AGENDA Plan voor meer gelegenheid 100 visbootjes in haven Kloosternol Gedeputeerde Stalen van Zuid-Holland tegen tolvrij makeq van Haringvliethrug Bedrogen man schiet twee mensen neer Vereniging vrienden Ned. Hartstichting wordt aktief op Schouwen-Duiveland Groeiende belangstelling voor ons nationaal molenbezit Burgeroorlog in Pakistan op komst? Egypte v« bestand niet STREEKNIEUWS Veel fruit werd uit de markt genomen KERKDIENSTEN BIDDAG Uienprijzen blijven laag Veel zaken aan «le orde in raadsvergadering Middensehouwen Leegstaande woningen in dorpskernen kunnen probleem vormen SCHARENDIJKE, 6-3. De raad van Middensehouwen kwam vrijdag middag in openbare vergadering bü- een onder voorzitterschap v^n bur gemeester S. Praneke. Onder de in gekomen stukken bevond zich het besluit van ged. staten tot goedkeu ring zonder opmerkingen van de ge meentebegroting inch le wijziging en va nde begroting van het bouwbe drijf voor 1971. De raad besloot de heer K. J. Steenstra te Rotterdam te ontslaan van zijn verplichtingen tot nakoming van de koopovereenkomst met be trekking tot een perceel bouwgrond aan de Deltastraat te Schavendijke, op vooiwaarde, dat een onkostenver goeding van f 100,wórdt voldaan. Het besluit tot instandhouding van de openbare lagere school te Kerkwerye werd goedgekeurd door ged. staten. De voorzitter; deelde mede, dat het verzoek tot aankoop van de eerste kavel bouwgrond in de 2e fase van het zomerhuizenterrein te Scharen- dijke is ingediend door de N.V. Aan- nemings en Bouwbedrijf P. J. Roos te Rotterdam. Door b. en w. zal een wijziging van het bestemmingsplan verband hou dende met aanpassing van de kavels aan het type zomerbungalow worden vastgesteld. De bevoegdheid hiertoe is in de voorschriften van het be stemmingsplan aan b. en w. gegeven. Van de Centrale Dienst „Noord- Zeeland" werd ontvangen een plan <ot het maken van meergelegenheid voor 100 visbootjes in de haven Kloosfernol te Scharendijke. Een rijkssubsidie in de kosten is aange vraagd. Wanneer de subsidie spoedig wordt toegezegd, zal nog dit jaar met de uitvoering worden begonnen. De raad besloot tot het aangaan van een. grondruil met de heer J. van der Steeg aan de Platteweg te Scha- rendijke. De gemeente verkrijgt een strook grond van 60 m- aan de ach terzijde van het erf van de heer Van der Steeg. Laatstgenpemde ontvangt ih ruil een 'strook grond van gelijke grootte aan de noordwestzij de van zijn perceel. De kosten vallende op de grondruil komen voor rekening Van de gemeente. Besloten werd tot vaststelling van de 6e wijziging van de bouwveror dening; tevens werd de verordening op de recreatiewoonverblijven gewij zigd. De grondruil is wenselijk met het oog op het uitvoeren van het bouw plan van 20 woningwetwoningen aan de Kabbelaarsbankstraat. Mevr. Kloet vroeg wanneer met het bou wen van de woningen zal worden begonnen, daar de bewoners van de salonwagens ter plaatse aanzegging gekregen hebben de salonwagens met opstallen uiterlijk 1 mei a.s. te verwijderen. De voorzitter ant woordde, dat eind mei/begin juni a.s. met de bouw een aanvang zal wor den gemaakt. Op een vraag van mevr. Kloet of ef een ander plaats is vóór de salon wagens deelde de voorzitter mede, dat hiernaar niet is gevraagd door de bewoners. Parkeerruimte B. en w. hadden een voorstel over gelegd tot het maken van een par keerruimte aan de Noordstraat te Kerkwerve achter het voormalig ge meentehuis (ruimte voor 4 auto's) en bij het gemeentelijk verenigingsge bouw aan de Beatrixstraat (ruimte voor 9 