WELKOM Vergadering olie-inkoopvereniging „Aller Belang" te Bruinisse AGENDA Polio-inentingen in andere plaatsen Beroep op de boeren in de E.E.G. STREEKNÏEUWS PROBLEEM Inspraakkrant voor 135.000 gezinnen Nog geen nieuwe voorzitter voor V.V.V.-Zierikzce Weer vroege Bruse aardbeien aan veiling 4 Er is alle aanleiding de nieuw benoemde burgemeester van Zie- rikzee, de heer Th. II. de Meester, die vandaag zijn intrede doet, hartelijk te verwelkomen. Zierik- zee heeft - als elke gemeente die vooruit wil - een burgemeester no dig en een lange vakature zou al leen maar schadelijk hebben ge werkt, hetgeen uiteraard zeker niet inhoudt dat het huidig college niet, naar de mate van zijn krachten, zich heeft ingespannen de zaken draaiende te houden. Met een nieuwe eerste burger echter kan een gemeente de zaken weer ste viger aanpakken en op verant woorde wijze toekomstige plannen een stimulerende begeleiding ge ven. Veel hangt daarbij af (het is in iedere vergelijkbare situatie zo) van de kwaliteit „van de man". Op dit punt is burgemeester De'Mees ter zeker niet helemaal een onbe schreven blad. Integendeel; in Zeeland had hij destijds - als bur gemeester van Westkapelle - een uitstekende pers en ook in zijn laatste gemeente Markelo heeft hij zijn sporen verdiend, als een goed bestuurder en duidelijke stimula tor. De nieuwe magistraat begint zijn werk hier op een nogal duidelijk gemarkeerd tijdstip. Talrijke ont wikkelingen - zowel ten gunste als ten ongunste - zijn in het recente verleden in gang gezet. Er komt straks (Brouwersdam) weer een nieuw lijntje naar de overkant; er zijn kenteringen in het getij (land bouw en visserij); er is straks wel licht sprake van een herziening dei- gemeentelijke indeling in de regio. En dat alles bij elkaar vraagt van het hoofd ener centrumgemeente wel de nodige aandacht en ener gie. Daarbij komt trouwens de ei gen stedelijke problematiek; indu strie, huizenbouw, stadsprotektie, sanering, scholenbouw, onderhoud, enfin wie enigermate op de hoogte is, ziet een lange rij van noodzake lijke aktiviteiten. Het staat wel vast dat de burge rij de nieuwe burgemeester met groot vertrouwen tegemoet treedt, ook veel van hem verwachtend, an derzijds begrijpend dat één man ook niet alles kan en met voldoen de nuchterheid om te weten, dat ook niet alles ineens kan. Vandaag in ieder geval zal op pas sende wijze uiting worden gegeven aan de vreugde over de komst van de nieuwe burgemeester, die (voor ene dag) zijn „dansmariekes" mee brengt in de vorm van de Marke- lose folkloristische groep, die een vleugje „ander leven" uit het oos ten van het land zullen vermengen met de Schouwse, lucht, die geluk kig nog zuiver genoeg is om het tot een goede mélange te brengen. De burgerij - wij durven hiervan wel spreekbuis te zijn op dit mo ment - roept het gezin De Meester een warm welkom toe binnen de wallen van deze oude, historische stad. ZIERJKZEE, 12-3/ Op de vorige week gehouden vergadering van de afd. Schouwen-Duiveland van de Vereniging voor Suikerzieken - waarover wij maandag publiceer den - werd. gelijk gemeld, het woord gevoerd door de directeur-genees heer van het Zweedse Rode Kruis- ziekenhuis drs. A. J. van den Hoorn. Drs. Van den Hoorn merkte op, dat de diabetici zijn te verdelen in twee groepen, nl. in die, die veel be langstelling hebben voor hun ziekte en die niet. Hij ging daarna over tot precisering van de ziekte: suiker ziekte. Bij hel nuttigen van het voedsel raakt het lichaam normaal de sui ker kwijt door verbranding, maar