DE ZIERIKZEESCHE COURANT Vijftienhonderd boeren houden demonstratieve bijeenkomst Voorstel tot opheffing van de Britse poststaking ontmoet verzet X Zelf knutselen? X Amerika en de E.E.G. Confessionelen willen gesprek Opruiming wrakken in Het Kanaal ft Stilte rond Chinese kunstmaan Vier Amerikanen in Turkije ontvoerd Overeenstemming over salarispositie P.T.T.-bestellers Ontwikkelingshulp voor Indonesië TUINMAN TUINMAN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 5 maarl 1971 127ste .jaargang Nr. 20837 WAARIN OPGENOMEN 1797 - 1889 REOAKTIE EN ADMINISTRATIE: Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus 1, tel. (01110) 2255, na 18.00 uur: tel. (01110) 2118, voor bezorging na 18.00 uur (01110) 2158. Girorekening 13 76 77. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. (01110) 2938. Uitgave: N.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Zierikzee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 -maanden bij vooruitbetaling 10,25; per maand J 3,45; per jaar J 41,Losse nummers 25 cent - Verschijnt maandag .dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 20 cent per losse mm; „Succesje" (max. 4 regels) 2,25. Vraagl onze conlractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusiel 4 B.T.W. In dit nummer-. Zestigjarige weegbrugvereniging Agrarisch alarm te Arnhem ARNHEM, 5-3. „De landbouw en de -zelfstandigen worden hoe langer hoe meer in een hoek gedrukt. Wy landbouworganisaties zullen dat piet zonder meer over ons heen laten gaan". Vijftienhonderd Nederlandse boeren, vertegenwoordigers van de leden der drie centrale landbouworganisaties, hoorden vandaag (vrydag) in Arnhem deze woorden aan van de voorzitter van een dier organisaties, ir. C. S. Knottnerus van het Koninklijk Nederlands Landbouwcomité K.N.L.C. Deze demonstratieve bijeenkomst was volgens de officiële aankondi ging door de drie organisaties belegd „om gezamenlijk kracht bij te zet ten aan het meerjarenprogramma van de Nederlandse land- en tuin bouw". Hiermee wordt bedoeld het woensdag j.l. door het bestuur van het Landbouwschap vastgestelde programma. Niet alleen de voorzit ters der drie centrale landbouworga nisaties, de heren Knottnerus, Mer- tens en Zijlstra. kwamen in deze bij eenkomst aan het woord, maar ook twee gewone boeren, een gewone tuinder en een gewone boerin, na melijk resp. de heren Verhoef uit de provincie Utrecht en Wiersema uit Stedum (Groningen), de heer Lek- kerkerk uit Schipluiden (Z.H.) en mevrouw Bokma „ergens uit het noorden des lands". „Ruimte voor de ontwikkeling van onze bedrijven en een billijk en eco nomisch verantwoord belastingbe leid", zo zei ir. Knottnerus aan het slot van zijn rede, „zijn de komende jaren onze belangrijkste eisen. Vechten voor prijsbeleid Bovendien zullen we moeten blij ven vechten voor een prijsbeleid dat landbouw afhankelijk zijn, en dit aan ons boeren en allen die van de zijn in Nederland meer dan twee miljoen mannen, vrouwen en kinde ren, het aandeel geeft in de welvaart waarop ze recht hebben. Ik roep u daarom allen op, waar mogelijk onze eisen te bepleiten over een aantal weken worden nieuwe verkiezingen gehouden. Ik vraag u deze en de andere wensen uit het meerjarenprogramma op de ver schillende politieke bijeenkomsten met kracht, naar voren te brengen". Bij vele boeren en tuinders, zo had ir. Knottnerus in het begin van zijn rede geconstateerd, is er een stem ming met een explosief karakter of een ontoelaatbare berusting. Dat komt door: sterke kostenstijging; on macht om zich te weer te stellen te gen de inflatieverstarring van het E.E.G.