auto's). De heer Wessels had in het voorstel gelezen, dat de rij wielbergplaats bij het verenigingsge bouw wordt gesloopt. Spreker vroeg of deze achter het ver.gebouw kan worden geplaatst. De voorzitter ant woordde hierop dat van de rijwiel bergplaats praktisch geen gebruik gemaakt wordt. De heer part vroeg of er aan de Noordstraat nog een parkeerverbod voor één zijde komt. De voorzitter deelde mede, dat hiertoe een voorstel zal worden gedaan wanneer dit in de praktijk nodig blijkt. De heer M. Boot zag gaarne verde re uitbreiding van de parkeerplaats bij het ver.gebouw. De voorzitter was het hiermee wel eens. Er moet ech ter ruimte blijven voor de opslag plaats voor zand van de gemeente, terwijl mogelijk geen materiaal ge noeg aanwezig is voor het groter ma ken van de parkeerruimte. Op voorstel van de heer Boot be sloot de raad de parkeerruimte bij het verenigingsgebouw met nog een parkeerstrook uit te breiden. Aan mej. N. de Jonge en mede- erfgenamen zal worden verkocht de blote eigendom van een voor onbe paalde tijd in erfpacht gegeven per ceel gemeentegrond aan de Platte weg te Scharendijke voor een prijs van f 11,75 per m- of in totaal f 12.925,—. De raad besloot een krediet be schikbaar te stellen voor het bouwen van een gemeentelijke werkplaats en berging aan de Dijkstraat te Scha rendijke. Het plan hiervoor is dooi de Ccntr. Dienst Noord-Zeeland ge maakt. Als voorbeeld heeft gediend de werkplaats met berging te Sint Maartensdijk. De -raad besloot tot vaststelling van een verordening op de heffing van 200 opcenten op de hoofdsom van de personele belasting, nu de vastgestelde verordening op 1 juni 1971 vervalt. De heer Boot vroeg of hij het goed begrepen had, dat de gemeente door vaststelling van de verordening extra inkomsten zal ontvangen. De voorzitter antwoordde dat dit inderdaad het geval zal zijn, nu pok reeds een compensatie uit hét gemeentefonds ontvangen wordt. Verkoop woningen Door een 4-tal middenstanders te Scharendijke was verzocht paal en perk te stellen aan de steeds toene mende verkoop van woningen in Scharendijke voor zomerwoning of tweede woning. Volgens requestran- ten zal op deze wijze het dorp met een ontvolkte kern zitten, waardoor de leefbaarheid van Scharendijke en omstreken zal worden aangetast. B. en w. hadden voorgesteld af wijzend op dit verzoek te beschikken Als hoofdmotief voerden zij aan, dat het vooral bejaarden zijn, die tot verkoop van hun woningen overgaan Door bestemming van hun woningen voor de recreatie ontvangen zij be duidend hogere verkoopbedragen dan bij bestemming van de wonin gen voor perm, bewoning. B. en w. wezen er op, dat Scharen dijke steeds meer in het gebied komt te liggen wqar kustrecreajie bedieven woidt, vvaarmée ook het verschijnsel van leegstaande wonin gen in de winter gepaard gaai. De bejaarden, die ljun woningen ver kopen blijven meestal in het dorp woiten in bejaardénwoningén. De heer I. C. Padmos kon zich in hoofdzaak met het voorstel van b. en w. verenigen. Hij kon de bezwaren van de middenstanders wel begrij pen. Anderzijds kan de middenstand toch ook zien op medewerking van de raad, b.v. door het inrichten van de haven Kloosternol voor visboot jes. Mevr. Kloet vond het ook jammer, dat 'n tamelijk groot aantal wonin gen in de winter leegstaat. Clverigens was zij van mening dat de inkomsten van de middenstand hierdoor niet minder worden. De voorzitter vond het verschijnsel van leegstaande wo ningen in de kernen ook» niet aan trekkelijk. Het is hier echter kiezen tussen