PILS Nixon ziet Vietnam als „waarschijnlijk de laatste oorlog" DE ZIERIKZEESCHE COURANT Drie gevangenen ontsnapt in Scheveningen dezefWlw»'»,. weekKmbgj Zoomweg en waterwingebied Kwart miljoen vergoeding wegens ontslag Ajax won eerste kwartfinale-wedstrijd tegen Celtic Glasgow met 3-0 Demonstratie tegen de huurverhogingen Nationale stichting „Vakantie ouderen" Den Uriel koopt stadswallen Premier Gandhi op weg naar grote zege I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: HDBH Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 10,25; per maand 3,45; per jaar na J8.00 uur: tel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 41,Losse nummers 25 cent - Verschijnt maandag .dinsdag, donderdag en uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. vrijdag - Advertentieprijs 20 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij 2,25. Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusiel v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. 4 B.T.W. Donderdag 11 inaart 1971 127ste jaargang Nr. 20840 WAARIN OPGENOMEN In dit nummer: Markelose dansgroep op installatiedag WASHINGTON, 10-3. De president der V.S., Richard Nixon, betwijfelt het zeer, of de V.S. ooit weer in een oorlog gewikkeld zullen worden. De oor-log in Vietnam zou waar schijnlijk de allerlaatste oorlog zijn, aldus Nixon in een vraaggesprek met de diplomatieke corerspondent van de „New York Times", C. L. Sul- berger. Nixon voegde er aan toe, dat zijn mening o.m. berust op de factor dat ook de beide grote tegenspelers van de. V.S. - de Sowjet-Unie en China - uit piagmatische overwegingen tot onderhandelingen gedwongen zijn, In het gesprek met Sulzberger leg de Nixon de nadruk op de Ameri kaanse-verplichtingen binnen de Na- yo. Het was onmogelijk, de Ameri kaanse strijdkrachten in Europa in le krimpen, zolang dit niet op basis van wederkerigheid kon gebeuren. „Tussen twee vuren" President Nixon verklaarde tussen twee vuren te zitten, namelijk tussen de „suiper-duiven en de super-val ken". Beide groepen konden uit emotionele gronden geen objectieve houding aannemen. Nixon sprak de hoop uit, dat ,de onderhandelingen met de Sowjet- Unie door kunnen gaan. „Hoewel wij hun ideologie als expansionistisch DEN HAAG, 10-3. Uit het gevan geniscomplex in Scheveningen z(jn woensdagmiddag drie mannen ont snapt. Eén van hen kon korte tijd na zijn ontvluchting worden aangehou den. beschouwen, weten zij toch, wat het betekent, wanneer de geest uil de fles ontsnapt en dat hun belang bij het voortbestaan eist, dat zij een conflict met de V.S. mijden". Nixon zei zich er zorgen over te maken, of de Amerikaanse „geves tigde orde" het ook zo zag. „Om u de waarheid te zeggen, heb ik veel meer vertrouwen in het volk dan in de gevestigde orde", aldus Nixon, die vindt dat hij een pacifist is. De twee gevangenen wisten via af dakjes op de binnenplaats te komen. Daar is een verbouwing aan de gang, waarlangs ze konden ontvluchten. WASHINGTON. President Nixon op het Witte Huis in gesprek met de 81-jarige Israëlische president. Zal- man Sjazar. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Men moet geen zes paarden i houden als men maar voor f twee paarden de ruif kan vul- f len. Advertentie krat a 12 halve liters w Drie Britse soldaten in N.