DE WERELDSUIKERPRODUKTIE Bijzonder onderwijsprojekt aan R.S.G. „Professor Zeeman" STKFEKNIFUWS Formosa-diplomaat ontvoerd Order van f 250 miljoen uit Indonesië zal dit jaar vermoedelijk sterk dalen Een krant maken ZIERIKZEE. 8-3. Op het lesroos ter van klas 3e van de 3-jarige m.a.- v.o. afdeling van de R.S.G. „Profes sor Zeeman" te Zierikzee, heeft als rechtstreeks gevolg van de „mam moetwet" een nieuw vak zyn intrede gedaan, namelijk het vak maatschap pijleer. Dit is een vak dat op veler lei manieren benaderd kan worden, maar voor deze. klas houdt dit in een oriëntering op het inaatschappyge- beurcn in de meest ruime zin van het woord. Dit betekent het kennis maken met allerlei problemen en verschijnselen die op een of andere wijze ons dagelijks samenleven be palen. Uitgaande van deze doelstel ling is onder meer aan de orde ge weest „communicatiemiddelen" en binnen dit onderwerp is ook de krant aan bod gekomen. Bij de behandeling van dit onder werp is door klas 3c - in overleg met de docent voor dit vak de heer D. v. d. Wekken - besloten om dit onder werp nu eens op een beetje bijzonde re manier nader te gaan bekijken. Een vorm die zich daar uitstekend toe leent is het houden van een pro- jekt. In dit geval houdt dat in wer ken aan een onderwerp op een ma nier die in het dagelijks schoolge beuren ongewoon genoemd kan wor den. Onderwerp van het projekt is „de krant'. Uitgaande van het vak maatschappijleer wordt er dan ge werkt aan alle vakken die normaal op het rooster voorkomen, maar de bedoeling is om te komen tot de sa menstelling van een krant. Om dat doel te bereiken zullen de leerlingen gedurende twee dagen uitsluitend hiermee bezig zijn en zullen er geen „normale' lessen gegeven worden. De voorbereidingen van dit alles zijn al in een vergevorderd stadium. Het programma van dit projekt wordt door de leerlingen zelf samen gesteld en het resultaat tot nu toe mag er beslist zijn. Wij doen een kleine greep uit de zaken die op sta pel staan: enkele groepjes leerlingen gaan kleuterscholen bezoeken om te weten te komen wat er daar zoal met de kleuters gedaan wordt, een ander groepje gaat de straat op ge wapend met een bandrecorder om de mensen te vragen wat ze weten Voor enkele centen méér per glas geniet U van de aller beste Hollandse cognac, DeKuyper Vieux, met de originele uit Frank rijk geïmporteerde brandy. Voor 35 jaar ZEELAND. Uit de memorie van antwoord omtrent hel wetsontwerp tot versnelde bruggenbouw is geble ken dat de minister bereid is in ver- bqnd met de verhoging van de ben zinebelasting de verlaging van de veergelden over de Westerschelde te bevorderen. Z1ERIKZEE. Het wijkgebouw in het Jannewekken nadert zijn vol- looiing. Het builenaanzicht is vrij wel geheel gereed. De tuin is aange legd. In het gebouw legt men de laatste hand aan het interieur. RENESSE. Deze week hield de af deling van de moderne landarbei- rlersbond een propagandafeestavond ter gelegenheid van het vijfjarig be staan van de bond. Er werd geme moreerd welke belangrijke plaats deze vereniging in het dorpsleven inneemt. ZIERIK7.EE. Advertentie. Rood. wit en blauw kastpapier, aan rollen en aan vellen te koop. BURGH. Deze week werd in hotel Bakker de jaarvergadering van 'de V.V.V. Haamstede-Burgh gehouden, waarin het feit werd herdacht dat de verenigihg 25 jaar bestaat. Plan nen werden besproken om een bloe mententoonstelling te orgatiiseren om de vreemdelingen in staat te stellen de produkten van de West hoek te bezichtigen. van de m.a.v.o.-3 opleiding en de waarde van het m.a.v.o.