bij de diabeticus kan dat niet en moet een hormoon voor het tijdig weg werken van de suiker worden aan gewend. Dit hormoon is insuline. Het „vrij eten" door een suiker zieke moet onpraktisch worden ge noemd. daar hierdoor alles inwen dig in de war loopt, met alle gevol gen van dien. Een dieet moet vol waardig zijn, d.vv.z. voldoende om te kunnen werken en het moet vol doende vitaminen bevatten. Klontje suiker Van groot belang is het verder te weten dat een vast dieet samengaat met een gelijke hoeveelheid insuline, want de hoeveelheid voedsel is daar op afgesteld. Nu kan het wel eens gebeuren dat er iets fout gaat en men te weinig suiker heeft. Dan is er niets anders te doen dan dat de suikerzieke ge woon een klontje suiker neemt. „Suiker is voor de patiënt geen ver gif, mits er maar insuline tegenover staat. De angst voor suiker is niet gerechtvaardigd, aldus de arts. „Sui kerziekte is een ziekte van de hele stofwisseling en suiker nemen doet men dus alleen als het echt nodig is. Vet daarentegen is gevaarlijker". In zijn causerie ging drs. v. d. Hoorn dieper in op de door hem van te vo- Redelijke winst in het afgelopen jaar BRUINISSE, 15-3. De olie inkoop- vei eniging, die zich in de loop der jaren heeft uitgebreid tot een coöpe ratieve aankoopvereniging van di verse zaken, die in het ntosselkwe- kprsbedrijf worden gebruikt, verga- dei de in het Veerhuis onder leiding van de voorzitter de heer M. Ver spoor, die een kort welkomstwoord sprak. Het jaarverslag van de secretaris, de heer H. Hoogerheide wekte de leden op. trouw te blijven aan de vereniging en het doel niet uit het oog te verliezen. Verder behandelde de secretaris ook de afsluiting van de Grevelingen en de gevolgen daarvan voor de mosselkwekers. Uit de door de accountant de heer drs. J. P. C. de Wijs overlegde reke ningen 1969 en 1970 bleek dat 1969 een goed jaar was, terwijl in 1970 een redelijke winst werd gemaakt. De omzet zal echter moeten worden opgevoerd, wil men de kostenstij gingen dé baas blijven. De lagere omzet van olie had al lerlei oorzaken. Genoemd werd het feit, dat er dit jaar minder naar het Wad was gevaren, tengevolge van de geringere mosselexport en de gro tere opbrengst van de Zeeuwse per celen. Verder is er de steeds verder gaande fusering ook in het mossel- bedrijf. De mosselkotters, Bru 12, Bru 26, Bru 11, Bru 30 en andere vormen een wat men bij de marine noemt „mottenballenvloot". Maar het derde punt is toch wel het feit dat sommige leden de verleiding niet kunnen weerstaan, olie te laden bij een adres dat iets goedkoper is dan de Coöp. vereniging. Omzet vergroting Cver de noodzakelijkheid van om- zetvergroting werd uitvoerig gedis- cusieerd. Zo werd ook het alternatief „doorgaan of ophouden" uitputtend behandeld, vooral met het oog op de moeilijkheden gevende Delta ont wikkeling. Besloten werd de Natio nale Coöperatieve Raad om advies te vragen. De heer W. Okkerse wees op de hoge vennootschapsbelasting die moet worden betaald. Hoe klei ner de winst, hoe minder belasting, hij wilde dus in die richting, een prijsverlaging in de hand werken, ock zullen pogingen in het werk worden gesteld vrijstelling van B.T.W. te krijgen. DEN HAAG, 15-3. Naar aanlei ding van de polio-epidemie in Stap horst worden deze en volgende week in Genemuiden, IJsselmuiden en Urk inentingsacties gehouden waarbij circa 2700 jeugdigen van 0 tot en met 18 jaar een z.g.n. D.P.T. cocktailprik met sa.lkvaecin tegen alle typen po lio-virus zullen krijgen. Volgens de inspectie