OOK VOOR HOGE SPMRRENTE FOLKLORISTISCHE GROEP MARKELO NAAR ZIERIKZEE Weer vals bomalarm op het Witte Huis AGENDA Scliiedamse fabriek moet poorten sluiten ga met uw tijd mee - ga naar de nmfi Meerderheid Tweede Kamer voelt voor nieuwe echtscheidingsgrond Muizenplaag veroorzaakt streng optreden I A. VAN HESE i New York Times wil verbod van beroepsboksen Op installatiedag burgemeester ZIERIKZEE, 10-3. De installatiedag van burgemees ter Th. H. de Meester - dinsdag 16 maart - wordt bij zondere luister bijgezet door de komst van een folklo ristische dansgroep uit Markclo. De groep zal het zyne bijdragen tot het welslagen van de dag en de aan wezigheid vindt zyn hoogtepunt in een optreden in de Beurs, 's avonds half acht. Van de straat af zal het publick de groep aan het werk kunnen zien, met een folkloristisch dansprogramma. Het verkeer wordt voor deze gele genheid omgeleid. van de machinefabriek. Dit ver klaarde de directie naar aanleiding van in Rotterdam circulerende be richten dat de schuld van Swarttouw is opgelopen tot negen miljoen. De directie stelde dinsdagmiddag dat clit bedrag te hoog is geschal. Over de oorzaak van de moeilijkheden wilde de directie geen inlichtingen geven. x Swarttouw's Constructiewerk plaatsen - sinds 1911 in Schiedam gevestigd - is eigendom van de fa milie Engelbert, die ook steenfabrie ken in Velp en Culemborg bezit. De ze staan buiten de moeilijkheden in Schiedam, omdat het hier een af zonderlijke N. V. betreft. 400 man op straat SCHIEDAM, 10-3. Swarttouw's Constructiewerkplaatsen en Machi nefabriek in Schiedam verkeert in ernstige financiële moeilijkheden en zal waarschijnlijk de poorten sluiten. Het bedrijf telt 400 werknemers. De directie is in onderhandelingen met de bank, met schuldeisers en doet ook pogingen het bedrijf te ver kopen. Alleen, reeds aan Hoogovens IJmuiden is de machinefabriek Swarttouw ca twee miljoen gulden schuldig. Hoogovens haalde de af gelopen dagen in de laatste tijd ge leverde materialen van het terrein Advertentie Het is goed sparen bij de NMB. De vele spaarvormen garanderen voor elke omstandigheid de hoogste opbrengst. Bovendien zijn er de 8'/4% NMS-Rentespaarbrieven. TWEEDE KAMER DEN HAAG, 10-3. Een groot deel van de Tweede Kamer is van oor deel, dat onder de nieuwe grond voor echtscheiding, te weten de duurzame ontwrichting van het huweltfk, in ie der geval overspel verstaan moet worden. Van minister mr. C. H, F. Polak (justitie) is woensdagavond een duidelijke uitspraak terzake ge vraagd. Dit geschiedde bij de behandeling in de Tweede Kamer van het door minister Polak in 1969 ingediende wetsontwerp tot herziening van het echtscheidingsrecht. Zoals bekend, worden in dit ont werp de thans nog geldende echt- M1DDELBURG. In de Burgerzaal van het stadhuis te Middelburg, is een Belgisch-Nederlands gesprek gevoerd over havenbeheer. Op de foto zien we de Nederlandse staats secretaris Keyzer (l.) in geanimeerd gesprek met de Belgische minister van verkeer A. Bertrand. scheidingsgronden vervangen door één grond, te weten de duurzame ontwrichting van het huwelijk. De vier thans nog bestaande echtschei dingsgronden zijn: overspel, kwaad willige verlating, veroordeling we gens misdrijf en het toebrengen van zware verwondingen of mishande lingen. Het wetsontwerp werd door de Kamer in het algemeen met instem ming ontvangen. Het werd be schouwd als een aanvaardbaar com promis, te meer aanvaardbaar nu minister Polak reeds bij de schrifte lijke behandeling aan tal van ver langens vanuit de Kamer is tegemoet gekomen. De fracties van S.G.P., G.P.V., Boe renpartij en een deel van de A.R.