VOORJAARSBEURS vakbeurs voor reclame macroshop Kwaliteitsonderzoek melk op Scliouwen-Duiveland in 1970 ONZE PUZZELRUBRIEK STREEKNÏEUWS DE KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Huishoudschool te Haamstede organiseert een „grote middag" f KON. NED. JAARBEURS openingstijden alLe-b^ürzen: werKdggen van 9-18,uur, l zondag 28 februari van 10-18 .uur voordelige trêin-toegangsbiljett^n j it,op ca. 170 stations verkrijgbaar Advertentie OOSTERLAND, 25-2. Op de ver gadering in de Blauwe Keet te Oos- terland van de afdeling Oost-Duive- land van de C.M.M.C. (Coöp. Melk en Melkprodukten Centrale) onder lei ding van de heer A. F. Schoof uit Oosterland heeft de heer H. Visscher melkcontroleur op Sch.-Duiveland interessante cijfers gegeven over zijn werk. De laatste jaren is de melk op het eiland van een behoorlijk goede kwaliteit, t.o.v, vorig jaar is er vrij wel geen verschil, van de. bijna 7500 monsters waren er 6099 van de eerste klasse, dat is 81,5 procent, tegen 61,5 procent in 1965. 781 monsters moes ten worden ingedeeld in de 2e klas se is 10,4 procent tegen 24,2 procent in 1965, in de 3e klasse vielen 605 monsters is 8,1 procent in 1965 was dat 14,2 procent. Onderzocht wordt op de bekende onderdelen, houdbaarheid, reinheid, geur en sinds 1970 ook op penicilline in de melk; sinds 1971 nu ook een cellenonderzoek. De grens is bij dit laatste gesteld op 1 miljoen op een ml. Een te hoog cellengehalte kan voorkomen bij uierontsteking, en wanneer men veel oudmelkse koeien opstal heeft. Belangrijk is hier goed melken en bij droogzetten meer dan één keer per dag melken. Ernstig waarschuwde de heer Visscher ook voor penicilline in melk, dat kan na re gevolgen hebben voor de eigen melk maar ook voor de l'abriek die de melk verwerkt enz. Een keer moest aan 15 bedrijven een korting van f 2,per 100 kg melk worden opgelegd, twee keer bij 8 bedrijven en 3 keer bij één bedrijf. Een bedrijf kreeg 1 keer een korting van f 4,2 bedrijven 2 keer en 1 bedrijf 9 keer. Peniciline in de melk kan leiden tot een belangrijke korting en een boete van f 50, Voor de morgenmelk zijn de uit slagen op het onderdeel houdbaar heid van de melk het gehele jaar door constant, voor de avondmelk zijn wel grote verschillen te zien tus sen zomer en wintermaanden. In de zomermaanden zijn er grote ver schillen tussen elektrisch en anders gekoelde melk. Op nog plm 25 pro cent van de bedrijven op het eiland wordt met de hand gemolken, elec- trisch melken werkt gunstig op de reinheid van de melk. Er waren De afgelopen dagen ontvingen wij een enorme stapel inzendingen met over het algemeen een groot percen tage goede oplossingen van de puz zel van vorige week. De weekpuzzel is kennelijk weer „in", we hopen maar dat dit voorlopig weer zo zal blijven De prijzen werden verloot onder de goede inzenders. De eerste prijs gaat naar: Mevr. C. Boot-Bolle Oudeweg 8 Zierikzee De tweede prijs is bestemd voor: Mevr. C. R. van Beveren-Nuijens Mulockstraat G Zierikzee De oplossing van de puzzel van vorige week luidt als volgt: Horizontaal: 17. polshorloge; 8. opa 9. kol; 11. lama; 14. rijst; 18. aap; 19; das; 21. kor; 22. heks; 24. forel; 26. lila; 28. els; 29. hamster; 31. pan; 32. p.L; 33. sok; 34. vod; 36. fa; 37. vurig; 39. rebel; 41. norm; 43. rij; 44. er; 45. roet; 47. oom; 48. top; 49. prei; 50. hij; 52. L.O.; 54. idee; 56. gevel; 58. snees; 60. p.p.; 62. rem; 63. men; 6*4. Ra; 65. rak; 67. negerin; 71. kil; 72. idem; 74. leven; 75. sofa; 76. ras; 78. keu; 79. mul; 80. slab; 82, wolf; 83. dek; 85. die; 86. grootmoeder. Verticaal: 2. lomp; 3. Spa; 4. ha; 5. R.