twee minst kwaden, De raad besloot conform het voor stel van b. en w. afwijzend te be schikken op het ingediende verzoek. De rente voor de garantieschuld van de Stichting Rusthuizen,, Weste lijk Schouwen" werd gefixeerd op 4V2 "Ai ingaande 1 januari 1971. Voorschotten op de exploitatiever- goédingen voor 1971 aan het bijzon der onderwijs werden toegekend; eveneens voor vakonderwijs. DEN IIAAG, 6-3. Gedeputeerde Staten' van Zuid-Ilolland hfcbbert provinciale staten ontraden een mo tie aan te nemen waarin aan de mi nister van verkeer en waterstaat én van financiën én cje kamercommis sies gevraagd wordt de Haringvliet brug per 1 juli tolvrij te maken. De rnotie is door zes statenleden aan provinciale staten van Zuid- Holland, Zeeland en Noord-Brabant voorgelegd. G.S. van Zuid-Holland vinden dat niet hoeft te worden afgeweken van de lussen het rijk en de N.V. Brug- vérbinding „Haringvliet" gesloten overeenkomst dat het rijk de brug per 1 juli 1975 zahovememen. Sedert de afsluiting van die overeenkomst zijn er geen nieuwe omstandigheden die Vervroegde overneming wettigen. Rond 1975 zal dé brug in het urgen- {iëscHémo van het rijkswegenplan basseh. Einnenkort zal Goerc-e-Over- fiakkee over een tweede vaste - maar dan tolvrije - oeververbin ding kunnen beschikken, zodra de Haringvlietdam voor het verkeer wórdt opengesteld, aldus G.S. Drama hl de Bijlmer RENESSE, 6-3. Op uitnodiging van burgemeester P. Everwyn kwam donderdagavond in de bovenzaal van het Dorpshuis te Renesse een zes tiental belangstellenden uit de di verse dorpsgemeenschappen van Westerschouwen by een om onder auspiciën van de heer P. de Graaf uit Goes, promotor van de Neder landse Hartstichting, de belangen van deze stichting te bespreken. Burgemeester Everwijn, die met zijn echtgenote aanwezig was, heette de aanwezigen welkom. Het speet hem, dat maar zo weinigen aan zjjn uitnodiging gevolg hadden gegeven. Vervolgens werd een indringend filmpje vertoond over hart en vaat ziekten. Dit als inleiding op de vol gende bespreking. Uit de bespreking bleek wel dat alle aanwezigen de Ned. Hartstich ting een goed hart toe dragen. En bloc were! men lid van de reeds be staande vereniging van Vrienden van de Hartstichting. De heer De Graaf wilde komen tot een plaatse lijke afdeling van deze vereniging, teneinde de belangen van de Ned. Hartstichting zo veel mogelijk te kunnen bevorderen. De heer J. Lus tig uit Renesse meende echter dat dit beter tot zijn recht zal kunnen komen, wanneer er vooi- geheel Schouwen en Duiveland één afde ling zou worden opgelicht. De heer H. Dalsen uit Haamstede was het hier volkomen mee eens. Als voor beeld noemde hij de totstandkoming van één Groene Kruisverèniging op het eiland. Dit idee sloeg aan bij de overige aanwezigen. In verband hiermee deed de heer De Graaf ten slotte een beroep op de aanwezigen om met een afvaardiging aanwezig te willen zijn op de op donderdag 18 maart te Noordgouwe in het hotel v. d. Weijde te houden voorlichtings avond. Mevrouw 'v'. Sluijs-Padmos en de heer Dalsen uit Haamstede gaven zich spontaan hiervoor op. 4 Burgemeester H. P. Everwijn be dankte tenslotte de aanwezigen voor hun positieve bijdrage. AMSTERDAM, 7-3. De Amster damse politie heeft zondagmorgen in de Bijlmermeer een tweede verdach te aangehouden in een zaak, waarby een bediogcn echtgenoot zyn vrouw en haar minnaar zaterdagmorgen neerschoot. Beide slachtoffers lagen zondagavond nog steeds in zorgwek kende toestand in het VVilhclmina- gasthuis. De 45-jarige R. J. S., die