- fractie zullen ziclr uitspreken tegen het ontwerp van wet. Bij de bespre king werd dit ontwerp gezien als een compromis, dat enerzijds rekening wil houden met eikaars rechtsover tuiging en dat anderzijds soelaas wil bieden aan de op dit terrein bestaan de noden. Dank zij aktiviteiten van de Z.O.V, is het dagprogramma voor de 16o maart gereed gekomen. In gezel schap van andere schepen, zal de nieuw benoemde burgemeester per mosselschip om half één aan 't Luit je arriveren, waarna een stoet wordt gevormd, waarin zijn opgenomen de Kon. Harmonie „Kunst en Eer", het majorettenpeleton van de G.V. „Rust Roest" en een veertigtal leden van de Markelose groep, die totaal uit vijftig personen bestaat. Tien leden van de groep zullen zich op het Kraanplein bevinden. Op die plaats aangekomen, zullen zü de stoet ophouden en de burge meester - naar oud Markelo's ge bruik - uitnodigen een versterkend drankje te nuttigen. Eerst als deze gewijde handeling is voltooid, mag de stoet verder ver trekken langs de roete: Havenpark, Havenplein, Appelmarkt, Poslslraat. De groep zal om 2 uur ten stadhuize zijn, waar de Markelose mensen worden opgevangen voor het maken van een trip naar de werken ter sluiting van het Brouwershavense Gat. Om half drie begint dan in de trouwzaal de bijzondere raadsverga dering, waarin burgemeester Th. H. de Meester zal worden ge-installeerd. DJAKARTA20-3. Boeren in het district Simaloengoen in Noord-Su- matra moeien in de komende vijf maanden bij de autoriteiten vijftig dode muizen de man inleveren, an ders zullen zij gevangenisstraf krij gen. Hel plaatselijk bestuur heeft deze maatregel genomen ter bestrijding van de muizenplaag waardoor al honderden hectaren rijstvelden zijn verhield. Het persbureau Antara meldtdat ieder die in gebreke blijft vijftig dode muizen te verstrekken, gestraft kan worden m.et vijf dagen gevangenisstraf. TRIPOLI. Op het ogenblik doen in Tripoli geruchten de ronde dat Li bië en de westerse oliemaatschap pijen er mogelijk neg in zullen sla gen tot overeenstemming tc komen over de clieprijzen. Auto reed in op schoolkinderen BERLICUM (N.B.), 10-3. Op de provinciale weg Rosmalen-Veghel bij Millrode (gemeente Bérlicum N.B.) is woensdagmorgen omstreeks half- negen een bestelauto op een groepje vap vier schoolkinderen ingereden die langs de weg stonden. Daarbij werd het dertienjarige dochtertje van de familie Van de Bosch uit Berlicum op slag gedood. Een twaalf jarig meisje moest met ernstige ver wondingen worden overgebracht naar het ziekenhuis in Veghel. De twee andere kinderen bleven onge deerd. De chauffeur van de bestelauto verklaarde tegenover de politie van Berlicum dat hij door de zon was verblind. Stnilie óver acteurs- familie Bouwmeester DEN HAAG, 11-3. De letterkundige Simon Koster gaat een cultuur-his torische studie schrijven over de ac- teursi'amilie Bouwmeester en haar activiteiten in de toneelwereld tus sen het einde van de achttiende en het midden van de twintigste eeuw. De opdracht hiertoe is Simon Kos ter door minister Klompé van cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk verleend. Op het 'gebied van de toneelhisorie maakte Simon Kos ter onder meer naam bij het ver schijnen, in 1970, van een studie van zijn hand over 500 jaar toneel in Haarlem, die de titel „Van schavot tot schouwburg" kreeg. WASHINGTON, 11-3. De politie heeft woènsdag het terrelh van het Witte Huis in Washington afgezocht na ieeh jta'efonische waarschuwing dat er een bom was neergegooid. Er werd echter niets gevonden. Er is een golf van valse bommeldingen geweest sinds de aanslag op de Se naatsafdeling van het Kapitool, op 1 maart. Een