DE ZIERIKZEESCHE COURANT Recreatie en middenstand Bruinisse Soc.-democraten behouden krappe meerderheid in West-Berlijn Sneeuwstorm over Turkije Oproep van paus Paulus Grossier beroofd van 14.000 gulden Thieu zit met binnenlandse problemen j)rje doden bij brand in Groningen Verkiezingen voor Franse gemeenteraden brengen weinig verandering Dol geworden monteur schiet met jacht geweer vijf familieleden dood Ontvoerd Frans meisje na betaling van losprijs weer ongedeerd terug ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 15 maart 1971 127ste jaargang Nr. 20842 WAARIN OPGENOMEN 1797- 1889 REOAKTie EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v-'h lakenman Ochtman, Zierikïee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 10,25; per maand 3,45; per jaar 41,Losse nummers 25 cent - Verschijnt maandag .dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 20 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) 2,25. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. In dit nummer: WEST-BERLIJN, 14-3. De Sociaal- Democraten in West-Berlijn hebben zondag onder burgemeester Klaus Schütz een krappe absolute meer derheid in het stadsparlement be houden. Hun stemmenpercentage was 5,5 minder dan in 1967. De Christen-De mocraten gingen 5,3 procent vooruit terwijl de liberalen 1,4 procent winst boekten, aldus de voorlopige eind uitslag'. De communistische partij - de „So cialistische Eenheidspartij West-Ber lijn" (S.E.W.) - kreeg wat meer stem men, maar bleef ruim onder de drempel van vijf procent, evenals de linkse „Actiegroep van Onafhanke lijke Duitsers" (A.U.D.). De 45-jarige Schiitz werd in zijn district Neukoelln herkozen. Hij be treurde het stemmenverlies voor zijn partij, doch vond dat de S.P.D. haar doel had bereikt. Hij verklaarde zich bereid een volgende ambtstermijn van vier jaar te aanvaarden, als de partij hem daarvoor zou aanwijzen. „De vogel heeft enige veren verloren maar hij vliegt nog", aldus het oor deel van een van zijn naaste mede werkers. Einduitslag Volgens de voorlopige einduitslag waren de percentages als volgt: So- ANKARA, 14-3. In een sneeuw storm die gedurende het weekeinde in het gebied van Konya, op circa 230 km. ten zuiden van de Turkse hofodstad Ankara woedde, zijn tot dusver dertien mensen doorgevroren. In deze streek van midden-Anatolië werden windsnelheden tot 100 km. per uur gemeten. VATICAANSTAD, 14-3. Paus Pau lus heeft zondag de internationale organisaties en verantwoordelijke staatslieden opgeroepen alles te doen wat Zuid-oost-Azië en het Midden oosten eindelijk de vrede kan her geven. Tegenover de gewelddaden, het lijden en de gevaren in deze gebie den kan ik niet onverschillig blijven en zwijgen, aldus de paus, die een menigte op het St.-Pietersplein toe sprak. Koeien vergiftigd COTHEN, 14-3. De veestapel van de heer N. van Rijn uit Cothen is zondag op trieste wijze gehalveerd. Zeven van zijn veertien koeien lagen dood in de wei. Vermoedelijk is het eten van een sparreboom, die in een sloot lag, oorzaak van de dood. De schade wordt geschat op 8500 gulden. Het kinderkoor „Westelijk Schou wen" gaf een voortreffelijke uitvoe ring van de kinderoperette „De prins van Sint". Het koor hier op de plan ken. Men zie ook elders in dit num- FotoZierizeesche Nieuwsbode). ciaal-Democraten 50,4 procent (in 1967 56,9); Christen-Democraten 38,2 procent (32,9); liberalen 8,5 procent (7,1); S.E.W. 2,3 procent (2,0); A.U.D. 0,6 procent (1.1). De 1,7 miljoen stemgerechtigden moesten behalve de 133 afgevaardig den in het stadsparlement ook de vertegenwoordigers van West-Ber lijn in de Westduitse Bondsdag kie zen. Van de z\jde van de christen-de- mociaten werd het stemmenverlies van de S.P.D. als een afkeuring van de politiek van bondskanselier Brandt tegenover Oost-Europa. Met woordvoerders van de S.P.D. en van de liberalen waren de christen-de mocraten het er over eens, dat het een gelukkige ontwikkeling was dat de S.E.W. niet veel aanhang heelt gekregen. DEN HAAG. 13-3. De 46-jarige heer J. G. de Bruyn uit Waddinx- veen is beroofd van een koffertje met bankpapier ter waarde van om streeks 14.000 gulden. Toen de heer De Bruyn om tien uur 's avonds zijn grossierderij in levensmiddelen aan de Uilebomen in Den Haag wilde afsluiten, werd hij van achteren door twee jongeman nen van omstreeks 20 jaar aangeval len, die hem met een hard voorwerp een klap op het achterhoofd toe brachten. Hoewel hij een bloedende wond opliep, bleef de grossier bij be wustzijn en verdedigde hij zijn kof