AGENDA Water maatschappij „Zeeland" behoort tot de grootste tien Mensensmokkel Zestienhoven wordt groter naar Engeland via Nederland? Amerika afzijdig bij inval van Zuid-Vietnam in Noord-Vietnam Omlegging van de Bergsclie Maas Mr. W. Geertsema over samenwerkingsgesprekken Basisplannen voor zuidwest-Nederland ZIERIKZEE, 9-3. De watermaat- schappy „Zeeland" behoort tot de 10 grootste waterleidingbedrijven van Nederland. Het aantal personeelsle den bedraagt 330, het aantal aanslui tingen is thans 110.000 en de totale aanschafwaarde van de aanwezige aktiva f 215.000.000,—. Een en ander werd maandag be kendgemaakt tydens een te Goes ge houden persconferentie in verband met de aanstaande opening van het hoofdkantoor van de maatschappij te Goes. Het voorzienirvgsgebied van de N.V. Watermaatschappij „Zeeland" omvat: Walcheren, met uitzondering van het gi-ondgebied van de gemeen te Middelburg, Noord- en Zuid-Be veland, Schouwen-Duiveland, Tho- len, in de provincie Noord-Brabant de gemeenten Halsteren, Huijbergen, Ossendrecht, Putte en Woensdrecht; Zeeuws-Vlaanderen. De afzet van de W.M.Z. bedroeg over 1970 in totaal 33.500.000 m:i. Een korte-termijn-prognose, geldend voor de jaren 1971-1975, is gebaseerd op: opgaven van verwachte afnamen door de industrie; prognoses, ver werkt in lang lopende kontrakten met industriële afnemers; ervarings ramingen i.v.m. ontwikkeling inwo nertal, toenemende waterbeschaving e.d.; het gebruikelijke lekverlies. Meer troepen naar Noord-Ierland LONDEN, 8-3. Engeland voert zijn troepensterkte in Noord-Ierland op tot ongeveer achtduizend man. Mi nister van buitenlandse zaken Maud- ling kondigde maandag het onmid dellijke vertrek naar Ulster aan van nog een bataljon. Vorige week voer de hij in Belfast besprekingen over de gespannen situatie met de Noord- Ierse premier, majoor Chichester Clark. Twee kinderen na auto ongeval verdronken TER AAR. S-3. Maandagavond om half acht zijn twee kinderen, een driejarige jongen en zijn zesjarig zusje verdronken in een sloot langs de weg Achttien Kavel in Ter Aar. Zij zaten in de auto, die werd be stuurd door hun moeder. De auto mobiliste moest uitwijken voor een tegenligger. Haar wagen kwam in de berm terecht, sloeg om en kwam op de kop in de sloot terecht. Redding was niet mogelijk, omdat de auto precies in de sloot paste. De slachtoffertjes waren Gerko en Marianne Kranenburg uit Nieuw koop. Moeder en twee andere inzit tenden wisten zich tijdig te redden. ROTTERDAM, 8-3. Als de Rotter damse luchthaven Zestienhoven de beschikking zal krijgen over een start-landingsbaan, die voldoende lengte heeft om ook de modernste vliegtuigtypen te kunnen- ontvangen, dan zal het passagiersverkeer zich via deze luchthaven kunnen ontwik kelen van ruim 400.000 in 1969 tot 2 miljoen in 1980 en tot 3,2 miljoen in 1985. Op een volgroeide luchthaven Rotterdam zouden omstreeks het jaar 2000 ongeveer 15 miljoen passagiers kunnen worden verwerkt. Zo luidt één van de conclusies uit een rapport dat het Nederlands Bu reau voor Luchthavens (NACO) in opdracht van de gemeente Rotter dam heeft uitgebracht over de toe komstige ontwikkeling van Zestien hoven. Een groet uit Eikerzee van 1926, zo als velen het nog gekend hebben. Wie er heden ten dage een bezoek wil brengen, zal van dit alles weinig of bijna niets meer terug vinden. Wie zouden wel die twee meisjes op klompjes kunnen zijn? Tegenover een voor Midden-Zee land (Walcheren, Noord- en Zuid- Beveland en zuid-west Noord-Bra bant) en Zeeuwsch-Vlaanderen aan wezige produktiecapaciteit van 45,75 miljoen m3 per jaar, op korte termijn uit te breiden met 2 miljoen m:i per jaar voor het pompstation Huijber gen, staat dan, aldus wordt medege deeld, een behoefte-prognose van de volgende totalen: 