-K.; 6. lor; 7. olijk; 10. schepen; 11. laks; 12. aas; 13. hars; 15. sol; 16. trip; 17. granaat; 19. dom; 20. set; 23. elf; 24. fakir; 25. lever; 27. laf; 29. hor; 30. rob; 33. summier; 35. der tien; 37. vroeg; 38. gij; 39. re; 40. loods; 42. oor; 46. Epe; 49. paprika; 50. hemel; 51. ijl; 52. L.S.; 53. onmin; 55. etalage: 57. ven; 59. een; 61. pad; 64. rif; 66. kers; 68. gek; 69. even; 70. reu; 71. kolf; 73. mal; 75. sul; 77. sado; 79. moed; 81. beo; 82. wie; 84 kt.; 85. do. De nieuwe puzzel De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. zacht-treurige stem ming v.h. gemoed; 6. uitkering boven een ander bedrag: 12. soort kleine dog met stompe snuit; 13. adellijk; 14. deel van de dag (afk.)16. in richting voor het drogen van mout en andere stoffen; 18. dunne schroef boor; 19. de onbekende (afk. Latijn); 20. plaaggeest; 22. kittelorig, vitziek, humeurig mens; 24. deel v.e. wagen dat op het onderstel rust; 25. steek vlieg; 27. zijriviertje van de Maas; 28. boodschapper; 29. vrolijk en be koorlijk; 31. onderricht: 32. president van Argentinië tijdens de jaren 1946 -1955; 33. ophoping van een abnor male hoeveelheid vocht in weefsels en organen; 35. Ned. munt; 36. voor voegsel met ontkennende betekenis; 37. overdreven zuinig; 40. chemisch symbool; 42. geluid waarmee men iemands aandacht probeert te trek ken; 43. rekenkundig vraagstuk; 45. geneeskundige leefregel betreffende spijs en drank; 46. deel van Engeland 48. muurinham; 50. boomloot; 52. eerstkomende (afk.): 54. herhalend; 57. zie aldaar (afk.); 58. hoenderach tige vogel; 60. waterverwarmings toestel voor bad of keuken; 62. door uitsmelting van walvissenspek ver kregen produkt; 63. teken van de dierenriem; 65. stad in België; 66. voedsel; 67. gebod, opdracht; 69. ri vier in Montenegro; 70. zoogdier; 71. sleutelbloemige plant; 73. niet be vestigd; 74. bijvoeglijk naamwoord (afk.); 75. bijzonder vermogen, talent 76. slagdeurtje aan een duiventil; 78. Binnenlandse Strijdkrachten (afk.); 79. laaggelegen grasland, dat 's win ters onderloopt (uitgang in diverse Ned. plaatsnamen); 80. smal en meestal diep water; 82. militairen te paard, cavalerie; 83. gewetenloos. Verticaal: 1. droom waarin een wens tot uiting komt; 2. eminentie (afk.); 3. afgemat; 4. niet gesloten; 5. stad in Duitsland; 7. wild rund dat oudtijds in Europa leefde; 8. zijrivier van de Fulda; 9. Europeaan; 10. hoe wel, ofschoon; 11. verlegen; 15. met een zeis afsnijden; 17. metalen bak me tsteile wanden; 18. kx-achtig, ste vig; 19. ietsdoen naar het voorbeeld van een ander; 21. advies; 23. kwe king (van vruchten enz.); 24. deel v. e. eetservies; 26. kegelvormig onder deel v.e. uurwerk; 28. Europeaan; 30. vloeibare hars uit verschillende boomsoorten; 32. lichte poreuze ge stolde lava; 34. kleurling; 35. groen achtig; 38. bijbeldeel (afk.); 39. boom 41. nachtroofvogel; 44. biljartstok; 47. maand v.h. jaar; 49. de oudere (afk. Latijn); 50. ex tempore (voor de vuist weg) (afk.); 51. berg in Grie kenland. gewijd aan Apollo cn de Muzen; 53. licht bordpapier; 54. deel van Azië; 55. sierplant; 56. inwilli ging, toestemming; 57. ervaren zee map (figuurlijk); 59. gewicht in Chi na; 61. van geringe breedte; 63. toe spraak; 64. onderscheidingsteken; 67. knaagdier; 68. riviertje in de Betu we; 71. holte boven de kuit; 72. nau we opening; 75. opening; 77. stuk