ABN Spaarbiljet 1971/76 Algemene Bank Nederland f 100,- groeit naar f 150,- Oosterlands Oranjevereniging zal liet anders doen voor de jeugd in vijfjaar en zeven maanden. STREEKNIEUWS ARAM EN DE GULDEN STEEN Advertentie Afgelopen jaar 1970 OOSTERLAND. 9-2. Dinsdag j.t. hield de plaatselijke Oranjevereni ging de jaarvergadering in het café- ,.De Pleisterplaats" onder voor zitterschap van de heei'N Matth. Steenpoorte Lz., waarvoor van de zyde der ongeveer 100 leden weinig belangstelling bestond. De voorzit ter heette de aanwezigen welkom, inzonderheid de heer D. P. van dei- Werf, voorzitter van de muziekvere niging „Oosterlands Fanfare" en de heer P. T. Bolkenbaas, hoofd van de openbare basisschool. De voorzitter wees in zijn openingswoord nog te ging in het afgelopen jaar, die alle tot een succes uitgroeiden. Inzonderheid onderstreepte hij het geslaagde bevrijdingsfeest op 5 mei, waarbij de optocht een onverdeeld succes was geworden. Trouwens ook de bejaax-denmid(iag, onder het mot to: „Breng eens een zonnetje", was zó goed geslaagd, dat de medewer kenden later verzocht werden het programma nog op verschillende plaatsen te herhalen. Op 2 mei was er een oriëntatierit gehouden voor auto's en op 24 juni de bejaardenreis naar de Biesbos. De voorzitter was dankbaar dat bij al deze activiteiten er altijd een beroep kon worden ge daan op de muziekvereniging. Ten slotte hoopte hij dat ook dit jaar de vereniging weer actief zal zijn bij de verschillende gelegenheden, zij het dan op soberder wijze als vorig jaar. De penningmeester, de heer C. J. de Later gaf een overzicht van de kas middelen, zowel van de vereniging, alsook van de z.g. „bejaardenkas", Beiden lieten een bevredigend batig saldo zien. De heren Matth. Bal Pz. en L. de Jong hadden de bescheiden gecontroleerd en in orde bevonden, waarvoor de voorzitter een dank woord bracht aan de penningmeester en hem décharge verleende. Bij de bestuursverkiezingen, die hierna volgden, werden de aftredende be stuursleden, de hern J. P. Boogert en C. J. de Later, bij akklamatie herko zen. Komende aktiviteiten Hierna volgde een uitgebreide be spreking betreffende de komende ak tiviteiten van de vereniging bij ge legenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin, enz. Dit jaar wil men de verschillende aangelegenhe den maar sober vieren en in hoofd zaak de schoolkinderen hierin be trekken, b.v. met tractaties enz. Om nu echter weer met dat oude stok paardje van kinderspelen, zoals hin derniskruipen, zakjelopen e.d. aan te komen wil er bij de aanwezige niet in. De gedachten gaan ditmaal een andere richting uit. De heer Mach. SPORT MICROKORFBAL NOAD II atlsp.—WIK II adsp. 5—0 De NOAD-adspiranten waren in de gymnastiekzaal te Haamstede in goede vorm en scoox-den tegen V/IK uit Kerkwerve vijf maal. Reeds na 5 minuten spelen werd het door Ed dy Kiesenberg 1-0 en met deze stand brak ook de rust aan. In de tweede helft was het weer Eddy Kiesenberg, die nu met een afstandsschot de voorsprong tot 2-0 wist te vergro ten. Uit een doorloopbal van Bart Helbers werd het al spoedig daarna 3-0 - Jolanda Giesbergs zorgde er voor, dat de blauw-witten de zege niet meer konden ontgaan (4-0). Vlak voor het eindsignaal was het tenslotte Nelleke Schot, die nogmaals tot een doelpunt voor NOAD kwam, zodat met 5-0 het einde kwam.. VOLLEYBAL Dames: D.S. IIIntermezzo V 03 Het tweede damesteam van Delta- sport heeft het er in de thuiswed strijd tegen Intermezzo V uil Mid- delharnis lelijk bij iaten zitten. In de eerste set kwam de thuisclub er vrijwel helemaal niet aan te pas. De overwinning ging naar Intermezzo met niet minder dan 15-0. De twee de set ging wat beter bij