voor de volks gezondheid, die geen aanwijzingen heeft dat in de drie plaatsen polio- gevallen te verwachten zijn, gaat het hier om een inhaalactie voor dege nen die niet of niet geheel zijn inge ënt. De inentingspercentages voor de drie plaatsen zijn resp. 60, 80 en 60. De vaccinatie-aktie gaat vandaag (dinsdag) van start in Genemuiden waar ongeveer 1000 jeugdigen voor de cocktailprik in aanmerking ko men. ren genoemde vragen, die men hem als arts vaak stelt: „Is suiker gevaar lijk voor de suikerpatiënt?" „Als ik honger heb kan ik dan zoveel eten als ik wil?" en „Waarom ik geen ta bletten en m'n buurvrouw wel?" of „Waarom ik drie prikken en een an der maar één per dag?" De arts wees er met nadruk op dat men, wanneer er een hongersituatie ontstaat bij lage suiker, men de dok ter moet raadplegen. Over het vrij fruit eten zei hij dat fruit op zich zelf goed is, maar dal het niet be schouwd mag worden als een on schadelijk vervangingsmiddel. Wil men fruit eten, dan moet er iets an ders voor wijken. Equivalentielijsten hiervoor, om het ene in het andere om te rekenen, zijn bij de N.V.S. verkrijgbaar. Injckties of tabletten Een ander belangrijk onderwerp is: waarom moet de één injekties krijgen cn een ander alleen maar een tablet? Spreker deelde de pa tiënten in een overzichtelijk schema in: Zo zijn er kinderdiabetes, jeugddiabetes (15-24). volwassen diabetes (-65 jaar) en ouderdoms- diabetes („slijtage diabetes"). „Ta bletten gebruiken alleen diegenen die nog over een kleine eigen insuli- r.eproduktie beschikken. Jonge men sen moeten daarentegen zelf prik ken. Een nadeel van de „tabletten- slikker" is dat eens zijn eigen kleine insulinefabrikagc* op kan houden, waarna men dan (och nog op injek ties over moet gaan. Veel misver standen bestaan er op dit gebied, cn veel verkeerde informatie wordt hieromtrent verstrekt. Spreker ging hok nog dieper op de soorten insu- lines in. Ook besteedde hij veel aan dacht aan het feit, dat men ook wel eens een tc hoog suikerpercentagc kan hebben, hetgeen tot een „koma" kan leiden, waarvan hij de ver schijnselen besprak. Als dank voor zijn causerie ontving de heer Van den Hoorn een boekebon. De heer Joh. de Koning wilde, meer specialisatie, de vereniging koopt diverse artikelen in, die niet al te vlot van de hand gaan, omdat ze eigenlijk tot een vreemde bran che behoren. Ook vroeg de heer De Koning naar het bijschrijven van de ledenboekjes. Geinformeerd zal worden wie van de leden interesse heeft voor mijn- Een kijkje in de verwarmde kassen BRUINISSE. 16-3. Wie een bezoek brengt aan de verwarmde kassen (warenhuizen) van de firma C. Kik en Zonen, komt terecht in een plan- tenweelde waar de bijen gonzen en hun nuttig werk doen in het bestui ven van de aardbeiplantcn. De rijpe vruchten beginnen te komen, van daag (dinsdag) worden de eerste aardbeien als eerste in Nederland weer geveild. BURGH, 12-3. Vrijdagavond kwa men een 20-ta£ vogelhouders bijeen in de Koebel te Burgh om tc trach ten een vei eniging op te richten. Me de aanwezig was de heer A. v. Hoorn uit Goes, afgevaardigde van de Pro vinciale Commissie. De heer Van Hoorn gaf een zeer uitvoerige toelichting over de gang van zaken in een dergelijke vereni ging. Ook de kosten voor de vereni ging. indien deze zich aansluit bij de landelijke bond, werden uit de doeken gedaan. De aanwezigen gin gen daarop na een lange discussie, akkoord met een contributie van f 6 per kwartaal, waarbij elk lid maandelijks het boekje .Vogelvriend' ontvangt. Een ieder die