Ik heb al lang gezien, dat beter niet bestaat, duurder dus niet boeit. Eens? <&t? Huis Kohschulte Zierikzee presenteerde druk bezochte sliow Talrijke feiten en initiatieven van 1970 genoemd in verslag ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE nondei'dag ll maart 1971 Nr. 20810 Andere zaken brachten bijpassende mode Eén van de vele geshowde modellen: een maxi-japon met pofmouw, ge maakt uit een kleurrijke bedrukte stof. ZIERIKZEE, 9-3. In een overvol le Giaanbeurs te Zierikzee zyn door modehuis Kohschulte, schoenenzaak Vei ton en de Fa. Poldermans, hoe den en accesoires, dinsdagavond de modegeheimen voor de komende zo mer op een vlotte en kleurrijke ma nier onthuld, waarbij de presentatie op een vakkundige en humoristische wijze door mevrouw Maggie Sieren- beig uit Amsterdam werd verzorgd. Opvallend voor de komende zo- mermode is wel het feit dat alles kan en mag. Alle kleuren zijn ver tegenwoordigd: strepen, ruiten en fantasiepatronen kenmerken de mo dellen. Het prettige van de nieuwe mode is dat iedereen aan zijn trek ken kan komen omdat verschillende lengtes mogelijk zijn. Favoriet bleek echter de Chanell lengte, even over of op de knie, terwijl de mini gro tendeels vervangen is door de hot pants die nu reeds een groot succes schijnen te worden. De combinatie midi spencer-pantolon blijft het nog steeds goed doen. De hoeden zijn veelal voorzien van grote flappen en ook de cowboyhoed maakt een co me-back, vooral in combinatie met de praktische en sportieve gaucho pantalon, de broek die een lengte van even over de knie heeft. De schoenen voor het komende zomer seizoen getuigen van een smaakvol gekombineerde gemakkelijkheid en elegance. De hakken zijn vrij breed en ongeveer 5 centimeter hoog Suede schoenen met een open teen schijnen het helemaal te worden en ook de zogenaamde Romeinse san dalen met banden tot aan de knie zijn ook vertegenwoordigd. Gicte verscheidenheid In een wervelende show presen teerden „vrienden van modehuis Kohschulte" een grote verscheiden heid modellen. Regenjassen en zo mermantels hebben veel de Qhanell lengte en denim en scheerwol zijn favoriete stoffen. Een apart voor beeld van deze mantels was een jas, ontworpen door de Nederlandse Mak Heymans in oud roze. Als garnering doen zakjes het helemaal, veelal in symetrische vorm. De jurken zijn heel vrouwelijk en eenvoudig en fantasiekleurenpatronen zorgen voor apartheid. Cok de jurken hebben de Chanell lengte. Veel succes oogste een Ronell japon vervaardigd uit tricot. Het model is heel eenvoudig doch door een speling met de kleu ren roze, zwart en wit zeer apart. De beroemde Franse modekoning Ro- dier was rijkelijk vertegenwoordigd en vermeldenswaardig zijn de door hem ontworpen eenvoudige panta lons die gekenmerkt worden door een zeer goede pasvorm. De Schotse kilt is helemaal terug en de safari- look schijnt het ook duidelijk te worden. Opvallend is dat men van synteti- sche stoffen terug komt en de kle ding weer gaat vervaardigen uit na- tuurstoffen, vooral katoen en linnen zün favoriet. Veel succes had een beige suède midi doorknooprok met eronder hot pants van dezelfde stof. Midi rok ken met kleine hesjes waren goed vertegenwoordigd en tevens de pan talon met midihes. Dat het schootje van vroeger een come-back heeft ge maakt bleek uit een donderrode deux-piece vervaardigd uit 35 ka toen en 65 °/n syntetische stof. Quasi nonchalant deed een groen safari- lookjasje aan met daaronder een donkerbruine nappa pantalon. In de pauze werden vele waarde bonnen verloot onder het genot van een kopje koffie. Aan het einde van de show die begeleid werd door pas sende accordeon muziek deelden de mannequins appeltjes onder het pu bliek uit. De