Deltasport, al ging de winst met klein verschil toch naar Intermezzo (15-13). De derde set ging voor de Zierikzeese dames verloren met 15-12. Eindstand 3-0 in 't. voordeel van Intermezzo. Heren: MEVO—D.S. 0—3 De heren van Deltasport hebben op hun stadgenoten MEVO een mooie 3-0 overwinning geboekt. Del tasport maakte een goede start en MEVO had weinig verweer legen het felle aanvalsspel. wat voor Delta sport een eerste setwinst opleverde van 15-4. In de tweede set gaf ME VO meer tegenspel, maar toch ging de winst weer naar Deltasport (IS IS). De laatste set werd zelfs een volkomen Deltasport-aangelegen- heid: een 15-4 overwinning. Eind stand 3-0 in het. voordeel van Delta sport, waarmee de heren weer een stapje dichter bij het kampioen schap zijn gekomen. Standen volleybal, afdeling Gre- velingen. bijgewerkt tot en met 28 februari 1.97 J. Dames: 1. Deltas port I 18-32: 2. MEVO 1 17-31 3. Sparta I 17-29; 4. Sparla ff 17-23; Intc mezzo IV 18-21: 6. Cluzona 18-13: 7. Intermezzo VI 17- 12: 8. Westrak 18-12. 9. Intermezzo V 15-10; 10. Intermezzo III 17-10: 11. Deltasport II 18-8: 12. MEVO If 16-5. Heren: 1. Deltasport 14-25; 2. Intermezzo II 14-21; 3. MEVO 16-19: Westrak 14-15; 5. Cluzona 15-14: 6. Intermez zo HI 13-7; 7. Sparta II 16-1. SCHAKEN S.\. T.O.G. - lli'iiin Hieronder volgen de uitslagen van de Jeugdcoinpelitic van de Schaak- Dalebout had zijn voelhoorns eens uitgestoken om te komen tot een prettige en leerzame middag voor de schoolgaande kinderen, in de „Con- ferentiekamer". De heer H. Borgwart wilde komen met verschillende attri buten, zoals een poppentheater, kin derliedjes, die kunnen worden mee gezongen met gitaarbegeleiding. Over het algemeen was men ingeno men met dit voorstel. Er is echter één bezwaar, n.l. dat de heer Borg- wardt niet kan komen op Koningin nedag doch de dag daarna op zater dag 1 mei. Besloten werd voorlopig toch op dit voorstel in te gaan. Op Koninginnedag wil men dan een oriëntatierit houden voor auto's en in de avonduren een muzikale mars door liet dorp met „Oosterlands Fan fare", om deze te beëindigen bij hel café „De Pleisterplaats". Betreffende de aktiviteiten bij de zestigste ge boortedagherdenking van Z.K.H. Prins Bernhard, het bestuur zal zich hierover later nog beraden. Vergadering S.V.O.W.K. Belangstelling voor korfbal is niet meer zo groot OUWERKERK, 9-3. In café Vij verberg te Ouwerkerk heeft SVOWK een openbare ledenvergadering ge houden onder voorzitterschap van de heer W. Bolyn, die moest consta teren, dat de belangstelling voor korfbal niet zo groot meer is. De uit breiding van het bestuur heeft ech ter wel nut opgeleverd: 42 van de 95 leden doen mee aan de lichamelijke oefening te Oosterland. Gncjer de ingekomen stukken be vond zich een brief van het be stuurslid, de heer J. P. Dekker, wel ke om persoonlijke redenen als zo danig bedankte. De gymnastiek-opleiding voor jeugdleden in de nieuwe sporthal te Oosterland is nu ongeveer vier we ken aan de gang en verloopt naar wens. Wel moet een hogere contribu tie betaald worden, omdat er geen verschil in leeftijd wordt gemaakt, t.w. f 1,60 per maand. Het vervoer naar en van Ooster land vergt een grote som en de ver gadering achtte dit economisch niet verantwoord. Dit probleem zal op gelost dienen te worden en moet met de wethouder van sportzaken wor den besproken. In verband hiermee werd gezegd, dat de sportraad nog steeds niet is geïnstalleerd. Dit had reeds lang moeten geschieden; men is hierover zeer ontevreden. Het be stuur heeft de heer C. J. Willebrand voor één jaar aangewezen als ver tegenwoordiger. Dit geldt tevens voor de ijsclub, waarvan de 'heer Hillebrand ook bestuurslid is. Nieu- werkerk