-3 diploma. In verband met het onderwerp re creatie houden twee leerlingen een schriftelijke enquête onder de cam pinghouders op Schouwen-Duive land. Weer anderen zullen een ge sprek hebben met de wethouder van sportzaken van Zierikzee over de snortaccomodatie. Dit alles is nog slechts een kleine greep uit het scala van activiteiten dat zal plaatsvinden De jongelui hebben nog veel meer pijlen op hun bogen, want ook on derwerpen als onderwijsvernieuwing, kunst op Schouwen-Duiveland, jeugdcriminaliteit, bejaardenzorg en industrialisatie zullen niet ontbre ken. Over dit alles worden artikelen geschreven waarmee de krant dan gevuld moet worden. Twee dagen De verwerking van het project zal in twee dagen geschieden en wel op 'woensdag 31 maart en donderdag 1 april a.s. (geen grapjesf). Het is dui delijk dat de leerlingen de medewer king van vele mensen buiten de school en de mensen op straat nodig hebben om dit alles te kunnen reali seren. Zij rekenen er dan ook gaarne op dat die meedwerking, door ieder die daarom gevraagd wordt, spon taan zal worden verleend. De krant - het uiteindelijke doel van het projekt - zal worden ge maakt op de donderdagmiddag en donderdagavond. In de school zal een redaktie en drukkerij worden in gericht met daarbij een donkere ka mer om de leerlingen de gemaakte toto's zeil' te laten ontwikkelen. Deze „workshop" zal voor ouders en be langstellenden toegankelijk zijn. Slotevenement is dan de kritische toetsing van de leerlingenkrant door mensen uit het „vak", die in een ge sprek over de resultaten met de leer lingen hun al of niet vernietigend oordeel over het „eindprodukt" zul len geven. Samenvattend mag worden ge steld, dat wat er bij klas 3c „op sta pel" staat niet gering is. Uit het en thousiasme waarmee reeds nu ge werkt wordt aan deze zaak is ons gebleken, dat wij alle vertrouwen kunnen hebben in een vlotte „stapel loop". N.V. Watermaatschappij „Zeeland" Op woensdag 17 maart a.s. zal de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid dr. R. J. H. Krui- singa het hoofdkantoor van de N.V. Watermaatschappij „Zeeland" te Goes, officieel in gebruik stellen. Bouw kantoor Prov. Waterstaat Ged. Staten stellen Prov. Staten van Zeeland voor te besluiten tot de bouw van een kantoorgebouw voor de Prov. Waterstaat te Middelburg en hiervoor van de gemeente Mid delburg aan te kopen een terrein groot 8.000 m'-., tegen de prijs van f 195 per m~. Voorgesteld wordt voor het doen opmaken van een schets ontwerp van het bedoelde gebouw een krediet te verlenen van f 70.000. Provinciale wegendienst Ged. Staten van Zeeland delen mee dat van de bij de 25ste wijziging van de begroting voor de provinciale we gendienst voor 1970 geraamde uitga ven in verband met het ongelijk vloers maken van de kruising van de wegen Zandkreekbrug-Zeelandbrug en Kortgene-Kats in 1970 nog niets kon worden uitgegeven. Het krediet wordt opnieuw geraamd. De uitga ven voor de eerste 12 maanden wor den geraamd op f 700.000, Het college deelt verder mee dat de akte van overdracht voor de grond, waarop een gedeelte van de toegangsweg naar de Zeelandbrug ligt, en waarvoor bij 27ste wijziging van de begroting voor de provinciale wegendienst een krediet van f 175.000 werd geraamd, in 1970 nog niet kon worden verleden. De verwachting bestaat, dat dit in 1971 het geval zal zijn. Het krediet wordt daarom op nieuw geraamd. De betaling van de koopsom, zal in één bedrag, tegelijk met het passeren van de akte, plaats hebben. ZIERIKZEE Aktie tegen zeehondenjaeht De jongelui André v. Achterberg en Freddy Duffener, leerlingen van de openbare basisschool, zijn druk in de weer in hun strijd tegen de jacht op zeehonden. Zij hebben een „anti"- lijst. waarop zij handtekeningen ver zamelen van stadgenoten, die het met de zeehonden jacht ook maar niets vinden. Vorige week waren ze voortdurend op pad cn ook deze week gaan ze er nog mee door. De handtekeningen worden opgestuurd aan de A.V.R.O., die voor doorzen ding zorg draagt, in de hoop dat het Canadese gouvernement deze jacht verbiedt of tenminste humaniseert. N.V.S.