1971: 36.807.000; 1972: 44.070.000; 1973: 46.501.000; 1974: 48.208.000; 1975: 50.132.000. Lange-termijn-prognose -In het kader van de nationale ba sis-plannen is opgesteld het deelrap port „Basisplannen Zuid-West-Ne derland". Dit deelrapport voorziet voor Midden-Zeeland en Zeeuwsch- Vlaanderen de volgende lange-ter- mijn-prognose: jaar 1980: bevolking 20.000.000 m3, industrie 93.900.000 m:i, totaal 113.900.000 nv"; jaar 2000: be volking 43.000.000 nv1, industrie 316.000.000 m:i, totaal 359.000.000 m3. Deze prognose, aldus de W.M.Z., kan dienen als basis voor: algemene be leidsbepaling, het reserveren c.q. claimen van produkticbronnen en het aangeven van planologische be stemmingen e.d, In zyn proeve voor de watervoor ziening in het jaar 2000, bij brief van 5 november 1969 voorgelegd aan de Staten-Generaal, noemt de staatsse cretaris van sociale zaken en volks gezondheid de volgende aanvullende bronnen voor Zeeland: aanvoer uit de Brabantse Biesbosch: 100.000.000 m'Vjaar; spaarbekkens naby St. Phi- lipsland 150.000.000 m'Vjaar; spaar bekkens in de Grevelingen 90.000.000 m'Vjaar, waarbij wordt uitgegaan van een produktiecapaciteit voor het oppervlaktewaterpompstation Braak man van rond 15.000.000 m'Vjaar. Opgemerkt wordt dat de winning van oppervlaktewater nabij St. Phi- lipsland en in de Grevelingen pas ter hand kan worden genomen nadat de betrokken wateren in het kader van het Deltaplan zijn afgesloten en vol doende zijn verzoet. De direkteur van het Rijksinstituut voor Drink watervoorziening heeft bij brief van 9 april 1969 bericht te zullen bevor deren dat in het nationale basisplan in eerste instantie een toevoer naar Zeeland van tenminste 60,000.000 m:!- jaar uit de Brabantse Biesbosch zal worden opgenomen. Spaarbekkens Biesbosch Voor de direkte beleidsbepaling wordt de prognose, opgenomen in het deelrapport „Basisplannen Zuid- West-Nederland" te speculatief ge acht. Als aanwezige mogelijkheden op korte termijn worden genoemd: pompstation Braakman, ontzouting en de Biesbosch. Met de aanleg van spaarbekkens in de Biesbosch is be gonnen. De totale produktiecapaciteVf zal uiteindelijk circa 500.000.000 m3- jaar bedragen. De staatssecretaris van sociale zaken en volksgezond heid noemt in zijn proeve voor de watervoorziening in hpt jaar 2000 een levering uit de Biesbosch aan Zeeland van 100.000.000 m'Vjaar, ter wijl het Rijksinstituut voor Drink watervoorziening in eerste instantie een levering uit de Biesbosch van tenminste 60.000.000 m'Vjaar zal be vorderen. Tydens de persconferentie werd door de directeur van de W.M.Z., ir. P. Stoter, bekend gemaakt dat de W.M.Z. 110 miljoen gulden gaat in vesteren in licht gezuiverd water uit de Biebosch naar Zeeland te trans porteren. In de loop van het volgend jaar zal een begin worden gemaakt met de aanleg van een pijpleiding. Het geïmporteerde water uit de Bies bosch kan zonder verdere zuivering voor industriële doeleinden worden gebruikt. Dit zal voor de industrie in Zeeland bijzonder kostenbesparend werken, aldus ir. Stoter. Een toevoer van 40 miljoen kubie ke meter per jaar zal voldoende zijn voor de eerstkomende twaalf jaar. Mocht blijken dat deze hoeveelheid te krap is dan kan de capaciteit zon der moeite tot 60 miljoen kubieke meter per jaar worden opgevoerd. De heer Stoter zei ook, dat de wa- terprijs in Zeeland gemiddeld met 5 alO procent per jaar zal stijgen. De ze stijging zal echter niet boven het landelijk gemiddelde uitkomen. Voor de Watermaatschappij vormt de drinkwatervoorziening van Schouwen-Duiveland een apart pro bleem omdat het eiland is aangewe zen op de waterwinning bij Haam stede-waar de mogelijkheden echter in 1976 uitgeput zullen zijn. Met Goerce-Overflakkce wordt thans gezocht naar mogelijkheden