vaardigt 2; Oosterland eveneens 2 en Sirjansland 1 verte genwoordiger af. Financieel vei slag Uit het financieel verslag- van de penningmeester bleek, dat er een achteruitgang is van f 375,12. De kascommissie heeft'de rekéning ak koord bevonden en adviseerde tot goedkeuring, hetgeen geschiedde. Het bestuur stelde contributiever hoging voor tot minimaal f 2,per maand ongeacht de leeftijd., met re- duktie ingeval van meer dan 2 ge zinsleden. Dit werd goedgevonden. Vervolgens werden de aftredende bestuursleden, de heren J. B. Manni en J- C. Bakker herkozen. In de va- kature-Dekker kwam de heer P. C. Dalebout. Alle leden, die wilden meedoen aan de korfbalcompetitie dienen zich voor 15 maart a.s. op te geven bij dc secretaris. De nieuwe twaalf- tdlcorr-missie zal bestaan uit de he ren U. J. Manni, I. L. den Boer en Th. v. d. Lugt. Praktisch alle korf- balleden moeten nog medisch ge keurd worden. Met het medisch spcrlkeuringsbureau zal contact worden opgenomen. vereniging T.O.G.Leo van Galen- Jan Iioukamp 0-1; Ab. Jumelet-Wim van Kcotcn 1-0; David van den Ber- ge-Johan Jumelet 0-1; Rob Wijers- Cees Klink 1-0; Jaap van den Ber- ge-Tonnie de Ronde 1-0; Koos van Popering-Jan Bout 1-0. Iman Deurloo-Henk Vane 1-0; Frans Houkamp-Koos Bal 0-1; Leo van Galen-David van den Berge 0-1; Jan Houkamp-Jan Bout 1-0; Cees Klink-Koos Bal 1-0; Iman Deurloo- Frans Houkamp 1-0. Zierikzee I won van Sluiskil I In een spannende wedstrijd is Zie rikzee I er in geslaagd om in de be langrijke wedstrijd tegen Sluiskil I beide puntjes te bemachtigen. De uitslag, is momenteel 5-4 voor Zie rikzee. maar zal waarschijnlijk 6-4 worden! De gedetailleerde uitslagen luiden: J. Dubbeldam-J. J. v. d. Ende Xk-Vz\ A. Dubbeldam-R. v. d. Vekcn Vz- Vz J. J. Dubbeldam-C. J. M. Nolct 1-0; R. MeloenrA. J. Scheele 0-1; H. Des- tombes-J M. Bevelander 0-1; S. v. Harn-A. M. v. d. Westen 0-1; J. v. d. Vreede-R. P. Hogeheijde afgebr., wordt wellicht 0-1; J. Ramondt-J. Ovcrbecke Vfe-Vfe; W. Riemens-H. Uil 14»-12K. Nieuwelink-K. Steketee 1-0. In de degradaliegroep van de lstc klas van de Zeeuwse Schaakbond luidt dc stand nu: 1. Zierikzee I 2. Middelburg I 3. Sluiskil I Tenslotte zal op instigatie uit de vergadering aan V.V.V.-Ouwerkerk worden verzocht, de reeds toegezeg de subsidie alsnog te willen beschik baarstellen. Burgerlijke sland en loop der bevolking GEMEENTE WESTERSCHOUWEN Geboren: 5. Bartel Jan Marinus, z. van B. Boot en W. Tfmmers (Haam stede); 7. Akke Maartje, d. van C. A. Landman en P. v. Eekelen (Haam stede); 8. Hans Leo Kornelis, z. van P. H. Canters en A. E. Dijkstra (Re- nesse); 16. Adriaan Willem Kornelis, z. van J. W. van de Zande en E. M. van Dijke (Haamstede, geb. te Zie rikzee); 28. Daniël, z. van P.Vierge ver en A. M. J. A. Verduin (Renesse) Gehuwd: 19. Jan Hendrikus Cor nells Haverkamp, 24 jr. en Johanna Piéternella Fokker. 24 jr. (Bilthoven- Bilthoven); 26. Jacob Steur, 39 jr. en Anna Flecken, 36 jr. (Noordwelle- Kerkrade); 27. Jonkheer Willem An- dré de Jonge, 26 jr. en Jonkvrouw Elisabeth Wilhelmina van Citters, 24 jr. (Driebergen R-Amsterdam). Overleden: 14, Sophia Meijer, 67 jr., geh. gew. met A. J. Beije (Se- rooskerke, overl. te Zierikzee); 25. Adriaan Kenters, 77 jr., geh. met C. Geleijnse (Burgh). Vertrokken: 3. mej. J. L. M. van den Berssejaar (Renesse) naar Dor drecht; 3. LT'A. van de Zande en ge zin (Haamstede) naar Oost-Soubux-g; .4. S. A. M. den Haan (Haamstede) naar Scharendijke; 4. J. A. Branden- barg en echtg. (Haamstede) naar Zie rikzee; 8. P. A. van der Heijden en echtg. (Haamstede) naar Bex-gen op Zoom; 12. mej. T. C. van der Kloos ter (Burgh) naar Vlissingen. Aantal inwoners per 1 maart 1971: 