-afdeling vergadert Heden (dinsdag 9 maart) houdt de afdeling „Schouwen-Duiveland" van de Nederlandse Vereniging van Sui kerzieken een bijeenkomst in het „Huis van Nassau". Op de agenda staan o.a. de volgende punten ver meld: vaststelling van de rekening 1970, bestuursverkiezing, en de le zing, te houden door drs. A. J. v. d. Hoorn, geneesheer-direkteur van het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. Leden, donateurs en ook belangstellenden zijn allen van har te welkom! HAAMSTEDE Voorlopig evenementenprogramma 1971 In hotel R.T.M. Station te Haam stede vergaderde vrijdagavond het V.V.V.-bestuur in het bijzijn van en kele verenigings-deputaties, over het evenementenprogramma 1971. De V. V.V.-voorzitter. dr. H. J. van Zuylen, sprak een welkomstwoord en opende de besprekingen. De meeste vereni gingen kwamen met dezelfde evene menten als vorig jaar, zoals wandel tochten en het camping-voetbal toer nooi van de s.v. D.F.S. De Vogel wacht „Schouwen-Duiveland" orga niseert weer de jaarlijkse excursies near de broedgebieden met tevens de boswandelingen op de woensdag morgen. Op 3 juli de auto-cross (stockcar-races) opnieuw georgani seerd door de Kon. Harmonie „Witte van Hacmstede". 24 juli iets derge lijks doch op twecwielcrs. Dc motor sportvereniging „De Koppeling" te Burgh-Haamstede organiseert dan een nationale cross-wedstrijd met motoren van 500, 250 en 49 cc3. Beide evenementen zijn onderworpen aan de vereiste goedkeuringen. Op 16 juli staat de Wielerronde van Haamste de op het programma, ofschoon hier moeilijkheden zijn gerezen in ver band met het parcours, (Zuidweg- Zand.weg). Dan komen dit jaar weer ballon-optochten alsmede 1 of 2 vreugdevuren. V.V.V. zelf zal hier in samenwerking met Kerk en Re creatie zich voorspannen. Kerk en Recreatie staan weer borg voor di verse evenementen te Westenschou- wen, zowel voor kinderen als voor de wat oudere jeugd. „Witte van Haemstede" verzorgt een aantal camping-concerten, waarvoor reeds contacten zijn gelegd. BURGH Uitvoeringen Kinderkoor Westelijk Schouwen Het Kinderkoor Westelijk Schou wen geeft op de vrijdagen 12 en 19 maart de jaarlijkse "uitvoeringen. Het koor heeft de repetities achter de rug en is gereed om de grote aan hang die het in de Westhoek heeft, weer te laten genieten van goede kinderzang en natuurlijk een ope rette, ditmaal „De Prins van Sint" getiteld. Veel werk hebben zowel de dirigent, de heer M. Hogenstein als de pianiste, mevr. E. Vos-Simons moeten verzetten om het koor weer zo ver te krijgen. Bovendien vragen elk jaar het toneel en de décors in de grote zaal van hotel „Het wapen van Burgh", waar de uitvoeringen plaats hebben, grote aandacht ,om maar te zwijgen over de costuums van de kinderen. Op zaterdag 20 maart volgt een herhaling voor alle bejaarden in de Westhoek, doch dan in een middag-uitvoering. WESTERSCHOUWEN Rektificatie verslag gemeenteraad In het verslag van de dezer dagen gehouden vergadering van de ge meenteraad van Westerschouwen zijn wat betreft het gedeelte „rondvraag" enige onjuistheden geslopen waar van rektifikatie gewenst is. Het blijkt namelijk dat de bloemenhan delaar de heer A. Kort te Haamste de part noch deel heeft aan de in het verslag gesuggereerde schade van „tenminste f 250" welke zou zijn aangebracht bij werkzaamheden op het kerkhof te