-prijsbeleid. Advertentie X Dan voor materiaal naar „DOE-HET-ZELF" CENTRUM P. van Zoest Poststraat 3 - Zierikzee WASHINGTON, 5-3. De vice- voorzitter van de Europese Commis sie, Sicco Mansholt, heeft donderdag de Amerikaanse vrees voor een pro tectionistische koers van de E.E.G. als ongegrond van de hand gewezen. Volgens Mansholt bestaat er zonder meer geen reden in het algemeen te klagen over een „beschermende" po litiek van de gemeenschap. Voor de Verenigde Staten geldt dan nog dat hun export van landbouwprodukten naar de „zes" in twaalf jaar tijd is verdubbeld en in 1970 zelfs een waarde heeft bereikt van 4,9 miljard gulden, een duidelijke verbetering van het record van 1966. JERUZALEM. De Griekse archeo loog Athanasios Economopoulos wijst op de 1636 jaar oude overblijfselen van de oorspronkelijke koornis en basiliek van de kerk van het heilig graf, gebouwd boven de aangenomen ligging van Christus' begrafenis en opstanding. De Griekse geleerde res taureert in deze kerk in opdracht van de Griekse regeringt en de Griekse Orthodoxe Kerk. LONDEN, 4-3. De leiders van de Britse Bond van P.T.T.-beambten hebben donderdag bij hun leden op aangedrongen weer aan het werk te gaan. Dit voorstel heeft echter veel ver zet ontmoet van een aantal militante leden van de bond, die het niet eens zijn met de wijze waarop het ge schil, dat 44 dagen geduurd heeft, zal worden beëindigd. De leider van de-PTT-bond, Tom Jackson, tot donderdag de held van de 220.000 postmensen, werd op een in Londen gehouden vergadering van, zijn bond uitgejouwd en uitgefloten toen hij trachtte het in de nacht van woensdag op donderdag bereikte „vredesplan" uiteen te zetten. DEN HAAG, 4-3. De drie confes sionele partijen hebben donderdag het bestuur van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie voorgesteld een eerste bespreking omtrent de mogelijkheid van een toekomstige kabinetssamenwerking te houden. Dit zou kunnen plaatsvinden op 10 maart a.s., een dag na het gesprek met P.v.d.A., D '66 en P.P.R. Voor deze gelegenheid zullen de confessionele partijen dezelfde dele gatie afgevaardigden als naar het ge sprek met P.v.d.A., D '66 en P.P.R. HAMBURG, 4-3. Een bergingsbe drijf in Southampton heeft donder dag van de Britse regering de op dracht gekregen de wrakken in Het Kanaal te vernietigen van drie sche pen die in de afgelopen maanden op dezelfde plek zijn vergaan en die een groot gevaar voor dc scheep vaart opleveren. Het zijn dc wrakken van de Pana mese tanker „Texaco Caribbean", de Duitse vrachtvaarder „Brandenburg" en het Griekse vrachtschip „Niki". In antwoord op de kreten dat hij maar moest verdwijnen, schreeuwde Jackson terug: „Als jullie blijven staken, zal ik jullie in de strijd aan voeren". HONGKONG, 4-3. De tweede Chi nese kunstmaan intrigeert de des kundigen. Bijna 24 uur na de lance ring, woensdagmiddag, had Peking het nieuws, dat door het Pentagon was geleverd, nog steeds niet -be vestigd. Na de lancering van de eerste Chi nese kunstmaan, op 24 april 1970, verspreidde Radio Peking dit niéuws zeer snel. De dag daarop publiceer de het „Volksdagblad" de lancering in rode letters. Canadese premier gehuwd VANCOUVER, 5-3. De Canadese premier Pierre Trudeau is in