woonachtig is in Wes- terschouwen en zijn vogels in een eigen volière bij huis heeft, kan lid van de verengiing worden. Tot nu toe gaven zich 23 inwoners van Wes- terschouwen op, terwijl tevens enige donateurs a f 5 per jaar genoteerd konden worden. Getracht zal worden om nog dit jaar een vogeltentoonstelling te or ganiseren. Na een korte bespreking werd besloten de naam „De Schouw se Zanger" te gaan voeren. Het bestuur werd als volgt samen- gesteald: A. H. van Twist, Burgh, voorzitter; L. Kik, Haamstede, secre taris; J. Straaijer, Haamstede, pen ningmeester; P. Rieteco, Renesse en PARIJS. De piloten en de drie Franse luchtvaartmaatschappijen die al ruim drie weken in conflict zijn, hebben maandagavond hun onder handelingen hervat. Een woordvoer der van de Air France deelde mee, dat een oplossing is gevonden. ZIERIKZEE, 15-3. Maandagavond vond in hotel Concordia te Zierikzee de algemene ledenvergadering van de V.V.V. Zierikzee plaats onder vooizitterschap van de heer J. Ar kenbout. De jaarverslagen van de secretaris cn de penningmeester werden goed bevonden. De begroting voor 1971 is geraamd op f 13.893,00. Het begro tingstekort bedraagt f 1384,Aftre denden bij de bestuursverkiezing waren de heren F. de Jager. B. v. d. Lelie en A. Bakker (niet herkiesbaar) Als nieuwe kandidaten hadden zich opgegeven de heren P. van Geesber- gen. J. G. L. Jebbink en G. A. M. Verhoeven. Na de uitslag van de stemming bleken de heren De Ja ger. Van der Lelie, Van Gcesbergen cn Jebbink als nieuwe bestuursleden gekozen te zijn. De heer Arkenbout had besloten, na 4 jaar de funktre van voorzitter tekleed te hebben, af te treden. Een nieuwe voorzitter kon nog niet ge kozen worden bij gebrek aan kandi- draad om dat dan bij een behoor lijke hoeveelheid goedkoop te kun nen inkopen. Verder werd besloten de Coöp. Ver. tot exploitatie van de bank- stelling op te heffen en de bankstel- ling over te nemen. De bestuursleden de heren D. van den Berg, H. Hoogerheide en M. Ver- spoar werden herkozen. En nog steeds begrijpt men in vak kringen niet, hoe het komt dat de firma Kik nu al voor het vijfde of zesde jaar, als eerste aan de markt weet te komen, de collega's minstens veertien dagen achter zich latend. Overigens is de aanslag der aardbei- planten wat minder, als gevolg van de weinige zon, der laatste maanden. Daarom is men dit jaar ook enkele dagen later dan vorig jaar. In een andere kas, hangen de kom kommers te rijpen en worden regel matig geplukt, terwijl de sla al enke le weken geleden is geveild. C. Boot, Renesse, leden. Bij de rond vraag werden nog diverse zaken be handeld en een ieder werd gevraagd zoveel mogelijk leden te winnen. Met een dankwoord aan de heer Van Hoorn besloot de voorzitter de ver gadering. Granaat doodt Arabische kinderen GAZA, 15-3. Twee Arabische kin deren werden gedood toen een on bekende een granaat binnenwierp in een huis in de wijk Jorno van Gaza. Een andere granaat ontplofte achter een Israëlisch voertuig in de buurt van het vluchtelingenkamp Gegeliya in Gaza. Hier werd niemand gewond. Een groot aantal personen is voor ondervraging gearresteerd. Russische jongeren in Nederland SCHIPHOL, 15-3. Een groep Rus- sische jongeren tussen de 20 en 30 jaar, die volgens eigen verklaring de helft van de totale reiskosten zelf hebben betaald, terwijl de andere helft voor rekening is gekomen van het Russische staatsbureau Sputnik, is maandagochtend op de terugreis naar Moskou per K.L.M. uit Zuid- Amerika op Schiphol aangekomen. Het is de eerste van