bij de echtgenoot inwoonde, is aangehou den omdat hij het pistool met 42 pa tronen van de 37-jarige Surinamer E. C. R. voor de politie verborgen hield. In de loop van hét weekeinde is er voor de politie meer klaarheid in de zaak gekomen. In tegenstelling tot eerdere berichten is gebleken dat R. zijn vrouw en haar minnaar op de begane grond van het flatgebouw Grunder opwachtte. De man, de- 26- jarige Surinamer R. G., kwam ech- MARKTBERICHTEN Veemarkt Rotterdam ROTTERDAM, 8-3. Aangevoerd: 1404 dieren, t.w. 1129 runderen en 275 varkens. Prijzen per kilogram: slachtrunde- ren extra f 5,15-5,70; le f 4,50-5,00; 2e f 4,10-4,15; 3e f 3,80-4,00; stieren f 4,65-5,35; worstkoeien f 3,80-4,00; slachtvarkens le f 2,18-2,22, 2e f 2,14- 2,18; 3e f 2,08-2,14; slachtzeugen f 1,75-1,80; zware varkens f 2,00-2,05. Runderen: aanvoer "korter, handel vlug, prijzen hoger. Varkens: aanvoer kleiner, handel vlot, prijien ruim prijshoudend, en kele prima's bovên notering. Wereldkampioenschap zwaargewicht boksen op televisie Vergadering Groene Kruis afdeling St. Philipsland ST. PHILIPSLAND. 6-3. In „Ons Dorpshuis" vergaderde de afdeling St. Philipsland van het „Groene Kruis" onder voorzitterschap van burgemeester G. van Velzen. Uit het jaarverslag van de sekre- taresse bleek dat het ledental dei- vereniging 648 bedraagt. Voor zuigelingen werden 48 zittin gen gehouden met 400 consulten. Voor het kleuterbureau werden 19 zittingen gehouden met 174 consul ten. Door de wijkverpleegster wer den 3050 bezoeken afgelegd en 245 bejaarden bezocht. Financiën Uit het financieel overzicht van de penningmeester bleek de rekening over 1970 eén tekort te hebben van f 261,78, hetgeen door het kapitaal overschot gedekt kon Worden. De begroting 1971 sloot met een nade lig saldo van f 2380,Dit tekort wordt voornamelijk veroorzaakt door het aanschaffen van aardgas- verwarming. De aftredende bestuursleden de heren G. van Velzen en C. van Strien werden bij akklamatie herbe noemd. Bij de bespreking van de begro ting werd op een desbetreffende vraag medegedeeld dat 33 personen en gezinnen nog geen lid der vere niging zijn. Dure (opgezette) alk LONDEN, 4-3. Een opgezette grote alk, een uitgestorven vo gel, cl ie boven het noordelijk deel van de Atlantische oce aan voorkwam, heeft donder dag op de veiling Sotheby in Londen 9.000 pond sterling (75.000 gnlclen) opgebracht. Het IJslandse museum voor na tuurlijke historie kocht de vo gel voor het hoogste bedrag dat ooit voor een dergelijk ob ject is neergeteld. De alk keert nu terug naar IJsland, waar hij in 1821 werd gevangen. De grote alk (alca impennis) is in 1844 uitgestorven, vooral door de jacht op IJsland. AMSTERDAM. 6-3. Er isT een groeiende belangstelling voor het wel en wee van ons nationaal mo lenbezit dat thans nog ruim 950 mo lens omvat. Dit wordt geconstateerd in het jaarverslag van de vereniging „De Hollandsche Molën", dat zater dagmiddag 6 maart in Krasnapolsky op de algemene ledenvergadering in Amsterdam werd uitgebracht. Dit molenbestand, aldus het verslag, wordt echter voortdurend bedreigd o.m. door de vervanging van wind kracht door electrische stroom, de bedreiging van molens door ruilver kaveling. aanleg van wegen en hoog spanningsleidingen. stedelijke be bouwing. allemaal factoren die in steeds sterkere mate de aloude ener giebron in betekenis doen afnemen. Bij inbraak 120.000,— aan juwelen meegenomen WOERDEN, 7-3. Tijdens afwezig- held van de bewoners hebben inbre kers in de nacht van zaterdag op zondag voor 120.000 