vaatwerk met korte hals; 79. mu zieknoot; 81. soort onderwijs (afk.). slechts 6 afwijkingen op de geur, 66 monsters kwamen door minder goe de reinheid in de derde klasse. Predikaten Er werden in 1970 94 predikaten uitgereikt voor een aan de eisen van een goed melkwinningsbedrijf vol doend bedrijf, nodig is 88 punten, wie in 1971 100 punten zal halen krijgt een speciale opplakzegel. In 1970 waren er 16 van zulke be drijven, van de 94 bedrijven kregen 20 bedrijven het predikaat voor het eerst, 6 hebben het al zes jaar lang, 4 bedrijven kregen het al 5 jaar ge leden. In de toekomst komt er nog een onderzoek naar thermoresistente bacterieën, (die niet vernietigd wor den, door hoge temperaturen), en op oxydatiemiddelen, (resten van ont- smettings en reinigingsmiddelen, die na het schoonmaken in de melk ach terblijven). ZIERIKZEE Concert Amsterdams Philharmonisch Orkest Heden (vrijdag 26 februari) con certeert in de R.K. Kerk aan de Ho ge Molenstraat, het Amsterdams Philharmonisch Orkest, onder lei ding van Anton Kersjes. Het pro gramma vermeldt: Ouverture Fanta sie - Romeo en Julia van P. I. Tsjai- kofsky; Concert op. 82 voor viool en orkest van A. Glazoenof en Schil derijen van een tentoonstelling van M. Moessorgsky. Vioolsolist bij dit concert is Theo Olof. HAAMSTEDE Jaarvergadering Pomona De jaarvergadering van POMONA zal gehouden worden op dinsdag avond aanstaande, 2 maart, in hotel Bom. Na het afwerken van de reeds aangekondigde agendapunten zal door de heer A. vari Oosten, tuin- bouwmedewerker van de Z.L.M. een praatje gehouden worden over de nieuwe beëindigingsregeling en sa neringsregeling in de fruitteelt. BRUINISSE Industrieterrein „Stoofpolder" Bij schrijven van 5 februari heeft de minister van economische zaken bericht, dat subsidie is verleend voor het realiseren van het z.g. nat industrieterrein in de Stoofpolder. Met de voorbereidende werkzaam heden te weten het houden van vele besprekingen is thans een aanvang gemaakt. Deze week vond een be spreking pl?,ats met Prov. Water staat. LONDEN. De Britse politie heeft een salarisverhoging variërend van 11 tct 22 procent gekregen, de hoog ste in haar geschiedenis. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Austerlilz J. W. Glas houwer, kandidaat te Driebergen; te Dlepenheim J. I. J. Knottnerus, Delfshaven; te Ransdorp en Honing- sloot C. J. Melling, Badhoevedorp; te Heerjansdam en Kijfhoek J. Ewoldt, Rotterdam-Z. Bedankt voor Brakel, Hoevelaken (Toez.) en voor Nieuwerkerk a. d. IJssel H. Visser, kandidaat' te Epe; voor Nieuwerkerk a. d. IJssel J. Kooien te Werkendam. Geref. Kerken Beroepen te Voorthuiz'en G. Oppe- dijk, Delft; te Oudewater D. N. Ver schoor, Moordrecht; te Giessendam- Neder-Hardinxveld in combinatie met Giessenburg T. den Boer, Gies- senburg. die dit beroep heef taan- genomen. Aangenomen naar Workum B. de Boer, Hellendoorn; naar Zwarte- broek W. D. Omta, Daarle, die be dankte voor Den Dolder; naar Wou denberg S. W. J. Zoutman, kandi daat te Zwolle, die bedankte voor Lichtenvoorde en Valkenswaard. Examens: Praep. geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer K. H. Wigboldus, Steenzicht 87, Den Haag, die in verband met zijn pastorale medewerking geen beroep in over weging kan nemen; aan de V.U. zijn voor het examen theologie geslaagd de heren H. Bonestroo, Amersfoort, J. Knol, Laren en R. J. Visser, De- venter. Gerf. Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Rotterdam- Delfshaven Jac. van Nieuwkoop, Scheveningen. Bedankt voor Vlaardingen Ch. Rupke, Zuidlaren; voor Noordber- gum K. S. van Dijk, Terneuzen; voor Drachten M. Brandes, Hengeloo; voor Winschoten S. S. Cnossen, Alk maar; voor Katwijk aan Zee en Val kenburg (Z.H.) J. Bomhof, Bergent- heim. Geref. Gemeenten Bedankt voor Unionville (Ont. Can.) A. M. den Boer, Ridderkerk. Rem. Broederschap Benoemd tot hulpprediker te' Den Haag A. C. J. Jonkex-s, pi-oponent te Noord wijk aan Zee. Nog een dode na frontale botsing NIEUW LEUSEN, 25-2. De fl-onta- Ie autobotsing in Den Hulst (gem. Nieuw Leusen) heeft nog een dode geëist. Behalve de 61-jarige B. Brug man uit Avereest, die op slag dood was, is thans ook de 73-jai'ige mevr. L. Huizen uit Nieuw Leusen over leden. Zij was inzittende van een personenauto die woensdagavond in botsing was gekomen met de wagen van de heer Brugman. Mevi\ Huizen werd na het ongeluk met nog twee inzittenden van de wagen zwaar ge wond overgebracht naar een zieken huis in Zwolle, waar zij in de loop van dondex-dagmorgen ovex-leed. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 9.30 en 7 uur ds. v. d. Schee. Herv. vei-enigingsge- bouw 19 uur ds. Assendox-p. Kcrk- werve: 9.30 uur ds. Jansen Schoon hoven; 11 uur zondagsschool. Se- rooskeike: 11 uur ds. Jansen Schoonhoven; 9.30 uur zondags school. Burgh: 10 uur da. Van Leeu wen. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Huizing. Renesse: 11 uur ds. De Wit. Noordwelie: 9.30 uur ds. De Wit. Scharendijke: 10 uur ds. v. d. Berg, (bev. ambtsdragers). Brouwersha ven: 11 uur ds. Feunekes; 12.15 uur zondagsschool. Zonnemaire: 9.30 uur ds. Feunekes; 11 uur zondagsschool. Noordgouwe: 11 uur ds. Assendorp. Dreischor: 9.30 uur ds. Assendorp. Ouvverkerk: 10 uur ds. Fabei\ Nieu werkerk: 10 uur ds. v. d. Heuvel, (Bed. H.D.); 7 uur ds. v. d. Heuvel, jongerendienst in de Gei-, kex-k. Oosterland: 10 uur ds. Westerhof; 6 uur de heer M. Allewijn. Sirjans- land: 10 uur ds. Geluk, Dirksland; 6.30 uur ds. Stelwagen, Delft. Brui- nisse: 10 en 5 uur ds. Post, (H. Doop). Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. VISSERIJBERICHTEN Sluiting en openstelling van het mosselseizoen RIJSWIJK, 25-2. Het mosselsei- zoen wordt gesloten op 23 april, het nieuwe wordt op 21 juni geopend. Daartoe heeft het bestuur van het Produktschap voor Vis en Vispro- dukten donderdag in Rijswijk beslo ten. Van 23 april tot 21 juni zullen de kwekers geen mosselen mogen aanvoeren, de handel en industrie mogen ze niet van kwekers betrek ken en evenmin mogen ze op verwa terplaatsen worden ontvangen. Ver zending van verse mosselen naar de afnemers zal verboden zijn van 25 april tot 1 juli. LAND- EN TUINBOUW Hagelschadepremie Subsidieregeling uitgebreid tot 2 hectare-aanplantingen De minister van landbouw en vis serij heeft in overleg met het Land bouwschap gemeend, de mogelijk heid voor fruittelers te verruimen om in aanmerking te komen voor de bijdx-age in de kosten van de dek king van' r-isico's van hagelschade voor 1970. Daartoe is de minimum grens voor aangesloten aanplantin gen van tenminste drie jaar oud, ver laagd van 3 ha tot 2 ha. Zoals be kend, bedraagt de hoogte van de bij drage f 140 per ha appelen en peren, zijnde 30 pet. van het normale ver zekeringstarief. De aanvragen moeten worden in gediend bij de districtsbureauhouder (DHB) van de Stichting tot Uitvoe ring van Landbouwmaatregelen voor het gebied, waar het bedrijf van de aanvrager is gelegen. „Eetfestijn" ten bate