vermoedelijk minstens vijf groepen die dit jaar door Sputnik voor een vakantiereis van drie weken naar Zuid-Amerika wordt gezonden via Nederland. Op de terugreis blijft de groep, die uit achttien heren en twee dames be staat, vier dagen in ons land. daten. Een tussenvoorstel werd aan genomen de heren De Jager en Van den Doel tijdens de vakature de lei ding te geven. In een binnenkort te houden vergadering hoopt men de nieuwe voorzitter te kunnen kiezen terwijl dan ook de plannen voor deze zomer besproken zullen worden. Het gemeentebestuur had bericht gege ven van haar afwezigheid door drukke werkzaamheden, maar wet houder C. Linders had toch nog tijd kunnen vinden een deel van de ver gadering bij te wonen, waarvoor het bestuur hem haar dank overbracht. De rondvraag Tijdens de rondvraag kwamen ver schillende vragen aan de orde o.a. hoe groot het percentage midden standers is dat geen lid van de V.V.V. is. Dit percentage bleek zeer klein tc zijn. Medegedeeld kon wor den dat V.V.V. Zierikzee een beroep heeft gedaan op de bedrijven die se cundair belang bij het toerisme heb ben. Tevens kwam de reeds veel be sproken kwestie rond het al of niet VERONA, 15-3. Het Eerste Ka merlid ir. H. Baas (VVD) heeft, na mens de Landbouwcommissie van het Europese parlement, een drin gend beroep op de boeren in de E.E.G. gedaan, ertoe bij te dragen de gemeenschappelijke landbouwpoli tiek tot een succes te maken, en scherpe kritiek geleverd op de tus senhandel. „In meerdere Janden van de ge meenschap is de weg van de produ cent naar de consument le lang, te kostbaar en te gecompliceerd", al dus ir. Baas, die sprak bij de ope ning van de jaarlijkse landbouw tentoonstelling in de Italiaanse stad Verona. Bij een effcient werkend distributiesysteem kan de prijs lager en de kwaliteit beter zijn. Meerjarenplan voor openluchtrecreatie DEN HAAG, 15-3. De ministerraad is akkoord gegaan met een meerja renplan voor het regeringsbeleid op het terrein van de openluchtrecre atie. Het eerste plan heeft betrek king op de jaren 1971 tot en met 1975. Het is de bedoeling .aldus minister president P. S. J. de Jong, het plan elk jaar bij le stellen. Rel floor Zuiflmolukse jongeren in Maarssen MAARSSEN. 15-3. Een groep jon geren heeft te Maarssen voor een rel gezorgd toen zij niet werd toege laten in een dancing. De groep van zeS man, allen Zudimolukkers kwam met een auto waarin een aantal kle wangs, messen, stenen en stukken beton en een alarmpistool werd aan getroffen. De ruilen van de dancing werden met de klewangs bewerkt. Nadat politieversterking was gearri veerd werd een jacht op de Zuidmo- lukkers geopend, waaraan ook werd deelgenomen door de bewoners van Maarssen. Acht jongelui zijn aange houden, waarvan er vijf na verhoor naar huis konden gaan. ZIERIKZEE Promotie drs. J. van den Doel Ter verkrijging van de graad van doctor in de economische weten schappen aan de Nederlandse Econo mische Hogeschool te Rotterdam zal onze oud-stadgenoot drs. J. van den Doel op donderdag 18 maart a.s. zijn verschenen proefschrift: „Konver- gentie en Evolutie" verdedigen, op gezag van de rector magnificus prof. H. W. Lambers. De heer Van den Doel, afkomstig van hier, studeerde aan het prof. Zeeman-lyceum (gymnasium-B) te Zierikzee en daarna economie aan de V.U. te Amsterdam. Hij was verbonden als docent economi sche politiek aan de gemeentelijke universiteit in de hoofdstad en werd in 1967 gekozen als lid van de Twee de Kamer voor de P.v.d.A. Drs. Van den Doel heeft aan zijn proefschrift een twaalftal stellingen toegevoegd. Sclieepvaartberichlen Acmaea, 11-3 te Stavanger. Camitia, 16-3 te'Valparaiso verwacht Calamares, 12-3 Straat van Gibraltar Diloma, 22-3 te Tabangao verwacht. Gulfswede. 