Noordwelle. De heer Kort heeft trouwens gesnoeid in op dracht van de dienst Gemeentewer ken, niet rond kerstmis maar pas op 23 februari jl. Betrokkene heeft ook niet met machines over de begraaf plaats gereden. De hierover in de raad gestelde vragen moeten berusten op een mis verstand in verband met een be schadiging op het kerkhof te Haam stede en van de hulstboom bij het oude postkantoor. B. en w. van Wes terschouwen zijn van een en ander op de hoogte. BROUWERSHAVEN A.S.V. „Brouwershaven" De algemene sportvereniging Brou wershaven zal op donderdag 11 maart a.s. in het Verenigingsgebouw een toneelstuk opvoeren voor de be jaardensociëteit. Op deze avond zijn tevens de bejaarden uitgenodigd uit Zonnemaire, Dreischor en Noord- gouwe. SINT PHILIPSLAND ANNA-JACOBAPOLDER Vergadering Rode Kruis-afdeling In „öns Dorpshuis" kwam de af deling St. Philipsland-Anna Jacoba- polder van het Nederlandse Rode Kruis in feestelijke vergadering bij een, onder leiding van dokter H. Menger. Uit het financieel verslag bleek de vereniging dit jaar een ba tig saldo geboekt te hebben van f 240,23. Het beginsaldo was f 2422,88 zodat thans in kas is f 2663,11. Het was een goed Rode Kruis jaar, aldus de penningmeester, de heer A. W. Beurkens. De heer J. A. Stols jr.. se lf etaris der afdeling, zei dat de jaar lijkse opbrengst f 3833.04 bedroeg. Schip Ahoy bracht f 1470,50 op en dc ledenwerfaktic f 1555.25. Het leden tal is iets teruggelopen en bedraagt nu 645. De aftredende bestuursleden, dr. H. Menger en J. A. Stols jr., werden bij akklamatie herbenoemd. Hierna werden dc surprises uitge reikt aan de kollektrices. Omdat ze nog niet aanwezig waren konden dc oorkonden cn trofeeën nog niet wor den uitgereikt. Tenslotte deelde de waarnemend voorzitter, de heer J. A. Klompe. nog mee dat op 1 november 1971 de ver eniging 25 jaar bestaat. Tevens dat de landelijke opbrengst 723 pet. van hel streefbedrag bedroeg en dat Schiermonnikoog 2e was met 528 pet. Hoewel we ons niet ongerust hoeven te maken blijft de inspanning toch groot. Ook loopt de opbrengst aan het veer elk jaar terug, welke opbrengst natuurlijk wel meetelt, maar voor het percentage weinig ge wicht in de schaal legt. In de pauze werden Welfare-ar tikelen verloot. Deze verloting bracht 1' 175 op. Tot slol werd de film „The family Way" vertoond. TAIPEH, 9-3. De regering van na tionalistisch China (Formosa) heeft de regering van Zwitserland ver zocht een onderzoek in te stellen naar de verdwijning van Soen Tsji- Tsjoe. Hij was attaché in Dakar en juist benoemd in Saigon. Volgens het ministerie van buiten landse zaken in Taipeh zou de diplo maat uit een hotel in Genève ont voerd zijn door vier communistiche Chinezen. Gesprek over de nieuwe landbouwprijzen BRUSSEL, 8-3. De landbouwmi- nisters van de E.E.G. zijn maandag middag in Brussel begonnen met een eerste serieus gesprek over de nieu we landbouwprijzen en de daaraan dooi de Europese commissie gekop pelde structuurvoorsteüen voor de Europese landbouw. Drie weken geleden had de Euro pese ministerraad al een eerste ge sprek over dit onderwerp, dat we gens de uiteenlopende standpunten van de zes geen resultaten opleverde Ook maandag en dinsdag (als de mi nisters hun beraad voortzetten) ver wacht men geen besluiten. Die zullen in het gunstigste geval pas vallen op 22 en 23 maart of later, want het probleem is zo ingewikkeld dat men eigenlijk verwacht dat slechts een ouderwetse marathon een oplossing kan opleveren. Personeel op straat bij Trieobest DEN HAAG, 8-3. Er dreigt In de gehele kousen-, resp. panty-indus trie overprodukiio en met het oog op de te verwachten concurrentiestrijd heeft de