Thijn een interessant gesprek met professor Schermerhom. De oud- minsiter heeft onlangs zijn memoires prijsgegeven en het gesprek zal voor namelijk gaan over de politiek vlak na de oorlog in het toenmalige ln- dië. Convent van Kerken en IKÖR besteden hun half uur hierna aan zelfmoord. Het aantal zelfmoorden is groter dan ooit. De vraag wordt gesteld of er iets aan te doen is. Een gesprek'volgt met enkele zelfmoor denaars, die nog net op het nippertje gered konden worden. DONDERDAG 18 MAART. NED. I: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Hoeloebaloe; 19.30 Met de camera op jacht; 20.00 Jour naal; 20.20 Mission Impossible; 21.10 The Jos Brink show; 22.55 Journaal. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Den Haag vandaag; 19.10 Van gewest tot gewest; 19.50 NBT tips; 20.00 Journaal; 20.20 Be richten uit de samenleving; 20.30 Laurel en Hardy; 20.55 Thunderclub Newman; 21.30 Joop van Thijn; 22.20 Zelfmoord; 22.50 Journaal. CHAAM. Uit caravans, die perma nent gestationeerd staan in het re creatiecentrum de Flaesbloem te Chaam, zijn tenminste veertien t.v.- toestellen en andere waardevolle voorwerpen gestolen. EDE. De Nederlands Christelijke Plattelands Jongerenbond heeft een gedeelte van een ontwikkelingspro ject van de F.A.O. in Dahomey ge adopteerd. Op de jaarvergadering van de N.C.P.J. in Ede is besloten voor dit project 70.000 gulden op ta fel te brengen. DEN HAAG. Uit het Europese landbouwfonds zal bijna f 15,4 mil joen naar markt- en structuurpro jecten in Nederland gaan. In hoofd- zak gaat het om tuinbouwveilingen ruilverkavelingen en zuivelfabrie ken. Ria. die veel van kinderen hield, bewonderde de half jaar oude baby en de bijna twee jaar zijnde Peter, die al aardig door de kamer rende op zijn korte beentjes. Geheel anders was het in Amster dam, waar Fien, het kindvrouwtje heimwee had naar haar geboorte stadje en tijdens hun visite tien keer verklaarde, dat ze nooit zou wennen in deze nare, grote, drukke stad. Eert haar man. kregen ze niet te zien. Hij had dienst en zat verwikkeld in een oplichtingszaak, waaraan hij bijna dag en nacht werkte, zo legde Fien uit. Ze zaten in een flatje aan dc rand van de grote stad. dichl te gen de Haarlemmermeer aan. Met een mooi uitzicht aan de achterkant op dc weilanden en aan de voorkant ten dele op de rijweg, waarlangs het verkeer raast en om de tien minuten een tram passeert. Doch haar huisje is modern ingericht en van alle mo derne gemakken voorzien. Als ik met Erik in zo'n klein paleisje moest wo nen. zou ik misschien ook wel eens heimwee hebben, maar dit zou toch zwaarder wegen. Fien heeft alles, wat haar hartje begeert.Wij moe ten nog beginnen en hoe komen we aan een huis. als Erik over trouwen begint? Op het bedrijf kregen zc het voor elkaar, dat ze samen met vakantie konden gaan. Weliswaar maar tien dagen, want Erik kon node gemist worden: hij was de belangrijkste man in de buitendienst. Doch ze wa ren dolgelukkig met hun tien dagen. Erik huurde een caravan, welke Ria zo doelmatig mogelijk inrichtte. Voor Erik namen ze nog een kleine extra tent mee. En op een vrijdag middag reden ze weg. vrolijk nage wuifd door de ouders en broers van Ria. Het reisdoel was Denemarken; Erik was er nog nooit geweest. Bo vendien had hij zich laten vertéllen, dat het er tamelijk geodkoop was. Nog voor donker waren ze bij Gla- nerbrug de grens over on in een uit loper van het Teutoburgerwald Von den ze een camping, waar zc de nacht konden doorbrengen. Ria slaapt in de caravan en Erik in de tent, die hij opgezet had. na heel wat vruchteloze pogingen gedaan te hebben. Maar een andere kampeer der, die meer routine had. hielp hem en daarna kon hij ook do vermoeide leden strekken. De volgende morgen reden ze al vroeg weg, aten voor ditmaal ergens in een restaurant, want Erik wilde zo mogelijk nog hot veer bij Putt- garden zien te bereiken. Doch or was veel verkeer op dc weg en met een caravan achter je aan ging het ook niet zo vlot als anders. Tegen zessen bereikten ze Hamburg en besloten, eerst maar rustig te gaan eten. Ten slotte waren ze met vakantie cn niet om een lange afstandsrecord tc ves tigen. Ria vond de stad fantastisch. Tenslotte was het ook hadr vakan tie. dacht Erik en wijzigde zijn plan nen. Nadat ze gegeten hadden, zoch ten ze een geschikte, bewaakte par keerplaats en gingen toen zonder zorgen de stad in. Onderweg infor meerde Erik bij de politie, of er in de omgeving van dc stad ook een camping was. Die was er. Even voorbij Wandsbck. een voorstadje van Hamburg, was een groot terrein waar caravans geplaatst konden wroden. Eten kilometer of vijftien van het stadscentrum. Met deze we tenschap gingen zc onbekommerd de stad in. dansten en dronken cn wa ren gelukkig met elkaar. Om laat in de avond naar het aangegeven ter rein te rijden, waar Erik zijn tent nog moest opzeilen. door LENA SCHAGEN De volgende dag bleven ze, waar ze waren. Erik had er een hekel aan om op zondag te rijden, als het niet beslist noodzakelijk was. Dat was hem van huis uit met de paplepel ingegoten, de zondag is anders als andere dagen. Al waren ze thuis nooit overdreven kerks, toch werd de zondag gevierd en daar bleef altijd wat van hangen. Ria vond alles best. Toen Erik het plan opperde om naar Denemarken te gaan. had ze geen enkel bezwaar. Overal zou het met hem immers fijn zijn? Doch als hij vandaag in dc omgeving van Hamburg wilde blij ven, vond ze het ook best. Maandags vroeg reden ze de laat ste honderdvijftig kilometer naar Puttgarden, waar ze met wagen en caravan op de boot reden. Om een goed uur later in Denemarken heal veer af tc rijden. Vijf dagen verbleven zc in dit land. bezochten Kopenhagen en andere plaatsen, kochten kaarten, die ze naar huis cn familieleden en colle ga's verzonden, zochten souveniers uit en liepen 's avonds, met de ar men om elkaar heen. van hun liefde te genieten. Na tien dagen waren zc, gebruind, en met een schal van herinneringen, weer terug in dc Violenstraat num mer zeven, waar ze de gekochte sou veniers uitdeelden cn vertelden van hun belevenissen. Het was nog niet laat. toen Erik door Ria uitgelaten werd, want hij moest de caravan nog terugbrengen cn de volgende dag moest hij vroeg in Rotterdam zijn om toezicht te houden op het inladen van machines. Terwijl Ria kon uitslapen, omdat ze nog enkele dagen verlof had. ("Wordt vervolgd) J

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 7