-Ierland doodgeschoten BELFAST, 10 -3. In een buiten wijk van Belfast zijn woensdagavond drie ongewapende Britse militairen doodgeschoten, zo heeft een leger- woordvoerder meegedeeld. De drie lijken, in burgerkleding zijn aange troffen in een greppel langs een stille weg. Aangenomen wordt dat ze door Ierse extremisten zijn doodgescho ten. Eerder was bericht clat drie leden van het verboden Ierse republikeinse leger door een concurrerende stro ming in de IRA waren „geëxecu teerd". Twee van de drie gedetineerden, die uit de jeugdgevangenis „De Sprang" in Scheveningen zijn ont snapt zijn'nog voortvluchtig. Het zijn de 21-jarige loswerkman J. D. H. en de 19-jarige opperman- P. M. A. de V. De 20-jarige W. P. kon op de bin nenplaats van het Huish van Bewa ring worden aangehouden. De 20-jarige loswerkman, was we gens vermogensdelicten tot een ge vangenisstraf van 1 jaar veroordeeld. De 19-jarige opperman zat in voor arrest. DEN HAAG, 11-3. Omdat er spra ke van is dat de Zoomweg (de nieu we verbinding tussen West-Brabant en de Randstad Holland) aangelegd zal worden dwars door het voor Zee land zo belangrijke waterwingebied van Huybergen en Ossendrecht heb ben de kamerleden drs. W. R. V. Dusarduijn (KVP) en C. F. van der Peijl (CHU) minister drs. J. A. Bak ker van verkeer en waterstaat en staatssecretaris dr. R. J. H. Kruisin- ga van volksgezondheid schriftelijk gevraagd naar de maatregelen om de vitale belangen van de waterwining te waarborgen. DEN HAAG. Het eerste deel van de wetenschappelijke publikatie van of ficiële bescheiden inzake de Neder lands-Indonesische betrekkingen in de jaren 1945 tot 1950 is ter perse. De publikatie wordt, in opdracht van de Nederlandse regering verzorgd door prof. dr. S. L, van der Wal. Ambtenaar wint geding UTRECHT, 10-3. De gemeente Ba- kcl en Milheeze moet de gewezen opzichter van deze gemeente, de 45- jarige P. M. Vacs, een schadevergoe ding van een kwart miljoen gulden betalen. Dit beeft dc centrale raad van beroep woensdag in Utrecht be slist. Het vorig jaar door dc gemeen tel aad van Bakel en Milheeze aan de heer Vacs gegeven ontslag (het vierde in een reeks conflicten, die in 1958 ontstonden werden nietig ver- klaaid). Het is voor de eerste keer in de geschiedenis van de ambtenaren- rechtspraak dat zo'n hoog bedrag aan schadevergoeding wordt toege kend. In eerste instantie had hel ambtenarengerecht in Den Bosch reeds een schadevergoeding van f 190.000 toegekend. Tegen deze uit spraak was de raad van Bakel en Milheeze in beroep gegaan. Het ontslagbesluit werd door de centrale raad van beroep onverenig baar verklaard met de beginselen van behoorlijk bestuur. Huilend van blijdschap dankte de heer Vacs de leden van de centrale raad van beroep voor de uitspraak Even later citeerde hij voor publiek en journalisten een Chinees spreek woord: ...Te mag iemand niet doden, maar dood pesten wel". Hij gaf te kennen dat de pesterijen in Bakel en Milheeze kennelijk voortduren, want hij heeft nog steeds zijn salaris over februari niet ontvangen en boven dien werd drie weken geleden de uitgang van zijn garage door de ge meente met prikkeldraad afgesloten. „Maar deze uitspraak is het mooiste cadeau voor mijn vrouw die mor gen jarig is", aldus de heer Vaes. die als gevolg van 12 jaar uiteindelijk succesvol procederen tegen alle ont slagbesluiten zenuwpatiënt is gewor den en waarschijnlijk nooit meer normaal werk kan verrichten. Meer bewolking Verwachting tot vrijdagavond: Vannacht opklaringen met in het binnenland licht vorst; morgen over dag vrij veel bewolking met hier en daar wat regen of motregen; zwakke, later matige wind krimpend naar west tot zuidwest; minimumtempe raturen van plus 1 graad aan zee tot min 3 graden plaatselijk in het bin nenland; maxima morgen omstreeks 6. graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 1 tot 6. Min.