make-up werd door mevrouw D. v. d. Ende-Timmerman verzorgd. Eén battle-dressjasje, compleet met pantalon helemaal van deze tijd". (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode). Nieuwerkerse koren gaven geslaagde uitvoering STREEK NIEUWS NIEUWERKERK, 9-3. De Chr. Gem. Zangvereniging „Een Naam is onze Hope" en het kinderkoor „Van Knop tot Bloem hielden in „Ons Dorpshuis" de jaarlykse uitvoering o.l.v. de vaste dirigent de heer E. Nieland te Zierikzee. De zangavond werd geopend door ds. A. Rienstra, die een gedeelte las uit Psalm 22 en stil stond bij het the ma: „God troont op de lofzangen Is- raëls". Gezamenlijk werd hierna door beide koren het bondsfied ge zongen en bracht het kinderkoor een viertal nummers, die - goed ingestu deerd - het publiek overtuigde van de vokale vorderingen. Het grote koor droeg hierna gro telijks bij tot het welslagen van de avond met een programma van ern stige en vrolijke liederen, die cte zaal met aandacht beluisterde. Ook hier bij viel de aantekening te plaatsen, dat gedegen studie aan deze uitvoe ring vooraf moet zijn gegaan. Ter inleiding van de verloting in de pauze sprak de voorzitter de heer J. van Sluis een dankwoord tot de genen, die prijzen beschikbaar stel den, inzonderheid de plaatselijke middenstanders. Na de pauze was de jeugd goed voor een aantal vro lijke stukjes en liet daarop het koor zich weer horen met een aantal met zorg gekozen stukken. Oorkonde Uit handen van burgemeester J. D. de Kam ontving een drietal leden een oorkonde, in verband met hun 25-jarig lidmaatschap van het koor, t.w. de dames: mevr. Stolk-Stoutjes- dijk, Van Oost-de Bil en mej. T. v. d. Wielen. De oorkondes zijn uitge geven door de Bond van Chr. Zang en Oratoriumverenigingen in Neder land. De voorzitter feliciteerde - evenals de burgemeester - de jubilerende da mes en deed een oproep op het pu bliek het koor te helpen versterken. Ds. H. v. d. Heuvel sprak het avond gebed, waarna gezamenlijk werd ge zongen Gez. 94. Vermelden wij nog dat de dirigent uit handen van het kinderkoorlid Joke Kooyman een geschenk in ont vangst mocht nemen. ZIERIKZEE Vergadering „Stad en Lande" Op vrijdag 26 maart a.s. wordt in de Mondragon-foyer de algemene vergadering gehouden van de Ver eniging Stad en Lande van Sch'ou- wen-Duiveland. Geagendeerd' staat een bestuursverkiezing in verband met twee vakatures, ontstaan door het overlijden van dr. J. J. Westen dorp Boerma en de heer P. van Be- veren. Door he.t bestuur worden als kandidaten voorgesteld: mevrouw C. Reitsma-d' Ancona te Bruinisse- Eindhoven en de heer J. Coumou te Zierikzee. Na afwerking van de huishoude lijke agenda spreekt de conservator van het Rijksmuseum voor Oudhe den te Leiden, dr. P. Stuart, over: „De Nehalenniavondsten van augus tus 1970 en febi'uari 1971". Vergadering VARA-afdeling De jaarvergadering van de VARA- afdeling Zierikzee zal gehouden wor den in het Huis van Nassau, op woensdagavond 17 maart. Als spre ker zal aan deze bijeenkomst mede- „Stad en Lande van Schouwen-Duiveland" ZIERIKZEE, 10-3. Verschenen is het jaarverslag van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Dui- vcland, waarin een eresaluut wordt gebracht aan de in het verslagjaar overleden bestuursleden, de heren P. van Beveren en dr. J. J. Westen dorp Boeima, die beiden tot de op richters van de vereniging behoor den. Door de vereniging werd aan het stadsbestuur de suggestie gedaan een tweetal straten naar de overledenen te vernoemen. Hierop werd gunstig gereageerd, zodat t.z.t. een desbe treffend voorstel aan de raad zal worden voorgelegd. De vereniging werd advies gevraagd over eventue le afbraak van de muziektent. Hel bestuur antwoordde dat tegen af braak