van vluchtelingendorp te Bethlehem HAAMSTEDE, 25-2. De Prot. Chr. Huishoudschool „De Schutse" legt momenteel de laatste hand aan de voorbereidingen voor de bezoek middag op a.s. dinsdag 2 maart. Zo als deze huishoudschool dat al meei deed in het verleden, zal ook nu weer de normale gedragslijn worden genegeerd en wordt het een echte „uitspringer". Was het vorig jaar een openbare markt, nu is een compleet restaurant uit de grond ge stampt waar vooral de lekkerbekken zich te goed kunnen doen. „Smikkelen en smullen" is dun ook het hoofdmotief waarmee het onderwijzend personeel deze middag heeft opgesteld om anderen te hel pen. want op deze bezoekmiddag wordt ook weer aan anderen gedacht die 't in tegenstelling met het welva rend Nederland, veel minder heb ben. De gehele netto-opbrengst van hef restaurant wordt ditmaal be schikbaar gesteld voor dc vluchte lingen in het S.O.S.-dorp te Bethle hem. De belangstellenden kunnen zich tegoed doen aan echte Haam- steedse pannekocken, (speciaal „De Schutse"-recept) limonade, koffie, thee en soep. Alles kost een kwartje. Dan zullen dc meisjes dinsdagmorgen al vroeg beginnen met het takken en opma ken van gebak cn koekjes, eveneens voor het goede doel. Demonstratie De opzet van het restaurant is nog maar bijzaak, want er is verder een non-stopdemonstratie van naaien, verzorging bloemen cn planten, huishoudelijk werk. tekenen, koken cn bakken, handenarbeid en wassen. Bezigheden die in het dagelijks be stel voorkomen en nu eenmaal goed geleerd moeten worden om een goe de huisvrouw tc worden. Verder is er een tentoonstelling over het werk der leerlingen, altijd ten zeerste de aandacht waard cn tor omlijsting Een gedeelte van de huishoudschool, in deze tijd von het jaar omgeven door lelttekatjes en sneeuwklokjes. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode). van alles een diaverfoning over het leven op de Wcsthoeksc huishoud school. Belangstellenden die geen kinde ren voor deze school in aantocht hebben, zullen zegen: dat is niks voor mij. Doch het is juist anders om want iedereen moet goed op de hoogte zijn van deze huishoudschool, die niet meer weg te denken is in de Westhoek. Dc directie van de school, mej. E. v. d. Stadt, vol-enthousiast voor a.s. dinsdag verwacht een enor me toeloop, „van piepjong tot picp- oud". zoals ze zei. Vanaf 14.00 Uur. staan de deuren wagenwijd open om iedereen, in mini- of in maxi een mini- of maxibczoek te kunnen la ten brengen. Lichamelijk en geeste lijk kan men zich „voleten", cn steunt een vluchtelingendorp in Bethlehem. De leerlingen der basis school worden tussen 3 cn 4 uur ver wacht. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10 uur ds. Favier; 18.30 uur ds. v. d. Kooij. Haamstede: 10 uur ds. v. d. Kooij; 5 uur ds. Favier. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. Put. Brouwershaven: 10.30 en 3 uur de heer M. A. Lodder, Rotterdam. Zon nemaire: 10 en 2.30 uur ds. De Bres. Nieuwe»kerk: 10 uur ds. Rienstra; 5 uur dr. J. H. Becker; 7 uur interlc. jeugddienst, ds. v. d. Heuvel. Brui nisse: 10 uur dr. Becker; 5 uur ds. Rienstra. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 9 en 7 uur ds. Van Dijk, Terneuzen. Ch»-. Geref Kerken Ziciikzce: 10 cn 6 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10 uur dienst des Woords; 6 uur ds. Westeiink. Haam stede: 10 en 3 uur ds. Westerink, H.A. en dankzegging, Nieuwerkerk: 10 uur leesdienst; 3 uur ds. Op den Velde. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. Mol, Giessendam. Oosterland: 10 uur ds. C. Hegeman, Tholen, (bev. ambtsdi'.), 2.30 uur leesdienst, 6.30 uur ds. He geman. (H. Doop). Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst Nieuwerkerk: 9.45 en 3 uur lees dienst. Bruinisse: f0 en 5 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. Leger des Heils Zierikzee: Poststraat 37 - 10 uur heiligingsdienst; 12 uur jeugdsamen- komst; 19.00 uur verlossingssamen komst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: zaterdag 19 uur; zondag 10 uur. Haamstede: Strandkerk zon dag 10 uur. Pinkstergemeente Zierikzee: 10 uur dienst. OVERDENKING Zwijgen en spreken „Spreken is zilver, zwijgen is goud". Spreekwoorden zijn vaak beproefde uitingen van levenswijsheid. Het zijn zegswijzen die nogal algemeen ge richt zijn; en daarom gaan ze lang niet altijd op. Index-daad. heel vaak, en vaker dan wij denken, is het beter je mond dicht te houden: je kunt echter ixr een bepaalde situatie ook gewoon te kort schieten als je blijft zwijgen. Zwijgen kan zelfoverwinning, of meer nog zelfverloochening, beteke nen; het kan ook zijn de weg van de minste weex-stand kiezen. Het Evangelie van Mattheüs (26 vs. 57-68) toont ons Jezus, die tei-echt staat voor de. Joodse Hoge Raad on der voorzitting van de hogepriester Kajafas. Volgens de geldende rechts regels kloppen er bepaalde dingen niet. Een rechtszitting als de zon x-eeds is ondergegaan. Een verhoor en een doodvonnis in één en dezelf de x-echtzitting. Men zóékt een aan klacht; tenslotte zijn er twee valse getuigen bereid. Kortom, er is ge noeg aanleiding om je stem te ver heffen in een pi-otest. Maar wie zou dat doen? Jezus" discipelen hebben het hazenpad gekozen; de twee sym pathisanten van Jezus in de Hoge Raad zijn er niet of houden zich stil. En Jezus zelf? Hij blijft zwijgen (vs. 63). Jezus die anders niet om woorden verlegen was, laat hel nu na om iels tol zijn verdediging te zeggen. Nog één vraag wordt Hem gesteld: dc vraag naar zijn identiteit. Wie is Hij? Onder ede zal Hij hem moeten beantwoorden. „Ik bezweer U bij de levende God. dat Gij ons zegt. of Gij zijt do Christus, de Zoon van God". Nu verbreekt Jezus het stilzwijgen. Ja betekent een dood vonnis. neen betekent een faillisse ment voor Jezus. Hot is ja. Jezus voor de Hoge Raad. Hij zwijgt, waar anderen hadden moe ten spieken en protesteren; Hij spreekt waar anderen zo vaak ver stek laten gaan. Hij zwijgt en daar mee veroordeelt cn vergeeft Hij al ons ongeremde spreken, al onze ver ontschuldigingen. al ons veront waardig kleingeestig reageren. Hij soreekt en daarmee veroordeelt en vergeeft Hij al ons stommetje spe len. als hel er op aan komt. dat wij rekenschap geven van dc grote be langrijke zaken van ons leven: God. gerechtigheid cn vrede, dienst cn barmhartigheid. Jezus zwijgt, opdat wij Ieren te rechter tijd te zwijgen. In de Mat- thcüs-passic van Bach wordt dit zo onder woorden gebracht: ..Mijn Heiland zwijgt op valse leu gens stil, om ons daarmee te tonen, dat zijn wil - vol ontferming - voor ons tot liiden is bereid, en dat wij in dergelijke pijn trachten Hem ge lijk te zijn en in vervolging zullen zwijgen". Jezus spreekt, opdat wij te rechter tijd leren spreken. ..Uw gerechtig heid verberg ik niet in mijn hart. van uw trouw cn uw heil spreek ik. uw goedertierenheid en- waarheid verheel ik niet; voor een grote ge meente" (Ps. 40 II).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1971 | | pagina 4