fertje met kostbare inhoud. Tijdens de worsteling brak evenwel het handvat van het koffertje, waarvan de overvallers zich toen meester wisten te mak;en. Zij verdwenen in het duister. De haviken in Saigon SAIGON, 13-3. De interventie van het Zuidvietnamese leger, eerst in Cambodja en later in Laos en de dreigementen van Saigon eenzelfde stap te doen ten aanzien van Noord- Vietnam moeten niet alleen in het kader van de Vietnamisering van de oorlog. Ze hebben ook voornamelijk voor president Thieu een belangrijke be tekenis voor zijn binnenlandse po litiek. In september van dit jaar vinden in Zuid-Vietnam namelijk presidentsverkiezingen plaats. Theu probeert zich natuurlijk van een zo groot mogelijk kiezerscorps te verzekeren en hij weet dat hij voor zijn herverkiezing vooral' de steun nodig heeft van het leger - de militante generaals en officieren - en van andere extreemrechtse groe peringen die vroeger loyaal stonden tegenover het nationalistische re giem van president Ngo Dinh Diem. Al deze belangengroepen eisen een harde koers zonder compromissen ten opzichte van de communisten. Vooral de leiding van de strijd krachten verwacht van de presi dent dat hij hun de gelegenheid geeft „militaire successen" te beha len. Thieu zal daarom, of hij wil of niet, de haviken moeten ondersteu nen als hij in september van hun stem verzekerd wil zijn. PARIJS, 14-3. De eerste ronde in de Franse gemeenteraadsverkiezin gen heeft, afgaande op de eerste re sultaten, weinig veranderingen in de bestaande verhoudingen gebracht. Premier Jacques Chaban-Delmas, minister van binnenlandse zaken Raymond Marcellin en zijn collega van financiën Valery Giscard d' Es- taing behoorden tot degenen die werden herkozen als burgemeester, evenals de linkse leider Francois Mitterand en de centrumleider Jean Lecanuet. In plaatsen waar zondag geen en kele partij of coalitie een absolute meerderheid behaalde, wordt vol gende week zondag weer gestemd. Dan is een eenvoudige meerderheid voldoende. VALENCIENNES, 15-3. Een dol geworden monteur in Valenciennes, Albert Lefebvre, heeft zondagavond vijf familieleden met een karabijn en een jachtgeweer doodgeschoten. De 32-jarige Lafebvre, een vrijge zel, schoot eerst zijn broer en schoonzus dood, de 39-jarige Alphon- se en de 35-jarige Marie, daarna zijn jongere zusje met haar man, de 17- jarige Therese en de 20-jarige Edou- ard Cherubin, en daarna de 19-jari- ge Antonio Cericola, gehuwd met een jonge vrouw uit zijn familie. Twee kinderen werden door loden kogeltjes uit het jachtgeweer niet ernstig gewond. Zonder het moedige optreden van een advocaat, die de aandacht van de moordenaar afleidde, zou het aantal slachtoffers nog hoger geweest zijn. Bij onderzoek bleek dat de moorde naar een grote hoeveelheid munitie in zijn kamer had. Brandweer stond voor hopeloze taak GRONINGEN. 13-3. Bij een brand in een woning aan de Van Sijsen- straat te Groningen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag drie mensen om het leven gekomen. De Groningse Dierenbescherming protesteert tegen slachting van baby-zeehonden DEN HAAG, 13-3. De Wereldfede- ratie tot Bescherming van Dieren en de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren hebben bij de Canadese regering in een telegram „zeer sterk geprotesteerd" tegen de slachting van baby-zeehonden. De beide organisaties zeggen zeer geschokt te zijn door de brute wijze van doden, zoals dat op dit moment gebeurt. Zij vragen „deze moordda dige activiteiten te stoppen". Syrië heeft nieuwe president DAMASCUS. 13-3. Na elf geweld dadige machtswisselingen en vier mislukte staatsgrepen in eenentwin tig jaar tijds - waarschijnlijk een „wereldrecord" - heeft Syrië sinds vrijdag een door het volkgekozen president: luitenant-generaal Hafez Al-Assad. Hij werd bij een referen dum met vrijwel algemene stemmen gekozen. Een echte democratische verkiezing was het echter niet. Hel volk had hem als enige kandidaat gepresenteerd gekregen. Auto in slip Dode en drie gewonden SOMEREN, 14-3. Zondagmiddag omstreeks half vijf is op de Kanaal- dijk in Someren een personenauto door onopgehelderde oorzaak van de weg geraakt en in een links daarvan gelegen sloot terecht gekomen. De 50-jarige religieuze Joh. Cooken, af komstig uit een klooster in Asten, die naast de bestuurster zat. werd op slag gedood. Van de vier overige in zittenden, eveneens nonnen, werden er drie min of meer zwaar gewond. Zij werden opgenomen in een zie kenhuis in Helmond. Vermoed wordt dat de bestuurster de macht over haar