geen bezwaar bestaat, mits het vrijkomende gedeelte niet als par keerruimte gaat dienst doen en tevo ren enkele foto's van de tent worden gemaakt. Herinnerd wordt aan de visserij- tentoonstelling „Z.Z. '70", die - ge houden in het Gravensteen - een goed succes werd. Dertien duizend belangstellenden bezochten de expo sitie. In januari 1970 werd het ramp monument aan de Zuidhavenpoort onthuld. Van bestuurszijde werd dank gebracht aan burgemeester D. W. Kastelein, die naar Loosdrecht vertrok. Om behoud natuurschoon In verband met een brief over het aantasten van het schaarse natuur schoon te Nieuwcrkerk. had in de zomer een „openlucht-bespreking" plaats met het gemeentebestuur. Niet ongedaan kon meer worden ge maakt het offeren van een plant soentje voor woningbouw. De bur gemeester van Duiveland deed de toezegging in voorkomende gevallen het advies van „Stad en Lande" te vragen. De raad dergemeente Wester- schouvven ontving een brief inzake de oostelijke rij kastanjebomen in de Noordstraat te Haamstede. Het bleek niet in de bedoeling te liggen deze te rooien. Bij „De Brouwerij" in de Weststraat werden slechts drie bo men gerooid en dus niet allemaal, wat werd gevreesd. De P.Z.E.M. werd gevraagd voorzichtigheid te betrachten bij het graven van (gas) sleuven. De P.Z.E.M. gaf nooit ant woord. Molens De te Nijmegen woonachtige eige naar van de molen „De Hoop" werd geattendeerd op de verwaarlozing van het object. Destijds werd aan de eigenaar door de gemeente Zierik zee een subsidie voor onderhoud van de molen toegekend. De raad der gemeente Duiveland besloot onderhoudssubsidies te ver lenen voor buiten werking zijnde molens. Alleen de molen van Oos- terland kan daarvan profiteren, want de molen te Nieuwcrkerk is toe aan een ingrijpende, algehele restaura tie. Naar het koor van de kerk te Noordgouwe werd een zerk overge bracht, die vroeger het graf dekte van één der monnikken van het voormalige klooster Sion te Noord- gouwe. Met Monumentenzorg werd contact opgenomen over een beter ogende buitenverlichting van het kerkgebouw te Noordgouwe. Mislukte pogingen Niet gelukten de pogingen te ko men tot restauratie van een poortje in de muur van het voormalig kas- werking worden verleend door de hoor .1. Pop.' Verbouw goederenloods R.T.M. De N.V. Rotterdamsche Tramweg Maatschappij te Zierikzee heeft het verbouwen van de goederenloods op het emplacement aan de Grachtweg te Zierikzee tot werkplaats-magazijn en stalling opgedragen aan Bouwbe drijf F. van Aken te Zierikzee voor f 15.000. Gevonden voorwerpen Op het groepsbureau der rijkspoli tie in de Meelstraat zijn inlichtingen te bekomen over de volgende in de periode medio januari t.m. heden gevonden voorwerpen: Huissleutel van Lipsslot; bankbil jet van f 10; bruine suède heren handschoenen; metalen roeiboot; motorhandschoen; zwarte motor wanten met bontrand; rechter kin- derwant; gebreide rechterwant; groen kinderwantje; Lipssleutel nö. 1730; zwarte muts met witte rand; kop van afzuiginstallatie; dekzeil; geruite wollen sjaal; kinderbeursje met kraalmotief; rubber laarzen; grijze vilten herenhoed; groene hoes; een stel krukken (gehandicapte); muts bruin-groen; paars-bruine hoofddoek; wit kinderwantje; blau we kinderwant: bruin leren bont muts; viro huissleutel; draadtang; blauw lederen portemonnee; zwart etui met sleutels; bankbiljet van f 10; een karpet; oranje-groene sjaal souvenir bergschoentje; twee groene kindermutsjes; twee kinderbroekjes; rechter beige want; verzekeringsbe wijs MRX 324; korte rubberlaarzen; bruine dameshandschoen; een zak kalkammon-salpeter; bruine bont beige handschoen; zwarte knippor- te monnee; ring met drie huissleu- tafels; sierring van