11-3 vertrek Escravos naar Guldhaven. Ganymedes, 12-3 van Santo Domingo naar Kingston. Kara, 11-3 te Tripoli/Lybië. Kenia, 21-3 te Bukom verwacht. Mississippilloyd. 12-3 100 m. n.n.o. Miami. Tara, 12-3 710 m. n.n.o. Fernando Noronha, Vlieland, 12-3 verw. Curacao. .Zafra, 9-3 te Kharg eil. FORT BENNING. De openbare aanklager in het krijgsraadproces te gen de 27-jarige Amerikaanse luite nant William Calley heeft de dood straf geëist. verdwijnen van de muziektent op het Havenplein ter sprake. Hel be stuur schaarde zich achter het plan de muziektent te behouden. De heer Linders kon namens het gemeente bestuur mededelen dat er van ge meentewege nog geen besluit is ge nomen in deze zaak. Wel moet men niet vergeten dat de muziektent geen cultuurmonument is en dat hij niet meer wordt gebruikt voor het dool waarvoor hij gebouwd Is. aldus dc heer Linders. Aan het slot van deze vergadering sprak de heer J. de Loozc namens do leden een woord van dank tot de scheidende voorzitter. Ook een bestuurslid dankte de heer Arkenbout voor het vele werk dat hij verrichtte in het belang van de V.V.V. Vier jaar geleden kreeg de heer Arkenbout de opdracht een goed bestuur te vormen, de relaties op te voeren en nieuwe leden te wer ven hetgeen gelukte. Ook de ver houding met het gemeentebestuur is goed cn de vereniging is weer aktief. Men hoopte over enkele ja ren weer een beroep op de heer Ar kenbout te mogen doen voor een funklie in de V.V.V. Zierikzee. Dinsdag 16 maait Zierikzee Beurs, 7.30 uur, optreden folkloristi sche groep Markelo. Verenigingsgebouw, 7.30 uur, Rode Kruiskorps. Haamstede Geref. kerk, 7.45 uur. vergadering afdeling Haamstede N.C.V.B. Brouwershaven Jeugdgebouw, 8 uur, afdeling Platte landsvrouwenbond. Sirjansland Verenigingsgebouw, ledenvergade ring diploma-uitreiking afd. Duive- land Veilig Verkeer. Woensdag 17 maart Zierikzee Hervormd verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardensociëleil N.C.V.B. Huis van Nassau, 8 uur, jaarverga dering VARA-afdeling Zierikzee, (spreker de heer J. Pop). Herv. verenigingsgebouw, 8 uur, ver gadering afdeling Zierikzee N.C.V.B. Kerkwerve Verenigingsgebouw, 7.45 uur, verga dering N.C.V.B. Renesse Motel „De Zeeuwse Stromen", ver gadering Vereniging van Onderwij zers en Onderwijzeressen op Schou wen-Duiveland. Donderdag 18 maart Noordgouwe Hotel v. d. Weijde, voorlichtings avond Ned. Hartstichting. Renesse Dorpshuis, 7.30 uur, ledenvergade ring Coöp. Boerenleenbank „Schou wen". Oosterland Herv. Verenigingsgebouw, 7.30 uur, alg. ledenvergadering Chr. kleuter school. Bruinisse Herv. Verenigingsgebouw, N.C.V.B.- afdeling. Vrijdag 19 maart Zierikzee Mondragon, clubavond Delta-Foto. Hervormd verenigingsgebouw, 8 uur, Stichting Amstel Toneel, „Het sein staat op moord', (Z.V.U.). „De Kluut", 8 uur, C.J.P. en P.J.Z. Burgh Openbare lagere school, 8 uur, leden vergadering Strandreddingsbrigade „Westerschouwen". Westerschouwen Het Wapen van Burgh, 7.30 uur, uit voering kinderkoor Westelijk Schou wen. Renesse Dorpshuis, 8 uur, afdeling Noord- welle e.o., Platlelandsvrouwenbond. Maandag 22 maart Ouwerkerk Dorpshuis, 7.30 uur, afd. Duiveland Plattelandsvrouwenbond. Vrijdag 26 maart Burgh-Haamstede Hotel R.T.M.