directie van Tricotbest N.V., naar zij maandag heeft meegedeeld, besloten haar produktie aan te pas sen. De vierploegenproduktie zal worden verminderd tot een drieploe- genproduktie en hierdoor worden on geveer 100 personeelsleden uit alle geledingen van hel bedrijf overbo dig. Voor deze mensen zal ontslag worden aangevraagd. DODELIJKE ONGELUKKEN VELKENSWAARD. De 32-jarige heer J. van Grootel van Belgische nationaliteit is op de Luikerweg in Valkenswaard met zijn auto tegen een boom gereden. Daarbij werd hij zo ernstig gewond, dat hij enige tijd later in het „St. Joseph ziekenhuis" in Eindhoven is overleden. Over de oorzaak van het ongeval is niets be kend. DEN HAAG. In de Columbusstraat driejarige Marco Victor Baume uit die straat door een achteruit rijden de tankauto overreden. ,Het kind werd zo ernstig gewond, dat het on derweg naar het ziekenhuis Zuidwal is overleden. HORST. Op de provinciale weg Horst-Venlo is in de nacht van zon dag op maandag omstreeks half drie een motor tegen een onverlichte aan hangwagen gereden. De motorrjjder, de 30-jarige C. M. H. Driessens uit Alpen Kreismoers (Did.) was op slag dood. UTRECHT. De 52-jarige in Utrecht wonende Marokkaan Ali Ben Mo hammed Benminamoune is maan dagmorgen in Woudenberg aan de gevolgen van een verkeersongeluk overleden. ST. MICHIELSGESTEL. De 32-ja rige Petronella Goenendaal-van Breugel is in haar woonplaats St. Michielsgestel, toen zij met haar echtgenoot langs de weg liep, door een tegemoetkomende auto aangere den en ter plaatse overleden. AMSTERDAM, 8-3. De Indonesi sche regering heeft aan de Neder landse industrie een opdracht ver strekt ter grootte van ongeveer f250 miljoen. Deze order, de grootste naoorlog se regeringsopdracht van Indonesië aan het Nederlandse bedrijfsleven, is verstrekt onder het persoonlijk toe zicht van president Soeharto en be treft de opbouw van 400 rijstpelle- rijen en 10 oliefabrieken in verschil lende delen van Indonesië in een tijd van vijf jaar. Na de uitvoering van deze opdracht zullen in het volgende vijfjarenplan van de Indonesische regering nog eens 400 rijstpellerijen worden geleverd door Nederlandse industrieën, zo is op een persconfe rentie bekendgemaakt. In eerste instantie is deze opdracht geplaatst bij Vlemtx N.V. in Hel mond, een bedrijf dat zich bezig houdt met im- en export. Land- en tuinbouw Wie in de suiker roert, roert in de politiek. Dat komt niet alleen door de bietsuiker-rietsuikerkwestie en de „wereldwinkels", maar ook door de vele overeenkomsten die op dit ge bied op aarde bestaan. Dat een over zicht mogelijk is van wat zich op dit gebied afspeelt danken wij aan de Internationale Suikerorganisatie, die nuttig registratiewerk verricht maar ook inlichtingen geeft. Riet- en bietsuiker zijn, chemisch gezien, precies hetzelfde. Slechts via een chemische analyse kan men ze onderkennen. Dit is mogelijk doordat bij de winning en de raffinage iets verschillende procédées worden toe gepast. Alleen reeds hierdoor is de verkoop van rietsuiker een twijfel achtige zaak, maar hij kan een nobel doel dienen, nl. het bevorderen van een rechtvaardige betaling van telers en arbeiders in ontwikkelingslanden. Fidel Castro zal daar zeer dankbaar voor zijn, want veel andere ontwik kelingslanden met een suikerover schot zijn er niet De wereld eet steeds meer suiker De strijd tussen biet en riet zal nog wel vele jaren doorgaan. De kwestie is eenvoudig deze, dat ontwikke lingslanden soms wèl goedkoper sui ker kunnen aanbieden dan wijZou men echter ginds dezelfde lonen en lasten hebben als wij (en wat Cuba betreft: geen staatshandel) dan zou rietsuiker zeker net zo duur zijn als