autowiel; fiets- slo' sleutel: bruine weekeindtas. Tevens zijn op hel groepsbureau der rijkspolitie te Zierikzee inlichtin gen te bekomen omtrent gevonden rijwielen. Vergadering N.C.V.B. De afdeling Zierikzee van de N.C. V.B. komt in vergadering bijeen op woensdagavond 17 maart aanstaan de. Op het programma voor deze avondvergadering staat het onder werp „Hoe maak ik kaasfondue?" Voorstelling Amstel Toneel (ZVU) Onder auspiciën van de Z.V.U. brengt de Stichting Amstel Toneel vrijdag 19 maart in het hervormd verenigingsgebouw het stuk: *Het sein staat op moord" van Monte Doyle. Men tekent bij dit stuk aan: In de Engelse wet op de krankzinnigenver pleging komt een artikel voor, dat, kort gezegd, als inhoud heeft dat een door de rechter in een inrichting ge- geplaatste patiënt mocht hij ont snappen en binnen 28 dagen niet op gespoord zijn, pas na een nieuw pro ces weer in die inrichting kan wor den opgenomen. Op dit thema is hel stuk van Monte Doyle gebaseerd. Roy Collier is wegens moord op zijn vrouw door de rechtbank ver oordeeld en ter beschikking gesteld. Om in een nieuw proces zijn .on schuld te bewijzen, ontvlucht hij, na een grondige voorbereiding. Hij be landt in een huis, dat op dat mo ment alleen bewoond wordt door een jonge vrouw, Sally Thomas, van wie de man als vertegenwoordiger op reis is, met de bedoeling daar 28. da gen ondergedoken te blijven. Dit gegeven alleen al zou voldoen de stof zijn voor een boeiend toneel spel. de ontvluchte gevangene, opge sloten bij een jonge vrouw in een eenzaam landhui-.. Nog boeiender i.s het stuk, doordat Collier op de eer ste avond van zijn verblijf bij Sally het lijk van haai man ontdekt.... of heeft hij zich dit alleen verbeeld? De ontknoping, kort voor het einde van het stuk is zó verrassend, dal wij de schrijver onrecht zouden aandoen, door zelfs ook maar te pogen een om schrijving ervan te geven. „Het sein staat op rood" is niet „zo-maar" een thriller; het is een verbluffend toneelwerk, waarin de mensen, in een bijzonder ongewone situatie geplaatst, toch mensen blij ven en daarom zo interessant zijn HAAMSTEDE Dealerschap Toyota Haamstede heeft weer een dealer schap voor een automerk. Garage Dijkman, die tot kort na de oorlog het dealerschap voor Citroen had en leen prijs gaf, kreeg een dezer dagen de verkoop in handen van „Toyota". Dit Japanse automerk heeft de gehele wereld stormender hand veroverd en ligt nu in grootte van verkoop op de 4e plaats. Ook in Nederland^ is de verkoop met spron gen omhoog gegaan, vooral omdat de personenwagens niet duur zijn. De fabrikant beschikt over eigen sche pen die de auto's naar diverse ha venplaatsen over de gehele wereld vervoeren. Garage Dijkman heeft de eerste 2 wagens „binnen": een 2 li ter Crown en de vel kleinere 1000. Ledenvergadering Sfrandreddingsbrigade De strandreddingsbrigade verga dert op vrijdagavond 19 maart in de o.l.-school te Burgh. De agenda om vat o.a. de goedkeuring van de sta tuten en het huishoudelijk reglement; de verkiezing van dokter H. J. Si mons uit Renesse tot arts-commis saris; brigade-aktiviteiten in het ko mende seizoen, terwijl met het oog op een toeneming van het aantal nieuwe leden gesproken zal worden over: „Voor welke zwemdiploma's, inclusief vervoer moet de brigade de financiële lasten dragen?" WESTERSCHOUWEN Ledenvergadering Coöp. Raiffeisenbank „Schouwen" Op donderdagavond 18 maart ver gadert de Coöp. Raiffeisenbank Schouwen in het Dorpshuis te Re- nesse. Op de agenda de gebruikelijke punten met tevens de gelegenheid tot discussie over de nieuwste vor men van serviceverlening door de barjk o.a. reisbemiddeling en verze kering. Vergadering gemeenteraad In do raadsvergadering van maan dag 1 maart