Van couver, Brits Columbia, in het hu welijk getreden met de 22-jax-ige Margaret Sinclair. Het gebeurde tij dens een eenvoudige plechtigheid in de katholieke Sint Stevens-kerk. Margaret Sinclair is geboren in Vancouver en behaalde een graad in de politieke wetenschappen en de sociologie aan de Simon Fraser-uni- versiteit. Trudeau (51) en zijn vrouw hebben elkaar drie jaar geleden op Tahiti ontmoet. ANKARA, 4-3. In Turkije zijn dondeidag vier Amerikaanse mili tairen ontvoerd. "Een organisatie die zich „het be vrijdingsleger van het Turkse volk" noemt heeft in boodschappen aan de nieuwsmedia gewaarschuwd dat het viertal zal worden gedood als niet ..voor 1.7 uur Ned. .tijd vrijdag een losprijs van 400.000 dollar is betaald. Voorts eist de organisatie publikatie van een manifest van vijf punten, waarin de „zuivering van het land van alle Amerikaanse' en andere buitenlandse vijanden" wordt be pleit. De radio heeft echter zelf de ontvoering nog niet gemeld. Een der ontvoerders is gearres teerd. Het is een vroegere student, Mete Ertekin, die vertelde dat de operatie is uitgevoerd door een „stadscommando" van de „Federatie van Revolutionaire Jongerengroe pen". Advertentie naar West-Berlijn WEST-BERLIJN, 4-3. Het verkeer tussen west-Berlijn en west-Duits- land verliep donderdag weer nor- ïYiaal hoewel de bijeenkomst van de CDU-CSU Bondsdagfractie in Ber lijn nog voortduux-t. De DDR en de Sowjet-Unie hebben tegen de bij eenkomst geprotesteei'd en de Ver enigde Staten, Engeland en Frank rijk hebben tegen het belemmeren van het verkeer op woensdag gepro testeerd. Uit protest tegen de Oost- Duitse maatregel hebben de weste lijke grote drie het viermogendhe- dengesprek van aanstaande dinsdag over Berlijn afgelast. DEN IIAAG, 4-3. In de donderdag gehouden vergadering van de be- diyfsleiding van de PTT met de bij- zondeie commissie van overleg, is ov€i eenstemming bereikt over de salai ispositie van het bestellend per soneel. In de vergadering is bijzondere aandacht geschonken aan een ver betering van de bestellerssalai'issen over de periode voorafgaand aan 1 juli 1971, de datum waarop de her ziening van het bezoldigingsbesluit voor het rijkspersoneel zal ingaan. Deze herziening werd begin deze week dcor het ministerie van bin nenlandse zaken bekend gemaakt. Met de bijzondere commissie van overleg werd thans overeenstemming bexeikt over een salarisverbetering, ingaand 1 oktober 1970 voor de be stellers beneden de leeftijd van 26 jaar. Bestelleis die, le rekenen vanaf 13 jaar tenminste drie jaar in dienst zijn, zullen tot besteller eerste klasse woiden benoemd. Dit betekent een verlaging van dc minimum-leeftijd voor benoeming tot besteller eerste klasse tot 21 jaar (thans 26 jaar). MLDAN, 4-3. Wesl-Duitsland, Ne derland, Canada en de Verenigde Stalen behoren tot de landen die hulp verlenen bij^dc ontwikkeling van het Indonesische platteland, met name voor de oprichting van bu reaus voor sociale zorg en de oplei ding van deskundigen, aldus heeft directeur-generaal voor de wegen bouw. Achmadi. op een persconfe rentie verklaard. Dc omvang van deze hulp neemt voortdurend toe. Het aantal bureaus voor sociale zorg op het platteland bedraagt thans ca. 40.000. AMSTERDAM. - Gedeeltelijk over zicht van de RAI, waar vandaag vrijdagde Hiswa watersportten toonstelling wordt geopend. Dit nummer bestaat uit 10 pagina'9 t Verkeer weer normaal Vloerbedekking