-temperaturen: omstreeks nor maal. Max.-temperaturenvan ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 12 maart. Zon op 7.03, onder 18.38. Maan op 19.23, onder 6.54. Volle maan: 12 maart (3.34). HOOG WATERSTANDEN ZIERIKZEE 12 maart 3.47 v.m. 16.11 n.m. BROUWERSHAVEN 12 maart 3.34 v.m. 15.44 n.m. Springtij: 14 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 11-3. Het K.N.M.I. deelt mede: Een koufront behorende bij een aktieve depressie boven dc Oostzee trok de afgelopen nacht met regen en sneeuwbuien over ons land naar het zuidoosten weg. De tempe ratuur daalde daarbij plaatselijk tol om het vriespunt. De afgelopen nacht heeft het nog in vrijwel ge heel west- en midden-Europa gevro ren met maxima van omstreeks min 3 graden in Frankrijk tot min 8 gra den in Hongarije. Intussen is de de- pressie-activiteit op de oceaan ver groot. Van zo'n depressie trekt het komende etmaal een frontaal sys teem met bewolking en regen over de Britse eilanden naar ons land. Daarbij kfimpt de wind van noord west naar zuidwest tot zuid. Voor het front uit echter kan een zwakke rug van hoge luchtdruk nog voor opkla ringen en windstil weer zorgen waarbij de temperaturen vannacht tot beneden het vriespunt kunnen dalen. verwijderd uit parlementsgebouw MOSKOU, 10-3. De Russische poli tie heeft woensdagavond meer dan 100 Russische Joden uit het gebouw van de Opperste Sow jet in Moskou verwijderd. Zij waren daar 's mor gens binnengekomen en hadden aan gekondigd niet "eerder te zullen ver trekken alvorens zij toestemming hadden gekregen naar Israël te emi greren. Dit heeft het Britse persbu reau Reuter in gewoonlijk goedinge- lichte kringen in de Russische hoofdstad vernomen. DEN HAAG, 10-3. Rond 500 men sen, de meesten uit Amsterdam, hebben in Den Haag gedemonstreerd tegen alle plannen van minister Schut, die in huurverhoging kunnen ïesulteren. De demonstranten liepen door de binnenstad via het Binnenhof' en droegen borden en spandoeken mee met teksten als: „wij eisen huur- slop". „wij raken blut door minister Schut" cn „zeven procent van veel is teveel". De demonstratie was georgani seerd dcor het presidium van huur dersverenigingen en -comiteé's in Amsterdam en had dc steun door het vocilopig landelijk comité tegen de huur verhoging. Overval mei slaapdrank AMSTERDAM, 10-3. Trainer Mi- cels liep na afloop van Ajax-Celtic zeker dertig meter het veld op om aanvoerder Vasovic de hand te druk ken. Die handruk onderstreepte de dankbaarheid van de trainer voor wat zijn hele ploeg had gepresteerd. Celtic met 3-0 verslaan is niet niks. De ruststand was. 0-0. Het was de eerste wedstrijd tussen beide clubs. Ajax nam in de 63e minuut een DEN HAAG, 10-3. Op een woens dag in Den Haag gehouden confe rentie heeft zich de Nationale Stich ting Vakantie voor Ouderen gepre senteerd, die zich het bevorderen van voorlichting ever verantwoorde mogelijkheden voor toerisme en re creatie voor ouderen ten doel stelt. Verder wil de stichting, die zich als niet-commercieel heeft gepresen teerd, verantwoord onderzoek naar die mogelijkheden doen, alsook het controleren van de kwaliteit van wat op dit gebied de bejaarden wordt ge boden; het sluiten van overeenkom sten over toeristische en recreatieve voorsprong op Celtic door een doel punt van Johan Cruyff uit een mooie pass van Johan Neeskens. In de 70e minuut scoorde Huls- hoff uit een vrije