4294. BROUWERSHAVEN Geboren: 3. Hendrika Adriana An na, d. van T. P. van der Vlist en A. A. Scheermeijer (te Zierikzee); 9. Danielle Johanna, d. van J. A. J. Stoel en M. J. J. Opree; ,15. Jan Ma rinus (te Zierikzee), z. van J. M. Ja- kobsen en.M. C. Berx-evoets: 18. Mi chael Dix-k, z. van D. J. van de Velde en E. M. Goudzwaard; 19. Heike An- drea, d. van G. L. Saedt en M. B. Badewitz. Ovex'leden: 2. Leendex-t Corxielis Braber (te Duiveland), 55 jr., echtg. vah P. C. Koopman; 7. Pieter Samuel van Donge (té Zierikzee), 82 jr., echtg. van M. P. Koole; 16. Bartel Jakob Bij de Vaate, 70 jr., wedn. van L. Bij de Vaate; 17. Krina Johanna Hocke Hoogenboom (te Ziex*ikzee), 76 jx\; 21. Job Abraham van den Hoek, 68 jr., echtg. 'van P. M. Geleijnse; 22. Ma rinus van Bloois (te Zierikzee), 80 jr., echtg. van N. W. de Jonge; 26. Krijn van Dixhoorn (te Zierikzee), 68 jr., echtg. van N. W. de Roo. Gehuwd: 26. Johannes Theodorus van Westenbrugge, 17 jr. (Ziex-ikzee) en Nelly Hiljeman, 17 jr. (Brouwers haven). „Flitsen" uit hel buitenland OSLO. Verwacht woi-dt dat koning Olav een beroep zal doen op de Noorse socialistische partij, die thans in de oppositie is. een nieuwe rege ring samen te stellen nadat onder handelingen over de vorming van een niet-socialistischc coalitierege ring dinsdagavond schipbreuk gele den hebben. ptór :Pi-; dankzij de samengestelde interest vanT/2% per jaar! bovendien verschuift uw inkomstenbelasting, wat fiscaal voordeel kan opleveren. en u krijgt, als u meedoet met het Algemeen Premie Spaarplan, een extra premie. elk kantoor van de ABN kan u alle inlichtingen verstrekken over de financiële voordelen van het ABN Spaarbiljet 1971/76. U ben! welkom bij de BRUINISSE De Vrouwenwereldgebedsdag In de Gex-eformeerde .Kerk te Brui- nisse werd door hervox-mde exx geïn formeerde vrouwen aan de Wereld vrouwengebedsdag deelgenomen. De daarvoor opgemaakte liturgie werd gelezen én besproken namens de ge- reformeerde vrouwenvereniging door door mevr. IJzelenberg-Oli'ée en voor de hex'voi-mde vrouwenvereni ging door mevr. A. Kesteloo-Schra- ver; uiteraard in onderlinge samen werking. Deklamatie en zang door- alle aanwezigen volgden elkaar op. De mosselvisserij Maandag 8 maart was in dc mos- sclvissery een belangrijke dag. Met ingang van die datum was liet niet „meer mogelijk, mosselen in het mos- selfcnds te leveren, eveneens was het tot die dag mogelyk en dus nu niet meer, om zich op te geven als gega digde voor een perceel in het Volke rak of een ander perceel in Zeeland, ter vervanging van verloren gegane mosselgrond in de Grevelingen. Autobotsing Op rijksweg 18 had een autobol- sing plaats, op het gedeelte oprit naar de Grevelingensluis. Een vrachtauto, komend uit de richting Flakkee werd ingehaald door een personenauto bestuurd door J. C. V. uit Russum. Uit tegenovergestelde richting naderden twee auto's, een bestuurd door de in België wonende G. de H. en één bestuurd door J. H. N. uit Goes. Beiden stuui-den, om een aanrijding met V. te voorkomen, hun auto's de rechter wegberm in. Hun Omwenteling in mosselarij „Uitklapliertjes" besparen tnensen aan boord ZIERIKZEE BRUINISSE, 10-3. Een tiental jaren geleden werd in vakkringen wel geklaagd, dat er ei genlijk zo weinig veranderd was in de techniek van de mosselvisserjj, gedurende de laatste vijftig jaar. Na tuurlijk werd het opkorren van dc mosselen wel mechanisch, maar van een eigenlijke omwenteling in de \yerkwijze, e.g. het meer machinaal verrichten van diverse handelingen en werkzaamheden zoals in de land bouw was toch eigenlijk geen sprake. „De uitvinding van de eeuw" schij nen nu de z.g. uitkapliex-tjes te zijn, en hierdoor kan werkelijk, niet