stuur had verloren. politie deelde mee, dat de slachtof fers zijn de 53-jarige handelaar in olie en gas B. Borgman, zijn vrouw en een 11-jarige kleindochter, die bij dit gezin inwoonde. De schade be loopt in de tienduizenden guldens. De brand in de Groningse woning brak uit omstreeks twee uur, nadat even tevorerj. omwonenden waren opgeschrikt door een enorme knal. De politie vermoedt dal in ae woning een fles gas is geëxplodeerd. De wo ning stond kort daarop al in lichter laaie en de snel met groot materieel uitgerukte brandweer stond voor een hopeloze taak. De hoekwoning be stond uit een winkel met daarboven een woonhuis. Ook een naastgelegen pand werd een prooi der vlammen. De bewoners hiervan konden zich echter via een gordijn naar beneden laten zakken en ontsnapten zodoende aan de vuurdood. Ook deze woning brandde geheel uit. Een ton buit bij twee inbraken AMSTERDAM, 13-3. Twee inbra- ken in de P. C. Hooftstraat in Am sterdam hebben de daders een buit ter waarde van een ton opgeleverd. Bij een bontzaak verdween voor f 80.000 aan bontjassen, terwijl bij een juwelier voor f 20.000 aan gou den x'ingen, kettingen, broches en horloges werd ontvreemd. Vijf-en-twintigste poliogeval in Staphorst STAPHORST, 14-3. In Staphrost is zondag opnieuw een geval van polio geconstateerd, ditmaal bij een jon getje van twee jaar. Bij het kindje, dat in een ziekenhuis is opgenomen, doen zich geen verlammingsver schijnselen voor. Dit is het 25e geval sinds het uitbreken van de epidemie. Europese boterberg is nu weggesmolten BRUSSEL, 13-3. De Europese Com missi e in Brussel heeft besloten de subsidies die bestonden op de export naar niet E.E.G.-landen van boter op te heffen. Deze exportsubsidie is overbodig geworden omdat de Europese boter berg in feite niet meer bestaat. De voorraad boter, opgeslagen in koel huizen van de Euromarktlanden, be draagt momenteel 35.000 ton en dat wordt gezien als een normale voor raad. PARIJS, 13-3, Een 20-jarig meisje dal maandag in Parijs was ontvoerd, is vrijdagavond laat \r(jgclaten, na dat tiaar vader .president-directeur van het Franse filiaal van „British Petroleum", een losprijs van een half miljoen francs (circa 330.000 gulden) had betaald. Ongedeerd maar tamelijk vermoeid arriveerde Elisabeth Chenevier mei een taxi bij de riante woning van haar ouders in do Parijse voorstad Chatou, waar zich al een leger van FRANKFORT AAN DE MAIN. - De kanselier van de Bondsrepubliek Duitsland Willy Brandt, was de meest prominente gast onder de meer dan 2.000 persoonlijkheden uit het openbare leven, politicif kunstenaars en sportmensen, die voor het „Bal van de Sport 1971" in de Eeuwhal naar Frankfort aan de Main waren gekomen. De opbrengst van de ma- nifestatiae bedroeg 70.000 mark. De foto toont de Bondskanselier in ge sprek mei de wereldberoemde so praan Anneliese Rothenberger. Dit nummer bestaat uit 6 pagina's De geschiedenis is niet nut- tig omdat men er het verleden, f maar omdat men er de toe- komst uit leert. t verslaggevers en persfotografen had verzameld. Door hen omstuwd viel zij haar ouders in de armen. De pu bliciteitsmedia hadden tot dat mo ment op last van de politic over de ontvoering gezwegen, om het leven van het meisje niet in gevaar te brengen. Elisabeth was maandagavond ont voerd toen zij naar huis terugkeerde van een koorrepetitie in het katho lieke instituut in het Qiiartier Latin, waar zij psychologie studeert. Verwachting tot dinsdagavond: Wisselend bewolkt Wisselend bewolkt met plaatselijk enkele buien; overwegend matige wind uit zuid tot zuidwest; mini mumtemperaturen omstreeks 3, ma xima ongeveer 7 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 2 tot 7. Min.-temperaturen: omstreeks nor maal. Max.-temporaturen: 1 tot 5 graden onder normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 16 maart 5.36 v.m. 17.53 n.m. BROUWERSHAVEN 16 maart 5.24 v.m. 17.35 n.m. Doodtij: 22 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 15-3. Het K.N.M.I deelt mede: In de nacht van zondag op maandag trok een frontale zone met enige regen van zuidwest naar noord oost over het land. Achter het front werd onstabiel opgebouwde koudere lucht aangevoerd. Deze aanvoer zal in het komende etmaal aanhouden, daar een lagedrukgebied boven de Noordzee en de Britse eilanden ook morgen de luchtstroming in onze omgeving zal bepalen. Trogvormige storingen kunnen van tijd tot tijd de buiigheid verhogen, terwijl de tem peratuur iets lager zal worden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 1