regeringfunctionaris deelde woensdag een subcommissie uit het huis van afgevaardigden mee dat de ontruiming van overheidsgebouwen naar aanleiding van bomwaarschu- wingen vorig jaar 4,4 miljoen dollar Jongetjes veroorzaken brand in kleuterschool ARNHEM, 10-3. Twee jongetjes van zes en zeven jaar hebben de brand veroorzaakt, die vorige week aan de openbare kleuterschool „De Rozeknop" voor twee ton schade aanrichtte. Dit is de politie van Arn hem bij een buurtonderzoek bekend geworden. De jongens, afkomstig uit het Spijkerkwartier, wisten door een gat in de afrastering op het school terrein te komen. Ze lichtten een pas ingezette ruit door de verse stopverf weg te krabben. Met lucifers uit de keuken van de school staken beide knaapjes vervolgens een gordijn in brand. De kleuterschool stond bin nen korte tijd in lichterlaaie. Betoging in Bastogne ontaardde in gewelddaden BRUSSEL. Een betoging van boze Belgische boeren uit de provincie Luxemburg is woensdag geheel uit de hand gelopen toen de boeren in Bastogne een vrachtwagen, geladen met margarine, aanhielden, kantel den en in brand staken. Onmiddel lijk nadat de betoging ontaardde in gewelddaden rukte de Belgische rijkswacht uit meat een waterkanon. De woedende boeren raakten slaags met de rijkswacht. Ze koelden hun woede op de etalages van de 'winkels en warenhuizen aan de Grote Markt in Bastogne. Produktscliap ongerust over late prijsbeslissingen RIJSWIJK, 10-3. Het Frodukt- schc.p voor Zuivel maakt zich er on gerust over dat de beslissingen van de E.E.G.-ministerraad over de land bouwprijzen voor het jaar 1971/"72 zo laat komen. Het meent dat het be drijfsleven hierdoor voor ernstige moeilijkheden gesteld wordt en zal zijn ongerustheid aan minister Lar- dinois meedelen. In de woensdag te Rijswijk gehou den bestuursvergadering is hiertoe besloten. Twee doden en twee zwaar gewonden bij nachtelijk ongeluk HAVELTE, 11-3. Bij een verkeers ongeluk, onder Havelte, zijn in de nacht van woensdag op donderdag de 20-jarige militair H. G. van Lent uit Emmen en de 37-jarige H. Melker uit Leeuwarden om het leven geko men. Zij waren de bestuurders van twee personenauto's die met elkaar in botsing kwamen nadat een van hen plotseling naar links was uitge weken. Twee andere inzittenden werden zwaar gewond. Vlak na de botsing reed nog een derde wagen op een der eerstgenoemde auto's ifi, maar de inzittenden daarvan bleven ongedeerd. Individuele huursubsidie DEN HAAG, 10-3. Dc regerings partijen in de Tweede Kamer heb ben minister Schut van volkshuis vesting gesteund in zijn plannen om de huren te harmoniseren. De maat-' regel die vrijwel zeker hier en daar flinke huurverhogingentot gevolg zal hebben, zal per 1 april dit jaar van kracht moeten worden. De ka mer vond vrijwel unaniem dat de individuele huursubsidie voor meer dere huurders - en vooral voor die huurders die tc maken krijgen met huurverhoging van kracht moet worden. Actie Zuidinolukkers „Geef ons de vijf" EEN HAAG. 10-3. De Zuidmoluk- kers in Nederland gaan een actie voeren cm een toenadering tot het Nederlandse volk te bereiken en om bij de komende Kamerverkiezingen steun van de kiezers te krijgen voor dc zaak van de Zuid-Molukken. Ir. J. A. Manusama, president van dc „Republiek der ZuidMolukkcn", zet te woensdag in Den Haag uiteen hoe dc actie met het motto „Geef ons dc vijf" gevoerd zal worden. Echtpaar ontkomt nipt aan brand DEN HAAG, 11-3. Een uitslaande brand heeft donderdagmorgen de bovenste etage van een woonhuis pan dc Trompstraat in Den Haag in de as gelegd. Het echtpaar dat er «liep werd door het vuur wakker en kon zich tijdig in veiligheid