min der mensen aaxi boord worden vol staan. Tot dusver wax-en twee men sen nodig „op de gangen", om de boven water komende volle korren aan te pakken en binnenboord te ha len. Nu gebeurt dat volgens de jong ste uilvinding door een haak in een oog te pikken, een handeling die ge makkelijk door één man kan worden gedaan, waarna men van de stuuxiiut uit, de kor binnenhaalt en leeg kapt. Gevolg, alle schpen worden zo spoedig mogelijk met deze nieuwe instrumenten uitgerust. En alle fa brieken, te Bruinisse, Yex-seke en Zier^czee hebben grote achtex-stand in het levex-en van de betx-effende machinerie. opzet gelukte, een botsing met V. wei-d voorkomen, maar zij raakten bij-de uitwijkmanoeuvre wel elkaar en dat had voor beiden flinke blik schade tot gevolg. Gelukkig konden zij op eigen kracht verder en gewon den wax-en er niet. Afbakening vaargeul Door de Rijksbetonning is woens dag de geul afgebakend, die door de baggex-molens is gebaggei'd. dienend, om de caissons uit hel bouwdok •Bommeneede, naar Scharendijke te slepen. Toneel en zang in bejaardenverzorgingstehuis De jongensclub te Bruinisse ver- loonde het onlangs, op de jaarver gadering gespeelde, toneelstuk ..Hoe laat is het precies?", dinsdagavond in het' bejaax-den-verzox-gingslehui's „In 't Oppex-" te Bx-uinisse. In de pauze was er muziek en zang van het duo Joyce en Monique, de be kende muzikale tweeling, die ver buiten de grenzen van Bru bekend heid geniet. Onnodig te zeggen, dat een en ander een succes werd, want dat was al bij voorbaat verzekerd. Ongelukjes De 17-jax-ige F. Vlam had hel on geluk te vallen en een heup te ble ken. Hij moest in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee wor- den opgenomen. De 80-jarige mevr. T. van Gilsl- Schei-penisse moest als gevolg van een val in haar woning, met een ge broken heup in hel Zweedse Rode Kruis ziekenhuis woiden opgenomen. 6-5 5-3 6-3 De volgende wedstrijden moeten nog gespeeld worden: Sluiskil I- Middelburg I: Middelburg I-Zierik- zec I. KERKNIEUWS Nolabclcnvcrkiczing Hervormde gemeente Bruinisse f-'ij gehouden -stemming voor l\vc« notabelen in de Ned. Herv. Kerk wcrtl dc heer D. d« Ronde her kozen, gekozen weid in de vacature A. L. vaft Kooten (niet herkiesbaar) de litci' A. ff Hoogcrhcidc. Terwijl de Handelaar bedreigd werd r nieuwe gevaren, had Aram inmiddels v lang aarzelen besloten de afdaling te proeven. HM kon hier toch niet boven b:\iv-.n staan. Reeds na de eerste schreden werd zijn vox moeden zekerheid: ditzoxieen moeilijke tocht worden, waarbij de N< ringste misstap dc dood kon bclekencn. Voetje voor voetje daalde hij langs dc steile rots omlaag, iedere spier en iedere zenuw gespannen. Onder hem gaapte de Hi< JCgrond. Stccd lager kwam de jonge krijgci-, zorgvuldig steun zoekend voor iedere stap welke hü deed. Tot zijn grote voldoening merkte hij dat hij vorderde, al was het dan ook langzaam Doch plotseling gaf een rotsblok, waartegen hij een ogenblik steun had gezocht, onder hel gewicht van zijn lichaam mee. Het kantelde cn stortte mei een donderend ge raas in de afgrond. Aram trachtte zijn evenwicht 1c bewa ren. Wild sloegen zijn handen in de lucht. doch zij vonden negens een steun meer cn terwijl hij plotseling dc grond onder zijn voeten voelde wegzakken, begon zijn val in dc eindeloze diepte. Aram verloor echter geen moment zijn tegenwoordigheid van geest, die hem al zo dikwijls uit moeilijke situaties gered had. Op het allerlaatste ogenblik wisten zijn handen een overhangende tak te grijpen Zijn val was gestuit, doch reeds-begon ook de tak gevaarlijk te kraken cn onder hom gaapte nog steeds de afgrond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4