-Station, 8 uur, Oranje vereniging Burgh-Haamstede. Met kunstgebitten is er altijd wat, althans kan er altijd wel wat zijn en dat klinkt al heel anders. Nieuw is het verschijnsel, dat algemeen men selijk gebittenrisiko zit vast gekitaan de „uitzwervende symboliek" van onze (vermeende) welvaartsmaat schappij. S-eilandman lreeft daaruit ai dc conclusie getrokken, dat hij - als hij ooit toekomen zou aan kunst bijtertjes - nimmer de Canarische eilanden zal bezoeken. In dit verband zijn vier jongelui - om precies te zijn twee echtparen uit het Schouwse - schepen op het strand, die, gelijk het spreekwoord tril. bakens i?i zee zijn. Terwijl het viertal rondbuitelde in dp (hoge) golven van een Canarisch strand, tverd één der mannen ge pakt door een kanjer van een golf, die hem vloerde, onder water druk te en eerst na enkele ogenblikken weer terug gaf aan de frisse lucht. De jongeman was een bovengebit armer geworden. Gesneuveld in dit exotische water, meegevoerd door het water en het stroelende zand. Met steun van de dames en met steun van de vriend is een kolossale duik- en zoekparlij ingezet om de voorgebakken ivoren glimmertjes weer te pakken te krijgen, maar zo iets kan men aan een Canarisch strand wel vergeten. De jongelui zijn thuisgekomen, fit hoor en bruin gebrand ook; gewoon afstekertjes tegenover ons bleke Schouwse wintervel, maar 't slacht offer zat ivel met een halve mum melmond. Nu even opgelet vriendenhij stel de zich in verbinding met „de ver zekering" en - aanhoort het wonder - daar riepen ze: „ja, dal kennen we". De hoge, uitheemse golven nemen blijkbaar dus meer Nederlandse kunstgebitten mee, maar - één troost - de verzekering dekt de schade. Uit de omgeving zijn ook meldin gen gekomen van verdwenen tan den in de golven van verre oceanen cn alles wijst dus op een probleem. Dachten velen daar ooit eens even - voortgestuwd op de golven van onze (kenterende?) welvaart zorgeloos in Teneriffe te kunnen relaxen en ko men met een lege mond terug. Een probleem vrienden., als gezegd. maar als het daar nu eens bij bleef.' SCHIER EILANDMAN. Afdeling Schouwen-Duiveland Ver. van Suikerzieken Causerie over gedragspatroon van de diabeet UTRECHT, 15-3. Het provinciaal bestuur van Utrecht heeft ter voorbereiding van het streekplan Midden- en Zuid-oost-Utrecht een voor Nederland unieke inspraakprocedure ontworpen. Deze week wordt in het hele streekplangebied in een oplage van 135.000 exemplaren huis-aan-huis een acht pagina's tellende krant be zorgd die de toepasselijke naam „inspraak" draagt. In een moderne lay-out en rijk geïllustreerd zet het provinciaal bestuur uiteen aan welke ontwikkelingen binnen het streekplangebied wordt gedacht. In het gebied zijn ondermeer de gemeenten Utrecht, Vreeswijk en Jutphaas (het toekomstige Nieuwegein) en Houten gelegen. Tot het jaar 2000 zal de bevolking van de provincie Utrecht groeien tot 1,25 miljoen. Dat betekent dat voor 400.000 mensen plaats moet worden gemaakt. Ongeveer een kwart miljoen mensen zullen binnen de provincie kunnen worden opgevangen. De over loop, zo'n 150.000 mensen, zal in de toekomst in Zuidelijk-FIevoland een huis moeten vinden. Houten, thans 7000 inwoners tellend, moet uitgroeien tot 100.000, Nieuwegein tot 50.000 personen. Gedeputeerde mr. W. R. van der Sluis zei op een persconferentie maandag in Utrecht, dat het streekplan beslist nog niet in kannen en kruiken is. Vandaar dat dc inspraak van de bevolking van reële betekenis is. Afscheid werd genomen van <le heer J. Arkenbout Oprichtingsvergadering „De Schouwse Zanger' i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2