bietsuiker. Misschien dat de rietsui kerverkopers juist daarom hun pro-' dukt zo aanbevelen, want het moet iedereen een doorn in het oog zijn dat men elders werkt voor een frak- tie van wat wij verdienen. Intussen kan men zeggen dat de verontwaar diging van de boerenorganisaties over de rietsuiker reeds aan het lu wen is .en dat het hun Siberisch laat of u riet- dan wel bietsuiker eet. De kwestie is, dat het niet zo goed gaat met de wereldsuikerproduktie, blijkens een publikatie van dc Sui kerorganisatie. Om te beginnen heb ben. de Oosteuropese landen, vooral de Sowjet-Unie, al medegedeeld dal hun produktie terugloopt. Rusland was. ondanks zijn handel met Cuba, zélf exporterend maar thans niet meer. De Russische oogst aan biet suiker viel in 1970 tegen Hetzelfde rapporteren Hongarije cn Tsjecho-Slotonkije. Daar komt nog bij, dat er grote onzekerheid be sloot over de Cubaanse leveranties. Aan het begin van dit jaar heeft Fi del Castro gezegd, dat hij uit de thans lopende campagne 7 miljoen ton suiker dacht te peuren. Over het ideeal van 10 miljoen wordt door niemand meer in ernst gesproken! Thans blijkt dat ook die 7 miljoen ton niet haalbaar is. Eind januari la gen de schattingen bij 6 miljoen ton en eind februari waren zij gedaald, tot 5 of 5,5 miljoen ton. Nti verte genwoordigt Cubaanse suiker slechts vier procent van de wereldproduk- tie, maar deze suiker wordt vrijwel geheel uitgevoerd en heeft dus grote invloed op de wereldmarkt. Welnu, de prijs voor suiker op de wereld markt loopt sterk op. Voorraden Afgezien van de verwerking in veevoeders en voor chemische doel einden kunnen we zeggen dat de we reld steeds meer suiker verbruikt. Daar komt dan nog bij, dat de pro duktie daalt. Voor 1971 rekent men 1970 en men verwacht dat het ver met een daling van 1.191.000 ton t.o.v. bruik met 3.59 procent of 2.598.000 ton zal stijgen. Dit is mogelijk door dat overal flinke voorraden bestaan. Deze zijn thans al teruggebracht tot het peil van het begin van de cam pagne I969-'70. Bij het woord „voor raden" fronsen velen reeds de wenk brauwen, omdat de E.E.G. nogal eens voorraden kiveekt die dik geld kos ten, maar zonder voorraden is de handel onmogelijk en ontstaat grote chaos. Wanneer de wereldvoorraden suiker, zoals nu het geval is, met 10 procent dalen, raken de deskundigen al zeer bezorgd. Suiker is, in feitelijke tegenstelling tot boter (maar evenals granen) een stapelprodukt. Zonder enige kwali teitsverlies kan hij onbeperkt lang bewaard blijven. Er moeten voorra den zijn omdat anders de minste tegenslag tot regelrechte tekorten zou leiden en hevige prijsstijgingen; internationaal gezien kart men dus heel rustig vaststellen, dat wie thans aan rietsuiker boven bietsuiker de voorkeur geeft, een keuze maakt tus sen de kat en de kaler. Van beide dreigt een statistisch tekort ie ont staan. Wat niet wegneemt dat de E. E.G. via haar contingenten en rege lingen best een flink uitvoerover- schot zou kunnen kweken in 1971, gesteld dat de bieten goed groeien en vlot geoogst kunnen worden. Een be dreiging voor de ontwikkelingslan den zit er voorlopig niet in. Van de E.E.G.