gulden aan ju welen gestolen uit de woning van een 36-jarige kaashandelaar in Woer den. De juwelen lagen in een muur kluisje, dat uit de muur werd gehakt en geheel is meegenomen. In de muurkluis was ook voor enkele dui zenden guldens aan bankbiljetten aanwezig. De juwelen waren - zij het niet voor het volle bedrag - tegen dief stal verzekerd. Van de daders ont breekt elk spoor. DACCA, 6-3. De crisis in Pakistan heeft een hoogtepunt bereikt. Een totale breuk dreigt tussen het ooste lijke en westelijke deel van het land, gescheiden door ruim 1.500 km Indi aas gebied. In de Oostpakistaanse hoofdstad Dacca Reeft het leger in de nacht van donderdag óp vrijdag stj-ategische punten bezet, en met vliegtuigen en schepen versterkingen aangevoerd. Ba r ju f f rou w vermoord .in Amsterdams hotel AMSTERDAM. 6-3. In hotel-café „The Silvei Doller" aan de Oude- zijds Vooi burgwal in Amsterdam is viijdagavcnd rond acht uur de 21- jaiige barjuffrouw Tine Maryke de Roos uit Amsterdam achter dc bar in het café gevonden met ingeslagen schedel. Zij werd ontdekt door een juf frouw die naar het hotel ging en in het café naar binnen keek. De vrouw- is geheel gekleed aangetroffen. Om trent hot motief van de moord tast dc politie in het duister. Verdere ge gevens wilde zij niet Verstrekken. HILVERSUM, 6-3. De strijd om het wereldkampioenschap boksen tussen Cassius Clay en Joe Frazier zal dinsdagmorgen om half vijf op de televisie worden uitgezonden. De ze rechtstreekse uitzending via New York wordt verzorgd door Avro's Sportpanorama op Nederland II. Dinsdagavond zal op het hetzelfde kanaal om 20.10 uur het gevecht worden herhaald. CAIRO, 7-3. Egypte zal het be stand langs het Suezkanaal niet nog eens verlengen. President Sadat zei zondag via Radio Cairo dat zyn land daartoe niet langer in staat is en dat „wy ons niet langer van schieten kunnen onthouden". ter alleen naar buiten. Er ontstond een woordenwisseling. R. had name lijk in mei van het vorige jaar, na dat hij reeds 18 maanden in Neder land verbleef, zijn vrouw en G. op zijn kosten naar Nederland laten overkomen. G. trok toen bij het echt paar in, maar begon allengs meer interesse voor de vrouw op te vallen Eind vorig jaar verhuisden de vrouw en G. naar een andefe flat in het zelfde gebouw. R. beschouwde G. al tijd als een zoon. De woordenwisseling tussen de twee rivalen ging* om. de 1100 gulden Van de overtocht, die R. terugbetaald wilde zien. ZIERIKZEE Vogels van Schouwen-Duiveland Op vrijdag 12 maart verzorgt de Vogelwacht „Schouwen-Duiveland" opnieuw een avond voor haar leden. In hotel Van Oppen zal de heer W. Karper uit Krimpen aan de Lek zijn film „Vogels van Schouwen" verto nen. De heer Karper is een geregel de bezoeker van Schouwen-Duive land en velen zullen hem wel van uit zijn Daf met zijn enorm tele-ka- non bezig gezien hebben. Vooral het vogelleven inspireerde hem tot het vervaardigen van een boeiend ge heel. Om de leden uit Zierikzee en om geving tegemoet te komen ditmaal een avond in hun eigen stad. Echter ook voor de buitenleden moet het de moeite lonen om te zien hoe deze Krimpense onderwijzer onze vogels bestudeerde. Personeels contactavood Het schildersbedrijf P. Schults or ganiseerde voor het personeel een contactavónd in een gelegenheid te Ouwerkerk. De werknemers waren ditmaal vergezeld van hun dames. De bijeenkomst werd geopend dooi de heer J. L. Schults, die inging op de stand van zaken in 't bedrijf. De heer P. Schults vertoonde hierna dia's van de verschillende bouwwer ken, die in