j Overgordijnen Vitrages woi-dt keurig én vlug verzorgd door Bij ons vindt u gxote collecties meubelen m vaste vloerbedekking Ploeg overgordijnen en J Gardisette vitrages n i MOL 19 ZIERIKZEE Telefoon (01110) 2887 Kind dodelijk mishandeld WOERDEN, 4-3. De 28-jarige grondwerker L. v. d. P. in Woerden heeft zijn ruim één-jarig doci'tertje, omdat zij huilde en niet wilde eten, zodanig mishandeld, dat het kind aan de gevolgen daaxwan is ovei'le- den. Dc man was woensdagmiddag alleen met de baby thuis en heelt haar toen in een vlaag van woede met zijn vuisten ernstig toegetakeld. Eij thuiskomst van haar moeder was hel kind er al ernstig aan toe. On middellijk waarschuwde de vrouw haar huisarts, die adviseerde direct met het kind naar het Hofpoortzie kenhuis in Woerden te gaan. Toen dc vrouw - overigens in gezelschap van haar man - daar aankwam was de kleine al overleden. In de loop van dc avond werd de vader van'het kind gearresteerd en raar het politiebureau overgebracht. GENEVE. De Wereldraad van Ker ken in Genève is benieuwd of zij hel geld zal terugkrijgen, dat zij gesto ken heeft in een landbouwproject in Rhodesië waar leden van ver schillende rassen samenwerkten, tot een onwettige organisatie ver- totdat de autoriteiten hel in januari klaarden. Verwachting tot 'zaterdagavond: Plaatselijk sneeuw Meer bewolking met plaatselijk sneeuw; tot matig of vrij kx-achtig toenAiende noordelijke wind; van nacht overwegend matige vox-st met minimumtemperatui-en van —5 tot 10 gx-aden, maar in het noorden slechts enkele graden onder nul; ma xima om of iets onder het. vx-iespunt. Voor zondag: Aantal uren zon: 3 tot 8. lyiin.-temperaturen: 3 tot 8 graden onder normaal. Max.-tempex-aturen: 3 tot 8 gi-aden onder normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 px-ocent. Kans'op een geheel droog etmaal: 70 procent. ZON- EN MAANSTANDEN 6 maart. Zon op 7.17, onder 18.27. Maan op 12.11, onder 5.10. 7 maart. Zon op 7.14, onder 18.29. Maan op 13.25, onder 5.42. 8 maart. Maan op 14.29, onder 6.04. Volle maan: 12 maart (3.34). HOOGWATERSTANDEN ZIERIKZEE 6 maart 10.43 v.m. 7 maart 12.18 n.m. 8 maart 0.54 v.m. BROUWERSHAVEN 6 maart 7 maart 8 maart 10,36 v.m. 12.07 n.m. 0.52 v.m. 23.33 n.m. n.m. 13.31 n.m. 23.32 n.m. n.m. 13.17 n.m. Doodtij: 6 maart; HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 5-3. Het K.N.M.I. meldt: De as van de rug van hoge luchtdruk die het weer in Europa blijft beheer sen is enigszins gedraaid en ligt nu vrijwel oost-west. van Ierland naai de Oeral. Hierdoor is de stroming vah noordoostelijk meer oostelijk gewoi-den. In onze omgeving was er vrijdagnacht weinig wind terwijl er in het algemeen weinig bewolking was. Aldus konden de extreem Ja ge minimumtemperaturen van de vori ge nacht nog worden overtroffen. De laagste temperatuur werd gemeten op hel vliegveld Deelen, waar het kwik op min 17 graden bleef staan. Inmiddels wordt het weer op het ogenblik van twee zijden bedreigd. Een storing boven Duitsland trekt langzaam westwaarts, terwijl een zwak front boven Engeland naar het zuiden koerst. Hel is op dit moment nog onduidelijk welke van deze twee storingen uiteindelijk voor het weer hier van doorslaggevend belang wordt. Overigens vertoont geen van beiden een grote activiteit. In de globale weerssituatie komt voorlopig nog geen essentiële verandering. A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 1