om tot 1980 in de behoefte te voor zien, waarbij gedacht wordt aan u'a- ter uit de Biesbosch, water uit Rot terdam en het aanleggen van een kunstmatig waterwingebied door verzoet binnenmeerwater te infiltre ren in de duinen. WASHINGTON, 8-3. De Ameri kaanse minister van buitenlandse za ken, William Rogers, heeft maandag op een bijeenkomst van oudstrijders in Washington verklaard dat de V.S. niet tussenbeide zullen komen „als president Ngoejen van Thieu van Zuid-Vietnam mocht besluiten Noord-Vietnam binnen te vallen". Rogers zei dat er geen enkele re den bestond om de Zuidvietnamezen „militaire beperkingen" op te leggen gezien de kracht van hun leger. Hij voegde hieraan toe dat er in de ko- HEUSDEN, 8-3. Met een korte plechtigheid in het raadhuis van Heusden zijn maandagmiddag de werkzaamheden begonnen voor de omlegging van de Bergsche Maas. Deze rivier wordt ter hogote van Heusden over een lengte van twee- eneenhalve kilometer omgelegd. De directie benedenrivieren van Rijks waterstaat heeft aan de Grontmij N.V. te De Bilt de opdracht ver strekt, dit werk voor te bereiden en het toezicht op de uitvoering te hou den. De Rijkswaterstaat zelf was door drukke werkzaamheden niet in staat zelf de voorbereiding en het toezicht ter hand te nemen. De reden voor deze rivieromleg- ging is, dat door de afsluiting van het Volkerak en het Haringvliet in het vervolg slechts sporadisch een kentering in het horizontaal getij op de Bergsche Maas te Heusden zal op treden. De scheepswerf Verolme in Heusden heeft deze kentering' nodig, omdat de tewaterlating van schepen alleen bij hoog en stilstaand water kan geschieden. Door de omlegging van het zomerbed van de rivier ont staat nu voldoende ruimte voor het maken van een stapelloophaven, waar de schepen buiten het bereik van de stroom te water kunnen wor den gelaten. KOPENHAGE, 8-3. Een Deense scheepskapitein heeft maandag ver klaard, dat hy in de afgelopen twee jaar meei dan duizend Pakistani en Indicts via Nederland en België il- lëgaal naai Engeland heeft overge bracht. De betrokkenen reisden per Vliegtuig n&ar Frankfort. Vandaar werden z(j naar een vakantiekamp in Nederland overgebracht en dan met een voormalige Duitse torpedo boot naar een bepaalde plaats aan de Engelse oostkust vervoerd. In een vraaggesprek met het Deense blad „Politiken" zei de 53- jarige Knud Lindholm Petersen, dat hij werkte voor een internationale organisatie, die de illegale landver huizers 10.000 pond (ruim 86.000 gul den) per persoon vraagt. Hiervoor krijgen zij papieren waaruit zou blij ken, dat ze al drie jaar in Engeland verblijven en een betrekking hebben in dat land. Tenminste een derde moet vooraf worden betaald en de rest in termijnen over drie jaar. Petersen vertelde dit verhaal, om dat voor hem de clandestiene reizen naar Engeland voorbij zijn. Hij werd in oktober j.l. door slecht weer ge dwongen met een lading Pakistanen een Britse haven binnen te lopen. In afwachting van een prbces werd hem verboden Engeland te verlaten. Voor alle zekerheid was de Deense kapitein toch maar naar het Euro pese vasteland teruggekeerd. Hij had daarvoor een vliegtuig gehuurd, waarmee hij ook de betrokken Pa kistanen had meegenomen. „Het was natuurlijk een akelige zaak dat het misging. Maar ik heb de reis naar Engeland meer dan een jaar twee maal per week gemaakt, zodat het vrijwel onvermijdelijk was dat er iets zou gebeuren", aldus Petersen. NIJMEGEN, 8-3. Mr. W. Geertse ma, de liberale fractieleider in de Tweede Kamer, meent, dat het een hoogst ongelukkige zaak zou zyn als de samenwerkingsgesprekken, die K.V.P., A.R.P. en C.H.U. deze week nat zowel P.v.d.A., D'66 en P.P.R. als met de V.V.D. houden, geen re sultaten opleveren dat zou beteke nen dat de confessionele