de loop der jaren onder handen werden genomen. In de pau ze zonghet bekende duo Joyce en Monique uit Bruinisse.' Enkele per soneelsleden brachten hierna een schets, mét als thema de operatie (van een lintworm) van de een dooi de ander. Een andere humoristische bijdrage had tot thema een zoekpar- tij, die een lid van de geitenfokver- eniging ondernam om de penning meester te vinden. Op muziek van een bandrecorder kwam het nadien tot een polonaise en een stoelendans. De opkomst op deze gezellige avond was groot, ondanks het'koude weer en het werd laat, tot in de kleine uurtjes. De heer C. v. d. Heijde (65) werd dank gebracht voor 'zijn aan deel in het bedrijf. Hem werd een presentje aangeboden. De gehuldigde vertelde hierna een en ander uit zijn loopbaan. Bij elkaar werd het een geslaagde personeelsavond. een bedrag gemoeid van 5,5 miljoen gulden en voor de peren was dat 7 miljoen gulden. Het uit de markt nemen gaat nog steeds door, want in de maand fe bruari beliep het nog een kwantum van 3 miljoen kg appelen en 300 ton peren. Intussen is op het ogenblik de si tuatie rond de afzet van appelen en peren wat beter geworden. Er is een levendige vraag naar de betere kwa liteiten van dc verschillende rassen. DEN HAAG, 6-3. Blijkens een me dedeling van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in zyn officieel orgaan „Groenten en Fruit", zyn er vanaf het begin van dit sei zoen tot 1 maart in ons land 38 mil joen kg appelen uit de markt geno men en ruim 46 miljoen kg peren. Dat gebeurde ingevolge de E.E.G. interventieregeling. Met de vergoe ding voor het uit de markt nemen was voor wat de appelen betreft Ncd. Hcrv. Kerk Seiooskerke: 7 uur ds. Jansen Schoonhoven. Haamstede: 10 uur ds. Van dei Schee. Sirjansland 10 en 7 uur ds. Catsburg, St. Maartensdijk. Bruir.issc: 10 en 7.30 uur ds. Post. Geref. Kerken Zierikzee: 10 uur ds. Van der Kooij; 19.30 uur ds. Favicr. Haamstede: 10 uur ds. Put; 7 uur ds. Van der Kooij. Biouwershaven: 10.30 uur de heer Lodder, Rotterdam; 7 uur ds. De Bres. Nicuwerkerk: 10 uur drs. H. T. van Beekhoven, Slikkerveer; 7 uur ds. Rienstra. Oosterland: gezamen lijk met Niemverkerk. Bruinisse: 10 uur ds. Rienstra; 5 uur ds. Van Boek hoven, Slikkerveer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 7.30 uur ds. Gp den Velde. Kerkwerv*: 10 en 6.30 uur ds. Westerink. Haamstede: 10 uur ds. J. van Amstel, Middelburg; 8 uur ds. Westerink. Nieirwerkerk: 10 uur ds. woensdag 10 maart 1971 Roos, Middelharnis; 3 uur ds. Op den Velde. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur ds. K. de Gier, 's-Gravenhage. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Hegeman, Tholen. Oosterland 10. 3.00 en 6.30 uur ds. G. Schip-aan-boord, Rotterdam. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 6.30 uur student Van den Berg. Gouda. Nieuwerkerk.: 9.45 en 3.30 uur ds. A. Vink. Vcenen- daal. Biuinisse: 10 en 5 uur ds. F. Mallan, Gouda. Oud-Gcref. Kerken Oosterland: 9.30. 2 en 6 uur de heer Van der Meer. Bruinisse: 2.30 en 7 uur ds. Gebraad. St. Philipsland. Gcrcf. Kerk (Vrygemrakt) Brouwershaven: 9 uur ds. Schelling, Middelburg; 7 uur lecsdienst. Maandag 8 maarl Nieuwerkerk Dorpshuis, 7.30 uur, Coöp. Land- bouwvereniging. Dinsdag 9 maart Zierikzee Huis van Nassau, 7.30 uur, C.B.T.B. en Aankoopver. „Huis van Nassau", 8 uur, afdeling Veilig Veykeer. Huis van Nassau, 8 uur modeshow modehuis Kohschulte. Oosterland Café „Even Builen", 7.30 uur, ver gadering Oranjevereniging. Nieuwerkerk Ons Dorpshuis,7.30 uur, uitvoering