j.l. heeft het raadslid de heer J. Hendrikse tijdens de rondvraag vragen gesteld over on deskundig snoeien door een bloe menhandelaar van de op het kerk hof te Noordwelle groeiende forsy thia's (Chinees klokje). Dc corres pondent schreef in zijn verslag als tijdstip van dit snoeien „rond Kerst mis", doch dit berustte op een mis verstand. Er is door de heer Hen drikse wel „vond Kerstmis" gezegd, doch dit sloeg op andere snoeibezig- heden. Een en ander was voor de betref fende bloemenhandelaar kennelijk aanleiding om een „weerwoord" te schrijven, hetgeen in het nummer van dinsdag 9 maart is opgenomen onder de aanhef: Rectificatie raads vergadering. Dit stukje is dus niet van onze correspondent. Red. BROUWERSHAVEN Afdeling Plattelandsvrouwenbond Cp 16 maart wordt in het jeugd- gebouw een vergadering gehouden van dé Ned. Bond van Plattelands vrouwen. Als spreker treedt op dc heer J. P. C. Boot over: „Het vogel leven in de Westhoek". Het gespro ken woord wordt toegelicht met dia's DREISCHOR Gevonden voorwerpen Gevonden te Schuddebeurs een wollen das, kleur groen met zwart en wit en twee tamme ganzen die aan komen lopen zijn. Inlichtingen bij de rayoncommandant der rijkspolitie te Dreisehor. OUWERKERK Logeeradressen gezocht voor Engelse koorleden De oproep in „De Gemeentepost", om de leden van het Engelse zang koor „The Northampton, Mens Own Choir", deze zomer een week gast vrijheid te verlenen heeft nog maar enkele adresen opgeleverd. Er dient tenminste over 35 adressen te wor den beschikt en. de inwoners wor den opgewekt, zich voor dit doel op te geven bij de heer Th. van Dijk, Kon. Julianastraal 16 te Ouwer- kerk, administrateur van V.V.V.- Ouwerkerk. Het zou te betreuren zijn, indien voormeld bezoek geen doorgang zou kunnen vinden. OOSTERLAND Verkoop woning Mevr. J. Capelle-Beije, wonende in de Sandströmstraat 26 alhier, in een Zweedse geschenkwoning, gaat bin nenkort verhuizen naar een bejaar denwoning, één van de tien, die mo menteel bijna gereed gekomen zijn. De genoemde Zweedse geschenkwo ning heeft zij verkocht aan de heer W. Goudzwaard Wz. alhier. Nood-bankgebouw arriveerde in Haamstede HAAMSTEDE, 10-3. De Alg. Bank Nederland heeft plannen om in Haamstede een bankgebouw te rea liseren. Het gebouw zal verrijzen op de hoek Kloosterweg-Noordstraat, waartoe het huidige, leegstaande huis zal worden afgebroken. Daar de vereiste bestemmings- en wegen plannen nog niet rond zijn kan aan de definitieve bouw nog niet worden begonen, doch de A.B.N. heeft als compensatie een mobiel bankgebouw aangevoerd dat dinsdag op de höek Kloosterweg-Noordstraat is neerge zet. Op 1 april zal de „bank" voor het publiek geopend worden. De wagen is 14 meter lang en 3 meter breed. Het interieur is geheel in bankstijl opgebouwd. Het ligt in de bedoeling van de Alg. Bank Ne derland om het gehele seizoen door het publiek met deze tijdelijke bank van dienst te zijn. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). teeltje „Flipsburg" aan de Weststraat te Haamstede en het herstel van een bouwvallige „travalje" te Ellemeet. Met C.R.M.-subsidie konden kleinere restauraties worden verricht aan pandjes aan de dr. Wortmanstraat te Noordgouwe. Een subsidie werd ook besteed voor herstel van de tuin ach ter het Gravensteen. Genoemd wordt ook de restauratie van de Potterij, of Conyershuisjes te Noordgouwe. de sladhuisrestauratie te Brouwersha- ven. In de toekomst schijnt ook het aan het stadhuis palende café on derhanden genomen te worden. De restauratie van slot Haamstede ging zijn eindfase in. Advertentie Dobbelman.. als u gewoon bijzonder goéd wit en kleur wilt wassen... 6,15 1 rWWiT-ÉMHOTAOTEF

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 3