stellen. Dc oorzaak van de brand is niet dui delijk. Mogelijk heeft een elektrische kookplaat de hele nacht aangestaan. Dc brandweer schat de schade op f 100.000,Dc bewoners waren ver zekerd. aan verloren manuren kostte. Er kwamen 735 waarschuwingen binnen en er deden zich 37 bomexplosies voor tegen zes in 1969. In 225 geval len was overgegaan tot evacuatie. Inbreker te Vlissingen gearresteerd VLISSINGEN, 10-3. De politie te Vlissingen heeft woensdagmiddag een 24-jarige man gearresteerd die werd gezocht wegens inbraak in meer dan negen plaatsen in ons land, onder andere in Amsterdam, Hilver sum, Leiden, Bloemendaal, Abcoude, Bussum, Zandvoort, Heemstede en Vlissingen. - De man, R. W. K. uit Vlissingen is waarschijnlijk op 26 december van het vorige jaar in Vlissingen met de reeks van inbraken begonnen. Hij heeft bekend daarbij ongeveer 12.000 gulden te hebben buitgemaakt. Vrijdag zal worden beslist voor welke officier van justitie de man zal worden voorgeleid. Twee (loden bij autoslip GRUBBENVORST, 10-3. Twee per sonen zijn woensdgaochtend bij een verkeersongeluk in de gemeente Grubbenvorst om het leven gekomen, toen de personenauto, waarin zij za ten, vermoedelijk ten gevolge van de gladheid in een slip raakte en tegen een boom botste. De slachtoffers zijn de 54-jarige P. W. Kennis en de 58- jarige J. M. Janssen, beiden uit Se- venum. Het ongeluk gebeurde woensdag ochtend omstreeks kwart over vijf op de Sevenumseweg in Grubben vorst. Er zaten zes mensen in de per sonenauto. Twee van hen overleden kort na het ongeluk. Van de overi gen raakten er twee ernstig en twee licht gewond. Allen zijn overge bracht naar het ziekenhuis in Horst. Advertentie Tijdelijk heropend zaterdag 13 maart t Weststraat 5 - 7 Zierikzee BROMFIETSEN FIETSEN SPEELGOED REGENKLEDING NEW YORK, 10-3. De New York Times heeft woensdag naar aanlei ding van de strijd om de wereldtitel zwaargewicht tussen Cassius Clay en Joe Frazier geëist dat het be roepsboksen in Amerika wordt ver boden. „Men moet erkennen dat het hier alleen maar gaat om bloedig amuse ment, dat in zijn nutteloosheid en decadentie herinnert aan vergane be schavingen", aldus het blad. „Dit had met de mannelijke kunst der zelfverdediging niets te maken. Het was een overbetaald super spektakel, ivaarbij twee mensen elkaar onder de ogen van een hysterische massa trachtten te verwonden. Een voor stelling als deze is in ivezen onmen selijk en onwaardig" Hervorming van bet wetenschappelijk onderwijs DEN HAAG, 10-3. Het vooront werp van wet tot herstructurering van het wetenschappelijk onderwijs, dat dinsdag is gepubliceerd, wordt gekenmerkt door beperking van dc inschrijvingsduur tot maximaal zes jaar, waarbij als cursusduur vier jaar is aangegeven: één jaar voor de propaedeuse en drie- jaar voor de doctoraal studie. Daarnaast krijgen de universiteiten en hogescholen er een nieuwe taak bij: het verzorgen van het post-academisch onderwijs zoveel mogelijk in samenwerking met anderen. Ingesteld wordt voorts de bezoldigde functie van assistent onderzoeker, wiens werk zal resulte ren in een rcsearch-aantckcning of in een promotie. Prov. Stoombootdiensten in Zeeland in 1969 MIDDELBURG. 