partyen in geen enkele andere partij vertrou wen stellen voor het maken van af spraken. De liberale fractieleider zei dit maandagavond in Nijmegen op een verkiezingsbijeenkomst van de VVD- centrale Gelderland. Hij gaf als zijn ooi-deel, dat het gesprek tussen de confessionelen en de V.V.D. meer kans van slagen heeft dan een gesprek tussen confes sionelen en P.v.d.A., D'66 en P.P.R. Hij uitte deze verwachting' op grond van zijn vermoeden, dat de confes- SANTIAGO DE CHILLE. In Chili zijn onlangs 13 grote landbouwbe drijven' van omstreeks 150.600 ha. onteigend in het kader van de land bouwhervorming, zo heeft de „Cora", de coi-poratie voor agrarische her- vorming bekend gemaakte mende weken en maanden vele en harde gevechten in Laos te verwach- ten zijn. Een woordvoerder van het minis terie van buitenlandse zaken in Washington heeft verklaard dat de woorden van minister Rogers op de bijeenkomst van oud-strijders ver- keerd geïnterpreteerd zijn. De minister had gesproken over Zuidvietnamese acties tegen Noord- vietnamezen in Cambodja en Laos, niet over een Zuidvietnamese inval in Noord-Vietnam. Doodvonnissen in Cuba HAVANNA, 8-3. Tien mensen, die vorig jaar heimelijk Cuba zijn bin nengekomen, zijn ter dood en vijf tot dertig jaar gevangenisstraf veroor deeld, aldus is maandag van officiële zijde in Havanna vernomen. De zes terdoodvei-oordeelden had den deelgenomen aan twee landin gen op de oostelijke kust van Cuba en maakten deel uit van de contra- x'evolutionaire beweging „Alpha 66", waarvan de zetel zich in Miami be vindt. Zij wai-en geland met zes ari- deren, die in 1970 gedood wei-den tij dens eèn treffen met Cubaanse re geringstroepen. Aardverschuivingen in Zuid-Ainerika BOGOTA, 9-3. Zeker dertig men sen zijn mranda.g om het leveh ge komen bij een aardverschuiving die zich heeft voorgedaan bij de auto weg door het Andesgebergte tussen Quito en Quayaquil. Auto's en auto bussen werden onder bergen aarde, modder en stenen begraven. Zware regenval had al een aantal kleinere aai-dverschuivingen ver oorzaakt. De hoofdverkeersweg bij de plaats Santo Domingo de Los Co- lorados, ongeveer 60 km ten zuid westen van de hoofdstad Quito was daai-öoor geblokkeerd. In de Columbiaanse stad Maniza- les wei-den maandag vijftien men sen -' voor het grootste deel kinde ren - door een aardbeving gedood. Acht huizen werden onder de mod der bedolven. Kapitein Medina moet voor krijgsraad komen WASHINGTON, 8-3. De Ameri kaanse legerkapitein Ernest L. Me dina moet zich verantwoorden voor een krijgsraad in verband met het bloedbad in het Zuidvietnamese dorp My Lai in maart 1968. Tegen hem zijn drie beschuldigingen van moord uitgebracht. Zo wordt hem ten laste gelegd „een onbekend aantal, niet minder dan 100, niet geïdentificeerde Vietnamezen" te hebben vermoord door schoten met machinegeweren, geweren en andere wapens. De an dere twee aanklachten betreft het doden van een man en een vrouw met geweervuur. DE GEWESTELIJKE ARBEIDSBUREAUS EEN IIAAG, 8-3. Steeds meer woiden dc gewestelijke arbeidsbu reaus cok gezien als service-institu ten vcor mensen die wel werk heb ben maar een betere betrekking zoe ken. Van het totaal aantal ingeschre ven werkzoekenden in Zuid-Holland is momenteel 83 procent feitelijk werk'oos. Aldus dc hoofd-inspectcur-dircc- teur voor dc arbeidsvoorziening in Zuid-Holland, dc heer K. Lcwin. Op de arbeidsmarkt in Zuid-Holland was eind februari een aanbod van 8.600 mannelijke arbeidskrachten en een vraag naar 24.400." De drie knel punten zitten in deze provincie bij c!c metaal (bijna dc helft van dc to tale vraag naar personeel in Zuid- Ik Hand tegenover ccn aanbod van 860 man), bij dc bouw (aanbod ruim 1000. vraag bijna 2.900) cn handels- en kantoorpersoneel (aanbod