-oogst 1971 is na tuurlijk nog letterlijk niets te zeg gen, want de inzaai begint pas over enige weken. Men kan alleen zeggen dat de akkerbouwers in de hele E.E.G. grote belangstelling hebben voor de biet en dat het voorlopig een van de teelten is waarop het hete bedrijf drijft. Wat biedt de BEELDBUIS? DONDERDAG 11 MAART. NED. I. Na de Fabeltjeskrant en het journaal Betty Boop en een nieuw avontuur. Daarna onder de ti tel „Horen en ogen" een gesprek met de reporter Bravin Miller van de BBC met de bekende cineast Nor- man McLaren. Na het journaal en Berichten uit de samleving 20 minu ten met Stan Laurel en Olivier Har dy. Daarna de vijfde aflevering van de serie de Jaren 20-30, waarbij het thema ditmaal is nationalisme en ko- fi'ii. Hierna een filmportret van de chansonnier Jacques lligelin. Hij is eigenlijk een man van hel toneel maar het bleek dat hij ook goed kon zingen. Vanavond zijn Nederlandse televisiedebuut. Het laatste half uur tuin het VPRO programma handelt over opvoedingsmethoden. Er wor den drie groepjes kinderen getoond, die elk 6 maanden onder nadere me thodes werden opgevoed. NED. II. Tot het journaal van acht uur een rits vaste programma's, Den Haag vandaag, journaal en Van ge west lot gewest, Tips van het natio naal buro voor toerisme en het jour naal en we er over zicht. Dan twee uur lang de Glenn Miller story. Het is een geromantiseerd verhaal over een man die een nieuw soort muziek uitvond. Glenn Miller ivas zomaar een muzikant. Een goed trombone speler en begaafd arrangeur, maar er waren er zovélen als hij na de oorlog. Hij kwam moeilijk aan de kost. Hij had een nieuwe sound in zijn hoofd en ging naar Frankrijk en kwam niet terug. Convent van Ker ken zendt hierna de diskussie Waarom Amerika" uit. Het gaat over de eerste negervrouw in het parlement. Uitgangspunt is de reis van de Pelgrimfathers van 350 jaar terug. Zouden ze, is het thema van de diskussie, niet rechtsomkeert ge maakt hebben als ze geweten hadden hoe Amerika er momenteel uitziet? DONDERDAG 11 MAART. NED. I: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Betty Boop; 19.12 Horen met ogen en zien met oren; 20.00 Journaal; 20.20 Berichten uit de samenleving; 20.30 Laurel en Hardy; 20.50 De jaren 20-30; 21.30 Jacques Higelin22.00 Methoden; 22.30 Jour naal. NED. II: 18.45 Fabeltjeskrant; 18.55 Journaal; 19.05 Den Haag vandaag 19.10 Van gewest tot gewest; 20.00 Journaal; 20.20 The Glenn Miller story; 22.20 Waarom Amerika?; 22.50 Journaal. Klachten van bejaarden DEN HAAG, 6-3. Een commissie, die door de staatssecretaris van cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk was ingesteld, heeft de 1245 klachten uit de 254 brieven, die de Vara-ombudsman, drs. M. van Dam, werden gestuurd, geanalyseerd. Re latief vaak werden klachten geuit over: inhouding van zakgeld, mis handeling en uitschelden door perso neel, en ernstige nalatigheid bij de verpleging of verzorging van hulp behoevende bejaarden. Dit blijkt uit het rapport, dat het Nederlands Instituut voor Maat schappelijk Werk Onderzoek (Nima- wo) heeft uitgegeven en dat door de staatssecretaris aan de Tweede Ka mer aangeboden is. Hasj per kettingbrief ADELAIDE, 6-3. Kettingbrieven met marihuana zaad erin en voor schriften voor het kweken van ma rihuana bezorgen de Zuidaustrali- sche politie in Adelaide hoofdpijn. Aan de ontvangers van de brieven wordt verzocht de zaadjes uit de oogst weer te versturen naar 5000 anderen, wier namen willekeurig ge kozen kunnen worden uit het tele foonboek. Boven aan de brief staat „Veel liefs van Rufus", voorzien van een tekening van een hagedis-achtig wezen. Verder wordt in de tekst ge zegd: „Rufus wil je omturnen help Adelaide om te turnen.ver breek de ketting niet". De Zuidaustralische politie stelt een onderzoek in. (Advertentie) Blijven TOBBEN? NEE! Direkt INRUILEN JA! voor 'n moderne PFAFF' zig-zag lichtgewicht naaimachine. i Direkt doen, 't wordt al leen maar duurdej .NAAIMACHINEHUIS W. RIKKEN N.V. Korte Meestraat 17 BERGEN OP ZOOM Telefoon (01640)3 58 78 BON Voor gratis folders zenden aan: Pfaff, Antwoordnummer 102, Bergen op Zoom Naam I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 5