zangkoren. Donderdag 11 maart Bruinisse Hotel Storm, vergadering V.V.V. Vrijdag 12 maart Zierikzee Duyvelants Koffyhuys, 19.30 uur, kontaktavond All Ready. Hotel Van Oppen, 7.45 uur, Vogel wacht Schouwen-Duiveland. Nieuwerkerk Dorpshuis, 19.30 uur, ouderavond openbare basisschool. Twee maanden voor belastingontduiking MIDDELBURG, 6-3. De recht- bank in Middelburg heeft de aanne mer D. B. K. uit Goes vrijdag ver oordeeld tot twee manden gevan genisstraf. De man zou in het tijd vak van januari 1968 tot maart 1970 de belasting hebben ontdoken tot een bedrag van bijna drie ton. De aannemer zou dit geld allemaal heb ben gebruikt om zijn werknemers zwarte lonen te betalen. Hij zou hiertoe gedwongen zijn door moei lijke arbeidssituatie. Hij had zich tot gewoonte gemaakt bepaalde 'werken die hij had uitgevoerd buiten de boeken te houden. De officier van justitie eiste veertien dagen geleden tegen hem drie maanden onvoor waardelijke gevangenisstraf en f 5000 boete. DEN HAAG, 6-3. Het aanbod van uien in de belangrijkste Nederlandse teeltcentra blyft bijzonder groot en de prys van c|It belangrijke tuin- bouwprodukt beweegt zich al ver schillende weken op een zeer laag niveau. De middelmaat klasse I kwaliteit noteerde eind deze week rond 11 cent per kg en de klasse II kwali teit werd verkocht voor 8-10 cent per kg. Dit betreft dan een produkt dat export klaar is gemaakt en het betekent in de praktijk voor de teler dat hij slechts 4-5 cent per kg voor zijn produkt ontvangt. De kostprijs ligt op dit moment op minstens i5 cent per kg. Er is nog altijd een groot aanbod van uien en dat zal nog wel enige tijd voortduren want er was een re cord oogst. Geen protesten over gift van koningin Juliana DEN HAAG, 7-3. „Bij de Neder- landse regering zijn geen officiële protesten binnengekomen van Zuid- Afrikaanse kant tegen de persoonlij ke gift van koningin Juliana voor de actie „Betaald Antwoord", Aldus heeft heeft minister-president P. J. S. de Jong zondagavond gezegd in een .vraaggesprek met Harry Mou nts in de KRO-rubriek „Kruispunt" (magazine met achtergrondinforma ties over kerk en samenleving). De actie „Betaald Antwoord" moet de Nederlandse bijdrage vormen aan de oproep van de Wereldraad van Ker ken om geld beschikbaar te stellen' voor de bestrijding van het racisme. Weerzien na 37 jaar TEL AVIV, 6-3. Na 37 jaar heeft een toeriste. afkomstig uit Frankrijk in Israël haar broer teruggezien, ran wie rij geloofde, dat hij omgekomen was liidens het nazi-bewind. Bella Schmoelewitsj, die roor dc vijfde keer enkele dagen vakantie in Israël heeft geno men, slapte dezer dagen een banketbakkerij te Nethanya binnen (een badplaats ten noorden van Tel Aviv), waar zij zich van het jiddisch be diende, omdat zij het He breeuws niet machtig is. Aan haar accent hoorde de eigena resse van de winkel, dat zij uit Lodz (Polen) kwam. Spoe dig kwamen beide vrouwen tot de ontdekking, dat zij niet al leen beiden in deze stad ge woond hebben, maar zelfs in hetzelfde gcbouiv. De toeriste, mevrouw Schmoelewitsj. be- gon toen te vertellen over haar trenrige xse.r1eden en oxwr haar ouders en haar tien broers en zusters, die „allen in het get to van Lodz omgekomen zijn". Maar hier onderbrak de eige naresse van de Banketbakkerij haar terwijl zij uitriep: „Maar niet allemaal, want uw broer, Jocssef Glickmann. woont in Harzliya". Mevrouw Schmoe lewitsj viel flauw. Een uur la ter echter vielen broer en zus ier elkaar in de armen. k

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 2