trap, wegens een overtreding tegen Johan Cruyff, 2-0 voor Ajax. Een minuut voor tijd gaf Piet Keizer Ajax een 3-0 voorsprong. Er waren 63.000 toeschouwers. Scheidsrechter was Ribeiro (Portu gal). arrangementen voor ouderen, bij voorkeur door tussenkomst van de hiervoor in aanmerking komende or ganisaties en tenslotte het creëren van voor ouderen passende accomo- datie in binnen- en buitenland. De voorzitter van de stichting, dr. G. M. J. Veldkamp, merkte op. dat er 1,3 miljoen bejaarden in ons land zijn, van wie er 100.000 in bejaar denhuizen wonen. Indien men de be- ginleeftijd van een bejaarde op 55 jaar zou stellen dan zijn er zelfs twee miljoen bejaarden in Nederland. De voorlichting, die de stichting de bejaarden wil geven, zal geschieden via de bestaande kanalen van de be jaardenorganisaties. MILAAN. 10-3. Vier gewapende, Spaans sprekende, mannen hebben dinsdagavond in Milaan een overval gepleegd op een juwelierszaak. Ze Knevelden de eigenaar en drie an dere aanwezigen en lieten hen een slaapdrank slikken, waarna zij zich .met een miljoenenbuit uit de voeten maakten. De in slaap gebrachte mensen zijn naar het ziekenhuis gebracht, waar hun maag werd leeggepompt. De door de rovers toegediende drank is naar een laboratorium gezonden. NIEUW-VENNEP. 10-3. De kant- fabriek N.V. Dcntcx in Nicuw-Vcn- nep - 250 werknemers - heeft voor 180 personeelsleden in de produktic- scctor een arbeidstijdverkorting van 50 piccent voorlopig voor de tijd van zes weken afgekondigd. DEN BRIEL, 10-3. Dc gemeente Den Briel heeft voor een bedrag van f 38.000 van domeinen aangekocht de stadswallen, vesten, bastions, poorten, sluizen en een sloepenloods. Een plan tot algehele restauratie van de vestingwallen en fortificaties is invoorbereiding. De kosten wor den op f 2,5 miljoen geraamd. In zijn yergadering van dinsdag avond besloot de gemeenteraad van de geuzenstad tot de aankoop. Het oostelijk deel van de stadswallen, welke dateren uit de 18e eeuw en aangelegd zijn door Menno van Coe- hoorn, was reeds eigendom van de gemeente. Russische Joden NEW DELHI, 11-3. Het ziet er naar uit dat premier Indira Gandhi en haar congsespartij bij de parle mentsverkiezingen in India een da verende overwinning gaan behalen. Van de tweehonderd zetels waar over de uitslag woensdagavond be- -;kend was, hadden zij er 14.9 gewon nen. Levéren de overige uitslagen hetzelfde beeld op, dan verovert het „Nieuwe Congres" in cle Lok Sabha (het Lagerhuis) zeker 350 van de 521 zetels. In het oude huis bezette de congrespartij 221 zetels. Premier Gandhi had de verkiezin gen een jaar vervroegd in een poging heer regeringsmeerderheid, veloren gegaan door de afsplitsing van de rechtervleugel van dë congrespartij, te herwinnen. Dat doel lijkt volledig bereikt. Stralend verklaarde me vrouw Gandhi woensdagavond te genover journalisten dat zij stëèös' een grote, overwinning had voor speld. Werktijdverkorting voor 180 man STUTTGART. Een kostbare rariteit heeft de dierentuin van Stuttgart ver worven: een witte cobra. De afgelopen twintig jaar is er - naar men zegt - slechts een enkele maal een witte cobra uit het Zuidchinese gebied in men senhanden gevallen. De dierentuin heeft nog een bijzonderheid: een witte krokodil. Het personeel zal naast dc wette lijke uitkering een toeslag van het bedrijf krijgen, en daardoor toch met een volledig weekloon naar huis gaan. Oorzaak van de werktijdverkor ting is het oplopen van de voorraden. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 1