10-3. Gcd. Stalen van Zeeland hebben provinciale sta ten voorgesteld om dc balans per 31 december 1969 van dc provinciale stoombootdiensten in Zeeland vast te stellen op zestig miljoen driehon derd drie-en-twintigduizend twec- honderd-acht-en-vijftig gulden en twee-en-twintig cent. Verder tot vaststelling over te gaan van het ver lies over 1969 van dc prov. stoom bootdiensten op tien miljoen zeven honderd vier-en-vijftig-duizend acht honderd vier-en-zeventig gulden en nogcn-en-dcrtlg cent. Tenslotte de rekening van kapitaalsinkomstcn en -uitgaven vast tc stellen tot. een 1o- laalbedrag van zestien miljoen ccn- honderd vier-en-veertig-duizend één honderd achttien gulden en zestig cent. Donderdag 11 maart Bruinisse Hotel Storm, vergadering V.V.V. Brouwershaven Verenigingsgebouw, 8 uur, Algemene Sport Vereniging Brouwershaven, (toneel voor bejaarden). Vrijdag 12 maart Zierikzee Duyvelants Koffyhuys, 19.30 uur, kontaktavond All Ready. Hotel Van Oppen, 7.45 uur, Vogel jacht Schouwen-Duiveland. De Drie Schorren, vergadering Veilig Verkeer. Burgh De Koebel, 7.30 uur, oprichtingsver- gadering Vogelvereniging. Westerschouwen Het Wapen van Burgh, 7.30 uur, uit voering kinderkoor Westelijk Schou wen. Nieuwerkerk Dorpshuis, 19.30 uur, ouderavond openbare basisschool. Zaterdag 13 maart Zierikzee 2 uur, wandeling Jeugdvogelwacht Zuidhoekinlagen, start bij de Ooster- scheldebrug. Westerschouwen 10 uur, wandeling Jeugdvogelwacht Zeepe, start Moolweg. Maandag 15 maart Zierikzee Concordia, 8 uur, alg. ledenvergade ring V.V.V. Zierikzee. Dinsdag 16 maart Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 10.30 uur en 13.30 uur, jeugdvoorstellingen voortgezet onderwijs Frank Koo- mans Poppentheater. Brouwershaven Jeugdgebouw, 8 uur, afdeling Platte landsvrouwenbond. Sirjansland Verenigingsgebouw, ledenvergade ring, diploma-uitreiking afd. Duive- Iand Veilig Verkeer. Woensdag 17 maart Zierikzee Hervormd verenigingsgebouw, 2.30 uur, bejaardensociëteit N.C.V.B. Huis van Nassau, 8 uur, jaarverga dering VARA-afdeling Zierikzee, (spreker de heer J. Pop). Herv. verenigingsgebouw, 8 uur, ver gadering afdeling Zierikzee N.C.V.B. Donderdag 18 maart Noordgouwe Hotel v. d. Weijde, voorlichtings avond Ned. Hartstichting. Renesse Dorpshuis, 7.30 uur, ledenvergade ring Coöp. Boerenleenbank „Schou wen". Vrijdag 19 maart Zierikzee Mondragon, clubavond Delta-Foto. Hervormd verenigingsgebouw, 8 uur, Stichting Amstel Toneel. „Het sein staat op moord', (Z.V.U.). Burgh Openbare lagere school, 8 uur, leden vergadering Strandreddingsbrigade „Westerschouwen". Westerschouwen Het Wapen van Burgh, 7.30 uur, uit voering kinderkoor Westelijk Schou wen. Postagentschap beroofd van 25.000 gulden AMSTERDAM. 10-3. Twee man nen hebben woensdagochtend om streeks acht uur de echtgenote van de houder van het postagentschap aan het Krügerplein in Amsterdam- Oost in het trapportaal van haar woning een zak met f 25.000 aan kas geld afhandig gemaakt. Het geld had zij even tevoren van een PTT-chnuf- feur in ontvangst genomen. Het postagentschap ligt twee huizen ver der en is gevestigd in de stomerij Scala. Toen de vrouw, de 58-jarige mevrouw Stroucken. zich naar haar woning op twee hoog wilde begeven kwamen van de trap twee mannen, die haar dc zak zonder een woord te zeggen uit de handen gristen. Zij verdwenen in een auto met achter het stuur een derde man. - Politici naar school J DEN HAAG, 10-3. Leerlingen van het Haags Montessori ly ceum hebben gedaan gekregen, dal tenminste tien politieke partijen op 19 maart een of m eer vertegenwoordigers af vaardigen naar hun school. Groe])jes leerlingen zullen de politici afzonderlijk in twee lesuren doorzagen over hun partijprogramma's en wat daarmee te doen valt. Daarna kunnen de politici met elkoar en als groep mei de leerlingen irorden geconfronteerd tijdens een fusiediscussie. De poli tieke dag duurt van nepen uur 's morgens lol half rên des middags. Hot -Jjn voor het overgrote deel Kamerleden, die hebben toegezegd naar de school te komen. t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2