ruim 1.500, vraag 3.000). Zuid-Holland zal eind maart een regionale raad voor de arbeidsmarkt hebben. De raad zal 30 maart in Den Haag worden ge ïnstalleerd. sionele partijen meer zullen voelen voor de totstandkoming van een glo baal akkoord dan voor een volledig uitgewerkt stembusakkoord, zoals de drie progressieve partij en dit hebben uitgewerkt. Overvallers post agentschap aangehouden? EEN HAAG, 8-3. De Haagse poli- tie heeft drie mannen aangehouden, die zij voor de daders houdt van de gewapende overval op een post agentschap in de Hildebrandstraat in Den Haag op maandag 1 maart. Bij de cverval werd ruim f 13.000, buitgemaakt. De drie mannen, de 23-jarige D. D., zonder beroep, de 19-jarige loswerkman R. K. en de 27-jarige straatmaker A. G., allen uit Den Haag, ontkennen de daders te zijn. Ze zijn echter door mensen die in het kantoortje waren toen de overval werd gepleegd, herkend van politie-foto's.' De rol van Peking in Indo-China HONGKONG, 9-3. Noord-Vietnam heeft de waarschuwing uitgesproken dat de rol van Peking in Indo-China belangrijker zal worden naarmate de Amerikaanse oorlogshandelingen zich uitbreiden, in een coomentaar na het vierdaagse bezoek van de Chinese premier Tsjoe en Lai aan Hanoi zegt het officiële blad Nhan Dan: „hoe meer de Amerikaanse imperialisten hun agressieve oorlog uitbreiden hoe meer de Chinese Communistische Partij, de Chinese regering en het" Chinese volk hun steun aan ons volk zullen verhogen tot de complete overwinning". HALF VIJF Je kunt toch maar nooit welen lot welke vreemde dingen een mens in staat is. Terwijl ik - zij het met mis lukkingen - toch naar vreedzame dingen wil streven en wars ben van gewelddadigheden, liep vanmorgen het wekkertje om half vijf af, om de twee boksgiganten Cassius en Joe aan het werk te zien1 op het buisje. Het kwam slecht uit, want gister avond was er een jaardag van vrien den te vieren. Dat liep wat uit en zodoende was half vijf dus een eng tijdstip. Maar goed, ik heb het alle maal voor u willen doen, om even door te geven dat de twee spier- en vleeskolossen duchtig op elkaar in- getimmerd hebben. Terwijl een gewoon mens een slap mep je van dit soort lieden, nauwe lijks zou overleven, be-ramden ze el kaar volle vijftien ronden, hetgeen betekent dat er drie kioarlier aan de lopende band wederzijds muilperen van de ergste soort werden uitge wisseld. Om even technisch te wor den: Joe stormde als een stier op zijn tegenstander in en blufferCassius kwam niet aan zijn normale dans pasjes toe, zo druk had hij het om het hoofd van Joe te beroffelen en zelf allerlei soorten oplaters in ont vangst te nemen. Dc scheidsrechter was een moedig man. Hij sprong tel- *»»*sen de tiuee zwetende ko lossen in, om lijf-aan-lijfwerk op tijd te beëindigen, want klemmen was er soms wel bij om wat op adem te komen. Als het eindbelletje ging, dropen de twee kemphanen af naar hun hoe ken, waar ze met water, .doeken, ijs- zakken, pleisters en gezichtsvet weer wat werden gefatsoeneerd. Dan ging het belletje opnieuw en begonnen ze weer slaande ruzie te krijgen en eng tegen elkaar te doen. Enfin, dat ging zo door tot de vijf tiende rond, (oen „Cas" een slipper maakte.' Hij kreeg een dreun tegen zijn kaak en ligt daar nu mee in het ziekenhuis. Vijf tellen ging de reus naar het canvas en ineens moest ik aan Goliath denken, hoewel Joe toch ook weer niets Davids-achtigs over zich had. Hij is een ex-slager in een abat toir, heeft thuis vrouw en vijf kin dertjes en staal bekend als zeer ge zagsgetrouw en uiterst vroom. Zo ziet men maar weer en zijn de ivoorden van een grootspreker weer legd: „Het gaat om de ronde, waarin het gebeurt, dat ik van deze platvoet win". Nog dit: de poes was uiterst lief op dit vreemde tijdstip en bracht de vijftien ronden spinnend door. Die ren begrijpen immers niet hoe dwaas de mensen kunnen zijn. Ze iveten niets van miljoenen aan geld: maar hebben genoeg aan een bakje vis- brokjest SCHIER EILANDMAN. Dinsdag 9 maart Zierikzee Huis' van Nassau, 7.30 uur, C.B.T.B, en Aankoopver. „Huis van Nassau", 8 uur, afdeling Veilig Verkeer. Huis van Nassau, 8 uur modeshow modehuis Kohschulte. Huis van Nassau, 7.15 uur, afdeling Schouwen-Duiveland N.V.S. Café „Even Buiten", 7.30 uur, ver gadering Oranjevereniging. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis, 7.30 uur, uitvoering zangkoren. Donderdag 11 maart Bruinissc Hotel Storm, vergadering V.V.V. Brouwershaven Verenigingsgebouw, 8 uur, Algemene Sport Vereniging Brouwershaven, (toneel voor bejaarden). Vrijdag 12 maart Zierikzee Duyvelanls Koffyhuys, 19.30 uur, kontaktavond All Ready. Hotel Van Oppen, 7.45 uur, -Vogel wacht Schouwen-Duiveland. De Drie Schorren, vergadering Veilig Verkeer. Westerschouwen Het Wapen van Burgh, 7.30 uur, uit voering kinderkoor Westelijk Schou wen. Nieuwerkerk Dorpshuis, 19.30 uur, ouderavond openbare basisschool. Zaterdag 13 maart Zierikzee 2 uur, wandeling Jeugdvogelwacht Zuidhoekinlagen, start bij de Ooster- scheldebrug. Westerschouwen 10 uur, wandeling Jeugd vogelwacht Zeepe, start Moolweg. Maandag 15 maart Zierikzee Concordia, 8 uur, alg. ledenvergade ring V.V.V. Zierikzee. Dinsdag 16 maart Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 10.30 uur en 13.30 uur, jeugdvoorstellingen voortgezet onderwijs Frank Koo- mans Poppentheater. Sirjansland Verenigingsgebouw, ledenvergade ring, diploma-uitreiking afd. Duive- land Veilig Verkeer. Woensdag 17 maart Zierikzee Hervormd verenigingsgebouw. 2.30 uur, bejaardensociëteit N.C.V.B. Donderdag 18 maart Noordgouwe Hotel v. d. Weijde, voorlichtings avond Ned. Hartstichting. Vrijdag 19 maart 'Zierikzee Mondragon, clubavond Delta-Foto. Hervormd verenigingsgebouw, 8 uur, Stichting Amstel Toneel, „Het sein staat op moord', (Z.V.U.). Westerschouwen Het Wapen van Burgh, 7.30 uur, uit voering kinderkoor Westelijk Schou wen. Aanslag op Portugese luchtmachtbasis LISSABON, 8-3. De Portugese luchtmacht heeft maandagavond be kend gemaakt, dat saboteurs op de luchtmachtbasis Tancos door het plaatsen van ccn tydbom verschei dene vliegtuigen vernield of zwaar beschadigd hebben. Volgens het communiqué is geen luchtmacht- personeel door dc explosie getroffen Eerder was in onofficiële berich ten gesproken van ccn brand als ge volg van kortsluiting, waardoor elf vliegtuigen cn helikopters waren be schadigd. Dc basis één van dc groot ste van Portugal ligt op 130 km ten nt ordoostcn van Lissabon. In het comrrinuquó werd gezegd, dal „saboteurs" kans hadden gezien in ccn hangar door tc dringen. Daar hadden zij explosieven geplaatst die met behulp van een tijdmechanisme om half vier maandagochtend ont ploften. Hel proces le Praag PRAAG, 8-3. Tijdens liet proces in Praag tegen 18 verdachten, beschul digd van ondermijning van de staat, heeft dc 23-jarige cx-studentc Pe- Iroeska Soest rova maandag naar verluidt verklaard dat de Tsjccho- slowaaksc geheime politic haar in de dertien maanden dat zij in voor arrest heeft gezeten, gedwongen heeft een bekentenis op schrift te stellen. Haar ondervragers hadden haar beloofd dal zij haar 3-jarige zoon mocht zien als zij zou verklaren ben bedreven en haar medeverdach- ondermijnende akliviteitcn tc heb- tcn zou beschuldigen. Petroeska Soestrova zou voor de rechtbank haar onder dwang afge legde bekentenis herroepen hebben cn tegen haar medeverdachten geen bezwarende verklaringen hebben willen afleggen. Wel gaf zij toe ver boden politieke werken gelezen te hebben.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2